Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3401) Petek válasza PPeter (#3385) üzenetére


Petek
tag

Szia, 7170est akartam most venni, mert többek között itt is sokan dícsérték.
Viszont látom, hogy nem ajánlod, mit ajánlanál helyette?
Elsősorban dvdt ( verba +-mcc ) írnék vele, nem sietek. fontos, hogy jól olvasson karcos, nem túl jól megírt lemezeket is, és SATA-s verzió lenne jó az alaplapom miatt.

In vino veritas

(#3402) csaboo


csaboo
tag

Sziasztok!
8k körüli összegért milyen irót javasoltok? Mennyivel jobb a SATA-s,mint a sima IDE-s? Érezhető a különbség,adott esetben megér +3k-t? NEC irókkal szemezgettem eddig.
Köszi

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#3403) rszp válasza csaboo (#3402) üzenetére


rszp
aktív tag

Pioneer 112D jó választás. Az új NEC sorozatról se jót se rosszat nem mondok de a SONY nem remekel optikaiban. Az új sorozat már NEC-SONY és számomra ez elég lehangoló.

IDE vagy SATA? Ha nem kell SATA akkor inkább IDE jelenleg.
Egyébként semmi eltérésnek nem szabadna lenni mert ez csak a csatolófelület.

(#3404) csaboo válasza rszp (#3403) üzenetére


csaboo
tag

Okés,köszi,valszeg a Pio lesz akkor,találtam is 9kért szép feketét :DDD

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#3405) rszp válasza csaboo (#3404) üzenetére


rszp
aktív tag

Budapesten van 8k-ért is [link]

[Szerkesztve]

(#3406) csaboo válasza rszp (#3405) üzenetére


csaboo
tag

Én innen néztem : [link]
Mivel komplett gépet veszek innen,ezért egyszerübb a dvd-t is már innen rendelnem,és akkor nem kell 2x szállitási költéseget perkálnom. Plusz ez a bolt a dvd-t leszámitva olcsóbb,mint az auqa pl.

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#3407) kano válasza rszp (#3403) üzenetére


kano
nagyúr

Az új NEC-be nem hiszem, hogy Sony - rosszabb jellemzőkkel bíró - fejlesztésű belső lenne.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3408) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Első kérdésem milyent ajánlotok megvételre, mint azt a topik is írja, a második, hogy valakinek tapasztalata az ASUS DRW1814BLT stas írójáról?
Köszi, Teddy

(#3409) kano válasza Mr. Teddy (#3408) üzenetére


kano
nagyúr

Valószínűleg Samsung belseje van a 1814-nek és csak feketében kapható Mo-on(legalább is még sehol sem tudtak adni beige-ét). :O

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3410) PPeter válasza kano (#3407) üzenetére


PPeter
addikt

Nincs is már NEC, csak Optiarc, ami meg ugyebár NEC & Sony vegyesvállalat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3411) ftc


ftc
nagyúr

Erről érdeklődnék...írásmiőség a lényeg...

Lite-On LH-20A1H
Lite-On LH-16A7S
Lite-On LH-18A1H


Ezek miben térnek el egymástól? csak írás gyorsaságban?

(#3412) #95590400


#95590400
törölt tag

én is egy LiteOn LH-18A1P íróban gondolkodom. pio112d-t akartam először, de 16x +os ricoh -t használok (meg benq 16x-ost, vmi daxon middel), így az kiesett kapásból. aránylag sokat lenne nyüstölve, dvd rammal is. nem a gyors írási sebessége érdekel, hanem h talán tesztelni is tudok vele + jó minőségbe írja ezeket a korongokat. főleg a ricoh-t. meg h ne essen szét pár száz korong után. jelenleg nec van, de az optiarc-ról sok szépet nem hallottam, pio kiesett, benq számomra gyakorlatilag beszerezhetetlen, lg-t nem akarok.

(#3413) #95590400


#95590400
törölt tag

Asus 1612 konkrétan milyen lite-on belsejű? szintén lehet vele valamelyest minőségellenőrizni? mert hiába keresgélek, sok minden konkrétumot nem találok.

(#3414) adra válasza ftc (#3411) üzenetére


adra
tag

Szia

LH-20: 20x-os író, LH-18: 18x-os író és így tovább. H végű lightscribe-es, S végű SATA-s.

[Szerkesztve]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#3415) IRON STORM válasza #95590400 (#3413) üzenetére


IRON STORM
őstag

Azt hogy konkrétan milyen bele van senki sem tudja biztosra.
Ami biztos, hogy 1898LE chipset van a 1612-ben és a Lite-On 18A1H írókban is.
ha az Asus író működik a Kprobe-val akkor tudsz csinálni minőségtesztet. (kétlem)
Crossflashről még nem hallottam.

[Szerkesztve]

Csak a TDi!

(#3416) adra válasza IRON STORM (#3415) üzenetére


adra
tag

Szerintem sem lehet ASUS-al tesztelni.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#3417) kano válasza PPeter (#3410) üzenetére


kano
nagyúr

[kép] Ezt most nagyon muszáj volt ide írni. Mert még bizonyára rajtad kívül senki sem hallott az Optiarc-ról. :W

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3418) PPeter válasza kano (#3417) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem sürgősen vedd magad takarékra. :(((

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3419) kano válasza #95590400 (#3412) üzenetére


kano
nagyúr

LiteOn 20A1P-t lehet kapni jó áron a miskolci MM-ban. ;)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3420) kano válasza PPeter (#3418) üzenetére


kano
nagyúr

Én??? Neked sem ártana néha elgondolkodnod a stílusodon...
Én befejeztem.

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3421) PPeter válasza kano (#3420) üzenetére


PPeter
addikt

Miért, mert nem hagyom, hogy baromságot terjessz? Részemről lezárva, mert a keszonbetegség veszélye nélkül nem tudok a szintedre süllyedni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3422) kano válasza PPeter (#3421) üzenetére


kano
nagyúr

Te nem tudsz az én szintemre süllyedni? Olvasd már el a hozzászólásaidat amiket írtál itt és a HWSW-n a fórumozók kérdéseire. Egy kezemen meg tudom számolni amikor 3 értelmes/kultúrált mondatot össze tudtál hozni anélkül, hogy ne fikáztál volna valakit. Csak nem mer neked senki szólni. Erősen magadba nézhetnél.
Na felejtsük el mert nincs értelme.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3423) PPeter válasza kano (#3422) üzenetére


PPeter
addikt

:))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3424) ftc válasza PPeter (#3423) üzenetére


ftc
nagyúr

ha már itt vagy akkor a Lite-On-ról kérném ki a véleményed :)
Illetve,hogy már érezhetp a Benq optikai részlegéne a felvásárlása az írókon?

Benq1655-s van most ez mellé vagy helyett kéne egy jobb vagy ugynaolyan tudásu.....


SATA végett akarnám csak cserélni

[Szerkesztve]

(#3425) PPeter válasza ftc (#3424) üzenetére


PPeter
addikt

Nem próbáltam még az új Lite-On-okat, csak egy 20x-ost hoztam el, de még nem építettem be, mert előtte szét akarom szedni majd.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3426) ftc válasza PPeter (#3425) üzenetére


ftc
nagyúr

ok akkor majd lesem oldald

(#3427) IRON STORM válasza PPeter (#3425) üzenetére


IRON STORM
őstag

Melyiket? 20A1P vagy 20A1H? Egyébként a 18A1P moddolható 20A1P íróra, a 18A1H moddolható 20A1H-ra. Csak érdekességképpen. :)

Csak a TDi!

(#3428) cirkus


cirkus
aktív tag

cserélni szeretném a laptop-omban a dvd irót és az lenne a kérdésem, hogyan keressek az interneten laptopba való dvd írót/olvasót (milyen néven keressem őket)
Mert eddig csak PC-kbe valót találtam ...

[Szerkesztve]

(#3429) blattida válasza cirkus (#3428) üzenetére


blattida
nagyúr

Nézz szét itt: [link] ! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3430) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok!

Cserélni fogják a NEC AD-5170A írómat, és ezek jöhetnek számításba helyette:

(ugyanilyet nem szeretnék, mert már a második, ami kezd rakoncátlankodni) (DVD-R lemezeket nem mindig olvassa be...lemez berak... nincs lemez... tálca ki be... nincs lemez... tálca ki be... van lemez, meg is írja... és ezt játssza folyamatosan.
2 gépben teljesen más hardverelemekkel is ugyanezt csinálja... mind1, csak leírtam:)

szóval a paletta:

ASUS DRW-1612BL Fehér LightScribe
ASUS DRW-1608P3S fekete dobozos
LG GSA-H12NBBB oem
LG GSA-H12NRBBB fekete oem
LG GSA-H42NRBBB fekete oem
LG GSA-H12LBB LSC OEM
LG GSA-H12LRBB LCS OEM
NEC AD-5170A Double Layer OEM
NEC ND-4571 OEM DL LabelFlash RAM
NEC AD-7170A OEM Double Layer RAM
NEC AD-7170S SATA
Samsung 18x OEM SH-S182D/BEWN DL Supermulti
Samsung 18x OEM SH-S182M/BEWN DL Supermulti
Sony 16x, DL, RAM DWG120A10 oem

Egy ASUS P5P800S alaplapba megy!

Én szívem szerint egyiket sem választanám, de valamit muszáj és ezeket forgalmazza a bolt. Amúgy a feketét nem preferálom.

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#3431) PPeter válasza Csontikka (#3430) üzenetére


PPeter
addikt

A 4571-es NEC-nek már stabil, kiforrott firmware frissítése van, az Asus 1608P3S pedig egy 111-es Pioneer, csak ''Asus'' bőrben'', ha 100%-os írót akarsz, ezek közül válassz. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3432) Csontikka válasza PPeter (#3431) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Ezek alapján akkor az asus, köszönöm szépen!

(#3433) evitaa


evitaa
csendes tag

Sziasztok!

Dvd írót szeretnék venni,nec 7173 vagy pio112D?Mi nem írunk semmi extrát,melyik a jobb?

(#3434) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Na akkor 2 DVD íróra fogyatkozott a palettám:
- Asus DRW-1612BL
- LG H22L.
Szerintetek melyiket vegyem? Az LG ezen tipusa Pana chipes és elég jókat írnak róla de egyébként én egy kicsit félek az LG-től.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3435) Zsoo21


Zsoo21
aktív tag

hy jó ez az iró:Asus DRW-1814BLT light scribe??????????
megéri megvenni? :F

Gigabyte-P35C-DS3@F5 rev. 2.0, Core2 Duo E8400@3GHZ , 4*1024MB DDR2 1066Mhz Kingmax, MSI 8800GT-T2D512E-OC,

(#3436) kano válasza Zsoo21 (#3435) üzenetére


kano
nagyúr

Olvass egy kicsit utána. Rengeteget beszéltünk már róla.
Ajánlom figyelmedbe a Google-t és az itteni keresőt. ;)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3437) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

HI.
Most adtam el a régi LG Pata dvd irómat. Nekem nem volt vele semmi gondom csak a lapom miatt (P5B Deluxe) nemtudtam használni a másik pioneer dvd-met.
Most sata irót akarok venni, de ilyen téren nincsenek tapasztalataim. Milyet vegyek, mit ajánlanátok?

jah: a határ kb 10K

[Szerkesztve]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3438) gabber01


gabber01
addikt

Hali!

Nem vagyok otthon a DVD-írók körében, viszont kezd halódni a mostani NEC3500A-m és le kéne cserélnem. Sztetek mit érdemes most venni, ami gyors, megbízható, nem túl drága és lehetőleg SATA-s?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#3439) TeeJay válasza evitaa (#3433) üzenetére


TeeJay
félisten

Pioneer 112D
úgylátom már kapható idehaza is
7800körüli áron (fekete --> aqua.hu)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3440) 3x3y válasza gabber01 (#3438) üzenetére


3x3y
aktív tag

Természetesen egy új NEC-et vegyél...

PF

(#3441) M107 válasza TeeJay (#3439) üzenetére


M107
addikt

Adj ist

vedd meg a Pio 112-t /lassan én is cserélem a 111 miatta 252 dvd vel+190 megírt cd vel/

Nec? Jó az írásminősége de olvasóként nem váltbe holott ma kutya kötelessége jól müködni olvasóként is
Nekem a 35..seriából valamint a 45.. seriából 190 db halt meg úgyan úgy jártam mint anno az lg dvd olvasóival motor optikai hiba (1mb/s) olv dvdről :(
Lg én sose ekkor megfogadtam (70 db vittem vissza) a végén fogyasztóvédelmi ügy lett belőle
megjegyzem /10000 ft + pénztmeg az olvasóm árát akkor azt hiszem 9000 körüli pénz volt kaptam csak hagyjam békén őket örökre/számtech bolt tulaja /NEM a reklám helye s vidéken történt/

Pio ajánlom 112-est vagy plextort

UI:Az NEC csak márkáslemezt hjlandó olvasni s mi van a gyári ha már egy kicsit használt vagy karcos + az kapott pl nem annyire márkás lemezzekkel

Tapasztalat /pl Nec 3540 pl princo lemezt beolvasta de 2% után hiba és így tovább s nem egy db s nem egy seria pio 109 -110 -111 Minnt a porszívó a por csak úgy szedte le az adatokat +megjegyzem még az lg dvdírók is olvasták amit a NEC nem s mondom nem egy de írásminősége kiváló (pedig a pioban is NEC a vezérlő chip) tehát nem tud normális írót gyártani ami olvasásra is használható (itt az OLVASÁS) van kiemelve ne az írás mert az írása kitünő....

Pio viszont mint a porszívó de már írtam...

[Szerkesztve]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3442) #95590400


#95590400
törölt tag

aham. de ha normális anyaggal eteted, amit egy jó íróban írtál meg, akkor meg verhetetlen olvasási sebességben. valamit valamiért. monnyuk könnyen beszélek, mert van egy elnyűhetetlen lg íróm (csak ramra használom már, de olvasni jól olvassa, amiket az nec kiköp. + meg egy lg olvasóm is van mellette (2-4x-esen olvas csak, de úgy szinte mindent) ja és a notiban is van egy, ami valamiért megint faxául szuperál.
ellenben +os 16x-os ricoh -hoz (midet nem vágom fejből) ajánljon valaki egy jó írót. majdnem csak azt használok, így inkább célirányosan ahhoz vennék írót...

(#3443) 3x3y válasza #95590400 (#3442) üzenetére


3x3y
aktív tag

+os nyomtatható Ricoh-oz (16X) 8x-en írva ragyogóan teljesít a Nec 7173.

PF

(#3444) kano válasza 3x3y (#3443) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem is a Ricoh +-os lemezeket kiválóan írja.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3445) #95590400


#95590400
törölt tag

köszi-

(#3446) ilba


ilba
tag

Sziasztok!

Notiba milyen dvd írót javasoltok egy Toshiba író (TS-L532A) helyett (tudom, bármelyiket). Értelemszerűen megbízható működést, és ''naprakész'' támogatást (firmware) várok el.
A méretek: 128 mm x 12.7 mm x 129 mm.

Köszönöm!

(#3447) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv

hál' istennek sikerült kinyiffantanom a pio 107d írómat :O :O :O , úgyhogy most mehetek venni egy másikat, nagyszerű! :W egy jó kis mcc-s verbatim lemez bánta, na mindegy.

én a pio 111d vagy a 112d vételére gondoltam, csak azt nem tudom eldönteni, hogy melyiket érdemesebb megvenni.

nos? :F

(#3448) Blackdeath válasza Blackdeath (#3447) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

UP!

(#3449) nRu3 válasza Blackdeath (#3447) üzenetére


nRu3
addikt

amelyik lesz azt vedd a ketö közül, 112d :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3450) Blackdeath válasza nRu3 (#3449) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

aham, szal mindegy? akkor jó. thnx! :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.