Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39047) Pist@bácsi válasza Elar (#39044) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Pont, hogy a kutya a nehezebb téma feltéve, hogy nem éppen alszik.
Attól függ persze milyen körülmények között fotózod az üveget, de mivel statikus téma lényegesen egyszerűbb.

Egy borosüveget nyugodtan fotózhatsz állványról hosszú záridővel akár gyöngébb fényviszonyok mellett még alacsony ISO-n is. Ha egyéb általad nem említett körülmény miatt mégis vaku kell akkor a külső vaku valóban jobb. Bár hozzáteszem, hogy nem fotóztam borosüveget de szerintem mint minden üveg esetében fennáll a tükröződés veszélye.

Külső vakupapuccsal rendelkező gépet nem kapsz 60k-ért, és akkor a vaku áráról még nem is esett szó.

De szerintem nem is kell ilyen. Bármilyen gép megteszi amin van manuális ISO kontroll és záridő választás. Sőt az utóbbi sem feltétlenül szükséges, ha alacsony ISO-t állítasz be kevés fénynél úgyis csak a záridő növelése marad az automatika számára. Ezt akár P módban is megteheted a legtöbb gép esetén.

Konkrétan az általad linkelt gép leghosszabb zárideje 4mp, ami nem túl sok de valószínűleg a legtöbb esetben bőven elég. Persze ilyen hosszú záridőt nyilván állványról tudsz használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.