Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3501) PPeter válasza wid22 (#3500) üzenetére


PPeter
addikt

Azért mondja, mert lassú. A Pioneer 109-es nekem minden lemezzel gyorsabban tér magához, mint a 1612-es meg a 1814-es Asus, a felhasználók is erről számolnak be netszerte.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3502) wid22


wid22
aktív tag

Igazad van leteszteltem az irot olyan 20-21 másodperc ami a lemez felismerési idö. A Pio 109 meg 14 másodperc volt. Ez 6-7 másodperc különbség. Sokkal lassabb.

[Szerkesztve]

(#3503) kano válasza wid22 (#3502) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor próbálj ki egy Optiarc 7173A-t is(utána sokkal lassabb lesz neked is). Egyébként nem hiszem, hogy egy DVD író lemezfelismerési ideje az függene a Windows újrarakásától. :F

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3504) PPeter válasza wid22 (#3502) üzenetére


PPeter
addikt

Én mondtam. :) ;)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3505) wid22


wid22
aktív tag

Gondolod hogy érdekel hogy mennyi dö alatt olvas be 1 lemezt? Eddig se foglalkoztam vele azért nem is tünt föl a több másodperces idökülönbség.
A win ujra rakás meg aztért jó mert gyorsabb lesz az egész rendszer nem olvas gyorsabban hanem az ablakot gyorsabban jeleniti meg a win. Szerintem de lehet hogy ez se igaz.

(#3506) kano válasza wid22 (#3505) üzenetére


kano
nagyúr

No de hogy a Windows gyorsabban nyitja meg az ablakot annak mi köze a lemezfelismerési időhöz? :F Egyébként idegesítő tud lenni, hogy az egyik DVD-ről már dolgozom amikor az Asus még csak most szenved a felpörgetéssel. De ettől eltekintve (amit már a vásárlás előtt is tudtam) én szeretem a 1612BL-t. Bár, ha most vennék akkor lehet, hogy egy LiteON 20A1H-t vennék a MM-ban (de az csak 1 év gar).

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3507) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Üdv. Szakik !


Légyszi olyan korszerű DVD+-RW meghajtót ajánljatok nekem amely DVD-RAM-ot legmagbízhatóbban, kifogástalanul ír, és olvas !

A legjobbat szeretném !

Ma már a legjobb sem elérhetettlen árú.

Csak tájékozatlan vagyok a hardware piacon, ezért kérem a segítségeteket a választásban.



Köszi !

Astra

(#3508) AstraCDX válasza AstraCDX (#3507) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hi all .


Jobb híjján sajnos én válaszolgatok önmagamnak ! :(

Bejött a képbe egy új versenyző a Pioneer DVR-112.

Európába is megérkeztek a Pioneer új DVD-írói [link]

Pioneer DVR-112 - DVD Writer [link]

Erről is jöhetne vélemény, ha valaki szerzett már ilyet, és megismerte tes(z)tközelből.

Jó ez a szerkezet általánosan, és mennyire szereti/eszi ez a DVD-RAM-ot ?

Széphazánkban tudomásom szerint még nem igen kapható, de valaki másképp tudja közreadhatja a beszerzési forrást.

Egyébként Pioneer-t lehet-e valahol korrekt 2 éves garanciával kapni ?



Köszi !

Astra

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#3509) rszp válasza AstraCDX (#3508) üzenetére


rszp
aktív tag

Már több hónapja kapható hazánkban ezer+egy helyen,.

Saját topikja is van tapasztalatokkal. Crossflash után megy a DVD-RAM. DVD-RAM 5x-ig korrekt. 12x lemez nincs nálunk.



[Szerkesztve]

(#3510) PPeter válasza AstraCDX (#3508) üzenetére


PPeter
addikt

Február óta kapható a 112D, amely firmware frissítéssel DVD-RAM írásra is képes íróvá tehető. Minden jelentősebb számítástechnikai boltban találsz belőle. Külön topikja is van, ahol a tapasztalatokról beszélgetünk. [link] DVD-RAM írásra egyébként a legtöbb újszerű NEC és minden LG író is képes, a fontosabb modellek, modellcsaládok külön topikot kaptak itt a fórumban. OLVASS.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3511) AstraCDX válasza rszp (#3509) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Természetesen Pioneer DVR-112 különböző betűkombinációkkal megtoldott modelljei szinte mindenhol elérhetőek, de én a betű nélkülit szeretném. Van olyan is, létezik !

Olyat szeretnék ami nem firmware hackelés által lesz alkalmas teljesíteni az elvárásomat.

D jelzésű is van mindenfelé, csak sajnos a D, fosztóképzőként szerepel a DVD-RAM kompatibilitás szempontjából, tehát nem írja a RAM-ot.

Keresgettem már, de csak egy helyen a QWERTY-nél láttam DVR-112 ''D'' betű nélküli változatát, de ott nem említik a DVD-RAM kompatibilitást, így előfordulhat, hogy nem ''csupasz'' 112-vel állunk szembe.

Mellesleg van még egy fennmaradt kérdés; lehet-e valahol 2 év garanciával kapni a Pioneer termékeket ?



Üdv.

Astra

(#3512) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok. Bocs hogy ide írok de itt biztos meg tudja mondani valamelyikőtök hogy az IDE kábel vége a master vagy a közepe a master. Vagy a Jumperolás dönti el?

(#3513) Egon válasza lacko22 (#3512) üzenetére


Egon
nagyúr

40 eresnél tökmindegy, a jumperelés dönti el. 80 eresnél (illetve cable select jumper-állás esetén) a vége a master, a közepe a slave (80 eresnél az sem mindegy, hogy melyik végét dugod az alaplapra - fejből nem tudom a színkódokat, de az alaplap kézikönyvében benne van, valamint a jobb kábelekre is rá szokták írni).

[Szerkesztve]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3514) lacko22


lacko22
aktív tag

Köszönöm a hozzászólást. És még annyit hogy a 80 eresnél nem számít a jumperolás? Csak a 40 eresnél?
Mert nekem úgy van hogy Asus alaplap. Masterben a Dvd író a kábelen középen, és utána Slave-ben egy Winyó a kábel végén bedzsámperolva. Nem e lehet valami kínja?

[Szerkesztve]

(#3515) polip válasza lacko22 (#3514) üzenetére


polip
addikt

itt mindegy hogy teszed, elvileg nem számít

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3516) lacko22


lacko22
aktív tag

Köszi a segítséget

(#3517) PPeter válasza polip (#3515) üzenetére


PPeter
addikt

Ugyanúgy kell és tanácsos jumperelni az eszközöket a 40 és a 80 eres kábelekkel is, a cable select megoldás sajnos a legtöbb vezérlő/meghajtó koömbinációval nem működik helyesen. Fontos: a direkt masternek jumperelt eszköz menjen a kábel végére, a slave-nek jumperelt meg a közbülső csatlakozóra.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3518) ftc válasza PPeter (#3517) üzenetére


ftc
nagyúr

amit irtál elméletileg az összes kábelon ráirva nagy betűkkel...

(#3519) PPeter válasza ftc (#3518) üzenetére


PPeter
addikt

Igen, hogy ne feledje el a felhasználó, hová kell csatlakoztatni a master és hová a slave egységet és hogy melyik vége menjen a kábelnek az alaplapba (vezérlőbe). A kábel nem mentesít a jumpereléstől.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3520) ftc válasza PPeter (#3519) üzenetére


ftc
nagyúr

igen ebben igazad van

gondolom még egészben az író...

(#3521) painkillerx


painkillerx
tag

Hello!
Új dvd írót szeretnék venni, de előtte meghallgatnám mások ajánlását...
Feltételek: LG, white, LightScrabe, 7000Ft körüli ár (1000Sk)
TEAC-em volt de elromlott meg amúgyis nagyon nem voltam vele megelégedve--ezért csakis LG. (persze ha valaki okosabb nálam és tud jobbat akkor jöhet az is ;) )

http://www.agem.sk/?flag=kategorie&cat=000200040300811,1
erről az oldalról veszem, alul lehet lapozni.

Köszi előre is. Bye!

[Szerkesztve]

(#3522) PPeter válasza ftc (#3520) üzenetére


PPeter
addikt

Ha kihevertem a sonkázást akkor szétszedem ezt is meg a Samsungot is. :))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3523) ftc válasza PPeter (#3522) üzenetére


ftc
nagyúr

engem a másik jobban érdekel :DDD egy sonak egy csavar :D

(#3524) ftc válasza painkillerx (#3521) üzenetére


ftc
nagyúr

inkább Pio 112D illetve az egyik Optiarc...
még mindig erőltetik Szlovákia legratyib nagyraktárát....

(#3525) painkillerx válasza ftc (#3524) üzenetére


painkillerx
tag

legratyibb? lehet... amugy neha www.bgslevi.sk -tól veszek.

...a 112D-be nincs LightScribe de azert utannanezek milyen... kösz

[Szerkesztve]

(#3526) kano válasza painkillerx (#3525) üzenetére


kano
nagyúr

Nem mintha az Optiarcban lenne LS. Szóval figyelj arra, hogy a LS nem egyenlő a LF technológiával!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3527) polip válasza PPeter (#3517) üzenetére


polip
addikt

cable selectről nem beszéltem....amúgy témyleg teljesen mindegy 80 eresnél...próbáltam már párszáz eszközzel

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3528) ftc válasza kano (#3526) üzenetére


ftc
nagyúr

lényegében mind1 melyiket válassza mind2-be baro drága a lemez és sokáig tart megirni...

ha mindenképp LS kell neki akkor Lite-On...

én is azt hittem anno menyit fogom használlni irtam vele egy korongot annyira nem jött be...ha valami akkor nyomtató inkább...

(#3529) painkillerx válasza ftc (#3528) üzenetére


painkillerx
tag

most talán meggyőztél hogy mégse legyen LS-os
és akkor mégis a Pio. 112D lesz

(#3530) PPeter válasza polip (#3527) üzenetére


PPeter
addikt

Ezen nem fogok vitatkozni, amikor egyrészt a szabvány, másrészt a tapasztalataim is ellenkezőjéről szólnak. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3531) kano válasza polip (#3527) üzenetére


kano
nagyúr

Nem azért de én is úgy tudom, hogy a kábelek végére ''érdemes'' kötni a master eszközöket.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3532) neduddki válasza polip (#3527) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Amig intel csipszet vagy nincs bekapva az udma addig nincs is baj, asztangyunnek a bulik:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3533) lacko22


lacko22
aktív tag

Azt vettem észre hogy valamelyik alaplap szereti valamelyik meg nem szereti hogyha az ide kábel végén van a slave. Az enyém szerencsére megyen, de ismerősnek meg nem sajna. Az enyémen két vinyó egymás között sima 160 gigás Samu meg egy 80 gigás Western digital 50000 -rel meg afelett másolnak egymás közt. 2 MB cache-sel.

(#3534) lacko22


lacko22
aktív tag

Ja, még hogy a témába is szóljak. A Nec 7173-assal nagyon meg vagyok elégedve. Kicsit zajos de én nem ezzel nézem a filmeket. Leggyorsabb.

(#3535) wwenigma válasza lacko22 (#3534) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jó az az iro, de csinal furcsaságokat, egyéb írókkal írt lemez-inkompatibilitás, 2-2,5GB közötti PIE novekedés, etcetcetc...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3536) Reno7


Reno7
senior tag

hi
nos én most dvd iró vétel előtt állok,nétem ezt a NEC AD-7170S de a hszek közt voltak felemás hozzászólások amik rltántorítottak töle:S ti milyet ajánlanátok max 10k-ig? :F
előre is kösz

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#3537) engusz


engusz
veterán

Kinéztem egy 112D-t, az ára is elfogadható, szerintetek? Lényegesen több CD-t (méghozzá audio-t) fogok írni vele, mint DVD-t. (De abból biztosan lesz DL is.) Igazából már egy 8x-os írás bőven elegendő lenne, a LigthScribe-ra és a RAM-ra tojok. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3538) AstraCDX válasza AstraCDX (#3478) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !


KitaIáltam !

Három közül a negyedik .

Plextor PX-800A [link]

Remélem jó választás lesz .

Számomra a lényeg, hogy a tulajdonságai szerint eszi a DVD-RAM-ot is .

Ilyet rendeltem, a jövő héten talán megjön .



Üdv.

Astra

(#3539) PPeter válasza AstraCDX (#3538) üzenetére


PPeter
addikt

Ez egy átcímkézett NEC drive. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3540) ftc válasza PPeter (#3539) üzenetére


ftc
nagyúr

2x áron....

(#3541) engusz válasza ftc (#3540) üzenetére


engusz
veterán

A 112D meg iszonyat hangos, megvettem. :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3542) Reno7 válasza engusz (#3541) üzenetére


Reno7
senior tag

gáz :(

én most az Asus 1612BL-en gondolkozom(meg a SATAs verzióján:S)valakinek valamilyen tapasztalat? :U

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#3543) shteer válasza engusz (#3541) üzenetére


shteer
titán

a 111 is. átflesselve legalábbis. :(((

..szerintem jónak tűnik

(#3544) engusz válasza shteer (#3543) üzenetére


engusz
veterán

Ezen nem tudom, hogy milyen fw van. Egyáltalán van jelentősége?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3545) harkai


harkai
tag

Valószínűleg nemsokára hoz nekem keresztfater fritzektől vmi dvd írot...mit ajánlotok?Ja és...nem nagyon vagyok képben blueray dologban...De esetleg ilyet is ajánlhattok, ha ír az is cd-t dvd-t.Nos? ;)

Gigabyte DS3[F10] # E6300@2800MHZ 8] # 2*512/800 Geil Value # MSI 6600GT

(#3546) shteer válasza engusz (#3544) üzenetére


shteer
titán

van jelentősége. a 111 topikban van aki írta, h azért rakta vissza az eredeti D-s fw-t mert az halk volt, az L pedig süvít

..szerintem jónak tűnik

(#3547) ftc


ftc
nagyúr

jelnlegi íróm Benq 1655-s ezt szeretném valamilyen SATA íróra cserélni...még megvárom PPeter tapasztalatát a Lite-On-ról....de NEC akkor már? esetleg egy öregebb Plextor ha még van nekik :F

(#3548) engusz válasza shteer (#3546) üzenetére


engusz
veterán

Ez alapból hangos, mint a fene. Álmomban sem gondoltam volna, hogy máig nem jutottak el odáig az optikai meghajtókat gyártó cégek, hogy gondoljanak a halk működésre. Emlékszem, valamelyik Asus ODD-m jeleskedett benne. Igaz, lassabban olvasta a lemezeket, ezzel elkerülve a hangoskodást.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3549) ftc válasza engusz (#3548) üzenetére


ftc
nagyúr

megoldás...vegyél egy jó hangos CPU hűtőt utánna azt mondom jaj de csendes ez a DVD író... ;]

(#3550) vati


vati
senior tag

Milyen DVD-írót? Szempontok:
- firmware hekkelés nélkül is imádja a Verbatim 16x DVD-R lemezeket
- IDE felület
- DVD-RAM írás-olvasás
- fekete
- ne legyen hiánycikk amit vadászni kell

Még írhatnám, hogy legyen csendes üzemű és megbízható, de a jelek szerint a technika még nem tart itt...

képbe került:
- NEC AD-7170A Fekete OEM
- NEC AD-7173A Fekete OEM
- LGE GSA-H12L OEM Fekete
- SAMSUNG SHS 182D OEM Fekete

Eddigi tapasztalataim alapján, egyedül az LG-k zajszintje elfogadható, és a régebbi LG-k írták-olvasták megbízhatóan a RAM lemezeket. A NEC jól ír, csak irtózatosan zajos, de e téren már nincsenek nagy elvárásaim:( Samsungom pár éve volt: brutálgagyi kivitelű előlap, másfél évesen megadta magát, utóbbi LGkre is jellemző.
Melyiket?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.