Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3351) kano válasza nat (#3350) üzenetére


kano
nagyúr

Legalább egy kicsit olvass a topicban. :O

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3352) nat válasza kano (#3351) üzenetére


nat
senior tag

Hát ott kezdtem.
De azt hiszem ,hogy pont még te sem tudtál dönteni, hogy milyen satas írót akarsz.
Akkor meg miért szólsz rám.
Lehet ,hogy valaki neked is meg nekem is tanácsot tud adni.
És nem utolsó sorban pont a legfrissebb infora van szükségem és nem a tavalyiakra.

(#3353) kano válasza nat (#3352) üzenetére


kano
nagyúr

Namost, ha olvastad a hsz-imat akkor tudod, hogy van 1-2 író ami SATA-s.
Nekem az a problémám, hogy SATA + LightScribe kell de ebben a párosításban most csak az ASUS 1814BLT van. Úgyhogy lehet, hogy én sem veszek Sata-sat mert ráadásul PPeter is azt mondta, hogy a SATA-nál még adódhatnak gondok pláne az NV4-es alaplapoknál.
Sima SATA van egy halom:
- én az NEC 7170S-et venném;
- de van ugye az Asus DRW-1814BLT;
- a Samsungnak is van SATA-sa.
Ennyi. (Bocsi de ma este egy kicsit ingerült vagyok és nem tudom, hogy miért.)
De azért tényleg egy kicsit jobban utánanézhetsz más fórumokon is.

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3354) blattida válasza nat (#3350) üzenetére


blattida
nagyúr

Már létezik, 212-esnek hívják, de egyelőre csak jakuzáknak elérhető! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3355) nat válasza blattida (#3354) üzenetére


nat
senior tag

:R

(#3356) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!
Dvd iró vásárlása előtt állok, a kérdésem h szerintetek melyaik a jobb?:Asus drw 1612bl vagy LG GSA H20L esetleg még nézegettem az LG GSA H22L-t, bevallom az LG-től egy kicsit félek...vagy milyen másik irót ajánlanátok
Mindegyik LightScribe-es.
Köszi!

(#3357) holinorby


holinorby
tag

vki?

(#3358) kano válasza holinorby (#3356) üzenetére


kano
nagyúr

Én is ilyen problémával küzdök. Visszaolvasol 1-2 oldalt és már meg is lesz a válasz. :U
De én úgy hallottam, hogy az LG-ket jó közepes tartósság és írásminőség jellemzi. Én Asust fogok venni csak még nem tudom, hogy a 1612-t vagy a 1814-et. De a 1814 Sata-s és csak feketében van Mo.-on.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3359) nat válasza kano (#3358) üzenetére


nat
senior tag


csak még nem tudom, hogy a 1612-t vagy a 1814-et



Visszaolvasol és már te is tudsz dönteni hogy melyiket veszed meg.

(#3360) kano válasza nat (#3359) üzenetére


kano
nagyúr

Ha csak ilyen egyszerű volna... ;)
Úgy néz ki, hogy a 1814-nek Samu a bele. :F

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3361) holinorby


holinorby
tag

Én simán megvenném a 1814-es asus-t csakhogy úgy tudom h mo-n csak sata-s csatlakozval lehet kapni, és nem vagyok biztos benne h azt be tudom kötni:)

(#3362) kano válasza holinorby (#3361) üzenetére


kano
nagyúr

Ha az IDE-set be tudod kötni akkor ezt is. A 1612-ből meg csak IDE-set lehet pedig létezik SATA-as is a 1612BLT. :O

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3363) wid22


wid22
aktív tag

Tudja valakji hogy a 2 közt mi a különbség a Sata csatlakozon kivül?

DVD-ÍRÓ ASUS 1612L DVD+-R/RW (16X) IDE BOX Fekete
DVD-ÍRÓ ASUS 1814L DVD+-R/RW (18X) SATA BOX Fekete

És ez Asus gyártmány nem valami vett minta 1608P ami pio 109 volt.
Nem LG belül?

(#3364) holinorby válasza kano (#3362) üzenetére


holinorby
tag

Azt nem tudom..
egnéztem az alaplapomat a neten asus p4p800 vm
és ott az van írva, h S-ATA, ez volna az?
Én ezt a részét nem ismerem...
Amúgy meg olvastam vhol h a sata-val gond lehet.
Vélemyén?

(#3365) IRON STORM válasza wid22 (#3363) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha a keresőbe kutakodsz biztosan megtalálod a különbséget a két író között.
Egyébként nem LG a bele, hanem nagy valószínűséggel Samsung. De ha visszaolvastál volna akkor ezt is tudnád

Csak a TDi!

(#3366) caleb válasza kano (#3353) üzenetére


caleb
aktív tag

Hello!

Én tegnap vettem Nec 7170S-et /SATÁS/ ,és semmi problémám nincsen NF4-es lappal vele.

Z

[Szerkesztve]

Az élet jó a világ nem!!!

(#3367) wid22


wid22
aktív tag

Milyen tudatlan vagyok Biztos nem olvastam végig az egész topicot. Amit olvastam abba meg nem volt leirva.

(#3368) kofa73


kofa73
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam az utóbbi napokban, és továbbra is tanácstalan vagyok.
Plextor 755/760-ról indítottam. Én azonban Linuxot használok, ami ellen a Plextor rendesen küzd (pl. perrel fenyegette a Powertools-hoz hasonló funkcionalitást nyújtó nyílt forráskódú program szerzőjét). Így viszont nincs AutoStrategy.
Eztán jött az NEC 7170. Erre viszont mintha azt mondtátok volna, hogy bár jó író, nem minden eszköz olvassa el, amit írt.

Mit javasoltok? AS nélkül is jobb a Plextor, mint az NEC? Vagy valami harmadikat?
(Esetleg van valakinek tapasztalata a ''Free Your Plextor'' firmware-ekkel és Linux-szal?)

Előre is köszi,
Kofa

(#3369) kano válasza wid22 (#3367) üzenetére


kano
nagyúr

Pedig csak olyan 15-20 hsz-t kellett volna visszaolvasni. :O
caleb
Köszi, akkor megnyugodtam.
holinorby
Igen az. Elolvasod a rá vonatkozó részt az alaplapod könyvében és már sikerül is felrakni.
Nem kell félni tőle.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3370) kano válasza holinorby (#3364) üzenetére


kano
nagyúr

Ppéter írta, hogy az NV4 lapoknál valami bizonytalankodik. De a tiédnek Inteles a chipje így semmi gondod nem lehet vele. Ráadásul celab-nak még nincs gondja vele.
Szerintem veszek egy 1612-t és kész.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3371) kano válasza kano (#3370) üzenetére


kano
nagyúr

PPéter.
Bocsánat!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3372) ii77


ii77
tag

Kedves Egybegyűltek!
Szemezgetve írásaitokból miután LG 4163B típusú írom elhalálozott, végül eme terméket választottam: SAMSUNG 182MB. Bár nagyon szippantott magába a SATA csatolás, de inkább maradjon még pár wincsinek hely. Így is az író egymagában csatlakozik a két szabad ide kimenetekre. Eddig csak 1db Verbatim -RW-t írtam újra, télleg szereti e lemezt. Rendkívül gyorsan és folyamatosan olvassa a diszkeket. A lightscribe-t csak 1 Philips DVD-R 1-16x LS 1.2-vel próbáltam, nem igazán mély a nyomat 2-3 gravír után sem. Majd kipróbálom 1.0, vm. más gyártók lemezeivel is. A képégetés közben 'hangtalan', olvasás közben sem zavaró.
Az alábbi konfigban fut:
SuperFlowerSF-561T2:FSP BlueStormII 400W|ABIT AN8 ULTRA|Athlon64 3200+VapoChill Micro-UltraLowNoise|INNO3D 7600GST 256MB 1.4Samu ZALMAN VF700-Cu|1GB KINGMAX SuperRam2.5|SEAGATE 3808110AS & ST3120813AS|LG GSA-4163B|Canon Pixma IP4000|OLYMPUS E-300
[kép]
[link]

VESTAX QFO

(#3373) 3x3y válasza kofa73 (#3368) üzenetére


3x3y
aktív tag

Nyugodtan vegyél Nec-et, nem fogsz csalódni benne. Jópár Nec-em volt már, talán a teljes paletta, és egyik sem volt rossz, hibás, lusta, suta. Kivétel nélkül mind király volt...
Megbízható és precíz cucc.

PF

(#3374) Alpee


Alpee
aktív tag

Sziasztok!

En tobb iroval szeretnek egyszerre irni. Milyen markat ajanlotok? Van-e valakinek tapasztalata tobb iros konfiguraciokkal kapcsolatban? Szivesen vennem, ha megosztana velem.
Koszi.

(#3375) Intelligencs válasza Alpee (#3374) üzenetére

Hahó, nekem két íróm van. Egy NEC 4571, és egy Asus 1612 BL.. Mindkettő külön IDE-n van, magában. A forrás 2x250 GB Samsung SATA RAID0 és egy 400 GB-os WD SATA.

A NEC íróm volt meg előbb, és csak utána vettem az Asust. A NEC hangosabb, ellenben gyorsabb. DVD íráskor ugyanazon a sebességen akár 1 percet is ráver az Asusra. MP3 grabelesnél azonban az Asus a verhetetlen, lényegesen gyorsabb, mint a NEC, akár kétszer-háromszor is előbb végez.

Leggyakoribb használat, hogy DVD Decrypterrel filmeket írok ki. Ilyenkor szigorúan az egyik image a RAID tömbön van, a másik a WD-n. Próbáltam már, hogy ugyanaz a winchester a forrás párhuzamos írás esetén, de csak a RAID tömb elég gyors ahhoz, hogy 6X-os sebességen úgy-ahogy kiszenvedje magából az adatokat. A WD-ről egyszerre történő írási kísérletet le is kellett állítanom, mert másodpercenként fogyott el a cache-ből a cucc, és kapcsolt be a burn proof.

Mai eszemmel inkább egy NEC-Pioneer párosításban gondolkodnék. Azért nem NEC-NEC párosításban, mivel MP3 grabelésben gyengén szerepel, és én gyakran grabelek be CD-ket az mp3 lejátszóm számára. Másik ok, hogy nem akarok két egyforma márkájú írót, mert főleg a gyengébben megírt lemezeknél előfordult, hogy míg a NEC nem olvasta be, addig a Toshiba DVD olvasóm simán.

Egyébként pedig nekem a NEC nagyon bevált, bármilyen lejátszó lejátsza a vele írt lemezeket. Igaz, mindig taiyo-s Verbatimot használok, és általában (magamnak mindig) 6X-osan írok. Az Asus-szal még nincsenek hosszú távú tapasztalataim, a saját DVD lejátszóm (Grundig) csont nélkül olvassa a 16X-osan írt lemezeket is.

The Amiga, Born a Champion

(#3376) Alpee válasza Intelligencs (#3375) üzenetére


Alpee
aktív tag

Nekem igazandibol ugy kellene, hogy pl egy imaget irjak parhuzamosan tobb iroval egyszerre! Azaz sokszorositas celjabol.es ugy kb 4 iros rendszerben gondolkodom.... Ebben az esetben gondolom jo ha ugyanolyanok az irok. Vagy nem?

(#3377) Intelligencs válasza Alpee (#3376) üzenetére

Hát, erről PPétert kérdezzed, de sztem ehhez vmi célhardver a praktikus.

The Amiga, Born a Champion

(#3378) PPeter válasza Alpee (#3376) üzenetére


PPeter
addikt

Lehetőleg valami 2 ATA csatornát vezérlő Intel lapkakészletre (i865 nagyon jó) épített alaplap,egyforma írókból 4 darab (Plextor 716/755/760, ezek váltak be nálam ilyen párhuzamos írásra, olcsóbbak közül az újabb Pioneerok is megbízhatónak tűnnek ilyen rendszerben), normális kábelek, 2GHz körüli processzor, 1GB RAM, Nero vagy Padus DiscJuggler program (utóbbi a drágább), tiszta, normális rendszer, S-ATA forrás- és/vagy rendszer HDD, jó szellőző ház, erős tápegység, rendes lemezek. Stabil 6x-os írási sebesség így kihozható 4 íróval. Ennyi a titok.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3379) Alpee válasza PPeter (#3378) üzenetére


Alpee
aktív tag

Koszi a tanacsokat!

Mit ertesz az alatt, hogy normalis kabelek?

(#3380) Alpee válasza PPeter (#3378) üzenetére


Alpee
aktív tag

A rendszerben most 3 db Lite On iro van, tobbe kevesbe egyformak. Szerinted erdemes ezekkel probalkozni, vagy inkabb lecserelni oket Pio ra? (lapkakeszlet i875p neo, 2.4GHz, 1GB RAM, SATA vinyo van, tapot viszont nem tom. Hany W-os kellene? Lemezek asszem Verba 16X os MCC-k lesznek)

[Szerkesztve]

(#3381) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Sziasztok!

A Lite-On LH-20A1P és LH-20A1H írókról valakinek van tapasztalata? Megéri lecserélni egy NEC 7173A-t erre? Illetve merre lehet kapni olcsóér? :D

Thnx!

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3382) kano válasza wwenigma (#3381) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem egy NEC 7173A-t egy LiteOn-ra lecserélni biztosan nem érdemes. De ezt a típus még nagyon új. Én is gondolkodom egy LightScribe-os írón.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3383) Alpee


Alpee
aktív tag

UP PLS!

(#3384) wwenigma válasza kano (#3382) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

CDFreaks-en nem voltak elájulva 7173-tól, ellentétben a Lite-ON nal. Összehasonlítgatva a képeket, tesztekről , jobbnak tűnik. Meg tesztre is képes. És az sem utsó, hogy dobozosan 10e... ;)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3385) PPeter válasza wwenigma (#3384) üzenetére


PPeter
addikt

A 71xx szériától én se vagyok elbűvölve.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3386) wid22


wid22
aktív tag

Az Asus 1612 irója Lite-ON ha jól tudom. És az egész jó.
Jobb minta mostani Satás 1814 Samsung belsövel.

(#3387) adra válasza wwenigma (#3381) üzenetére


adra
tag

Szia!

Ha érdekel LH18A1P-re tudok linket: [link]

[Szerkesztve]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#3388) kano válasza wwenigma (#3384) üzenetére


kano
nagyúr

Hol lehet kapni Lite-On H-s végű írót dobozosan(18- vagy 20-ast)? (Ha lehetne 2 év garral.)
PPéter:
Tőled olvastam (vagy Erdoke), hogy a Lite-On nem tartós. Te akkor most melyiket ajánlanád inkább a Lite-On-t vagy az Asus 1814-est?
Köszi!

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3389) IRON STORM válasza wwenigma (#3381) üzenetére


IRON STORM
őstag

Én moddoltam a 18A1P-t 20A1P-re :)
Előtte is most is nagyon jól ír. Érdemes lecserélni simán az NEC-t

Csak a TDi!

(#3390) kano válasza IRON STORM (#3389) üzenetére


kano
nagyúr

A francba! :W Most beszéltem velük és ez LH-20A1P lesz és nem H-s. :O
Nekem LightScribe-os kellene és Pécsett! 1 év garral van és 9990Ft de nem Pécsett.


[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3391) lutiy válasza kano (#3390) üzenetére


lutiy
tag

Most van nekik Lite-on LH-18A1H ,brutto 8200ft!!

(#3392) wid22


wid22
aktív tag

Ez engem is érdekelne holvan 8200 ft bruttó? És az Lightscrib iró?
Kösz

(#3393) lutiy válasza adra (#3387) üzenetére


lutiy
tag

adra álltal belinkelt üzletben!
Hivd fel ?ket mert az oldalukon még nincs kint! Reggel hivtam ?ket akkor mondták, már rendeltem is!!

(#3394) lutiy válasza wid22 (#3392) üzenetére


lutiy
tag

#3387es hszben a link

(#3395) Armando_19


Armando_19
őstag

Hi all!

Mostanság szeretnék új DVD irót vásárolni.
Milyen SATA-s irót ajánlanátok? van 2 ide hdd-m és nem nagyon szeretném lecserélni őket, és az új lapokon már csak 1 ide van.
Nemigazán vagyok jártas az ilyen speckós dolgokban amiket ezek mostanság tudnak...

Válaszokat előre is köszönöm!

(#3396) kano válasza lutiy (#3394) üzenetére


kano
nagyúr

OEM, 1év gar és 8200Ft. A gar intézése a webáruházon keresztül(nagyon korrektek), de nekem sajna nagyon messze van BP, ha gond lenne vele. Így marad az Asus DRW-1612BL, ennek is LiteOn a belseje és dobozos + 2év gar. Igaz 9600Ft.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3397) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!
Elolvastam egy csomó hozzászólást, de sajnos az én szempontjaimnak nem találtam megfelelőt!!
Olyan írót ajánljatok légyszi, ami:
-jó minőségben ír, lehetőleg gyorsan
-ram-ot is ír!
-gyorsan is olvas! (a mostani lg 11x-nél nem olvas gyorsabban!! :(( )
-Lightscribe-os
-halk
-lehetőleg sata-s

Köszi!

(#3398) kano válasza Paulo81 (#3397) üzenetére


kano
nagyúr

Na igen! Én is ilyet kerestem. Az egyik ilyen az Asus 1814BLK de ennek nagy a valószínűsége, hogy Samu a belseje. :(
Főleg a S-ATA és a LightScribe együtt a gázos.

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3399) kovasz


kovasz
senior tag

olyan dvd irot szertenek ami (legfontosabb!!!) talca nelkuli, irja a dl-t es megbizhato. sebesseg, egyeb nem szamit.

(#3400) shteer válasza Paulo81 (#3397) üzenetére


shteer
titán

NEC AD-7170 S-ATA 18X

nem lightscribe-os, de talán jó

..szerintem jónak tűnik

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.