Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102351) -FreaK- válasza palfitom (#102350) üzenetére


-FreaK-
veterán

Tudom tudom, de köszi a helpet! :R

A sok USB a legfontosabb kitétel, az Toma egyszerűen gyalázat, hogy így ki mérik adni :) GN/Buildzoid-nál is ezért nem került be az ajánlott listába.

A masik lehetőség lenne, hogy MSi X570s Unify-x Max, 137e Gianni-nál, ez megfelelne mindenben, ráadásul b-die tuningra is a legjobb. Viszont többre megyek egy olcsóbb lappal, majd egy 5800X3D-re cserével majd ha megjelenik,nagyjából azonos összegből.

(#102352) Barnahalo


Barnahalo
tag

Hali! Egy utolsó kérdésem lenne hozzátok.
Nem igazán tudok dönteni két lap között... Igazából a TUF felé hajlom.
Az egyik az ASUS PRIME H670-PLUS D4 a másik az ASUS TUF B660-PLUS WIFI D4.
Igazából design ügyileg a TUF verzió tetszik, jobban állna a gépházban, jobb a VRM hűtése és a procinak is több szuflával tud szolgálni (későbbi upgrade pl. 12700-ra), + WIFI vevőt adnak hozzá ; 5db USB-A van a hátoldalon // Viszont a PRIMEnak jobb(?) a chipsete, és olcsóbb is. 7 db USB-A a hátoldalon

Igazából az a plusz 10ezer forint a TUF javára nem fájna, viszont a PCIe csatornákból kevesebbel rendelkezik. Ez mennyire befolyásolná később a konfigot? Mikor tennék bele egy 2070 vagy 3060TI szintű kártyát, plusz egy PCIe gen. 4 m.2-es SSD-t is.

Megválaszolom még egyszer az összefoglalós kérdéseket lejjebb. : )

1. Mennyit szánsz az alaplapra? 70ezer Ft, kicsit sokallom, de tisztában vagyok vele, hogy új generáció, drága alaplap. :P
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? Most 12400F, később erősebb 12***, esetleg 13***
3. Milyen méretű lapot szeretnél? ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) min. 5db hátsó USB-A, 4 SATA.
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ? 12400F esetében lényegtelen, de HDMI vagy DP
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? Nem.
7. Használt, vagy új alaplap? Új.
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...) Fekete szín; jó VRM hűtés; RGB és venti csati jöhet dögivel.
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége? Lehetséges, feljebb már felvázoltam.

Köszi szépen még egyszer!

(#102353) Aprósólyom válasza Barnahalo (#102352) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem kérdés, hogy a Tuf.
(Az a prime... :((( i3-ig jó lenne, de ahhoz meg drága szerintem.)

Az elsődleges PCIe 16x és az elsődleges PCIe M.2 SSD foglalat a processzoron és nem a chipseten keresztül csatakozik. Ez nagyon-nagyon alap igény. Ezt egy H610 alaplap is kiszolgálja.
Az ATX form factorhoz ragaszkodsz? Fog kelleni további 4 PCie foglalat? Ha nem, akkor ajánlhatnak a srácok mATX-t is. Nem véletlenül ma már sokkal több mATX lap készül, mert az is kiszolgálja a vevők 99%-t. Kérdés, hogy tudod-e, te vagy azaz 1% vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#102354) Barnahalo válasza Aprósólyom (#102353) üzenetére


Barnahalo
tag

Rendben. Köszi! Igen, kell az ATX, a későbbiek miatt, és a kinézete is számít számomra. : )

Viszont azt a lapot szerintem Giannitól szerzem be, mert nála van "értelmes" ára. :P

(#102355) palfitom válasza -FreaK- (#102351) üzenetére


palfitom
félisten


-FreaK-

Szívesen.

Elég sok gépet raktam össze Tomával, szerintem nagyon jó lap. Egyébként az átlag-usernek elég a csatlakozói száma. (Én is csak 3-at igényelek hátra, bill + egér + a szimulátoros cucc.)

Így van, nincs sok értelme 137k-s lapot venni egy 5600X - 5800X alá.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#102356) kenand


kenand
veterán

Van lista arról hogy melyik ASUS Z690-es lapoknál megy a BCLK emelés?

Pl ASUS Z690 STRIX-A Gaming D4 / BIOS 0705, SUS Z690 Maximus Hero / BIOS 0702 és még?

(#102357) Aprósólyom válasza -FreaK- (#102351) üzenetére


Aprósólyom
addikt

MSI-n van még az alaplapon 3db USB tüskesor.... "filléres" hátlappal ki lehet vezetni hátra ha nem az előlapra akarod bekötni. 1-2 ezer forint egy ilyen kiegészítő hátlap.

Jevons paradox

(#102358) joskapista12


joskapista12
csendes tag

Sziasztok, beszívtam némiképp az új alaplappal nem tudom betenni a passzív házba, mert az M2 és a hűtője olyan magas, hogy beleérnek a hőcsövek :W . Meg bele van rejtve egy kis ventilátor is, az már csak hab a tortán.

Mit szóltok ehhez: Asrock B550 Phantom Gaming-ITX/ax? Ez szemre úgy tűnik, hogy nem lesz túl magas, és akárhonnan nézem nem látok ventilátort se rajta.
Köszi

(#102359) --ka válasza joskapista12 (#102358) üzenetére


--ka
senior tag

Uh, ez szomorú!
Megnéztem az ASUS weblapját, ott van, de nagyon nem reklámozzák: csak itt láttam, a piros kiemelést is én csináltam, persze.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#102360) joskapista12 válasza --ka (#102359) üzenetére


joskapista12
csendes tag

De a fő para az M2, úgy meg van emelve, hogy a hűtőborda nélkül is beleér a hűtésbe. A mostani alaplapnak is ott van az M2, de tökéletesen elfér alatta.

(#102361) jeni válasza joskapista12 (#102358) üzenetére


jeni
félisten

Bármennyire kellemetlen leírni,én a házat cserélném le megfelelő házra.
-Egy ilyen spéci ház ami neked van sok hátránnyal jár.
-Biztos vannak más házak amik zajtalanok és kezelhetőbbek.

(#102362) joskapista12 válasza jeni (#102361) üzenetére


joskapista12
csendes tag

Azt mondod az Asrock B550 Phantom Gaming-ITX/ax sem jó? A ház többi limitációjával megtanultam együtt élni, nyilván ha vacak az alaplap azzal nem szeretnék...

(#102363) jeni válasza joskapista12 (#102362) üzenetére


jeni
félisten

nem,hanem a házad specifikus.
itt nem a vacak alaplappal van a gond,hanem a házad spéci elrendezéssel és annak megfelelésével.
a gyári oldalon van-e olyan megkövetelés,hogy milyen alaplapok mehetnek a pici -egyedi házba?
ezt találtam a házad gyári oldalán
AMD 4-nél maradva
ROG Strix X570-I Gaming
ebbe belemegy a 5600G proci is.

[ Szerkesztve ]

(#102364) -FreaK- válasza Aprósólyom (#102357) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, de abból a hatból 2 USB 3.1, az megy az előlapi kivezetésre, a maradék 4 meg USB 2.0..
Ez is elég nonszensz, hogy egyáltalán van még USB 2 az alaplapokon 2020-22-ben, nem hogy még abból is van a több. Persze értem, olcsósítás.. de akkor is, 2022-t írunk már könyörgöm..

(#102365) -FreaK- válasza -FreaK- (#102364) üzenetére


-FreaK-
veterán

Így kéne kinézzen egy rear io manapság.. Persze, oké, ez egy ~180e Ft-os lap, de akkor is, akkor legyen mindenből kevesebb, de ne már, hogy USB2.. de ez persze csak az egyéni soc problémám, másnak nyilván semmi baja ezzel :)

(#102366) joskapista12 válasza jeni (#102363) üzenetére


joskapista12
csendes tag

Szia, igen, ez érdekes, mert a papír alapú leírásban két oldalra (mindkét nagy bordára) vezették ki a hőt, a netes rajzokon meg mindegyiken csak egy oldalra. Egy oldalon a mostani is jó lehet (megint szedhetem szét elemeire), viszont a ventilátor továbbra is zavarna, ezt tudnám kikerülni az asrock lappal.
A gyári oldalon van egy kompatibilitási lista, amiről mondják is, hogy nem teljes, bővebb infóért írni kell Larry-nek :). Larry egy szent ember, pár nap alatt válaszolni is szokott, de csak arra fog felelni, hogy fizikailag belefér-e. Az alapján amit küldtél egyébként bele kellene.
Egyébként a ROG X570-es alaplap is ventilátoros, ezt mostanra kitúrtam, szóval elkerülném.
Értelek, hogy túl sok szopás van a házzal, de most még tudok válogatni a lapok között. Az Asrock méretben jó lesz, passzív is.
Kérlek mondjatok rá egy :(( -t vagy egy :D -t és akkor nem bénázok itt tovább.
:R

(#102367) joskapista12 válasza jeni (#102363) üzenetére


joskapista12
csendes tag

Hopp mégsem, nekem egy nagyon hasonló de kisebb házam van:
https://hdplex.com/hdplex-h1-v3-fanless-computer-case.html
Szóval tényleg csak olyan megy bele, ahol két oldalra ki tudom tolni a hőcsöveket. A ROG biztosan kiesett. Az Asrock még versenyben van.

(#102368) jokeph válasza -FreaK- (#102365) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na, így nem fog mostanába kinézni egy átlag lap I/O része, inkább így:


És a BIOS_Flashback+wifi miatt még ez is átlag feletti. :D
Ez egy MSI MAG B550M Mortar Wifi lapé - akcióba 42k volt, most 55k felett van.
Amúgy az USB 2.0 jelenleg is elég egy sor eszközhöz, pl. egér/bill.,wifi/bt adó-vevők,kormányszett, stb. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#102369) jeni válasza joskapista12 (#102366) üzenetére


jeni
félisten

Ventilátor nem kapcsolható ki terhelésnél? Esetleg oda mehetne passzív borda is.
Valahogy az Asrock lap most nem koma nekem.
Emiatt:
A memóriák szerepelnek a QVL gyári listájában és még se szerette vagy hibás volt a lap és vissza vittem 2 héten belül. Cska a bolt nem adja meg a 14 napos elállást így az most a Nagykernél van tesztelésen vagy valahol.
100000Ft lap X570 Taichi

[ Szerkesztve ]

(#102370) joskapista12 válasza jeni (#102369) üzenetére


joskapista12
csendes tag

Fogalmam sincs :) De nem is tűnik jó ötletnek kihúzni alóla a hűtést épp amikor a legjobban kell neki. :F

(#102371) jeni válasza joskapista12 (#102370) üzenetére


jeni
félisten

Van passzív bordás is, ugyanis maga a venti vel a takaró is le szedhető gari megbontása nélkül is

Bátrakké szerencse.
Asrock

[ Szerkesztve ]

(#102372) -FreaK- válasza jokeph (#102368) üzenetére


-FreaK-
veterán

Tudom, hogy hogyan néznek ki, épp ezért "lázadok" :D

Elégnek éppenséggel elég persze, de az usb3-ba tudsz dugni sávszélességet nem igénylő eszközöket is, míg fordítva már nem (vagyis bedugni be tudod, csak értelme nincs). Ez tehát egy korlátozás a felhasználónak.
De még egyszer: 2022-t írunk! Az USB 2.0-t 2000-ben, tehát 22 éve mutatták be. Ez olyan, (hülye hasonlat incomming) mintha egy mai laptopba sima cd olvasót szerelnének. Persze, lehet találni olyan esetet ahova az is megfelelő lenne..

[ Szerkesztve ]

(#102373) jokeph válasza -FreaK- (#102372) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem mondom, hogy nincsen meg az igazad. ;) :K
Én még mindig örülök a durván 35+ éves PS2-es csatinak.
Az USB-vel ellentétben minden időben számíthattam a korrekt működésére. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#102374) kenand válasza jokeph (#102373) üzenetére


kenand
veterán

Így van, sokszor az USB-sen hiába nyomod le a Delt, nem tudsz belépni a BIOS-ba, PS2-n ilyen soha sem fordult elő (tény mivel könnyebben beszerezhető USB-st használok, de van egy régi csúnyácska PS2-es)

(#102375) --ka válasza kenand (#102374) üzenetére


--ka
senior tag

Emiatt már volt, hogy nem tudtam eladni alaplapot. Az illető billentyűzetével nem tudtunk belépni a BIOS-ba. Hiába mondtam, hogy nálam hibátlan volt, nem hitte el, pedig én is USB-vel, sőt USB adós vezeték nélkülivel használtam.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#102376) Quent1n


Quent1n
senior tag

Sziasztok!

H670-es lapokról nem sok mindent olvastam eddig, szóval inkább kérdezek. :) Szerintetek egy i7 12700 alá egy ASUS TUF H670 WIFI megfelelő lenne minőségben? AM4-ről jönnék szóval nincs tapasztalatom az utóbbi évek inteles lapjaival, így a Hx70 szériákkal sem.

Tudom, hogy 70 körül már vannak Z690-esek de semmiféle tuning nem érdekel és logikusan úgy gondolnám, hogy emiatt egy jobb H670 jobb mint egy fapados Z690. Megerősítitek ezt vagy cáfoljátok? :) Sajnos annyira új a H670, hogy alig találtam róla bármiféle tesztet vagy véleményt.

A keret az kb. 75k lenne.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#102377) kenand válasza Quent1n (#102376) üzenetére


kenand
veterán

Tuning funkciót kivéve majd ugyan az a kettő,azaz egy jobb VRM-es H670-es lehet jobb, mint egy gagyibb Z690, de meg kell nézni az adott lapot

[ Szerkesztve ]

(#102378) Aprósólyom válasza -FreaK- (#102372) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha jól emlékszem az USB 2.0 és 3.0 között még nem csak sebesség, de kiadható maximális villamos teljesítménybeli különbség is van. Esélyes, hogy nem véletlen korlátozzák a számokat a high-endtől lefelé.
Elég magas kategóriájú B460 lapom van, ha az eredeti árat nézem... És az is csak ennyit tud:

Igaz, USB hubos monitorom van, úgyhogy nyerek +1 USB 3.0-t.... :P :DDD

#102375 --ka: Nem lehet, hogy be volt kapcsolva mindenféle fast boot opció vagy ki voltak kapcsolva egyes inicializáló folyamatok? Vagy esetleg nem "megfelelő" portba volt dugva? Lehetnek portok, amik plusz USB vezérlőn keresztül vannak kivezetve. Csak azért kérdezgetem, mert én még nem találkoztam ilyennel. :U

Jevons paradox

(#102379) Aprósólyom válasza Quent1n (#102376) üzenetére


Aprósólyom
addikt

HA csak VRM-t nézünk, akkor kapsz hasonló áron, hasonlóan jó VRM-mel szerelt H670 és Z690 deszkát, de jól vélelmezed, ebben az esetben a H670 deszka jobban felszerelt lehet.
pl. mind2 75k:
ASUS TUF GAMING H670-PRO WIFI D4
vs.
MSI PRO Z690-A DDR4

Ha a felszereltség számít a tuning pedig nem, akkor én sem vergődnék egy belépő Z690 deszkával, hanem egy jobb B660/H670 lapra lőnék.

Viszont nézd meg Kenand linkelése nyomán, hogy kell-e H670 vagy elég-e a B660. (pl kevesebb PCIe sáv, kevesebb USB és SATA port)
Eleve kevés H670 lap van a kníálatban. Az Asus TuF H670-PRO WiFi D4-en kívül jóformán nincs jó alternatíva. mATX B660 deszkákból pedig jó pár. És számomra úgy tűnik, hogy 55k-tól felfelé, már vannak vállalhatóak, pl.:
ASUS TUF GAMING B660M-PLUS D4 ~60k körül
Vagy az MSI Mortar lapokat jellemzően úgy csinálják, hogy elvisz mindent is: MSI MAG B660M MORTAR DDR4 ~75k

Én várnék pár napot a választással, míg a Hardware Unboxed benchmark Steve-je le nem teszteli az állítólag már beérkezett B660 lapokat.

Jevons paradox

(#102380) --ka válasza Aprósólyom (#102378) üzenetére


--ka
senior tag

Jó felvetés, de ezek egy része ismeretlen opció egy LGA775-ös lapon. :D
... másik alany meg valami Logitech gamer keyboard volt. A BIOS garantáltan ugyan azon a beállításon volt, majd megint: defaulton minden. :DDD

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#102381) Aprósólyom válasza --ka (#102380) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Na, igen egy modern gaming keyboard és egy 12 éves USB 2.0 lap.... :U Lehet még az 1000Hz-es polling rate is anomáliát okoz, ha fixen annyin megy egy billentyűzet és nem lehet kapcsolni 125Hz és 1000Hz között. De legalább nyertél tapasztalatot. :B

Jevons paradox

(#102382) --ka válasza Aprósólyom (#102381) üzenetére


--ka
senior tag

A vicc az volt, hogy a próbaképp' betöltött Windows (7 vagy 10, erre nem emlékszem, de inkább az előbbi) tökéletesen látta; csak a BIOS nem tudott mit kezdeni vele. Megtapasztaltuk, ja. :DDD

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#102383) icp1970 válasza Aprósólyom (#102302) üzenetére


icp1970
senior tag

Akkor most a ASUS PRIME B560M-A elmegy i5 11400 hoz vagy nem?Mert a topikban tōbben iş írták hogy jobb a vrm rajta mint a K án. Jó lenne tisztázni. Vagy ugyan olyan gyenge mint a K? Ezt csak tesztből lehet meg tudni, vagy valami álltalànos spec alapján is?

(#102384) Aprósólyom válasza icp1970 (#102383) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én kérdeztem fentebb a srácokat, hogy mire alapozzák ezt a "jobb VRM" infót, mert se a képek, se overview, se specifikáció alapján nem látom megalapozottnak, hogy nagy változás lenne az A verzióban a K-hoz képest.
Gyaníthatóan ugyan az a VRM áramkör van rajta, azzal a különbséggel, hogy egy picivel nagyobb borda van az "A" verzión.
Nézd meg a techsport sima "K"-s lap eredményeit és vélelemzed, hogy mennyit segíthet egy picivel nagyobb borda a 96 és 107 fokokon, ha a borda alatt ilyen gyenge VRM áramkör van.

Nem linkeltem volna korábban techspot tesztet? Itt van: The Best Intel B560 Motherboards: VRM Tested | TechSpot

+1 csodás kép az Asus Prime B560M-K értékéről

Magyarul: bármi mást csak ne a B560M-K és ne a B560M-A lapokat ne válaszd i5-höz vagy erősebbhez. i3-ig még jó lehetsz. ;]

Ui.: Még egy Borda nélküli MSI B560M Pro is jobb 24 fokkal, annyira szar az a VRM. :DDD Kis borda (Prime B560M-K) nagy borda (Prime B560M-A)... tök mindegy, ha fosika az, ami bujkál a borda alatt. :(((

Bár ki tudja?! Fenntartom a lehetőségét, hogy gyári hibásat teszteltek, csak az nem derült ki se akkor, se később..... Ha így lett volna, akkor valószínű beszólt volna az Asus a srácoknak, hogy figyu, hé, valami nem ok a teszetkben... mert nekünk otthon nem ennyire vészes... Nem jött korrekció sem később... szóval valószínű jók az eredmények és azok a Prime lapok olyanok, amilyenek.... :((( :((( :(((

#102382 --ka: Pedig, ha a windows látta csak a boot alatt nem, akkor lehet nem a chipsetes USB-be lett bedugva. Vagy pechre nem volt engedélyezve az USB keyboard opció és még ki tudja milyen opciók lehettek a BIOS-ba, mert mindegyik más és más. És van hogy több opción is elvérezhet a hideg indításkori eszközfelismerés..... A polling rate-re kis esélyt látok, csak eszembe jutott az is, mert, ha jók az infóim, csak a 125Hz van benne a sepcifikációban? Na mind1, így jártatok... :B

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#102385) Quent1n válasza kenand (#102377) üzenetére


Quent1n
senior tag

Köszönöm a választ, jelenleg ha Z690 lenne akkor max az MSI pro-a z690 férne bele. Asus Prime-ok nem győztek meg 100.000-et meg nem akarok úgy kiadni, hogy garantáltan nem fogom húzni a procit.

Ezért gondoltam arra, hogy akkor egy erősebb H670 is tökéletesen elég. Úgy tűnik vannak olyan VRM-jeik mint egy belépős Z690-nek.

#102379Aprósólyom: Neked is köszi! Másik topikban is ezt az MSI PRO Z690-A-t ajánlották, ezért feltettem a "radarra" de valóban valahogy a TUF-os 670-es meggyőzőbb kialakításban. Igazából még pár nap belefér, plusz a hűtőn is el kell gondolkoznom mert a DR4-hez nincs felfogatóm és a be quiet! csak lap/proci számlával ad (ami szerintem nettó hülyeség, hisz ha már megvan a cucc, onnantól még várjak heteket egy felfogatóra?). B660-okat az esetleges későbbi kompatibilitás miatt és a szűkösebb port/m.2 kínálat miatt vetettem el. Most amúgy néztem, hogy Tomahawk H670 is van már de még erősen túlárazott nálunk és úgy láttam csak 3db M.2 van rajta. Szóval egyelőre TUF párti vagyok. Z690-et már csak amiatt sem szívesen vennék, hogy abba már K-s proci kéne. Mivel nekem a munkához kéne az integrált grafikus egység is (láttam róla anyagokat, hogy mennyire hatékony tud lenni pl. Premiere-ben), így a KF kiesik. Az úgy már alsó hangon is 150+75 lenne (+esetleges új hűtő) és 100-nál nagyon többet nem akarok az upgrade-re költeni, mert annyi teljesítményt azért nem feltétlen hoz. Szóval várok még azért 1-2 tesztet/véleményt, hátha segít. :)

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#102386) Aprósólyom válasza Quent1n (#102385) üzenetére


Aprósólyom
addikt

El nem adnám azt a hűtőt nagy bukóval, miközben nagy király hűtő. Ne legyé' hülye, no! ;] Meg fogod bánni, ha megteszed. Inkább várj amennyit kell, addig meg elleszel a dobozos Intel hűtővel is.
Én fél évig használtam 10400F-hez a gyári dobozos "fos"-t. Jól levegőző házban nem throttlingolt gamingben, csak stressz tesztben. A 12700 esetén lefojtod a maximálisan felvehető teljesítményt BIOS-ban addig, hogy ne főljön meg, probléma megoldva ideiglenesen. Utána meg jöhet a jó "kis" DR4. :))

"Ezért gondoltam arra, hogy akkor egy erősebb H670 is tökéletesen elég. Úgy tűnik vannak olyan VRM-jeik mint egy belépős Z690-nek." Simán. Ügyesen, okosan szegmentálják a gyártók a piacot (kis szemetek ;] ), úgyhogy muszáj nekik.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#102387) jeni válasza Quent1n (#102385) üzenetére


jeni
félisten

egyeztetés,rendelés még előtte 2-3 nap és utána gyorsan mennek a dolgok.
kb. a feladástól még 8 nap és megkapod a Bequiettől.
érdemes várni rá
a hűtő adott és csak a lappal esetleg a procival kell trükközni Privátban megírom hogyan is kell.

[ Szerkesztve ]

(#102388) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok, minap az aláírásomban látszó konfigomban megszűnt a kép. VGA hibára gondoltam, de úgy tűnik most, hogy a lap halt be így ide jöttem a VGA topikból. Eredetileg a gépben Ryzen 1600 CPU volt amit nem rég cseréltem a most látszó Ryzen 5 3600XT-re. A jelenlegi RAM-okhoz néztem lapokat az itt ajánlott lapok közül. De hallottam (olvasom itt is), hogy már nem érzékenyek a RAM-okra a mostan Ryzenek. Tehát akkor már nem kell a QVL listával foglalkozni? Mert több lap sem támogatja a RAM-jaimat és azokat lehúztam a lehetséges lapok közül.

(#102389) mokus1


mokus1
addikt

Remélem jó helyre teszem fel a kérdésem.
Végül egy Asus b350m tuf gamingrol váltottam b550m tuf gamingre.
Van egy argbs venti vezérlőm ami eddig távirányítóval volt irányítható, de most radugtam az alaplap csatlakozójara a 4 pines csatit de nem ismeri fel. (bár most hogy leirtam lehet ezt fordítva is dugni?) vagy más hiba lehet?

Egyébként az aura synx alapesrtben felismert ezeket? Ezen egy AMD prism hűto van amivel gondoltam osszeszinkronizalom a ház ventiket. Ez kivitelezhető ugye?

(#102390) palfitom válasza tibike8 (#102388) üzenetére


palfitom
félisten


tibike8

Szia,

A Zen még elég válogatós volt, a Zen+ már jóval kevésbé, a Zen2/Zen3 pedig "Intel"-szerűen mindenevőnek nevezhető. 3600XT mellett szinte bármilyen B450-B550-es lapban 99%, hogy menni fognak szépen a Ripjawsok.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#102391) palfitom válasza mokus1 (#102389) üzenetére


palfitom
félisten

Idézem a téma tudnivalókat:
Ha az alaplapoddal kapcsolatos kérdésed van ami nem függ össze a vásárlással (beállítások, OC, stbstbstb...) vagy csak valami meghibásodott akkor látogasd meg az "Nem indul és mi a baja a gépemnek " illetve az "Azonnali alaplapos kérdések órája" topikot! Ez egy ajánlós/vásárlós topik!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#102392) tibike8 válasza palfitom (#102390) üzenetére


tibike8
őstag

Köszi a választ :R
Ha jól rémlik egyébként, alap órajellel viszont mindenben mennie kell és a válogatás a húzást érinti, ugye?
Illetve mi lehet a rációja a lapgyártóknak, hogy mégis feltüntetik a supportál RAM-okat?

[ Szerkesztve ]

(#102393) endilv426


endilv426
csendes tag

Sziasztok!

1151 V2-es foglalatú alaplapból van olyan amin van hátoldali Thunderbolt csatlakozó? (tehát amihez nem kell külön kártyát venni)
Én nem találtam ilyen alaplapot de gondoltam biztos ami biztos megkérdezem.....

Köszönöm előre is a segítséget!

(#102394) jokeph válasza endilv426 (#102393) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Igen, jellemzően Z370/Z390-es lapokból. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#102395) palfitom válasza tibike8 (#102392) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, persze az alap órajellel mennie kell.

A gyártó természetesen nem tesztelik végig az összes létező ramot, így a listába csak x típus szerepel.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#102396) Quent1n válasza Aprósólyom (#102386) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ez nem a Pro verzió, azt megjegyzem de azért jó hűtő. :) Egyébként arra gondoltam, hogy ugyanilyet vennék, ha az újabb modellekhez már mellékelték esetleg gyárilag. De erre vonatkozólag nem nagyon látok olyan infót mint pl. az Arctic AIO-nál, ahol odaírták, hogy rev 6.

Amúgy igen, néztem anyagokat és azt mondják a dobozos is teszi a dolgát bizonyos keretek között. Végül is egy DX500 házban lenne Silent Wings 3-as ventik között.

#102387jeni : Sajnos most nem ilyen gyors ha ragaszkodom a feketéhez, mert az épp nincs nekik :D . Persze valszeg úgyse látszódna, szóval teljesen mindegy a szín.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#102397) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

I5 12600k alá milyen olcsóbb lapot vennétek, ddr4-3000 t használva. Nem akarok 32gbt cserélni..
Azt néztem h a tuning miatt nem feltétlen éri meg a 690. Olcsóbb eggyel nagyobb procit venni. Viszont a gyari max frekit stabilan kéne tudnia.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#102398) Nrx11


Nrx11
újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek.Jelenleg egy i510600K processzorom van egy Evga rtx 3060 kártyával, Gigabyte H510m Sh2 alaplappal, Teamgrup 2x8 Gb ddr4 3200mhz rammal, 500gb-s m.2 ssdvel és egy 700w-os Xilence táppal.Az i510600k processzorom alapórajele 4.1ghz ez játék közben összmag teljesítményben 4.5 ghz.Jól kezeli a H510m Sh2 ( 6plus 2 fázisíú Digitális Vrr-el bír) nem fagy nem crashel.
Szerintetek lecseréljem ezt legalább egy B-s alaplapra? Nem akarom húzni a procit!A B-s alaplapnál ez a játék közbeni 4.5 Ghz akár feljebb is mehetne? A cpu és a gpu játék közben 75-80 fokos. A cpu hűtöm 150 tdp-s.
Előre is köszi a választ bocsánat ha sok helyen nem pontosan fogalmaztam.
Üdv: Attila

(#102399) jeni válasza Nrx11 (#102398) üzenetére


jeni
félisten

mennyi a kereted az új lapra?
magam részéről Z490 lapot vennék (a B460-s lapnál a cpu a korlátozott -tuning révén-) még ha fejleszteni és kicsit húzni akarod a K-s procid lévén.
i510600K procinál előny a Z490 lap használata.
az összefoglalóban van ajánlott Z490 lap.

(#102400) endilv426 válasza jokeph (#102394) üzenetére


endilv426
csendes tag

Megnéztem a tipusokat amiket írtál de én azon nem találtam Thunderbolt csatlakozót. Nekem 1151 V2-es foglalat kellene, és ezeken 1151-es volt csak.
i7 9700-ás CPU-m van és ahhoz keresek olyan alaplapot amin van Thunderbolt 3.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.