Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102151) jeni válasza prime77 (#102150) üzenetére


jeni
félisten

A Lamborghini a Bentley esetleg a Rolls Royce ezek mind nem eseflenseg megvenni?
Akinek van pénze rá és vágyik az extra megjelenésre, extra tudásra, extra kenylemre az miért ne venné meg?
Én is drága lapot MSI X570 és Asrock X570 Taichi és drága 3900X procit vettem és mégse az alsó kategóriájából választottam.

(#102152) Aprósólyom válasza prime77 (#102150) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ne offoljuk már szét ennyire ráadásul ilyenekkel.... Nagyon nem lehetsz tisztában Magyarországgal, ha nem tudod elképzelni, hogy valaki itthon is annyit keres, hogy elba****a a pénzét ilyenekre.
Én éveket dolgoztam Budapesten olyan munkakörben, amiben be kellett járnom az ügyfelek saját ingatlanjába. Kisembertől a milliárdosig mindent láttam.
Nagyon egyoldalúan áramolhatnak feléd az információk, ha te ezt el sem tudod képzelni, ráadásul ekkora hangot adsz neki. De ha nincsenek olyan kapcsolódásaid, amiből ezt leszűröd, csak kelj fel és sétálj egyet egy gazdagabb környéken és kezdhetsz számolni... Értékeld át... és fogad el hogy vannak szegények és gazdagok. Mindig voltak és lesznek.

Jevons paradox

(#102153) palfitom válasza Aprósólyom (#102152) üzenetére


palfitom
félisten

Így van. Nem is értem ezeket a felvetéseket, ráadásul simán ON-ba írva... :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#102154) prime77 válasza Aprósólyom (#102152) üzenetére


prime77
aktív tag

Egyetlenegy hozzászólásomban említettem azt meg, hogy őrület, hogy valaki ennyi pénzért vesz egy alaplapot a számítógépébe..
Miért nem lehet ezt leírni?
Egyébként pedig pontosan tisztában vagyok milyen fizetések vannak.
Nem mindenki Budapesten él, hanem vidéken, itt 140-200 ezer a fizetés, a havi fizetés.
Elképesztő ehhez képest a 600 ezres alaplap - de még egy 100 ezer forintos alaplap is nagyon drága.
Elnézést, nem írok többet erről, mert ez valóban OFF téma.
Igen, egyébként nem tudom elképzelni, és nem vagyok tisztában azzal, hogy ki mennyit keres.

(#102155) prime77 válasza palfitom (#102153) üzenetére


prime77
aktív tag

Nem lesz több beírás ezzel kapcsolatban, Tamás!
Elnézést, mindenkitől! :R

[ Szerkesztve ]

(#102156) Aprósólyom válasza prime77 (#102155) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akkor már én is csak privátban írom le a szösszenetem.... :B

Jevons paradox

(#102157) kolopele válasza prime77 (#102150) üzenetére


kolopele
nagyúr

Írtam egy privit. Ott társaloghatunk, ha akarsz. Elkapott a covid engem is, ráérek most.

(#102158) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok 10400f és gtx 1650 mellé milyen b560as alaplapot javasolnátok? [mondjuk ugy 35ezerig] ? avagy elég egy h510 hozzájuk ha nincs húzás, de támogassa 11gent?

[ Szerkesztve ]

(#102159) bundaska válasza palfitom (#102128) üzenetére


bundaska
aktív tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat :)
Hallgatok én a jó szóra, ha ajánlasz egy lapot, hozzá procit, utána nézünk :) Sajnos, intelben egyáltalán nem vagyok jártas, az elmúlt 20 évben AMD gépeket raktam össze magamnak, barátoknak, ismerősöknek :).

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#102160) Aprósólyom válasza kolopele (#102157) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Be vagy oltva veszettség ellen? Gyógyulást!

Jevons paradox

(#102161) Aprósólyom válasza beach head (#102158) üzenetére


Aprósólyom
addikt

B560 javasolnék, ha tudsz mellé tenni legalább 3200Mhz vagy még inkább 3600MHz RAM-okat. H510-zel csak az i5-10400F gyárilag támogatott RAM tempót használhatnád: 2666MHz. Sok játékban jelentős tempót ad a gyorsabb RAM.
A belépők közül ezt
ASRock B560M Pro4
vagy ezt venném
MSI B560M PRO-VDH WIFI
Tudom hogy több mint 35 ezrek, de az alsóbb kategóriákból ezek a jó ajánlatok és a legolcsóbb is 30k.
Még jobb lenne ár/érték arányban ez: ASUS TUF GAMING B560M-PLUS de ez már inkább 40-41k-tól megy felfelé.
Ha már B5**: ne tévesszen meg, hogy támogatja a PCIe 4.0-t, mert az i5-10400F viszont nem és a CPU határozza meg az elérhető PCIe verziót. Étsd.: ne akarja bele majd RX 6500 XT-t venni.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#102162) Aprósólyom válasza Aprósólyom (#102161) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ui.: Ezzel NE is szemezgess: ASUS PRIME B560M-K, hiába néz ki jól, mert van rajta borda. Van róla teszt Hardware unboxed csatornán. Még egy sima 125wattos 11400-zal is nagyon melegszik az alaplap, ha megfuttatod egy kis munkával. És hasonló mértékben fogyaszt a 10400 is.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#102163) kolopele válasza Aprósólyom (#102160) üzenetére


kolopele
nagyúr

Köszi! Háromszor is, így remélem megúszom.

(#102164) Aprósólyom válasza kolopele (#102163) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akkor biztos megúszod. Akkor fordulhat elő nagy szívás, ha nem lenne 1 oltásod sem. Egy ismerős az még oltások előtt elkapta, azóta poszt kovid szindrómától szenvedve nem érez minden ízt, már lassan 1 éve. Rohadt egy szar ez.
Megőrülnék, ha nem érezném a kedvenc kajáim régi megszokott ízét.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#102165) kolopele válasza Aprósólyom (#102164) üzenetére


kolopele
nagyúr

Remélem két Moderna meg egy Pfizer mellett egy szokásos nátha lesz belőle, most azért fáj a torkom, meg köhögök is valamennyire, kis orrfolyás, stb., azért is vagyok még fenn, de lassan megpróbálok aludni. Számomra az oltás nyilvánvaló volt, nejem is háromszor oltott, a két gyerek kétszer, ráadásul tesóm meg sógornőm is immunológusok, mikrobiológusok, van is fenn előadásuk a neten, nyilván rájuk hallgattam ezzel kapcsolatosan. Eddig még nem kapott el, nejemet már kétszer (először oltás nélkül az elején), neki is volt másodjára íz problémája, kis vérnyomás ingadozása, erőteljes fáradtság érzés, de szerencsére semmi több, bár ez is éppen elég volt. Majd társalgok erről (is) veled szívesen priviben ha gondolod, de itt off vége.

[ Szerkesztve ]

(#102166) beach head válasza Aprósólyom (#102161) üzenetére


beach head
senior tag

köszönöm!

(#102167) jeni válasza kolopele (#102165) üzenetére


jeni
félisten

Gyümölcs lé ezerrel.
Gyógyszert ami szabadon szedhető azt csak kiméletesen.

(#102168) prime77 válasza kolopele (#102165) üzenetére


prime77
aktív tag

Nem lesz ott nagy baj akkor feltehetően!

(#102169) #12516608 válasza jeni (#102167) üzenetére


#12516608
törölt tag

Azt olvastam elsőre: "Gyümölcs lézerrel." Mivan? :Y :DDD

kolopele: mihamarabbi gyógyulást!

(#102170) Aprósólyom válasza #12516608 (#102169) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem pálinkára gondolt, mert a gyümölcslé egybe vagyon írva, de ez olyan különleges lé, ami gyümölcsből készült de nem gyümölcslé, érted?! ;]
Bár halkan megjegyzem, hogy egyáltalán nem segít, legfeljebb akkor, ha megállsz 2cl-nél. :R

Jevons paradox

(#102171) beach head válasza Aprósólyom (#102161) üzenetére


beach head
senior tag

Es egyebent asrock vagy msi a megbizhatobb? erdemi kulonbseg van a ket lap kozott?

(#102172) jeni válasza Aprósólyom (#102170) üzenetére


jeni
félisten

Mobilról írtam boccses és egybe kell írni a gyümölcslé-t
Lehet, hogy a szilva pálinka is nagyon jó a covid ellen :DDD
Mikor 2020 október végén elkaptam a Wuhan bacit akkor még nem létezett a covid elleni oltás. Egy éjszaka volt csak lázam meg picit köhögtem. Na otthon lustálkodtam vagy 24 napot. A PCR teszt ami per-darab 19000Ft volt na azt kellett 2x megcsinálni és 2x pozitív volt. Pedig már kutya bajom sem volt.
Pedig a doki semmilyen gyógyszert nem adott és szerencsére nem kellett kórházba mennem.
AZÓTA 3X döfték belém azt a covid elleni oltást.

(#102173) jeni válasza beach head (#102171) üzenetére


jeni
félisten

Nekem most meggyüjt a bajom az Asrockkal. Én az MSI szavazok.

(#102174) Medvus válasza beach head (#102171) üzenetére


Medvus
csendes tag

Az Asrockon többfázisú a processzor vrmje, ami egy pozitívum. Nekem special designra is jobban tetszik, bár ez lehet részlet kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#102175) palfitom válasza Medvus (#102174) üzenetére


palfitom
félisten

Teljesen mindegy, hogy hány fázisa van, ha a hűtése nem elég hatékony...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#102176) Aprósólyom válasza beach head (#102171) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem nincs ilyen. User error van meg gyártási hiba. Nagyon ritka a tervezési hiba (előfordul, de nagyon-nagyon ritkán), mert a mérnöki példányokat agyba-főve tesztelik.
Olyan lapot kell választani, aminek a VRM-je elég erős, hogy kiszolgálja proci áramfelvételét, amit beleteszel vagy később tervezel beletenni.
A 35 ezer forint alatti lapok VRM-je elég gyenge. Csak szigorú feltételekkel, korlátozásokkal veheted őket:
1. GIGABYTE B560M DS3H
2. MSI B560M PRO
3. MSI B560M-A PRO
Ezek a típusok eléggé felmelegednek egy i5 alatt, ha kihajtód az i5-ből a maximális tempót, pl stressz tesztelsz, vagy 3D renderelsz vagy CPU erőből videót konvertálsz, vagy egy "nem biztos" forrásból származó 60GB-os tömörített játékot kicsomagol a telepítője.. ;] . Pikk-pakk felmelegszik 80 fokra és csak melegszik-melegszik.... 80 fok határ eset. Sokat lehet rontani egy rossz hűtéssel, de akár sokat lehet javítani a hűtésén egy jól szellőző házzal és akkor már nem kell ennyire szigorúan venni a "rossz VRM" megcímzést. De ehhez, akkor nagyon tudatosan kell megépíteni a gépet. És hát a kérdezésedből fakadóan, erre inkább nem vennék mérget.
Egyedül a játékok nem hajtják ki ennyire maxra a CPU-t. Szóval, ha neked a játék az a felhasználási mód, ahol a legjobban "izzad" a gép, akkor még jó lehet. De később ne akard munkára használni, pláne ne akarj majd nagyobb, i5-t beletenni. Ezek a lapok inkább i3-ig jók igazán.

Utolsó gondolat: kb. 6000 forint van a legolcsóbb és egy már elég jó alaplap között, ami már ideális i5-höz. Ha hosszú távon gondolkozol, biztos megéri 5-6e forintot spórolni ezen? Inkább spórolj a hűtőn, mert az később sokkal könnyebben upgradeled. Én fél évig használtam az i5-t gyári hűtővel, mert kíváncsi voltam a teljesítményére a sok fikázás miatt. Simán vállalható, játékoknál, mert olyankor csak kb. 40-60wattot eszik az i5 CPU. Idle/desktop állapotba pedig le lehet halkítani: egészen kb. 750-800RPM-ig vissza lehet venni a gagyi gyári Intel hűtőt, ahol már minimális hangja van csak. (Ehhez mondjuk DC üzemmódban kell vezérelni, mert PWM-ben csak 1000-ig engedi visszavenni az elektronika.)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#102177) kolopele válasza Aprósólyom (#102176) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egy barátomnak ilyen lapja volt régebben egy 7700 - as mellett:
[link]
Stressz teszt alatt 100-110 fokos volt a vrm, viszont semmi throttling nem jelentkezett soha. Játékok alatt max. 60 fok körül volt.
Nyilván huzamosan jó ha 70 fok körül van mint általában minden, az a 100+ már hosszú távon nem éppen ideális.

[ Szerkesztve ]

(#102178) Aprósólyom válasza Medvus (#102174) üzenetére


Aprósólyom
addikt

1 fázis is több alkatrészből áll, amiknek lehet más a minősége, specifikációja, hatásfoka. Magyarán mondva két 8 fázisos különböző lap között is lehet nagy különbség. + ráadásként ott van a hűtés, amit már említett palfitom.
VRM-ben nagyjából hasonló az említett Asrock és MSI lap. Inkább a csatolók és foglaltok, szolgáltatások tekintetében érdemes választani. Vagy design. Kinek-mi... :U

Jevons paradox

(#102179) Aprósólyom válasza kolopele (#102177) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha nem trottlingolt, az biztos jó? Lehet csak nem fordítottak figyelmet arra, hogy védeni kellene a VRM-t a túlmelegedéstől? Vagy valami olyan speckó áramkört használtak, ami bírta a magas hőmérsékletet? Kit tudja?! Ennyire én már nem értek ehhez. Nálam csak mellék tárgy volt az elektronika, úgyhogy nem vagyok benne mélyen az ilyenek lélektanában.
De azt merem feltételezni, hogy ha már 100-110 fok körüliek a szabályozó áramkörök, akkor ott már a feszültség stabilitása, egyenletessége sem biztos, hogy teljesen megfelelő.
Hát, csekkolni kéne a MOSFET adatlapját a típus függvényében, hogy mennyire egészséges ez a hőmérséklet...
Minden esetre az a lényeg, hogy gamingra még jó volt neki. Én i3-8350K alá vettem anno egy virsli Giga Z370-t. Nem volt csúcs OC-m, de igazából au i3- melegedésén éreztem, hogy lehet nem is kell neki. Úgyhogy pont jó volt arra, amire. Ideális párost alkottak, de azt már éreztem, hogy egy i5-8600K már nem kéne bele. :B Egyben is adtam el, hogy szépen együtt éljenek tovább. :D

Jevons paradox

(#102180) kolopele válasza Aprósólyom (#102179) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igazából én sem tartottam normálisnak, főleg hogy egy Gaming Z - s lapról beszélünk, de mivel csak játszott rajta, így nem volt különösebb jelentősége.

(#102181) bonifa333


bonifa333
aktív tag

Sziasztok!

Tervezek venni egy 12700k procit.
Ahhoz milyen alaplapot ajánlotok?
Oc-zni is akarom.
Csak Fortnite 1080 P , amd 6900xt.
Ram 4266 2*8 GB, vagy 3800 2*16 GB.

Koszi :R :R :R

(#102182) jeni válasza bonifa333 (#102181) üzenetére


jeni
félisten

hello
már több topik van a Z690 lapokkal kapcsolatban. (tudsz onnan válogatni)
gondolom maradnál a DDR4 memóriáknál ebben az esetben D4 jelölésűt kell,hogy vegyed.
hűtő szerint nem egy léghűtőt hanem AIO vagyis vizes blokot érdemes használni hozzá.
mivel tuningolni is szeretnél.

(#102183) beach head válasza Aprósólyom (#102176) üzenetére


beach head
senior tag

nos igen játékban gondolkozva, tulhuzas nelkul esetleg nehany ev utani 11 genes (vagy ha tamogat meg kedobbi genes procifejlesztest) proci bovitest figyelembe véve esetleg "valogatnek". ilyen szempontbol mit tartasz legjobb ar értékűnek? asus tuf? (mondjuk erteni nem ertek hozza.. [max ilyen bencsmarkokra tudok hagyatkozni]

(#102184) Aprósólyom válasza beach head (#102183) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Most van jelentősége milyen procit veszel. Ha pár év múlva (értsd 2 év vagy több) tennél bele 10400 helyett nagyobbat, akkorra már annyival előrébb lesz a technológia, hogy jobban megéri majd platformot váltani, ha további pénzt invesztálnál a rendszeredbe. (Kvázi addigra 14400 lesz...). Ha teszel legalább 3200MHz RAM kitet a 10400 mellé, akkor nem sok értelme lenne később 11400-ra váltani: tessék itt van pár diagram róla.
Az a kettő 35-36 ezeres lap adja a legjobb ár érték arányt.

Jevons paradox

(#102185) palfitom válasza bonifa333 (#102181) üzenetére


palfitom
félisten

:R Nem ilyen ikonokkal kell telerakni a hsz-t, hanem az Összefoglaló szerint kérdezni!
Azt sem tudjuk mekkora lapot ajánljunk, mennyi pénz van rá, stb... :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#102186) bonifa333 válasza palfitom (#102185) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Köszi!

Mennyit szánsz az alaplapra? Max 80
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? 12700 k
3. Milyen méretű lapot szeretnél? Most giga z490 van, ATX, M ATX mindegy. Crossfire lehet lesz
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) Semmi extra ,usb,Sáta,PCIe 4.16*, ssd
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ? Dedikált videokártya lesz
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? Lehet hogy kell, stabil terhelhető lap kell
7. Használt, vagy új alaplap? Uj
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...) Ha tud RGB az jo
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége? Most se terveztem hogy váltani kell

Mostani Táp Corsair 850hi.
Egyébként a gigabyte gaming X z490 ről mit gondolsz?

Koszi

(#102187) jeni válasza bonifa333 (#102186) üzenetére


jeni
félisten

ez miként kapcsolódik a 12700K-hoz?
"Egyébként a gigabyte gaming X z490 "ről mit gondolsz?"
mivel az LGA 1200-s tokozású

Gigabyte Gaming X Z690 LGA 1700 lapot keresel inkább?

azt sem írtad meg,hogy DDR4 vagy DDr5 memóriák lesznek benne?

(#102188) bonifa333 válasza jeni (#102187) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Szia!

Most olyanom van, giga 490 Z gaming X. Ram: Ddr4,3600 MHz. 2*16gb, Vagy inkább 4200 MHz 2*8 GB? Mit javasolsz?

Koszi

(#102189) jeni válasza bonifa333 (#102188) üzenetére


jeni
félisten

memók maradnak?
Asus TUF lapot dicsérik.
de jobb ha az adott topikban rákérdezel a tuti Z690 D4 lapra

(#102190) jeni válasza bonifa333 (#102188) üzenetére


jeni
félisten

ide írj.
ja már írtál,nem néztem be oda most.. :U

[ Szerkesztve ]

(#102191) palfitom válasza bonifa333 (#102186) üzenetére


palfitom
félisten


bonifa333

Pl. MSI Pro Z690-P DDR4 / Gigabyte Z690 UD DDR4 / Asus Prime Z690-P D4
Jelenleg az Asus áll BIOS-terén a legjobban, MSI sem rossz, hardverileg a Giga nagyon jó, de a BIOS-uk még nem kiforrott.

"Egyébként a gigabyte gaming X z490 ről mit gondolsz?" - Masszív, és viszonylag olcsó Z490-es deszka.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#102192) bonifa333 válasza palfitom (#102191) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Koszi

(#102193) Aprósólyom válasza bonifa333 (#102186) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ezt is nézd meg: GIGABYTE Z690 GAMING X DDR4
Van rajta jó kis ALC1220 hang. Megéri a felárát szerintem. ;)

Jevons paradox

(#102194) kolopele válasza bonifa333 (#102192) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem láthatod az adatlapomon az alaplapomat, leírni már inkább nem akarom, kaptam már érte olykor. Nyilván ha nem szánsz rá ennyi pénzt, akkor tárgytalan. Amit Aprósólyom javasolt, az van egy barátomnak is, és nagyon megvan vele elégedve, szintén egy 12700K - t hajt benne.

[ Szerkesztve ]

(#102195) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok. Gép újításra adtam a fejem. 8.gen I3 ról újítok. Sajnos mivel szűkös a keret, használtan szeretnék venni alap lapot és procit. 10 gen ben gondolkodok. A meglévő ramok DDR4 2x8GB 3200 Mhz. A lapra kb 25 000KP lenne. Jól gondolom e hogy B560 a jövőre nézve jobb választás mint a 460,mert az 560 kezeli a 11 genes procikat is,ha majd a későbbiekben váltanék. A proci i5-10500 lenne ,innen venném [link] .Azonos áron melyik lap a jobb Asrock B560M Pro4 vagy Gigabyte B560M DS3H ?Köszi előre is a választ.

(#102196) bonifa333 válasza Aprósólyom (#102193) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Koszi

(#102197) bonifa333 válasza kolopele (#102194) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Tisztelet az alaplapert. Nagyon állat. Gondolom ennel a lapnal nincs semmi kérdés. :) :) :) :) :C :C :C :C

(#102198) bonifa333 válasza Aprósólyom (#102193) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Szia!

Ez a hang akkor is kijön, ha Bluetooth fulesrol megy az e-port. Akkor is dob rajta?

Koszi

(#102199) palfitom válasza kromatika (#102195) üzenetére


palfitom
félisten


kromatika

Szia,

Egyértelműen a Pro4 való i5 alá a kettő közül.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#102200) kromatika válasza palfitom (#102199) üzenetére


kromatika
veterán

:R

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.