Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#97551) Rowon


Rowon
Topikgazda

Ha esetleg nem lett volna még ilyen itt a topikban. Be quiet! Dark Rock 3 gyártásának bemutatása, három részes videó:

The production of be quiet! CPU coolers, part 1: heat pipes
The production of be quiet! CPU coolers, part 2: punching and milling
The production of be quiet! CPU coolers, part 3: Assembly and QA

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97552) Rowon válasza kromatika (#97543) üzenetére


Rowon
Topikgazda

"Csodálkozva néztem a Gamers Nexus tesztjét amikor tesztjük ben csak1 fokkal marad el a ARCTIC Freezer 34 eSports DUO a Noctua D15 től :DDD"

Másik topikban kifejtettük egymás között ezeket a YT teszteket, hogy valójában miről is szólnak ezek a több milliós hardvertesztelő és hardverajánló csatornák... Korábban ide is leírtam a véleményem ezekről. Nem bízom bennük. Úgy gondolom, hogy sok ilyen teszt (khm... fizetett hirdetés) csak arról szól, hogy egy adott termék megvásárlására ösztönözzék a nézőket.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97553) kromatika válasza Rowon (#97552) üzenetére


kromatika
veterán

+1. :K Köszi a Be quiet! gyártási videót.Érdekes volt. Tetszett.

(#97554) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Sziasztok,
A tanácsotokat szeretném kérni:
1.: Mennyit szánsz a hűtőre? Megfizetem a minőséget ha kell de persze ésszerű keretek között
2.: Milyen házba kerül?
NZXT H7 Flow
3.: Milyen alaplapra lesz?
ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI
4.: Processzor és videókártya típusa?
Intel Core i5-13400f, egyelőre egy MSI 1060 Gaming X 3G (valamikor majd egy erősebb kerül bele
5.: Ramok pontos típusa?
Corsair VENGEANCE 32GB (2x16GB) DDR5 6200MHz
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
A csend fontos lenne de persze a jó hűtési teljesítmény is. Tuning nem lesz. RGB nem kell.

Előre is köszi!

Romani ite domum.

(#97555) blp85 válasza Rowon (#97552) üzenetére


blp85
aktív tag

Sajnos a véleményeddel nem vagy egyedül, egyre idegesítőbb, hogy kevés a normális teszt, mert a szponzoráció elferdíti a valóságot. Nem rossz az Arctic Freezer 34 eSport hűtő, nekem is volt, de nekem a 8 magos 16 szálas processzornál nem hűtött annyira, amennyire elvártam volna tőle. Megnézni persze megnézem azokat is, ha venni szeretnék valamit, de itt a fórumon is kérdezek, illetve a neten is keresgélek, ha érdekel valami.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#97556) blp85 válasza ZCoyote (#97554) üzenetére


blp85
aktív tag

A Thermalright Phantom Spiritet nyugodt szívvel ajánlom, jó és megfizethető hűtő, 7 hőcsővel és szerintem halk ventivel. Abba a házba emlékeim szerint 185 mm-ig bármilyen hűtő mehet, így ez bőségesen elfér.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#97557) ZCoyote válasza blp85 (#97556) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi de nem nagyon elérhető ez a hűtő...
Van valami hasonló amihez könnyebb hozzájutni? Lehet akár kicsit drágább is.

Romani ite domum.

(#97558) blp85 válasza ZCoyote (#97557) üzenetére


blp85
aktív tag

Ha nem félsz Amazonról rendelni (én innen rendeltem: [link] ), akkor kb. egy hét alatt megjön (nekem ezzel a hűtővel van tapasztalatom). Esetleg az ajánlott hűtők listáját mazsolázd át, szerintem Rowon jól karban tartja.

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#97559) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Előzmény sztori: Ez a CPU alapvetően egy meleg hardver. Gondolkodtam a vízhűtésben is, de ami jó lenne az sajnos front panelre kerülne, ott meg ugye majd csak végig ér a GPU + azért az sem egy hűvös kártya. Egy hűtővel már napok óta szemezgetek: be quiet! DARK ROCK PRO 4 (BK022), de várom ebben az árkategóriában az ajánlásokat. Most egyébként egy ARCTIC COOLING Freezer A35 CO van fent. Ezzel most + ergy kis CO állítással 80 fokos a proci.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? 35 000 Ft
2.: Milyen házba kerül? be quite! PURE BASE 500DX
3.: Milyen alaplapra lesz? Asus B550-Plus
4.: Processzor és videókártya típusa? CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D; GPU: Nvidia 3090Ti
5.: Ramok pontos típusa? G.SKILL 32GB Ripjaws V DDR4 3600MHz
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) Fekete legyen

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#97560) ZCoyote válasza blp85 (#97558) üzenetére


ZCoyote
őstag

Inkább itthonról szerezném be.
Az Endorfy Fortis 5 megbízhatóan hűtené ezt a procit?

Romani ite domum.

(#97561) 4nick8 válasza ZCoyote (#97557) üzenetére


4nick8
őstag

Elérhető most itthon a Thermalright Peerless Assassing ARGB, Thermalright Frost Tower, Thermalright Frost Commander.

(#97562) ZCoyote válasza 4nick8 (#97561) üzenetére


ZCoyote
őstag

És ezek közül melyik az ajánlott?

Romani ite domum.

(#97563) Paxker315 válasza ZCoyote (#97560) üzenetére


Paxker315
addikt

hogy a kérdésre is választ kapj: Igen, az egy jó léghűtésnek számít, ha jó áron hozzájutsz, nem csípőből elvetendő ötlet.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#97564) ZCoyote válasza Paxker315 (#97563) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi!

Romani ite domum.

(#97565) Rowon válasza iceQ! (#97559) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Szia,

Ez a proci a tervezése végett körülményesen hűthető. Olvasgattam az AM4-es topikban a hozzászólásokat és sokan a PBO2 Tunerrel feszelik alul, amivel sokkal jobb hőmérsékleteket kapnak végeredményül. Példa erre: [link] Illetve angol nyelvű útmutató Githubról: [link]

Ezzel kiegészítve már egy jobb ár-érték arányú hűtő is elég lehet, éppen ezért, ha nem feltétlenül BQ-ban gondolkozol, akkor ár szerint növekvő sorrendben 35k-ig bezárólag:

GELID Solutions Glacier Black ---> Erről egyelőre semmit nem tudok, de jónak néz ki és jó áron adják.
ID-COOLING SE-207-XT
Deepcool AG620 Addressable RGB
MONTECH METAL DT24 BASE 120mm Black
Deepcool AK620 ZERO DARK

A másik, amiért ikertornyos hűtőt javaslok, az a VGA. A házad jól szellőzik, de tartok tőle, hogy a kártya túl sok hőt fog termelni, így talán biztonságosabb választás lenne a 2 ventilátoros felállás.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97566) iceQ! válasza Rowon (#97565) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi szépen! Igen az alulfeszelés már megtörtént, ahogy javasolták! A javasolt hűtők vannak olyan hatékonyak mint a BQ? Illetve mennyire mondhatóak ezek hangosnak? Mondjuk a BQ-et sem tudom hogy mennyire hatékony :)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#97567) Rowon válasza Rowon (#97565) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Vagy, ha mersz Amazonról rendelni (én már többször rendeltem, eddig még mindig megkaptam), akkor, amit a kolléga írt pár hozzászólással korábban: [link]

Nem teljesen fekete, de a takarólapja az és nagyon jó hűtő.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97568) Rowon válasza iceQ! (#97566) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Hogy mennyire hangos, igazából ez függ a ventilátorprofiltól is, amit állítasz UEFI-ben (vagy máshol) a hűtő ventilátorainak. Én sokkal jobban tartok attól, hogy megveszek egy hűtőt és valami elkezd majd rajta rezonálni vagy zörögni, mert egyszer már jártam így egy Phanteks PH-TC14PE hűtővel, kénytelen voltam eladni. Néhány csatorna szokott feltölteni Tubera "noise normalized" teszteket, amiknél adott dB zajszintre vannak beállítva a hűtők és úgy nézik meg, hogy melyik hűtő adott procin hogyan teljesít? Aztán, hogy ezek mennyire objektív tesztek, azt én innen a székből nem tudom megmondani.

Én úgy gondolom, hogy legalább annyira hatékonyak vannak, mint a DRP4, amiről egyébként mostanában nem olvastam túl jókat és itt is volt róla témázás a fórumozók részéről. Igaz, ott az új generációs Intel processzorokkal kapcsolatban merült fel, hogy elfogy rajtuk, míg pl. a feleannyiba kerülő Thermalright Peerless Assassin jól teljesít.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97569) Hanok


Hanok
senior tag

Sziasztok!

Adott a képen látható ITX konfig, matekolok egy ideje hogy picit még finomítanék a benti hőmérsékleten. Jelenleg egy noctua NH-L12S teszi a dolgát egy 11400-as i5-el alulfeszelve. Kérdésem hogy szerintetek tudnék nyerni némi hőfokot ha cserélném a hűtőt? Jelenleg alulról fúj felfelé a venti, próbáltam már mindenféle opciót:
- ha felül van a venti és lefelé fúj akkor semmi légrés nem marad a venti egy elég nagy részén.
- ha megfordítom a tápot a táp rács már beleér a ventibe, gondoltam így nem lenne fedve a cpu egy része.

Amin filóztam az egy Raijintek Pallas 120, itt lenne légrés már bőven és a vas is hasonló méretű. Ha esetleg van bármilyen javaslatotok vagy észrevételetek azt szívesén veszem. A lényeg hogy léghűtés legyen, és igazából az ár az nem probléma, a lényeg hogy valamennyit tudjak csökkenteni a benti szaunán. Jelenleg játékok alatt ez a setup olyan 65 fok környékén megáll mind VGA-ban(rtx 4070) mind prociban.

(#97570) Ace Ventura válasza Hanok (#97569) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!
Szerintem egyik verzióval sem járnál jobban. Max akkor, ha az elülső ventit megfordítod, hogy a friss levegőt befelé tolja a házba.
A tápot ha megfordítod, akkor a prociról érkező meleget fogja beszívni. Azt semmiképp ne.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#97571) Hanok válasza Ace Ventura (#97570) üzenetére


Hanok
senior tag

Sajnos ez a ház exhaust módban jobban muzsikál mint intake-ben, de természetesen ezt lepróbáltam még régebben és úgy sokkal rosszabb. Nem nagyon van hol távozni a levegőnek ha befelé fújod. Egyébként a Noctua ha most provizórikusan felrakok a tetejére a ventit és rá a tápot jobban teljesít még a zero légrés ellenére is ezért filóztam egy olyan verzión ami teljes légréssel fentről fúj lefelé. De lehet hülyeség... :)

(#97572) 4nick8 válasza ZCoyote (#97562) üzenetére


4nick8
őstag

Szerintem minden Thermalright ajánlott de én elfogult vagyok. Mások majd jól megmondják mi éri meg .

(#97573) Rowon


Rowon
Topikgazda

Jó a Thermalright, de azért jobb, hogy többen vannak a piacon. Nagyobb a kínálat, nagyobb a verseny, ez jó a felhasználóknak is. Én egyik márka iránt sem vagyok elfogult, inkább úgy pakolom bele a gépembe a dolgokat, hogy mindenből az ár-érték arányban jó dolgokat.

A másik, hogy vannak azért olyan piaci rések, amiket csak a Thermalright kínálatából nem lehet betölteni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97574) ZCoyote válasza 4nick8 (#97572) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi!

Romani ite domum.

(#97575) iceQ! válasza Rowon (#97568) üzenetére


iceQ!
addikt

Ez jó vétel lehet akkor nekem?

[link]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#97576) Rowon válasza iceQ! (#97575) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Igen. Viszont egyelőre úgy tudom, hogy nincs belőle készlet, csak megrendelni tudod.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97578) 4nick8 válasza iceQ! (#97575) üzenetére


4nick8
őstag

ARGB van.

(#97579) Zamma válasza Hanok (#97569) üzenetére


Zamma
őstag

Jól látom hogy T30 van elől? Az szállíthat levegőt rendesen. #97570 Ace Ventura jól írta, fordítsd meg hogy befelé nyomjon.

Hűtőnek a legjobb - ha elfér (azért nem tudom, mert ha az összefoglaló szerint írtál volna házat is, meg ramot is az segített volna...) - egy Alpenföhn Black Ridge hűtő fentre rakott lefelé nyomó 120x25 mm-es (P12, Akasa Apache, Vento Pro, stb) ventivel. A többi kb. krumpli ehhez képest a low profile mezőnyben...
Ha nem fér el, akkor az alap az 5, de inkább 6 hőcső, mindíg felülre rakva és mindíg lefelé tolja a bordán át a levegőt és semmiképp se slim ventivel használd! Itt nézz szét: [link].

[ Szerkesztve ]

(#97580) Hanok válasza Zamma (#97579) üzenetére


Hanok
senior tag

Igen, igen az van elöl pont ez volt a cél hogy itt a rácson minél több levegőt átnyomjon ugyanis ha megfordítom akkor nincs merre távoznia a levegőnek. Azért nem írtam házat meg ramot mert a ház nem mérvadó hiszen kétféle méretű táp is elfér az Silverstone SG-13-ba amivel változik a berakható magasság is (Jelenleg az L12 +15mm-es venti ami a legmagasabb méret 85mm) illetve a képen látszik hogy a Ram (Corsair Vengeance LPX) éppen elfér az L-12 alatt így azt gondoltam az is adott mint viszonyítási alap. Aztán így már rájöttem hogy ez így mégsem adja magát.. :N

Ugye azért merült fel pallas 120 mert azért az 6 hőcsöves, magasságából ítélve 25mm-es venti is elférne rajta (így lenne 83mm) tehát a jelenlegi helyzeten az én gondolataimban javítana valamit.

Sajnos az Alpenföhn nem alternatíva:

Bogarászom a linket tovább, köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#97581) Zamma válasza Hanok (#97580) üzenetére


Zamma
őstag

...így azt gondoltam az is adott mint viszonyítási alap.
Nem bántásképp írom: nem tudom hogy te hogy vagy bekötve, de ha én szivességi alapon segítséget kérek bárkitől az a minimum hogy minden releváns adatot (inkább többet mint kevesebbet) megadok hogy ne neki kelljen bogarászni, ezért írja az összes topikgazda és itt lent a rögzített hszben is, hogy „Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.” Bocsi, de ezt nem tudtam kihagyni... :R

Sajnos az Alpenföhn nem alternatíva:
Én értem hogy szép bordája van a Black Ridge-nek, de mi itt a probléma?
És hol az alaplap? :D Értem, értem, nekem is ITX-em van...

Mielött új hűtőt veszel első körben lépd meg a T30 venti beforgatását és a cpu oldalon lévő lyukakkal perforált szellőző részre gyorskötözővel belülre (ha nem fér belülre akkor próbából kívülre) egy normálisabb ventit ami kifúj (nem hangos, nem erőtlen, slim is jó ha csak az fér oda). Már csak azért is ez a jó megoldás - a jobb szellőzésen túl - mert ha elölről szívsz be hideget kevesebb por jön be.
A vga hátulja fölötti szellőzőre is tehetsz egy kisebb ventit (ami fér) hogy minél hamarabb távozzon a kis házból a meleg.

[ Szerkesztve ]

(#97582) etnies válasza kromatika (#97543) üzenetére


etnies
senior tag

Így utólag is köszönöm a válaszod, végül engedve a társadalmi nyomásnak és egy jó beszerzési lehetőségnek, rendeltem egy NH-U14S-t.
Sikerült Amazonról szereznem egy csomagolás sérültet 40 Fontért :)
Időnként ránézek, hogy forog-e egyáltalán :D

"önmagam hite vagyok magamban"

(#97583) Hanok válasza Zamma (#97581) üzenetére


Hanok
senior tag

Nem fogok megbántódni, azért több kellene hozzá ne aggódj :) Pláne hogy szerintem nem ekkora dramaturgia ez az egész hogy engem kell edukálni. :R

Kész kérdéssel/feltételezéssel érkeztem ami arról szólt hogy esetleg ez Pallas 120-al nyernék-e valamit az L12-höz képest, nem pedig az hogy szeretnék venni egy hűtőt milyet vegyek? Persze, eléggé végigrágtam már a témát, amúgy a link amit küldtél (elég hasznos lett volna egy pár nappal ezelőtt valahogy elsiklottam felette ) sajnos újat nem mutatott és mivel számomra inkább az az elsődleges kérdés hogy létezhet-e alternatíva a jelenlegi helyzetre ez sem válaszolta meg..Mert hát ugye hiába fér be ha ló***t se ér. :DDD

Azért köszi az infókat ahogy fentebb is írtam a venti forgatások már megvoltak, fix helyet nem nagyon találok sehol már aminek lenne is értelme és el is férne (házon kívülre azért mégsem szeretnék rakni) szóval meglesem ezt a hűtőt aztán lesz ami lesz, a jobbik győz a rosszabbik pedig megy az apróra.. :))Esetleg majd visszajövök a tapasztalataimmal.

Én értem hogy szép bordája van a Black Ridge-nek, de mi itt a probléma?
Mondjuk a flex még nem jött szóba igazad van ;]

(#97584) Adam9503


Adam9503
csendes újonc

Hello!
A ryzen 5 5600x processzorom terhelés alatt majdnem 80 fokot éri el.
Dark rock pro 3 van rajta, már kétszer is levettem, hátha nem jól tettem fel, de jól felfekszik. Mi lehet a probléma?
Gigabyte aorous x570 elite az alaplap, a ház jól szellőzik.

(#97585) BioNiCMaN válasza Adam9503 (#97584) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Pasztázás rendben van?

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#97586) Paxker315 válasza Adam9503 (#97584) üzenetére


Paxker315
addikt

Undervolt feltételezem megvolt már?

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#97587) NdrewSunix válasza Zamma (#97500) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Megérkezett az új hűtő, Thermalright King 120 SE. 15 fokkal hűvösebb a cpu a tesztjeim alapján, mint a rézmagos Spire esetében.

(#97588) Rowon válasza NdrewSunix (#97587) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Szia,

Ez a King ez egészen pontosan melyik típus? Az Assassin King 120 SE?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97589) NdrewSunix válasza Rowon (#97588) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Igen, Assassin King 120 SE.
[link]

(#97590) Adam9503 válasza Paxker315 (#97586) üzenetére


Adam9503
csendes újonc

Igen, a hűtő felhelyezése és a hővezető krém is rendben volt, de írtam is hogy kétszer leszedtem.
Ismerősömnek is van 5600x, de neki egy alap rézmagos hűtővel majdhogynem hűvösebb mint az enyém, nem értem hogy ez hogy lehetséges???
Undervoltot hol kell beállítani, biosban van róla videó?

(#97591) NdrewSunix válasza Adam9503 (#97590) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Szerintem erről nagyon sok videó van. Használhatsz Ryzen Mastert vagy Biosban is beállíthatod. Pár kattintás és némi tesztelés, hogy stabil-e, nem vészes.

(#97592) Rowon válasza Adam9503 (#97590) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Az alulfeszelés már nem témája a topiknak, de az AM4 5xxx-ben biztosan tudnak segíteni:

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97593) Adam9503 válasza Rowon (#97592) üzenetére


Adam9503
csendes újonc

Értem köszönöm, de nem rossz a processzorom esetleg, hogy ennyire melegszik?
A hűtőt megfogtam kézzel de még nem igazán langyos sem, és jól felfekszik a processzorra.

(#97594) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Megjött a 7800X3D proci, 1-2 nap és az alaplap meg a ram is megjön. Addig viszont szeretnék segítséget kérni hogy a Noctua NH-D14 felfogatása tuti jó lesz-e? Most 5800X3D van. Elvileg az AM4 meg AM5 felfogatása ugyanaz? Noctua oldala szerint igen, de azért szeretném ha megerősítenétek benne.

Köszönöm szépen!

iPhone 13 Pro Max

(#97595) Zamma válasza Adam9503 (#97593) üzenetére


Zamma
őstag

Lehet hogy a hűtő hibás (elszisszent a gáz, vagy eleve nem volt töltve a hőcsőbe). De hogy ez kiderüljön először be kell jól állítani a biosban és/vagy a Ryzen Masterben a procid feszelését.
Valszeg az alaplapod alap beállítása miatt van némileg túltolva a V. Ezzel kapcsolatban ahogy Rowon is írta fáradj a proci topikjába át.

[ Szerkesztve ]

(#97596) Zamma válasza NdrewSunix (#97587) üzenetére


Zamma
őstag

És az elég jó? :D
Halk is?
Összességében megérte a sok herce-hurcát vagy felesleges pénzkidobás volt számodra?

(#97597) blp85 válasza jozsi252 (#97594) üzenetére


blp85
aktív tag

Az AM4 és AM5 felfogása ugyanaz, úgyhogy nyugodtan használd.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#97598) jozsi252 válasza blp85 (#97597) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#97599) Top cat válasza Rowon (#97429) üzenetére


Top cat
őstag

Múltkor itt néztem. Most, egy hónappal később, már több mint a duplája. :Y

(#97600) blp85 válasza Top cat (#97599) üzenetére


blp85
aktív tag

A német amazonról rendelve kb. 20-21 ezer Ft...

[link]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.