Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#942) Piftuka válasza RR-13 (#937) üzenetére


Piftuka
veterán

"A 25mm-es csőr elég kell, hogy legyen, és hiába "lötyög" picit de, ha a csonk falához ér,"

De nem ér. Annyival kisebb (sok mm), hogy lötyög a fekete gumicsőben. Lásd, amit az imént írtam Chal fórumtársnak erről.


"Ugyanis kisebb átmérővel, később forgatja át ugyanazt a vízmennyiséget, és a szűrő nagyobb nyomást fog gyakorolni a csövekre."

Ez így van. Nagyobb nyomással, egységnyi idő alatt kevesebb vízmennyiség halad át. (Bár szvsz pontos számítás lenne szükséges, mert lehet, hogy az áramlási sebesség növekedése miatt kb. egálban vannak.)

Másfelől ahogyan írtam fentebb, valahol a rendszerben muszáj lesz 32 mm-re szűkítést alkalmazni. A vízforgató berendezését felszerelve a medence oldalán. A 32 mm-es fekete gumicsonk, az akkor is csak 32 mm-es.

Tehát "valódi", végig 38 mm-es kapcsolatot csak a fekete gumicső körbevágásával, és 38 mm-es jetflow szettek alkalmazásával lehetne elérni ezeknél a "kis" medencéknél.

A FB-os medencés csoportban többen elvégezték a műveletet. Egy részüknek problémamentesen sikerült, másik részüknek viszont széthasadt az anyag a vágás helyén.

Én ezért soha nem vágnám ki a medencetestet.

Marad a 32 mm-es gégecső. :)

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.