Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#20201) chrisnagy13 válasza albert8 (#20200) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Inkább itt van... ;)

(#20202) Mlnr To'm


Mlnr To'm
tag

Halihó.

AMD 955 Phenom II procira, CM Gladiator házba keresek hűtót ami halkabb mint a gyári.
Lehetőleg olyat amit a sima felfogatóhelyre fel lehet rakni, nem szívesen bontanám szét a teljes gépet.
Ár nem kimondottan lényeg, de tuningra nem használnám, csak halk legyen.

Mit tudtok ajánlani?

Előre is köszönöm.

(#20203) Henk válasza albert8 (#20200) üzenetére


Henk
veterán

Azt tudom, hogy melyik a hűtő. :DDD
Azt, hogy nem ismerem úgy értettem, hogy tapasztalatom nincs vele és a teljesítményét nem ismerem. De ha megnézed 17k majdnem annyi mint egy D14 és a méretbeli különbség azonnal látszik.

(#20204) GAbre


GAbre
veterán

Meggondoltam magam az artic freezer,nem jobb hűtés,mint a cooler master hyper uc.
Legalábbis,nem olyan melegben néztem,és felment majd 60 fokra a proci.
Még coolerrel 63 volt a max dög melegbe.
De mivel a ház hőmérsékletét is nézni kéne lehet jobb 1-2 fokkal.
De lehet ezt kompenzálja,az,h a coooler a vgától szívta a levegőt,ez meg a "házből".
Hűvösebb levegőt szed.

Mlnr To'm:
Mennyit szánsz rá.
Az iponnál van 6000ért 1 faxa thermaltake hűtő,14vagy 12es venti 1300as max fordulat.
De színréz nagy borda.
Sztem az faxa halk,és még qva jól is hűt.
Én ezt ajánlom,csak nemtu'om mennyit szánsz rá.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#20205) Mlnr To'm válasza GAbre (#20204) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Akár 15-20 e-t is, csak nem akarok valami 1kg-os bordát venni aminek a felrakásához szét kéne szedni a gépet, dzóval lehetőleg olyan kéne amit csak fel tudok csatolni a gyári tartóra.

Olvastam egy csomó kommentben, hogy másik pasztát használnak a gyári helyett, ez mennyiben befolyásolja a hűtést?

(#20206) Qru válasza Mlnr To'm (#20205) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Max 2-3 fokot nyersz, nem lényeges a különbség.

Hát akkor csak vmi könnyű hűtőt vehetz, mert a jobbakhoz mind szét kell szedned a cuccot.

#nincsbennetarcsi

(#20207) albert8 válasza Henk (#20203) üzenetére


albert8
addikt

Akkor azt mondjátok ne vegyem azt?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20208) albert8 válasza chrisnagy13 (#20201) üzenetére


albert8
addikt

Ezek szerint nem is olyan rossz...

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20209) realmadrid92 válasza albert8 (#20208) üzenetére


realmadrid92
tag

szia, végülis veheted a v6gt, de az árát biztos hogy nem éri meg 17.5k, és még rohadtul hangos is.
én 2-t tudok ajánlani neked
Mugen 2 12k-ért, ugyanúgy hűt mint a v6gt, és nagyságrendekkel halkabb, ( nálam idle-ben 300-at pörög, loadban pedig max 800-at)
vagy ha többet akarsz költeni akkor Noctua NH-D14 19.5k
Ez veri egy kicsivel a Mugen-t, de ugyanolyan halk mint a mugen

üdv

(#20210) Qru válasza albert8 (#20207) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne, ne azt vedd. Mugen 2 vagy Coolink Corator DS-t vegyél. Sokkal jobb hűtők.

#nincsbennetarcsi

(#20211) albert8 válasza Qru (#20210) üzenetére


albert8
addikt

Nuctuával már volt dolgom,nem volt hozzá szerencsém
mugen pedig nem jön be
a hang nálam nem számit :)
Ugyhogy vagy v8 vagy v6gt csak dönteni kell
azért kössz mindenkinek :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20212) peete88


peete88
tag

Üdvözlet!

Kérdésem lenne hogy egy i7-930-ra milyen hűtőt ajánlotok Gigabyte X58A-UD3R lapra és mellette 3x2 Gb Kingston Hyperx memória van valamint a ház egy COOLERMASTER RC-692-KWN2. Annyi lenne még hpgy ha a proci módosul egy 950re akkor mennyivel kellene nagyobb hűtő? Tunning miatt kellene ugye de ezt szerintem gondoltátok :)

Köszönöm előre is

(#20213) proci985 válasza albert8 (#20208) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fenét, nézd meg a hangerő görbét. hiába hozza a Noctua NH-D14et, ha csakély 15(!!!)dbel hangosabb, ami exponenciális skálán a különbség a még kellemesen és a már üvölt mint a fábaszorult féreg között.

ha a hang nem számít, akkor vedd meg az apróból az IFX14et, dobj rá egy/két 3000res Ultra Kazet (árban kb ugyanott leszel), és lesz egy kegyetlenül hangos ámde eszméletlenül jó hűtőd.

v8 és v6 felejtős, drágák és alapvetően elbaltázott konstrukciók. a CM hűtői korántsem annyira jók, a ventijeik meg simán gyenge közepesek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20214) Qru válasza peete88 (#20212) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sytche Mugen 2 / Ninja 2, Thermalright Ultra 120 Extreem, Coolink Corator DS, CoolerMaster Z600, Noctua NH-D14, Prolimatech Megahalems.

Sorrendet nem állítok, mert kérdés mennyit számít a halkság és mennyit a maximális hűtési potenciál.

Ha húzod akkor tökmindegy, mert a 930 is annyit tud tuningban mint a 950. Felesleges megvenned drágábban ugynazt a tuningpotenciált.
mod:

albert8: Már páran leírtuk, hogy a V8 és V6GT nem csak drága de sz@r is, ha ennek ellenére is ragaszkodsz hozzá akkor csak gratulálni tudok. :P

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20215) peete88 válasza Qru (#20214) üzenetére


peete88
tag

Aham. Köszi
Olyan 10-15k lenne a keret. Azt szeretném meg kérdezni hogy beszerelés szempontjából melyik mennyire szívatós mennyire kell hozzá szétbombázni az alaplapot meg hasonlók?

(#20216) proci985 válasza peete88 (#20215) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

emlékeim szerint mindhez kell hátlapi merevítő. az alaplapot barmolni általában egyik hűtőhöz sem kell (kivétel talán egyedül a gigabyte p35-dq6 rev 1.0 az extrémmagas hűtőjével és a hátlapi hűtéssel, amit a revízióval cseréltek), de az alaplapot minden esetben ki kell szedni. hacsak nincs az alaplaptartó tálcán vágva egy lyuk a házban.

szivatós meg nagymértékben függ a ház kialakításától is, de minden esetben meg lehet csinálni. első alkalommal általában érdemes rászámolni pár órát mindenestül (ha még sose szereltél nagyobb hűtőt), de az eredményért megéri.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20217) Qru válasza peete88 (#20215) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek nagy, bitang hűtők, lapot ki kell venned, de ha új a deszka akkor nem para, mert előtte felrakod a hűtést mielőtt betennéd a házba a szajrét.

Mugen 2 az macerásabb, viszont ár/teljesítményben az a legjobb talán. A Corator DS-t meg a TRUE-t nagyon könnyű feltenni pl, olyanokkal nekem is volt dolgom (Mugen 2 havernak volt).

#nincsbennetarcsi

(#20218) peete88 válasza Qru (#20217) üzenetére


peete88
tag

Köszönöm a válaszokat!

Én is egyébként a Scythe Mugen 2 nézegettem. Utána néztem a szerelésének (youtube tele van ilyen videókkal) aztán ez a hátlapi dolog kicsit ijesztő volt az miatt kérdeztem.

(#20219) Dominiator


Dominiator
aktív tag

proci hűtpt szeretnék venni mert most van egy Asus Silent Square-m de ez túl széles, valaki tudna ajánlani valami jófélét 10k-ig bezárólag? thx

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#20220) svedmalac


svedmalac
tag

Sziasztok!

Passzívként szerintetek melyik jobb 60-80W-os procin: Ninja Plus vagy Mugen2 ?

HP ProDesk 600 G6, Dell E5450, Panasonic 50GT50, Nokia 930, Xiaomi Mi9 Lite, Citroen 2CV és C5 X7

(#20221) realmadrid92 válasza Dominiator (#20219) üzenetére


realmadrid92
tag

szia,
Scythe Kama Cross
ez pont 10k :), jól hűt és halk.
üdv

(#20222) Henk válasza svedmalac (#20220) üzenetére


Henk
veterán

Ninja jobb passzívan mert ritkábbak a lamellák rajt, Mugen csak ventivel erősebb.

(#20223) Dominiator válasza realmadrid92 (#20221) üzenetére


Dominiator
aktív tag

utána nézek köszi

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#20224) Mlnr To'm válasza Qru (#20206) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Nem a hőmérséklet a lényeg, hanem a zajszint.
Húzni nem tervezem a procit.

(#20225) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

történt velem egy furcsaság és a topikba vág valamennyire:

meglett az S478as cserehűtő, egy Arctic Cooling 4. 480g, 2x2 hőcső, alu, réztalp, 80mmes venti. azért ez, mert ez volt raktáron és még az ára is... figyelembe véve a socket478at, elfogadható volt.

cseréltem a gyári hsfet (meglepően nagy és nehéz volt még az S775ös q6600b3 gyári hűtőhöz képest is, hát még az E2xx0ásokéhoz képest), megpucoltam, ez eddig oké.

ami viszont furcsa: Everest üresben 55 fokot ír, terhelve 66-67 betonstabilan. a szobahő kb 20 fok, namármost az ambient - idle közötti deltaT 35 fok, az ambient load közötti 45, ez valahogy nekem nem oké. vagy terheletlenül is bezabál 50Wot a proci, vagy én ezt nem értem, mitől ennyire baromira magas az üres érték.vagy a TJmax el van csúszva pár fokot. fesz auton, tuning nincs.

van valakinek ötlete hogy mitől lehet ennyire magas az idle hőfok amikor a load még kb rendben is van (főleg, hogy 12 fok az eltérés idle-load között, ami egész jó eredmény szvsz)?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20226) zazahoho


zazahoho
őstag

sziasztok
NH-U12P SE 1366-hűtőhöz lehet venni ill.rendelni 1156-os lefogatót?mert nemigen találtam boltot :(

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#20227) Savanya válasza zazahoho (#20226) üzenetére


Savanya
addikt

2-3 hete próbálkoztam vele ,de teljesen reménytelen. Sehol nincs , vagy ha véletlen lett volna ott is közel 4eft-ért / gondolom kihasználják hogy nincs / .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#20228) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy Phenom II X4-X6-ot elbír tuning nélkül egy TX3 vagy egy Freezer 64Pro PWM?

(#20229) Henk válasza Chosen (#20228) üzenetére


Henk
veterán

Gond nélkül, főleg ha van valamennyi szellőzés a házadban. Tuninghoz viszont kevés lenne.

(#20230) Mlnr To'm válasza Henk (#20229) üzenetére


Mlnr To'm
tag

És ezek halkabbak a gyári hűtőnél?

Már úgy értem megéri-e váltani?

[ Szerkesztve ]

(#20231) Henk válasza Mlnr To'm (#20230) üzenetére


Henk
veterán

Mindenképpen halkabb, főleg a 64 pro. Meg a teljesítményük is jobb, azt neked kell tudni, hogy megéri e a csere. Ha elégedett vagy a gyárival akkor felesleges rá költeni, egyéb esetben megéri.

(#20232) Mlnr To'm válasza Henk (#20231) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Nem vagyok. Sokszor képes túlharsogni egy 5850-es gyári hűtős ati-t.

Egyéb nagyon halk hűtőt tudnál ajánlani?

(#20233) Chosen válasza Henk (#20229) üzenetére


Chosen
addikt

Nem nekem lesz, bár a gépet én állítom össze :) Egy X6-ot 60C-nál feljebb remélem nem enged majd.

(#20234) zazahoho válasza Savanya (#20227) üzenetére


zazahoho
őstag

sajnos magyar boltban nem találtam,kintről meg nem érné meg,azt nem tudom hogy noctua küldene-e 1156-ot mivel ez kifejezetten 1366-os? :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#20235) proci985 válasza Mlnr To'm (#20232) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

talán a Thermalright HR01plus/HR02, vagy a CoolerMaster Z600 egy lowrpm ventivel megfelelne. Scythe Mugen2 is jól hűt kis fordulatszámú ventivel, ahogy hallottam.

AC64 elvileg 150wig bírja, szóval pici tuning beleférhet. mondjuk max fordulatszámon eléggé hangos. az eléggé hasonló AC7proval én húztam q6600at, de az közben alul is volt feszelve.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20236) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne hozzátok: LGA1136-os foglalathoz milyen hűtőt ajánlotok? Nagyjából 7-8ezer pénzben gondolkodom, és fontos, hogy halk legyen. Ha valami ledes venti van benne, az nem hátrány, bár nem is prioritás.
Az a baj, hogy nem tudom, milyen hűtőkhöz adnak ilyen lefogatókeretet.
Előre is köszi a segítséget.

**********

(#20237) zazahoho válasza echterion (#20236) üzenetére


zazahoho
őstag

szerintem elírtad vagy 1156 vagy 1366???

1366 -ra értelemszerűen jobb a nagyobb teljesítményű

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#20238) echterion válasza zazahoho (#20237) üzenetére


echterion
nagyúr

Öööö...izé...szóval egy i3 530-ashoz kellene. :B

**********

(#20239) zodo válasza Tothgera30 (#20124) üzenetére


zodo
nagyúr

Semmi baj.
Úgy is inkább a tuti biztos felé hajlottam és így maradt a Scythe Big Shuriken.
Kb. azt tudja amit vártam tőle.
Lehet, hogy későbbiekben rápróbálok egy itthon lévő Swif 120P-t, hogy azzal mit tud. :)

(#20240) Qru válasza echterion (#20238) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az 1156-os. CoolerMaster Hyper 212+ pl, jó lenne.

#nincsbennetarcsi

(#20241) viktor82


viktor82
őstag

Sziasztok!cpu hűtőt szeretnék venni i7-es procimra csak nem tudom mi lenne a jó választás nézegettem teszteket,de nem nagyon hiszek ezeknek a teszteknek!
Tehrmalright extremem már volt még anno 775-ös lapomon nagyon megvoltam elégedve vele,most is szemezgetek egy ilyennel nem tudom mennyire lenne jó választás! :F

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20242) Mlnr To'm válasza proci985 (#20235) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Körülnéztem az Arctic Cooling hűtők között, melyiket javasolnátok Freezer 7 Pro vagy Freezer Xtreme?
Ha jól láttam egyiknél sem kell az alaplap hátuljára breketet szerelni amd prociknál, nem gond ez?

(#20243) zazahoho válasza viktor82 (#20241) üzenetére


zazahoho
őstag

jó fajta hűtő ,csalódni nem fogsz benne,de mugen2 is elég,ár/érték arányban nagyon jó :K

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#20244) viktor82 válasza zazahoho (#20243) üzenetére


viktor82
őstag

Ez még ujdonság és szép fekete azthiszem kipróbálom! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20245) Henk válasza viktor82 (#20244) üzenetére


Henk
veterán

Tesztek alapján azt tudja mint a TRUE csak ennél már állítható a leszorítóerő egy csavarral. Jól néz ki csak nem olcsó szerintem.

(#20246) zazahoho válasza viktor82 (#20244) üzenetére


zazahoho
őstag

Nem rossz döntés,majd írj róla pár sort :K

Henk:annak a leszórító erőnek van valami értelme? :F ,mert vagy meghúzza az ember a csavart vagy nem?
ill.mi a véleményed cooler master v6 ,v6 gt -ről ?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#20247) Henk válasza zazahoho (#20246) üzenetére


Henk
veterán

A leszorítóerőnek van hatása a teljesítményre. Ha egy lefogató úgy van kialakítva, hogy nem szorítja eléggé le a hűtőt akkor sem ha tövig betekered a csavarokat akkor azzal semmit nem tudsz kezdeni, illetve tudod úgy javítani mint a régi TRU lefogatóját, hogy a hűtő és a lefogató közé alátétet tettek és ezzel javult a teljesítménye is. Az már más kérdés, hogy a Venomous-nál miért van lehetőség állítani, ennek én sem látom túl nagy értelmét.
Nincs tapasztalatom azzal a CM hűtővel de az árát látva nem kapott el olyan érzés, hogy azonnal rendeljek egyet, szerintem nagyon túl van árazva. Meg azokkal a magas fordulatú ventikkel halknak sem gondolnám.

(#20248) lujó55


lujó55
őstag

Sziasztok!
Lehet, hogy ciki, de egy elavult fórumtárs kérdezi:
Intel(R) Prescott 3.0/800-at mivel hűtsek, néha egy picit megküldöm (max 10%). A gyárit használom, de szerintem nem elég (50-60 fok) Mindegy milyen a hangja, csak fújja a hőt és árban elérhető legyen. Csak léghűtés!
Köszi a választ előre is! :R

(#20249) Qru válasza lujó55 (#20248) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

50-60 fok még belefér. 70-80-ig nyugodtan el lehet meni. Amúgy árben mennyit lenne rá?

#nincsbennetarcsi

(#20250) viktor82 válasza Henk (#20245) üzenetére


viktor82
őstag

Hát nem túl olcsó,de a TRUE sem olcsóbb sokkal!
még ezt találtam scythe ninja ez milyen lehet!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.