Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) #35104512 válasza Lauda (#10200) üzenetére


#35104512
törölt tag

itt a sok telefonszám, meg webcím között már meg nem mondom pontosan, de tegnap találtam guglival az oldalt, ma fölhívtam őket, de nincs már raktáron.

(#10202) Lauda válasza #35104512 (#10201) üzenetére


Lauda
félisten

Nézz körül használtban.

(#10203) tpeter77 válasza Lauda (#10160) üzenetére


tpeter77
addikt

Canon 350D/400D keresője EGYFORMA. Egyben a legkisebb a felsoroltakon kivül.
Aztán jön a Nikon D40, aztán a Sunyi A100 és az A200 kakukktojás annak nemtudom a méretét, de szerintem nagyobb lehet mint az A100-asé, és akkor annak a legnagyobb a keresője :)

Tehát a sorrend: 350D/400D , D40 , A100 , A200

(#10204) Szten Márs válasza tpeter77 (#10203) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem mielőtt írsz, olvasd végig, azóta mit írtunk a témában ;)
Az A100 meg A200 keresője amúgy tökugyanakkora.

(#10205) Zola007 válasza philoxenia (#10186) üzenetére


Zola007
veterán

Nem nem kérlek szépen ez csak egy 400/2.8, s így már nem kell közel menni.
Ken Rockwell is ezt ajánlja kimondottan tyúkfotózáshoz

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10206) ottkar válasza Agent87 (#10167) üzenetére


ottkar
addikt

"És most 85ér vettem k1000d ezer expoval"
:F

(#10207) Szten Márs válasza ottkar (#10206) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

85 ezer HUF-ért Pentax K100D-t vett, amiben ezer expó van. ;)

(#10208) Alex85


Alex85
csendes tag

Hela mindenki!
Van egy nagy kérdésem: Fuji S5700 vs Kodak ZD710?
Viszonylag igényes fotó-amatőr vagyok, bár eddig csak egy nagyon öreg Olympus kompaktom volt, de már többre vágyom(főleg 10X zoomra fáj a fogam). Az ár az elsődleges szempontom(40k környéke), de a Fujit még lehet néhol kapni 40k-ért(az 5800-asért nem adnék többet, bőven elég a 7MP). A Kodak állítólag lassan lő és ment...
Szal a kettő közül melyik lehet jobb vétel? Esetleg valaki tud 40-nél olcsóbban?
Előre is kösz a tájékoztatást!

(#10209) tpeter77 válasza Szten Márs (#10204) üzenetére


tpeter77
addikt

Kutyafáját, már időközben rájöttem, bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#10210) Zola007 válasza Alex85 (#10208) üzenetére


Zola007
veterán

Szerintem a Fujival jobban ki fogsz jönni, több menuál lehetőség van egy amatőr számára.
Két teszt a fujival: [link]
[link]

Ha gépen nézed csak a képeket, esetleg A5 méret alatti nyomaton, akkor ezek megfelelnek. Igazából telében nem erősek az obik, nagy a CA és képzaj is jutott mindkét gépnek bőven.

Sebességügyben 5700-zal szórakoztam már, az is elég csiga tud lenni, de persze a belérakott kártyától is függ.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10211) cigam


cigam
félisten

Meghalt a király, éljen a király? [link]
A Sony R1-hez képest ez milyen? Bár ez inkább csak elméleti, mivel R1-et max használtan kapni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10212) Henk


Henk
veterán

Hello.
Nem igazán értek a gépekhez de kinéztem egy Panasonic DMC-TZ3-at.Van valakinek tapasztalata ezzel a fényképezővel kapcsolatban?Illetve az lenne a kérdésem,hogy mi a különbség a sima,a TZ3EG-K és a TZ3EG-S között?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#10213) Szten Márs válasza cigam (#10211) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát nem tudom, engem a "DSLR-érzés" nem ragadott magával a tesztképeket nézve. Ettől eltekintve a mai kompakt mezőnyben abszolúte jó gép. Vakok között a félszemű a király ugyebár.Az R1 ettől függetlenül azért a maga T*-os Zeiss objektívjével és APS-C közeli érzékelőjével más világ volt - így első ránézésre legalábbis ennyit sikerült leszűrni.

(#10214) Nagya21 válasza Alex85 (#10208) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Sztem itt is néz körül!!
[link]
aztán dönts :))
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10215) Lauda válasza Henk (#10212) üzenetére


Lauda
félisten

Csak kék ég és tűző napsütés esetén használható, egyébként zajos, szar képeket készít. Én nem ajánlom a gépet.

(#10216) Henk válasza Lauda (#10215) üzenetére


Henk
veterán

Köszi a választ. :R
A tesztekben ilyet nem írnak róla.
Milyet ajánlanál akkor?Csak hobbira használnám semmi komoly.

(#10217) Lauda válasza Henk (#10216) üzenetére


Lauda
félisten

Kb. ez a szint a TZ3, borzalmas

Ajánlani sajna nem tudok, nem ismerem ezt a vonalat. TZ3-am volt, csak azért beszélnélek le róla. Biztos lesz majd, aki tud Neked segíteni. :)

(#10218) Dare2Live válasza cigam (#10211) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Rendkivüli gép.... Hihetetlen lehetőségekkel...

HDs filmfelvevő, 60fpses nagyon jó fényképezőgép, 2ő az egyben és a 60kép/sec ért még profi fotosok is lehet venni fogják: ehez képest egy D3 12fps csigalassu.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10219) Zola007 válasza Szten Márs (#10213) üzenetére


Zola007
veterán

Egyetértek Sztennel azokban, amit elmondott. Még annyi, hogy ilyen árral realista ember nem hiszem, hogy megvenné, hacsak vkinek nem kell az űberbrutál sorozata
Vajon hogy érnek el ekkora kiolvasást?
Különleges jószág, de engem sem fogott el a kell egy ilyen érzés.
200-ból 6 MP-ben dslr, kitobi, 70-300, vaku, akksi, tatyó, állvány is kijöhet, ha egyszerűbb cuccokkal megelégszünk, így kicsit soknak tartom az árát.
Hiányzik a nagylátó, tele elég gyenge és ISO 800-n elég randa képeket csinál.
Motoros obi, még a fíling se az igazi.
Na nem lehúzni akarom, de szerintem burzsuj rétegen kívül be fog vele fürödni a casio, ha nem viszi le az árát.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10220) philoxenia válasza Zola007 (#10219) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Amatőr, egyetlen gépnek nemigen veszi úgyse, de kiegészítő masinának nagyon hasznos lehet.
Ha már az R1-hez hasonlítunk, akkor arra inkább a Fuji S100FS akar hasonlítani talán. Az esetleg megfelelhet egyetlen gépnek, a specifikációi alapján. Látni még sajnos nem láttam, a kezemben meg pláne nem volt, de ha az adatai korrektek, nem lehet rossz gép. Bár aránylag még drága. :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10221) Dare2Live válasza Zola007 (#10219) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mennyibe kerül egy 60fpsdes HDs videokamera?

ennyit a tuldrága monologrol.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10222) Dare2Live válasza philoxenia (#10220) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem értem mért akarják dslrhez meg R1 hez hasonlítani.
Ez egy 1080Ps videokamera + egy elit kategoriába tarozó bridge fényképezőgép. (Ami olyat tud ami bizony soksok fotósnak nagyon-nagyon hasznos lehet.)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10223) Henk válasza Lauda (#10217) üzenetére


Henk
veterán

Ez tényleg elég gyenge,ennél a mostani gépem is jobb képeket csinál. :F

(#10224) Degeczi válasza Dare2Live (#10222) üzenetére


Degeczi
nagyúr

videokamera igen, bridge semmiképp (legföljebb ha a videokamerák és a kompaktok közt vesszük hídnak, nem a kompaktok és a DSLR-ek közt)

a rekesz hiánya komoly gond egy fényképezőgépnél!
eddig csak gagyi kompaktokból maradt ki - de egy videokameránál már nem olyan meglepő

(#10225) Dare2Live válasza Degeczi (#10224) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kompaktos képeim 99+%a legtágabb rekeszen készült. Ennyire is tartom fontosnak a rekeszelést kompakton.
ehez képest dslrnél az F16is tág.

bridget meg fényképezőgére értettem.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10226) Zola007 válasza Dare2Live (#10221) üzenetére


Zola007
veterán

Bocsi, azt hittem ez egy fotós fórum. Akkor megyek
Nadetényleg: Ilyen sebességű felvételhez profi állvány nem árt, de fény is kell ám.
Full alap kártyákat kezel, a videó hosszával lehet, hogy lesz egy kis gond.
Az való, hogy 1200 dollárért nemrossz ilyen sebesség, mert a profi cuccok 15x ennyibe kerülnek.A túldrága monológról csak annyit, hogy most mindenki hüledezik, hogy deqrvajó, de szerinted hányan fognak ilyet ténylegesen is venni. Persze ne legyen igazan és minden taps a magyar államnak, ha elérjük, hogy minden minimálbéres háztartásba 60 fps-es HD kamera kerül. 4 kerék 3 szoba 2 gyerek 1 Casio EX-F1. :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10227) Zola007 válasza Zola007 (#10226) üzenetére


Zola007
veterán

Itt egy-két videó:
[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10228) #35104512


#35104512
törölt tag

találtam egy boltot itt helyben (egerben lakom, ezért sem a legjobb választás nekem ey pesti bolt, mert még el is kellene utaznom érte :) ), ahol van k10d és 150eFt, viszont csak váz :(( egy kitobi minőségű objektívet mennyiért tudok rá venni?

(#10229) Szten Márs válasza #35104512 (#10228) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nézz körül apróhirdetéseknél, itt, az indexen, pixinfón, meg minden helyen ahol ilyesmi lehetséges és próbálj használt 18-55 kitobit levadászni.

(#10230) brumi1024


brumi1024
veterán

Hali!
szeretnék egy kompakt gépet, sok manuális beállítási lehetőséggel(gondolok itt a pl.:záridőre), minimum 4-5 szörös zoomal, 45000ft-ig.Néztem a panasonic lumix tz3-at de láttam hogy itt csak rosszat írnak róla. Tetszik még a sony dsc w115 és a w120.Vélemény róluk?vagy esetleg más gép?

előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10231) Dare2Live válasza brumi1024 (#10230) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

45Kig?
Szerintem vegyél Canont
konrétan pl A570ISt

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10232) Kanczy válasza tpeter77 (#10190) üzenetére


Kanczy
veterán

Köszi a választ,de ez sajnos nem kompakt gép,nekem pedig az kéne :)

Továbbra is keresem a választ a #10145-re.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#10233) Szten Márs válasza Kanczy (#10232) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Már hogy a lótúróba ne lenne kompakt? :D
Max nem zsebkompakt :) De akkor konkretizáljunk: te zsebkompaktot keresel, ugye?
Egyébként a nemrégiben ajánlott Canon A570 IS-t ajánlanám én is.

(#10234) philoxenia válasza Kanczy (#10232) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Nikon P50 az eléggé kompakt Neked? Vagy Ultrakompaktot keresel? Akkor ez például?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10235) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok

tegyük fel, hogy a k10d és a d80 egy árban van kitobival (a pentax a 18-55 -el, a nikon a 18-135 -el), ez esetben ti melyiket vennétek? :F :)

(#10236) philoxenia válasza #35104512 (#10235) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hűha, fejvakarós szmájli..... :)
Hasonló gépekről lévén szó, inkább a rendszer itt a döntő, ha valamelyik mellett döntesz, arról már költséges lehet áttérni a másikra. Attól függ, a későbbiekben milyen terveid vannak, mennyi obit vennél, használtat veszel-e, későbbi gépváz vásárlása majd öt-tíz év múlva szóbajön-e pl. A Pentaxnak jelenleg csúcskategóriás gépe nincs, bár állítólag tervezik, a Nikonnál több a lehetőség a csúcsra érni váz tekintetében is. A Pentaxhoz viszont sok régi obi használható, a vázba épített stabival gyakorlatilag azok is stabilizáltak, míg a D80-hoz a stabis obik drágábbak, de az a stabi valamivel jobb, mint a vázba épített.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10237) Dtomi válasza #35104512 (#10235) üzenetére


Dtomi
őstag

Nikont. Nem azért mert jobb mint a pentax hanem mert van előrelépési alternatíva, rengeteg és jó a kiegészítők listája a pentax meg jó kis kirándulós fényképező. Nem fog beázni :K

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#10238) #35104512 válasza philoxenia (#10236) üzenetére


#35104512
törölt tag

igen, én is fejvakarós szmájlit akartam betenni, kár, hogy nincs :)
visszatérve, ha bármelyiket is venném meg, nem valószínű, hogy az elkövetkező 5-6 évben vázat cserélnék. a nikonnak a kitobija csábítóbb olyan szempontból, hogy egy ideig obit sem fogok tudni venni, és annak 135mm a vége.

(#10239) tpeter77 válasza #35104512 (#10238) üzenetére


tpeter77
addikt

szia! Nézd meg a fényerősségeket! Honnan indul a 18-55 és mennyi a végénél.
Ugyanezt nézd meg 18-70mm és 18-135mm-re. Ezekkel árulják a Nikonokat.
Ha mindhárom pl. 3,5 - 5,6 fényerősségű, akkor a 18-135 a nyerő, mert ő csak a végén lesz 5,6-os, de sajnos ő a legdrágább a három közül, és elég húzós az újonnani ára.
De jobb lenne utánaérdeklődni a Nikonos topikokban, hogy melyik obiknak jó a rajzolata és olyat keresnék a helyedben. :)

(#10240) tpeter77 válasza Kanczy (#10232) üzenetére


tpeter77
addikt

Na ne szivass már! :) 1 hete sincs hogy megvettem, hidd el hogy ez kompakt gép :DD
Ha ezt kézbevennéd rájönnél, miért ajánlottam ilyen gépet..
Mutatnál egy fényképezőgépet ami neked tetszik, amihez hasonlót keresel?!

(#10241) Kanczy válasza tpeter77 (#10240) üzenetére


Kanczy
veterán

Hát ha tényleg az,akkor körbenézek majd,és megfogdosom élőben :)
Egyébként valami olyasmire gondoltam,mint amilyet Philoxenia mutatott (nagyon bejövős),vagy épp a Coolpix S52.Ezúton köszönöm a segítséget mind a kettőtöknek!

kösz Philoxenia + Rokafiu77 :R
kanczy

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#10242) johnjohn válasza tpeter77 (#10239) üzenetére


johnjohn
addikt

Mind a háromnak jó a rajzolata, a 18-135, bár torzít nagyon jó, éles képeket rajzoló obi.A 18-70 kissé lágyabba szélein, de jobb a mechanikai felépítése.A 18 -55 az egyik a jó kitobik közül, a többi gyártó kitobijához képpest főleg/kivéve az Oly/
Az iduló fényerő csak akkor lényeg, ha főleg beltérben fotózik, amúgy kb. f 8-at fog használni, ahol mindhárom éles.Tesztek.
Ha 2,8-as obi kell, akkor pl.Sigma 24-70[link]

[ Szerkesztve ]

(#10243) Kanczy


Kanczy
veterán

Nézelődtem egy kicsit,és találtam pár gépet,amelyekről ki szeretném kérni a véleményeteket,illetve megkérdezném,hogy mennyire megbízható/minőségi márka a Nikon/Pentax?


Casio Exilim EX-Z1050

Canon Digital IXUS 80 IS
Kodak EasyShare V803
Nikon Coolpix S510
Sony Cyber-Shot DSC-W150
Nikon Coolpix P50

Ezek mellett játszik még a nemrég ajánlott (köszi Szten) Canon A570 IS)
Lehet,hogy nagyon laikusnak,tapasztalatlannak tűnök,de ez csak azért lehet,mert így is van...

Előre is nagyon köszönöm a segítséget,
kanczy :R

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#10244) philoxenia válasza Kanczy (#10243) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Nikon mint márka azért megbízható. :D A Pentax is, de arról nem kérdeztél gépügyben... :D
A Nikon P50 ről tudok bővebbet, az van.... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10245) tpeter77 válasza #35104512 (#10238) üzenetére


tpeter77
addikt

Bocsi a feltételezésért, de azt remélem tudod hogy még 1,62-vel szorozni kell a 135-öt hogy megkapd az ekvivalens értéket. Ami 220mm azaz 6,25X-ös optikai zoomod lesz.

(#10246) philoxenia válasza tpeter77 (#10245) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A szorzó ugyanaz marad... a zoom mértéke ugyanúgy 6,25....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10247) Degeczi válasza tpeter77 (#10245) üzenetére


Degeczi
nagyúr

1.52 - vagy egyszerűn persze másfél
Canonokon van vmivel 1.6 fölötti szorzó, de ha jól látom itt nem olyan kameráról volt szó

a 6.25x nem tudom hogyan jött ki, mert a Nikon kitobi 18-135, ami 7.5x

(#10248) tpeter77 válasza Kanczy (#10243) üzenetére


tpeter77
addikt

Ezek közül a P50-nek van egy kis nyúlványa ami segíti a jobb megfoghatóságot, a többi a feleségemet idézve "szappantartó formájú". :) Én P50-est választanám külsőre. Tudásban, képminőségben nem ismerem ezeket a gépeket, csak tanácsot akarok adni, hogy gondold el ha fél óráig kell kézbefogni a gépet, nem mindegy hogy szappantartót fogsz a kezedbe vagy valami ergonómikus cuccot.

(#10249) #35104512 válasza tpeter77 (#10245) üzenetére


#35104512
törölt tag

tudom, hogy szorozni kell, de tényleg nem 1,62 -vel, és valóban 7,5x optikai zoom jön ki :)
de most nem is ez a legfontosabb, hanem az, hogy ha tegyük fel egy árban lenne a k10d 18-55 -el, és a d80 18-135 -el, akkor melyik a jobb vétel? csak azért mondtam, hogy ezért szimpatikusabb a nikon, mert egyikhez sem tudnék hirtelenjében másik obit venni, a 135mm meg mégse 55mm :) azt hiszem nem fárasztalak már tovább titeket, inkább magamba szállok egy kicsit, bemegyek egy boltba és veszek valamit :D azt hiszem azért olyan nagyon egyikkel sem lehet melléfogni

azért ha valakinek van még tanácsa, azt szivesen fogadom :)

(#10250) Szten Márs válasza #35104512 (#10249) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ahogy írtad, egyikkel sem lehet nagyon melléfogni. A K10D maszívabb, fémből készült gép, a D80-nak meg nagyobb átfogású a kitobija. Objektívkompatibilitási dolgokat is elmondták előttem, de ha jó ideig nem lesz j objektív akkor ez sem annyira lényeges- Amelyik tetszik valójában azt vedd meg. Fogd meg mindkettőt és próbáld ki mindkettőt ha teheted. Amelyik jobban tetszik, az lesz a jobb ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.