Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) dzsordzs69 válasza crok (#50) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Ezt most nem értem...:) Megadok egy nevet a Hide Magisk Manager-ben (alapból manager van beírva), és akkor olyan néven lesz az app listában?

(#52) crok válasza dzsordzs69 (#51) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen. Igy neked akarmi lehet a megjelenitett neve (stub app lesz) es random lesz a com.akarmi neve az appnak - igy rejti el magat az appok elol (az appok lekerhetik a tobbi telepitett app listajat, ha van Magisk Manager nyilvan van Magisk, ha van Magisk nyilvan van root.. ezt ott is leirtam).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#53) dzsordzs69 válasza crok (#52) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Biztos én vagyok értetlen, de nem tiszta. Átneveztem "proba" névre. Az alkalmazások között már így szerepel, de a Hide Magisk Manager listában nem találom sehogy. Hogy keressem?

(#54) crok válasza dzsordzs69 (#53) üzenetére


crok
Topikgazda

Sehogy. Van Magisk hide amivel a Magiskot vagyis a root-ot rejtheted el az appjaid elol es van a Magisk Manager hide amivel random nevet adsz a Managernek hogy az appok ne lathassak hogy van Magisk Manager. A Magisk Manager nem lesz a Magisk hide applistajaban, minek lenne, elrejtened a Magisk Manager elol a Magiskot vagyis a root-ot? Ennek meg megis mi ertelme lenne? :F

Olvasd el megint amit az #1-ben es itt irtam, ennel jobban nem tudom leirni.....

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#55) dzsordzs69 válasza crok (#54) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Rendben, köszi, bocs, tényleg nem jut be a hajam alá elsőre, majd átrágom magam rajta még egyszer. Viszont időközben megoldódott, elég volt az átnevezés. Úgyhogy köszi.:)

(#56) Trailblazer válasza dzsordzs69 (#55) üzenetére


Trailblazer
addikt

Annyi, hogy akkor az appok között a megadott néven jelenik meg (esetünkben proba, ahogy írtad). Ez is egy védelmi réteg, ha esetleg valamelyik bankos app ezt is figyelné. A Magisk elrejtése pedig befelé működik a szofisztikáltabb védelmek ellen, mert ekkor a data-n lévő raw app is egy random nevet kap.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#57) dzsordzs69 válasza Trailblazer (#56) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Értem, köszönöm.:)

(#58) crok


crok
Topikgazda

Magisk update: v20.2

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#59) crok válasza crok (#58) üzenetére


crok
Topikgazda

Magisk update V20.3

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#60) Trailblazer válasza crok (#59) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nofene. Hetente jönnek az update-ek? Letöltötte emberünk a 2 éves katonaidejét? Mindegy is, megyek frissíteni. ;)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#61) crok válasza Trailblazer (#60) üzenetére


crok
Topikgazda

Az csak 2 honap volt asszem :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#62) Trailblazer válasza crok (#61) üzenetére


Trailblazer
addikt

Egyikőnknek se lett igaza. 4 hónapról beszél valaki xda-n, de még 2018-ban. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#63) crok válasza Trailblazer (#62) üzenetére


crok
Topikgazda

Igy van, utana volt az Apple-nel gyakornok is :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#64) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Mintha a 20.2-vel bajok lettek voltak tán több SAR telón.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#65) crok válasza Rickeffe (#64) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tom', lehet, egyetlen change van igazából a Magisk-n belül (Fix lz4_legacy decompression), SAR-ra jellemző problémáról nem olvastam se a Canary thread-ben se a GitHub issue-k közt - mással meg nemigen foglalkozik, szóvá is tette :D De lehet..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#66) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Mi az a SAR? Bírom ezeket a ki nem fejtett, bennfentes rövidítéseket...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#67) crok válasza Trailblazer (#66) üzenetére


crok
Topikgazda

System as Root

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#68) Trailblazer válasza crok (#67) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ahogy elnézem, számomra ez nagyon tech stuff...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#69) Rickeffe válasza Trailblazer (#68) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

magisk github oldalán lehet látni az issue szekcióban.

Rickeffe

(#70) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Sziasztok.
Tud valaki segíteni?
Nem megy sem a Raiffaisen sem a Telekom app. Rootolt eszköz. Azt írja.
Elolvastam minden oldalt, topicot, blogot. Próbáltam mindenhogy...
Sehogy sem tudom működésre bírni.
LeEco Lemax x820 telóm van.
[MIUI11_Global-Official 11.0.5.0.PEDMIXM Pie 9 for le_x2 Lemax2] -el.
Volt fennt előző (decemberi verzió) is. Akkor még működött Telekom. Tudtam hide-olni Magisk-et is, Telekomot is. Ment frankón.
De használtam már [[9.x][OFFICIAL] RevengeOS | x2] - t is. Telekom ezeken is működött.
Raiffaisen nem megy első perctől kezdve! Pedig próbáltam vagy 5 rom-ot! Azt nem tudom sehogy, sehol működésre bírni. De az már nem is érdekel. Már leszoktam róla.
De ezzel a legújabb MIUI 11-el sehogy sem tudom elrejteni a root-ot Magisk-el Telekom elől.
Ergo. Most már a Telekom nem megy! Ötlet?
Minden a legfrissebb. Nincs ujjlenyomat. Semmi kód.
RootBeer csak a Dangerous Props -ra jelez pirosat. De ezt hogy javítom ki?
Magisk a: Systemless Hosts -ra azt írja, hogy: Module will be updated at next reboot!
Nem tudom ilyennek kéne lennie? Reboot-olhatom 100x, mindíg ezt írja.
Szerk: nah erre most reboot után nem írja. Leszedtem a Hide Props Cfg-t. Felraktam. De semmi....
Mi a probléma? Miért nem tudom elrejteni Magisk-et Telekom elől, s működésre bírni?
Már arra is gondoltam, hogy visszateszem régebbi rom-ot, s megpróbálom, nem e abban van a hiba. De már kezdem unni, hogy fél-fél (sőt egész) napok mennek el a sz*ros telefon telepítgetésével, állítgatásával. Amik aztán nem vezetnek semmire... :O
Segítséget köszönöm előre is. Akár pm-ben is.

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#71) crok válasza Bajgunar (#70) üzenetére


crok
Topikgazda

Első három hozzászólás megvolt? Előbb mindig a ROM legyen egyenes. Valamint a "gyorstalpaló" pontokat megnézted, megcsináltad? Magisk Manager-t elrejtetted, nem csak Hide listára tetted az appokat? A ROM fingerprint-je jó? Magisk-ban a SafetyNet check OK vagy CTSProfile vagy Basic integrity nem hasal el? Azért kérdezem, mert azt mondod dangerous props-ot látsz aktívanak, vagyis vagy SELinux permissive a ROM (ami lévén hogy egy portolt ROM-ról beszélünk egy teljesen más telefonról) vagy debugging be van kapcsolva, ro.build.tags=test-keys és nem normális release key van.. simán meglehet.. ezeket egyébként a fent említett hsz-ekben levő MagiskHideProps modullal akár el is rejtheted.. Túl sok a kérdésem, túl sok a lehetséges válasz az első három hsz-emben ;)

Szerk: amúgy mindkét appot használom Magisk mellett hibátlanul, és másoknak is megy, a gond nálad lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#72) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Igen. Magisk rejtve. App is.
Már nem írja hibát Magisk. De továbbra sem megy a Telekom. Raiffaisent meg se próbálom. Az elsö custom rom óta nem bírtam elindítani.
Cts, basicint... True.
Fingerprint alatt nem tudom mit nézzek?
Működik az ujjlenyomat, de nem használom. Ez mi? Hogy nézzem, mit állítsak?
RootChecker-t futtatva látja h rootolt.
Magiskal hide-olom, egyből patent. Nem rootoltnak látja.
Props modul is fennt. Liboencryptot is futtattam.
Passz. Feladom.
kép link
kép link
kép link
kép link
kép link
kép link
kép link

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#73) Oldman2 válasza Bajgunar (#72) üzenetére


Oldman2
veterán

Az megvan, hogy törölj MINDEN olyan appot a készülékről, aminek a nevében szerepel a Root?

Rootbeer, Root Checker és tsai.

(#74) mobilizmo válasza Oldman2 (#73) üzenetére


mobilizmo
addikt

Amikre egyébként sincs semmi szükség.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#75) crok válasza Bajgunar (#72) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak a dangerous props miatt sipol a RootBeer.

Terminal appban mit ad vissza ez?
(Add meg neki a root jogot mikor keri.)

su -c getenforce

Enforce vagy permissive?

Ha permissive akkor el kell rejteni.
A MagiskHideProps erre valo de nem eleg feltelepiteni, azt is konfiguralni kell, hogy mit rejtsen el! Leirom ha kell (attol fugg mit ad vissza a parancs).

Ja es tartom tovabbra is hogy a ROM a problema forrasa.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#76) Bajgunar válasza Oldman2 (#73) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Minden olyan app törölve volt. Semmi nem volt fennt. Csak rom, magisk, fb, messenger, időkép. Aztán jött telekom. S nem megy.
Tegnap óta 4x raktam újra a telót. Semmit nem rakok fel. Csak rom, magisk, telekom. S nem megy.
Ez a beer, meg checker azért van fennt, hogy most megnézzem, azokat elrejti e magisk.
Checkert igen. Beer ott hasal el annál az egynél.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#77) Bajgunar válasza crok (#75) üzenetére


Bajgunar
aktív tag


Permissive.
De hogy ezeket hol, hogy kell ilyen parancssorokkal konfigolni? :O
Anno tanultam cisco rutert programozni.
De nekem már az is sok volt.
Annyira nem vagyok low, de über pro sem.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#78) crok válasza Bajgunar (#76) üzenetére


crok
Topikgazda

Te figyelj már.. a ROM-od XDA thread-jét el is olvastad?

Facing issues with banking apps? Install this app and change selinux to enforcing
http://www.mediafire.com/file/68x41z...ed_24.apk/file

Innentől 100% biztos vagyok benne hogy a parancs amit megadtam azt fogja mondani hogy permissive- és ezért nem megy. Vagy MagiskHideProps-al rejtsd el hogy permissive vagy tedd fel az APK-t amit magában a ROM XDA thread-jében is mondanak. Bár én inkább az F-Droid-ról letölthető SELinux mode changer-t ajánlom mert annak legalább a forrása nyílt.

Szerk: látom már akkor ennyi a baj.. megvagyunk..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#79) Bajgunar válasza crok (#78) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Ennyire nem olvastam át! Áhh.
Kösziii.
Na majd otthonról megnézem. :R

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#80) crok válasza crok (#78) üzenetére


crok
Topikgazda

A rend kedvéért - sensitive prop-ok rejtése MagiskHideProps-al:

MagiskHideProps modul feltelepítése Magisk Manager-ben, restart.

Ezekkel a parancsokkal terminálban megnézheted mi a sensitive prop-ok értéke:
su
getprop ro.debuggable
getprop ro.secure
getprop ro.build.type
getprop ro.build.tags
getprop ro.build.selinux

- vagy (kinek hogy tetszik) -
su -c getprop ro.debuggable
su -c getprop ro.secure
su -c getprop ro.build.type
su -c getprop ro.build.tags
su -c getprop ro.build.selinux

A végtelenségig egyszerűsítve:
ro.debuggable - "0" ha jó - "1" ha rossz
ro.secure - "1" ha jó - "0" ha rossz
ro.build.type - "user" ha jó - "userdebug" ha rossz
ro.build.tags - "release-keys" ha jó - "test-keys" vagy "dev-keys" ha rossz
ro.build.selinux - "0" ha jó (enforcing) - "1" ha rossz (permissive)

2, Ezeket úgy lehet megváltoztatni, hogy a MagiskHideProps-ot (root-al) a props parancsal terminálban elindítva a 3-as [Edit MagiskHide props] pontban megváltoztatod:
su
props

- vagy -
su -c props
Majd
3-as [Edit MagiskHide props] pont
kiválasztod a számát annak ami "nem jó"
megadod az értékét ami innentől legyen ("jó")
ezt megcsinálod mindegyikkel ami "rossz" volt
és restart és profit

Amúgy a 4-es ponttal tudsz hozzáadni/változtatni más prop-okat, pl. Cam2API..

Terminálemulátorok amiket ajánlok:
ConnectBot: lokálisan is tud menni ha olyan session-t veszel fel, egyben kapsz egy SSH kliens-t is (én ezt használom).
Terminal Emulator: majd' minden Android terminal emulator ősatyja
Termux

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#81) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Lenne egy más jellegű, Magisk-be vágó kérdésem. Egy zipet szeretnék csinálni egy fonttal, amely lecserélné a gyári fontot Magisk által, systemless módon. Ugye erre a repoban vannak példák, ez alapján követnék el magam is egyet, egy ott nem található betűtípussal. Elvileg meg is csináltam, viszont a zipet nem fogadja el, hibaüzenet. Van valami speciális módja, ahogy a zipeket le kell android alá gyártani? (Egy alkalommal erre már pislogtam egyet, de akkor recovery által felrakandó holmit akartam tömöríteni.) Vagy különleges permission-öket kell hozzájuk rendelni, ezért nem megy a móka? Ha igen, mik ezek?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#82) crok válasza Trailblazer (#81) üzenetére


crok
Topikgazda

Nincs speciális módja - de hogy csináltad a zip-ed? Az a gyanúm, hogy vagy vettél egyet a Repo-ból GitHub-ról PC-n vagy fogtad a régi template-et, letöltötted, betetted a fontod a system/fonts-ba és flash és úgy nem megy? Az a gyanúm ez történt csak az nem fog úgy menni.

A Repo-ba úgy kerülnek át a modulok a kérelem pozitív elbírálása után, hogy mikor te Manager-ben letöltöd akkor a update-binary minden esetben le lesz cserélve a mindenkori legfrissebb module_installer.sh-ra - neked ez most egy dummy file, és szerintem erre sípol a Magisk Manager mikor flash-elnéd. Szedd le a module_installer.sh-t és update-binary néven tedd be a META-INF/com/google/android könyvtárba.
Így lett megoldva hogy egyrészt ne trükközzenek az install-al és csinálgassanak az emberek hülyeségeket másrészt így mindig a legfrissebbel lesz minden modul flash-elve és a modul dev-eknek nem kell foglalkozniuk magával az install folyamattal, ugyanis az is jól dokumentáltan le van írva, csak követni kell.

De miért nem használod a FontChanger-t amihez simán hozzáadhatod a saját Font-odat és kész? Már amúgy se lehet a Repo-hoz font-ot hozzáadni, tiltott, valszeg' ki is fogják csapni a repo-ból mindet.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#83) Trailblazer válasza crok (#82) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nálam ez a file (update-binary) a célfile-ban egy elég termetes, 216 kbyte-os darab volt. Azért dummy placeholdernek ez egy kicsit nagy, az általad linkelt jóval kisebb. Mindenesetre így sem működik, "This zip is not a Magisk module" a jutalmam. Nincs más hátra, lehet bohóckodni a FontChangerrel, amit vélelmezek, hogy command line-os, ezt szerettem volna elkerülni mindenáron. Valamint a helyzet az, hogy a kívánt font (OnePlus Slate fontja) így saját néven nincs is nálam, ez a fenti Magiskes megoldás a gyári Roboto-t cserélte volna le on the fly, az összes variációt ugye, boldtól italicon át a normalig.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#84) crok válasza Trailblazer (#83) üzenetére


crok
Topikgazda

Dobd át a ZIP-et..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#85) Trailblazer válasza crok (#84) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem vágom, miért lett kapcsos zárójeles a neve, de itt van.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#86) crok válasza Trailblazer (#85) üzenetére


crok
Topikgazda

Aww, hát minden is hiányzik belőle amitől Magisk modul lesz a zip:

module.prop nincs benne

Ezért nem ismeri fel mint Magisk modul, mert nem az.

module.prop tartalma valami ilyesmi kéne legyen - minimum:
id=<string>
name=<string>
version=<string>
versionCode=<int>
author=<string>
description=<string>

Ha nem is submit-eled de ezeket ki kell tölteni mert pl. az id lesz a modul könyvtárának neve - na ez most nincs is.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#87) Trailblazer válasza crok (#86) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez egy meglévő font volt (Font_TitilliumWeb.zip), semmit nem vettem ki belőle. A fentit cseréltem ki, amit említettél, meg persze a pszeudo-Roboto fontokat. Submitelni nem szerettem volna, csak házi használatra szántam. No viszont ha a fentit megeditálom, akkor még mindig van esély a sikerre?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#88) crok válasza Trailblazer (#87) üzenetére


crok
Topikgazda

Na várj, mert ez nem lehetséges hogy egy Magisk modul hanem csak egy sima, TWRP-ben flash-elhető sima mezei installer.

Amiben az updater-script tartalma ennyi kéne legyen: #MAGISK
Ez a zip amit adtál abban ez a file olyat tartalmaz hogy mount /system - ez egy installer, ez nem lehet Magisk, hiszen a Magisk arra való hogy NE mount-old RW-re a /system-et, ne változtasd meg a tartakmát.
A zip-ben update-binary meg konkrétan a module_installer.sh GitHub oldalának a HTML kódja 1:1..

Rendesen csináld meg a modult és persze hogy lesz siker.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#89) Trailblazer válasza Trailblazer (#87) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát ha eddig forgattam volna a fejemben olyat, hogy komolyabban elkezdek foglalkozni a Magisk lelkivilágával (és a válasz NEM), ez most kifejezetten elvette a kedvemet. Az én tudásom itt és most elfogyott. Ezt sikerült csinálni, továbbra sem Magisk module szerinte.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#90) crok válasza Trailblazer (#89) üzenetére


crok
Topikgazda

És így? (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#91) mobilizmo válasza Trailblazer (#89) üzenetére


mobilizmo
addikt

Bocs crok, tudom, hogy ez Magisk topik. De nekem sem sikerült a Fontchanger-el megcsinálni. Talán túl bonyolult ez nekünk egy ilyen egyszerűnek tűnő problémához. Én végül a FontFix-hez fordultam és azzal működött. Annyi kiegészítés, hogy nem csak az app listájából lehet választani, a telefonra mentett ttf-el is működik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#92) Trailblazer válasza crok (#88) üzenetére


Trailblazer
addikt

Csak sikerült belenyúlni tehát egy alkalmatlan zipbe. OK Boomer. Akkor restart.

Most meg "unzip error". Ez már nevetséges! :W

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#93) crok válasza Trailblazer (#92) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez a zip nalam felment hiba nelkul, a telefonrol tettem Megara.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#94) Trailblazer válasza crok (#90) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez működik. Akkor csak nem mindegy az sem, hogy van zipelve! Bár a belsejét még nem néztem, miben más az enyémhez képest. De mindegy is, sok hűhó semmiért: a font nem tartalmaz hosszú ő-t (és valszeg ű-t sem), így nem kell. Kösz az erőfeszítést! :R

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#95) Trailblazer válasza Trailblazer (#94) üzenetére


Trailblazer
addikt

Viszont FontChangernek (amire csak rászántam magam, bonyolultabbnak gondoltam előtte) van egy Slate Pro-ja, ami bár nem ugyanolyan, ám rendes ékezetes, és jó lesz.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#96) Bajgunar válasza crok (#80) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Kicsit hülye vagyok még ehhez.
De leírnád, hogy választom ki a "3"-ast?
Edit prop-ot? Erre nem jöttem rá.
Viszont a selinux -ra azt írja, hogy nem található. Tehát se 0, sem 1. ?
Nah ezt meg hogy tudom hozzáadni?
Vagy majd utananézek neten, csak még telón vacakolok, próbálkozok...
su -c props -ra nem listáz ki semmit, hogy a 3-ast válasszam.

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#97) Trailblazer válasza Bajgunar (#96) üzenetére


Trailblazer
addikt

Na álljunk meg. A su az egy különálló parancs, azzal váltasz root módba parancssorban. (su = superuser). Tehát konzol megnyit, beírod: su, nyomsz egy entert. Magisk az első ilyen esetén felugrik, jogosultságot kér. Ekkor írod a többit. Parancssor megint: props -c. Így se megy?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#98) crok válasza Bajgunar (#96) üzenetére


crok
Topikgazda

..vagy mellekelj kepeket..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#99) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

kép link

Nem dobja fel magisk-ot. Csak kiírja h granted...

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#100) crok válasza Bajgunar (#99) üzenetére


crok
Topikgazda

Jakerem, mert hianyzik a Busybox Magisk modul, irany a Magisk Manager letoltesek! (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.