Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#830) mexel válasza kenand (#828) üzenetére


mexel
veterán

Szándékosan nem írtam be mert azt nem teszteltem és főként azokon nem volt hiba a droid 7-es hiánya miatt, valahogy most kevesebb van belőle már, inkább a 905X-et nyomják és nagyon jönnek a 905W-k ( ahol még úgynéz ki hogy a vásárlókat inkább tesztelőnek tekintik mint felhasználónak :) )
Több progi is van ami roottal nem megy talán még a mindig tv sem ha jól emlékszem ( de lehet hogy az régebben volt), de azok már az alap root-ot sem szeretik, a boxok 99% meg szerintem rootolva érkezik. Az a root elég is sok mindenre, pl olyasmihez nem mint az Adaway reklámblokkoló, de azt végül is nem írtam be mert az is más téma már. Én azt a boxokra alapból felteszem mert nincs Youtube reklám és a böngészőket is jól szűri, viszont nem fogja meg a boxot, nem lassítja és nem kell vele sokat foglalkozni.
Az egész root témát csak inkább plusznak tettem oda, mert ez a Magisk jónak tűnik, a custom recovery -k telepítése meg sokszor okozott gondot boxokon ahogy olvasgattam, erre elég a külső TWRP megoldás. Úgysem kell minden nap használni, de segíthet azoknak is akik csak egy új romot szeretnének feltenni és ebbe beleakadnak. Kiindulási alapnak már jó lehet egy biztonsági mentéshez akár.
A lényeg csak a a pixelesedés kikerülése volt, ahhoz elég 3 sor átírása és akinek fontos a kadenciahelyes lejátszás akkor arról sem kell lemondani, ez az utóbbbi volt az egyik legnagyobb ellenérv sokszor az androidos filmezéssel kapcsolatban. Nekem csak az nem tetszik hogy minden tekerésnél, film kezdésnél-leállásnál vált a képernyő, van aki szerint természetes, engem néha zavar, bár nekem a tv-m sem tudja a 24-pt így mindegy.
De legalább lehetőség már adott.
Az Immersive módot meg kiveszem majd a leírásból, csak volt aki unszolt hogy rakjam bele, de feleleges, az teljesen más téma, és van rá más megoldás is, csak én is sok boxxal találkoztam amin ott az alsó és felő menü sáv és nem kapcsolható ki a rendszerben.
De arra kellene akkor egy külön blog hogy leírjam, stb, mert alkalaklmazás ami van erre nem működik jól. Mindenesetre ebből a leírásból kiveszem mert így is túl hosszú.

Necronom: Elvileg nem "akad" vagy "röccen" a kép ha nagyon le akarom egyszerűsíteni, de le akarom mert nagyon szakszerűen nem tudom leírni csak ha puskázok :D Gyakorlatilag a megjelenítő ( tv) azokon a frekiken játsza le a filmet amilyen a fil. Pl a 24Hz-eset 24-en, de a 23.976-ot már 23.976-on, az 50HZ-esnél meg 50Hz-re kapcsol. Így folyamatos lesz a lejátszás. Van aki szemét nagyon zavarja, van akit nem érdekel van aki észre sem veszi. ( mindaddig amíg nem mondják meg neki mi ez)
Egyébként valóban " simábbnak " tűnik a lejátszás így, a spmc-vel főkeg, igaz én a kezelés egyszerűsége miatt szeretem az MXplaeyrt, nekem csak legyen egy mappalista, egy oké gomb, tekerés és kész :D Nem vagyok nagy filmnézegető.
Egyébként aki valóban csak filmezésre akarja használni akkor ott a Libreelec, ha a használata tetszik valakinek akkor az a legjobb, ott jól működnek a dolgok csak az átlag user fél tőle a sok beállítás miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.