Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3551) AstraCDX válasza vati (#3550) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hi !


A szempontjaink majdnem megegyeznek, a fekete kivételével .

Korábban én kérdezgettem, most meg én osztom itt; na nem az észt, csak a véleményemet.

Tehát !

Az LG nem jöhet szóba mert 1-1,5 év után elkezdett egy-két funkciót mellőzni, és 2 év után behalt.

Amiket én kiszemeltem;

ASUS DRW-1612BL [link]
Felemás vélemények olvashatók róla, itt a fórumban, de van akinek bejött .

NEC AD-7170A [link]
Ez a játékos vonzónak tűnik, egyesek szerint jelentős akusztikai megnyilvánulások mellett végzi dolgát .

Pioneer DVR-112 [link]
Van aki szerint ez a szerkezet a legjobb ár/érték arányú, és csendesen is végzi dolgát .
Ezt viszont alig lehet beszerezni, hangsúlyozom a ''D'' nélküli modellről van szó .

Az ASUS, és a NEC 2 év garanciával kapható, a Pioneer csak 1 évvel .



Én a három közül a negyediket választottam, aki oly hirtelen csapódott a képbe .

Ez a Plextor PX-800A [link]

PPeter szerint ''Ez egy átcímkézett NEC drive.'' + ''2x áron....'', de én mielőtt ez tudomásomra jutott volna, már megrendeltem.
Mivel nem szokásom a számból segget csinálni, ez marad is .

Plextor PX-800A lesz dobozzal, és 2 év garanciával ! Punktum !

Talán a héten megjön, és bízom benne, hogy jól fog szolgálni .

A tapasztalatokról, érdeklődésre beszámolok .


Mindenkinek jó válogatást !

Ha segíthettem . . .


Üdv.

Astra

(#3552) vati válasza vati (#3550) üzenetére


vati
senior tag

a listához hozzávehetjük még a Pio 111D-t.
- NEC AD-7170A
- LGE GSA-H12L
- Pioneer 111D
Lightscribe, Labelflash nem érdekel.
visszaolvasva, minden felsoroltról hallani jót-rosszat egyaránt, és nagyjából ugyanazokat.
Az LGt sokan köpködik, viszont megbízható, amíg átlag 1-2 év után egyszercsak el nem pusztul. Talán a legcsendesebb a mezőnyben, az írásminőségét sokan leminősítik, de nekem eddig sohasem írtak az LG-k (volt 4) utólag olvashatatlan lemezt, amióta jó lemezre írok.
A Pio többek szerint írni ugyanolyan jól ír mint az NEC de jobban olvas, zajosnak mindkettő zajos, mindkettőnél elég magas a garanciális időn belüli elpusztulás aránya. (nekem az idő, utánajárkálás is pénz, macerás megszervezni egy boltlátogatást.)
Árban nem jelentős különbség. Még az estig döntenem kellene.

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#3553) AstraCDX válasza vati (#3552) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ha mint fentebb említetted a DVD-RAM írás szempont, akkor a Pioneer DVR-111D nem játszhat mert az ugyan olvassa, de nem írja a DVD-RAM-ot .

Pioneer DVR-111D [link]

A NEC AD-7170A pedig már benn volt a listában .



Üdv.

Astra

(#3554) vati válasza AstraCDX (#3553) üzenetére


vati
senior tag

A Pio 111D-ről ismert, hogy át lehet flesselni 111L-é, ami már írni is tudja a RAMot.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#3555) engusz


engusz
veterán

Az első DVD-t rendesen, szépen megírta, de az első adat CD-t elrontotta a Pio. :(

Most nem hallottam a hangját, mert hangosan szólt a zene. :D (CPU hűtőm már nehezen lehet hangos, mivel víz van a procin is.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3556) slayer006 válasza vati (#3554) üzenetére


slayer006
addikt

112D -ből pedig 112L -et lehet csinálni

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#3557) szucsi


szucsi
őstag

heló

nec 7173-mal írt már valaki audio cd-t?

legyen kedves dobjon meg a tapasztalataival, esetleg néhány burn quality eredménnyel.

üdv

(#3558) 3x3y válasza szucsi (#3557) üzenetére


3x3y
aktív tag

Írtam már vele pár audió cd-t, de milyen tapasztalatot szeretnél itt olvasni? Ír mint a barom, a cd pedig szól. Nem rontott még egyet sem, nem kopogom le, mert nem szokásom. Én nem is tudom hányadik Necet nyüstölöm, de eddig ez az egyetlen márka, ami se nem ront, sem nem tud rosszul működni.

PF

(#3559) szucsi válasza 3x3y (#3558) üzenetére


szucsi
őstag

Nero CD-DVD Speed nevű progi, automatikusan telepedik a Neróval. Van neki egy lemez minőség tesztje, amivel az írt audio lemez C1 és C2 hibáit tudja összesíteni, és ezek eloszlása és mennyisége alapján ad egy %-os értéket a lemez minőségére. Persze ehhez olyan író/olvasó kell, ami tud C1-C2 hibát detektálni. Tudom (PPéter oldalán erről hosszas értekezést olvashatunk) hogy ez messze nem tökéletes mérés, de a semminél (berakom azt' szól) nyilván jóval több. Ha C2 hiba van a lemezen, akkor valami élből bűzlik, valószínű a lejátszó sem fogja tudni korrigálni (saját tapasztalat). A C1 hibák száma meg nyilván olyan módon számít (mindjárt jön PPeter és megkapom a magamét :)) ), hogy minél kisebb korrekciót kell miattuk végezni a lejátszónak, annál valószínűbb, hogy a legtöbb lejátszó hibátlanul játssza le őket. Ez különösen számít azt gondolom régebbi, vagy nem kifejezetten audio cd lejátszására kifejlesztett játékosoknál, és mozgó, autós vagy discman lejátszóknál.

Író és író, lemez és lemez között óriási különbségeket látok, befürödtem pl egy halom Daxon (BenQ Gold) lemezzel, 75 és 82% körül írte őket még a plextor író is.

TY lemezekkel általában elboldogul minden, mondjuk a PIO111-es amivel próbáltam írni őket szarabbul írta a TY lemezeket is mint a mostani NEC-m.

Szóval pörrents már át egykét audiót amit ezzel a drive-val írtál, hogy mit mond a lemez minőség teszt.


köszi, üdv

[Szerkesztve]

(#3560) gorgo válasza engusz (#3555) üzenetére


gorgo
őstag

Meglepődtél, mi?
Az én Pio-m úgy kezdte a pályafutását, hogy 4-ből négyet rontott.... Korrekt arány nem? (Ez még egy 1608-as, régebbi darab, épp most döglődik).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#3561) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hy!

Nos minnél tovább olvasom a totyikot annál kevésbé tudom, hogy mit vegyek! Valahogy nem jó ez így, végülis azért jöttem, hogy tudjak dönteni de mint mondtam egyre bizonytalanabb vagyok. Eddig pio111d vagy 112d-t gondoltam vagy valami nec-et. Lg-t nem, szeretnék. Hang nem érdekel csak az írás minősége mellett fontos lenne a korrekt gyári támogatás is. Lehetőleg 10k alatt legyen ha lehet. Dual layer is jó lenne mert szeretném legalább 3 évig használni (kincstári optimizmus on! :P ) esetleg LF/LS is lehet benne de ez a legkevésbő fontos. Még gari se rossz ha nem egy éves hanem mondjuk kettő. :F (Szerintem nincs is ilyen ami nekem kéne :F )

Minőség, minőség, minőség! A max amit ebben az árkategóriában el lehet várni.

(#3562) kano válasza Tutti-amigo (#3561) üzenetére


kano
nagyúr

Pedig az LG H22N nagyon jó író a tapasztalatok alapján.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3563) Tutti-amigo válasza kano (#3562) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Hmmmm! Igen mostanság mintha javulna az lg-k minősége és megitélésük. Dehát ez még nem olyan erős, hogy konok lg ellenességemet megtőrje. ;) Meg ha jól tudom ez az író még eléggé új és azt hiszem akik ide járnak legtöbbjük nem nagyon használ(t) lg-ket. Persze bizonyára bőven van kivétel. No szóval majd ha 2-3 év múlva is szépen írnak ezek az állítólag sokkal jobb minőségű írók és az Lg név általánosan is a választható és jó opciót jelenti még ennyi év múltán is akkor nagyon elgondolkozom majd egy lg írón. De még az lg nem jár ott szerintem. De hajrá nekik fejlesztés, fejlesztés és csak semmi kispóreválás! Persze ez vonatkozik a többi gyártóra is.

(#3564) kano válasza Tutti-amigo (#3563) üzenetére


kano
nagyúr

Rosszul tudod, mert ez az író nem annyira új. Ha tudsz angolul akkor ajánlom a www.cdfreaks.com-ot és ott kiderítheted, hogy a H22N Pana chipet használ és
az írás minősége az egyik legjobb(egyébként én is LG ellenes vagyok és a Samut
is utálom). Én egyébként a LS és a LF miatt ASUS DRW-1612BL-t és Optiarc 7173A-t
vettem.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3565) wwenigma válasza kano (#3564) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Lehet utálni az LG-t is és lehet megszívni Pio-val IS... :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3566) PhoenixK válasza wwenigma (#3565) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ne fesd az ördögöt a falra! Jelenleg egy PIO 111D és egy LG GSA-H42L csücsül a gépemben, szal ez nem volt vicces!!! :((( :DDD :DDD :DDD

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#3567) gorgo


gorgo
őstag

Hali!

Vettem nemrég egy Samsung SH-183A -t. (nem ezt terveztem, de 'így alakult'). Eddigi tapasztalatok: jól muzsikál az író, csont nélkül ír (16x) és olvas (12x). 6 és fél perc alatt megpörköl egy DVD-R-t. Szépen belovasta a régi karcos RW-ket, amit csak nyöve olvasott a régi Pio belsős Asusom. (a tesztekben RITEKF1 és TYG03 DVD-R volt, mindkettő remekelt.) Ja igen. Úgy tűnik az író nem támogatja ezt a C1/C2 fajta tesztet ha valakit ez érdekel.

Tényleg: többen nem csipázzák a Samsung írókat. Nekik felteszem rossz tapasztalataik voltak. (?)

Más. PH-s tesztben olvastam hogy tesztelték az összes Phillips lemezt. Egyik tesztalany se írta őket jó minőségben. Ám ott van, hogy azért Verbatimot jól írták. Mire akarok kilyuadni???? Arra, hogy sokan szarakodnak, hogy de ilyen legyen az író meg azt is tudjon, meg amazt is, de ez szar, amannak nemtetszik a neve. Aztán megveszi a legjobbat és mit csinál????? Vesz hozzá pár henger SZAR nyersanyagot (mert az 5Ft-tal olcsóbb). Kell folytatnom?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#3568) engusz válasza gorgo (#3560) üzenetére


engusz
veterán

Eléggé meglepődtem. Adat CD-t rontott, audio-t is. De DVD-t gond nélkül karcolt, szépen olvasható a lemez. Most zsinórban rontott pár CD-t. Rendre 50-60%-nál. Kicseréltem az IDE kábelt (gyanakodtam az 1000 éves Thermaltake csőkábelre). Most úgy tűnik, hogy jó, sikerült az első audio lemezem! :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3569) MZsoltee válasza gorgo (#3567) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem! Igazad van én csak a TDK-ra esküszöm.
Ha valaki csomó pénzért megveszi a jó írót utána meg szemétre ír és csodálkozi hogy nem írja meg vagy 2 hét múlva már csak frizbizhet a lemezzel :D

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3570) engusz


engusz
veterán

Új kábellel is rontott ez a kis pimasz.
Néztem, 1.06-os firmware van benne. Találtam 1.15-öst a forum.rpc1.org-on. Mit gondoltok? Szerencsés frissíteni? Valahol azt olvastam, hogy az eredetit nem lehet visszatölteni, ha esetleg garanciáztatásra kerülne sor.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3571) charston


charston
csendes tag

Sziasztok!

Engem az NEC AD-5170A illetve 7170A érdekelne, csak nem tudom h DVD+R DL-t tud-e irni mert sehol nem találtam hozzá normális leírást! Ha valaki tud segiten ezügybe azt szivesen veszem.

(#3572) gorgo válasza engusz (#3570) üzenetére


gorgo
őstag

Egyértelműen a legfrissebb firmaware használata javasolt. Anno pont ugyan így voltam a régi Pio írómmal. Nyitásként 4-ből 4 CD-t rontott. Firmware csere után minden rendben ment.

Most teszteletem írásminőséget a Samsung SH-183 által írt lemezeken. NAGY különbség van minőségben a 8x és a 16x írt lemezek között. Érdemes rászánni azt a 1.5-2 plusz percet amennyivel lassabban készül el a lemez, és 8x sebességgel írni.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#3573) johnny6.d válasza charston (#3571) üzenetére


johnny6.d
tag

Nehéz volt találni :D
7170A [link]
5170A [link]

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#3574) 3x3y válasza szucsi (#3559) üzenetére


3x3y
aktív tag

Rendben, firkálok egy pár lemezt, aztán meglátjuk mit szól hozzá a teszt.

PF

(#3575) mcmike


mcmike
őstag

Sziasztok!

Segítsetek lszi DVD író választásban. Nem nehéz, mert összvissz 2 maradt:
- NEC AD-7173A
- Pioneer DVR-112D

Egyértelműen NEC párti vagyok...........voltam....... :F

Mert: 1,5 hónapja vettem egy AD-7170A-t ami így indított: nem olvasta a gyári! BF2142 lemezt, DL-t rontott, stbstb... szal 3 napon belül vissza gariba. Aztán jött a váltótársa AD-7173A amúgy nekem tök fölös ez a lébölfless meg ilyen vackok, csak mondom lehet h ennél nem voltak talán részegek a gyártósor mellett dülöngélő emberkék, és jó lesz. Jó volt....olvasott / írt örültem mind majom a ....aztán egyszercsak azzal kellett szembesülnöm, h a kedvenc DVD-RW-m karcos egy helyen szabályszerűen spirálban. Aztán rájöttem hogy az összes többit is karcolja ugyanott ugyanúgy! :Y Ahhh.....no comment.... :(((

Visszasírom a jó öreg ND3500-asomat amit elkúrt@m egy FW frissítéssel. :O

A lényegi szempontok:
- halk legyen
- megbízható jó írás/olvasásminőséget produkáljon, nekem nem számít a sebesség
- ha lehet akkor többet már ne kelljen visszavinnem, mert már unom egy kicsit a dolgot... :D

Most hajlanék Pioneer-ra, ezek után. De nem tudom tényleg jobban járok-e vele és csak kifogtam ezeket a NEC-eket? :F

Most mi tévő legyek?

THNX előre is a válaszokat... :R


[Szerkesztve]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#3576) engusz válasza gorgo (#3572) üzenetére


engusz
veterán

Visszavittem a meghajtót, mert ez nonszensz. Adjanak szépen egy másikat, ami alapból jó, az alap firmware-rel. Ha netán ugyanazt a drive-ot kapom vissza, mert ők frissítik a szoftverét, akkor morci leszek. Elméletileg három napra vették fel, de azonnal akarták cserélni, de éppen nem volt raktáron. (Ami valószinüleg azt jelenti, hogy több ember fordult hozzájuk hasonló problémával, ezért csuklóból cserélik.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3577) PPeter válasza engusz (#3570) üzenetére


PPeter
addikt

Ha gyári firmware frissítést alkalmazol, akkor az nem jár garanciavesztéssel. A tünetek akapján egyébként nagyon valószínű, hogy valamilyen rendszerkomponenssel akad össze, talán az ATA/IDE vezérlő driverével.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3578) engusz válasza PPeter (#3577) üzenetére


engusz
veterán

Gondtolam arra, hogy a low-price MSI alapom (K9NGM) a hibás. Éppen ezért kipróbáltam az egyik kedves barátomnál is (Asus P5B akármi), ahol szintént rontott. Ugyanazzal a szoftverrel, mint nálam, másikkal is, ugyanarra a lemezre, másikra is. Neki 111D-je van. Azzal gond nélkül karcoltunk a megmaradt CD-kre, változatlan szoftver-körítéssel.

A Pioneer EU oldala meg egy vicc. Rákeresve a megfelelő firmware-re, csak egy 0 byte-os állományt lehet letölteni, ami az 1.09-es verziót viseli. Ugyanakkor a Firmware Change History-ban említést tesznek a 1.15-ös verziban eszközölt változtatásokról. Milyen kedvesek...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3579) PPeter válasza engusz (#3578) üzenetére


PPeter
addikt

A barátod gépében (P5B akármi) ugyanoda helyeztetétek (kábelezés szempontjából) a Te meghajtódat, ahol az ő írója hibátlanul működött (tehát lehúztátok az övét és a helyére raktátok a tiedét)? Mert ha nem, akkor könnyen lehet, hogy mind a két gépen olyan ATA/IDE vezérlőre helyeztetétek el, aminek a drivere béna (Nvidia lapkakészletek eléggé fosadék vezérlőprogrammal bírnak például), avagy a vezérlő maga nem jeleskedik az ODD-k meghajtásában (ha az ő alaplapján egy 3rd party gyártó ATA-vezérlőjére csatlakoztattátok a próba kedvéért). De még számos más baki lehet.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3580) engusz válasza PPeter (#3579) üzenetére


engusz
veterán

A 111D helyére tettük a 112D-t. Más ODD-s eszközzel egyikünknek sem volt problémája. Igaz, ezelőtt csak egy DVD olvasó/CD író kombóm volt. (Toshiba, de már az örök vadászmezőkön pörköl. Sokszor, gondolt egyet, és csak úgy, akár olvasás közben is, kidobta a tálcát, majd vissza. Volt, hogy hajnali háromkor erre ébredtem. Egyik gyenge pillanatomban kitéptem a tálcát.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3581) mcmike válasza PPeter (#3579) üzenetére


mcmike
őstag

Na azért ha egy DVD író működik tökéletesen egy adott környezetben (SW/HW/chipset/kábelek/stbstb), és betéve a helyére a kérdésest a hiba újra ugyanúgy jelentkezik mint egy teljesen másik elszeparált környezetben is, akkor nekiálljunk mégis máshol keresni a problémát... :D

Egyértelműen az író a rossz sztem, hogy azon belül mi azt már meg nem mondom... ;)

Nehogymá pl.: a chipset IDE csatoló felületének mondjuk csak 2/1-es portján fix SLAVE üzemmódban azon belül is csak 40 eres kábellel meg csak ezzel az alaplapi BIOS-al, meg a kettővel ezelőtti chipset driverrel működjön jól egy bizonyos író a másiknak meg tökmindegy... :U

sztem... :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#3582) PPeter válasza mcmike (#3581) üzenetére


PPeter
addikt

Mit gondolsz, miért kérdeztem meg, hogy annak a helyére tették-e? :U
Egyébként meg volt már példa, hogy egy adott író nem műkdött ott, ahol egy egy másik író tökéletesen ment - de ennek kevés a valósznűsége, ha ugyanazon gyártó egymást követő modelljeiről van szó, ezek ugyanis jó eséllyel ugyanazokat a gyártóspecifikus vezérlőparancsokat használják és igénylik, ezért ha az egyik jól megy, a másiknak is mennie kell(ene) ugyanott. Más gyártó meghajtójával már nem ilyen egyszerű a helyzet, van olyan szoftver/hardver környezet, amiben egy író működik, egy másik gyártmány meg csak dobálja a hibákat - és közben meg nem is hibás.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3583) PPeter válasza engusz (#3580) üzenetére


PPeter
addikt

Ha ugyanoda tettétek, akkor jó eséllyel az író a hibás, de egy firmware frissítés mindenképpen jót tett volna, mert lehet, hogy pont olyan lemezzel próbálkoztál, ami a benne lévő firmware verzióval nem volt rendesen írható - ilyen helyzet meg mindenféle meghajtóval előfordulhat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3584) engusz válasza PPeter (#3583) üzenetére


engusz
veterán

Más nyersanyaggal is rontott. Ugyanúgy kukába kerültek a TDK-k, ahogy elrontott egy 10-es csomag maxell-t. :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3585) mcmike válasza PPeter (#3582) üzenetére


mcmike
őstag

Pontosan ezért mertem írni amit írtam, mert egy 111D helyére rakták. Gondolom az interface-t illetően nem lehet nagy különbség a kettő között... :R

Szerk: NEC AD-7173A vs. Pioneer DVR-112D csatára valami vélemény? :F

[Szerkesztve]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#3586) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Ide is felteszem a kérdést, mert a topikja behalt!

Asus DRW-1814BLT ajánlható?

Előre is köszönöm!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#3587) M107


M107
addikt

Adj ist


Én a pio 112 javaslom mert tuti kis író (volt 109,110,111) és mind tutti volt és nvidiás alaplap és nivdiás driverrel (ami PPéter szerint) nem épp jó de nállam semmi gond nem volt soha....

80 eres cabel, sec master nero 7.5.9.0 a többi Nero nekem nem jött be a legújjabb is rontott keveri a számokat audió esetén még ha cue sheet-ből írod ki akkor is :(

ezért nero 7.5.9.0 van ez tökély

Pri M Maxtor 160gb
Pri S Maxtor 250gb
Sec M Pio 112
Sec S Toshiba 5272 dvd+-rw
+ Silicon ide card Maxtor 10 gb vínyó



UI:

még a /hulladék lemezekkel/ is jól dolgozi a pio

[Szerkesztve]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3588) Bohóc75


Bohóc75
csendes tag

Kedves Tapasztaltabbak!

16 hónapos NEC 3540A iróm kezdeti ''egymenetes (DAO) lezárás nem hajtható végre'', majd ''lézer beállítási hiba'' üzenet, és kb. 350 remekül megírt DVD után megszűnt működni.

A fórumot olvasva kétségek között vergődöm, milyen írót szerezzek be. Az LG olvasó, és az NEC iró eddig egy 80 eres kábelen (LG Master, NEC Slave) helyezkedett el, de az alaplapon még szabad SATA portok is vannak. A másik IDE vezérlőn egy mobil rack található.
Az íróval szemben annyi elvárásom lenne, hogy a lemezeket (99%-ban Verbatim+ 16x) olyan minőségben írja amit más olvasóval, és még évek múlva is vissza tudok olvasni.
A két gravírozási technika nem érint, a garancia viszont inkább, tekintettel az NEC 16 hónapos élettartamára. Lehetőleg br. 10e forint alatt maradnék.

Az alábbi jelöltekben gondolkozom, de minden megoldás érdekel:

NEC 7170,7173 (1 év gar., és a Sony beszállásával, és a tönkrement íróm miatt kissé megkopott a fénye)
PIO 112 (1 év gar., fórumban a korábbi pio típusok (110-ig) pozitív megítéléséhez képest, vegyes képet látok)
BENQ 1655 (1 év gar., ezt csak egy vidéki boltban láttam, ezért problémásnak tűnik az esetleges garanciális ügyintézés)
LG H42N (Mostanában mintha jókat is olvasnék róluk, 3 év jótállással 5 740 Ft.)

Minden tanácsot szívesen fogadok,

B.

(#3589) engusz válasza mcmike (#3585) üzenetére


engusz
veterán

Csütörtökön kapok egy újat. Eddig jó.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3590) kano válasza Bohóc75 (#3588) üzenetére


kano
nagyúr

Ezek érdekes árak. :F
''LG H42N (Mostanában mintha jókat is olvasnék róluk, 3 év jótállással 5 740 Ft'' - ez tuti ennyi????
BenQ 1655-öt kizárt dolog, hogy kapnál még újonnan(nem lehetséges, hogy csak az árlistán van).
Én a 7173-al meg vagyok elégedve (talán, ha LG akkor a H22N).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3591) mcmike válasza M107 (#3587) üzenetére


mcmike
őstag

Hali!

Köszi szépen a választ / véleményt. Most néztem meg, nekem is pont 7.5.9.0-ás Nero van fönt tök véletlenül. Akkor nem is nagyon érdemes újabbat felrakni ezek szerint? :U

Nekem Nforce 570Ultra van most, egy IDE interface-el áldották meg szegényt. Éppen ezért gondolkodtam SATA megoldáson is, de állítólag még gyerekbetegségekkel küzd...

Eddig nagyon meg voltam elégedve a NEC-el (az ND-3500-asomat sírom vissza igazából), de ez a két példány egy kicsit betette nálam a kaput :(((

Sajnos a 112D-ről is olvastam elég sok rosszat itt a fórumon, talán többet is mint a NEC totyik-ban...télleg nem tudom mitévő legyek, de azért köszi a véleményedet... :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#3592) mcmike válasza engusz (#3589) üzenetére


mcmike
őstag

''Eddig jó'' - ezt mire értetted? Nem vágom...most mégis jó az íród? :F
Ettől függetlenül kiváncsi leszek a végkifejletre... ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#3593) engusz válasza mcmike (#3592) üzenetére


engusz
veterán

Örülök, hogy harc nélkül visszavették és cserélik. (Csütörtökön kapnak Pio ODD-ket.) Vagy ez mostanság ilyen könnyen megy? Nagyon régen voltam garancizátatni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3594) ftc


ftc
nagyúr

Ppeter ? Lie-On ? :D

(#3595) mcmike válasza engusz (#3593) üzenetére


mcmike
őstag

Ez csakis az adott üzlettől/nagykertől függ, hogy milyen rugalmasan kezelik a garit. Bár a fogyasztóvédelem egyre erősebb nyomására szinte már mindenhol korrekt eljárás folyik...
Nekem éppen most ''tesztelik'' a 7173A-t, már egy hete...holnapra / holnaputánra biztos meglesz az eredmény, aztán vehetem meg az újat...de milyet? :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#3596) Bohóc75 válasza kano (#3590) üzenetére


Bohóc75
csendes tag

Az árak aktuálisnak látszanak:

http://webshop.novacomp.hu/index.php?mod=4510&q=h42n

A Benq-t pedig a Peluga-nál láttam, bár most látom, hogy ők is pesten vannak. Ettől még lehet, hogy csak az árlistán szerepel az író.

A H22N a pana chipes író?

B.

(#3597) engusz válasza mcmike (#3595) üzenetére


engusz
veterán

Nem tudták cserélni, mert még nem kaptam Pioneer-t. Ezért kértem helyette Asus DRW-1814BL-t. Csak még azt nem tudom, hogy milyen belsővel rendelkezik. Vajon ez is még Pioneer? Vagy valami más? Jobb/rosszabb?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3598) mcmike válasza engusz (#3597) üzenetére


mcmike
őstag

Megálapították a szervizben, hogy az íróm HIBÁS...mondjuk ezt is vártam... ;)
Szerettem volna egy DVR-112-t sima fehéret (ezüst színű házam van és minden más 5.25-ös cucc is fehér), de most csak fekete van náluk. Hihetetlen...most már a fehér a hiánycikk? :D Ezüst/Fehér/Fekete dögivel van ASUS-ból, vagy Pio 111D-ből. Milyen a Pio 111? Várjak inkább a 112D-re? ASUS-nak sajna nem tudom milyen a belseje... :F
Hangos egyébként az ASUS-od? Mert ha nem akkor lehet h elhozok egyet én is...

UI: szervizes szerint mostanában az alábbi márkákból kerül vissza a legtöbb hozzájuk: LG, NEC (amióta AD széria van, ezt ők mondták)

[Szerkesztve]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#3599) kano válasza Bohóc75 (#3596) üzenetére


kano
nagyúr

Én nem látok a Peluga árlistában Benq írót. :F [link]
Igen, a H22N az biza az. :DDD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3600) engusz válasza mcmike (#3598) üzenetére


engusz
veterán

Még nem próbáltam ki, csak beszereltem. Holnap viszont ki fogom. Nem tudod véletlenül, hogy mi lapulhat a belsejében?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.