Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#19501) pancsikazun válasza Krisinto (#19500) üzenetére


pancsikazun
csendes tag

köszi. akkor ez lesz

(#19502) NOD


NOD
senior tag

Valaki rendelt már a PcGeartöl? Töluk rendelnék egy hütöt mert máshol nem nagyon találni de nem tudom hogy mennyire igaz ez az 5-6nap mint kiszállitási idö.

(#19503) Franco9 válasza Tothgera30 (#19491) üzenetére


Franco9
tag

Melyiket éri meg venni a pwm-eset vagy a simát?

(#19504) Henk válasza NOD (#19502) üzenetére


Henk
veterán

Én rendeltem párszor tőlük. A kiszállítási idő változó mert nem nagyon van raktárkészlet és ha pont lecsúszol az aktuális rendelésről és csak a következőbe esel bele akkor szerintem hosszabb lesz mint 5-6 nap. Nem tudom már pontosan melyik nap szoktak rendelni. Nekem volt olyan mikor csak 2-3 nap volt, de rendeltem olyan spéci cuccot is amire legalább 2 hetet vártam.

Franco9: mindenképpen a pwm-et azt biztos tudja a lapod szabályozni, a simát nem minden lap tudja.

(#19505) whatnot


whatnot
őstag

Várhatóan holnap, holnapután fogok tudni írni a Xigmatek Nepartak-ról, ha holnap végre kihozza a futár és nem sunyizzák el... Terveim szerint videó is lesz zajteszthez, AMD gyári vs. Xigmatek gyári vs. Coolink Swif2 92p.

(#19506) Tothgera30 válasza Franco9 (#19503) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ahogy Henk is mondta, inkább a pwm-eset :K .

whatnot: Sok sikert hozzá, biztos fog örömteli pillanatokat nyújtani :R .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19507) Qru válasza NOD (#19502) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Többször rendeltem már tőlük, nekem mindig itt volt 1-2 napon belül. Igaz nekem nem futárral jött a cucc.

#nincsbennetarcsi

(#19508) Rickie válasza AMD X2 (#19498) üzenetére


Rickie
csendes tag

Köszi :)
Nem tudom leírni a különbséget a gyárihoz képest :C

(#19509) NOD válasza Qru (#19507) üzenetére


NOD
senior tag

Na min1 elvileg jövö hét hétfö-kedden itt lesz a cucc. Rápakolok 2db swif2 120p-t aztán remélem a lap szabályzása elég.(nem akarok szabályzót venni:D)

(#19510) whatnot válasza NOD (#19509) üzenetére


whatnot
őstag

Meg kéne nézned, hogy az alaplapodon hány 4 tűs fan header van.
Amit én találtam neten, az alapján úgy tűnik, csak egy van a cpu-nak, az összes többi szabályozatlan.

(#19511) IzI


IzI
senior tag

Tudna vki mondani athlon2 x2 255-re hűttöt 2-3e Ft értékben ami nem túl hangos.3,5.ig akarom húzni a procit tehát túl komoly nem kell csak azért elvégezze a dolgát.
Ekl cold tower mondtak de hát az csak 1 helyen lehet beszerezni és inkább pesti bolt kellene nekem.

(#19512) montressor


montressor
aktív tag

hali

i3 530-ra milyen ventit tennetek, ami jol hut es nem tul hangos, max 10eft ig?

koszi

(#19513) Krisinto válasza montressor (#19512) üzenetére


Krisinto
őstag

CoolerMaster Hyper 212
Alpenföhn Borcken

(#19514) montressor válasza Krisinto (#19513) üzenetére


montressor
aktív tag

koszonom szepen

(#19515) whatnot válasza IzI (#19511) üzenetére


whatnot
őstag

2-3e Ft értékben kb. semmit sem kapsz, főleg nem olyat, amivel még húzni is lehetne a procit.

(#19516) NOD válasza whatnot (#19510) üzenetére


NOD
senior tag

Tudom hogy egy 4tüs van. Arra fogok egy elosztót tenni amit a 120phez adnak. Elvileg 2 ugyanolyan ventit tud szabályozni mivel ugyanannyi feszt ad nekik mjad, max a fordulatot nem fogom látni az meg nem érdekel. A 3 tűsöket meg biosban lehet állitani ennél a lapnál de azok ugyis mehetnek maxon 1200on. Azt nem tudom hogy ASUS lapnál van olyan program amilve lehet finomhangolni a cpu ventiket hogy mikor kapcsoljanak feljebb? Hasonloan az afterburnerhez.

[ Szerkesztve ]

(#19517) IzI válasza whatnot (#19515) üzenetére


IzI
senior tag

Akkor legyen 4-6 :) árgépben néztem de nincs túl nagy választék am3 procira

(#19518) gooool válasza IzI (#19517) üzenetére


gooool
őstag

Hali!
Ekkora keretből ezeket tudom ajánlani:
Cooler Master Hyper TX3
AC Freezer 64 Pro
esetleg ha még belefér akkor Cooler Master Hyper 212 Plus

Ezek bőven jó hűtők az általad említett célra és halkak is(bár a TX3 terhelés alatt nem igazán az)

Üdv, Balázs

(#19519) montressor


montressor
aktív tag

a dobozos i3 530 gyari hutoje mennyire eleg, ha nem akarom huzni a gepet. pl egy 30fokos szobaban? :)

(#19520) whatnot válasza NOD (#19516) üzenetére


whatnot
őstag

Én is kerestem ilyen programot, senki nem tudott mondani, csak két lehetőség volt:
SpeedFan (a baj az, hogy finom beállításra nincs lehetőség, beállítasz egy min. hőfokot és onnantól kezdve a megadott max. fordulatszámon tolja)
Easy Tune 6 (Gigabyte program, viszont nekem felnyomta a latency-met, amitől pattog a zenelejátszó, meg gondolom más zavarokat is okoz)

(#19521) gooool válasza montressor (#19519) üzenetére


gooool
őstag

Hali!
Ajánlanám figyelmedbe a cikkem,ami pont erről szól.Mondjuk a 30 fokos szoba elég durva hely lehet... ;]

Üdv, Balázs

(#19522) NOD válasza whatnot (#19520) üzenetére


NOD
senior tag

Elvileg van egy asus progi ami a cpu hütést állitja, valami fanexpert vagy mi. De elvileg akkor az elosztoval rálehet kötni két fentit? Max hagyom hogy bios állitsa a ventiket az se rossz csak kicsit lomhán teszi, de hangos legalább nem lesz.

(#19523) IzI válasza gooool (#19518) üzenetére


IzI
senior tag

Kösz,gyári hűtőnél csak halkabb lehet én szerintem :)

(#19524) gooool válasza IzI (#19523) üzenetére


gooool
őstag

Persze,ha nem prögeti majd agyon a lap(biosban beállítod a vezérlést),akkor halkabb lesz és ami a legfontosabb,jobban hűt majd.

Üdv, Balázs

(#19525) whatnot válasza NOD (#19522) üzenetére


whatnot
őstag

Nem tudom, hogy elosztóval hogyan működik.
Nekem a cpu venti csatlakozó mellett van még egy 4 tűs, arra rádugtam a hátsó házventit, de azt kézzel állítom speedfan-nel. A cpu venti szabályozása viszont elég pocsék sajnos így. ET6 jó lenne, csak az említett latency probléma ne lenne.
Más programról nem tudok.

(#19526) NOD válasza whatnot (#19525) üzenetére


NOD
senior tag

Speedfan-nál hol az istenbe van a beállitás ahol lehet hőfok szerint feltolni?

(#19527) Henk válasza NOD (#19516) üzenetére


Henk
veterán

Ha elosztóval kötsz rá 2 ventit az egyiknek akkor is tudod a fordulatát monitorozni, ha egyformák a ventik akkor meg értleemszerűen egyforma lesz a fordulatuk is.
Az Asus-nak is van gyári progija erre a célra mint a Giga-nak az Easy Tune csak nem tudom a nevét. Mondjuk én Vista-hoz használtam utoljára ott tökéletesen működött.

(#19528) whatnot válasza NOD (#19526) üzenetére


whatnot
őstag

Configure -> Temperatures fül
Itt rákattintasz pl. a CPU-ra. A desired ugye a kívánt érték, azaz ha e fölé megy a cpu hő, akkor felpörgeti a ventit.
Core-t is érdemes beállítani, mert a magok hőmérséklete ált. magasabb, mint maga a cpu hőmérséklet.
Speed-nél tudod beállítani a min. és max. venti fordulatot.

Fontos: Advanced fül alatt ki kell választani a chipet (nálam IT8720F) és a PWM mode-okat (amelyek valóban pwm-esek persze) át kell állítani szoftveres vezérlésre. "Remember it"-be pedig pipát rakj.
A főablakban rakj pipát az automatic fan speed-be.

Configure -> Options-t is nézegesd át.

[ Szerkesztve ]

(#19529) montressor válasza gooool (#19521) üzenetére


montressor
aktív tag

koszi
akkor vegul is nem tunik olyan durvanak a gyari huto, mar ugy ertve, h 90 fokig van a hataruk vagy mi. De mivel a nyari meleg miatt elofordulhat a 30 fok sajna (panel varazs), asszem befizetek egy kis coolerre...
koszi a helpet

(#19530) NOD válasza whatnot (#19528) üzenetére


NOD
senior tag

ty

(#19531) gooool válasza montressor (#19529) üzenetére


gooool
őstag

Ha csak nem akarod 1,3V-on használni a procit,ami nagyon sok fesz,ahhoz képest,hogy 4 GHz-hez a többségnek elég 1,2V vagy kevesebb is,ráadásul a lapom csiga lassúsággal hajtotta a ventit.Viszont ha le akarod cserélni akkor egy CM Hyper TX3 vagy Hyper 212+(mondjuk ez már komoly "kis" borda)

Üdv, Balázs

(#19532) montressor válasza gooool (#19531) üzenetére


montressor
aktív tag

ok, koszonm

(#19533) gooool válasza montressor (#19532) üzenetére


gooool
őstag

Nincs mit! :)

Üdv, Balázs

(#19534) NOD válasza whatnot (#19528) üzenetére


NOD
senior tag

Na megtaláltam a tökéletes megoldást. Akinek asus lapja van, felteszi az asus al suite-ot és abban van beépitve a fanxpert. Nagyon jól belehet vele állitani az összes ventillátort(ha a lap betudja) és a cpu ventiket is.

(#19535) master90


master90
aktív tag

Sziasztok!

Milyen hűtőt ajánlotok egy i5 650 vendhez?

ne csak nézz láss is

(#19536) Himym


Himym
senior tag

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni hosszú távra?

PROLIMATECH Mega Shadow
vagy
Noctua NH-D14

A noctuánál az a baj, hogy oda kellene venni Arctic Coling MX2-tőt mert amit adnak hozzá az nem a legjobb...

Prolimatechnél meg jól szerpelt a hűtőpasztályuk, de nincs hozzá ventillátor.

(#19537) NOD válasza Himym (#19536) üzenetére


NOD
senior tag

Kb full ugyanannyira jön ki végösszegben a kettö (a shadow+2 venti) és ebben az esetben a hütésük is hasonló. Ha kicsi a házad akkor Shadow, ha vna elég hely és mondjuk pénz hogy kicseréld a noctuán a 12es ventit(arra azt mondják hogy szar) akkor meg noctua.

(#19538) vepe


vepe
senior tag

sziasztok!

mostanság milyen cpu hűtőt érdemes venni egy e6320-as 65w-os procira?...lehetőleg olcsó és extra halk kellene...és még egy dolog mennyi szokott lenni ezeknek a prociknak a hőmérséklete?..kb hány fok a normális?

(#19539) AKHook1 válasza vepe (#19538) üzenetére


AKHook1
tag

Zalman CNPS7700-AlCu ?:))

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#19540) master90


master90
aktív tag

1156 foglalathoz i5 650-hez milyen hűtőt vegyek?

ne csak nézz láss is

(#19541) montressor


montressor
aktív tag

hali!
visszatertem. i3 530hoz ajanlotattok coolermaster 212 -t vagy hyper tx3-at.
Tudnatok meg mondani hasonlo jo tipusokat, amik kisebbek picit? mert ugy szamolgatom tul magasak a hazamhoz a hutok, vagy lehet, h az oldallaphoz fog erni a butyok a huto tetejen. Szeretnem meguszni a haz cseret....

(#19542) montressor


montressor
aktív tag

hyper tx2-es eleg lesz az i3 530ra, ugyi? ba***us latom nem jo a 1156hoz :( de egy ilyen meretu jo lenne

[ Szerkesztve ]

(#19543) Henk válasza montressor (#19542) üzenetére


Henk
veterán

Nem sokkal alacsonyabb mint a tx3 meg nem is tudja az 1156-ot, külön kell lefogatót venni.

Látom közben szerkesztetted.

master90: mik a követelmények, mennyit szánsz rá?

(#19544) master90


master90
aktív tag

5-10K annyi még bele fér!

ne csak nézz láss is

(#19545) vepe válasza AKHook1 (#19539) üzenetére


vepe
senior tag

:F ..az nem egy igazán halk hűtő...

(#19546) #98593280


#98593280
törölt tag

Üdv! Thermaltake Big Typhoon 120-ról vélemény? Nem hangos a ventije? Mire szerelhető? AM3, 1156?

(#19547) whatnot


whatnot
őstag

Megvan az új hűtő, Coolink Swif2 92p nyomja rajta a levegőt, szinte hangtalanul 100%-on is. Majd készítek róla videót, összehasonlítva a gyári hűtővel.

Viszont az lenne a kérdésem, hogy HW Monitorban melyik értéket kell nézni? Mert két különböző van: cpu, ill. a magok hőmérséklet. (Utóbbiból természetesen 4 is van, de egynek vettem.)

(#19548) montressor


montressor
aktív tag

tovabbra is keresem csondes, szuper kis cpu hutomet i3-ra, 1156hoz, aminek a magassaga kevesebb mint 160mm... Tudtok ilyet? Semmi tuning meg ilyesmi, csak jobban muzsikaljon, mint a gyari huto...
esetleg a coolermaster tx2 hoz emlitett vk atalakitot, mi a neve, es ugy mennyire megbizhato a tartasa?
koszi

[ Szerkesztve ]

(#19549) cowi83


cowi83
csendes tag

Sziasztok !

Szerintetek a TX2-es hütőm jó lenne egy core2 quad 9505-ös procira ?

--->Sikeres üzletelés után, ha meg voltál elégedve az értékelést (piros pont) szívesen fogadom<---

(#19550) whatnot válasza montressor (#19548) üzenetére


whatnot
őstag

Nem tudom, korábban mondtál-e árat.
Pl. Xigmatek Dark Knight-hoz (meg néhány más Xigmatek hűtőhöz is, pl. Achilles-hez) adnak mindenféle lefogatót, így 1156-ost is, ha minden igaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.