Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101901) zsombor22 válasza palfitom (#101896) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Köszönöm szépen!

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#101902) zolee0307


zolee0307
őstag

Fiamnak kellene összeállítani egy gépet, mivel megkapná az én ryzen 5 3600 procimat így adott az am4 platform. Én mATX lapban gondokodok, az asus prime b550m-a néztem ki, mennyire ajánlott lap? Ebben az árban mi jöhet szóba még?

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#101903) csabili74


csabili74
aktív tag

Sziasztok. Alaplapokat keresgélek, és nem tudok dönteni, segítenétek? Mindenre használom, a házba befér az ATX, megfelelő táp megvan hozzá, a hangcodec nem érdekel, külső hangkártyám van.
Ami volt, és az Alza ül rajta majd egy hónapja, így nem várom meg a végét, veszek egyet.

Amiket kinéztem:

Aorus

Tomahawk

Gigabyte Gaming

Bármi más is jöhet. Egy M2 SSD lenne az alaplapon, és másik három vagy négy HDD. 16 GB ram van, most nem bővítenék. A proci Ryzen 5 1600 as. Van egy PCIE hangkártyám, és egy GIGABYTE GeForce GTX 960 videó kártya. Nem szoktam tuningolni, eddig azon játékok, amiket játszottam, nekem megfelelően mentek rajta.

Szóval kérném a segítségeteket alappal választásban, pro/kontra esetleg. Köszönöm.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#101904) Aprósólyom válasza csabili74 (#101903) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem egy hardcore igény, szóval jóformán azt választod amelyiket akarod, hiszen tuningolni se fogsz. Az utolsó alaplapon viszont csak 4db SATA csatit látok, illetve csak 2 RAM foglalata van. Későbbi bővítés miatt, szerintem hasznos lehet a 4db RAM foglalat és 6db SATA, ha eleve 3-4 HDD-vel számolsz.
De ha már linkeltél 28k-ért lapot, nézd meg eszt is 31k-ért: GIGABYTE B450 AORUS PRO.
Élőben összehasonlíthatod milyen egy jobb alaplapi hang. Könnyen száműzheted majd a hangkártyád. :) Én tapasztalatból mondom, hogy azért az ALC1220 hangchip köré elég jó hangot össze tudnak rittyenteni az alaplap gyártók.

Jevons paradox

(#101905) #12516608 válasza csabili74 (#101903) üzenetére


#12516608
törölt tag

Én most azt mondom, hogy a Toma.

Ne frissíts BIOSt az R5 1600-hoz. Jó az úgy, ahogy van. Egye(N)lőre.

Amúgy meg vedd az olcsóbbat!

--------- Ja, Az "M"-es az mindig hígabb szokott lenni, mint az ATX méret. 2db memory slotos lapot pedig sohase vegyél!

[ Szerkesztve ]

(#101906) Beast007


Beast007
aktív tag

Sziasztok!

Egy GIGABYTE Z590 AORUS ULTRA jó lehet egy 11700k alá mérsékelt tuninghoz?
Árban ez férne még bele lapra 70k körül lenen a keret vagy esetleg lenne jobb választás ebben az ársávban?

(#101907) codec válasza Beast007 (#101906) üzenetére


codec
senior tag

Tökéletes, 70k körül ajándék, nem is olyan rég 100k felett volt, nem véletlenül! Ez már egy felsőbb polcról való cucc, nem valami tömegtermék! Szal, ennél jobb nem is kell..

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#101908) Beast007 válasza codec (#101907) üzenetére


Beast007
aktív tag

:R

(#101909) csabili74 válasza Aprósólyom (#101904) üzenetére


csabili74
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Ez a hangkártya, amit használok, és szeretem. Tudja ezt a szintet az a hangchip, amit te irtél? Mert ha igen, megvan az alaplapom. Egy dolog zavar, az egyik hozzászólásban az árukeresőn azt írja egy juzer, hogy ha M2 SSD-t használ, oda lesz két Sata . Ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#101910) csabili74 válasza #12516608 (#101905) üzenetére


csabili74
aktív tag

Köszönöm. Nem feltétlen az ár a meghatározó, hanem pl. megbízhatóság, jó hűtés. Miért nem szabad két slottal venni? Érdekelne.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#101911) kolopele válasza Beast007 (#101906) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, remek lap, ahogyan ez is:
[link]

(#101912) Aprósólyom válasza csabili74 (#101909) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Sajna nincsen tapasztalatom az SB Z-vel. Azt akartam volna én is, de én vártam hogy lemenjen az ára. Ehelyett felment. Akkor döntöttem úgy, hogy akkor olyan alaplapot veszek, amin jobb hang van. Nekem csak egy Philips SHP6000 fejesem van, aminek tetszett a hangja és még belefért a büdzsémbe. 32ohm-os fejes, 103dB érzékenységgel. Nem csúcs, de nekem bejön és szerintem nem is szar. Viszont nem vagyok vájtüles.
Korábban volt egy SB hangkarim, csak eladtam a PC-t, amiben volt PCI foglalat. Az én részemről, mind az SB és a korábbi PC-m hangja hasonlóan megfelelő volt. De sajna nincs semmilyen viszonyításom az SB Z-hez.
Lehet itt érdemes kérdezősködnöd még egy kicsit: Milyen hangkártyát vegyek? - PROHARDVER! Hozzászólások
Itt vannak akik kérdezősködtek ALC1220 és Sound Blaster Z vonatkozásában.

Jevons paradox

(#101913) csabili74


csabili74
aktív tag

Köszönöm, ha ez a lap marad, akkor majd össze tudom hasonlítani. Én nagyon szeretem az SB Z-t, és nagyon másra nem is kell a bővítőhely, így marad. Ami jobban érdekelne, hogy mit jelent az, hogy ha egy M2 SSD-t használok, amit fogok is, akkor oda lesz a 6 SATA helyből 2? Mert akkor ugyanott vagyok, mintha megvenném a 4 SATÁs lapot.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#101914) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok!
10400f + gtx 1650 mellé melyik alaplapot ajánlanátok inkább? H510 v b460 chipset inkább? Ha jól tudom az utóbbi nem támogatja a 11gen procikat, de inkább a megbízhatóság lenne mérvadó, már amilyen szintet a cpu gpu kombóval töréntő "játék" megkövetel.

(#101915) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok!

Hibás volt az Aorus b550 alaplapom, nem tudták javítani, így most visszakapom az árát. Kb ebben az ársávban, hasonló paraméterekkel keresek lapot.

1. Mennyit szánsz az alaplapra? 60-80k, nincs preferált márka
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? Ryzen 5 3600, 2x16gb Corsair 3600 Mhz, RTX 3070, EVGA SuperNOVAG3 850W, MSI GUNGNIR 110M
3. Milyen méretű lapot szeretnél? ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) ARGB, USB-C a ház előlapi USB-C csatlakozójához , legalább 2 de inkább 3db m.2, Továbbá jó lenne, ha Wifi és BT alapból lenne rajta, de ebben kompromisszum kész vagyok, van bővítő kártyám ami jól működik.
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ? DVGA
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? Nem
7. Használt, vagy új alaplap? Új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...) Ebben az ársávban ahogy néztem már mind csillog-villog
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége? Igen, pontos típust nem tudok, de valamilyen r7-re gondoltam

Köszönöm!

No Future

(#101916) palfitom válasza Sinu (#101915) üzenetére


palfitom
félisten


Sinu

Szia,

Pl. Strix B550-F Gaming WiFi / Strix B550-F Gaming WiFi II / MSI B550 Gaming Edge WiFi / MSI B550 Gaming Carbon WiFi

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#101917) csabili74


csabili74
aktív tag

Valakinek van tapasztalata, véleménye a B450 Gaming X alaplapról?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#101918) Sinu válasza palfitom (#101916) üzenetére


Sinu
senior tag

Bár egy kicsit a belőtt ár felett van, de egy X570 Taichi is jó választás lehet?
Abban megvan a 3 m.2 slot, aminek igazán örülnék.

No Future

(#101919) #12516608 válasza csabili74 (#101910) üzenetére


#12516608
törölt tag

Rohadtul gyenge, olcsó, irodába szánt kivitelek. Gyenge, IGP-s procikhoz. Ez a legfeltűnőbb ismertető jegyük.

(#101920) optical_92


optical_92
újonc

Sziasztok!

Két alaplap között gondolkodok:

1) TUF GAMING B550M-PLUS - Specifikáció|Alaplapok|ASUS Magyarország

2) ASRock > B550 Steel Legend

A proci egy 5700G lesz, 16GB rammal.
Alapvetően az 1-est néztem ki, csak most emag-nál lehet kapni a 2-est 48-ért ami jó vételnek tűnik. WiFi-n kívül és a több pci csatlakozón kívül milyen előnye lenne még?

1-el kapcsolatban lenne két kérdésem: ugye fogom tudni egyszerre két képernyővel használni? Illetve az sem világos hogy a két M.2 csatlakozó között van-e különbség.

Válaszokat előre is köszönöm, szép estét!

(#101921) Aprósólyom válasza csabili74 (#101913) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"Ami jobban érdekelne, hogy mit jelent az, hogy ha egy M2 SSD-t használok, amit fogok is, akkor oda lesz a 6 SATA helyből 2?"
Ezt hol olvasod egész pontosan? Olyan alaplapok vannak, hogy ha egy használsz M.2 foglalatot SATA módban, akkor az egy meghatározott SATA portot nem fogsz tudni használni. (ilyen pl az én MSI B460 Tomahawk alaplapom is.) De ez nem minden alaplapra igaz.
Olyat viszont nem láttam még, hogy egy M.2 SATA SSD használata 2db SATA portot fogyasztana el. Linkeld be, illessz be egy képet, vagy valami forrás ahol ezt olvasod.

Jevons paradox

(#101922) Aprósólyom válasza #12516608 (#101919) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akkor pl. ne vegyünk miniITX alaplapokat se? :B Soha nem hallottam még ekkora badarságot, amit írsz. Az tény és való, hogy a belépő olcsó alaplapokon sokszor csak 2DB DRAM slot van, de hát nem véletlenül: azért mert olcsó alaplapnak szánják. KÖzben pedig kva drága kivizetékezni azt több száz drótot ami 2 DRAM slothoz kell. Nem mellékesen az OC képesség sem igazolják, hogy szar deszkák lennének. Találni 2 DRAM slotos belépő, olcsó AMD A520 deszkát, amiben elérhető 5000MHz+ RAM OC. Egy max közepes procival simán jó választás lehet, akinek nem kell prémium hang, LAN, sok csati, stb...

Jevons paradox

(#101923) Sinu válasza Sinu (#101918) üzenetére


Sinu
senior tag

Győzött a józan ész, MSI B550 Gaming Carbon WiFi-t rendeltem végül :) :R

No Future

(#101924) #12516608 válasza Aprósólyom (#101922) üzenetére


#12516608
törölt tag

A "miniTX" az olyan, mint a szűk.inájú svéd krúva. Rohadtul drága, de nem éri meg az árát.
De ha az asszony üvölt a füledbe a panelban, hogy kisebb helyet foglaljanak a szarjaid, akkor megcsinálod. "AZ Ő KEDVÉÉRT!" Aztán 5 év múlva pedig lemészárolod "véres kőbaltával".

Na, erről ennyit. :K

---------- szerk: a z A320 és 520-as deszkákkal meg ne gyere nekem, mert van ízlésem. A szar akkor is szar marad, még ha bearanyozzák is. :K :P

[ Szerkesztve ]

(#101925) palfitom válasza Sinu (#101923) üzenetére


palfitom
félisten

Jó döntés!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#101926) Aprósólyom válasza #12516608 (#101924) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:F moderáld magad öcsém, közösségi fórumon vagy.

Jevons paradox

(#101927) Tepsifüles válasza Sinu (#101923) üzenetére


Tepsifüles
tag

Nekem egy "szinttel" gyengébb B450-em (Carbon pro ac wifi) van már 2+ éve és eddig maximálisan elégedett vagyok vele. Játszom/tervezek alatt (Ryzen 7 3700x / RTX 2070) 2 db m2 és 2db satas ssdvel. Imádom, végre nem kell kábelezni (lan), az emeleten lévő router jelet tökéletes veszi, és szép is ( a lányaim nagyon szeretik variálni az RGB-fícsört :D) . Remélem a te választásod is sok örömet okoz neked :)

[ Szerkesztve ]

Sabee

(#101928) #12516608 válasza Aprósólyom (#101926) üzenetére


#12516608
törölt tag

Igazad van "Apró" komám!
Egyébként meg 59 vagyok, van még néhány hónapom. És több évtizednyi tapasztalatom.

--- szerk: Ezt egyébként meg NE! mondd nekem kocsmában! ha már " közösségi fórumon vagy." Nem fogom mondani. Van más módszer is.

[ Szerkesztve ]

(#101929) Aprósólyom válasza #12516608 (#101928) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az az érvelés és megnyilvánulás amiket tettél az pont oda való, a kocsmába. Gyermeteg. Ez pedig itt egy milyen alaplapot ilyen árban szakmai topik. Köszi, hogy benéztél. ;)

Jevons paradox

(#101930) jeni válasza Sinu (#101923) üzenetére


jeni
félisten

Az aprón van Asrock B550 Taichi olcsóbban
Kiemelten ajánlott lap

(#101931) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Véletlen nem tudtok egy olyan oldalt ahol régi alaplapokra lehet rá keresni feltételek alapján pl sata db szám, memoria foglalat stbst.
pl olyan mint az árukereső csak ott nincsenek régi alaplapok.

Mert ilyen lapot keresek a lényeg lga 1150 vagy ezzel egy szinten lévő amd (amdben nem vagyok otthon)
pl ilyesmit : Gigabyte GA-Z87X-UD5H erről lekéstem. De ilyen specifikációval rendelkezzen.
De le írom.
1. Mennyit szánsz az alaplapra?
20.000ft +-5000
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
i3 max i5 lényeg keveset egyen a proci.
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
Satabol minél több annál jobb 6-8db, 4slot ddr3 foglalat.PCI-Express 16x 3.0 csatlakozók száma 2db PCI-Express 1x csatlakozók száma 3db
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
Ez mindegy lényeg ,hogy legyen rajta valami de a hdmi lenne a legjobb
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
nem
7. Használt, vagy új alaplap?
használt
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
nem
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?

nem.

Remélem tudtok segíteni!

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#101932) jeni válasza Maarki (#101931) üzenetére


jeni
félisten

használtan keress az aprón vagy az árgépbe írd be a 1150 tokozásnak megfelelő lapot annak a típusát
vagy szintet lépve eladod a procit,veszel újabbat

[ Szerkesztve ]

(#101933) Mosqu!to válasza jeni (#101900) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Hatalmas mákkal valószínűleg sikerült megcsípnem egy Crosshair VIII Extremet nagyon olcsón.
Egy MSI B550 Gaming Edge Wifi-ről érkezve mennyire viselné jól a Win 11, ha nem húzom újra a rendszert?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#101934) Maarki válasza jeni (#101932) üzenetére


Maarki
aktív tag

Szia,

Ezeken már túl vagyok. Csak annyit szeretem volna ,hogy valaki tud még ilyen kaliberű lapokat ajánlani mint ez :
Gigabyte GA-Z87X-UD5H
Szintet nem szeretnék lépni erre a projektre ez elég.

(#101935) jeni válasza Mosqu!to (#101933) üzenetére


jeni
félisten

passz
egy az egyben áttenni az SSD-t a másik gépbe,az eltérő driverek,szoftverek miatt lehetnek anomáliák.

[ Szerkesztve ]

(#101936) kolopele válasza Mosqu!to (#101933) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kicseréled a lapot, és megnézed minden jól működik e. Amennyiben nem, akkor ráérsz majd gondolkozni egy újratelepítésen. A Win 10 óta már nem igazán kell újra húzni feltétlenül a rendszert alaplap, proci csere esetén.

(#101937) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok,

5600X / 5800X mellé melyik lapot érdemes venni?

Ami fontos, hogy az ssd-ből kisajtolja amit csak lehet, legyen gyors usb rajta, esetleg C is és 2.5 GBites lan, optikai hang kimenet, esetleg wifi6, de ez nem sos.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#101938) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy i5 8500,2x8GB DDR4 2666Mhz,500 gb sata ssd stb...PC. Jelenleg egy ASRock H310CM-DVS [link] lap volt alatta..A stabilitásával semmi gondom nem volt,de olyan mATX alap vált szükségessé, amin van hdmi ,és m.2 Nvme SSD csatlakozó.Mivel sem tuning sem külön vga nem lesz a gépben, kb 20 ,22 000 FT a keret. PL ASUS PRIME H310M-E R2.0 20 000FT. esetleg ebben az ár kategóriában milyen mATX lap még ajánlott amin van hdmi ls m.2 ssd csati. Köszi a választ előre is,és ha van akkor kérnék több lehetőséget is. :R

(#101939) csurenzoo válasza kolopele (#101936) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

:K H81-es konfigról váltottam B550-re és simán ment a Windows 10 bármi probléma nélkül.
Azért újraraktam

(#101940) jeni válasza kromatika (#101938) üzenetére


jeni
félisten

tessék
ez sem kutya
drágább de van és benne van amire szükséged lenne
kinálat
kinálat
az összefoglalóban vannak ajánlott lapok

(#101941) csabili74


csabili74
aktív tag

Üdv. Végül egy B450 Aorus Elite lett. Volna egy fontos kérdésem, bontottnak tűnt, mikor hazavittem. Ki tudna megmondani: az M2- hoz tartozó slotokban mindkettőben van gyárilag hűtő, vagy csak az egyikben?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#101942) jeni válasza csabili74 (#101941) üzenetére


jeni
félisten

hmmm...
amúgy az alaplapi dobozokat nem ragasztják le,nincsenek lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#101943) jokeph válasza csabili74 (#101941) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Gyártói oldalon csak a felsőn van borda. :U

#101942jeni: :K
Csak a belső "zacskók" vannak leragasztva/leforrasztva.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#101944) Sinu válasza palfitom (#101925) üzenetére


Sinu
senior tag

Igen, annak tűnik. MSI-t mint márkát jobban kedvelem, ezen kívül mellette szólt, hogy a ház és cpu hűtés is MSI. Plusz pont, hogy a ventilátorok is kompatibilisken az MSI Mystic light appal, és a ramok is.
Amit ajánlottál ASUS, abban nem láttam ARGB csatlakozót, illetve USB Type-C is hiányzik.

#101927 Tepsifüles a wifi adott volt egy Axagon bővítő kártyával, de azért így most sokkal elegánsabb :) azt sajnálom csak, hogy 2 db m.2 jutott rá, de azért ezt még túlélem :)
(az én fiam is, a piros a kedvenc színe, így hát nappal arra van állítva :) )

#101930 jeni boltból szerettem volna venni :)

No Future

(#101945) starwarsf1


starwarsf1
kezdő

sziasztok! érdekelne ,hogy mindig téma az erős VRM egy alaplapnál. Kérdésem az lenne mi történik ha pl egy gyengébb b550 es lapba, beleteszünk egy 5800X-et pl? elfog romlani hamar vagy mi lesz a hátránya egy drága lappal szemben ? OC -t ne nézzük. :R

(#101946) palfitom válasza starwarsf1 (#101945) üzenetére


palfitom
félisten


starwarsf1

Mivel ez nem konkrét ajánlásra irányul, ezért inkább az "Azonnali alaplapos kérdések órája" topikot javaslom!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#101947) starwarsf1 válasza palfitom (#101946) üzenetére


starwarsf1
kezdő

értem, átfogalmazom akkor ha olcsóbb ASUS PRIME B550M-K lapot veszek 5800X-em mellé milyen hátrányom lehet belőle? OC nem számít. "Megöli" a procit vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#101948) palfitom válasza starwarsf1 (#101947) üzenetére


palfitom
félisten


starwarsf1

Nem, nem öli meg a procit.
Egy ilyen kaliberű lap nem tud maximálisan kiszolgálni egy 5800X szintű 16 szálon dolgozó procit, egyszerűen gyenge (elmelegedő) a VRM rajta. Az 5800X ECO-módra állítva, 65W TDP-vel valószínűleg elketyegne benne.
A PC-építésben nagyon fontos a kiegyensúlyozottság, tehát erős-középkategóriás procihoz ne akarj legalja lapot társítani!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#101949) starwarsf1 válasza palfitom (#101948) üzenetére


starwarsf1
kezdő

Ez abban jelenik meg, hogy le throtlingolja az órajelet pl?

(#101950) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Hőfokok tekintetében egy MSI B550M Mortar hozza azt mint ATX-es Tomahawk? Illetve gond nélkül mehet bele akár egy 5900X?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.