Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) msz15


msz15
csendes tag

Hali!
Fényképezőgép vásárlása előtt álok.
Elég sok hsz-t elolvastam, tehát eléggé össze is kavarodtam...
60-80 ezres árkategóriában keresek, lehetőleg uz (bridge? nem teljesen tiszta) gépet. Főleg hobbi célra lenne (gyerekek, kirándulás, városnézés), de természetesen a képminőség az első szempontok között szerepel.
Amit eddig néztem: Fuji s8000, Panasonic fz18, Sony H7 és társai (nagy látószög, zoom elég lenne kevesebb is). Ezt csak azért írom le, hogy tudásban (szolgáltatásban) kb. ez lenne az igény. Tudom lerágott csont, és az eddigi hsz-ok alapján ezekről a gépekről nagyjából le is mondtam.... de akkor milyet tudnátok javasolni. Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#10552) philoxenia válasza msz15 (#10551) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Képminőségben a legjobb ennyi pénzért.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10553) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Üdv!

Olvasgattam itt a hsz-eket és ugyanarra az állápontra jutottam mint amikor anno videokártyát akartam venni a gépbe. Egy óra olvasgatás után jojózott a szemem és úgy éreztem a témában a tudásom a 0-ról elindult a negatív irányba :(

Szóval olyan gépre lenne szükségem kb. max olyan 50-55 ezer forintos kategóriában amivel a szülők nagyobb fotós tanfolyam nélkül is szép képeket tudnak csinálni viszont a fiatalabb generáció (én) :D egy kicsit tud veled ügyködni tanulgatni, szóval enged egy kis teret a gép.

Nézegettem az A590IS-t és az A570IS-t. A problémám ott van hogy olvastam egy hsz-t (amit most az istennek sem találok) amiben arról volt szó, hogy a képek zajosak lesznek mert kis méretű tudomisénmihez nagyobb megapixel tartozik. A fent emlitett két tipusról beszélt asszem és az A570IS-t favorizálta mert az csak 7 megapixeles.

Lényeg a lényeg kíváncsi lennék mit ajánlotok a fenti árak és elvárások tekintetében?

Köszi a választ

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#10554) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Na megvan a hsz [link]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#10555) HXY


HXY
addikt

Valaki próbálta már a Nikon D60-at és a Cannon eos 450-et?

Nagyjából azonos a két gép.

Szerintetek melyik a jobb választás?

(#10556) adik válasza HXY (#10555) üzenetére


adik
őstag

hát eléggé nem. A Canon oldalán van egy nagyobb kereső, élőkép, nagyobb kijelző, valamivel talán jobb szenzor, nem herélt obipark.
Nikon oldalán a minőségibb anyaghasználat. Rapidban.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#10557) olli válasza Degeczi (#10533) üzenetére


olli
tag

A gépen történő vizsgálódás csak egy gyorsabb lehetőség, RAW-ból TIF-be konvertálás után a valós értékeket elemezhetjük. Az egyes gépek adott ISO értékhez tartozó zajszintje érdekelne, összehasonlítva megkönnyítené a választást. A TIF képek gyors értékeléséhez a AKVIS Enhancer progit találtam. És még egyszer: fény nélkül semilyen ISO-n sem kellene átmenetet látnunk, a fekete az fekete. Az erősítést is program végzi meg elektronika, azokba nem lehet belenyúlni?

By cool !

(#10558) dik válasza Szten Márs (#10519) üzenetére


dik
őstag

Ok kösz a választ! Örülök töpp tipp is érkezett de a fujifilm aksis az kilőve a canon gondolkodóba ejtő bár képről nem valami bizalomgerjesztőek kicsit gagyi kinézetűek!
A Panasonic gépekről csak anyit nem vagyok fotós sőt ...., de én ha ránézek egy általa készített képre nem látok rajta különbséget! Bár igazat megvalva mesterséges fénynél katasztrófális képet csinál nagyon "zajos". Na mindegy gondolkodás megy tovább.....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#10559) atv72


atv72
tag

koszonom!

a kodak stabilizatorat nagyon nem dicserik, azt kizarnam.
a canonrol eleg gazos a forum velemenye... hezitalok komolyan rajta. az lcd messze szebb kepet ad, mint pl. fuji vagy sony.

a zoomgyuru ugye csak annyit jelent, h kezzel alltiom es nem gombbal? ez nekem nem erne tul sokat, de ha van elonye, szoljatok.

eddig minolta z2 hasznaltam, egyaltalan nem tudom, erdemes-e valtani.

(#10560) Hydra SR válasza atv72 (#10559) üzenetére


Hydra SR
addikt

Zoom gyűrű sokkal gyorsabb és finomabban állítható, mint a gombos, valamint eggyel kevesebb cucc eszi az akksit (mer' ugye a gombos az vellanymotorral mozgatja), és eggyel kevesebb dolog, ami tönkremehet. No meg a bekapcsolás utáni készenléti ideje is gyorsabb a gyűrűs zoomos gépnek. Sok előnye ellenére azért az átlag kattintós turista nem igazán használná ki egyik tulajdonságát sem. Szerintem.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10561) Vamp


Vamp
senior tag

Valaki megmondaná, mit jelent a 'Bulb" hosszúexpozíciós lehetőség? Talán azt, hogy bármeddig nyitva maradhat a blende, ezt én állítom be? (Google nem ad egyértelmű választ:D).

(#10562) blattida válasza Vamp (#10561) üzenetére


blattida
nagyúr

Ameddig nyomod... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10563) Degeczi válasza Vamp (#10561) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(nem a blende, hanem a redőnyzár)
távkioldóval van értelme, mert a gép gombját nyomogatva biztosan bemozdul

(#10564) Vamp


Vamp
senior tag

Csak mert pixinfon 8 perces tesztet tettek fel, én meg csodálkoztam, hogy vajh hogy oldják meg? Így már vili.

(#10565) ottkar válasza Vamp (#10561) üzenetére


ottkar
addikt

Az ilyen esetben viszont ajánlatos tele akkukat használni mert ennek a módnak messze a legnagyobb az áramfelvétele.

(#10566) atv72 válasza Hydra SR (#10560) üzenetére


atv72
tag

tehat akkor a pana fz50ben 'gombbal' nem is lehet zoomot allitani?

(#10567) Szten Márs válasza atv72 (#10566) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem. De ez nem hátrány, csak előny.

(#10568) msz15


msz15
csendes tag

Hali!
Van valakinek tapasztalata a Sony DSC-H50 gépről?

(#10569) stop válasza msz15 (#10568) üzenetére


stop
aktív tag

A a gép 'elődjéről' találtam egy tesztet, ajánlom figyelmedbe a mért adatokat...
én ezt próbáltam engem nem fogott meg :(
sony dsc h5
mindenképp próbáld ki a gépet különös tekintettel a felkészülési időre (akár a két kép között simán, de főleg vakuval)

valamint a sorozatfelvételt nézd meg.

szerk: ettől függetlenül fejleszthettek rajta

[ Szerkesztve ]

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#10570) ilba


ilba
tag

Sziasztok!

Én is gépvásárláson töröm a fejem, de még nem tudom, hogy milyen legyen. Természetesen a tükörreflexes gépek csábítanak, de nem zárkózok el a jobb bridge kameráktól sem. A géppel elsősorban festményeket szeretnék reprózni, de nem a plakátméret a lényeg... max. A4-es nyomdai repró (persze a netes publikálás is cél).
Tudom, hogy emellett stúdiót is kellene "építenem" (a lehetőségek alapján házi barkács), de most csak a gép a fontos, természetesen objektív megnevezésével, ha DSLR...
Mivel nem ebből akarok élni, tehát nem profi szinten fogom űzni, és "csak" a saját képeimet repróznám, ezért az olcsó/mérsékelt ársávból választanék ( max. 150K)... no meg ennyit tudok szánni rá. :B
A reprózáson kívül járnék-kelnék, embereket, tájakat is fotóznék.

Előre is köszönöm!

Üdv.

Ui.: A bátyám most akar FZ-50-et venni (persze nem nekem :D ), átmenetileg majd használgatom azt, de érdekel, hogy a fenti kívánalmaknak mennyire felelhet meg?

(#10571) Dare2Live válasza ilba (#10570) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerintem probáld ki bátyád FZ50ét és jól fogod tudni mennyire felel meg neked. :)
mikor fotozol, fényekre majd figyelj.

ja és egy jó álvány is muszály.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10572) olli


olli
tag

Ismételten megkérném a segítőkész fórumtársakat egy házi teszt képeinek elkészítésére. A tesztképeket isodslr@gmail.com címre lehet egy-egy max 20MB üzenetben eljuttatni. Az összes többi feldolgozási munkát elvégzem, és remélem mindenkinek hasznára lehet.

A DSLR géptipus érzékenységének bemutatására letakart objektívvel és nézőkével ISO 400, ISO 800, ISO 1600, ISO 3200-on készített felvételeket várok, képenként max 5MB méretben. RAW-ból konvertált képeknél nem szükséges utófeldolgozás.

By cool !

(#10573) olli válasza olli (#10572) üzenetére


olli
tag

A zajcsökkentést ki kell kapcsolni még RAW-nál is, nekem WB: 0 értéknél még nem zavart, de +1,3-tól már feleslegesen zajos lett a kép, kikapcsolva még hosszabb záridőnél, pl. 30"-nél sem. Rekeszt a legtágabbra 4,3-4,5-re állítottam, de nagyobb rekesznél sem befolyásolta az eredményt. Legyenek az értékek 1/60, f:4,5, vagy a WB: 0-hoz beállíthatók, nálam 2,5" és f:4,5.

Köszi a segítő hozzáállást.

By cool !

(#10574) Kötike


Kötike
tag

Sziasztok!

Átlagos felhasználásra kellene egy jó, Bridge kategóriájú gép.

Nézegettem, és olvasgattam fórumokat, ill. szétnéztem boltokban, neten, és van 1-2 gép ami között vacillálok. Max. 65 ezer a keret.

Panasonic Fz8 (negatívuma:A sokak által emlegetett képzaj. Viszont kategóriájában legjobbnak mondható képstab.)
Kodak Z-812IS(negatívum: Nem elterjedt cr-v3 akksi, nincs magyar menü)
Fujifilm S8000fd(negatívum: Nem egészen kiforrott képstabi)
Sony dsch 7(negatívum:Drága a nagy kapacitású memória kártya hozzá)

Vagy ha tudtok ajánlani valami mást ebben az árkategóriában, azt szívesen fogadnám!
Előre is köszi nektek!

(#10575) ottkar válasza Kötike (#10574) üzenetére


ottkar
addikt

"Fujifilm S8000fd(negatívum: Nem egészen kiforrott képstabi"

Ezt honnan veszed? Miből állapítottad meg hogy a CCD eltolásos stabi nem kiforrott? A Kodakba meg jó két db AA ceruzaakku is.

(#10576) BiriBum válasza Kötike (#10574) üzenetére


BiriBum
őstag

Olympus SP-570UZ

Canon PowerShot S5 IS

Canon PowerShot A590 IS, Canon PowerShot SX100 IS (nem éppen bridge...)

Olvass ezekről is néhány tesztet.

SZVSZ a bridge gépeknél a képstabi nem annyira limitáló tényező.

[ Szerkesztve ]

(#10577) Zola007 válasza ottkar (#10575) üzenetére


Zola007
veterán

Mondjuk említik kűfődi tesztben is, hogy lenne még mit csiszolni a képstabin, szerintem onnan szedte. Meg gondolom abból, hogy eddig nem volt túl sok stabilizált gépe a fujinak.
Kodaknál a 812 sokszor nem hajlandó működni egyes aksikkal (pl utángyártott) és akadt olyan is (asszem az indexen írta vki), hogy a boltban próbáltak bele akksit és az egyik 812 ment vele míg a másik be sem kapcsolt. Sztem erre gondolt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10578) blattida válasza BiriBum (#10576) üzenetére


blattida
nagyúr

A két előbbi kicsit túllóg a kereten, főleg az első...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10579) Nagya21 válasza ottkar (#10575) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali ottkar!
Igen igazad van jó bele a ni-mh akksi csak az a bibi, hogy ollan 50-60-kép után behal.
A cr-v3-as akksikkal minden kodak Z812-es müködik (a topikjában már kitárgyaltuk).
A klic-8000-sel van amelyik megy van amelyik nem, de ez csak az utángyártottra vonat kozik.
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10580) Zola007 válasza Kötike (#10574) üzenetére


Zola007
veterán

[szerintem ez azért olvasd el]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10581) Nagya21 válasza Kötike (#10574) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali Kötike!!
Nem igaz, hogy a cr-v3-as akksi nem elterjedt, rengeteg gép mükszik vele.
Az edigitalon találsz hozzá 990huf-ért :C
Az e-bay-en is nagyon olcsó.
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10582) Nagya21 válasza atv72 (#10559) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali atv72!!
Probáltad a z812is-en az optikai stabit?? Én Z10-röl váltottam, de hála ist eddig nagyon bejött :C
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10583) olli válasza olli (#10573) üzenetére


olli
tag

A WB helyett fényerő-(expozíció)korrekció érték értendő.

By cool !

(#10584) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

"kicsit" OFF:

tuddja vki infós szakdolgozatokat BPen, hol lehet megnézni?

mobilra fejlesztek szotfvert kész is van, dokumentáltam is de kéne vmi 20-30oldalt írnom a J2MEröl ami elég X mert 2oldalas összefoglalást találok 20*200oldalas referenciákat/white paperöket is, de olyat közepes méretű elméleti összefoglalót azt sehol.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10585) Tüzi válasza olli (#10573) üzenetére

Meglesz a gépem, csinálok neked képeket. Meg megkérem szomszédot is az 5D-vel.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10586) olli válasza Tüzi (#10585) üzenetére


olli
tag

Előre is kössz!

By cool !

(#10587) Scytale


Scytale
csendes tag

Úgy néz ki, hogy az A570 helyett most A720-at veszek. (46eFt)
Tegnap megfogdostam mind2-t, de az A720 valamivel jobban összerakottnak tűnt.
Ez a kirakott gépek sajátossága volt, vagy tényleg így van?
Videónál az LP mód mennyivel rosszabb minőségre? Valahol mintha fele méretet olvastam volna, minimális minőségromlás mellett.
Sok helyen kritizálják a vaku töltődési időt? Ez az A570-én lassabb vagy hasonló?
Ami nagyon szimpatikus benne, az az 1cm makró, A570-ben nem szerettem, hogy 5cm volt a legközelebbi fókuszpont.
Képminőségre van lényeges eltérés a két gép között?

(#10588) blattida válasza Scytale (#10587) üzenetére


blattida
nagyúr

Az 570-es képe zajtalanabb, kevésbé mosott. De választani neked kell, így eldöntheted, mi a fontos számodra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10589) Scytale


Scytale
csendes tag

Ha nem teljes felbontáson fényképezek, hanem mondjuk 2048x1576-ban, akkor is kijön a nagyobb felbontású érzékelő magasabb képzaja?

(#10590) ilba válasza Dare2Live (#10571) üzenetére


ilba
tag

Igen, így fogok cselekedni... de egy ilyen téren tapasztalt fórumozó véleményét is szeretném kérni.

Köszönöm!

Ui: van fotós előképzettségem, az alapok megvannak, de már vagy 10 éve nem fotóztam...

(#10591) Chapel


Chapel
addikt

Üdv!

Szten tippjéből kiindulva,mi a különbség a 3 gép között?

Sony Cyber Shot DSC-H3

Sony Cyber Shot DSC-H3B

Sony Cyber Shot DSC-H10

árban kb 5k különbség a 3 gép között...tudásra? Melyiket vegyem?

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10592) dik


dik
őstag

Hi!

Hosszas vívódás után halgatok a javaslatokra a kettő közül melyik lenne a jobb válastás már csak érdekelne: Canon A570IS vagy A590IS?
Vagy ha valaki esetleg tud valami jobbat ebben az árban annak még szivesen veszem ajánlatát!

Válaszokat előre is köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#10593) Szten Márs válasza dik (#10592) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia! Az A590IS-nél valamivel több pixel került ugyanakkora érzékelőre, azaz az egyes elemi pixelek mérete kisebb lett. Ettől eltekintve a két modell között csak designbeli különbségek vannak. Amúgy a két kinézett gép teljesen jó, nem tudnék jobbat ajánlani az árkategóriában.

(#10594) dik válasza Szten Márs (#10593) üzenetére


dik
őstag

Ok thx remélem jó vásár lesz csak azért mert nagyon nem értek ezekhez! Ja igen és ilyet nem kérdeztem sose de ezekkel lehet videót is felvenni mondjuk hogy folyamatos legyen (30)?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#10595) Szten Márs válasza dik (#10594) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, 30FPS-el ha nem tévedek 320*240-ben tudnak felvenni.

(#10596) Lauda válasza dik (#10594) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, lehet velük mozgóképet rögzíteni. De neked se ártana legalább ezekről tájékozódni, mielőtt megveszel egy gépet. :U

(#10597) Szten Márs válasza Lauda (#10596) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt teszi éppen :P

(#10598) dik válasza Lauda (#10596) üzenetére


dik
őstag

Ja ja tájékozódok! Bocs hogy nem értek a fényképezőkhöz egy picit sem! :W
De itt mindenre megkapom a választ hozáértő emberektől és ennek örülök de nagyon! Nézegettem a gyári adatait: http://www.canon.hu/php4/scripts/product-spec.php4?id=985 de sokat nem nagyon mondanak! Napjaim meg nincsennek hogy folyamatába a netet bújjam!
Az a lényeg rápróbálok erre: CANON PowerShot A590 IS és reménykedek nem veszek valami szemetet!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#10599) Szten Márs válasza dik (#10598) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A mai felhozatalban teljesen korrekt, jó kis gép. Kicsit sajnálom mindig, hogy ilyenkor hozzá kell tenni azt, hogy "a mai felhozatalban", mert nem jelent jót, de ez van.

(#10600) dik válasza Szten Márs (#10599) üzenetére


dik
őstag

Ok mégegyszer köszönöm a segítséget! :R

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.