Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) liszi70 válasza Aske (#42850) üzenetére


liszi70
nagyúr

Panasonic LX7
Ettől fényerősebb optikájú gépet nehezen fogsz találni ebben a kategóriában, és az általad leírt többi szempontból is kitűnő választás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#42852) BiriBum válasza Aske (#42850) üzenetére


BiriBum
őstag

Pentax MX-1. Kiváló fényerejű optika, automata makró mód, az átlag kompaktokénál nagyobb szenzor (1/1.7")

[link]
[link]

Ára kicsit húzós, kb 130k, de szerintem ideális a célra.

(#42853) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

A munkahelyemen használt fényképezőgépünk 4 év aktív, mindennapos használat után megadta magát.
Szeretnék helyette egy újat, ebben kérném a segítségeteket. Minőségügyön dolgozom, kis méretű autóipari alkatrészek problémáinak fényképezésére használjuk a gépet.
Egy olyan kompakt gép kéne ami nagy felbontású, jók a makró tulajdonságai (szupermakró), ultrazoomos és mondhatni strapabíró (napi szinten átlagosan 50db képet készítünk). Ami feltételnek még meg kell felelnie: SD kártya foglalat és ceruza akksi befogadás továbbá olyan fogás / méret / súly, hogy 1 kézzel fogva tudjunk vele exponálni (másik kézben sok esetben tartjuk a fényképezendő alkatrészt)
Amit még nem döntöttem el az az, hogy bridge típusú legyen e vagy sem. Ajánljatok kérlek alternatívát arra is légyszi! tapasztalatom mondjuk nincs velük méreténél / súlyánál fogva mennyire praktikus és kényelmes ha 1 kézzel fogja az ember...
Keret: 60.000Ft

Köszi

(#42854) cotag


cotag
senior tag

Srácok, ezt megmerjem venni egy SX260 fényképezőbe??? [link]

(#42855) Tibusz00 válasza GIhe (#42848) üzenetére


Tibusz00
tag

Köszi az infokat! :)

(#42856) Nagya21 válasza cotag (#42854) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Meg....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#42857) PRO-peller válasza JamesHolden (#42853) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Most egymásra licitáltok céges fgép beszerzésben? :U

(#42858) .: JuSzT :. válasza PRO-peller (#42857) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:C

(#42859) BiriBum válasza JamesHolden (#42853) üzenetére


BiriBum
őstag

Egyet nem értek, hogy ehhez minek kell ultrazoom.

(#42860) CGmatula válasza CGmatula (#42849) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Valaki esetleg válaszolna a fenti kérdésemre? Köszönöm előre is!

(#42861) BiriBum válasza CGmatula (#42860) üzenetére


BiriBum
őstag

Huszáros képminőségre egyiknél se számíts.

(#42862) PRO-peller válasza CGmatula (#42849) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nekem elég baljós előérzetem van ezekkel a fuji s-akármiktől. Mintha a krimpli vagy a burgonya között vacillálnál. Hamár bridzs legyen a videója csoki.

(#42863) CGmatula válasza BiriBum (#42861) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Nem is szeretnék "DSLR minőségű" képeket,csak azért mégis jobb legyen mint egy ultrakompakt 20 ezres gép. Csak én vettem észre, hogy szinte minden fuji gépnél a videóban hallatszik a zoom mechanika hang? Az előző gépem is fuji volt,ott viszont szinte egyáltalán nem volt közben hang (az optikai zoomnál).

Viszont más gyártóknál meg nem nagyon láttam úgymond "belenézőt". : [link]
Ami viszont fontos lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

(#42864) PRO-peller válasza CGmatula (#42863) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ha most nem kapsz tuti tippet, akkor jobb lepróbálni boltban. De a tesztoldalakról meg tudsz tesztvideót tölteni. 1x én is megszívtam a fgép videóképességét. Sírva adtam el ezerrel. A fénykép részét majdhogynem ne is nézd. 45 ropiért ezek egyre mennek. Vagy használt pana fz-k jönnek képbe. A nikon p510-520 most nem tudom hogyé, de azok még "képet"is csinálnak.

(#42865) BiriBum válasza CGmatula (#42863) üzenetére


BiriBum
őstag

Ez esetben a 4200 inkább nyerő. [link]

[ Szerkesztve ]

(#42866) CGmatula válasza BiriBum (#42865) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Mindenképp kifogom próbálni boltban, anélkül nem venném meg.

Ha lesz még zsém akkor a 4300 lesz,ugyanis csak az optikai zoom a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#42867) BiriBum válasza CGmatula (#42866) üzenetére


BiriBum
őstag

Már az 576mm-ert sem tudod kézben kitartani. Minél nagyobb a zoomátfogás, annál rosszabb a képminőség.

(#42868) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Most még az ugrott be, h a 26x az ma már inkább kis átfogásnak számít bridzseknél. Tehát a 20x zoomos travelzúmok erősen közelítenek erre és jóval kisebbek. Egy pana tz30 igaz nem 45 pengő, de nem sokkal több elég jó képet és videjót is kiad magából. EVF no az nincs. De ezek az olcsó evf-ek meg hát megint csak izék.

(#42869) Stev


Stev
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Bridge gépet szeretnék, 50-70 e Ft körül.

NIKON,Canon és PENTAX típusokat néztem:

Szerintetek melyiket érdemes választani?

NIKON Coolpix L820
[link]

PENTAX Optio X-5
[link]

Canon PowerShot SX500 IS
[link]

A PENTAX és a Canon mellett szól a manuális állítási lehetőség a NIKON meg ugye a "márka" :-)

Köszönettel:

István

LENOVO Z50-70(i5 4210U;HDD: 500 Gb+8 SSD;8 Gb RAM;-NVIDIA GF 840M)

(#42870) TayRol


TayRol
veterán

Ahoi,

Fuji X20-nak tudtok mondani alternatívát, vagy nyugodtan meg lehet venni?

Illetve mi lenne az ajánlott ha kell EVF illetve ha nem kell? Olyan 160e a keret.

Milc nem kell, az már van.

Köszi!

(#42871) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

#42853-ra valaki? :F
kéne egy jó makrós kompakt gép 60-ért

(#42872) PRO-peller válasza TayRol (#42870) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Pana lf-1 EVF
Nikon p7800 EVF

Sony Rx-100 is belefér 160-ba.

(#42873) TayRol válasza PRO-peller (#42872) üzenetére


TayRol
veterán

köszi!

lf1 elég vérszegény obival rendelkezik;
7800-as nemrossz, de az a szenzor...

rx100 szerintem kiesik, nem tetszik, hiába a tudás.

lx7 + evf2? ill. az említett x20?

[ Szerkesztve ]

(#42874) PRO-peller válasza TayRol (#42873) üzenetére


PRO-peller
senior tag

X20 nekem bejön. De nem tudom a frankót.
Az az igazság h nehezet kérdezel.
Nekem a lx7 pl a színvilágával nem oké, de raw-ban lehet h más.

De ott van még az oly xz-1 is ha cél a spórolás.

Mi van a p7800 szenzorával?

(#42875) TayRol válasza PRO-peller (#42874) üzenetére


TayRol
veterán

nem célom a spórolás, jó gépet szeretnék.

a p7800 szenzora számomra kicsi, amúgy nem rossz a tudása alapján.

azért köszi!

(#42876) PRO-peller válasza TayRol (#42875) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nem 1/1.7"-es méret van a p7800-ban? A gixinfó hazudik. :)

Asszem van itt vkinek x20-sa hátha be tudod számoltatni. Sok sikert!

(#42877) kivlov


kivlov
aktív tag

Sziasztok!

Van egy eladó szinte új Sony HX20V fekete fényképezőm ha valakit érdekelne 2014.12.30 ig gyári garanciás.

Érd.06308305835

(#42878) liszi70 válasza PRO-peller (#42874) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nekem a lx7 pl a színvilágával nem oké, de raw-ban lehet h más."

Videó esetén nekem is volt problémám egy pana kamera színvilágával kapcsolatban, de az LX7 fotóinak és videóinak színvilága teljesen rendben van, ezt bizton állíthatom.

[ Szerkesztve ]

(#42879) BiriBum válasza Stev (#42869) üzenetére


BiriBum
őstag

A PENTAX és a Canon mellett szól a manuális állítási lehetőség a NIKON meg ugye a "márka" :-)

Nikon 1917
Pentax 1919
Canon 1937

(#42880) PRO-peller válasza liszi70 (#42878) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Én ha kézbe venném az lx7-et ez lenne az elő amit alaposan tesztelnék. Mármint a színvilágot. Előítéletes vagyok a pana mondom így "régi színei" miatt elismerem. Ebben mind közt a legvégére sorolom. Tévedés jogát fenntartom az lx7hez! :) Persze a tudása az vágykeltő.

Sz:
A pana kompaktom pont h videón ad elfogadhatóbb színeket. Van különbség a fényképhez képest. Huncut ez a Pana. :)

[ Szerkesztve ]

(#42881) liszi70 válasza PRO-peller (#42880) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hidd el, tudom miről beszélsz, egy Pana HC-X800 videókamera már ment vissza tőlem a feladóhoz, részben a számomra nem hiteles színvilág miatt. Ha az egy időben rendelt Pana LX7 esetén is ezt tapasztaltam volna, az is ment volna a levesbe, de semmi ilyen gond nincs vele, a videója és a fotói is rendben vannak ebből a szempontból.

Szóval javaslom, hogy próbálj ki egyet, lehet, hogy az előítéleteid felülíródnak. :)

(#42882) PRO-peller válasza liszi70 (#42881) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Hogy fokozzam a hangulatot még említem, h a pana zajmintája sem jön be nekem általában. Ha már van zaj néha legyen szép! :DDD Amúgy meg jellegzetesen "blokkosodó". lsd. tz 1-40.

(#42883) liszi70 válasza PRO-peller (#42882) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a pana zajmintája sem jön be nekem általában. Ha már van zaj néha legyen szép! Amúgy meg jellegzetesen "blokkosodó""

Ezen mit értesz? Képeken esetleg tudsz mutatni "szép" és "blokkosodó" zajt? (Tényleg érdekel, nem kekeckedek! :D )

(#42884) PRO-peller válasza liszi70 (#42883) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Több pana kompaktnak ez a tipikus talán inkább textilmintásnak írnám le (van erre szakkifejezés?) zaj-mintázat a jellemzője. Ez sokaknak fel sem tűnik. Nem is durva hiba. Hiba? Fene tudja..

(#42885) balpis


balpis
őstag

Sziasztok!
A kompakt/bridge piacot évek óta nem figyelem. Most viszont egy jó ismerős megtalált egy kérdéssel, és nem tudok teljes biztonsággal választ adni neki. Ti hátha jobban ismeritek ezt a kategósiát.
Az elvárás: általános használat, minél kisebb késleltetés, makro lehetőség, legalább "közepes" telezoom és legalább 24mm ekvivalens széles látószög. Minél kisebb zaj, lehetőleg saját litium akku. És persze jó, ha van valami rázkódás kiszűrő képessége is.
FullHD video képesség nem hátrány...
Az ár viszont erősen korlátos, max. 100k (ha nem Li akkus, akkor akkuval és rendes (pl. IPC-1) töltővel együtt.

Ebben a kategóriában az elvárásokat leginkább megközelítőnek én ezt találtam:
Panasonic Lumix DMC-FZ62
Tudtok esetleg hasonló árban ennél jobbat?
Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#42886) liszi70 válasza PRO-peller (#42884) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, nagyjából látom mire gondolsz.

Itt egy ISO 800-as és egy ISO 80-as fotó az LX7-tel, döntsd el te, hogy látsz-e rajta ilyen jellegű "textilmintát". Én nem látok nagyon zavaró zajt. Természetesen messze van például az ősrégi Canon 350D-m képminőségéhez, de azért ez mégiscsak egy kompakt, annak megfelelő minőséget várok el tőle.
(Jobb klikk a képre, mentsd el, elvileg ugyanaz lesz, mint ami a gépből kijött, EXIF-el együtt)

[ Szerkesztve ]

(#42887) SocketA


SocketA
aktív tag

Sziasztok!

Segitsegeteket kernem: Ajandekba szeretnenk venni fenykepezogepet, az alabbi elvarasokkal:
- ~100eFt a keret (lehet olcsobb is, de ha nagyon jo, akkor lehet dragabb is)
- Alapvetoen csaladi kepek, kirandualasok, nyaralasok megorokitese. Lehetoseg szerint minel gyorsabb kepkeszites, minel egyszerubben.
- Jo lenne par extra funkcio, pl: fullHd video, wifi (okostelefon vezerles), gps, HDMI, USB, lehetoleg erintokijelzo.

Egy fotos ismerosom ezt a Panasonic-ot ajalotta, aminek a tulajdonsagai nagyon tetszenek, igazabol minden benne van, de talan a kepe nem olyan meggyozo.

Ugye alapvetoen kompakt gepet kereunk, amivel gyorsan meg lehet orokiteni egy pillanatot, es nem kell allitgatni. Lehet ertelme ebben az esetben MIRC-es gepekben gondolkozni? Mert az Olimpus EP3-nak nagyon szep kepe van, dehat a Panasonic-hoz kepest nincs olyan tudasa. Szerintetek atlagos felhasznalo eszrevenne ezt a kulonbseget?

Illetve egy kerdesem van meg: Akinek vesszuk van 3D TV-je, erdemes 3D-s fenykepezot venni? Jok ezek?

Varom, hogy ezek alapjan Ti mit ajanlanatok nekem! Elore is koszonom minden hozzaszolast! :R

(#42888) Alex91 válasza SocketA (#42887) üzenetére


Alex91
félisten

Na, most jatekra kell, vagy fenykepet csinalni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42889) SocketA válasza Alex91 (#42888) üzenetére


SocketA
aktív tag

Fenykepet csinalni, lehetoleg jo kepet. Nekem nagyon tetszik ez a MIRC Olympus gep, de felek tole, hogy tul sok macera osszeszerelni.
Inkabb olyan gepet keresunk, amit csak bekapcsolsz, csinal egy jo kepet, es mar lehet is feltolteni vagy tv-re attenni. Tehat ami magatol a legjobb kepet kesziti.

Mert biztos vagyok benne, hogy ez az Olympus jobb kepet csinal, csak keves funkcioja van.

(#42890) PRO-peller válasza liszi70 (#42886) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Az iso80-as kép zajmentes. Én nem látok semmit rajta. Éles nagyon jó képminőség.

Az iso800-as képen már mintha éledne a panás "képkarakterisztika". (Pl. a padtámlák színe enyhén "sárgásodik". Illetve a karzaton függő képek hátterének a kékje avagy zöldje? is a szemem vonzza feleslegesen.) Ez csak egy jelző nem pedig minősítés! Kompakthoz mérten ez igen jó. Én a nikon kompaktom felé vagyok elfogult, pedig az sem hibátlan. Van panám is. Azt használom inkább videózásra.

Ez a szín-karakterisztika rizsa teljesen egyéni felfogásom! Nem én szülöm a spanyolviaszkot. Lehet h vkinek ez a bejövős. :R

A két kép alapján még mindig van 1 cseppnyi kétségem a színekkel. De ne hallgass rám! :) Annyi szem annyi féle.

(#42891) Alex91 válasza SocketA (#42889) üzenetére


Alex91
félisten

Azert kerdem, vagy jo kep, vagy sok csicsa xar keppel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42892) SocketA válasza Alex91 (#42891) üzenetére


SocketA
aktív tag

Igen, ertem en. Sajnos most azt kell mondjam, akkor inkabb a szar kep, a sok uj funkcioval. De amugy tenyleg annyira szar az a kep? Ennek a Pananak Leica objektive van es MOS szenzor. Csak nem lehet olyan rossz az.
Vagy MIRC-es gepbol milyen arban lenne egy ilyen tudasu gep? (wifi, gps, stb) ?!

Csak mondom, a MIRC-nel attol tartok, hogy mire felszereli az objektivet, a vakut, beallitja a gepet, addigra mar a pillanat elmult....

(#42893) Alex91 válasza SocketA (#42892) üzenetére


Alex91
félisten

Neked egy csucskompakt kell... De a gps, wifi baromsagokat meg el kell felejteni. Ha talalsz benne, akkor jo, egyebkent meg szerintem meg lehet lenni nelkuluk...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42894) scarabaeus válasza SocketA (#42892) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Bocs, de mivel többször volt: MILC)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#42895) SocketA válasza Alex91 (#42893) üzenetére


SocketA
aktív tag

El kene felejteni, de ajandekba lesz. Szeretnem, ha az lenne, hogy kibontas utan lehet mutogatni, hogy mennyi mindent tud, stb stb.

Olvasom most a tesztet errol a Samsung-rol, de a vicc az egeszben, hogy itt is csak 3 csillagot kap a jpeg kep. Akkor minek vegyunk 150eFt-ret gepet, ha jpeg-be (ami egy atlagos felhasznalonak kell) sz.r kepet csinal?

Azert mondom, hogy akkor mutassatok nekem legy' szives olyan gepet, ami szep kepet csinal, EGYSZERUEN, es sok funkcioja van.

Mert a PH tesztjeben jol megfogalmazza, hogy mitol felek en:
"A JPEG motor nem a legjobb, de ha nyers fájlokból építkezünk, nagyon jó képminőséget kaphatunk – ehhez persze időre és némi gyakorlatra van szüksége a fotósnak."

De nekunk nem profi fotora kell, csak "esemenyrogzitesre"

(#42894) scarabaeus: En kerek elnezest :B

(#42896) SocketA válasza SocketA (#42895) üzenetére


SocketA
aktív tag

Olympus-nal is ugyanez a helyzet:
PH teszt:
Kontra
- Brutálisan bonyolult menürendszer,
- zajszint magasabb, mint a konkurens gépeknél,
- nem olcsó,
- régi szenzor, lassan agyontuningolva.

Szoval akkor miert erne meg 150eFt-er? Zajos a kepe, es meg nehez is kezelni...

(#42897) Alex91: Pont ezt mondom: Csak egyszeru kepek keszitesere kell, sok funcioval, de gondoltam tudnatok segiteni, hogy a sok kozul melyiket erdemes venni, hatha valami picivel tobbet tud, kevesbe szokott meghibasodni, vagy ne adj' Isten jobb kepet keszit.

[ Szerkesztve ]

(#42897) Alex91 válasza SocketA (#42895) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ha nem hobby a fotozas, akkor barmi jo lesz, ami 100k-ba kerul...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42898) Alex91 válasza SocketA (#42896) üzenetére


Alex91
félisten

Jo lesz az a Panasonic... Vagy valamelyik csucskompakt, de az inkabb kepet keszit, es nem hasztalan funkciokkal adja el magat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42899) SocketA válasza Alex91 (#42898) üzenetére


SocketA
aktív tag

Es "vagy valamelyik" alatt tudnal valami konkretat mondani? Mi johet meg szoba, ami ilyen tudasu?

(#42900) Alex91 válasza SocketA (#42899) üzenetére


Alex91
félisten

Canon PowerShot G1 X
Canon PowerShot G16
Canon PowerShot G15
Canon s120
Olympus XZ-2
Olympus XZ-10
Olympus XZ-1
Sony RX100
NIKON Coolpix P7700
NIKON Coolpix P330
Panasonic LX7

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.