Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Selinux-ra nem ír semmit.
Változtatni sem tudom...
A többi érték az jó.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#102) crok válasza Bajgunar (#101) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt a 3-as vagy a 4-es pontban látod?
4-es alatt hozzá lehetne adni.. de ha ez a 3-asban van.. az a ROM egy portolt katyvasz akkor. Ha akarod a 4-esben tudtommal bármit is hozzá lehet adni, vagy akkor a #78-ban említett SELinux changer-t használd az ROM XDA leírása szerint.

Megjegyzés:
ezt a ROM-ot én biztosan nem tenném fel saját készülékre..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#103) Bajgunar válasza crok (#102) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Su /system/bin/getenforce. -re kidobja h Permissive.
De terminál 3, selinux-ra előbbi képet adja.
Hogy ~nincs. Tehát se 0, se 1.
Nem ide kéne hozzáadni?
Ha 4-el akarom hozzáadni, oda mit írjak neki?

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#104) crok válasza Bajgunar (#103) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem ne szivasd magad, vagy még egyszer próbáld meg a 4-es pontban hozzáadni vagy appal csináld vagy hagyd a ROM-ot..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#105) Bajgunar válasza crok (#104) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Egyet értek!
Feladom.
Asszem lassan kukázom ezt a telot.
Azt veszek valami gyári romos szutykot.
Persze jó kis teló. El vagyok vele.
Csak vicc, hogy ennyi szopás van vele.
App-al próbáltam. Átváltom.
De nem történik semmi... Ugyanúgy nem megy.
Vagy visszarakok vmi régebbi rom-ot. Amiben meg fél éves a biztonsági frissítés.
De a raiffaisen meg aztán sehol sem megy....
Azért köszi.
Törölheti admin a sok feles hsz-omat.

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#106) crok válasza Bajgunar (#105) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy portolt, alapvetően teljesen más telefonra való ROM-tól várod hogy együttműködjön egy olyan megoldással ami eleve arról szól hogy rendes, normális ROM-on elrejtse azt, amit az app dev-ek tűzzel-vassal tiltanak egy bő éve (lustán bármire ami eltér attól amit várnak root-ot kiáltanak). Az a készülék Magisk nélkül is hasal a root teszten a SELinux miatt. Az "ennyi szopás van vele" résznek alapvetően te vagy a forrása mert te tetted rá azt a ROM-ot: a LeEco Le Max 2-re egy olyan Pie MIUI 11-et tettél ami alapvetően a Xiaomi MI Max 3 -ra való mert a PEDMIXM az a Xiaomi MI Max 3 (nitrogen) ami 2 évvel a telefonod után jött ki. Jól mondom az összehasonlítás alapján? Azt hiszem jót néztem. "Rom is Official Global MIUI11 PIe port build for our x2!" - áll az XDA threadben.. ez a mondat nálam alapból kiverné a biztosítékot.. "Official" és "port" szó egy mondaton belül, oximoron.

Akkor itt az ideje:

a, rendes ROM-ot tenni rá, rendes forrásból, ahogy nézem van rá LineageOS Pie nightly, mi a baj vele? Ezen lehetetlen hogy SELinux permissive legyen mert a maintainer-t ki is tennék azonnal. Patyolatnak kell lennie a ROM-nak hogy megkaphassa a hivatalos Lineage OS-t.

b, hagyni az egészet

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#107) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Azért portolt romból is van hellyel-közzel normális. Jelenleg nálam egy Q-ra épülő OxygenOS fut, ami a OnePlus 6 rendszere. Ja, és Pocophone F1 a delikvens. Azért erre elég sok minden elérhető a hindu fejlesztők tömegei jóvoltából. Tehát ha már hackelni akarunk, válasszunk igazán hackbarát készüléket. :K

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#108) crok válasza Trailblazer (#107) üzenetére


crok
Topikgazda

Természetesen nem erről van szó, hogy minden port-olt ROM s.*r, de azért a te példádban szereplő két telefon egyrészt nem áll annyira messze egymástól se időben se spec-ben (olyannyira nem hogy ugyanaz a SoC van benne, azért ez vastagon nem ugyanaz a helyzet!) meg a port szó és az official se szerepel a ROM leírásában egy mondaton belül.. Én nem mondtam hogy minden port s.*r.. de szerintem az.. na az speciel s.*r.
Nem is emlékeztem hogy beryllium-od lett a mido-d után.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#109) Trailblazer válasza crok (#108) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, a Snapi 845 eléggé közös pont. :K A OnePlus lehet, hogy amúgy egy igényesebb termék kivitelre, de amit a kontra oldalon elvesztettünk (OLED kijelző, NFC), valahol visszajön a pro oldalon. (Ext. sdcard, talán jobb kamera.)

És hát igen, a mido után ez is egy célzott lövés lett. Közben mintegy fél évig birtokoltam egy whyred-et is. De ez az ultimate hackelhető, romolható telefon jelenleg, meg még egy ideig, úgy érzem. Tényleg rettentő sok a fejlesztő, akik kitartanak mellette. A whyredhez képest megszabadultam az átkozott antirollback protectiontől is, ami által egy ízben téglásítottam is a készülékemet, és csak a vakszerencse, a valamennyire hozzáértésem és a pillanatnyi higgadtságom révén mentettem meg és hoztam vissza a halálból.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#110) Trailblazer válasza crok (#82) üzenetére


Trailblazer
addikt

Kanyarodjunk akkor az off után vissza ehhez a hozzászólásodhoz. Mi a hasfájásuk a lecserélhető fontokkal a Magisk repoban, hogy nem akarják engedni ezt sem? Nehezen érthető ez a túl szigorú hozzáállás. Így is alig van használható modul, és azok zöme is csak szökőévente frissül. (Jellemző példa: YouTube Vanced. A Google rendre frissíti a hivatalos YT appot, viszont a Vanced nem követi egyáltalán, viszont a Play állandóan frissíteni akarja, ezáltal a "sima" verzióval írná felül a Vanced-et, visszabutítva azt. A Play-ről leválasztós módszerek pedig nem akarnak működni, hogy ne is látszódjon ott, mint updatelhető és updatelendő app.)

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#111) crok válasza Trailblazer (#110) üzenetére


crok
Topikgazda

A szigorú hozzáállásnak historikai oka van, az, hogy elárasztották a repo-t a fontok kérései és képtelenség volt kordában tartani, főleg úgy, hogy ahogy írod miután bekerül utána a kutya nem nézett rá se a forrásra valamint egy font hozzáadása egyetlen egy file magic mount-olását jelenti, a modulok egyetlen egy hozzáadott file-t jelentettek csak és a modulok összesen ebben az egyetlen file-ban tértek el. Úgy ítélték meg hogy ez nettó hülyeség és csináltak rá egyetlen modult amivel mindenki kénye-kedve szerint cserélgetheti a fontokat és beletettek egy csomó olyan fontot amit statisztikailag sokszor töltöttek le a régiek közül (+ pár "egyéb kedvenc"). 2019 május 2-vel (ha jól emlékszem nem elseje volt) megváltoztatták a template-et (azóta mégegyszer, most a 20.0 bevezetésével) és törölték az összes olyan modult ami nem az új template-el rendelkezett - vagyis amit "elhagyott" a gazdája. Ebbe gyak. az összes font beleesett. A template-et átírni mindegyikre nagy munka lett volna és mivel a modult "elhagyták" így (szerintem jogosan) ők is dobták. Ennyi a sztori. Itt olvasható még mit nem fognak elfogadni:

- Ha többször próbálsz meg modult beküldeni de a formátummal vagy úgy az alapszabályok betartásával gond van - mert ez azt jelenti hogy full alap dolgokra képtelen vagy (minden hétre jut még így is általában vagy 3..5 olyan submission ami egyszerűen rosszul van feladva, vagy a modul eleve rosszul van megírva - ami azért is gáz mert vajon hogy tesztelte le.. ez egy quality check is egyben)

- Modul aminek a repo-jában nincs master nevű branch (ugyanis a háttérben futó szerverek/script-ek csak úgy működnek ha a master-t megtalálják)

- Modul amiben egyszerű script(ek) vannak csak (kvázi init.d script-ek: nincs értelme mert az ilyen célt szolgáló script(ek)et csak simán be kell másolni a /data/adb/service.d vagy a /data/adb/post-fs-data.d könyvtárba (attól függően hogy a boot alatt mikor akarod hogy lefusson) és adni kell neki futtatás jogot és kész, minden bootnál le fog futni, nincs értelme az init.d appoknak se csak ha neked úgy tetszik jobban, erre amúgy ez az egyik legjobb szerintem de van rá Magisk Modul-os app amit Manager-ből is letölthetsz szóval már ez se kell).

- Modul amiben csak a system.prop van hozzáadva - ebből is millió volt, Cam2API enabler és társai, nincs értelme mert ott van rá a MagiskHidePropsConf: annyi és olyan prop-ot adsz hozzá amit és amennyit akarsz, nem kell egyesével mindre külön modul.. a hozzáadás meg 20 másodperc sincs terminálban.

- Duplikáció és plagizáció: egyik se megengedett.

A fontokra meg ott a FontChanger.. XDA-n le is írták hogy ki lesz gyomlálva az összes font nemsoká (sajnos most nem találom a posztot).

@YouTube Vanced: nem szokott gond lenni a leválasztással ha olyan GApps csomag van fent amiben eleve nincs benne és utólag volt telepítve - mert akkor törlöd és megy fel a Vanced. Nem tudom milyen ROM milyen GApps amiről most beszélsz de ha nincs fent csak a Vanced akkor nekem OK minden, bár én csak hibakereséskor teszem fel néha ha valamelyik ismerősnek van valami kínja..
Amúgy a Reddit-es Wikiben az Install szekcióban is ez áll:
Uninstall all YouTube updates and disable auto-update in the Play Store. The updated stock YouTube app will override the Vanced app installed in the system partition so even if the mod installation succeeds, you will not see it.
És nálad is pontosan ez történik. Próbáld ki amit írnak.
Most amúgy is nagyon kutakodnak hogy Q-ra hogy lehet normálisan megoldani az APK aláírás ellenőrzést, szóval stay tuned - dolgoznak rajta.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#112) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Hányadék lett az új MM GUI.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#113) crok válasza mobilizmo (#112) üzenetére


crok
Topikgazda

Hm? En nem latok valtozast a kinezetben a 7.5.0 (Magisk V20.2-vel jott 3 hete) es a 7.5.1 (Magisk V20.3-al jott 2 hete) kozt. Vagy a 12 oraja kitett Canary build lett uj GUI-s? Vagy mi a gond vele meg melyikkel? :F

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#114) mobilizmo válasza mobilizmo (#112) üzenetére


mobilizmo
addikt

Canary Build-en vagyok néhány hónapja. Teljesen áttervezték az új GUI-t, ami borzalmasra sikeredett. Félek finomítani sem lehet rajta annyit, hogy a végeredmény elfogadható legyen.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#115) crok válasza mobilizmo (#114) üzenetére


crok
Topikgazda

A Canary-t meg nem tettem fel, nem volt idom - de ezek szerint nem is fogom :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#116) mobilizmo válasza crok (#115) üzenetére


mobilizmo
addikt

Próbáld ki azért, a te véleményed sokkal meghatározóbb lehet ebben is. Egyébként van egy hasznos új feature (legalábbis én még nem találkoztam vele), ha be van kapcsolva az MM Hide a frissítésnél nem okoz problémát, rögtön az új névre frissíti.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#117) crok válasza mobilizmo (#116) üzenetére


crok
Topikgazda

Nekem ezzel (már úgy értem hogy ha volt stub apk random névvel mert volt Manager Hide is bekapcsolva) már stabil 20.1-n se volt gond, előtte is csak annyi hogy ha véletlen azt indítottad akkor azt mondta hogy még a Magisk sincs telepítve - onnan már tudtam hogy a másikat kell indítani :D és szépen ki is takarította a nem oda való ikont és csak a stub ikonja maradt meg. Na akkor majd rálesek a Canary Manager-re valamikor.

Kicsit off: Topikgazda topikban lehet bedobom hogy összerakok az első 4 hsz-emből egy összefoglalót + még írok hozzá, pl. hogy hogy lehet egy "rossz" (bootloop-ot vagy boot elakadást okozó) modult letiltani kézzel recovery-ből meg hogy arra is van modul aminek van menüje is. Meg ha mondtok még ötleteket akkor azt is leírom ha van rá megoldás(om).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#118) mobilizmo válasza crok (#117) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem off ez, teljesen aktuális. A Topikgazda még talán nem aktuális, mert egyelőre kicsi a forgalom, de én remélem felfut ennek a topiknak a látogatottsága is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#119) crok válasza mobilizmo (#118) üzenetére


crok
Topikgazda

Ja, nem úgy értettem, hogy Topikgazda lennék hanem hogy kérek jogot összefoglalót írni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#120) Trailblazer válasza crok (#111) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nagy a szigorúság...

FontChanger ahogy tapasztaltam (nem biztos, hogy igazam van, de) nem túl régóta van velünk, úgyhogy eleddig hasznosnak gondoltam a különálló fontok letöltését és alkalmazását olyan romoknál, ahol nincs más mód. (És a Roboto egyáltalán nem tetszik.)

Azon romoknál, amelyek nem tartalmaznak beépített Google appokat, nano verziót szoktam szedni, amiben nincs YT. Ha csak a systemless Vanced-et rakom Magisk által, akkor is updatelni akarja a gyárival Playen át, és ha az automatikus frissítés nincs kikapcsolva, sikerrel is jár. Ezt a APK ellenőrzést meg nem értem, mármint a hatásmechanizmust, esetünkben mit befolyásol.

(#117) crok: Ez nagyon jó lenne, ha kérnél és kapnál engedélyt erre. Sok felesleges kérdést megelőzhetnénk vele. A rosszalkodó module-ok letiltásának módszere bizony szintén hasznos volna. (Nálam mondjuk az OrangeFox recovery ezt tudja beépítve.)

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#121) crok válasza Trailblazer (#120) üzenetére


crok
Topikgazda

Elég régóta van a Repo-ban (2019.04.06), mégrégebbóta létezik maga a modul simán XDA-n. Említettem a májusi nagytakarítást - na azelőtt került fel, pont a takarítás miatt (is).

A Vanced-re meg ugyanazt tudom mondani mint a fejlesztői: kapcsold ki az auto update-jét Play-ben. Ha felülfrissíti akkor nem a /system-en levőt törli (hiszen a gyári appoknál van lehetőség a frissítések eltávolítására és a gyárira visszaállásra) és nem felülírja az eredetit hanem beteszi a /data/app -ba a megfelelő könyvtárba - és mivel ott szerepel innentől app így az lesz az app amit te látni és elérni fogsz a rendszerben. Ha ilyenkor törlöd a frissítést és visszaállsz a gyári app-ra akkor a Vanced-ra "áll vissza" (csak visszaállni nem tudsz csak data wipe-al, kivéve ha mondjuk Titanium Backup-al vagy Swift Backup-al csinálsz backup-ot és visszaállítod csak a data-t a visszaállás után). Az APK ellenőrzés meg azért fog kelleni (nagy vonalakban), hogy pl. a Google rendes Youtube-nak lássa de ne akarja frissíteni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#122) Trailblazer válasza crok (#121) üzenetére


Trailblazer
addikt

Akkor a FontChanger felett elsiklott a figyelmem, van ez így. Lényeg, hogy legalább egy tényleg kulturált megoldást jelent.

Azzal tisztában vagyok, hogy a /system-re nem ír semmi, és minden változó dolog a /data-n foglal helyet - elvégre szoktam is így romolni, hogy egy adott rom új verziójakor mindennek gyalu, és megy vissza a /data backupból.

No ha ilyen lenne ez az APK ellenőrzés, abból profitálnánk.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#123) crok válasza mobilizmo (#116) üzenetére


crok
Topikgazda

Húha.. nos a GUI "szebb" meg "modernebb" de.. ez már lehet a használhatóság rovására ment, legalábbis így ebben a formában amit most látok a 21 órája feltett build-ben.. ugyanaz a "letisztultnak" mondott kinézet amit most mindenre erőltetnek, még pár recovery-re is ilyesmi skin-t tesznek.. nekem se adja, a root-ot azért eleve egy komoly dolognak tartom, nem mondom hogy legyen full CLI de hogy "elMIUIsodjon.." vagy nem is tudom. Azért hányadéknak nem nevezném, koncepciónak jó, remélem hallgatnak a user-ekre is :D Vagy marad az, hogy ott vannak a custom MM build-ek..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#124) Trailblazer válasza crok (#123) üzenetére


Trailblazer
addikt

Miért, léteznek ilyenek?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#125) csinturi


csinturi
tag

Üdv!
Van egy rootolt lg-m. A leírtakat megcsináltam , a Raiffeisen hibátlanul műküdik, Sajnos a Simple érintős fizetés nem megy rajta. Ami még rosszabb , otthon nem tudom tesztelni, mert mindig akkor derül ki mikor fizetnék vele. Van rá esély, hogy a simjple érintő fizetés valamilyen módon menjen rajta?

(#126) crok válasza Trailblazer (#124) üzenetére


crok
Topikgazda

Mármint ilyen recovery-k? Pl. SkyHawk Recovery Project - aka. SHRP? Pixel Experience Recovery Project?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#127) crok válasza csinturi (#125) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha nem amiatt sír hogy root-olt akkor nem az a baja. Ha nem tudsz vele fizeti az nem a root miatt lesz. Root nélkül megy / nem megy? Magisk uninstaller zip-et flash-eled és el is tűnt minden nyoma a Magisk-nek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#128) crok válasza csinturi (#125) üzenetére


crok
Topikgazda

Meg milyen ROM? Lehet eleve ezer baja.. pl a fentebb említett SELinux permissive.. Meg NFC-s remélem a készülék :D Meg a "HOGYAN HASZNÁLD A SIMPLE MOBILFIZETÉST?" részt elolvastad, megcsináltad? Különös tekintettel a "NEM MŰKÖDIK AZ ÉRINTÉSES MOBILFIZETÉS AZ ALKALMAZÁSSAL, HA" részre gondolok. OTP-s kártyával vagy nem OTP-s a kártyával próbálkozol, ésatöbbiésatöbbiésatöbbi.. de itt hátha segítenek neked: OTP Bank topic, amúgy 325x szerepel a topikban a Simple szó a 6K hozzászólásból.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#129) Trailblazer válasza crok (#126) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem. Custom Magisk Managerek.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#130) crok válasza Trailblazer (#129) üzenetére


crok
Topikgazda

Van, Magisk Manager MD2 (Material Design) - innen (is) jöhetett az ötlet az új design-hoz talán.. itt van pár screenshot is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#131) Trailblazer válasza crok (#130) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát ha ilyesmi lesz az új design a hivatalos vonalon is, azért lehet majd vele élni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#132) crok


crok
Topikgazda

Na, ki is jött egy "cikk" a Magisk fejlesztőjétől amit itt lehet olvasni, elmagyarázza mi történt a Magisk-el az elmúlt két-három évben, mi van most (pl. új Manager maintainer van, valszeg' innen az új design) és mi van vele pl. (full-time Apple alkalmazott lett - ugye volt ő ott gyakornok - és nincs conflict of interest szóval nyugodtan csinálhatja a Magisk-et szabadidejében.. mint eddig is).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#133) Trailblazer válasza crok (#132) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azért az szép tőle, hogy elismerte, hogy a segítői nélkül sehol nem lett volna mára. Az Apple meg... hát, az ő döntése. Én nem rajongok értük.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#134) crok válasza Trailblazer (#133) üzenetére


crok
Topikgazda

Meg szep hogy elismeri, ez sose volt mashogy es a rengeteg teszter meg segito mindig is ott volt (:

Mas: irtam osszefoglalot - mi rossz, mi jo benne? Mi keruljon meg be?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#135) Trailblazer válasza crok (#134) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem megfelel az összefoglaló, dehát én valamennyire konyítok is hozzá. Aki nincs tisztában az alapfogalmakkal, hogy pl. miért rootolunk, mire szolgál ez az egész, az bajban lehet.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#136) crok válasza Trailblazer (#135) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha valaki idetéved én úgy érzem legyen tisztában azzal mi az a root jog - erről nem szeretnék az összefoglalóban írni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137) Petrónius válasza crok (#136) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Én azért be tennék egy rövid szösszenetet, mivelhogy a kettő összefügg. Legyen a kezdetektől érthető a dolog.

(#138) crok válasza Petrónius (#137) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor a SuperSU is kerüljön be, meg ami előtte volt? Annak van topicja? Meg a KingRoot is? Tök komolyan, egy 5sec Google keresés meg az első 3..4 találat elolvasása keröljön be a Magisk összefoglalóba? Ennél azért komolyabbnak gondolnám a témát. Azért újra feltalálni nem akarjuk a spanyol viaszt, saját szavaimmal újraírni _szerintem_ mit jelent a root-olás kissé alálő a topik célján.
"Aki nincs tisztában az alapfogalmakkal, hogy pl. miért rootolunk, mire szolgál ez az egész, az bajban lehet." - szerintem meg aki nincs tisztában vele nem biztos hogy jó ötlet ha root-olja a készüléket.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#139) Trailblazer válasza crok (#138) üzenetére


Trailblazer
addikt

Még csak nem is szerettem volna sugallni, hogy szájbarágósan vázold fel a root-történelmet, ezzel pluszmunkát okozva. Ne értsük félre egymást.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#140) crok válasza Trailblazer (#139) üzenetére


crok
Topikgazda

OK!

Kozben epp frissult a FontChanger modul! :)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141) Trailblazer válasza crok (#140) üzenetére


Trailblazer
addikt

Megvolt, köszi. Bár ez pont egy amolyan "fire & forget"-típusú modul: egyszer beállítod a szemednek kedves betűtípust, aztán tökmindegy, hogy maga a modul frissül-e. :B

Ami viszont igen fontos lenne, az nem frissül: a Greenify-t root+boost tulajdonsággal kibővítő modul 10-es droidon már nem megy.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#142) crok válasza Trailblazer (#141) üzenetére


crok
Topikgazda

Ilyenkor szoktam nyitni az ilyesmire a modulra GitHub-on issue-t, a dev.-ek mindig valaszoltak, megoldottak.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143) Trailblazer válasza crok (#142) üzenetére


Trailblazer
addikt

Annyira nem megy az anyanyelvi írott angol, hogy ilyet tegyek. :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#144) crok válasza Trailblazer (#143) üzenetére


crok
Topikgazda

De ebben meg szivesen segitek csak max. logok kellenek meg pontos hibaleiras :)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#145) Trailblazer válasza crok (#144) üzenetére


Trailblazer
addikt

Milyen logok? Kerek-perec közli, hogy 29-es API-n már nem hajlandó megmozdulni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#146) Istju


Istju
senior tag

Szép, és hiánypótló írás . köszi

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#147) Petrónius válasza crok (#138) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ahogy gondolod. :)
Nem akartam beleszólni a dolgodba, csak egy ötlet volt. :R

(#148) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Mi A1 -en 8.1 rom alatt MIUI 11 custom rom van, a napokban frissült a Magisk rajta és teljesen megváltozott és nagyon nem tetszik és a modulokat sem látom. Vissza lehet vhogy térni előző verzióra?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#149) crok válasza Nerazim (#148) üzenetére


crok
Topikgazda

Canary Magisk? Vagy mi mosa verzio?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#150) Nerazim válasza crok (#149) üzenetére


Nerazim
őstag

20.3 version -ezt írja

Be my computer.. Baby I'm a user!!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.