Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#82501) gootibi válasza Speed® (#82498) üzenetére


gootibi
csendes tag

Szia!

Köszönöm, megfontolandó! Egyenlőre jegelem a témát és ha meglesz az új proci akkor megnézem mit tudok tenni! Nem tudtam, hogy ennyire gyatrán teljesít :( Abban a hitben voltam, hogy nyilván amikor vettem ez képviselte a csúcsot a léghűtésben (lehet már akkor is rászedtek :Y ) és azóta mit sem változott, nyilván adnak ki mindig újabb hűtőket, de ettől még ez jó marad, de ezek szerint tévedtem :F

(#82502) gootibi válasza hegegabi80 (#82500) üzenetére


gootibi
csendes tag

Köszönöm!

Lehet megpróbálom majd, írtam nekik üzenetet, hátha válaszolnak rá :DDD Nyilván nem fognak, de ki tudja. Ha megvan a lap lehet teszek egy próbát és akkor minden képen jelzem itt is a sikert, vagy esetleg a bukást :)

(#82503) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,

GA-B75M-D3H-rev-1 gigabyte alaplap és i5 - 2400 (LGA1155 tokozás)(húzva nem lesz), viszonylag kis házba kérlek ajánjatok csendes proci hűtőt.
7e forintot szánnk rá ( ha 10e-ért sokkal csendesebbet kapni akkor esetleg az is lehet)

Köszönöm!

(#82504) mgabi válasza fartfun (#82503) üzenetére


mgabi
senior tag

slim rock, ben nevis, , windale 4, pure rock, Freezer 33 eSports One

sorrendben a drágábbak jobbak

(#82505) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Sziasztok,

1 éve raktam össze az új gépet, eddig a processzorhoz járt hűtőt használtam, de nagyon hangos (szinte már elviselhetetlen), amikor jobban használva van a gép.

Először az árukeresőn néztem körbe, hogy mik a topp hűtők, azok közül a be quiet! Pure Rock tetszett meg, majd itt is láttam, hogy ajánlva van. Még a be quiet! Shadow Rock Slim hűtőn is gondolkodtam, hogy itt fentebb lett javasolva, de az elsőnek számomra jobbak a méretei.

Minden adatot megnéztem a gépemmel (meg le is mértem, nem ütközik-e valamivel) és a hűtővel kapcsolatban, elméletileg minden stimmel, de azért biztos ami biztos, megkérdezem, hogy az adatokat nézve jó lesz ez a be quiet! Pure Rock nekem?

Alaplap: Gigabyte GA-Z270-HD3P
Processzor: Intel Core i3-7100 3.9GHz LGA1151 (TDP: 51W)
Memória: Kingston HyperX Fury 8GB (2x4GB) DDR4 2400MHz (HX424C15FBK2-8)
Ház: Aerocool Aero-1000 White Edition (Support Max. Height of 165 mm For CPU Cooler)
ARCTIC MX-4 hűtőpaszta fog rákerülni, ami jelenleg is van rajta.

10.000 Ft környékét szánom rá, ha esetleg mégis van jobb ajánlat, akkor utánanézek. Tuning nem lesz, de a későbbiekben lehet i5 kerül bele, ezért is szeretnék jobb hűtést venni, hogy később ne kelljen foglalkozni vele.

Van még egy kérdésem. Néztem videókat a be quiet! Pure Rock hűtőről és belefutottam egy olyanba, hogy ha jól értettem a Skylake processzor 700g feletti hűtő alatt meghajolhat (elképzelésem sincs, hogy lehet ez). Ez a hűtő 660 gramm, és nem is Skylake processzorom van, de azért érdekelne. Ilyen szinten nem értek ehhez, nem hallottam még róla. Ennek valóban van valamilyen alapja, oda kell figyelnem jobban beszerelésnél, vagy bármire? Soha nem volt még ekkora hűtőm. YouTube 4:10 után hangzott el.

[ Szerkesztve ]

(#82506) ates2 válasza Kam1kaze (#82505) üzenetére


ates2
senior tag

ARCTIC Freezer 33 eSports ONE ez van 10k körül még olcsobban is.Ilyet vettem én is,I7-7700-re és -10-20 fok lett az eredmény a gyárihoz képest.Ahol eddig game alatt 70 fok volt most 50-55 fok.

meghajolás hülyeség (szerintem) hiszen nem a cpu tartja a bordát hanem a csavarok :U

[ Szerkesztve ]

(#82507) mgabi válasza Kam1kaze (#82505) üzenetére


mgabi
senior tag

Bőven elég. Hajolni nem fog

(#82508) Speed® válasza Kam1kaze (#82505) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A jelenlegire túlkapás, ha később i7 lenne OCval, arra is elég lenne.

Nem a súly a lényeg, hanem a leszorítóerő elsősorban. Vékonyabbak lettek a procik, a régiekhez optimalizált leszorítók erősnek bizonyultak néhány esetben, aztán kitört a pánik..a valóság az, hogy ésszel kell meghúzni a csavarokat és nincs gond.

(#82509) Speed® válasza ates2 (#82506) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem a CPU tartja, de a CPUt nyomja a leszorítóerő, amit a rögzítés generál. Vannak olyanok, amiknél nincs jól behatárolva ez, oda kell figyelni, valós probléma.

(#82510) ates2 válasza Speed® (#82509) üzenetére


ates2
senior tag

Na akkor ma is tanultam valamit :C :R

(#82511) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Köszönöm mindenkinek a választ. Akkor bőven elég, ha majd fejlesztem is a későbbiekben. Rögzítésnél is jobban figyelek, remélem nem húzom túl. A gyárinál egyszerűbb a felhelyezés ezek szerint, ott talán nem lehet túl erősen meghúzni. A "Végzetesen meghajolhatnak az Intel Skylake processzorok egyes hűtők alatt" írás is majd elolvasom. :)

(#82512) Steve-0


Steve-0
őstag

Sziasztok jelenleg egy CM 612 v2 hajtok egy X5650@4GHz, amit hamarosan váltok egy E5-2697 v2-re tuning max. 10-15% között elérhető a procival, amit ugye kihasználnék.

Érdemes lenne leváltani a jelenlegi hűtőt?

Üdv. :R

(#82513) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok!

Egy kicsit eltérő kérdésem lenne.

Noctua NH-D14 bordája belelóg a 2. ram slotba?

-Wake up Neo!

(#82514) KoPiati84


KoPiati84
tag

Sziasztok!

Processzorhűtőt keresek egy R5 1600 minimális tuningal két coolert néztem ki magamnak:
[deepcool gammaxx 400]
[alpenföhn brocken 2]
egy TUF B350M alapla

Lelkes amatőr

(#82515) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo, haveromnak kellene valami az i5-3550 -re. Semmi extra, de gondolom érdemesebb nem a legszarabbat venni, tekintve egy jo borda erősen időt álló beruházás.
https://www.emag.hu/cooler-master-hyper-212-led-processzor-huto-intel-amd-kompatibilis-rr-212l-16pr-r1/pd/D3BR3NBBM/?X-Search-Id=47562284cb6631fd136c&X-Product-Id=25168221&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

Ezen akadt meg a szemem, úgy rémlik a hyper 212 ajánlott kategoria és most talán kicsit olcsóbb.

Vagy ez nem anyira jó és hasonló áron van jobb?

(#82517) KoPiati84


KoPiati84
tag

Úgy látszik nem tudom értelmesen leírni amit akarok így majd később :(

Lelkes amatőr

(#82518) Feriboy2 válasza KoPiati84 (#82516) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

A brocken 2 nem kompatibilis AM4 foglalattal, csak akkor ha külön veszel hozzá lefogató kitet, úgyhogy akkor már érdemesebb megvenni a brocken 3-at mert ahhoz adnak gyárilag. viszont az már kb 15 ezertől indul.
Ha az sok és maradnál a 10 ft körüli hűtőknél, akkor ennyiért az alpenföhn ben nevis advanced a legjobb. Se ez se a Brocken 3 nem lóg be a ramok fölé, úgyhogy el fognak férni.
Esetleg még az aprón is érdemes körülnézni

(#82519) KoPiati84 válasza Feriboy2 (#82518) üzenetére


KoPiati84
tag

Köszönöm a válaszodat.

A deepcoolról mi a véleményed?

Lelkes amatőr

(#82520) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Sziasztok!

Erre az alaplapra szerintetek ráfér egy Noctua NH D15 úgy hogy ne legyen neki útban se a RAM, se a képen bekarikázott rész? A gépházzal nem lesz gond, az hatalmas (CoolerMaster HAF 932).

(#82521) Speed® válasza KillerKollar (#82520) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

[link] - hátul nem lehet gond, elöl RAMfüggő.

(#82522) KillerKollar válasza Speed® (#82521) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Köszi :R RAMból Patriot Viper 4 3400-asat rendeltem, elvileg 42 mm magas.

(#82523) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek, érdekelne mit gondoltok...

1: Mennyit szánsz a hűtőre? - 10-20k
2: Milyen házba kerül? Cooler Master MB600L
3: Milyen alaplapra lesz? GIGABYTE B450 Aorus Pro
4: Processzor típusa? AMD 2700x
5: Ramok típusa? G.Skill Aegis 3000Mhz (2x 8Gb)
6: Egyéb igények? Csendes, ne foglalja el egyik memória modult se, ne melegedjen a proci jelentősen.

Én a Be Quiet! Shadow Rock Slim-et néztem ki, pont befér, nem takarja a RAM-okat, és kifelé fújja a levegőt. Szerintetek jó lesz?

Köszi!

(#82524) ussseal


ussseal
tag

Sziasztok!
Egy Gammaxx 300 jó belépőszintű cooler lehet egy i5-6500-höz (5k-ért elég jó vételnek látom)? A gyári intelt váltaná, ami már kezd hangoskodni mostanában.

Egy Giga B150M-D3H lap és 2x4GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black RAM lenne mellette.

[ Szerkesztve ]

(#82525) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok! Milyen hűtőt vegyek a Ryzen 5 2600 procimra? Egy Zalman I3 Edge házban lenne (175mm hűtő), Gigabyte B450 Aorus M alaplappal. 10k-t szánnék rá, de ki tudom tolni 12k-ig a keretet, ha annyiért van sokkal jobb. Mit ajánlotok? Arctic Freezer 33 eSports Edition?

[ Szerkesztve ]

(#82526) mgabi válasza FistXL (#82525) üzenetére


mgabi
senior tag

pure rock, elég a freezer 33 ONE, nem kell a dupla ventis

(#82527) Krissal


Krissal
tag

Sziasztok!

Kérem segítségeteket

1: Mennyit szánsz a hűtőre? - 10-15k
2: Milyen házba kerül? Zalman Z12 plus
3: Milyen alaplapra lesz? MSI B450 tomahawk
4: Processzor típusa? AMD 2600x
5: Ramok típusa? G.Skill 3200Mhz (2x 8Gb)
6: Egyéb igények? Jelneleg egy Coolermaster Evo 212-t használok AM3+ foglalattal és nagyon elégedett vagyok, ha hozza ugyanezt, akkor király, csendes és 60-65 fok fölé nem megy a proci.

AM4 kit-et nem találtam a evo212-höz, ezért kell valami új és érdekelnek az öteletek és a tapasztalat, köszönöm!

(#82528) mgabi válasza Krissal (#82527) üzenetére


mgabi
senior tag

nem fér el benne magas hűtő:
alap: Freezer 33 eSports ONE, Pure rock
középutas (legjobb választás): Scythe Mugen 5 Rev. B
overkill: Fuma RevB

(#82529) MeSKA válasza MeSKA (#82523) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Erre esetleg valaki? Pure Rock vagy Shadow Rock Slim a hatékonyabb?

(#82530) mgabi válasza MeSKA (#82529) üzenetére


mgabi
senior tag

Házad 160mm magas hutot tamogat. A slim 161mm. Pure rock vagy mugen 5 revb

(#82531) Krissal válasza mgabi (#82528) üzenetére


Krissal
tag

Szia, nagyon köszönöm, a Scythe Mugen 5 Rev. B nayon szimpnek tűnik :) KÖszönöm!

(#82532) MeSKA válasza mgabi (#82530) üzenetére


MeSKA
aktív tag

A Shadow Rock Slim specifikációjába 160,5mm-t ír, szerintem annyit enged a gépház. A táp és a ventik is Be Quiet! típusúak, ezért a Pure Rock és a Shadow Rock Slim között vacillálok. 150TDP vs 160TDP.

(#82533) mgabi válasza MeSKA (#82532) üzenetére


mgabi
senior tag

Te tudod. Én a helyedben lemernem ;) az nem kerul semmibe. Ihs tetejétől mérj. Ha ok. Akkor menjen a shadow rock slim.

(#82534) MeSKA válasza mgabi (#82533) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Lemértem, sajnos necces... félek a rezonancia miatt oda-oda érne. Így marad a Pure Rock. Mennyivel gyengébb ez? :/

(#82535) Gabesson


Gabesson
csendes újonc

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
A plafon 15k
2.: Milyen házba kerül?
Zalman Z9 NEO
3.: Milyen alaplapra lesz?
Foxconn H61MXV
4.: Processzor típusa?
I5 2500
5.: Ramok típusa?
1x4+1x8
Sziasztok szeretnék egy hűtőt, mivel most az alap Coolerrel a proci simán felmegy 98 fokig, perpillanat a mugennel szemeztem de nem vagyok benne biztos hogy elférne, nem a magassággal van a bajom, hanem hogy magára az alaplapra rá tudnám e tenni.
Illetve ha van annál jobb ár érték arányú hűtő hajlok a változtatásra is. Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#82536) mgabi válasza MeSKA (#82534) üzenetére


mgabi
senior tag

tuning nélkül el leszel vele. ha nagyon aggódsz, akkor mugen 5 revB

(#82537) Speed® válasza Gabesson (#82535) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Arra az OC nélküli i5re totál felesleges a Mugen, bármelyik <5ks megoldás megoldja halkan..

(#82538) z123456z


z123456z
őstag

Sajnos még mindig nem tudtam dönteni, elég határozatlan vagyok, pedig 2 hét múlva itt a gyerek szülinapja. Miután eldöntöttem, hogy Brocken Eco lesz, ismét elbizonytalanodtam. Jelenleg 4 versenyző van az i7 7700-ra: Brocken Eco, Mugen 5, BQ Pure Rock és ráakadtam egy 8990Ft-os Matterhorn Pure-ra. Z1 a ház, 164mm. Hmm.?

(#82539) mgabi válasza z123456z (#82538) üzenetére


mgabi
senior tag

7700 65W TDP, nem szaggatja az istrángot, Pure Rock is elég, szép compact, csendes.
Mugen 5 revB hosszabb távon, upgrade esetén jobb választás, illetve ha a csend abszolút elsőséget élvez, de drágább. 2 közül választanék. Én a mugennek jobban ürölnék :)

(#82540) DCSS


DCSS
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem egy torony CPU hűtőt, aminek magassága 158mm (gyártó szerint), a ház viszont csak 157mm-t fogad be (szintén gyártó szerint). Megkockáztassam, vagy inkább nézzek egy kisebb hűtőt?

Hűtő: Noctua NH-U12S SE-AM4
Ház: Corsair Carbide Series SPEC-03

ASUS prime x370 pro sAM4 alaplap és AMD ryzen 5 1600 3.2GHz AM4 proceszor

ಠ_ಠ

(#82541) Speed® válasza DCSS (#82540) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az árát és a lehetséges konfrontációt figyelembe véve nem értem, miért kellene ezt venned, miközben a Mugen 5 Rev.B. 155mm és árban is jobb..

(#82542) CsyGaBiKa


CsyGaBiKa
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak a Mugen 5 Rev.B. hűtőt, nagyon bejön mert csendes, jól hűt és nem ledes. :D
De ha árban verné valami hasonlóan halk hűtő, akkor annak utána néznék.

Egy R5 1600x-t hajtana, amit a maximális oc-nek alávetnék, ami kifér belőle. A méret lényegtelen nyitott "házban" használnám. :DD
Előre is köszönöm a segítséget!

(#82543) Speed® válasza CsyGaBiKa (#82542) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha valami verné, nem lenne kiemelten ajánlott..a Brocken 3 hasonló még, de az sem olcsóbb érdemben, csak halkabb.

(#82544) z123456z válasza mgabi (#82539) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi, akkor szerintem Mugen lesz. Találtam egy videót, ennek rém egyszerű a felszerelése. Remélem nem húzom túl, sosem raktam még fel ilyet, de még csak nem is láttam. A pasztája használható ( egyáltalán adnak hozzá? ), vagy kell valami jobb? Megvárom a holnapot, ha minden igaz cyber monday lesz, hátha..

(#82545) MeSKA válasza mgabi (#82536) üzenetére


MeSKA
aktív tag

A Be Quiet Pure Rock hűtéshez már az új AM4-es felfogatást adják? Megrendeltem, de úgy látom 2018.09-től változott. Vett valaki ilyen hűtőt mondjuk a PCX-től? :F

(#82546) CsyGaBiKa válasza Speed® (#82543) üzenetére


CsyGaBiKa
csendes tag

Uh köszi, hát imádkozzon a szkíta, hogy amikor venni fogom olcsóbb legyen ezressel.
Most úgy tűnik nekem az alpesi egy kicsivel előrébb van mint a Mugen 5, persze az én igényeimhez igazítva.
Picivel halkabb, jobban húzható, És ha azt nézzük, hogy az eredmények úgy születtek, hogy nem polírozták meg a Brocken 3 talpát, amit én megtennék, akkor az visítós. :C Itt a teszt, amit néztem: [link]

U.I.: És még csavarhúzó is jár hozzá. Úgy féltem, ha megveszem a Mugen 5-öt, nem lesz elég hosszú...
Ú az első randi emlékei... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82547) Speed® válasza CsyGaBiKa (#82546) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azt a talpat nem igazán kell polírozni..ill. ha mégis, óvatosan, lévén a hőcsövek falát vékonyítanád. Voodoo nélkül is teljesen elégedett leszel bármelyikkel..

(#82548) CsyGaBiKa válasza Speed® (#82547) üzenetére


CsyGaBiKa
csendes tag

Csak egy picit, hogy ne legyen olyan érdes... :DDD
A Ben Nevisemet is leápoltam. :DD

(#82549) Speed® válasza CsyGaBiKa (#82548) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Te tudod :)

(#82550) mgabi válasza CsyGaBiKa (#82548) üzenetére


mgabi
senior tag

Csak óvatosán, mert a sík felületet könnyű elrontani. Én a Truespirit 140 Direct hőcsöveit 3 óráig csiszoltam vizes kővel és üvegen ellenőriztem folymatosan, hogy síkba legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.