Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#793) Piftuka válasza RR-13 (#785) üzenetére


Piftuka
veterán

- Én arra tippelek, hogy az anyag szemcsemérete annyira kicsi, hogy tökéletesen kontrollálni a gyártás során nem lehet.

Tehát egy 0,4-0,8 mm-es kvarchomok, biztosan tartalmaz 0,4 mm-esnél is kisebb szemcséket, amely ilyenkor könnyen távozik.

Az első használatkor talán még nincs is annyira megtömörödve a homok, mint amikor már "bejárattad" a vízforgatót. Sőt, talán ez még fontosabb tényező a jelenségben.


- Én arra vagyok kíváncsi, hogy azt a bizonyos első átmosást/visszamosás a gyakorlatban hogyan lehet jól megoldani!?

Úgy értem, hogy ennél a funkciónál a folyásirány ellentétes, igaz? Viszont a szűrőt nem szabad "szárazon" beüzemelni.

Ahhoz tehát, hogy visszamoshassam a szűrőközeget, egy bizonyos ideig (1-2 perc?) a normál folyásirányba mozgatva a vizet, el kell érnem, hogy a közeg teljesen átnedvesedjen.

Ha viszont ilyenkor be van kötve a medencébe, akkor oda távozik az a bizonyos "első homok".

Tehát a befúvó ágról le kell vennem a csövet, elindítanom 1-2 percre, és a fűre/csatornába engedni a távozó vizet...

Majd a befúvóra visszarakni a csövet, a kifúvó ágról pedig levenni, és a vízforgatót átmosásra kapcsolva ott leengedni a fűre/csatornába a vizet, nemde?

(Remélem, érthető, amit írtam...)

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.