Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) crok válasza janakbacsi (#600) üzenetére


crok
Topikgazda

Biztos vagy benne hogy a modul kompatibilis az uj Magisk-al es nem valami ultraregi vagy elcseszett template-be van beleteve? Meg ehhez hogy kapcsolodik a Magisk Manager hide?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#602) janakbacsi válasza janakbacsi (#600) üzenetére


janakbacsi
őstag

ha ezt nem frissítem, akkor nem rejti el a magisk managert. ha meg frissítem, akkor elrejti, de elindítás után megfagy. nem lehet semmit csinálni vele.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#603) janakbacsi válasza crok (#601) üzenetére


janakbacsi
őstag

fogalmam sincs, hogy kompatibilis e vele, a smali patcher nevű alkalmazással készítettem.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#604) crok válasza janakbacsi (#603) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor telepits egy regebbi Magisk verziot, akar regebbi Manager-el.. utana teszt.. a modult meg ha elkuldod megnezem egyaltalan hasznalhato-e.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#605) crok válasza crok (#591) üzenetére


crok
Topikgazda

Még egy kis Magisk Manager update: v8.0.2 valamint a changelogja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#606) Upo


Upo
addikt

És tényleg jó lett a cib az új managerrel.
A miui 12 nem is nagyon érdekel... :)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#607) kanyi51


kanyi51
senior tag

Sziasztok, sz@rba vagyok nagyon , segítséget kérek. Redmi Note 9 pro a telo. Rootoltam. Lement hiba nélkül, és azt hittem rendben van. MagiskManager-v7.5.1 telepítve, V11.0.3.0.QJZEUXM javított rendszerindító kép Boot.img-re átnevezve, és "fastboot flash boot boot.img" parancsal feltéve a telefonra. Majd újra indítás után a Managert frissítettem volna. És itt a gond -- Wifi nincsen, nem lehet bekapcsolni, ill. azonnnal ki kapcsol ---- teleon bár mit szeretnék csinálni pillanatok alatt kikapcsol, csak újra bekapcsolni lehet. az indítása viszont nagyon sokáig tart mindig 1-1,5 perc is van. / Ez alapján csináltam, és úgy ahogy le van írva : https://c.mi.com/thread-3159766-1-0.html / Crok segits kérlek, lassan szét vet az ideg már, 2 hetes a telo.
Most nézem igaziból nem is kapcsol ki, csak lesötétedik a kijelzője de minimális fényt ad, pár pillanat múlva 2 koppintásra feléled és kéri a jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#608) kanyi51 válasza kanyi51 (#607) üzenetére


kanyi51
senior tag

Van hogy lefagy a kijelző és csak bekapcs gomb hosszú nyomása segít

(#609) crok válasza kanyi51 (#607) üzenetére


crok
Topikgazda

Sose szabad.. így, egy random IMG-t feltenni. Generáld le magadnak ha már mindenképp..
[Itt] az általad használt ROM recovery zip linkje (amúgy van frissítés, de nyilván tudod..), ebből szedd ki a boot.img-t és ugyanúgy fastboot-al tedd fel ha vissza akarsz állni a gyárira. Onnantól a leírás alapján már megcsináltathatod a patkolt boot.img-det magadnak is akár..

De inkább azt mondom tedd fel Mauronofrio TWRP-jét pl. jó, úgyis ő lesz a végén a TWRP maintainer.. csak ki kell várni hogy hivatalossá tegye twrp.me-n. itt van az XDA thread-je is, és tedd fel abból a Magisk zip-et ahogy azt kell.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#610) kanyi51 válasza crok (#609) üzenetére


kanyi51
senior tag

ajajjj itt már semmi se segit, totál ujra inditottam és nem megy a wifi ugyan ugy, nem tudok bejelentkezni sem Lockolt a nyomorultja :( Amit adtál TWRP az Curtinára valo nem? jo lesz az nekem?

[ Szerkesztve ]

(#611) crok válasza kanyi51 (#610) üzenetére


crok
Topikgazda

Sajnos nem tudom pontosan megmondani mi történhetett, tippre az van hogy a boot.img amit megosztottak az nem is pontosan arra a ROM-ra való és nem tud behúzni egyes modulokat. Akkor szokott ez lenni hogy pont ezek az elemek nem mennek. Próbálrad akkor a fastboot-al felrángatni az alap boot.img-t a letöltött patkolt helyett? Ha az nem akkor a MiFlash + fastboot ROM tuti segít..

TWRP: Miatoll néven egyesítve lett a Note 9 összes verziója, ha a linket megnézed ott van benne, hogy /Curtana-Joyeuse-Gram-Excalibur/

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#612) kanyi51 válasza crok (#611) üzenetére


kanyi51
senior tag

Sajna az angol nem megy.... A Miflash nem ismerte fel a telot, tudnál a fastboot romra linket adni ami tuti?
De még mindég nem megy a wifi!!

(#613) kanyi51 válasza kanyi51 (#612) üzenetére


kanyi51
senior tag

Ird már le lécci szórul szóra hogy mit hogyan csináljak sorrendbe, Kérlek

(#614) janakbacsi válasza kanyi51 (#612) üzenetére


janakbacsi
őstag

[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#615) crok válasza kanyi51 (#613) üzenetére


crok
Topikgazda

Mido-d volt, pontosan ugyanúgy kell csinálni.
Itt a fastboot ROM linkje. tgz-t kicsomagolni teljesen (hogy meglegyenek a script-et és az images könyvtár is), MiFlash-nek meg megadni a könyvtárat, telefont fastboot-ba tenni és MiFlash-ban úgy kiválasztani a flash-t hogy a data-t ne törölje és ne is zárd vissza.

De akkor most recovery ROM-ból vagy a fastboot ROM-ból a boot.img-t kiszedted és megpróbáltad feltenni fastboot flash-el?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#616) kanyi51 válasza crok (#615) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igen előbb megpróbálom a boot.imgt, most töltöm le
A midihoz nem nyultam 2 éve legalább, csak használom:(
Bár lehet inkább az EU-t kellene feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#617) kanyi51 válasza janakbacsi (#614) üzenetére


kanyi51
senior tag

Köszönöm !!

(#618) crok válasza kanyi51 (#616) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha mar belementel akkor Xiaomi.EU-t tennek ha maradjon a MIUI.. de ez mar szerintem vastagon a Joyeuse topikba valo ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#619) lovi27


lovi27
addikt

Az új managerben lehet alkalmazásonként elrejteni a root-ot, vagy csak én nem találom?

(#620) kanyi51 válasza crok (#618) üzenetére


kanyi51
senior tag

Boot img semmi változást nem hozott, ugyan úgy Wifi nincs, bekapcsolom, és azonnal ki is kapcsol.

(#621) zsola400 válasza lovi27 (#619) üzenetére


zsola400
aktív tag

Lehet

(#622) crok válasza kanyi51 (#620) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem folytassuk a telefon topikjaban.. IMEI/MAC cimek rendben vannak?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#623) lovi27 válasza zsola400 (#621) üzenetére


lovi27
addikt

Kösz! Akkor én voltam a hunyó... :D

(#624) pilu01


pilu01
senior tag

Srácok!
Nézem az összefoglalót, látom külön problémásként kiemelve a Xiaomi dev romjai.
Poco F2 Pro telefonom van, és ez előtt is Xiaomi készülékeim voltak.
Eddig nem volt problémám soha a nyitással, illetve a rootolással.
De az F2 Pro-nál elakadtam.
Canary Magisk-ot használtam, de nem volt safetynet. Megcsináltam a leírásban lévő
terminálos megoldásokat, így meglett a SafetyNet. (root checker szerint is)
A root-ot igénylő appoknak látszólag megadja az engedélyt, de a gyakorlatban nem.
Például Titanium Backup-al próbáltam törölni gyári appot, ki is írja hogy törölte, de
az ikonja nem tünik el, újraindulás után újra teljes értékű az app.
Illetve pl. az ES File Explorer root explorer kapcsolóját nem is engedi bekapcsolni "Ez a beállítás az ön telefonján nem működik"
üzenettel.
Van innen még továbblépés, vagy ez ilyen, bele kell nyugodni?
Nem vagyok nagy mágus, kérem ha valakinek ötlete van akkor csak konyhanyelven! :D

(#625) crok válasza pilu01 (#624) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát.. a root azért nem épp "normal user" dolog, ez meg nem szakácskönyv.

De most miért használod a Canary-t (ami a bleeding edge és vastagon lehetnek vele bajok és azt is írod nem vagy nagy mágus), miért nem a V21-et (vagy a V20.4-et) és hozzá az utolsó Magisk Manager-t (8.0.2)? Volt valami gond hogy neked mindenképp Canary kellett? Hogy telepítetted magát a Magisk-t? Ugye nem egy random patched boot image-et flash-eltél? Próbáld már meg az uninstaller-t flash-elni és utána a V21-et vagy a V20.4-et.

Oh, btw. ES File Manager-t én nem használnék a helyzedben, millió normális alternatívája van. Ja és a Titanium backup-al törlés se fog menni, mert Android 10-től a /system EXT4 FS read-only-ra van készítve és nem lehet RW-re mount-olni, vagyis nem tudsz már így belenyúlni a rendszerbe. Ha azt akarod hogy ne működjön az app, akkor vagy letiltod (és nem törlöd) pl. Titanium-al, aztán megteheted ugyanezt ADB-vel is.. vagy ha már úgyis van Magisk akkor van rá modul, a neve Terminal Debloater ami a letiltandó appokat magic mount-al nullázza így nem lesz elérhető egyáltalán (de ahogy mondtam törölni nem lehet).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#626) pilu01 válasza crok (#625) üzenetére


pilu01
senior tag

Köszi a választ, ezt értelmeznem kell

(#627) lovi27 válasza crok (#625) üzenetére


lovi27
addikt

Ezt eddig én se tudtam, igaz még 9-en vagyok.
És a link utolsó hozzászólásban alkalmazott terminál mount -o rw, remount / parancs?
Azt írja azzal megkerüli.

(#628) crok válasza lovi27 (#627) üzenetére


crok
Topikgazda

Az a válasz nem véletlen van -1-re értékelve:
[Nem tudja írni], [filerendszerszintű változtatásra volna hozzá szükség] a hozzáadott flag miatt (ami az EXT4_FEATURE_RO_COMPAT_SHARED_BLOCKS), pontosabban újra kellene építeni / konvertálni a filerendszert ha ez be van billentve és általában "okosan" van partícionálva (nem lesz elég hely) hogy ne lehessen átbillenteni e2fsck -E unshare_blocks -al - gyári ROM-okon meg szinte garantáltan be lesz billentve az a flag mostantól.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#629) lovi27 válasza crok (#628) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem elég rövid válasz is - nem működik. :DDD

(#630) crok válasza lovi27 (#629) üzenetére


crok
Topikgazda

*Nem működik. :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#631) lovi27 válasza crok (#630) üzenetére


lovi27
addikt

A csillaggal már túl hosszú lett - na jó, abbahagytam.
Szerencsére gyári ROM-mal sohasem éltem. Így emiatt főjön a feje a ROM készítőnek.

(#632) lovi27


lovi27
addikt

Most vettem észre: [kép] Nálatok is ezt mutatja a verzió?

(#633) crok válasza lovi27 (#632) üzenetére


crok
Topikgazda

Az update channel a stable és kézzel flash-elted a V21-et vagy átállítottad az update channel-t, frissítetted V21-re majd az update channel-t visszaállítottad stable-re? Vagy?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#634) lovi27 válasza crok (#633) üzenetére


lovi27
addikt

Egyik se! Írtam, hogy a stabil csatornát használom és csak akkor frissítem amikor az alkalmazás jelzi van mit. Utoljára a Manager 8.02-t jelezte és akkor frissítettem.
Megnéztem, Update Channel: Stable.

Akkor neked nem ezt mutatja?

[ Szerkesztve ]

(#635) crok válasza lovi27 (#634) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, nem ezt mutatja, azt mutatja ami az update channel-ek json file-jaiban is van
és egyezik vele az installed version is:
stable - "version": "20.4" és "versionCode": "20400"
beta - "version": "21.0" és "versionCode": "21000"
és mindkét channel-nél egyezik a Manager verzió ("version": "8.0.2")
és különbözik az uninstaller verzió - de ez most mindegy.
Állítgattad esetleg a channel-t? A Manager app cache-ét törölve és a module download cache-t törölve is így mutatja? Meg akkor most valójában V21 vagy V20.4-ed van? Mert a Manager szerint V21, de ahogy visszaolvastam a hsz-eidet nem is frissítetted mert nem jelzett hogy van frissítés - de mit mond a terminálban a su -v és a su -V ?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#636) lovi27 válasza crok (#635) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem is eddig mindig azonos volt, csak ma este tűnt fel az anomália.
Nem állítgattam semmit a Magiskben, pláne mióta a CIB jól működik hozzá se nyúlok.
Akkor néztem meg utoljára az Update Channelt, amikor itt beszélgettünk, hogy a v21 béta vagy stabil kiadás. Jött az új Manager és akkor megnéztem (de nem állítottam el), hogy tényleg stabilon áll-e és akkor megírtam nem frissült v21-re.

Igen, mindkét cache törlése nem változtatott semmit. A terminál pedig mindkét verzióra a 21-et mutatja. Ezek szerint béta. Végül is engem nem zavar amíg minden normálisan működik. Elvileg csak én lehetek az ok, de nem vennék rá mérget, mert eddig mindig jóvá kellett hagyni minden frissítést, ehhez pedig 100%, hogy tőlem nem kért és nem kapott engedélyt.
Lehet így kezdődik az Alzheimer kór. ;]

[ Szerkesztve ]

(#637) p5quser


p5quser
tag

Sziasztok!
Van egy huawei P10 telefon, patchelt boot.img-vel, TWRP nélkül, elvileg működő root-tal. Hogyan tudnék a legegyszerűbben 2 file-t felmásolni a system partícióra? Angolból nem vagyok erős, annyi jött le az itt is olvasottakból, hogy egy modult kell "bejegyeztetnem" a githubon a fejlesztőknél és akkor megjelenik a letölthető modulokban. ??? Kicsit körülményesnek tűnik 2 nyamvadt, telefonspecifikus file miatt. Főleg hogy csak teszt szinten próbálkoznék.
Előre is köszönöm!

(#638) crok válasza p5quser (#637) üzenetére


crok
Topikgazda

Na akkor az elejéről.

1 A file felmásolásához nem kell Magisk modul.

2 Root-al bármelyik értelmes file manager-el (pl. MiXPlorer, Solid, FX..) RW-re lehet mount-olni a /system-edet (amennyiben Android 9-en vagy vagy az alatt, GSMArena szerint Android 9 érhető el gyárilag, nyilván nem tudom milyen ROM-ról van szó) és oda és azt másolsz amit akarsz.

3 Modul akkor kell, ha nem akarsz a /system-edhez nyúlni hanem "futás közben" akarod kicserélni vagy beszúrni a két file-odat

4 A modult submit-elni akkor van értelme ha a munkádat meg akarod osztani a nagyérdeművel és a modult szeretnéd bent látni a Magisk Manager letöltéseiben.
Egyéb esetben simán követed a leírást, megcsinálod a modult a megfelelő könytárstruktúrával és megfelelő update-binary-val (ami a module-installer.sh) és kitöltött modul.prop file-al (meg amit még akarsz.. mittudomén' customize.sh-val egy normális installer UI-hoz) és csinálsz belőle egy zip-et amit felteszel a készülékre és a Magisk Manager-ben betallózod a modulok listájában és telepíted, majd restart. Profit.

Ha nem megy küldd el a két file-t és a pontos path-t hogy hova kell rakni és összedobom ha lesz időm.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#639) crok válasza lovi27 (#636) üzenetére


crok
Topikgazda

A számok meg nem hazudnak, ha a su -v és su -V azt mondja 21 akkor 21.. az valahogy csak felkerült.. a stable channel miatt meg annak a json-ja miatt a Manager helyesen mondja hogy szerinte az utolsó a 20.4. Ha Canary lenne fent akkor is 20.4-et mondana az utolsóra és futó Magisk verzióra meg a Canary-t..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#640) p5quser válasza crok (#638) üzenetére


p5quser
tag

Köszi, ez kellett hogy összeálljon.
Szóval ES explorerrel (xda-s verzió) próbáltam eddig hasztalan, de most a Solid-dal sem ment a másolás ("Nincs elég hely" üzenet).
Android 9, gyári rom.
Úgy vettem ki a telefon fórumából, hogy csak a "futás közben" megoldás lehetséges. Azt hittem, hogy az elkészített modul zipjét csak TWRP-vel lehet felrakni, de ha a magiskkal is be lehet tallózni, akkor nekiesek a tutorialnak. Ha túlnő rajtam, zaklatnálak vele.
Köszönöm! :R

(#641) p5quser válasza crok (#638) üzenetére


p5quser
tag

Ha a logban megjelenik bind_mount-tal a beillesztett fájl, akkor a mirror alatt a system-as-root, vagy a systemben látnom kéne a fájlokat?

(#642) crok válasza p5quser (#641) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha a logban a modulod neve es a bind_mount ott van az jo, ott kellene latnod ahova a zip-ben tetted, nezd meg az md5 hash-et (vagy legalabb a nagysagat) a file-oknak.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#643) p5quser válasza crok (#642) üzenetére


p5quser
tag

Üdv!
Bocsi a "delayért". Szóval a logban ott van mind a modul neve, mind pedig a bind_mount bejegyzés mellett mindkét fájl, korrekt elérési úttal. Az a baj, hogy ellenőrizni nem tudom, hogy a fájl hibás-felesleges, vagy nem is tölti be-használja a telefon. Azt hittem, hogy valahol az /sbin/.magisk/mirror/system-ben, vagy ~/system_root-ban ott lesz az injektált file. De csak a /data/adb/modules-ban látom.
Közben pedig felmerült egy újabb probléma; az uninstall.sh. :D

(#644) crok válasza p5quser (#643) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem nincs meg mit és hogy csinál a Magisk.

A file-okat magát megtalálod a /data/adb/modules/[modulneve] könyvtárban attól függően hogy milyen könyvtárba tetted a zip-ben. A bind_mount miatt pedig oda lesz "injektálva" (bind_mount vagy ahogy ők hívják magic mount) ahova a zip-be tetted (/system, /vendor.. ahova rakattad vele..).

Szóval ott keresd a file-t ahova a ZIP-el rakattad mert oda lesz mount-olva, de tárolva a /data/adb/modules/[modulneve]/system vagy akármi helyen lesz. Neked ez a lényeg. Nézd meg az md5 hash-ét hogy egyezik-e azzal ami a zip-ben van ha ellenőrizni akarod hogy tényleg odatetetted-e vele (vagy legalább a file nagyságát, ha az eredeti meg a tied eltér..).

Az uninstall.sh-t neked nem kell használni mert nem fogsz módosítani semmit sehol, csak két file-t bind mount-olsz és kész. Valamit túlbonyolítasz magadban.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#645) crok válasza crok (#644) üzenetére


crok
Topikgazda

Energized protection - Android 11 / Magisk 21 alatt pár embernek van vele gondja.. van egy teszt modul amiben javították ezt és ha valakit érint.. akkor Telegram-on ott van a modul, ha kell felteszem valahova.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#646) p5quser válasza crok (#644) üzenetére


p5quser
tag

Valóban félreértelmeztem az alapokat magiskból, mea culpa.
Akkor viszont betölti a modult, csak abban nem műkönek a fájlok.
Az uninstall.sh azért kellett volna, mert amikor el akartam távolítani a modulomat, csak megjelent egy halvány trash ikon, de nem törlődött a modul és újraindításnál ott volt ismét.
A --remove module meg törölt minden modult.
De ez mellékes.
Köszönöm a vakvezetést! :R

(#647) janakbacsi


janakbacsi
őstag

erre mi a megoldás? terminal emulatorban kell mókuskodni? redmi note 9s a készülék.
megcsináltam azt a fingerprint-es dolgot terminalban, de továbbra is failed az attestation.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#648) zsola400 válasza janakbacsi (#647) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nálam is ugyanez van Mi9lite és nem volt rom frissítés, lehet a google variál már megint.

(#649) crok válasza janakbacsi (#647) üzenetére


crok
Topikgazda

Eloszor a masodikra:

elirtad.. nem Su hanem su

Masodszor:

igen, terminalban kell mokuskodni, elotte tedd fel a MagiskHidePropsConfig modult, leiras az osszefoglaloban a gyorstalpalo reszben, 3. pont.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#650) janakbacsi válasza crok (#649) üzenetére


janakbacsi
őstag

oké, köszi. próbálom. nem tudtam, hogy kis és nagybetű nem ugyanaz.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.