Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3751) wwenigma válasza ftc (#3750) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Akkor legalább közeledik.... :) :DD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3752) Prof01 válasza Prof01 (#3742) üzenetére


Prof01
veterán

Válaszolna vki a kérdésemre? Vagy ti sem tudjátok?
(#3742)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#3753) wwenigma válasza Prof01 (#3742) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

DVD lemez tapasztalatok, #6 hsz. Unalomig ismetelgetett. [link] illetve [link] Így teljes.

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3754) Tomitosz válasza Prof01 (#3742) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

A DVD-R lemezt elvileg a számítógépes íráshoz találták ki. Az DVD+R pedig egy philips szabvány amit az asztali írokhoz talált ki. Most már minden író kezeli a DVD-R lemezt. És jobb is..főleg mert több sebeséggel rendelkezik.
Nem éri meg DVD+R lemezt venni. Csak ha van régi asztali íród. Mostmár kezd kifutni ez a fajta szabvány.

(#3755) blattida válasza Tomitosz (#3754) üzenetére


blattida
nagyúr

Azé csak úgy leírom, hogy van néhány író, ami bezony ezzel a csúnya pluszos lemeztípussal lényegesen jobban mer írni... én futok ki mingyá... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3756) Tomitosz válasza blattida (#3755) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

De pontosan az a baj, hogy már csak néhány. Például a laptopok nagyrésze már meg sem tudja írni. Én nem mondtam, hogy rossz. Csupán, hogy ezt asztali írókhoz tervezték...
Amúgy az én íróim is megtudják írni..tehát nincsen vele gond...csupán hasztalan.

(#3757) PPeter válasza Tomitosz (#3754) üzenetére


PPeter
addikt

Ne haragudj, de ez ökörség. Leírtuk már számtalanszor a DVD-R, DVD+R történetét, különbségeit.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3758) Rlaci


Rlaci
csendes tag

Van egy kb 4 éves Pioneer 106-os és egy teljesen új Pioneer 112-es írom. Mindkettő tökéletesen működik. Plextor (Taiyo Yuden), TDK és Verbatim lemezeket használok. A Plextorra olyan dolgokat (családi videokat) írok, amik fontosak. A TDK és a Verbatim pedig az általánosan használt lemezek.
A 106-os író felajánlja minden lemeznél az 1x írási sebességet. A 112-es viszont már csak minimum 4x-t. Eddig a 106-ossal mind fontos anyagot 1x sebességgel írtam meg. De most az új író kapcsán felmerült bennem, hogy lehet, hogy az jobb minőségben ír mondjuk 4x-esen vagy 8x-osan, mint a régi 1x-esen?
Van e tapasztalatotok vagy általános szabály az újabb íróknál és lemezeknél arra vonatkozóan, hogy a lasabb sebesség jobb minőséget ad? Vagy ezt csak konkrétan lehet megállapítani egy bizonyos író és egy bizonyos lemez kombinációja esetén?

(#3759) adra válasza Rlaci (#3758) üzenetére


adra
tag

A válasz tulajdonképpen az utolsó mondatod kérdőjel nélkül, hozzátéve a bizonyos írási sebességet. Régi író-új lemez nem feltétlen szerencsés párosítás.
lehet, hogy az jobb minőségben ír mondjuk 4x-esen vagy 8x-osan, mint a régi 1x-esen?
lehet, szerintem jó eséllyel igen, de ezt csak tesztekkel lehet eldönteni.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#3760) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Valaki ismeri Philips spd6002 bm 00 számú DVD írót? Milyen minőségű írókat gyárt a Philips? Köszi....

(#3761) slaci007 válasza Laybee (#3760) üzenetére


slaci007
senior tag

Philips SPD6001 is 16x Lightscribe drive like Lite-On SHM-165H6S,
Philips SPD6002 and 6003 are 18x Lightscribe drives like Lite-On LH-18A1H, hope that crossflashing will be possible!!
[link]

Tungsram 1896-2022

(#3762) Tomitosz válasza PPeter (#3757) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Bocsi..tudom ez sokszór lebeszélt téma...csak kitört belőlem az egyén....úgy néz ki én is elfelejtettem erről a dolgokat...majd visszaolvasok én is...

(#3763) PpenoO válasza slaci007 (#3761) üzenetére


PpenoO
őstag

Bárcsak igazad lenne..ennyi pénzt nem szánok a kíváncsiságomra ;)

18x drives
Philips SPD2412T should be Samsung SH-182D (couldn't crossflashed successfully to Samsung SH-182D or Lite-On LH-18A1P by friend of mine)
Philips SPD6002T should be Samsung SH-182M (didn't attempt to crossflash)
not sure about Philips SPD2411P and Philips SPD6003P which have Medaitek chipsets also.

[link]

Remélem hamarosan kiderül melyik író is lakozik benne, mert 20x sata lite-on írót még mindig nem találtam itthon, pedig ph hírekbe már elég rég szerepelt a debutálása.

(#3764) PPeter válasza Tomitosz (#3762) üzenetére


PPeter
addikt

Ez oké, de ha magad sem vagy tisztában valamivel, akkor minek vezetsz félre másokat? :(

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3765) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Hello, van/volt valakinek ilyen DVD-írója: Samsung SH-S183L? Érdemes ilyet venni? Elvileg Sata-s és LightScribe-os +2 év gar.

(#3766) marcias


marcias
őstag

Sziasztok!
Biztos gyakori kérdés, de: NEC vagy Pio? :)

Steam: marcias88

(#3767) PPeter válasza marcias (#3766) üzenetére


PPeter
addikt

Biztos gyakori válasz, de: ilyen kérdésre nem lehet érdemben felelni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3768) marcias válasza PPeter (#3767) üzenetére


marcias
őstag

És ha úgy kérdezem, hogy miben van lényeges eltérés a kettő közt?

Steam: marcias88

(#3769) PPeter válasza marcias (#3768) üzenetére


PPeter
addikt

A NEC olvasóként gyorsabb, de a rosszabb minőségű, hibás lemezek esetén könnyebben kiakad. Írási minőségben mind a két gyártónak elég jók az új modelljei, bár a mostani NEC-ek nem tudják hozni a korábbi 45xx széria színvonalát sok tekintetben. A Pioneer 112D elég jól sikerült. Ha gyorsan olvastatsz-írsz velók, a 16-18x modellek már mind hangosak, a NEC gyors olvasási sebessége különösen nagy hanggal párosul. Firmware támogatás tűrhető mind a két cégnél. CD-írásra a legújabb modellek közül inkább a Pioneer-t ajánlanám, ha csak DVD-t írsz és hajlandó vagy normális lemezeket venni (és nem feltétlenül 16x-osan írni mindenáron), akkor egyikkel se lesz bajod.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3770) marcias válasza PPeter (#3769) üzenetére


marcias
őstag

Köszi, ez hasznos volt :)

Steam: marcias88

(#3771) Oliverda válasza ZSOOLT2 (#3765) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi most vettünk, idáig jó. Szépen rajzol. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3772) ZSOOLT2 válasza Oliverda (#3771) üzenetére


ZSOOLT2
tag

Ok,kösz, bár light scibe-os DVD elég ritka, nekem inkább az Sata csatlakozás miatt kéne, szerintem jöv. héten beruházok 1 ilyenbe..

(#3773) Oliverda válasza ZSOOLT2 (#3772) üzenetére


Oliverda
félisten

Annyira nem ritka és nem is olyan irreális az ára egy lemeznek szerintem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3774) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Hali!

Lehet már kapni a Pioneer DVR-S12J íróját valahol? Ha igen, hol és mennyié? :U

Előre is köszi!

A térerő legyen veletek!!!

(#3775) wwenigma válasza ZSOOLT2 (#3772) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

150-200 a cd/dvd max...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3776) Kombat


Kombat
őstag

Sziasztok!

Szerintetek melyik lenne jobb:
ASUS DRW-1814BL SATA
NEC ND-7170 SATA
SAMSUNG DVD RW S183A LS SATA?

Lényeg, hogy jól írjon-olvasson mindent és lehetőleg halk legyen! :)

(#3777) Mákos7észta válasza Kombat (#3776) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Én csak személyes tapasztalat, és tesztek alapján tudom ajánlani a NEC márkát. Hihetetlen jó ár/érték aránnyal van felvértezve, gyors, és minőségi termék, de ez csak szigorúan szubjektív :B Én azt választanám :)

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#3778) aeroxr


aeroxr
tag

Sziasztok!
Pio DVR-110D
LG GSA H44
NEC AD5170A
Melyik?
Előre is kösz! :C :R

The truth is out there.

(#3779) kicsitomi88 válasza aeroxr (#3778) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Sziasztok! Egy megbízható IDE-s DVD írót akarok venni úgy kb 6-8kig. Sokat nyustolnem mert rengeteg archivalando anyagom van, ehhez kérem a segítségeketek mert nagyon jaratlan vagyok ebben a temaban. Sokan a Piot ajanlottak, mas a NECet, az LGtol mki ova intett. A válaszokat elore is koszonom.

90 87.5 87.8 87.5

(#3780) slaci007 válasza aeroxr (#3778) üzenetére


slaci007
senior tag

Pio111D,112D vagy akármelyik NEC.

Tungsram 1896-2022

(#3781) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Helótok! Lenne egy általános kérdésem, remélem válaszoltok. Szeretnék DVD-írót, LigtScribe-os, DVD-RAM-ot tudjon írni, és kezelje a dual-layert, IDE felülettel.
Melyik márkát, típust ajánlanátok?
Én LG-ket és Samsungokat néztem, mert kb. olyan 10k lenne a keret, és a legtöbb helyen ezeket találtam, de más márka is érdekel, csak nem vagyok annyira képben, h melyek a jók. Nem szeretnék elhamarkodottan dönteni ezért kikérem a ti véleményeteket is (samsung, lg pro/kontra is érdekel). Előre is köszi.

(#3782) BioNiCMaN válasza Kormi76 (#3781) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

[link]

Sztem vagy LG, vagy ASUS, Samuval volt egy darab rossz élményem, egy olyan DVD író, ami nem akart DVD-t írni. :F :U

Mondjuk Pio buzi vagyok. :DDD

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3783) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Köszi a választ. De tanácstalan maradtam, az ASUS jó DVD író fronton? Nekem eddig egy LG GSA-4040B volt amivel nem nagyon volt problémám, eddig, mert nem nagyon akarja lezárni a lemezeket. Viszont 2 évig jól szolgált, és most is ír, csak nem lehet megcsinálni cd-nél, hogy ne lehessen folytatni a lemzet ha nincs tele. Szóval lehet,h újra LG-t veszek mert ez elég halk volt, és nem ismerem a többit, viszont ha írtok tapasztalatokat akkor okosabb lennék :) . heló

[Szerkesztve]

(#3784) Kicsirics77 válasza Kormi76 (#3783) üzenetére


Kicsirics77
veterán

vegyél nyugodtan bármilyen írót csak lg-t ne
nekem pl 2 asus van 1 ide és 1 sata egyikkel sincs gondom :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3785) kicsitomi88 válasza Kormi76 (#3783) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Most vettem Nec7173At és 100%ig meg vok vele elégedve..

90 87.5 87.8 87.5

(#3786) Kicsirics77 válasza kicsitomi88 (#3785) üzenetére


Kicsirics77
veterán

tervezem én is a vásárlását szóval akkor megéri???

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3787) kerjani válasza Kormi76 (#3783) üzenetére


kerjani
aktív tag

Nekem NEC van 2 és fél éve, és eddig nem volt gond vele. :))

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#3788) Kicsirics77 válasza kerjani (#3787) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ja na azok is f@sz@ kis írók amit elpasszoltam a mai napig hibátlanul pörköl pedig másfél éve hogy eladtam

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3789) kicsitomi88 válasza Kicsirics77 (#3786) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Semmi gondom nem volt eddig vele, a labelflasht meg nem probaltam.

90 87.5 87.8 87.5

(#3790) Kicsirics77 válasza kicsitomi88 (#3789) üzenetére


Kicsirics77
veterán

engem nem is a labelflash érdekel hanem maga a tény hogy akkor normálisan megy a vas :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3791) wwenigma válasza Kicsirics77 (#3784) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Magyarázd már meg légyszíves, miért ne vegyen LG irot? :B

Mindenki osztja az észt, értelmes magyarázat nagyon kevés van... (etalon: PPeter)

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3792) Kicsirics77 válasza wwenigma (#3791) üzenetére


Kicsirics77
veterán

jah igen peti az etalon de szerintem petinél sem sok lg írót láttál :D
pl azért ne vegyen lg írót mert az lg inkább kiad 1 újabb száriást vasat mintsem normális terméktámogatás lenne hozz
a másik dolog pedig az hogy a megírt lemezek 50%-a hibás lessz ez mondjuk a régebbi szériás írókra volt jelellemző de nem hiszem hogy ezen változtatott volna a cég
röviden ennyi ami az lg ellen szól

[Szerkesztve]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3793) PPeter válasza Kicsirics77 (#3792) üzenetére


PPeter
addikt

Pedig van LG íróm, igaz nem a napi munkámhoz használom, de van - és minden egyes modellt, ami a kezem ügyébe került, kipróbáltam alaposan. Ennek ellenére tőlem nem olvashattál a Tiédhez hasonló széleőséges véleményet. Ugyanis az LG írók egyáltalán nem olyanok, mint ahogy Te leírtad. A 41xx sorozatban van/volt olyan LG modell, ami írásminőségben is simán összemérhető bármelyik népszerűbb márkával, ami meg a problémás lemezek olvasását illeti: ebben mindig is nagyon jók voltak az LG meghajtók. Valóban nem ajánlanám nagyüzemi munkára egyik LG-t sem, mert ők álltak ár legkorábban a lehető legolcsóbb gyártástechnológiára, de ma már nem igazán lóg ki a sorból - sajnos - egyik gyártó sem, ha ilyen szempontbó vizsgáljuk a termékeket. Akik meg ki akartak lógni, eltűntek a színről (saját gyártású termékekkel), mert nem lehetett bírni az iparágra jellemző nyomott árakat. Egy példa: alig találsz 850 grammnál nehezebb írót, míg másfél éve 1100 gramm körül voltak a meghajtók - és nem (csak) a kasztnijuk lett könnyebb, hanem a gyorsan kopó mechanikus alkatrészek és szerelvények is egyre szarabb anyagból készülnek. Minden gyártónál. Az LG-nél a szegényes firmware support, a gyors modellváltásokra épülő, a régebbi típusokat elhanyagoló support politika a legnagyobb baj, de - mint minden írónál - az LG-nél is megtalálható az a lemez, amire tökéletesen lehet vele írni. Az ilyen beszólások, mint a '' megírt lemezek 50%-a hibás lessz''m egész egyszerűen röhejesek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3794) Kicsirics77 válasza PPeter (#3793) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hát nem is azt mondtam hogy nálad olvastam ilyen dolgokat egyszerűen nekem ez a véleményem az lg vasairól ezért nem ajánlanám nagyüzemre én sem és sajnos nekem pont a 41xx sorozatban volt ilyen íróm ami 50% rontással dolgozott és pedig nem vagyok1 hülye gyerek és a firm támogatást figyelemmel kisértem én is folyamatosan de az télleg siralmas dolog hogy inkább új modell kerül ma piacra mintsem normális támogatás legyen hozzá
ha valakit megsértettem akkor elnézést kérek

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3795) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

#3785 kicsitomi88 & #3787 kerjani!

Úgy látom nem igazán vettétek figyelembe, hogy milyen írót keres a kolléga:

Helótok! Lenne egy általános kérdésem, remélem válaszoltok. Szeretnék DVD-írót, LigtScribe-os, DVD-RAM-ot tudjon írni, és kezelje a dual-layert, IDE felülettel.
Melyik márkát, típust ajánlanátok?


A NEC only LabelFlash. :U Szal a kolléga nem ilyet keres, az más kérdés mennyire fogja használni a LightScribe-ot.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3796) kerjani válasza BioNiCMaN (#3795) üzenetére


kerjani
aktív tag

''A NEC only LabelFlash''
azért ezzel vitatkoznék.
pl: itt van a NEC AD-7173: DVD R+18x/R-18x, RW+8x/RW-6x, DVD DL+8x/-6x, DVD RAM 12x, LabelFlash
teszt (igaz ez az elődje, a 7170): [link]

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#3797) PPeter válasza kerjani (#3796) üzenetére


PPeter
addikt

Öööö... pont erre célzott a kolléga, hogy a NEC az kizárólag LabelFlash lehet, de semmiképpen nem LightScribe.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3798) kerjani válasza PPeter (#3797) üzenetére


kerjani
aktív tag

upsz :W

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#3799) fjani


fjani
tag

Sziasztok! Új belépőként üdvözlöm az összes fórumtagot.Kb 2 éve figyelemmel kísérem a szakértő hozzászólásokat, kiemelten Erdőke és Ppéter tanácsait tapasztalatait.Az Lg-t vegyek-ne vegyek vitához szeretnék hozzászólni.Eddig a következő írók fordultak meg a kezem alatt Lg 4040b, Pio 107,109,110d 110,111,Nec 3520,3540,4550 Plextor 740 és itt egy korszakot lezártam,következett az Lg 4167b jelenleg egy Lg H 42N-es íróval hegesztek.Lehet hogy csak én vagyok szerencsétlen de az első körben felsoroltakkal egytől egyig volt probléma.1-ik nem írt a másik nem olvasott jól és 4-5-6 hónap alatt mindegyik kifeküdt.Ekkor váltottam a 4167b-re majd később a h42n következett és ki merem jelenteni hogy ennyire kiforrott író nem volt egyik sem.Az olyan lemezeket is hiba nélkül beolvassák amit pl az nec-k az első mp-ben kiköptek hogy olvasási hiba de a pio-k is 60-70 %-nál megálltak.Ezek szinte mind 3 éve írt princo és arita lemezek,kb 1 éve csak verbatim +- lemezeket használok és 4x-n lg-k olyan jól írják hogy le a kalappal.Ezért is hiányolom Ppéter tesztblogjából a 16x +-, lg-vel írt verba lemezeket mert kíváncsi lennék a minőségre.A satás változatok közül is az lg h30n-ről hallottam a legkevesebb panaszt.A német chip magazin tesztje szerint is (http://www.chip.de/artikel/c1_artikel_12835532.html) a legjobbak, bár pici fenntartással fogadom nem tudom Péter mennyire objektívan tesztelnek,mindenesetre ha van lehetőséged és időd szívesen megnéznék egy általad lg-vel írt verba tesztet.Mindenkitől bocsánat ha túl hosszú voltam maradok lelkes fórumtag.(Péter, remélem a helyesírás rendben)Üdv mindenkinek

(#3800) BioNiCMaN válasza fjani (#3799) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Üdv a tagok közt! ;)

Azt hiszem elég kimerítő hsz-t hoztál össze. :C Én személy szerint ki vagyok békülve az Aritával, a Princo-k meg karc, kuka sorsra jutottak. :DDD

Legközelebb, ha linkelsz használd a link gombot, ott van alul, amikor hsz-t írsz. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.