Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) crok válasza #68216320 (#1950) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy terminálban:

su -c setenforce 0
vagy
su
setenforce 0

Majd kérni fog root jogot, szóval ez még működő Magisk mellett kell. Vagy van rá app is, pl a SELinuxModeChanger vagy pl. a SELinux switch - de csak addig kell amíg a hide-ot megcsinálod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1953) #68216320 válasza crok (#1951) üzenetére


#68216320
törölt tag

Megcsináltam, de semmi változás.
Minden alkalommal amikor megnyitom a "Settings" appot ez van: [kép]
Ha ezután a Magisk appot nyitom meg (ami ugye nem tűnt el), akkor már ezt látom: [kép]
Ezután már meg sem nyílik a Settings többé.

(#1954) crok válasza #68216320 (#1953) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez akkor lehet hogy egy.. bug lesz? Talán ez vagy ez.. egy hónapja volt utoljára Canary build és ezek közül van amit 6 napja zártak - úgyhogy lehet neked most várni kell. :U :(

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1955) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Eh... otp új app-al nem boldogulok, ha van tippetek szívesen veszem. (mármint a másik telefon/szüntesd meg a root-ot/használd böngészőből...bár lehet hogy végül ez lesz a vége sajnos)
8.1-es android, magisk rejtve és jegelve, universal safetyfix telepítve (riru) --> safetynet check bukta (a play szerint sincs hitelesítve a készülék), emiatt az új otp-s app is tiltakozik. A régi viszont meg fog szűnni ugye...
OEM unlock a fejlesztői menüben kikapcsolva (természetesen induláskor ettől még ott van az "orange statem device not trusted" felirat, hiszen nyitott bootloader az van (twpr-el), de elvileg a safetynetfix éppen ezt "orvosolná".
Egyéb ötlet esetleg valakinek, ami nem a "vegyél frissebb telefont" jellegű? :DD
(tudom hogy az oprendszer elavult, de mindenben kiszolgál a telefon, és csak ezért nem cserélném le - az strapabíróság és a méretes akku kiemeltebb szempont nálam mint a sokmegapixels kamera no ;))

Eredetleg réges-régi xposed és gravitybox volt a rom-on, ezeket már lecseréltem a riru alatt futó változatra időközben, de persze kérdés nem okoz-e mégis gondot (esetleg valami "maradék?". Ha lehet nyilván megúsznám a teljes reset-et és újratelepítést (jól belakott a telefon), de ha nincs más mód... de hátha van :K

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1956) crok válasza F.E.K.. (#1955) üzenetére


crok
Topikgazda

A maradék igenis okozhat gondot, mert a régi Xposed beleírt a ROM-ba, szóval lehet lecserélted viszont maradéka szinte biztosan van ha nem takarítottad fel előtte. Az Xposed-nak van uninstaller-e:
Xposed XDA
Xposed uninstaller-ek
Az a ROM így szerintem nem "kerek", vagy előbb takarítsd ki vagy reinstall (egyébként a reinstall szerintem jobb lenne, Swift Backup-al, Titanium Backup-al vagy egy Migrate-el max. 1..2 óra alatt végeznél és biztosan "szűz" lenne a rendszer).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1957) #68216320 válasza crok (#1954) üzenetére


#68216320
törölt tag

Használhatom úgy az A12-t, hogy nem rejtem el a magisk-et és egy újabb release esetén nem kell az A12-t újra tennem?
Amúgy új canary érkezésekor új patched boot.img is kelleni fog?

(#1958) crok válasza #68216320 (#1957) üzenetére


crok
Topikgazda

Használhatod, persze, csak így bukta a SafetyNet, etc. És igen, újra kell majd patch-elni, de azt már meg tudod majd csinálni a telefonról ha van Magisk és megy a root.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1959) #68216320 válasza crok (#1958) üzenetére


#68216320
törölt tag

A safetynet elméletileg rendben van vele. Play szerint is és a checker szerint is. vagy akkor mégsem?

(#1960) F.E.K.. válasza crok (#1956) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Veszek egy naaagy levegőt, és hétvégén nekiugrok az újratelepítésnek (titanium és swiftbackup IS van :DDD )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1961) F.E.K.. válasza crok (#1956) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nem bírtam megállni... Az általad linkelt xposed unistaller után javult a helyzet...

Már "csak" a CTS profillal van gond.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1962) #68216320 válasza #68216320 (#1959) üzenetére


#68216320
törölt tag

Valahogy kihúzom egy újabb magisk canary verzióig.
Egyelőre úgy tűnik csak a Revolut app nem indul el.
Erste csak figyelmeztet a root miatt, de működik.

(#1963) F.E.K.. válasza F.E.K.. (#1961) üzenetére


F.E.K..
senior tag

...éés (miután "elhazudta magát" pixel3 telefonnak).

:D

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1964) F.E.K.. válasza F.E.K.. (#1963) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Az új otp app így már települ (eredetileg erre sem volt hajlandó), de indulni azt már nem...

:(((
("a készülékd rootolt vagy egyedi rom található rajta"..)

Akinek sikerült ezt megoldani, az hogyan csinálta? Play szerint az eszköz tanúsított, safetycheck ok, magisk fagyasztva, oem feloldás off... de akkor is kiszúrta valahogy. :F

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1965) #68216320 válasza F.E.K.. (#1964) üzenetére


#68216320
törölt tag

Magisk hide megvolt? Aztan az otp app adatainak torlese?

(#1966) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

MagishHide alatt így van beállítva, ellenőriztem, majd töröltem az "OTP Bank" appal: Kényszerített leállítás --> tárhely --> gyorsítótár törlése, majd adatok törlése... majd OTP bank app indít... éééés...nem indul...


:((

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1967) crok válasza F.E.K.. (#1966) üzenetére


crok
Topikgazda

Indirekt lesz még mindig amit keres - és talál.. RootBeerSample, RootBeerFresh meg a VD Infos mit talál még? Milyen ROM ez? Gyári vagy valami custom, LineageOS alapú esetleg? Xposed modulok maradékai is ki vannak pucolva (nem csak az Xposed maga)? Egyéb flash-elt dolgok?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1968) crok válasza F.E.K.. (#1966) üzenetére


crok
Topikgazda

Pl. AcCEsS-nél végül a régen feltett Viper4Android volt a bűnös a CIB-nél, egy clean install + Magisk rendesen beállítás után ment egyből a CIB, amint visszakerült a V4A egyből eltörte..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1969) #68216320 válasza crok (#1968) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ajjaj. Akkor ha lesz is újabb verziós Magisk Canary és mondjuk működik is majd a hide nálam is, akkor is lehet gondom lesz mondjuk a JamesDSP-vel? (Azt használom Viper4Android helyett)

(#1970) crok válasza #68216320 (#1969) üzenetére


crok
Topikgazda

Az attól függ hogy az adott app fejlesztője mennyire nézet körbe az app-el mielőtt elindítja az app fő activity-jét... igen, lehet belőle gond ha JamesDSP-t Magisk modulként használsz, nem az az első és nem is az utolsó modul amit ki-kiszúr egy-egy app. Indirekt felderítés.. lehet átmegy a SafetyNet-en a ROM.. de van app ami nem is néz SN-t, csak a saját feje után néz szét! De kifejezetten egy-egy jobban ismert dolog jól ismert helyen keresése.. különálló busybox, V4A, ugyanúgy mint a jól ismert root-ot igénylő app-ek keresése.. LuckyPatcher, Titanium Backup, de ilyen pl TWRP könyvtár megléte.. lineage string keresése a prop-ok közt.. mert hát minek lennének neked ilyen dolgok a készüléken ha nem lenne nyitott a bootloader és|vagy custom a ROM és|vagy root-olva is..?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1971) F.E.K.. válasza crok (#1967) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Gyári rom egyébként, twpr, titanum backup (és swiftbackup is, tesztelgetem) van...

RootBeer Saple:
"Root Managment Apps"

RootBeerFresh:
"Root Managment Apps"
"SU binary"
"Su Exist"
"Root Native"
"Magisk Binary (experimental)"

(egyre inkább azt érzem, hogy nem úszom meg a teljes reset-et... Az órát így is vissza kellett ma állítani, az egész telefont amíg lehet megúsznám... )

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1972) crok válasza F.E.K.. (#1971) üzenetére


crok
Topikgazda

A RootBeerSample, RootBeerFresh meg a VD elől ugyanúgy rejtsd el a Magisk-ban a dolgokat mint a banki alkalmazásodnál tennéd. Mert amúgy persze hogy megtalálja, ha nem rejted el.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1973) F.E.K.. válasza crok (#1972) üzenetére


F.E.K..
senior tag

MagisHide-ban hozzáadtam ezeket is, így már csak a "Root Managment Apps"-on akadnak fel.

(magát a magisk-ot szúrják ki? Jegelni/de akár törölni tudom végül is...)

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1974) crok válasza F.E.K.. (#1973) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, akkor nincs elrejtve a Magisk app random pkgID alá?.. de az AirFrozen-t is kipróbálhatod mellé, ja.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1975) F.E.K.. válasza crok (#1974) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hm... igaz, a magisk elrejtését magát nem csináltam meg (régebben igen, de ezúttal elfelejtettem :B )

Megcsináltam, rootbeer passed... otp app... aszongyaja' regisztráljak ;]

Köszönöm a tippeket és az azokkal való irányba állítást :R

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1976) #68216320 válasza crok (#1970) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem tudom hogyan, de most fut a JamesDSP és ugye nem tudom elrejteni a Magisk Canary appot a nálam fellépő hiba miatt, de a Revolut app most elindult rendben. Egyedül a folyószámla bankom alkalmazása panaszkodik root-ra, de ha elfogadom a kockázatot akkor az is működik rendben. így már ki tudom várni az újabb Canary release-t.

(#1977) fakekorom


fakekorom
tag

sziasztok!
egy műkedvelő kérdezi: tehát az új OTP app biztosan fut rootolt telefonon, csak egy profinak dolgozni kell rajta?
köszönöm

(#1978) crok válasza fakekorom (#1977) üzenetére


crok
Topikgazda

Elég ha követed ami le van írva, nem értem milyen profiság kell ide ehhez.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1979) fakekorom válasza crok (#1978) üzenetére


fakekorom
tag

köszönöm
tehát az új OTP app fut rootolt telefonon?

(#1980) crok válasza fakekorom (#1979) üzenetére


crok
Topikgazda

Fut ha a csillagok együttállnak és minden rendben van a ROM-al is. (Nem-e tán' OTP-s Android fejlesztő a műkedvelő és így most tovább kell nézegetni GitHub-on / XDA-n hogy mit kéne még beletenni hogy NE fusson?..)

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1981) fakekorom válasza crok (#1980) üzenetére


fakekorom
tag

köszönöm
NEM (de nem tudom, hogyan lehetne bizonyítani)

(#1982) mizoli válasza fakekorom (#1979) üzenetére


mizoli
addikt

Tegnap tettem fel, fut az új OTP.
(Android 11, MIUI 12.5.4)
Elrejted a Magisk elöl, aztán magát a Magisk-et is rejted, OTP app-ben törlöd az adatokat és működik.
Nálam 🙂

(#1983) F.E.K.. válasza fakekorom (#1979) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Biztosat szerintem nem mer mondani senki se (jópár tényezőtől függ), de megoldható (ha picit visszaolvasol. Nekem is sikerült meggyőzni végül... Persze ha a programot tovább fejlesztik, lehet hogy nem végleges a dolog, de ez kicsit ilyen oda-vissza történet.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1984) crok válasza #68216320 (#1976) üzenetére


crok
Topikgazda

Pont masnap volt egy Canary release (23017 a versioncode es 5f4cd50c a version).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1985) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok.
Szeretnék használni Google Segédet és hívásrögzítést is, de ahogy olvasom a miui ezt nem teszi lehetővé. Bár Xiaomi.eu romom van, de az is miui, szóval ha használom a segédet, akkor elvileg az állandóan figyeli a mikrofont, így a hívásrögzítést sem engedi.
Van itt olyan topiktárs aki mondjuk rootolással ezt megoldotta? Tudom, hogy van olyan magisk modul ami automatikus hívásrögzítést csinál, de jelenleg nincs rootolva a telóm, ezért mielőtt szétmókolnám szeretnék infót gyűjteni, hátha van valakinek bevált receptje a két szolgáltatás egyidejű használatára.

(#1986) pvt.peter válasza crok (#1302) üzenetére


pvt.peter
őstag

Sajnos nálam nem működik ez a megoldás :(
Eddig CIB -es voltam (ott minden flottul ment az alkalmazással), ma váltottam Raiffeisen -re.
SafetyNet rendben, Magisk -al beállítottam Hide -olásra a myRaiffeisen -t, meg saját magát a Magisk -ot hide -oltam, majd a hide -olt appot Ice Box -al jegeltem.
Aki myRaiffeisen -t használ, mi volt a tuti ötlet, mi az ami bevált és nem a Shelter / Island módszer?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1987) pvt.peter válasza pvt.peter (#1986) üzenetére


pvt.peter
őstag

Vaklárma, bocsánat :) nem volt számomra egyértelmű.
A Magisk Manager -ben amikor a "Hide Magisk Manager" -re megyünk és létrehozunk egy másik packaget, az "új" alkalmazáson keresztüli indításnál elkell tüntetni az eredeti alkalmazás ikonját, majd freezelni, az új alkalmazást pl. Ice Box -al, ahogy crok írta.
Köszönöm ezeket a megoldásokat, már nagyon régóta követem.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1988) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

Elakadtam, de valószínű egyszerű a megoldás, de mégsem tudom.
Android 12, feltettem a Canary verziót, megcsináltam a "patkolt" boot.img-t.
Viszont a telefonra még nincs TWRP, csak a MI Recovery érhető el.
Így hogy tudom telepíteni a módosított boot.img-t?

(#1989) crok válasza g_g_g (#1988) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglaló -> Magisk telepítésének általános menete, a nyitott bootloader mellett már PC-ről tudod fastboot-al flash-elni:
fastboot flash boot magisk_patch_elt_boot.img
Előtte ha le akarod tesztelni akár boot-oltathatod is vele:
fastboot boot magisk_patched.img

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1990) g_g_g válasza crok (#1989) üzenetére


g_g_g
őstag

Nagyon köszönöm :R
Ugyan az összefoglalóval kezdtem, de a 12-es verzióval kapcsolatos dolgokat néztem.

(#1991) BOANerges válasza mizoli (#1982) üzenetére


BOANerges
tag

Üdv Urak!
Bocsánat a láma kérdésért: hogy rejtem el a Magisk -et? :U
Köszi a segítséget! :R

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#1992) mizoli válasza BOANerges (#1991) üzenetére


mizoli
addikt

Jobb felső sarokban tapicskolj a fogaskerék ikonra, bejön a settings menü, és látni fogod.
Magisk23 (vagy alatta).

(#1993) crok


crok
Topikgazda

Nakérem, Magisk V24!

Ugye ki lett vége a MagiskHide, azt írja hogy megunta a macska-egér harcot, amúgy se volt tökéletes.. és hogy mostanra már sokkal-sokkal jobb módszereket találtak ki a többiek, so let them shine :D

Kikerült ugye a Magisk Module Repo, viszont -ahogy várható volt és írtam is- a modulkészítőknek a modul leírásában lesz egy változó, mégpedig a updateJson amivel mindenki mutathat a saját update forrására így nem lesz centralizált hanem oda lesz bízva a modult kiadókra hogy lesz-e automatikus update-re lehetőség vagy nem, karbantartja magának vagy nem. Szerintem a legjobb ötlet, XDA-n amúgy is volt(ak) régebben is modul listák, most majd mindenki válogathat magának ahogy akar, vagy ott lesz pl. a Fox's Magisk Module Manager.

És mostmár nincs csak Zygisk, a Riru modulok meg vagy átíródnak majd vagy nem, van már rá más irányú fork amiben egyesíthető a Zygisk + Riru + LSposed. Meglátjuk majd mi fog nyerni, mi marad meg.. az idő eldönti.

Teljes changelog itt található.

Az összefoglalót este frissítem -ha lesz időm- a linkekkel meg az Android 12-re vonatkozó részt átírom mert mostmár ugye az lesz az "általános".

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1994) Trailblazer válasza crok (#1993) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tehát akkor kivett alapfunkciók = fejlődés. Érdekes irányba tartunk...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1995) crok válasza crok (#1993) üzenetére


crok
Topikgazda

Jaigen, ez most még csak a beta vonalon érhető el, ha nem lesznek gondok akkor kimegy a stabilra is pár nap múlva. (A Canary versionCode már most 24001, ez a beta "csak" 24000 - de egyszerre jöttek ki.) Frissült maga az install guide is kicsit.

Más: a már említett Shamiko-t is nemsoká kiengedik, terv szerint Feb. 2 lesz a napja, akkor jön vele együtt az LSposed update is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1996) niklebi válasza crok (#1995) üzenetére


niklebi
senior tag

Délelőtt frissült a Magisk a telefonon 23.1900-re, most néztem, hogy olvastam a hozzászólásodat, és megint ott van hogy Update 24.001 latest verzió. Akkor ha frissítem minden ugyan úgy fog működni mint eddig? A linkelt leírások nekem "kínaiak". Ha jól olvasom marad a Zygisk. Ha frissítem a romot akkor ugyan úgy kell telepíteni mind a Canary verziót?

(#1997) crok válasza niklebi (#1996) üzenetére


crok
Topikgazda

Te akkor Canary-n vagy, neked ez most kb. semmit nem jelent ebbol a szempontbol, ugyanugy fog menni. A ROM frissites meg ROM fuggo, gyarit ugyanugy, nem gyarinal meg ha van benne addon.d akkor megcsinalja magatol, ha nincs akkor ugyanugy, mint a gyarit.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1998) niklebi válasza crok (#1997) üzenetére


niklebi
senior tag

XiaomiEU dev. rom van a telefonon. Annak a telepítésével semmi gondom. A Magisk telepítése meg eddig a boot.img fájlt patchelve kellett telepíteni. Akkor az maradt ugyan úgy. Ez volt a kérdésem.
Ha most frissítem a telefonon az appot 24.001-re akkor frissül a Magisk is, abban marad minden olyannak mint a Canary verzióban? Nem szeretnék kísérleti nyúl lenni, így eddig nem álltam neki frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1999) crok válasza niklebi (#1998) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, a Xiaomi.EU-nal ugy kell eljarni ebbol a szempontbol, mintha gyari lenne (nincs benne addon.d). En megcsinaltam a frissitest, lement, megcsinalta maganak az app es a Magisk frissitest is a direkt modszerrel (patch-eli es fel is teszi maganak + reboot), minden maradt es mukodik tovabbra is.

Meg ha mar van custom recovery.. elotte csinalsz backup-ot a boot-rol, megcsinalod a frissitest aztan ha gebasz van visszarakod.. vagy eleve azt a patkolt boot img-t amit elotte felraktal legutobb.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2000) zsola400


zsola400
aktív tag

MiuiMix 12.6, A11, Magisk 23 van most fent, minden tökéletesen működik, SafetyNet, banki appok stb. érdemes Magisk 24-re frissíteni van valami előnye vagy inkább ne piszkáljam amíg minden jól működik.

Más, van olyan Magisk modul vagy app amivel lehetne engedélyezni, hogy screenshot lehessen csinálni olyan app-ban amiben ez tiltva van pc nélkül? Próbáltam több app-ot olyat is amihez root is kellet, de egyik sem működik. Egyébként ez az Unicredit app-hoz kellene.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.