Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#20951) Ribi válasza Qru (#20947) üzenetére


Ribi
nagyúr

Attól, hogy van hátlapi merevítés, még midnig az alaplap tartja.
Persze sokkal jobban eloszlik a terhelés, így nem hajlik meg annyira.

(#20952) Tothgera30 válasza Henk (#20933) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Biztos hogy az élmezőnyben van, de majd leteszteled és meglátod mit tud :K . Most veszem észre hogy pörög a topic, sajnos csak délutánonként tudok egy kicsit netközelbe kerülni :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20953) Blackhawk21 válasza Qru (#20949) üzenetére


Blackhawk21
csendes tag

Megnyugtattál, már várom hogy megvehessem kiváncsi leszek mekkora vas lesz :DD.A képek alapján szép nagyra nőtt :D

Köszi!

(#20954) ballington


ballington
addikt

halihó..
egy Phenom II 555 BE-re kellene egy hűtő.
Nem tuningolok (talán nagy ritkán), a fő cél, hogy minél halkabb legyen akkor is, ha terhelve van a proci. Egy Asrock 770 Extreme3-ba menne bele

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#20955) Henk válasza vass1024 (#20950) üzenetére


Henk
veterán

Ha lemarad a 4. vezeték akkor a pwm szabályzás nem fog működni, de amúgy megy. Viszont ha a lapod nem tudja szabályozni a 3 tűs ventiket akkor fullon fog menni folyamatosan.

(#20956) Gerisz válasza ballington (#20954) üzenetére


Gerisz
addikt

Pénzmag mennyi rá? Mekkora fér el kb a házban (nem ismerem ezeket a tornyokat)? megtaláltam a nagyok is beleférnek
Arctic Freezer 64Pro tökéletes. TX3 vagy 212+ is.
Esetleg HR-02 ;]

[ Szerkesztve ]

(#20957) dfdfdf válasza Tothgera30 (#20952) üzenetére


dfdfdf
őstag

HAli megkérdezhetem miért adod el a mattit?

ballington : nekem b50esen Matterhorn van és nem hallani ;]

[ Szerkesztve ]

(#20958) Qru válasza Blackhawk21 (#20953) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is meglepődtem mekkora mikor kicsomagoltam. Illetve már a boltban kezdődött, mert alig fért bele a hátizsákomba dobozostul. :D

#nincsbennetarcsi

(#20959) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Az AMD-s gyári hűtőkre miért ragasztják rá olyan rondán az AMD matricát?

(#20960) Gerisz válasza theboobaq (#20959) üzenetére


Gerisz
addikt

Mert biztos unják már és hanyagul dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#20961) Blackhawk21 válasza Qru (#20958) üzenetére


Blackhawk21
csendes tag

Nembaj majd viszek heciánzsákot :)). A beszerelésnél kell valamire oda figyelni ami fontos lehet?

(#20962) Henk válasza Blackhawk21 (#20961) üzenetére


Henk
veterán

A ritkábban lamellázott torony felől szívja a levegőt a venti és a sűrűbb felé fújja. Majd meglátod. A 2 lamellasoron nem azonos számú lamella van. Amelyik a ritkább az nézzen a ramok felé és a venti lapátja is afelé nézzen. Amúgy a szerelésben nincs benne semmi extra.

(#20963) bálint0520


bálint0520
tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy milyen cpu hütöt ajánllotok egy Intel i7 950 hez.Én ezt néztem ki NOCTUA NH-U12P SE2 .A processzort tuningolni fogom ugy 4GHZ ig.A hütö ára max 18 ezer legyen.

(#20964) Neos


Neos
csendes tag

Üdv!
Egy i7 860-hoz szeretnék hűtőt venni,későbbiekben húzva lesz.
Tudnátok ajánlani olyat ami hatékony és emellett nem is túl hangos?
Lehetőleg 10ezer alatt kéne, de 15ezret szánnék rá ha nagyon szükséges.
Köszi:)

(#20965) vass1024 válasza Henk (#20955) üzenetére


vass1024
tag

Az baj ha fullon megy állandóan? :F és ha rakok elé potit?

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#20966) Gerisz válasza bálint0520 (#20963) üzenetére


Gerisz
addikt

Szerintem jobb nem kell, ha neked ez tetszik is. Az NH-D14 sem jobb annyival mint amennyivel drágább (mondjuk fölötte már minden °C-t meg kell fizetni rendesen).
A többire ami tudja ezt a teljesítményt még venni kell ventit is sajnos.

vass1024: Ha nem zavar a hangja akkor nem gond.

Neos: Az a Noctua neked is jó lehet, a 15 ezres kategóriában.
A baj az, hogy 10.000 alatti kategóriában ilyen procikat hűteni vagy nagyon hangosan lehet vagy sehogy. Nordwand is jó választás lehet azt megkapod 13K-ért.

Minden személyeskedés nélkül és mindenkinek!: Egy ilyen procira tessék költeni hűtésre ha tuning is lesz. Megérdemli! Mostanában olvastam olyat is aki 2500Ft-os hűtővel fogja kínozni a 20x annyiba kerülő processzorát. Nem tudom ez milyen gondolkodás.

[ Szerkesztve ]

(#20967) Neos válasza Gerisz (#20966) üzenetére


Neos
csendes tag

Őszintén szólva nem vágom egyáltalán, hogy mekkora hűtő szükséges egy ilyen procihoz csak remélni mertem, hogy egy olcsóbb megteszi! De ha nem akkor nem:D
Nordwand és Noctua (NOCTUA NH-U12P SE2 ha jól sejtem erre gondoltál) közül melyik éri meg jobban? Nem fogok akkor már 2 ezer forinton spórolni.
A másik kérdés Xigmatek Midgard/Utgard házakban elférnek ezek a hűtők?:D

(#20968) Gerisz válasza Neos (#20967) üzenetére


Gerisz
addikt

El kell, hogy férjen.
Megteszi a gyári is, nem kell venni hozzá hűtőt, de ha már tuning is lesz akkor érdemes egy jobbra költeni. A Hyper 212 Plus is tökéletesen megfelel, de ott kompromisszumot kell kötni, mert annak beindul a hangja rendesen. Van akit nem zavar, mert azt mondja, hogy úgyis rajtam van a füles mikor játszom és csak akkor terhelem, én pl akkor is terhelem ha dolgozok.

Itt meg árkategóriában kb egy a teljesítmény is (ritka kivételektől eltekintve) úgyhogy amelyik szimpatikus. Nyilván a Noctua jobban teljesít mert 2 venti van rajta, de a különbözetből kapsz a másikra is + ventit. Meg a kinézet (nekem számít) a Noctua ventik nekem nem is tetszenek olyan idióta a színük, van aki meg azt mondja, hogy ettől különleges és megkülönbözteti a Noctua-t

Nekem a régi 212 hűtötte egy ventivel a B55-öt sokáig és simán elfogadható hőfokokat produkált.

[ Szerkesztve ]

(#20969) Henk válasza vass1024 (#20965) üzenetére


Henk
veterán

Nem baj csak hangos lesz, ha teszel elé potit úgy jó mert szabadon tudod állítani a fordulatát.

Neos: Mugen2 vagy a Corator is ezt a teljesítményt hozza kb. Valamivel olcsóbb és halkabb lenne de méretre meg nagyobb a borda.

(#20970) Buko01


Buko01
tag

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlen, hogy lehet-e Coolermaster Hyper TX2-n ventillátort cserélni? ha igen, milyenre? köszönöm, üdv

(#20971) vass1024


vass1024
tag

Köszi a válaszokat :R

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#20972) Neos


Neos
csendes tag

Nekem se tetszik a Noctua kinézete az a szín elég borzasztó:D
Ha már a kinézetnél vagyunk nekem a Nordwand és a Corator tetszik, és Henk szerint a Corator halkabb ha jól értem. Ha így van azt választom.
Még mindig az a kérdés, hogy befér-e a házba majd. Szívesen lemérném de még nincs meg a ház.:( Hogyan tudnám eldönteni belefér-e?

(#20973) Gerisz válasza Buko01 (#20970) üzenetére


Gerisz
addikt

Lehet. Megfogod a műanyag burkolatot és felfelé lehúzod a bordáról (lehet kicsit nehezen jön, mert gumi tappancsok vannak ott de tuti lejön én már szedtem szét), bármilyen 92-es venti jó rá.

Neos: Én még Coratort nem hallottam, nem is próbáltam de Henk igen.
Ezek a bordák meg szórással de szabvány méretűek, a Midtower-be beleférnek. Most én egy 335-be tettem bele a 212-t, nem gondoltam, hogy belefér. Az igaz, hogy az oldallaphoz hozzáér a borda de nem feszül semmi.

(#20974) Neos válasza Gerisz (#20973) üzenetére


Neos
csendes tag

Rendben, köszönöm a helpet mindenkinek :)

(#20975) Henk válasza Neos (#20972) üzenetére


Henk
veterán

Mind a 2 házba belefér, 206-207 mm szélesek. Az összes álló hűtő úgy van tervezve, hogy belefér 160 mm-be, illetve létezik 1 vagy 2 ami magasabb kicsivel de nagyon ritka. A Corator 155 mm magas még jobban elfér. Itt esetleg az okozhat problémát ha az oldallapon is van venti mert az elvesz a belső térből 25 mm-t és pont a cpu hűtő felett van. Esetleg a nagy hűtők a magas hűtőbordás ramokkal akadhatnak még össze, de a Corator-nak a közepén van a venti tehát még ez sem szokott gondot okozni. Mindenesetre ha ilyen ramokat használsz célszerű elötte lemérni mennyi hely van.

(#20976) Buko01 válasza Gerisz (#20973) üzenetére


Buko01
tag

Köszönöm főnök! :) :R :R

(#20977) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Sziasztok !

Honnan tudok venni egy univerzális felfogatást hogy a meglévő [Thermaltake Big Thypoon] 12cm proci hűtőmet feltudjam fogatni egy LGA-1156-os lapra ?( a proci egy I5 760-as )

Üdv

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#20978) kona005


kona005
senior tag

Helló mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne hogy egy Scythe Ninja 3-as CPU hűtőt szeretnék venni de nem vagyok benn ebiztos hogy befér egy Xigmatek Asgardba. Elvileg a hűtő 160mm magas és annak be kéne férnie , javítsatok ha nem :F

Előre is köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#20979) Henk válasza kona005 (#20978) üzenetére


Henk
veterán

Az a 185 mm szélesség nagyon kevés, sarkos, hogy befér e egy 160 mm magas hűtő. A Xigmatek topikban kérdezd meg hátha egy Asgard tulaj használ hasonló magasságú álló hűtőt és meg tudja mondani elfér e.

(#20980) kona005 válasza Henk (#20979) üzenetére


kona005
senior tag

A Xigmatek topic igen csak halott.
Akkor inkább úgy kérdezem hogy egy olyan cpu hütő kellene nekem ami befér a házba és egy AMD Phenom II X4 955 BE-t tudok vele 3.8GHz-re vagy esetleg 4 Ghz-re húzni :)
Valaki tud erre a célra megfelelő hűtőt ajánlani?

(#20981) TaaT válasza kona005 (#20980) üzenetére


TaaT
veterán

a scythe ninja csak 150mm magas :B
bár nem tom kompatibilis-e a prociddal...

Give them hell Ukraine!

(#20982) Tothgera30 válasza dfdfdf (#20957) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Fogalmazzunk úgy hogy lehet hogy eladom, de csak azért mert hogy ha minden összejön, és felszabadul egy kis pénztőke, akkor télen már vizezhettem is a gépem ;] . Más esetben természetesen foggal-körömmel ragaszkodnék hozzá :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20983) Henk válasza kona005 (#20980) üzenetére


Henk
veterán

Ez dilemma mert mert a komoly álló hűtők mind 160 mm körül vannak. A Corator-ral nyernél 5mm-t bár nem tudom ez segít e. Meg van a ház már? Mert akkor mérd le az a legbiztosabb.

Tothgera30: nem lesz túl zsúfolt a mini a vízzel? Mert nekem ez az egyik ami visszatart a vizezéstől, meg nagyon bonyolult lesz tőle a hardverek cseréje. Matti-t átveszem egy 8k-ba egy teszt erejéig. :D

(#20984) Tothgera30 válasza Henk (#20983) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Mattira már több vevő is van, és kicsit többet is adnak érte, különben te nem is értékelnéd. :P A vizezéshez még sok kell, tehát még nem méricskéltem, ezért még a Mattit se hirdettem meg :B . De úgy néz ki hogy két Innovatek Single radival könnyen megoldható, a pumpa és a kiegyenlítő pedig befér alulra :K . Amúgy egy új P180 mini-m lesz, szóval még szét kéne bontanom a mostanit, csak lusta vagyok, meg pasztázni is kéne, kipróbálni a Noctua NT-H1-et a Matti alatt ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20985) Henk válasza Tothgera30 (#20984) üzenetére


Henk
veterán

Könnyen lehet, hogy nem. Több mint valószínű, hogy egy teszt erejéig lenne nálam, aztán mivel kikapna a TR-tól menne is a háztól. :DDD
2 single radi, mindent vizezni akarsz vagy csak a cpu-t? Mert ha mindenre lesz víz akkor az kevés lesz szerintem. Talán találtál fehér mini-t?

(#20986) Tothgera30 válasza Henk (#20985) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Biztos hogy nem :N . Áh, persze, a TR-t nagyon alázná, de nagyon nagyon :K . Csak a CPU-t :B . Még nem, viszont most 35k alatt nem is igazán van, szóval kissé vicces helyzet elé nézek :U . Hogy itt off-ban tárgyalgatunk az nem igazán jó, szóval majd a többit privátban :) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20987) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Üdv mindenkinek. Érdeklődnék, hogy az ABIT AG8 alaplapomon lévő (intel proc) cpu hűtőm jó lesz-e egy vásárlásra tervezett ASUS M2N-E (AMD proc) alaplaphoz. Azaz, át tudom-e tenni a hűtőt egyik lapról a másikra?

Köszi

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#20988) baluka26


baluka26
veterán

Sziasztok! core unlockolt AMD Phemon II X2 550 (@ X3) fölé valami jó hűtést olcsón tudnátok nekem mondani?
El kell férnie mellette ennek.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20989) Tothgera30 válasza baluka26 (#20988) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem az Alpenföhn Brocken Purple Edition-t vedd meg (persze ha még hozzájutsz olyan jó áron), elégnek kell lennie komoly tuning esetén is, és árban nagyon kedvező, de ha alaplapra merőleges verziót szeretnél, akkor érdemes kipróbálnod az Alpenföhn Gletscherspalte-t.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20990) NOD válasza Tothgera30 (#20989) üzenetére


NOD
senior tag

Mennyi a részesedésed merlin bevételéböl?:D
Viccet félretéve tény hogy jók az alpenföhn hütök föleg ha bemutató darab és jó áron van, de attól még azért vannak más alternatívák is:D
Ök se tesznek mást mint matricáznak.

Alaplapra meröleges pl : SCYTHE Samurai Z Revision B

[ Szerkesztve ]

(#20991) Gerisz válasza istvankeresz (#20987) üzenetére


Gerisz
addikt

Attól függ milyen a hűtő.
De ebből gondlom, hogy sima gyári. Az nem lesz jó, de a procihoz kellene kapnod gyárit.

(#20992) Qru válasza baluka26 (#20988) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

CM Hyper 212 is jó lenne.

#nincsbennetarcsi

(#20993) T-unit válasza Qru (#20992) üzenetére


T-unit
őstag

q6600-hoz milyen hűtőt tudok venni,árba szigorúan max 3-4k, legjobb lenne használt,ezen ugyse nagyon romlik legalább el semmi. :) Lényeg h jobb legyen sima gyárinál! kösz

üdv.

(#20994) NOD válasza T-unit (#20993) üzenetére


NOD
senior tag

TX3 illetve CM Hyper 212 ha találsz ilyen árban.

[ Szerkesztve ]

(#20995) Qru válasza T-unit (#20993) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

TX3 gyenge ha húznád is a Q6600-ot akkor CM Hyper 212 kell.

#nincsbennetarcsi

(#20996) Tothgera30 válasza NOD (#20990) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Semennyit :D . De te is megadtad a választ hogy miért ajánlottam, mivel a hasonló teljesítményű hűtők 10-12k körül vannak :U . Manapság mindenki csak matricázik :W .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20997) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

10(inkább) - 15k körül mik a legerősebb hűtők?
Univerzális (ha külön kell venni hozzá mindenféle lefogatót akkor nem) darab érdekelne, méret, kinézet, hang (magas ford. venti) nem zavar.
Használt is jöhet, de azért egy pár darabot ajánlhatnátok a fentiek szerint.
Köszi!

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#20998) Tothgera30 válasza Tomi_Sci (#20997) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Noctua NH-D14 elég erős lenne, bár árban lehet kicsúszna a 15k-s keretből, így ajánlom figyelmedbe a Scythe Yasya, Alpenföhn Matterhorn, Scythe Mugen 2, Coolink Corator DS, TRUE, és hasonló hűtőket. De ha keményen akarod az órajeleket rángatni, akkor szinte bármelyik hűtő megfelel a fentiek közül, de ventiből érdemes lenne két magas fordulatú darabot rárakni, amik eléggé sok levegőrt tolnak át a bordák között, bár ott már hangjuk is lesz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20999) Tomi_Sci válasza Tothgera30 (#20998) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Matterhorn és Nordwand között milyen lényegi különbségek vannak?
Amiket felsoroltál, azok között nincs számottevő teljesítménydifferencia? (azonos légszállítású venti mellett)
Köszi

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#21000) Tothgera30 válasza Tomi_Sci (#20999) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Dehogynem, van a felsoroltak közül is jobb-rosszabb, mondjuk legjobb a Noctua NH-D14, bár árban majdnem kétszer annyi mint a többi. A Nordwand a Corator DS-el, TRUE-vel, stb. van egy szinten ezekre tesztek szerint általában 5-6 fokot ráver, bár ez teszt, szellőzés, stb. függő, tehát volt olyan ahol 3 fok különbség volt, de volt olyan ahol majdnem 9 fok.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.