Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101651) palfitom válasza geckowize (#101650) üzenetére


palfitom
félisten


geckowize

Szívesen.
Felbontástól, képfrissítéstől és persze játéktól függ.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#101652) Quenmorr válasza Mizol29 (#101649) üzenetére


Quenmorr
tag

Nagyon király köszönöm szépen, én is azt néztem ki magamnak, csak a VRM hűtését nem tudtam, hogy milyen. :R

(#101653) geckowize válasza palfitom (#101651) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Felbontás: 1440p
Képfrissítés: 165 Hz
Játék: CoD: Warzone, Vanguard

:R

(#101654) palfitom válasza geckowize (#101653) üzenetére


palfitom
félisten


geckowize

Akkor inkább 11600K(F) + MSI Z590-A Pro / Asus Prime Z590-P, vagy vársz 12600K / 12400F.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#101655) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

LGA1200-as alaplap választáshoz szeretnék segítséget kérni. A gépösszeállítós topikban kaptam már ajánlást, jelenleg ez a három van versenyben;
MSI Z590-A Pro
Asus TUF Gaming Z590-Plus
Gigabyte Z590 Gaming X

Prociból 11700k menne bele, hűtőből Noctua NH-D15 lenne a kiszemelt. Tuning tervezve, videókártyából csak egy darabot (egyelőre 5600XT) kéne kezelnie.
Árban 90-100k Huf körül már soknak érzem a dolgot, de ha megéri, akkor még beleférhet.
Méret mindegy, videókártyán kívül más kártya nem lenne. M2 SSD-ből legfeljebb csak egy darabot kéne kezelnie. USBből legalább 8 darab szükséges lenne, venti csatiból 3-4.

A három körül melyik az ajánlott? Asus esetén a sima Plust már nem látom szinte sehol sem, a WiFis verzió érhető csak el (ez árban feljebb van és a WiFi felesleges). Egyáltalán a három márka közül melyik az ajánlottabb Z590 esetén? Tesztekben Asrock több helyen is le volt húzva, így egyelőre azt ki is hagytam a válogatásból.

[ Szerkesztve ]

(#101656) codec válasza BigBlackDog (#101655) üzenetére


codec
senior tag

Mind3 nagyon jó, és ajánlottak is. Részemről a jobb audió és az átlátható bios miatt inkább a Gaming X. De az Asus is tudja ezeket + ott a wifi is ami lehet most még nem kell, de később jól jöhet. MSI eléggé tömegtermék, audió kb botrány kategória, viszont stabil, és elég jó a támogatása. Nehéz a döntés, de a GamingX-el tutira nem nyúlsz mellé.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#101657) BigBlackDog válasza codec (#101656) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Elfelejtettem írni, de audió nem számít, USB-s hangkártya van. :B A WiFi mondjuk a Bluetooth miatt jól jöhet, az már kellett volna már párszor.

(#101658) geckowize válasza palfitom (#101654) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Meg tudnád mondani mik az előnyei, hátrányai a 11th és 12th gennek a 10th genhez képest? PCIe 4.0-t tudom, de azon kívül?

11600K(F)-nél azt látom, hogy ugyanúgy 6c 12t, csak a base clock 4.1 Ghz helyett 3.9 (nem értem miért csökkentették), valamint a boost 100 MHz-cel több (4.8 vs 4.9). Tom's Hardware CPU Benchmarks and Hierarchy 2021 listán látom, hogy mégis kb 10%-kal gyorsabb a 11th gen, ezzel szemben 14%-kal drágább.

12600K(F)-nél már látom, hogy bár szintén 6c 12t és órajelekben sem jobb - sőt, base mégkevesebb - de ezen kívül van még lényegesebb változás: P-core és E-core, DDR5 support, más socket. Előzőleg említett lista szerint 17% teljesítménynövekedés, viszont ez meg 53%-kal drágább, nyilván gondolom azért mert 1 hónapja jött ki. A Z690 chipsetes alaplap is vagy 40%-kal drágább.

Jó lenne valami kézzelfogható pro/con lista, hogy mennyire érik meg ezek az újdonságok a magasabb árat. :R

(#101659) codec válasza BigBlackDog (#101657) üzenetére


codec
senior tag

Akkor talán az Asus lesz a jó választás, viszont ott figyelj nagyon oda, hogy milyen ramok vannak a lap támogatási listában, Asus elég érzékeny ezekre, még intel vonalon is.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#101660) palfitom válasza geckowize (#101658) üzenetére


palfitom
félisten


geckowize

Mindegyik generáció-váltásnál volt IPC növekedés, ami a 100 Hz feletti monitorhoz (és egyébként játékokhoz) mindenképpen jól jön. A 12. gen nagyon jól sikerült, a 12600K az egyik legjobb gamer-proci lett/lesz, csak kell hozzá normális árú lap + ram, ezért írtam, hogy várhatsz rá még pár hónapot. Ha nem szimpi a Win11 és a várakozás, akkor 11600K(F) lenne az ideális.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#101661) MM válasza BigBlackDog (#101655) üzenetére


MM
őstag

Esetleg ránézhetnél még a Z590 Aorus Ultrára is ebben az ársávban.

Ez legalább egy polccal feljebbről van, mint a Gaming X, de egy hónapja nagyon leesett az ára, többen is beruháztunk rá. (magamat is beleértve, meg az előttem hozzászóló mikulás sapkás kollégát... :D )

Nem drágább, mint az említett Asus lap Wifvel (az is van rajta), illetve alaplapihoz mérten jó audio.

VRM terén mindháromnál jobb, sok csatlakozó + mindegyik M.2 slot hűtőbordás.
(Z590-nél 10. gen CPU-val csak az alsó kettő M.2 slot működik!!!)

[ Szerkesztve ]

(#101662) BigBlackDog válasza MM (#101661) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Ezt néztem én is, de akkor ajánlott is. Meglesem, szimpatikusnak tűnik.

Az itt lévő infók alapján csak 10+1 fázis van ennél a lapnál. Tuning esetén ez nem jelentős hátrány?

[ Szerkesztve ]

(#101663) palfitom válasza MM (#101661) üzenetére


palfitom
félisten

:K Így van, én is ilyennel tolom már!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#101664) MM válasza BigBlackDog (#101662) üzenetére


MM
őstag

Te a Z590I Aorus Ultrát nézted most, az egy ITX lap.

Ez kicsit másképp néz ki: Z590 Aorus Ultra

[ Szerkesztve ]

(#101665) codec válasza BigBlackDog (#101662) üzenetére


codec
senior tag

""Z590I AORUS Ultra gaming motherboard"" amit belinkeltél, vigyázni kell néha csak gy betű, szám vagy bármi és teljesen mást kapsz. Amúgy tényleg nagyon jó áron van. Én még a 100k+ cédulára emlékeztem, de így kb bestbuy!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#101666) BigBlackDog válasza MM (#101664) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Jogos. Hűtése ennek mennyire jó?

(#101667) MM válasza BigBlackDog (#101666) üzenetére


MM
őstag

Szerintem ennél már csak az Aorus Master / Apex van feljebb, de a folyékony nitrogén csak nem kerül elő... :D

Azért a BIOS-t szokni kell. (Legalább is nekem nagyon furcsa volt az Asus deszkák után, de szokható...)

[ Szerkesztve ]

(#101668) geckowize válasza palfitom (#101660) üzenetére


geckowize
őstag

Értem, köszi szépen! :R
Akkor várok szerintem a 12th genre. :)

(#101669) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Olcsó irodai gépet rakok össze, és olyan lapot néztünk ki, amelyen nincs M.2-es foglalat.

Felmerül a kérdés, hogy adapterrel PCIe-ben fog menni az NVME SSD?

H510-es alaplapról van szó.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#101670) codec válasza Graphics (#101669) üzenetére


codec
senior tag

Menni fog. Régi chipseteknél is használhatók ezek az adapterek, a lényeg, hogy meglegyen az nvme supportja a chipsetnek. VGA portba berakod és a win10 egyből felismeri. (ha nem lenne meg a support, akkor sata csatlakozón keresztül kezeli, persze jóval alacsonyabb sebességen)

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#101671) Graphics válasza codec (#101670) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, ez megkönnyíti a vásárlást :)

Mert VGA nem kerül bele, és most NVME-s SSD-vel szerintem időtállóbb lehet még alap dolgokra is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#101672) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Az új 6xx sorozatú chipsettel szerelt intel lapok elterjedése után lehet-e záros határidőn belül számítani arra, hogy érdemben elkezd csökkenni a 5xx sorozatú lapok ára? Ha valaki most szeretne "5-ös" lapot venni, érdemes várni vagy nem várható a közeljövőben szignifikáns változás?

(#101673) aladarka válasza palfitom (#101527) üzenetére


aladarka
tag

Itthon nem talaltal az emlitett lapbol (GIGABYTE Z690 AORUS ELITE AX DDR4), csak a miniATX-es valtozatabol (GIGABYTE Z690M AORUS ELITE AX DDR4, pl [itt], raadasul csak 1 ev garanciaval). Viszont a forumok azzal vannak tele, hogy bar jol felszerelt lapokat csinal a gigabyte, azonban rengeteg memoriakezelesi gond merult fel az elmult hetekben. Mennyire kell ezektol tartani? Csak a tuningot erintheti vagy akar teljesen alapbeallitasokon is problemas egy ilyen lap? Van mar valakinek tapasztalat a Gigabyte z690es lapokkal?

Fontos a stabilitas, ugyhogy ha problemas a lap, akkor inkabb nezek mas gyartot. Az ASUS kapcsan az osszes cikk ugy kezdodik, hogy iszonyatosan tularazott, mar-mar erthetetlenul.

Igy maradna alternativakent az MSI... Vagy a z690 Tomahawk vagy a PRO Z690-A. Ezekrol van velemeny? Hatuluto?

Egyeb javasolt modell esetleg?

Ezen felul ahogy olvastam itt, a LAN is eleg tragya (Marvell Aquantia, Killer, Dragon, stb.). Tudtok olyan z690-es lapot, amit ertelmesen mukodo LAN-nal szereltek?

Koszi.

(#101674) palfitom válasza aladarka (#101673) üzenetére


palfitom
félisten


aladarka

Igen, a Giga BIOS-aival van még gond, de nagyon valószínű, hogy kijavítják hamarosan.
Valóban "túlárazottak" az Asus-ok, de legalább kompatibilisek a korábbi hűtő-felfogatásokkal. :D
Lévén új platform, nincs még sok tapasztalat Z690-en, úgyhogy túrni kell a netet, miután kinézel egy modellt, ami megfelelhet számodra. A Giga-k jók lesznek, miután kijavítják a hibákat, az MSI-ről nincsenek tele a fórumok problémákkal, na meg Z490 és Z590-ben is nagyon jók voltak a Pro és Tomahawk lapok.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#101675) Csaba701224


Csaba701224
lelkes újonc

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség. 12 éves gyereknek szeretnék asztali gépet venni, de egyelőre nem kompletten. Szereti a csili-vili gépházat és fortnite, apex, sajnos néha GTA5, ilyenekkel játszik. Biztos kihagytam valami fontosat.Jelenleg az én gépemen játszik ami egy Dell Precision M6700 és ezen akadnak a játékai.
Amit én szeretnék, hogy legyen a gépház világítós ami ma menő, de legyen benne hely szerelésre és ehhez egy jó alaplap ami fejleszthető. Biztos nem fogok 250 ezer forintos videó kártyát venni bele neki de valami olyasmi kéne majd amin nem akadnak a játékok.
Sokat olvasgattam itt de én ehhez nagyon kevés vagyok, igazából ami kéne gépház, tápegység, alaplap ami jól fejleszthető. Nem sokára lesz szülinapja majd arra is kap valamit de be kell osztani...
Olvastam itt Tőletek MSI B450 Tomahawk Max alaplapot, seasonic tápegységet amik jók, tudnátok erre valamit ajánlani?
Nagyon köszönöm ha segítetek!

(#101676) palfitom válasza Csaba701224 (#101675) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,
Javaslom a félgépes topik felkeresését!
(ott is az Összefoglaló szerint kellene kérdezni)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#101677) Csaba701224


Csaba701224
lelkes újonc

Szia!
Köszönöm, megnézem!

(#101678) pecccccccca válasza Kowi84 (#101672) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szia. Miért csökkenne bárminek is az ára?
Egyre drágábbak a 2-3 évvel ezelőtti alaplapok, procik, vga-k is!
Gyakorlatilag az újonnan megjelenő dolgok sokszor olcsóbbak mint a 2-3 éves hardverek.
Szerintem ne ringasd magad álomba, mert annál jobban fog fájna a vásárlás.

Humorban nincs helye tréfának!

(#101679) Quenmorr


Quenmorr
tag

Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék, hogy az MSI Tomahawk Max 1 és 2 között van-e különbség VRM hűtésben? A 2-es verziót most olcsóbban be tudnám szerezni. (Valamiért olcsóbb mint a sima). Köszönöm szépen :R

(#101680) palfitom válasza Quenmorr (#101679) üzenetére


palfitom
félisten


Quenmorr

Nincs különbség, menjen a Max II, nyugodtan! (a régebbi, kifutó termékek ára sokszor felmegy, szóval az árazás nem tükrözi a tudást)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#101681) Quenmorr válasza palfitom (#101680) üzenetére


Quenmorr
tag

Köszi szépen :R

(#101682) aladarka válasza palfitom (#101674) üzenetére


aladarka
tag

Koszi szepen az eddigi valaszokat.

Meg 2 kerdeskor van nyitva:
- Gigabyte lapoknal ugyan sok szo esik a memoriakezelesi problemakrol, de arrol keves infot latok (tobbnyire semmit), hogy ez csak tuningnal jott elo vagy total default beallitasokon is?
- Tudsz esetleg olyan laprol ami nem az emlitett csodaLAN-nal szerelt hanem valami megbizhatobb fajtaval (intel, realtek, stb.)?

(#101683) palfitom válasza aladarka (#101682) üzenetére


palfitom
félisten


aladarka

Szívesen.
A procik által natívan támogatott 3200 MHz fölött gond lehet még akkor is, ha mondjuk 3600 - 4000-es ramról van szó.
Asus Prime Z690-P D4 / TUF Z690 D4 / MSI Pro Z690-A

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#101684) geckowize válasza palfitom (#101660) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Köszi! :R
Ha már itt elkezdtük ezt a témát, itt is fejezném be, még egy kérdésem lenne:

Milyen RAM ajánlott az i5-12600K(F) + Z690 chipsetes (pl Asus Prime Z690-P D4) laphoz?

Konkrétan órajelre és időzítésre vagyok kíváncsi, az ajánlott márkákat tudom a RAM-os topicból. :)

(#101685) aladarka válasza palfitom (#101683) üzenetére


aladarka
tag

ATX-es Gigabyte gyakorlatilag nem kaphato itthon zaros hataridon belul. Ez a resze meg is oldodott. Meg par plusz ora forumozas utan ezekre sikerult leszukiteni:

MSI Pro Z690-A DDR4 - 61+AFA
MSI MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4 - 92+AFA
ASUS TUF GAMING Z690-PLUS D4 - 88+AFA

Ar ertek aranyban a legolcsobb tunik a legjobbnak. Kicsit kevesebb a port, nincs teleszorva hutessel, tesztekben +10fokkal melegebb is ennek megfeleloen, illetve 14 Stage-es, nem 16os.

Ez utobbi mennyit szamit 12700K-val? Lehet keves a 14 Stage?

Hangkartya, es a huto felfogatas nem szempont (kaptam atalakitot az EK AIOhoz). 2.5LAN mindegyiknel okenak tunik.

Ezek alapjan vagy a Tomahawk vagy a Pro-A lenne. Alszom ra egyet. Ha van meg valami, amit figyelembe kene vennem, akkor szolj(atok) legyszi.

Koszi.

(#101686) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!
Milyen stabil jól működő lapot ajánlatok 11600K-hoz hosszú távra (7+ év) legalább 2x m.2 slottal Z590 chipsettel?
Árban nem nagyon mennék 60K fölé

(#101687) MM válasza coolpet (#101686) üzenetére


MM
őstag

(#101688) palfitom válasza aladarka (#101685) üzenetére


palfitom
félisten


aladarka

Igen, ezekből kettőt ajánlottam én is.
Nagyon kihegyezett tuningnál számít(hat) a 14 vagy 16 fázis, de nagy szerencse kell ahhoz, hogy olyan procit fogjál ki, aminél ez számítani fog.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#101689) codec válasza coolpet (#101686) üzenetére


codec
senior tag

[GIGABYTE Z590 UD AC] is jó választás lehet.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#101690) coolpet válasza codec (#101689) üzenetére


coolpet
senior tag

Alaplapok tekintetében nem tudo mi a megbízható.
A Giga az jó márka, stabil, hosszútávú megoldás?

(#101691) izsak74


izsak74
csendes tag

Sziasztok ! Megérkezett az új alaplapom MSI Z590-A PRO hozzá i7-10700K és G.skill Ripjaws v 3200 2x16Gb. A jelenlegi gépem (Asrock Z68 Extreme4 gen3) összeszerelését annó egy barátom csinálta aki ért hozzá. Most viszont én szerelném össze de az alaplaphoz nem kaptam szinte semmi leírást arról mit hová kell csatlakoztatni. Az alaplapi jelölések minden lapon azonosak vagy eltérhetnek? Simán csak kikeresem az azonos jelöléseket és átdugdosom vagy ez nem ilyen egyszerű? Nem szeretném elcseszni és sajna nem tudok angolul. Esetleg tudtok valahol részletes leírást vagy videót ajánlani?
Előre is köszi a segítséget.

(#101692) codec válasza coolpet (#101690) üzenetére


codec
senior tag

Válaszolni is tudok az utolsó mondatoddal:
Igen, a Giga az jó márka, stabil, hosszútávú megoldás!
Nem fogsz csalódni benne.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#101693) coolpet válasza izsak74 (#101691) üzenetére


coolpet
senior tag

Már elektronikuisn vannak a fák nevében: https://www.msi.com/Motherboard/Z590-A-PRO/support#down-manual

(#101694) izsak74 válasza coolpet (#101693) üzenetére


izsak74
csendes tag

Köszi a linket , sajna magyart nem láttam benne. Közben én is találtam a youtube-on de csak angol nyelvű szerelési videót.

(#101695) Graphics válasza izsak74 (#101694) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sokan nem tudnak angolul, ettől függetlenül ez megugrandó feladat.

Képeket megnézed, az alapján össze lehet hozni

Ha nem vagy benne biztos, akkor pedig javasolt, hogy ne te rakd össze

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#101696) palfitom válasza izsak74 (#101691) üzenetére


palfitom
félisten


izsak74

Egyrészt:
Idézem a téma tudnivalókat: "Ha az alaplapoddal kapcsolatos kérdésed van ami nem függ össze a vásárlással (beállítások, OC, stbstbstb...) vagy csak valami meghibásodott akkor látogasd meg az "Nem indul és mi a baja a gépemnek " illetve az "Azonnali alaplapos kérdések órája" topikot! Ez egy ajánlós/vásárlós topik!"

Másrészt: bár nem egy "agysebészi" feladat, de azért jó pár dolgot el lehet szúrni, szóval ha nem biztos a tudásod, akkor inkább NE nyúlj hozzá!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#101697) #12516608 válasza izsak74 (#101691) üzenetére


#12516608
törölt tag

" A jelenlegi gépem (Asrock Z68 Extreme4 gen3) összeszerelését annó egy barátom csinálta aki ért hozzá." --- Elhívod a barátodat - előtte veszel sört eleget - majd ő összerakja és közben magyaráz neked és te ellesed a csíziót. ;) Én is így kezdtem 31 éve.

Egyébként a ház előlapi érintkezők csatlakoztatása kb. a felirat a felirathoz jellegű.
(Az angol nyelvtudást érdemes megszerezni.) :K

(#101698) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Mit gondoltok, hogy az érkező Intel B660 alaplapok milyen ársávba érkeznek majd? Megmarad a jelenlegi B560 árszínvonal vagy ott is kilőnek az árak, mint a rakéta?
Az érkező i5-12400 nagyon jó ajánlatnak tűnik, csak nem kellene elcseszni az alaplapok árazásával/felszereltségével.
Z590->Z690 lapoknál azt látni, hogy legalább 20-25k-val magasabb áron nyitottak az új genes lapok.

Jevons paradox

(#101699) #12516608 válasza Aprósólyom (#101698) üzenetére


#12516608
törölt tag

Sajnos most már tél van, lement a sámángomba szezon, ezért nem tudok révületbe esni és tábortűz mellett dobolós táncot járva jövőt mondani.

Esetleg Kimi Raikkönen 2 littyó Finlandia után. De ember nem fogja érteni, hogy mit beszél. Kb. : "Vokkala pükkala!"
Annyit még nem ittam, mint Kimi. (Volt róla egy jó megemlékezős műsor a Retro Rádión reggel. ;) ) Inni azért még tud. :P Én is. :D

(#101700) Aprósólyom válasza #12516608 (#101699) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ezek szerint semmi leak, semmi pletyka, hogy hova várjuk őket? Kár érte. Jó lenne most megtervezni a jövő év elejét.

Jevons paradox

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.