Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55101) Logitech válasza Lauda (#55084) üzenetére


Logitech
aktív tag

Bármelyik autóban bekapcsolod a tempomatot, és hátramászol, az is neki fog ütközni valaminek, sőt, tempomat se kell, egy téglával kitámasztom a Ladán a gázpedált, nem tettek meg mindent, hogy ezt ne tehessem meg.

(#55102) Reggie0 válasza bul07 (#55078) üzenetére


Reggie0
félisten

Elkepzelni el tudom, foleg, hogy a legszuro papirbol van. Csak a cikk amit linkeltel ott meg nem biztosra mondtak.

(#55103) 8th


8th
addikt

Egy 72 éves autós a lépcsőn próbálta elhagyni a miskolci Deszka-temetőt, de elakadt a Volkswagenjével. :))

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#55104) Reggie0 válasza mezis (#55097) üzenetére


Reggie0
félisten

Gondolom a kinai taxi kinai allami mintara epul: Majd kiszallhatsz, ha ok gondoljak ugy :)

(#55105) cappa72


cappa72
nagyúr

"Szép..."
fegyvert rántani, ez miatt...
Ha igaz, ez már bűncselekménynek számít. (nem biztos, de mintha az autós topikban valaki írta volna, hogy fegyverrel nem hadonászunk, fenyegetőzünk)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55106) mephi666


mephi666
nagyúr

mai jelenet ...nem volt kocc, de ahogy elmentem mellettük, szép anyázás indult...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55107) Lauda


Lauda
félisten

Ukrajnában engedélyezni akarják a kamerával rögzített közlekedési szabálysértések bizonyítékként való elfogadását.
Anton Herascsenko ukrán belügyminiszter-helyettes az Ukrajna 30 fórumon jelentette be, hogy új módszereket léptetnek életbe a szabálysértések eredményesebb kiszűrése érdekében.
Több kamerát helyeznek ki az utakra, szigorítják a szabálysértők büntetését, illetve ENGEDÉLYEZIK A MENETRÖGZÍTŐ KAMERÁK HASZNÁLATÁT, AZ EZEK ÁLTAL KÉSZÍTETT FELVÉTELEKET PEDIG ELFOGADJÁK BIZONYÍTÉKKÉNT - írta a Kárpáthír.
Elegendő, ha valaki félperces videót készít az előtte szabálytalankodó autóról, és azt elküldi a rendőrségnek. A videó alapján eljárást lehet majd indítani a szabálysértő ellen, A FELJELENTŐ PEDIG MEGKAPNÁ A KISZABOTT BÍRSÁG TÍZ SZÁZALÉKÁT. [link]

Alapból nem kedvelem a feljelentgetősdit, azonban ami a magyar utakon jelenleg zajlik, ezt a megoldást itt is örömmel támogatnám és részt is vennék benne (nem mint elkövető).

(#55108) mephi666 válasza Lauda (#55107) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ha visszakeresel a hsz-eim közt, én már rég mondtam, hogy ez kellene a hazai utakra :D ha máshogy nem lehet nevelni a népet, ez megtenné a hatását

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55109) Csabex válasza Lauda (#55107) üzenetére


Csabex
őstag

Volna olyan elvetemült aki egész nap róná az utakat, hogy pénzt keressen a dash kamerájával :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#55110) Reggie0 válasza Csabex (#55109) üzenetére


Reggie0
félisten

Legalabb le lehetne epiteni egy csomo felesleges rendort es valami hasznosra kolteni a penzt.

(#55111) tyielow


tyielow
aktív tag

[link] nem mai eset, de most postolták ki. Ez megvan? Ilyen matchbox-szal szar útviszonyok közt mert előzni. Úgy hogy a kis chipseszacskó autóban van még 3 utas mellette. Hány év járna az ilyennek? :(((

YouTube: toty1ka

(#55112) bul07 válasza Reggie0 (#55102) üzenetére


bul07
nagyúr

Persze mert még ítélet előtt született az a cikk (2000. máj. 5)
Bírósági ítélet meg valamikkor 2005 környékén született , egy cikk 2005 júliusából, [link]

.....................

Tesla dologhoz még egy gondolat

Az oké hogy le van írva hogy hé paraszt ott kell üljél a volánnál, de a cégtől és a vezérétől meg folyamatosan az a propaganda folyik hogy önvezető meg milyen fejlett
Tehát megtévesztik az egybites embereket és azok meg elhiszik hogy önvezető, már ha a neve is az

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#55113) szebe válasza tyielow (#55111) üzenetére


szebe
őstag

Ha jól látom az egy Alto, abba meg csak az 1.1-es ment 63 lóval. Abba még beleülnek 4-en, remek menetdinamikával rendelkezhet(ett) :(

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#55114) mephi666 válasza szebe (#55113) üzenetére


mephi666
nagyúr

nincs olyan hét, amikor ne történne minimum 1 (gyakran halálos) baleset itt a 44-esen a közelben... :U ha kecskeméttől kunszentmártonig megnézed a régi 44-est, van kb 4 olyan szakasz rajta, ahol biztonságosan lehet előzni egy gyengébb kocsival... (amikor van pl 1.5km tiszta, egyenes szakasz és tudod, hogy a 60lovas géppel meg tudod szépen előzni a 70-80közt zötyögő teherautót) ...végig kanyarog az egész út és a kanyarok nagy része beláthatatlan... ennek ellenére sokan nekiállnak kanyarban előzni (ami nem mindig jön be) ...volt, hogy 60lovas f-el beálltunk (óra szerint) 90-100 közti tempóra, kamion meg kb 40km-en keresztül tapadt ránk és időnként ki is tekintgetett (pl kanyar előtt is) ...na ott erősen gondolkoztam, hogy mégis mi az anyámat csináljak? vagy az idiótája mégis mit gondol? ...azokat értem legkevésbé, akik itt mozognak a város közelében a 44-esen: itt laknak valamelyik közeli településen, kb 10-15km-eket tesznek meg rajta és nekiállnak kockáztatni... belemennek a rizikósba, mert 85 helyett 100-al akarják megtenni azt a 10km-t :U (nyer mondjuk 1.5 percet?)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55115) Reggie0 válasza mephi666 (#55114) üzenetére


Reggie0
félisten

100 loero/tonna alatt be kene tiltani az elozest es lassu jarmukent piros rendszamot adni nekik.

[ Szerkesztve ]

(#55116) szebe válasza mephi666 (#55114) üzenetére


szebe
őstag

Pár hete jártam arra, tudom miről beszélsz. Egy részen már kész az M44, onnan meg olyan ingerszegény a dolog, hogy kb az elalvást kell elkerülni valahogy.

#55115 Reggie0

Ez így baromság.
A 80 lovas Fabia-val, és a 90 lovas Astra-val is előztem nem 1x (az említett útszakaszon is), mégis ittvagyok. Ez nem az autón, hanem a sofőrön múlik.
Ha 4-en beültünk az említett autókba, tudtam, hogy nyugi van, és kibírtam 10 percet a lassabb mögött.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#55117) Reggie0 válasza szebe (#55116) üzenetére


Reggie0
félisten

Sokminden mulik a soforon es megis van ra szabaly. Pl. kamionok nem elozhetnek a 2 savos autopalyan napkozben. Szoval ez nem kizaro ok. Az nem jelent semmit, hogy te kibirod varni, masok meg nem es ebbol halalos balesetek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#55118) cappa72 válasza Reggie0 (#55115) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egyetértek Szebe-vel. Baromság , főleg ilyen 100LE/T megközelítéssel. Így egy 2.0tdci Ford Galaxyval sem szabadna előzni...
Gondolkodni kell előzéskor, és ahogy a kresz is írja, fel kell mérni a távolságot.
De szerintem a távolságon kívüi egyéb tényezőket is fel kell mérni: hány személy, milyen nehezek, milyen autó van a seggem alatt, milyen gumi van rajta, milyen időjárási/útviszonok vannak, fordulat/nyomaték (dízel vagy benzin üzem ugye...) Vagy épp lendületből előzöl (ami a 60LE-s F Astra esetén erősen javallott volt)
Az emberi tényezőt nem tudod kizárni, és vannak, akik helytelen döntést hoznak - sajnos.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55119) Reggie0 válasza cappa72 (#55118) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk a konkret erteken lehet vitatkozni, de be kell latni, a forgalom novekedett surusege es a technikai fejlodes mellett mar nem szabadna a lepkefing csotroganyokat kozveszelyes manoverbe engedni. Ezen autok folott mar eljart az ido.

Sajnos ez egy pszichologiai kerdes is. Ha szeretne elozni, de nincs alkalma sokaig, akkor egy ido utan elfogy a turelem es megprobalja eroltetni ott ahol nem kene es baleset lesz a vege. Ha tudna, hogy soha nem is elozhet, akkor nincs miert turelmetlenkednie.

[ Szerkesztve ]

(#55120) mephi666 válasza cappa72 (#55118) üzenetére


mephi666
nagyúr

na igen: 60as F-ben ültünk 4-en, tetőn a 320literes box, csomagtartóban majdnem 1heti élelem meg sör... így azért izgalmas volt 70-el haladó tehert előzni :) ...mármint folyamatosan csekkolni, hogy mögöttünk jön-e valaki, szemből tiszta lesz-e, mire lendületből odaérünk 3-asban pörgetve... majd előzés közben elváltani 4-be, mert 90 fölött hangosodik nagyon a gép :) nem ugyanaz, mint a céges dízeleknél, amiben ülök egyedül, 70-el haladó busz mögött visszarakom 4-be, majd index-ki-padló és mire megelőzöm, már 110 fölött van a mutató...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55121) cappa72 válasza Reggie0 (#55119) üzenetére


cappa72
nagyúr

nem szabadna a lepkefing csotroganyokat kozveszelyes manoverbe engedni.
Ezzel egyetértek. És itt jön be az ember, aki a megítéléséről ismerszik meg.
Azért sem lenne jó, mert ha pl. maradjunk 60LE-s Astra-nál, és az az általad említett piros rendszámot kapná, akkor olyan dugók lennének, hogy hü. Végsebessége is megvan, előzni is lehet vele - ésszel! -, mégis ha egy kisebb Suzuki-t tilos lenne előzni vele, amivel épp 40-nel megy a papóka&anyóka a szomszéd faluba bevásárolni, ott dekkolna minden max. 60LE-s autó, akkor a többi 200+LE-s autós mit szólna? Akkor állandóan kocsisort kellene előzniük az al'isztokl'ata úl'iembel'eknek. (szerintem nagyobb lenne a fszkó a vezetők/sofőrök között, mint most. És már most is 170+LE esetén mjd'mindenki janinak - MHCS-nek - érzi magát)
Életszerűtlen :N .

#55120mephi666
:C
Én a 75 lovas F-ből (1.6 8v) ültem át egy csak 110 lovas dízelbe, és bár a tömeg lóerő arány hasonló (15,2 vs 15,4), azért a Galaxyval más volt.
Igyexem mindig figyelni, hogy mi van a seggem alatt, és mit/mennyit viszek - sz'tem ez az alap.

Amúgy a kicsi klímás autókon van ún. "rocket mode" gomb. A/C-t írtak rá. ;) Amikor kikapcsolod a klímát, meglódul az autó (egy Sizuki-s ismerősöm mesélte).

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55122) Reggie0 válasza cappa72 (#55121) üzenetére


Reggie0
félisten

És itt jön be az ember, aki a megítéléséről ismerszik meg.
Amiben nem lehet megbizni.

Ha sok a 40-el halado auto a fouton akkor a rendor kiszedi amiert indokolatlanul lassan megy.

[ Szerkesztve ]

(#55123) cappa72 válasza Reggie0 (#55122) üzenetére


cappa72
nagyúr

Amiben nem lehet megbizni.
Az autókban sem.

Ha sok a 40-el halado auto a fouton akkor a rendor kiszedi amiert indokolatlanul lassan megy.
De az általad vázolt korlátozás esetén 1 ilyen autó elég, a többi nem előzhet, csak a 200+LE-s szekerek. Akkor az elsőt szedi ki az éppen ott termett rendőr, a többi mehet útjára, vagy az egész sort végigkérdezi, hogy Ön akkor indokolatlanul ment lassan, vagy helyesen a tiltásnak megfelelően a nem-előzés miatt ment 40-nel?
(már kicsit gonosznak tűnhetek...)

Szerintem ezt nem fogjuk megoldani itt; persze nem is ezért beszélünk róla.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55124) 8th válasza Reggie0 (#55117) üzenetére


8th
addikt

Az nem jelent semmit, hogy te kibirod varni, masok meg nem es ebbol halalos balesetek vannak.

De hát aki hülye az mindegy miben ül, az minden autóban pont ugyan olyan hülye marad. Eddigi leggyengébb autóm egy 50 lóerős 1.0i seat ibiza volt. Jelenlegi koszolós munkásautóm egy 60 lóerős kehes 1.4 fasztra. Még mindig élek pedig szoktam vele előzgetni.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#55125) mezis válasza Reggie0 (#55115) üzenetére


mezis
nagyúr

Kiegészítő táblát az előzni tilos alá vagy külön tábla a 49KW/1448KG (igen, így van a forgalmi engedélyben, nagy betűkkel....) alatt előzni tilos, de az hogy sehol nem előzhet, az baromság.
Miért 49 és 1447? A Citroen C3-amnak ennél kicsit kedvezőbbek a paraméterei. :D
Lehet vele is előzni és szoktam is. Dacia-val, Trabantal is lehetett, lehet előzni. :K

mezis

(#55126) kw3v865 válasza Reggie0 (#55117) üzenetére


kw3v865
senior tag

Tudsz esetleg olyan statisztikát mutatni, amely tartalmazza teljesítmény/tömeg kategóriákra lebontva, hogy mennyi balesetet okoztak?

(#55127) Reggie0 válasza cappa72 (#55123) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem nehez feladat: amelyik a sor elejen megy.

(#55124) 8th: Nem mindegy olyan szempontbol, hogy az elozeshez szukseges uthossz rovidebb lesz, azt meg konnyebb belatni. A jobb oldali tukor is kotelezo, pedig csak a hulye nem tud korulnezni.

(#55125) mezis: Reszben igazad van. A korlatozasnak kene lennie az alapnak es kitenni kulon tablat hol elozhet mindenki.

(#55126) kw3v865: A kamionok elozesi tilalmahoz hol van statisztika? Van arrol statisztikad, hogy mennyi balesetet okoz az, hogy ha a gyalogos nem az ut bal oldalan megy, hanem a jobb oldalon? Vannak logikus dontesek, amelyekhez nem kell statisztika. Az, hogy nagyobb sebessegnel ezekkel az autokkal sokkal nehezebb elozni es hosszabb ut kell hozza egy fizikai teny.

[ Szerkesztve ]

(#55128) BigBear válasza Reggie0 (#55119) üzenetére


BigBear
senior tag

Na, ha elfogy a türelem és ott előz ahol nem kéne, akkor nem szabadna vezetnie. Pont az ilyenek járjanak inkább gyalog, mert potenciális gyilkosok. Hülye felfogás, hogy az a hibás, aki lassabban megy, mert nem bírja a másik kivárni, amíg biztonságosan előzni tud.
Hozzá kell tenni, hogy az emberek igen nagy része nagy ívben sz@rik a szabályokra. Normál úton 90-es megengedettnél óra 100 körül haladva az ember forgalmi akadály az önjelölt "Sumákerek" miatt. Záróvonal nem betonfal, stop minek van, elsőbbséged meg akkor van, ha megadja a másik is. De persze nem ők a hibásak, hanem az, aki 90-nél képes óra 90-100-zal haladni. A rohadék...

(#55129) Reggie0 válasza BigBear (#55128) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem hulye felfogas, benne van a kreszben, hogy indokolatlanul nem lehet lassan menni.
A fel KRESZ-re nem lenne szukseg, ha az emberek logikusak, racionalisak, elorelatoak es megbizhatoak lennenek.

[ Szerkesztve ]

(#55130) BigBear válasza Reggie0 (#55127) üzenetére


BigBear
senior tag

Persze, korlátozzunk csak. Csak szerintem 750kW/tonna a jó határ, mert Ninjával járok. :U
Ja, meg 280 alatt mindenki indokolatlanul lassan megy.

[ Szerkesztve ]

(#55131) Reggie0 válasza BigBear (#55130) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo kis szalmababok, ugyes vagy, itt egy keksz.

(#55132) mephi666 válasza BigBear (#55128) üzenetére


mephi666
nagyúr

pár éve a 83-ason ezen a környéken futottunk bele fűnyírótraktorba... végig záróvonal, buckáktól beláthatatlan kanyarok... haladtunk a traktor mögött, aki mögöttünk jött az is... pár sietős tag meg szépen jött hátulról és előzőtt végig mindenkit :U annyi, hogy kb 2 perc múlva kiértünk innen és rizikó nélkül meg lehetett előzni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55133) BigBear válasza Reggie0 (#55131) üzenetére


BigBear
senior tag

Pont annyira értelmes határok, mint a tiéd. Gyakorlatilag SEMMI köze az autó teljesítményének ahhoz, hogy valaki hogyan közlekedik. Egy 60 pacis Fastrával is lehet lendületesen, normálisan haladni, meg sok száz lovas RS Q8-cal is lehet valaki forgalmi akadály. (Veszprém - Nagyvázsony közt egy nyuszimókus ezt igazolta is nemrég, amikor az esőbel ~40-50-es tempóra lassított a kocsit vezető tapasztalt cicamókus.) Az asszony a céges Fastrával meg Sumáker utód, úgy tud menni, mint mások semmivel se. Sokkal inkább emberfüggő, mint kocsifüggő a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#55134) BigBear válasza mephi666 (#55132) üzenetére


BigBear
senior tag

Ennyi. Ezt mondom én is. Aki meg megőrül mert 2-5-10 percet vonatoznia kell, az adja vissza a jogosítványát.

(#55135) Reggie0 válasza BigBear (#55133) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem baromira van koze. En meg nem lattam olyat, hogy egy auto rovidebb ido alatt elozzon, mint amennyire fizikailag kepes. A fizikat nem lehet megeroszakolni. Es emiatt letezik az a teljesitmeny szint ami alatt mar csak fokozott korultekintessel lehetne elozni atlagos korulmenyek kozott is, ezert helybol veszelyesebb.
Nem csak az embereknek, hanem az autoknak is vannak korlataik. Ez utobbit objektiven lehet merni is.

[ Szerkesztve ]

(#55136) 8th válasza mephi666 (#55132) üzenetére


8th
addikt

Néhány éve a leggenyább nyári kánikulában a sűrű forgalom miatt beszorultunk egy hetven-nyolcvannal poroszkáló dögös kocsi mögé. Elől a dögszállító mögötte egy öreg papi a mögött egy menetrend szerinti busz aztán mi meg még páran mögöttünk. Dolgoztam temetkezésnél tudom mi a büdös hullaszag de gondold el amikor a 33°C-ban a tűző napon megbuggyan a döggel teli bádog az milyen finom "illat" felhőt húzott maga mögött ha az én gyomrom is felfordult pár perc alatt tőle. Képzelem mi lehetett fent a levegő nélküli tömött buszon. Csórók. :DDD A sűrű forgalom ellenére is könnyedén át tudtam volna ugrálni az előttem lévőket de minek izmozzak? Lefordultam egy földútra és kinyújtóztattam az elgémberedett derekam. Miközben sétálgattam elszívtam egy cigit pisáltam egyet és mentem tovább. A tököm se fog sűrű forgalomban egy ilyen bűzbomba mögött cikázni.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#55137) NoLF válasza 8th (#55136) üzenetére


NoLF
addikt

remélem a cigit eldobtad a mezőn :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#55138) mephi666 válasza 8th (#55136) üzenetére


mephi666
nagyúr

ismerem: ha szoktál járni a régi 5-ösön, akkor kecskemét és városföld közt van egy disznótelep... ha megfelelő a széljárás, akkor tuti megérzed :D járatos buszon 60 fokos szauna, ablakok résre nyitva és a nagy melegre bejön a szag... (tapasztaltam eleget) volt amikor már azon gondolkoztam, hogy rágyújtok, hogy elnyomjam a szagot :D ...szerintem a nemdohányosok is megköszönték volna

...jobb amúgy tényleg néha kiszállni a "vonatból" :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55139) 8th válasza NoLF (#55137) üzenetére


8th
addikt

Naná. Szigorúan be az út melletti száraz susnyába. :P
Kellemeset a hasznossal alapon lepisáltam a csikket.

(#55138) mephi666 Viszonylag sűrűn járok arra de szerencsére a röfitelephez még nem volt szerencsém. Ez is a "környéken" történt 52-es úton. Kecskemét felől mentem Solt irányába. Gondolom a Solti atev telepre vitték a szajrét. Brutál bukéja volt. :D

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#55140) cappa72 válasza Reggie0 (#55135) üzenetére


cappa72
nagyúr

De olyat láttam, aki ésszel felfogja, hogy nem rakétában ül.
Innentől pedig korlátozni azt, hogy teljesítmény/LE, teljesen életszerűtlen. Élhetetlen lenne. (ráadásul szerintem ha ilyen lenne, az olyan, mintha a felelősségek is elvennék a kis teljesítményű autósoktól, vagyis méginkább felelőtlenek lennének - de ez mind csak konteó, annak meg van topikja ;)) Akár lehetne önvezető autókat is bevezetni, és azok kizárólag a kresz szerint vezetnének. Persze vannak értelmes korlátozások, de az ész/viselkedés arányra ezt még nem hozták meg.
A korlátozás senkinek nem lenne jó, több lenne a baleset ez miatt. Már említettem, hogy még nagyobb lenne a feszültség a sofőrök között.
Azt kell felfogni ésszel, hogy az előzés az egyik legveszélyesebb művelet.
"az ész a fontos.... az ész a fontos... az ész a fontos, nem a haj"

És igen, valóban van indokolatlan "lassúhajtás". De ilyen esetekben jellemzően ritkán toppan ott egy rendőr.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55141) mephi666


mephi666
nagyúr

na ez a videó is elég megosztó, a cím meg félrevezető ...időt nézve amikor először próbálkozik az előzéssel és a kamion legyez egyet, onnantól 8másodperc és jönnek szemből... következő nekifutásra kb 6-7 másodperc alatt kivitelezi az előzést nagyobb gázzal és lassító kamionossal :U nem volt veszélytelen, amit a kamionos csinált, de még mindig jobb, ha 1 hülye megy az árokba, minthogy ártatlanokat kapjon szembe

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55142) tyielow válasza mephi666 (#55141) üzenetére


tyielow
aktív tag

hát többen írják, hogy a sofőr volt a hülye. szerintem is. ilyen szűk göröngyös úton, ilyen időben... áh. 8-10 percen bleül tuti jött nekik egy tisztább szakasz

YouTube: toty1ka

(#55143) mezis válasza mephi666 (#55141) üzenetére


mezis
nagyúr

Kockázati tényező volt még az aquaplaning.

Ilyen időjárási, útviszonyok mellett sokkal jobb ha az ember marad a kamion mögött jókora követési távolsággal, amikor már nem kell állandóan ablakot mosni.
Had menjenek, akik sietnek. Tapasztalatom szerint van amikor 50 - 100km-en pár perc "nyereség" jön össze egy előzéssel.
Megéri? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#55144) Elemental válasza mezis (#55143) üzenetére


Elemental
addikt

Volt már részem aquaplaningben, hát, kb szívrohamot kaptam. Az volt a szerencse, hogy csak a két jobb kérek vesztette el a tapadást. Nem is lett gond belőle, de nagyon ijesztő volt így is.

(#55145) mephi666 válasza mezis (#55143) üzenetére


mephi666
nagyúr

Jaja, 52esen kaptam már akkora esőt, ami egy pillanat alatt jött és 70nél is kezdett felúszkálni a kocsi a nyomvájúkban megálló vízen... lassítottam és megálltam az első parkolóhelyen 10 percre... amikor csillapodott az eső, visszajött a tapadás, de páran még mindig hasonlóan várakoztak az úttest mellett

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55146) NoLF válasza tyielow (#55142) üzenetére


NoLF
addikt

nekem is ez a véleményem, irtó hülyének kell lenni hogy valaki ilyen úton, ilyen látási éd időjárási körülmények között mindenképp meg akarjon előzni egy láthatóan nem 40el döcögő kamiont...
ahogy látom, leginkább egy ütközéstől mentette meg a kamionos a faszit, egy jó felúszás ilyen úton akármikor megtörténhet... főleg becses országunk átlag gumiminőségét és kopottságát ismerve.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#55147) bul07


bul07
nagyúr

Csak csendben nehogy jövő héten meglepjenek titeket csomagocskával

Keddtől megszűnik az ingyenes parkolás az országban.

Pénteken fogadhatják el és jelentik be ha minden igaz

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#55148) Elemental válasza bul07 (#55147) üzenetére


Elemental
addikt

Végre már.

(#55149) Csabex válasza bul07 (#55147) üzenetére


Csabex
őstag

Hála a Jó Istennek ! :) Amennyi szentet és angyalt meg mindent lehoztam az égből az elmúlt egy évben, hát életem csúcspontja volt ilyen téren... Megvan az a feeling amikor a környező utcákat járod 15-20 percen keresztül és sehol nem találsz parkoló helyet? Ezt napi szinten átéltem itt az V. kerület szívében. Talán heti egy alkalom volt amikor 5 perc alatt találtam helyet. Olyanra is volt példa, hogy ott hagytam a kocsit villogva a bicikli sávban, mert egyszerűen rohannom kellett a biológiai szükségleteim miatt. Számtalan tilosban parkolós példa is volt, akkor meg rettegtem, hogy mi van ha a közteresek betalálnak...
Szóval számomra ez áldás :) Ragasztom is fel hétvégén a kerületi ingyen parkolásra jogosító matricát.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#55150) mephi666


mephi666
nagyúr

ilyen barátok után már nincs is szükség ellenségekre

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.