Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Trailblazer válasza crok (#1995) üzenetére


Trailblazer
addikt

És akkor a repo helyett mi lesz? Mert ugyan topjohnwu említi, hogy van több lehetőség is, de egy se lett konkretizálva.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2002) crok válasza zsola400 (#2000) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha nincs kedved belevágni akkor amíg nem sírnak akkor hagyhatod is.
Az előnye az lesz hogy hamarabb túlesel rajta.. Előbb-utóbb úgyis kelleni fog, pl. ha a Google megint teker a szervereken, az app fejlesztők előállnak valami újdonsággak a felderítéssel..

A másikhoz: a FLAG SECURE-t kell kikapcsolnod. Mivel még Android 11-en és Magisk V23-on vagy kicsit egyszerűbb, van rá Xposed modul.. ahhoz viszont Riru kell, LSPosed vagy esetleg EdXposed .. meg ez az Xposed modul: Disable-FLAG_SECURE (GitLab-en a forrása és XDA thread-je is van).

Ha nem banki app lenne.. meg lenne PC.. akkor ott lenne a Smali Patcher.. csinálna az adott app-hez egy custom Magisk modult amivel menne.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2003) crok válasza Trailblazer (#2001) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem értelek, leírtam az #1993-ban mi van-lesz:

..a modulkészítőknek a modul leírásában lesz egy változó, mégpedig az updateJson amivel mindenki mutathat a saját update forrására így nem lesz centralizált hanem oda lesz bízva a modult kiadókra hogy lesz-e automatikus update-re lehetőség vagy nem, karbantartja magának vagy nem. Szerintem a legjobb ötlet, XDA-n amúgy is volt(ak) régebben is modul listák, most majd mindenki válogathat magának ahogy akar, vagy ott lesz pl. a Fox's Magisk Module Manager. << ez egy 99% ugyanolyan rendszer mint amilyen az eredeti Magisk Module Repo is volt, csak így nem benne van a Magisk app-ben hanem külön van, mint különálló, csak a modulok menedzselésére való app.

De egyébként a repo előtt is voltak már jóval modulok, a repo-n kívül is csillió modul létezik és a repo-ba se került be új modul vagy egy-másfél éve, csak a modulfrissítések jöttek ha jöttek de ahhoz nem kellettek a repo karbantartói. Ez most nem rossz hanem máshogy jó, sokkal rugalmasabb.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2004) Trailblazer válasza crok (#2003) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ahogy eddig volt, az sem volt jó, mostantól meg szétszórt lesz az egész.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2005) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Mondjuk ez a Fox app meggyőző. Viszont az szomorú/vicces, hogy szinte minden eddigi belsős funkcióra külön appot kell tartani. SafetyNet ellenőrzésre is, mert azt is kivették. Ezt a fejlődést nevezem én visszafejlődésnek. (Bár lehet, én nem vagyok elég modern...)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2006) crok válasza Trailblazer (#2005) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, csak nincs tele a hócipellőd eléggé - neki meg igen :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2007) Trailblazer válasza crok (#2006) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát, senki nem tartott eddig sem pisztolyt a fejéhez. Mondjuk lehet, kellett volna... ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2008) user26


user26
aktív tag

Üdv!
Bocsi, közben rá jöttem amit kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2009) user26 válasza user26 (#2008) üzenetére


user26
aktív tag

Nem jött össze... :/
Nos letöltöttem [itt] a Magisk_v24 app -ot, teleptettem, boot.img -t be adtam neki, megcsinálta.
PC--re kimásoltam, az adb mappába, átneveztem, hogy számomra könnyebb legyen használni. Parancsort megnyitottam, telefont fastboot -ba tettem.
E parancsokat futtattam le:
- fastboot devices
- fastboot getvar current-slot
vissza adott érték: current-slot: b
- fastboot flash boot_b magisk_v24_01.img
- fastboot reboot
Telefon újra indul, viszont a "poco" feliratig jut, és újra indul, majd újra poco felirat és újra indul, e folyamat megy körbe körbe.

Most mit tehetek ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2010) g_g_g válasza user26 (#2009) üzenetére


g_g_g
őstag

rosszat írtam

[ Szerkesztve ]

(#2011) crok válasza user26 (#2009) üzenetére


crok
Topikgazda

Először is kezdd azzal, hogy akkor megvan a boot.img a ROM-ból és flash-eld vissza azt a Magisk patkolt helyett. Legalább elindul a készülék? Ez az aláírásodban levő Poco F3 (Alioth)? Arra van hivatalos custom recovery is, mondjuk TWRP.
Előbb akár beboot-olod a recovery-t vagy flash-eled de utána a ZIP-jét is flash-eld.
Akkor utána flash-elheted is a Magisk-et is (apk-t átnevezed zip-re és mehet).

Vagy a kapott boot.img-t flash előtt boot-oltasd be vele a
fastboot boot magisk_v24_01.img
parancsal hogy lásd jó-e egyáltalán.
Meg tedd fel mindkét slot boot-jába is..
fastboot flash boot_1 magisk_v24_01.img
fastboot flash boot_b magisk_v24_01.img
Már ha megtartotta a ROM az A/B-t, mert ha nem akkor ugyanúgy kell csinálni mintha nem lenne A/B:
fastboot flash boot magisk_v24_01.img

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2012) user26 válasza crok (#2011) üzenetére


user26
aktív tag

Eredeti boot.img -t vissza tettem A és B particióra, de sajnos továbbra is bootlop van.

Erre a parancsra: fastboot boot magisk_v24_01.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [ 2.826s]
booting...
FAILED (remote: Failed to load/authenticate boot image: Load Error)
finished. total time: 2.871s
PS C:\adb>

Mindkét slot boot-jába is be tettem, most annyi a változás, hogy újraindulás követően fastboot jön be.

igen, Poco F3, alioth.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2013) crok válasza user26 (#2012) üzenetére


crok
Topikgazda

Ja, talán a DM Verity-t nem kapcsoltad ki (Failed to auth. boot image). Lehet egyszerűbb lenne flash-elni TWRP-ből mert megcsinálja neked. Meg van a készüléknek topikja, van is benne sok ember Magisk-el, ha ennyire típusspec. gondod van biztos segítenek ott is (itt is van min. 3..4 ember amúgy alioth-al) bár látom ott is aktív vagy és rankesz ahogy látom pont azt a ROM-ot használja és biztosan van fent neki Magisk is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2014) user26 válasza crok (#2013) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi, akkor ott megpróbálkozok.
Öm.. tegnap estig a MIUI 13 volt fent, és azt TWRP nélkül (mivel A12-re nincs még) rootoltam Canary-val, a fenti leírásom alapján. Ott jó volt.
Most másik custom rom van fent (hentai os) és ez is A12 alapú, úgy gondolom, de tévedhetek!, hogy a twrp nem jó.
Miui -s topikban valahol azt olvastam még korábban, hogy ha bootloppot kapunk, akkor kezdhetem nulláról mindent. Ezt elszeretném kerülni, de ha más nincs érthető.
A DM Verity -t nem kapcsoltam ki, mert ezt nem olvastam el, vagy nem ott néztem ahol írva van... :/ pf :/

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2015) palesz53


palesz53
senior tag

Pár perce megjelent és letölthető a 24-es Magisk, A12 támogatással. :C

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#2016) crok válasza palesz53 (#2015) üzenetére


crok
Topikgazda

Úgy érted tegnap délelőtt 11:30-kor? :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2017) crok válasza user26 (#2014) üzenetére


crok
Topikgazda

Szóval akkor a megoldás a slot b-re flash és a b aktívra állítása volt:
fastboot flash boot_b magisk_patched-24001_okLdv.img
fastboot --set-active=b
fastboot reboot

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2018) user26 válasza crok (#2017) üzenetére


user26
aktív tag

Igen, igen. Egyenlőre ott tartok amit ki írtam poco F3 topikba.
Most várok, hogy valaki segítsen tovább "csinálni", mert most kicsit zavaros még nekem a most következő lépések.
Talán most azt kell csinálni, hogy:
Magisk app-ba beállítások
- Systemless hosts rá bökök majd újra indítom a telefont
- Zygisk Bekapcs
- Enforce DenyList Bekapcs
- Configure DenyList -re bökök és a play services, google pay - t kiválasztanám, hogy ne legyen zabos, de nem tudom, mert nincs itt egyik se.
Ez lehet nem jó amit csinálok, de azt hiszem ez kell.
Aztán azt hiszem a Saftinet is most kell, de itt nekem egyenlőre zavaros még.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2019) crok válasza user26 (#2018) üzenetére


crok
Topikgazda

Az összefoglalót azért olvasd végig, különösen a gyorstalpaló részt akkor, kettes és tizes pontok mindenképp, le van írva minden amit írtál és kérdezel. Azért nem látszik amit DenyList-ben be akarsz pipálni mert a jobb felső sarokban a menüben előtte a rendszerapp-ek megjelenítését be kell kapcsolni. Habár.. ha fent van a Universal SafetyNet fix akkor nem is fog kelleni az.. mert alapból kiszedi mert nem kell..

Ja igen, a requires additional setup-nál OK és letölti amit kell, megcsinálja amit kell és restart-ol. Ez normális.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2020) user26 válasza crok (#2019) üzenetére


user26
aktív tag

Csak az egyértelműség miatt írom le...
"a requires additional setup-nál OK és letölti amit kell, megcsinálja amit kell és restart-ol. Ez normális."

Tehát le okézom, bejön egy ablak, amiben 3 opciót tudok választani
- Select and Patch File
- Direct Install (Recommended)
- Install to Inactive Slot (After OTA)

A középsőre megyek, lefut pár parancs, aminek gondolom kell, és jobb sarokba egy Reboot felírat. Erre rá megyek, telefon újra indul.

2. (kettes) pontból azt értem, hogy Magisk fő oldalon fent bal sarokba van egy "Hide" gomb, amire rá kell menni. Rá mentem, de nem tudom, hogy minek kell történnie.

10. (tízes) pontból azt értem, hogy Zygisk bekapcsoltam, és a Enforce DenyList -et, majd újra indítottam a telefont. Újra indult, ekkor a Configure DenyList -re bökök, majd fent jobb oldalt három pötty -> Show system apps -be pipálom, és itt a google play szolgáltatásokat bepipálom, majd telefont újra indítom.
Újra indítást követően, Magisk -t indítom, megnézem a DenyList -t, hogy a pipák benn maadtak-e, igen bent.
Letöltöm a Play-ból a SafetyNet appot, és elindítom. "Passes"

Aztán akkor most a következőt tettem, Magisk/beállítások/Hide the Magisk app -ra mentem, adtam nevet a felugró ablakba: "ezkell" le okéztam. Ennyi eddig.
Itt a képek.

Akkor szeretném kérdezni, hogy most kell-e még valamit csinálni, vagy valamit nem jól értelmeztem a Magisk - root témában ?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2021) Toninho13 válasza user26 (#2020) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Eddig jó vagy. Modules, install from storage. Betallózod az xda oldalról letöltött első file-t, újraindítasz, majd vársz 1 percet. Utána a maradék három filet felrakod (nem kell közben is restart). Utána a végén restart. Utána megjelenik a rom control app. Abban tudaz tweakelni.

(#2022) user26 válasza Toninho13 (#2021) üzenetére


user26
aktív tag

Nálad jó, milyen ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2023) Toninho13 válasza user26 (#2022) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Jó. Van egy-két plusz feature. Elvileg felül a net sebességét is ki tudja írni, bár az nálam pont nem megy. 😆

(#2024) user26 válasza Toninho13 (#2023) üzenetére


user26
aktív tag

Megtudod mutatni ? Vagy elmodani, mert nekem nem sikerült azt be állítan. Illetve elvileg van benne "kapcsoló" ami a képernyőkép készítést végezné el, azt se találom.
Betűméretet sem találtam.
Betűtípust próbálgatom, de nem látok változást.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2025) user26 válasza user26 (#2020) üzenetére


user26
aktív tag

@crok, azt szeretném kérdezni, hogy ha a Magisk -t indítom, a rendes ikonnnal kell, vagy amit "csinátam" ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2026) crok válasza user26 (#2025) üzenetére


crok
Topikgazda

Amit "csinaltal", a masik nem is kene latszodjon.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2027) user26 válasza crok (#2026) üzenetére


user26
aktív tag

Igen, azért van némi aggájom, hogy mit nem csináltam jól a Magisk -al.
Tudom, a leírásodba ott van minden. De én rontottam el valamit..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2028) Toninho13 válasza user26 (#2024) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Betűméretet simán a megjelenítő menüpont alatt tudod állítani a modultól függetlenül. A betűstílus az állítódik, de én már megszoktam az alapot. A képernyőkép meg számomra a vol le+powerrel egyszerűbb, de én se találok olyan kapcsolót.

(#2029) user26 válasza Toninho13 (#2028) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi. Végig próbáltam, de vagy nem, vagy minimális a betűstílus. A többi rendben van, lenne.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2030) zsola400 válasza crok (#2002) üzenetére


zsola400
aktív tag

Köszi a részletes leírást, működik. Annyi volt, hogy ha a modulban be volt jelölve az Unicredit app akkor indításkor folyton leállt az Unicredit, elég volt a System Framework bejelölése és működik a screenshot.

(#2031) szlaci888


szlaci888
aktív tag

@crok, Pixel 6 A12 Magisk Canary 230016 és működő Google Pay és Unicredit app mellett jár nekem bármi gonddal, ha frissítem a Magisket?

(#2032) crok válasza szlaci888 (#2031) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem. Mehet ra a V24.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2033) Valed


Valed
tag

Frissítettem 24001-re magisk-t pixel 3a-n (canary channel) azóta otp bank nem akar menni. Google Pay és minden más működik. Próbáltam telefont újraíndítani, kivenni a denylist-ből az otp-t majd vissza rakni, de nem lett jó.
Mit tudnéd ezzel kezdeni?

(#2034) obligat válasza crok (#2032) üzenetére


obligat
senior tag

Frissítés előtt állok, és a magiskkel kapcsolatban van egy kérdésem.
Elég a magisket eltávolítani, és viszi magával a modulokat, vagy modulokat egyesével, majd a magisket?

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#2035) crok válasza Valed (#2033) üzenetére


crok
Topikgazda

Valami alap dolog ment el nálad.
- Universal SafetyNet Fix (Zygisk) modul fent van és a legfrissebb?
- Reboot után meg kell nézni, hogy aktív-e a Magisk (a Magisk app megmondja)
- Magisk app hide megvolt a frissítés után is? A Magisk app-ben ki kell választani a Hide Magisk app (random package ID) opciót, ekkor a Magisk app elrejti magát egy un. stub app-al egy véletlenszerű app csomagnév mögé
- Zygisk be van kapcsolva?
- Enforce DenyList be van kapcsolása?
- Majt ezután a DenyList-re kell tenni azokat az app-eket (az összes folyamatukkal együtt, tehát a listában kibontod az adott app-et és az összes kapcsolót bekapcsolod) amik elől "el szeretnéd rejteni a root-ot / Magisk-et"
- törölni kell a Google Play Services / Google Services Framework valamint a Google Play Store adatait teljesen majd restart
Ekkor újra ellenőrizd, hogy SafetyNet-en átmegy-e (remélhetőleg.. SafetyNet Checker-el, a YASNAC-el vagy a Safetynet Helper Sample-el meg tudod nézni) és Google Pay-ben minden okay-e még mindig, a Google Play Store a beállításaiban a Névjegyben azt írja-e hogy a készülék tanusítványa rendben van.. Nálam (ugyan egy Pixel Experience A12-n) megy az OTP ennyivel is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2036) crok válasza obligat (#2034) üzenetére


crok
Topikgazda

Miért akarod eltávolítani? Nem akarod utána használni majd? Vagy teljesen újra akarod tenni? Egyébként ha az app-ben az eltávolítást választod akkor az feltakarít maga után mindent ami Magisk, vagy ha van custom recovery akkor a Magisk apk-t átnevezve flash-elheted mint uninstaller és ugyanúgy feltakarít mindent maga után (leírás az összefoglalóban a "A Magisk eltávolítása" részben).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2037) Valed válasza crok (#2035) üzenetére


Valed
tag

Köszi a gyors választ én voltam a béna a Magisk app hide-ra rábökve megy rendesen.

(#2038) obligat válasza crok (#2036) üzenetére


obligat
senior tag

Azt vettem észre, ha magisk van a telefonon (Poco F3 LineageOs) frissítéskor, bootloop a vége. Gondoltam nem kockáztatok :D

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#2039) user26


user26
aktív tag

Magisk kérdés számomra, ezért ide tettem fel.
Összesen van-e valami korlát, hogy mennyi modult lehet használni ?
Hosszabb távon van-e értelme használni kisebb nagyobb modulokat ?
Konkrétan 1 kisebbre a betűtípusokra gondolok, mivel az álltalam használt ROM-ba nincsen, és mivel avval tisztába vagyok, amiről sokat beszéltél, hogy instabilitások lehetnek. Persze lehet ettől épp nem.

Viszont amire nem jöttem rá, hogy a Magisk fő app ikon miért nem tűnt el, és nem nagyon merem belakni a rendszert, hátha reinstall kell miatta :/

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2040) crok válasza user26 (#2039) üzenetére


crok
Topikgazda

"Összesen van-e valami korlát, hogy mennyi modult lehet használni ?" -- hard, kódolt korlát nincs, de mivel be kell töltődjenek és versenyhelyzetek is kialakulhatnak így azért extrém sokat nem érdemes betenni.

"Hosszabb távon van-e értelme használni kisebb nagyobb modulokat ?" -- ezt egyedül te tudod megítélni hogy mire van szükséged. Vannak modulok amik ugyanahhoz a dologhoz nyúlnak hozzá esetleg, azok nagyon csúnyán össze tudnak akadni (pl. hangot/hangzást javító dolgokból lehetőleg egyet használj, ha valami performance tweak modul(oka)t akarsz használni akkor abból se használj lehetőleg többet csak egyet mert úgyis ugyanazokat a dolgokat állítgatják nagyrészt..

"Konkrétan 1 kisebbre a betűtípusokra gondolok" -- Az Audiocracy Font Manager (amit használsz most) egy szeg egyszerű modul ilyen szempontból, font file-t cserél le csak runtime-ban, nem csinál semmi mást - ettől nem lesz instabil.

@Magisk ikonok: a launcher-ben az app drawer-ben is több ikon van vagy csak a home-on van kettő?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2041) user26 válasza crok (#2040) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi az infót!
Nem, nem akarok felcsapni hard módba, csak érdeklődök, ha már erre felé sodródtam... (Magisk)
Igazából még két dolog érdekelne Magisk-ból, kapcsolatsebesség kijelző, az állapotsorba (mivel volt olyan korszakom, amikor nem volt rendesen internet, és ha csak a WiFi ikon volt aktív nem biztos, hogy volt net, amint megjelent mellette a kapcsolatsebesség tudtam van net. Tudom, tudom, ez egy nagyon primitiv dolog, és ez abból a korszakból berögződött)
Gyors indítóba "redőnyt lehúzva" egy kapcsoló, amivel képernyőképet lehet készíteni. Ne fizikai gombokkal keljen.
Magisk ikonból kettő van, egy ami az alap, de van egy kis ikon rajt, várj megmutatom.
E kettő van.

*Ja, egyébként ha valaki más elgondolkodik ezen, hogy miért Magisk -al akarom megoldani, hiszen ott a pl:. Play áruház, az az igazság, hogy nem szeretnék használni sok külső appokat, PL:. egy téma app, ami már nincs, van külön laucher, háttérképek, betűk, csengőhangok, stb, stb. és ez már maga 4 app lenne és lehet így se lesz olyan amit az ember elképzel.
Perzse nem azt mondom, hogy rossz...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2042) crok válasza user26 (#2041) üzenetére


crok
Topikgazda

A két kérdésed szerintem egy kicsit se Magisk kérdés, max. ha van valami ilyen modul ami működik is nálad (ez a Pixel Addon valami -ahogy olvasom tőled- nem működik). Én értem hogy most belecsúsztál a Magisk témakörbe de nem kell mindent szegnek nézni ha van egy jó kalapácsod ;) Ha a ROM amit választottál nem képes arra amit szeretnél.. akkor nem a megfelelő ROM-ot választottad szerintem. Sok ROM van amiben a font váltogatás is meg a sebességindikátor is kapcsolható.. max. a készülékedre nincs portolva (még). A redőnyre, Quick tile-ba Magisk modul szerintem nem tud betenni gombot, én ilyen modulról nem tudok, erre egy app-et tudok ajánlani én is max. (pl Tiles - egyéni gyorsbeállítások, csempék, akár root-ot igénylő műveletekhez is.. @XDA thread és @APKPure de biztosan van más is, csak ezekre van másik topik (Android alkalmazások)). Ha még nem laktad be.. talán nézz másik ROM-ot ami jobban teljesít nálad ilyen igények mellett.

Ez a kettő ikon pedig csak két shortcut. Az amelyik működik azt hagyd meg, másikat törölheted.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2043) crok válasza crok (#1993) üzenetére


crok
Topikgazda

Na kérem, Magisk V24.1 app update a stabil és beta ágon (versionCode = 24100)! @Twitter
A friss Canary versionCode pedig 24101 lett. A changelog gyak. ugyanaz mint a V24, a Magisk-ben nincs változás csak az app-en változtatott némiképp.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2044) user26 válasza crok (#2042) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi, utána nézek.
Köszi mindent!

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#2045) DM43 válasza crok (#2043) üzenetére


DM43
őstag

A11-en érdemes váltani a 23.0-ról erre? Ha igen, akkor mi legyen a 23 alá telepített egyebekkel? (Fix CTS SafetyNet, Riru és társai)

[ Szerkesztve ]

(#2046) crok válasza DM43 (#2045) üzenetére


crok
Topikgazda

Érdemesnek érdemes mert előbb-utóbb úgyis kelleni fog.. hogy mi legyen az "egyebekkel" azt az összefoglalóban leírtam, újra kell majd építeni az egészet mert ugye MagiskHide ki -> Zygisk és DenyList be.. a már nem szükséges modulokat lehet törölni, újakat hozzáadni, Magisk-et beállítani, etc.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2047) DM43 válasza crok (#2046) üzenetére


DM43
őstag

Köszi, így lesz!

(#2048) crok


crok
Topikgazda

PSA: az összefoglalót folyamatosan dolgozom át, teszem bele az új infokat / húzom le a régieket ha látok / hallok valamit, ezért van a sok szerkesztés.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2049) niklebi


niklebi
senior tag

Marha jó ez a pár naponta frissítjük a Magisket. Frissítettem a fent linkeltre ami az app-ban is megjelent. Eredmény :W a Google Pay nem tanúsított lett. Mindent ugyan úgy csináltam mint eddig minden frissítésnél és most mégis ez lett az eredménye. Kezd elegem lenni, hogy csak kiadogatják az újabb verziókat és az user szívja meg az egészet. Most kezdhetem elölről a G.pay beállítását. Már persze ha sikerül. :W

(#2050) crok válasza niklebi (#2049) üzenetére


crok
Topikgazda

Talan a Play Protect fogja meg - csakhogy en azt alapbol kikapcsolva tartom.. nalam ilyen gond nem volt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.