Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3451) wmarci


wmarci
senior tag

***** erre regisztráljatok nagyon megéri. Ingyen ajándékok. Ha megtetszik küldjétek el ezt a linket a barátaitoknak hogy ők is regisztrálhassanak. Köszönöm.

/Moderálva - Race/

(#3452) sysrq válasza wmarci (#3451) üzenetére


sysrq
őstag

Hoax
[link]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#3453) Racecam válasza wmarci (#3451) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy mi vezérelt, hogy egy szakmai topicba ezt a lánclevelen terjedő akármit betedd, de többé ne tedd!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#3454) Csöves


Csöves
senior tag

Ha egy Lg író ronja a lemezeket de szépen olvas akkor lehet, hogy csak piszkos/poros az optika, vagy kevés a laser energia?

Aquila non captat muscas.

(#3455) wwenigma válasza Csöves (#3454) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Csereérett. Ha van rá gari, vidd vissza de ne fogadd el a swap cserét!!!

Ilyenkor egy gyárilag felújított/javított írót kapsz, igaz teljes gariidővel, de nem olyan , mint az, amivel még egy lemezt sem pörköltek. Oda kell szólni, ha a papíron azt látod, és kiállítják a csereutalványt a szervízben, amivel a vásárlás helyén kapsz egy újat.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3456) Csöves válasza wwenigma (#3455) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszönöm :R

Aquila non captat muscas.

(#3457) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hy

Tudtok nekem valamit mondani arra a problémára h az LG íróm a DVD-ket sávosan írja meg?
Ez nem is lenne gond de a régebben (2-3 hónapos) megírt DVD egyes fájlait nem olvassa vissza.
Döglődik az íróm vagy csak valami driver hiba vagy mi?

(#3458) Mr-Pamacs válasza Mr-Pamacs (#3457) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Ugy olvastam h 2 év gari van erre az íróra (Lg 4167B), így visszaviszem vagy veszek mellé egy másikat.
Mondjatok egy olyat ami nem egy évet bír ki és amit megír azt be is olvassa, de akár 5 év múlva is.

(#3459) Chaser válasza Mr-Pamacs (#3458) üzenetére


Chaser
titán

Pio111d:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3460) kano válasza Chaser (#3459) üzenetére


kano
nagyúr

A tapasztalatok egyre inkább nem ezt mutatják. Egyre több Pio 111D-vel van gond úgy 1-1,5év után.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3461) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Hali Everybody!
Erről van valakinek tapasztalata?
NEC ND7170 DVD+-/CDRW OEM SATA

Jó író?Megéri a 10k-t?
THX :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#3462) Falcon77


Falcon77
csendes tag



Sziasztok!

Vettem egy laptopot és sajna nem tudok dvd-t írni, tudna nekem valaki segíteni hogy milyen tipust keressek? És kb milyen árban vannak a piacon használt dvd irók,mert azt sem tudom mit keressek!!

Köszi!

(#3463) ilba válasza Falcon77 (#3462) üzenetére


ilba
tag

Egy jótanács: a Toshibát felejtsd el..., nekem nagyon nem jött be (TS-L532A)! Az Optiarc (Sony-NEC) írók jó minősítéseket kapnak, és nekem is kiválóan működik a minap vásárolt példányom (AD-7543A). A toshibás szívások után a kontraszt éles, ám örömteli! :)
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Toshiba jól írta azokat a lemezeket, amik már bizonyítottak az íróban, de ezek a ''régi'' 8x-os médiák voltak. Manapság azonban ezek ritkák, nem is beszélve a médiakód esetleges változásáról... Az új írómnak nincs gondja a 16x-os lemezekkel sem!
A használt és az új között az árkülönbség nem vészes, és a garancia kérdése sem elhanyagolandó! A ''vizes'' bolt jó partner! :)

Üdv.

Ui.: A notihoz passzoló író méreteit azért tudd meg a vásárlás előtt!

(#3464) kumpl


kumpl
aktív tag

A haverom, meg én vettünk dvd írót. Ő NEC-et, én meg Pioneer-t. Neki egy csomó mindent nem olvas be. Lefagy tőle a gép. Meg olyan lassan olvas, hogy rossz nézni. Nem a géppel van a gond, mert az enyémben is csinálja. A Pioneer olvas mindent, meg gyors. Egy windows telepítés a pioval 15perccel rövidebb idő. Szal NEC ahoz képest, hogy még drágább is volt, egy nagy rakás sz@r! Ez van!

(#3465) PPeter válasza kumpl (#3464) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem meg egyszerűen csak nem értesz hozzá. :D
Körülbelül ugyanennyien mondták már ugyanezt Pioneer, LG, Plextor és az összes többi íróra...
Valószínűleg a NEC nem DMA módban megy, aminek az oka lehet a kábelen lévő másik eszköz, az eszközök sorrendje, a kábel típusa, hibája, alaplapi vezérlő stb.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3466) Csöves válasza PPeter (#3465) üzenetére


Csöves
senior tag

Vagy csak egyszerüen rossz és csere. :)

Aquila non captat muscas.

(#3467) PPeter válasza Csöves (#3466) üzenetére


PPeter
addikt

Nem tűnik tipikus meghajtóhibának a leírtak alapján.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3468) ftc


ftc
nagyúr

PPeter.... Lite-ON író kibelelve már?

(#3469) PPeter válasza ftc (#3468) üzenetére


PPeter
addikt

Még nem. Talán a hétvégén. Betemettek munkával.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3470) gorgo


gorgo
őstag

hollari!

no, nem is tudom. Volt már jópár optikai meghajtóm. Legutolsó -mostani- pio109, asszem. Mikor anno megvettem a legelső tapasztalat vele: 4-ből 4 rontás! > firmware csere és megjavult. Most beadta a kulcsot. max. 1000kb/sec sebességgel olvas (vagy csak 100, vagy annyi se!). Egyik napról másikra. Csak kíváncsiságból: ilyen módon halt meg másnak is dvd-je?

Ahogy elnézem manapság pio112 vs. NEC 717x között megy a párharc. Őszintén: bagózok rá, hullamindegy, sztem egyformán jó v. rossz lehet mindkettő, csak akkor derül ki ha megvette az ember (=későn). És 1.5 év után akkor is meghal ha addig hibátlan volt.

(Ezt már jól megfigyeltem: totál mindegy, hogy milyen márka, milyen kategória, SŐT: a mostanival alig írtam a másfél év alatt. Ezt hívják tervezett öregedésnek. 1.5 év és K.O. Egyet értetek velem?)

Azt látom, hogy hevesen megy a dícsérgetés/fikázás egyik-másik modellre,viszont SATA vs. ATA témában nem találtam használható hozzászólást, pedig nem mindegy. Hajlok a SATA felé (mert a PATA kábel nem fér el a zsúfolt házban :) de csak ez az oka, bár ez is elég). Szal, bátran ajánlanátok a SATAinterfészes meghajtókat?

köszesz!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#3471) kano válasza gorgo (#3470) üzenetére


kano
nagyúr

Itt most akkor melyik DVD íróról is van szó? :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3472) PhoenixK válasza gorgo (#3470) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem lehet, hogy DMA-módba átdobta az OS?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#3473) gorgo válasza kano (#3471) üzenetére


gorgo
őstag

Tehát ami most elhalt, az pio109. És bár megyegetett, de sose szívleltem.

NEC-em még nem volt. És azt még én is szeretném tudni, hogy lesz-e.
És amit kérdeztem, hogy van-e bárminemű ellenjavallat a SATA ellen. Az írók nagy része még a 'hagyományos' ATA csatolós. Feltételezem, ennek jó oka van, csak nem tom mi,mert annyira nem vagyok tájékozott.

Súgjátok meg.
köszönöm!

most látom, PhoenixK is hozzászólt. Hmm, attól tartok nem, bár nem néztem. A gyári DVD-ket még viszi 10x sebesség fölött, viszont 2 hetepl. rontott is RW-t. (akkor a nyersanyagra fogtam, mert régi, karcos lemez, de most már gyanakszom, hgoy már az író megfáradt... CRC-s lett, hibásan írta meg. Sztem optika megfáradt.)

Tehát mág 1x: SATA v. ATA ?

[Szerkesztve]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#3474) Skullkid


Skullkid
csendes tag

Sziasztok!

Új DVD-író vásárlását tervezem, mivel a mostani Pioneer DVR-109 bedöglött. :( (igaz már egy ideje kínlódok vele) Max. 20.000 Ft-ot ölnék a dologba, szerintetek ennyiért melyik író a legjobb ár/érték arányban? :)

(#3475) blattida válasza Skullkid (#3474) üzenetére


blattida
nagyúr

Ennyiért már csak Plextorok vannak!
Így marad a 760-as. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3476) kano válasza gorgo (#3473) üzenetére


kano
nagyúr

Az a helyzet, hogy nem tudom a választ. PPéter-nek van igazán tapasztalata a SATA és ATA írók összehasonlításában. Én úgy vettem ki sok hsz elolvasása után, hogy a SATA még nem túl kiforrott DVD írók területén (igazán csak Intel chipes alaplappal tuti a kiváló együttműködés).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3477) Ősember


Ősember
őstag

szevasztok
dvd iro vásárlása elött állok és szeretném kikérni a szakik véleményét :D ami fix kikötés: sata-s legyen és tudja a lightscribe-ot. amit kérnék az egy ''best buy'' modell, gondolom 10k környékén már simán találni ilyesmit és egy olyan tipust, ami ma a csucs-ot képezi. köszönöm elöre is! :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3478) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !



DVD írót kellene vásárolnom, miután a két éves LG GSA-4163B kimúlt.

Nagyon fontos szempont, hogy kifogástalanul kezelje, írja/olvassa a DVD-RAM-ot, és IDE csatolója legyen.

Jelenleg milyen típus ajánlható ezekkel a tulajdonságokkal ?

Válogattam én is néhány típust, írjatok véleményt róla mellik lenne jobb választás ?

PLEXTOR PX-750A [link]
NEC AD-7170A [link]
ASUS DRW-1612BL [link]

Lehetőség szerint én is megbízható, és több mint két évet kibíró modellt szeretnék.



Üdv.

Astra

[Szerkesztve]

(#3479) maigret


maigret
csendes tag

Sziasztok!

Egy SATA-s DVD-írót szeretnék venni a közeljövőben. Olvastam egy-két hozzászólást, hogy a SATA-s írók érzékenyek a chipsetre. Nekem egy AMD-ATI Xpress 3200-asom van. Vannak ezzel valakinek tapasztalatai? Milyen márkát érdemes venni?

(#3480) Mosómedve


Mosómedve
tag

Egy kis probléma merült fel jelenlegi DVD írómmal. Egy Fujitsu-Siemens Notebook-ban van gyárilag. A gépet tavaly októberben vettem, maximálisan ki van kímélve az író, alig használom most mégsem az igazi: DVD-ket szaggatva játsza le (a kép és a hang is akad), ugyanakkor, ami zenét kiírtam DVD-re, azt a házimozi lejátsza. :F Lehet, hogy írni tud, csak olvasni nem? Nem fordítva szokott elromlani? Mi a tökéletes módszer rá, hogy megbizonyosodjak, hogy hardveres hibája van?

(#3481) Tockos25


Tockos25
tag

Üdv mindenkinek!

Mi a véleményetek a Samsung SH-S183A [link] típusú íróról?
Vagy várjam meg, hogy elterjedjen Mo. a Pionner DVR-212?

AMD, ATI - the BEST

(#3482) SzalaiG válasza Tockos25 (#3481) üzenetére


SzalaiG
addikt

100x inkább Pio. Nekem kettős is van és nagyon meg vagyok velük elégedve. :)

(#3483) breetai


breetai
aktív tag

HI!

Nagy az én problémám, kéne egy új DVD-RW!
A kiszemelt példányok közűl meg nem tudok dönteni mert mostanában annyira kiestem a HW témákból...
Eddig ez a 2 cucc tetszett meg:

Pioneer DVR-112D
Plextor PX-760A

Ebből elvileg a Plex a nyerő.

Ezzel csak az a BAJ, hogy a Pio 9000 Ft míg a Plex 23000 Ft. :Y
Ill. nem tudom, hogy a Pio 112D milyen!? (Ezt úgy értem, hogy a 109 istennek volt kikiáltva. A 110 meg problémásnak …)
A 112D OK!? :F

Mert ugye árérzékeny Magyar amber lennék és nem hiszem, hogy a Plex annyival jobb mint a Pio. Mármint arra amire nekem kell: DVD+R TY alapura írkálni.

Kérlek segítsetek ki néhány tapasztalattal/véleménnyel ... ill. erősítsetek meg, hogy jól döntök ha a Pio-t választom. Esetleg HA van harmadik-negyedik ötlet annak is örűlnék! :D
Előre kösz! :R


[Szerkesztve]

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#3484) Matt23 válasza SzalaiG (#3482) üzenetére


Matt23
tag

És mikor lesz kapható a pioneer??? Tud valaki valami távoli vagy netán közeli infót?

(#3485) SzalaiG válasza breetai (#3483) üzenetére


SzalaiG
addikt

Volt Plextor olvasom, de óriási csalódást okozott. Nem ér annyit amennyivel többe kerül. Szerintem Pioneert vegyél. :)

(#3486) SzalaiG válasza Matt23 (#3484) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nagyker szerint május vége.

(#3487) kano


kano
nagyúr

Hátha valakit érdekel, hogy a pécsi MM-ban van LiteON LH-20A1H LightScribe-os író akcióban. Nem a reklám miatt de hátha most akar valaki ott a környéken venni írót.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3488) Sanci.Bara válasza breetai (#3483) üzenetére


Sanci.Bara
csendes tag

Hello!
En szemelyszerint a Pio-t ajanlom ket szempontbol is: 1.olcsobb, 2. ar es minoseg eltalalva. Egyebkent ha a Plextor-a akar 2 ev jotallas adnak, akkor is megeri Pio-t venni 1 ev garival.Minden esetben sok fugg milyen ''eresztest'' fogol ki az adott modelbol legyen az Pioneer, vagy mas gyarto altal keszitett optika.Szervizben dolgozom es eleg sok optika(NEC,LG,Pioneer,ASUS,Samsung,Lite-On) megy at a kezemen ezert merem ezt allitani. :)

(#3489) lazydog válasza kano (#3487) üzenetére


lazydog
addikt

Mindegyik MM tele van vele, de kinek kell?
Majd akkor szólj, ha SATA-s is lesz belőle. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3490) kano válasza lazydog (#3489) üzenetére


kano
nagyúr

Én mondjuk az ASUS DRW-1612BL helyett szívesen vettem volna egy ilyet, csak az 1 év gari zavar (ASUS-ra 2 évet adtak). :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3491) uborka666


uborka666
csendes tag

Új SATA-s dvd író teszt, Asus, NEC és LG, sajnos Pioneer 212 meg nem jott ki, egesz jo, olvassatok el: [link]

(#3492) slayer006 válasza breetai (#3483) üzenetére


slayer006
addikt

Hi

Én 7 560,- ért vettem Optiarc AD-7173A -t ,de ahogy néztem a PIO 112D ugyan annyiba került volna. Ennyit vígan megér mind a kettő ...
[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#3493) PPeter válasza uborka666 (#3491) üzenetére


PPeter
addikt

Nem fáradtál még bele, hogy ezeket az értékelhetetlen, fos cikkeket reklámozd netszerte?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3494) PhoenixK válasza PPeter (#3493) üzenetére


PhoenixK
őstag

Bocs, h közbeszólok, de a fos dolgokat olvasó laikusoknak egy-két tényt is bedobhatnál, máskülönben ez a hozzászólás sem nyom többet a latba. :(

Ui.: Ezt nem leszólásnak, hanem építő jellegű kritikának szántam. :R

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#3495) PPeter válasza PhoenixK (#3494) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem írtam én elég segítő jellegű hasznos hozzászólást a három legnagyobb hazai fórmba, meg annyi szakmai cikket, hogy nyugodt szívvel szólhassak valakinek, aki értékelhetetlen cikkek linkjeit reklámozza itt.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3496) PhoenixK válasza PPeter (#3495) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ilyen erővel felesleges az egész PH!, mindenki utánakereshet a dolgoknak, nagy ''a zinternet''... Hülyék, hülye hozzászólások, hülye kérdések mindenhol vannak, ahogy újoncok is.

De hogy ON is legyek: a Pio 112-őt sikerült már megismerned? Kíváncsi lennék, hogy mit is várhatok tőle valójában...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#3497) PPeter válasza PhoenixK (#3496) üzenetére


PPeter
addikt

Maradjunk annyiban, hogy a hülye kérdések és hozzászólások hada sem egyenlő azzal, mint amikor valaki - hasznos, jószándékú értelemben - soha nem szól hozzá egyetlen témához se, csak és kizárólag a saját netes boltjának a cikkeit ajánlgatja több fórumon. Mert az úriember ezt - és csakis ezt - teszi fórumozás címszó alatt.

Használom a 112-est, az 1.08-as firmware óta igen kellemes meghajtó lett.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3498) AstraCDX válasza AstraCDX (#3478) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Esetleg valami építő jellegű, választást segítő vélemény a 3478-as kérdésre ?



Üdv.

Astra

(#3499) kano válasza AstraCDX (#3498) üzenetére


kano
nagyúr

Ha el tudod viselni az igen lassú lemez felismerási idejét akkor Asus DRW-1612BL.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3500) wid22 válasza kano (#3499) üzenetére


wid22
aktív tag

Miért mondod hogy lassu a lemez felismerés az Asus 1612BL nél? Nálad lehet hogy lassu rakdd ujra a windowst. Nálam olyan minta Pio 109 .

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.