Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3101) venember83


venember83
nagyúr

ujrarakott driverekkel ugy nez ki megy minden szepen es jol, remelem nem kiabalom el :DDD koszonom mindenkinek a segitseget!

(#3102) Kocka2


Kocka2
csendes tag



Oyan dvdírot keresek, amihez esetleg van nero csomagolva, amellyel tudok fotobemutatot es hi8as videoszerkesztest csinalni tudtok ilyet?

Vagy ez hülyeség? vegyek egy jobb dvd irot, es szedjek ossze egy progit valahonnan?
De milyet?

Velemeny?

Kocka

(#3103) petike2014


petike2014
aktív tag

Előre is bocs mindenkitől, de a topikjában senki nem válaszolt rá...


Üdv mindenkinek!
Nagy problémám lenne!
Adott két ASUS 1814BLT (black BOX) mindkét írónál ugyan az a jelenség!
10 fajta lemezből csak 1 fajtát hajlandó írni! Azaz a többi lemezt nem ismeri fel
-bteszem a meghajtóba kerreg kattog egyebek, és semmi, nem elérhető a meghajtó nero nem érzékeli a behelyezett lemezt.
Egy teljesen másik gépen is ki lett próbálva ugyan ez, FW még nincsn új hozzá (tudtommal)
nero-ból is 2 fajtát kipróbáltunk mert a drága jó nagykeresen azt mondták,hogy a gyári nero-val jónak kell lennie, mert írtak egy verbát
kipróbált lemezek:
Verba TY
Plextor TY
TDK TY
Verba CMC01
Datawrite (TDK)
Sony 8x-R
TDK 16x+/-R (mindenfél ami volt)
s még van pár.....

Mi okozhatja a gondot.., valaki plz HELP!
köszi mindent

(#3104) rszp


rszp
aktív tag

Sziasztok!

Nagy pof'ára esés lenne ilyenbe beruházni? [link]
Lite-On LH-18A1H

(#3105) IRON STORM válasza rszp (#3104) üzenetére


IRON STORM
őstag

Egyáltalán nem. a P jelű változatát használom, és nagyon jól ír.

Csak a TDi!

(#3106) rszp


rszp
aktív tag

Köszönöm.

A tesztek jót írnak róla de a Lite-On és a Sony sokszor van összetársítva. A Sony optikai cuccaival meg nincsenek jó tapasztalataim. A Sony + NEC -> Optivalami is elég gyengének tünik a sima NEC dolgokhoz képest. Ez a bizonytalanság fő oka.

(#3107) IRON STORM válasza rszp (#3106) üzenetére


IRON STORM
őstag

Eddig jók a tapasztalataim. Kprobe-val tesztelem a megírt lemezeket. Perfekt

Csak a TDi!

(#3108) adra válasza IRON STORM (#3107) üzenetére


adra
tag

Pont a lemeztesztelés miatt lehet érdekes egy ilyen író. A Plex drága, Benq sehol sincs, még a Lite-On megoldható... A Kprobe-al az író saját írását teszteled? Milyenek az írási képességei egy Pioneer v. NEC íróhoz képest? :F

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#3109) IRON STORM válasza adra (#3108) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen a saját írását is meg van egy Plex 750 íróm az azzal írt lemezeket is.
Eddig MCC004 és YUDEN000T03 és Ricoh pjn03 lemezre írtam. ezeket a lemezeket jobban írja mint bármelyik Pio ill NEC.
cdfreaks fórumában rengeteg teszt van nem csak ezzel az íróval tesztelték a lemezeket hanem Benq és Plex írókkal is.

[Szerkesztve]

Csak a TDi!

(#3110) rszp


rszp
aktív tag

Ha jól láttam akkor ez sima IDE és nincs is SATA változata?
És a 6x írás +R/-R lemezen lehetséges? Mert úgy tűnik nem tudja.

SATA + LightScribe amit keresek és a 6x CLV írás is kellene. /nem LG, Samsung/
Az ASUS tesztre majd kiváncsi leszek de állítólag az sem ír 6x tempóban.

(#3111) mexx0407


mexx0407
tag

sziasztok nekem vagyis 2db dvd irom van és megvagyok elégedve vele nagyon is LG és egy NEC

(#3112) IRON STORM válasza rszp (#3110) üzenetére


IRON STORM
őstag

De ír 6x sebességgel. SATA-s változat lesz később ha jól tudom.

Csak a TDi!

(#3113) rszp


rszp
aktív tag

Türelmesen várok. Köszi.

(#3114) adra válasza IRON STORM (#3109) üzenetére


adra
tag

Aha értem és a mínuszos lemezekkel milyenek a tapasztalataid???

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#3115) spody


spody
csendes tag

Helóka...
nem tudtok nekem adni egy yoo tippet h mit vegyek?
ha igen akkor irjatok hozzá árat is /fejete kell/...
előre is köszike...

Laci

(#3116) IRON STORM válasza adra (#3114) üzenetére


IRON STORM
őstag

Egyáltalán nincs. Kizárólag DVD+R médiákra írok. :) A korábban említett fórumon viszont találsz DVD-R médiákról tesztet. Jól írja azokat is.

Csak a TDi!

(#3117) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Sziasztok, ...

az lenne a kérdésem, hogy tud-e olvasni egy LG meghajtó(vagy akár más márkájú) egy DVD lemezt rögtön a legelején 12MB-os sebességgel. Vagy honnan kezdi el körülbelül ilyen sebességgel olvasni?
Mert szerintem nem képes egy meghajtó a lemez elején ilyen 9-10x-es sebességre, szóval szerintem ez hihetetlen, bár valaki állítja, hogy ez igaz.
Amúgy egyszer írható DVD lemezről van szó.

http://www.diesel.com

(#3118) IRON STORM válasza Laca19 (a) (#3117) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem tud.
7-7.5x sebeséggel kezdenek az NEC írók is. Az LG írók még lassabban.

Csak a TDi!

(#3119) FefeeX válasza spody (#3115) üzenetére


FefeeX
veterán

Pio 111D vagy NEC, nem toom a NECből most mi a top, de olyat vegyél aminek 1 a vége. Ár kb. bruttó 8ezer. Bármelyiket választhatod, mindkettő nagyon jó, gyors, és ugyanolyan hangos is... :)

(#3120) FefeeX válasza IRON STORM (#3109) üzenetére


FefeeX
veterán

Saját tapasztalat: NEC 4571em és a PIO 110-em is legjobban a Ricoh Ricohjpn02-03-04-et szereti. Legkevesebb hiba, legjobb minőség, és visszaolvasásban is asztaliban az a legjobb... Bár a Yudenek sem rosszak... DE akkor is jobb a ricoh

(#3121) IRON STORM válasza FefeeX (#3120) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ezt nem vitatom. :) Egyébként legjobb szerintem az MCC004 kódú Verba. Hihetetlen jó minőségben firkálja az íróm.

Csak a TDi!

(#3122) Laca19 (a) válasza IRON STORM (#3118) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Köszi, hogy megerősítettél.
Én is pont ezt bizonygattam, csak nekem nem hittek.
Amúgy tényleg lassan olvasnak az LG-k, bár én találkoztam egy kivétellel, ami nekem is van: egy külső 5169D, és ez brutálisan olvas, gyorsabban, mint a NEC, bár hozzáteszem hangos is nagyon.

http://www.diesel.com

(#3123) Dani182


Dani182
csendes tag

Heló! Holnap megyek DVD írót venni....szerintetek melyiket érdemesebb?
Pioneer DVR-111D vagy NEC 7173 jönnek nálam szóba.
Árban ugyanaz a kettő. Megbízhatóság meg szavatosság szempontjából választanék inkább.

(#3124) FefeeX válasza Dani182 (#3123) üzenetére


FefeeX
veterán

bármelyik, körülbelül azonos értékekkel rendelkeznek minden tekintetben...

(#3125) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hali!

A kérdésem nekem is ez, mint a forum címe! Most Pio 107d-m van és meg vagyok vele elégedve. 1 fajta lemezt amit írt nem tud beolvasni de úgy tudom ez inkább a nyersanyag hibája (Trax 8x +R). Igazából azt sem tudom, hogy lecseréljem-e és ha igen akkor mire. A pio 111d-t néztem ki, de egyik számtech. boltban dolgozó haverom azt mondja, hogy a pio-k mostanság nem igazán hozzák a régi minőséget! (Sokat vittek vissza 1 éven belül) Ahogy néztem nec-eket ajánlanak. A plextorra nem költenék 10k felett és nekem az oem is jó. Tehát miket ajánlanátok amik lehetőleg eléggé kiforrottak már és ismerni lehet a nyavajáikat. Előre is THX :R


(#3126) FefeeX válasza Tutti-amigo (#3125) üzenetére


FefeeX
veterán

Lite-on 8ezerért, NEC, PIO az olcsóbb kategóriában. Ezek mind 8 körül vannak, és jók a PIO-k, csak sokat adnak el ergo több a hibás is... De nem rosszak. Ez a három mindegyik ajánlott, ezek közül válassz szerintem, vagy plextor 15ért... Szerintem az se drága.

(#3127) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Nos, nekem olyan DVD író kellene, ami olcsó, de mégis hosszú időn át lehet rá számítani, ajánlatok?

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#3128) lazydog válasza Tybee21 (#3127) üzenetére


lazydog
addikt

Vedd meg a legolcsóbbat, és számíts arra, hogy soha nem romlik el. ;]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3129) Switch333 válasza Tutti-amigo (#3125) üzenetére


Switch333
tag

Sztem vagy rászánod a pénzt és veszel egy normálisat ( Plextor, Pioneer) vagy gyűjtögess tovább! Egy ilyen másodosztályút nem hiszem hogy lenne értelme megvenni! /NEC, LG/. :U

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#3130) PPeter válasza Switch333 (#3129) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem olvasgassál még, mielőtt félrevezetsz másokat. :W

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3131) Switch333 válasza PPeter (#3130) üzenetére


Switch333
tag

Ezek tapasztalatok! Nem mindegy hogy valamit tapasztalsz vagy olvasol! :F

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#3132) PPeter válasza Switch333 (#3131) üzenetére


PPeter
addikt

Oké, granulálok. Szerintem minimum ötvenszer több tapasztalatom lehet, mint neked, de csak mondogassál még hülyeségeket itt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3133) Switch333 válasza PPeter (#3132) üzenetére


Switch333
tag

Nekem ez a véleményem! Ennyi! Túlzásokba ne essünk azért! De Te nyugodtan ajánlgass bárkinek is NEC-et vagy LG-t lelked rajta!! Amúgy meg ezért a félmondatért (de csak mondogassál még hülyeségeket itt.) kapsz egy nagy LOL-t is! :C

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#3134) PPeter válasza Switch333 (#3133) üzenetére


PPeter
addikt

Öregem, egyrészt szerintem fogalmad nincs róla miket beszélsz, másrészt akkor fekjtsd már ki nekedm, hogy a NEC írókkal példádul mi a bajod? Mik a tapasztalataid? Mert nekem az ÖSSZES eddigi NEC íróból van tesztpéldányom és az ÖSSZES fellelhető lemezzel próbáltam őket. És te? Én nem küldök LOL-t neked, mert siralmas vagy.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3135) lazydog válasza Switch333 (#3133) üzenetére


lazydog
addikt

Te meg fiatal bozótharcos, nemsokára kiérdemled a nagy BAN-t. ;]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3136) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hy!

Ejnye fiúk össze ne vesszetek már! Jajj asszem arról már lekéstem! Köszönöm a válaszokat. Én nec és pio 111d között vacilálok. De a nec-eket nem ismerem és nem tudom mi lenne belőle jó választás kb 8k-ba.

Azért megjegyzésként mindenki aki nem tudja, hogy ki az a PPéter nézzen egy kicsit utána, mert az ő véleménye itt kérem aranyat ér! (Ez jótanács!). :R

(#3137) IRON STORM válasza Switch333 (#3129) üzenetére


IRON STORM
őstag

Butaságot beszélsz. Ennyi erővel a Pioneer is másodosztályú.
Tulajdonképpen egy NEC meg egy Pioneer író szinte teljesen megegyezik mind árban mind minőségben.

Csak a TDi!

(#3138) szeva000 válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


szeva000
addikt

áá bocs,elnéztem

[Szerkesztve]

(#3139) Switch333 válasza IRON STORM (#3137) üzenetére


Switch333
tag

Én a saját tapasztalataimat írtam le! Ha másnak más akkor sem kell lefikázni a másikat! Ha valaki meg jobban ért hozzá akkor javítson ki de megfelelő hangnemben. Erre jó a fórum sztem!

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#3140) Switch333 válasza lazydog (#3135) üzenetére


Switch333
tag

Jujj ez igazán kemény gondoltat volt! Egy NAGY BAN! Húúha és akkor mi lesz????? :Y

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#3141) venember83 válasza PPeter (#3134) üzenetére


venember83
nagyúr

Hello!

Nec 5170-et nem talaltam a netes adatbazisba, ezert gondoltam toled kerdezem meg, igy ''szemelyesen'' :)) Milyen dvd-lemezt ajanlasz hozza? Verbatim? Traxdata? TDK? Sony? Esetleg mas, fel nem sorolt marka?
Koszonom szepen!
Kerdes nem csak neked szol, barki valaszanak orulok, akinek van NEC-el (ezzel a tipussal vagy massal) tapasztalata, valaszokat halasan koszonom!

(#3142) PPeter válasza venember83 (#3141) üzenetére


PPeter
addikt

A NEC-ek hagyományosan jól mennek szinte bármilyen márkás, normális gyártótól származó lemezzel, Verbatimmal biztosan nem lesz bajod és az ára is egészen jó. Én még mindig nagyon kedvelem a DVD+R lemezek közül a 16x-os Ricoh (RICOHJPNR03) lemezt, bár sokan fújnak rá mostanában, hogy már nem a régi minőség.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3143) Switch333 válasza venember83 (#3141) üzenetére


Switch333
tag

Nem is tudom hogy merészeljek-e válaszolni?! :D
Az én véleményem az hogy a legjobb választás mindenképpen a Verbatim lesz bár nekem a TDK-val sem volt soha semmi bajom. A többi márkáról vagy semmit vagy negítvat tudnék írni de ezt nem teszem meg mert kapok a fejemre megint! :DD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#3144) PPeter válasza Switch333 (#3143) üzenetére


PPeter
addikt

Nem a negatív kritika a probléma, hanem amikor lesüt a hozzászólásról, hogy nem megfelelő szakmai tapasztalat mentén született véleményt formál, amivel aztán csinosan félre lehet vezetni azokat, akik válaszokért - és hiteles, szakmailag megalapozott válaszokért - jönnek ide. A segítőkészség dícséretes dolog, de nem biztos, hogy ennek a kedvéért jó kombináció a felületes tapasztalatok mentén született véleményt a szorgalommal párosítani.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3145) Switch333 válasza PPeter (#3142) üzenetére


Switch333
tag

A DVD-lemezek kódolásáról bővebben hol olvashatnék merthogy én azt hallottam hogy a DVD-lemezeken gyárilag van egy kódsor amiből nagyon sokmindent le lehet olvasni. Mind a gyártóról mind a lemez minősőgéről. Létezhet olyan hogy már ezt a kódosort is hamisítják?

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#3146) PPeter válasza Switch333 (#3145) üzenetére


PPeter
addikt

A MID-re és a gyárilag előre rögzített információs zónára gondolsz?
Itt van egy egyszerűbb írás a témában:
[link]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3147) Switch333 válasza PPeter (#3144) üzenetére


Switch333
tag

Ezzel egyet kell hogy értsek! Sajnálom hogy ha valakit félrevezettem de én csak azt írtam le amit tapasztaltam vagy amit a haveri körömtöl hallottam, láttam. Amúgy meg persze hogy nem lehet egy ''halandó'' felhasználónak akkora nagy tapasztalata! Én csak segíteni akartam a választásban de a jó papot halála után avatják szentté. :)

[Szerkesztve]

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#3148) Switch333 válasza PPeter (#3146) üzenetére


Switch333
tag

Tehát akkor jól gondoltam hogy már ebben a kódsorban(zónában) sem lehet megbízni.
Még egy utolsó kérdést engedtessék meg: A nero tesztben van egy olyan pont hogy DAE Quality ez mi a fittyfene?
Köszöntem szépen a segítséget!


[Szerkesztve]

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#3149) PPeter válasza Switch333 (#3148) üzenetére


PPeter
addikt

A megírt lemezek minőségét tudod ellenőrizni vele, amennyiben erre alkalmas a meghajtód (attól még hogy végigmegy, az eredmény nem biztos hogy használható), erről itt egy másik cikk: [link]

Látod, pont erről beszéltem: egy rakás olyan dologgal nem vagy tisztában, ami elengedhetetlen lenne ahhoz, hogy magabiztosan lehúzz vagy megdícsérj egy meghajtót.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3150) WN31RD


WN31RD
addikt

Lehetséges, hogy a közeljövőben szükségem lesz egy hordozható USB-s DVD íróra laptophoz, és a Plextor PX-608U/T3 modellt néztem ki. Linux alól használnám (growisofs, cdrecord), tehát PlexTools és hasonló Plextor-specifikus szoftverek nélkül kellene jól működnie.
Jó választás ez a DVD író? Viszonylag drága, de ha hozza a Plextortól elvárt kimagasló minőséget és megbízhatóságot, akkor nekem megérné.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.