Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#949) Piftuka válasza RR-13 (#943) üzenetére


Piftuka
veterán

"Viszont akkor nem értem, hogy korábban több infót is kaptál, hogy kompatibilis az INTEX csonkjai, csövei a Bestway-el egymással nem :F"

Hát látod... :) Azért ugye nem én tehetek róla, hogy az egyes gyártók, illetve hazai képviselőik ennyire "megbízható" és "korrekt" információt adnak a saját termékeikről.

No és, hogy ennyire gyenge minőségű termékeket készítenek a "hobbi medence" vonalon.

Hozzátéve, hogy nem feltétlenül csak ott, mert a több száz ezer forintos 6-7-10 méteres, fém vázas medence esetében már erősen elgondolkodtató, hogy "hobbi"-ról beszélünk-e.

Egyébként éppen tegnap az emlegetett FB csoportban megint olyan sztorikat, fotókat osztottak meg ezekről...

Középen megroggyant csövek... persze van benne "user error" is, de egyiküknél a horganyzott lemez cső átrohadt a rozsdától 2 év alatt, azért roggyant meg. No comment.

Mint említettem, mi összeállítottuk a medencét, tegnap be is üzemeltem a papírszűrős vízforgatóval.

Készítettem róla fotót... hiába a legnagyobb ilyen modell, "szörtyög, hörpög, vartyog"... küzd nagyon. A befúvó nyíláson szerintem semmivel nem juttat be több vizet, mint a régi, 3 méteres medencénk mini papírszűrőse.

A hangján is hallható, hogy erőlködik, képtelen a folyamatos búgásra.

A sokat emlegetett műanyag bilincsek pedig kb. a nullával egyenértékűek.

Lefotóztam:

alt="" title=""

alt="" title=""

Nos, a képen látható bilincset "csumára" megszorítottam. De tényleg annyira, hogy a kis pillangófejes csavart már egy ezredmilliméterrel sem tudnám jobban megfeszíteni, törne a menet.

Ehhez képest az a falvastagságban elhanyagolható, puha kis 32 mm-es gégecső is teljesen elforog a két csonkon. Ha akarnám le tudnám húzni a csöveket így is egy könnyed mozdulattal.

Szóval meg is jöttünk a fentebb taglalt problémakörhöz is... A medence fekete gumicsonkjára ezek bizony a Bestway vízforgató, szürke, hollanderes, "nem is puha, nem is kemény" csőrös ellendarabját ugyan nem tudnák rászorítani.

Talán egy fém bilincs, amit "szénnéhúzol" rajta, de annyira, hogy belevágjon az anyagba. Úgyhogy én ezt a vonalat el is engedtem.

Megvárom a megrendelt vízforgató oldali hollander-32 mm gégecső csatlakozókat, és használom így. Tehát csak a vízforgatót kell lecserélni a már összeállított rendszerben.

És ami a lényeg: tegnap végre csobbantam a medencében. :) Klassz volt!

Ebéd után megint csobbanás, mielőtt ideér (megint) a hidegfront... ;) (Most van a Forma1 3. szabadedzése; Ausztriában már ömlik az eső...)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.