Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) lajo


lajo
senior tag

Sziasztok!
Vennék egy új gépet és a véleményeteket kérném. Árban maximum 50-55ezer Forintra gondoltam. Néztem a Sony W150-est, a megapixelek száma annyira nem izgat, inkább az optikai zoom. Ebben a kategóriában szerintetek például ez jó vétel? Vagy milyeneket nézzek?
Köszi

(#11802) Pocér válasza blattida (#11799) üzenetére


Pocér
csendes tag

Köszi, szimpatikusnak tűnik a Canon a560 egy "második", előkapos gépnek. Van valakinek még más javaslata?

[ Szerkesztve ]

(#11803) rumos14 válasza BEE (#11800) üzenetére


rumos14
nagyúr

ilyen [link] lépet sztem csinál az FZ18 is iso 400-on. emlékszem, amikor megjelent az FZ30, mindenki anyázott, hogy húdezajosez.
a fogás szuvjektív, az FZ18-é sem rossz, én nenm bánom, hogy 400g alatt van.
de nem akarok vitatkozni, elfogadom a véleményed, gondolom ilyesmi gépet is használsz ;)

(#11804) rumos14 válasza Pocér (#11797) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem azt írtad, hogy van vmi régi Canon alap géped? ha nem, sztem jobban jársz egy használt, de még garis masináéval mert a 20k az a gagyi Samsungok birodalma.

[ Szerkesztve ]

(#11805) rumos14 válasza lajo (#11801) üzenetére


rumos14
nagyúr

Canon SX100S, mostanában sokan ajánlották. csak lenne kicsit jobb a széleslátója...

(#11806) BEE válasza rumos14 (#11803) üzenetére


BEE
addikt

Kompaktot akarsz használni ISO 400-on ? :F
Az a baj, hogy erre nem nagyon valóak, csak végszükség esetén.
A mai gépek itt már kőkeményen zajszűrnek, de csak elfedni
tudják némileg a képzajt a mosással.
Az FZ 30 még egy olyan gép volt, ahol nem csak lehetett,
de érdemes is volt kikapcsolni a zajszűrést.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#11807) rumos14 válasza BEE (#11806) üzenetére


rumos14
nagyúr

te írtad, hogy zajban jobb az FZ18-nál... na mindegy, gondolom te is raw-ban lősz, ha már van rá lehetőség, és főleg ha egyáltalán ilyen géped van.

(#11808) BEE válasza rumos14 (#11807) üzenetére


BEE
addikt

Nézz át az FZ 30 topikba, megtalálod a tapasztalataimat.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#11809) Degeczi válasza BEE (#11806) üzenetére


Degeczi
nagyúr

SCCD-s Fuji kompaktokat nyugodtan lehet ISO400-on használni (többnyire 800-on is)

(#11810) Pocér válasza rumos14 (#11804) üzenetére


Pocér
csendes tag

De, van egy EOS300 + két objektív és elvesztettem egy Canon A60 digitálist. Az előbbi nem"előkapos" az utóbbi meg már nincs meg elmúlt vasarnáp óta. Ez az esemény sarkalt a gépfejlesztésre és így kötöttem ki az E510, K200D párosnál. :B

A Canon a560-as ajánlat egyébként tetszik és körbe nézve az interneten én is ezt találom a legolcsóbb, még kapható, normálisan használható darabnak.

(#11811) Pocér


Pocér
csendes tag

Az a560-tól az a550 miben tér el?

(#11812) blattida válasza Pocér (#11811) üzenetére


blattida
nagyúr

Régebbi digic processzor(2-es a hármas helyett) nem tud iso 1600-at, kisebb lcd panel, stb..

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11813) Pocér válasza blattida (#11812) üzenetére


Pocér
csendes tag

Köszönöm

(#11814) rumos14 válasza Pocér (#11810) üzenetére


rumos14
nagyúr

bocsi ezt elnéztem.
Canon alap géppel sztem is jól jársz.
amúgy az ExDig-nál most 140k az E-510 két obival. hát bakker így a Fuji FS100 nemigen versenyképes...

(#11815) piqla válasza Szten Márs (#11787) üzenetére


piqla
őstag

Oke, koszi.

Mas: miert adnak el ilyen sokan D40 gepet? :U

Szereted az állatokat?

(#11816) Szten Márs válasza piqla (#11815) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sokan adnak el? Nem szoktam nézni a használtpiacot. Amúgy nagy valószínűséggel azért, mert a D40 az egyik legkelendőbb modell és rengeteg példány fut belőle, így logikus, hogy a használtpiacon is sok jelenik meg.

(#11817) fradigy válasza blattida (#11798) üzenetére


fradigy
tag

szia blattida,

Pentax K200Dben fogja nyelni a kepeket.
RAWot en meg sosem hasznaltam, de hat kitudja, siman lehet h raszokok, hisz 1 gombnyomassal lehet majd vatogatni a jpg/raw kozott.

Szoval min 2, de inkabb 8 es 80x.... K200D miatt valtozik esetleg valami? :)

BTW, ezek a class 4, 6 ezek mit rejtenek?

[ Szerkesztve ]

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#11818) ottkar válasza piqla (#11815) üzenetére


ottkar
addikt

Mert kivették az AF motort a házból és így AF-es optikát kell venni.

(#11819) ttom26


ttom26
csendes tag

Az Oly 570uz-vel nincs vkinek tapasztalata képminőség terén?

(#11820) ISZOLE válasza fradigy (#11817) üzenetére


ISZOLE
senior tag

BTW, ezek a class 4, 6 ezek mit rejtenek?
Ha az SDHC kártyákra gondolsz akkor sebesség MB/s.
(Kugliba wikipedia sdhc beír majd örül.)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#11821) blattida válasza fradigy (#11817) üzenetére


blattida
nagyúr

A k200-ast sehol sem dicsérik a kártyaírási sebessége miatt, konkrét értékeket nem tudok mondani, de valószínűleg a k100-as tempóját hozza nagyjából, azaz egy 80X-os is bőven elegendő...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11822) fradigy válasza blattida (#11821) üzenetére


fradigy
tag

ezt talaltam:

"Az SDHC megjelölés az új, SD 2.0-ás szabványú kártyákat jelöli. Az SD szövetség által felállított szabvány szerint ez minden 2 GB-nál nagyobb kapacitású SD kártyára vonatkozik, maximum 32 GB-ig.

A szabványban háromféle adatátviteli sebesség létezik, melyeket az új kiadású (kiskereskedelmi forgalomban már kapható) kártyákon minden esetben feltûntetnek. Az adatátviteli sebességrõl a kártyán a CLASS 2, CLASS 4, illetve CLASS 8 jelzés tájékoztat, ahol a szám a kártya adatátviteli képességét MB/sec-ben adja meg. Tehát egy CLASS 2 jelû kártya 2 MB/sec adatátviteli sebességre képes."

...most mar csak azt nem ertem, hogyan kapcsolodik az Xszeres irasi sebesseg... mert gondolom a CLASS8 (6-8MB/sec) nem a 80xos....(wiki szerint a 66x = 10.0MB/sec)...

valaki ezt elmagyarazna magyarul? :)

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#11823) blattida válasza fradigy (#11822) üzenetére


blattida
nagyúr

Az sdhc szabvány az egy dolog, de például a sandisc ultra 2 sdhc kártyája 15MB-os tempóra képes íráskor és egyébként a négyes klasszéba tartozik.
Az x-szeres sebesség a normál sd kártyákra vonatkozik, tehát a 2GB-os határig.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11824) fradigy válasza blattida (#11823) üzenetére


fradigy
tag

jaaaaaaaa szoval SD kartyanal a 80x-rra figyelunk, SDHCnal meg a CLASSra...

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#11825) Pocér


Pocér
csendes tag

Még mindig E510 vs. K200D, kicsit a hátrányok oldaláról megközelítve a dolgot. Az utóbbinak az elsővel szemben az alábbi - viszonylagos - "hátrányait" találtam:
- nincs liveview
- kevésbé hatékony beépített érintkező tisztítás
- kb. +20k

Van még más?

Fordítva:
- kisebb érzékelő
- dinamikaátfogásban gyengébb ( bár K200D-ről még nem láttam ilyen irányú tesztet )
- külső behatásokkal szembeni ellenállás ( víz, por stb. )
- kevesebb pontos AF

Van még más?

Minőség szempontjából K200D jobbnak várható, mint az E51, nem? Bár itt már gondolom eléggé viszonylagosak a dolgok.

(#11826) zsity válasza Pocér (#11825) üzenetére


zsity
tag

Elmetél megfogdostad már mindkét gépet? ;)
Legyen ez a legfontosabb szempont...;) Mert mint valaki írta is ezeknél a gépeknél túl nagy minőségbeli különbségek már nem várhatóak...

És, hát igencsak viszonylagosak a dolgok...;) Pláne, hogy ugye bridge gépben gondolkoztál, ahhoz képest szászor akkora dinamikaátfogása van az oly-nak és 100x akkora az érzékelője is, de ez mondjuk ne tántorítson el, mert nem hiszem, hogy ennek a hátrányát éreznéd a gyakorlatban, pláne úgy ugye, hogy bridge gépen gondolkoztál először.
A kevesebb pontos AF..., ezt is embere válogatja, szinte mindig van lehetőség átkomponálásra... Nem is értem, valahogy lehetett fényképezni azokkal az analóg gépekkel is ahol mindössze egy fókuszmező volt csak...

Még egy adalék azért:
- az oly kit obikon elektronikus fókuszgyűrű van. Ami abból a szempontból jelenthet esetleg hátrányt (bár ez nézőpont kérdése, én egész jól megszoktam), hogy nem érzed a végállásokat fókuszáláskor.

(#11827) Pocér válasza zsity (#11826) üzenetére


Pocér
csendes tag

Ja már fogdostam őket, utoljára tegnap. Fogdosás szempontjából a K200D komplettebbnek tűnt.

(#11828) zsity válasza Pocér (#11827) üzenetére


zsity
tag

Akkor szerintem már csak az a lényeg imho, hogy mi számít inkább a +20K, vagy a liveview...:)

(#11829) zsity válasza Pocér (#11827) üzenetére


zsity
tag

Egyébként ez tök érdekes - bár már megvolt a gépem -, de elmentem megint fogdosni...:) és akkor nekem valahogy olyan gagyinak tűntek a pentaxok...nem tudom elmagyarázni, de valahogy ezt éreztem...mondjuk a 400D-vel ugyanígy voltam, de az ráadásul még kényelmetlen is volt... Mondjuk többedik kézbevétel után már egész kényelmesnek tűnt...:)

(#11830) blattida válasza zsity (#11829) üzenetére


blattida
nagyúr

A 400d-t meg is értem... :D

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11831) Lauda válasza ottkar (#11818) üzenetére


Lauda
félisten

Biztos, hogy nem ez az oka. Egyébként AF-S. :K A leggyakoribb "obipark" a D40-hez a 18-55+55-200, vagy 18-70+70-300, illetve 18-55+70-300. Ezek mind megtalálhatók AF-S-ben.

(#11832) Szten Márs válasza zsity (#11829) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk ez vicces, mert a Pentaxok a legmasszívabb, legjobb anyagminőségű gépek közé tartoznak, szóval épp, hogy nem gagyik. Egy Pentax után egy Sony A200 vagy A350, egy Canon EOS 450D, meg ezek a gépek igencsak műanyagérzetűek, mondhatni játékgépnek tűnnek. A 400D meg aztán pláne. De persze ez nagy mértékben szubjektív. Pl azt hiszem az kiderült, hogy nem vagyok Olympus párti, de az E-510 kifejezetten kellemesnek tűnt számomra kézbevéve, és jobb anyagminőségűnek, mint a többi műanyag váz.

[ Szerkesztve ]

(#11833) BEE válasza Pocér (#11825) üzenetére


BEE
addikt

A K200D a K10D érzékelőjét kapta meg, és van valami
kiterjesztett dinamikás opciója is, ha jól emlékszem.
Az érzékelőt meg úgyis magadnak kell megpucolnod,
egyik gépé sem tökéletes, bár az Oly megoldása tényleg jobb.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#11834) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék fényképezőgépet venni és itthon a Fujifilm FinePix S5800-t néztem ki. Általános célokra, kirándulás és tervezett webre fotóznék vele. Mi a véleményeteke róla, milyen gépet vegyek max. 60-70-é?

Köszi: Csaba

Tiszta Windows, rendes ház!

(#11835) zsity válasza Szten Márs (#11832) üzenetére


zsity
tag

Nem is ezzel volt a gond...bocs, én nem voltam egészen pontos. Valahogy úgy kinézetre - vagy nem is tudom -, tűnt egy picit gagyinak. De ez ugye ízlések és pofonok kérdése...;)

(#11836) blattida válasza scabi78 (#11834) üzenetére


blattida
nagyúr

Inkább az 5700-ast vedd, az a jobb és ráadásul olcsóbb is, de ha tényleg van rá maximum 70 kiló jó magyar petákod és ultrazoom kategóriában képzeled a kedvesed, akkor vegyél egy s8000-t, vagy egy sx 100-as canon-t, olympus 560uz-t... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11837) scabi78 válasza blattida (#11836) üzenetére


scabi78
senior tag

Köszi a választ! Nem kimondottan ultrazoom gépet szeretnék, csak az említett 5800 külsőleg és a többi tudásában is szimpatikus volt. Ennek tudatában van még jó gép tipped? Nagyon nagy a piac, és nekem az adatok nem mondanak semmit sajnos. Köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#11838) ottkar válasza zsity (#11829) üzenetére


ottkar
addikt

Kétseggben vagyok esve! Nem tudtam hogy közel két éve gagyi géppel fényképezek! Szőr nyű! De utána megvakartam az üs tököm és megnyugodtam, mielőtt a dunának mennék. Ugyanis közel kétszáz filmes géppel fényképeztem rövíd? életem során és a Pentax vásárláskor ezek legjobb tulajdonságait szintetizálva vettem az adott gépet. Emlékeztem a régi K-s bajonettes gépekre és mikor meghallottam hogy fémváz rohantam mint vadászkutya amelyik vért szimatol. :D :D :D

(#11839) johnjohn válasza ottkar (#11838) üzenetére


johnjohn
addikt

Azért kellett 200 gép, mert azt hitted, ha kifogy a film, ki kell dobni őket? ;]
Néhány fotóművész nem mondhatja el önmagáról, hogy ennyi gépet kipróbált! :O

(#11840) zsity válasza ottkar (#11838) üzenetére


zsity
tag

Már meg ne haragudj, de Te miről beszélsz? Sem Te, se Szten nem tudtok olvasni??? NEKEM és TŰNT gagyinak. :)) Figyelj, árnyalatnyi különbség: GAGYI, ugye? :DD

(#11841) ottkar válasza johnjohn (#11839) üzenetére


ottkar
addikt

Fotóművész státusz meg használt gépszám nem jár együtt. Egy BÁV optikai, műszaki becsüs már inkább.

(#11845) ottkar


ottkar
addikt

A gépválasztáshoz igenis hozzátartozik hogy műszakilag és funkcionálisan értékeljük. Gagyi csak olyan gép lehet amelyik műszaki tudásban és funkcionalitásban nem tud közel se annyit mint amennyit sugall. Én alapnak tartom a belépő tükrösöknél a fémvázat, de eszembe se jutna a totál műanyag gépeket gagyinak nevezni, legfeljebb erős kételyt kifejezni a tartósság szempontjából. Gagyi gépeket piacon lehet látni amikor tükrös gépnek álcázzák és még egy becsületes Galilei keresője sincs.Az üzletben kaphatók között tudás és árkülönbségek vannak gagyi nincs még annak tűnő se.

(#11846) zsity válasza ottkar (#11845) üzenetére


zsity
tag

Szerinted...
Szerintem meg tűnhet gagyinak, ennyi és ez még nem jelenti, hogy gagyi is. Ez az én véleményem. :K Emberek vagyunk, eltérő véleményekkel. Ettől érdekes ez az egész. :R

(#11847) blattida válasza scabi78 (#11837) üzenetére


blattida
nagyúr

Amiket pötyögtem továbbra is fenntartom, de ha neked külsőben a fuji vonulat tetszik, akkor az említett canon-t ki is vehetjük, hiszen az kicsit más.
Lehetne még ajánlani panasonic-ot is, de azok egy picit gyengébbek, de az is igaz, hogy jó kis optikai képstabilizátoruk van plusz leica obi...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11848) Lauda válasza ottkar (#11845) üzenetére


Lauda
félisten

A műanyag vázas gépek melyik része nem elég tartós ahhoz, hogy benned erős kételyt okoz? ;) Nem kötekedés!, csak érdeklődés. :B

(#11849) SSwift2 válasza Lauda (#11848) üzenetére


SSwift2
tag

Például a zárszerkezet egyes részei. Ha jól tudom Canon gépeknél volt, hogy pár ezer expo után cserélni kellett, mert törtek.

(#11850) ottkar válasza Lauda (#11848) üzenetére


ottkar
addikt

Remélem tudod hogy a műanyagok elég rövid idő alatt törékenyebbé válnak. Én pld a tükörtartót és a csapját és a zárat és az egész tüköraknát a bajonettől a felvevősíkon át a mattüvegtartóig csakis fémből csinálnám már a belépőszintnél is. A 300 ezer Ft -nál drágábbaknál abból is csinálják mindegyiknél. Két évvel ezelött nagy %-ú volt a tükörcsap és zártörés szerimtem azoknál a gépeknél át is tervezték ezeket az alkatrészeket. Ja és hogy tévedés ne legyen az Al ötvözetű ház és a többi fémalkatrész nem drágítja a gépet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.