Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Trailblazer válasza Archttila (#1599) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez viszont így van, a v23-as Magisk-ot szerintem most senki nem akarja piszkálni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1602) Petrónius válasza lovi27 (#1596) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszod.
Mindjárt ki is próbálom. :)
Amúgy a telefonom Xiaomi Redmi Note 8T.

(#1603) Archttila válasza Archttila (#1599) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Elnézést a kiemelésért, valami félrement a PH kliensben :D

#1600Trailblazer

Ezzel sokáig én is így voltam, aztán jött a PixelExperience és... :))

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1604) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Probaltam megoldani a leiras alapjan, de nem sikerult elore jutni sajnos.
OTP uj appjat szeretnem hasznalni, Mate 10pro telefonon, de elhasan a SaferyNet ellenorzeskor.



Mit kellene tennem? Mit kellene odatennem Magisk telepitesehez? Mit keres ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1605) crok válasza Bandus99 (#1604) üzenetére


crok
Topikgazda

Err.. nálad nincs is Magisk telepítve:
Magisk:
Installed N/A
Max. csak az app-ot tetted fel, azt meg megtalálja gondolom az OTP azonnal, mivel itt még hide-olni se tudtad.. mivel nincs is telepítve se. A SafetyNet is Success de az evaltype meg Hardware, ami Magisk mellett egyelőre lehetetlen is lenne hogy Hardware legyen (Basic-re kell force-olni mert csak úgy tudja fake-elni a ctsProfile-t).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1606) Bandus99 válasza crok (#1605) üzenetére


Bandus99
őstag

OTP alapbol elhasalt, utana tettem fel az appot.
Probalom kitalalni mikent is kellene telepiteni

Ez az ami nekem kell?
A másik gyakori - és V22.0 óta favorizált - megoldás az az, hogy a ROM-ból ki kell szedned a boot.img-t, feltelepíted a Magisk Manager APK-t és magával a Magisk Manager- app-al megpatkolod az image-t majd PC-ről ezt az image-t fastboot-al visszaflash-eled
Mert ha igen, akkor ez eleg eselytelen :(

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1607) crok válasza Bandus99 (#1606) üzenetére


crok
Topikgazda

Mi a baj az összefoglalóban levő leírással? Biztos hogy a bootloader-ed nyitva van már? Nem tudom valahogy elképzelni hogy a SafetyNet evalType Hardware-el Pass legyen nyitott bootloader mellett - erről szól ugyanis a minden, hogy amint nyitod a bootloader-t azonnal ctsProfile fail lesz. ----- De ha mégis kellene Magisk akkor [itt] van a leírás XDA-n firmware linkekkel és TWRP-vel meg előre patch-elt image-ekkel ha kell.

Oh várjunk csak... látom ez volt az eredeti első hozzászólásod ezügyben mégpedig a készülék saját topikjában és neked nem is az a bajod hogy root-olni akarod hanem az hogy nincs is root-olva és az OTP mégis mond "valamit" (mit pontosan?) -- evalType Hardware és pass-os SafetyNet mellett neked szerintem se root de még nyitott bootloader nincs, az OTP még csak nem is biztos hogy amiatt sír mert tényleg root-olt lenne az a készülék hanem csak talált "valamit" a készüléken ami miatt "nem biztonságos" (mittudomén, installált LuckyPatcher, TWRP könyvtár a belső táron mittudoménmiért mit kereshet ott ha van.. az összefoglaló Gyorstalpaló részének végén van egy "+1, Ami még zavarhat" rész, ott írtam pár dolgot aminek nem feltétlen van köze ahhoz hogy root-olt a készülék mégis "nem biztonságos" lesz tőle pár app szerint a készülék).

Ha a Magisk app saját ellenőrzőjével pass-os a SafetyNet akkor a SafetyNet Checker-el vagy a Safetynet Helper Sample app használatával is pass-os kell legyen. De mit mondanak pl. a root check appok, pl a Root Checker vagy ez a Root Check? Meglepne ha azt mondaná hogy root-olt. Mit mond a RootBeerSample, a RootBeerFresh valamint a nagyon-nagyon alapos VD Infos? Találnak bármit amit root-ra utalna? Talán inkább egy "túlérzékeny" OTP programozóra tippelnék így első körben a fenti leírt tények alapján..

Szóval ismerve az eredeti problémát és figyelembe véve hogy a Magisk app maga is azt mondja nincs is telepítve a Magisk és evalType Hardware mellett is pass a SafetyNet így ezt a dolgot átterelném max. az Android szakmaiba vagy inkább vissza a telefon saját topikjába de méginkább egy email-t és|vagy Play értékelést írnék az OTP app fejlesztőknek egy helyes kis hibaleírással hogy ezt mégis hogy.. (Play-en fent vannak az email címek, de ahogy látom ibmb@otpbank.hu és|vagy informacio@otpbank.hu).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1608) Bandus99 válasza crok (#1607) üzenetére


Bandus99
őstag

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1609) crok válasza Bandus99 (#1608) üzenetére


crok
Topikgazda

Ja, de töröld le a Magisk appot, semmi szükséged nincs rá és úgy csináld meg ezeket (emiatt piros a RootBeer első elem, irreleváns, ha törlöd a Magisk appot zöld lesz az is - és mivel fent van a Magisk app DE nincs telepítve a Magisk a kernel mellé a ramdisk-be ezért mondja a root checker hogy "not properly installed").
Szerinem ez OTP hülyeség lesz ha az előző hsz-emben említett egyéb "gyanús" dolgok közül sincs fent semmi.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1610) Bandus99 válasza crok (#1609) üzenetére


Bandus99
őstag

Leszedtem, meg talaltam meg regebbi SuperSU progit azt is, utana mar oke volt a RootBeer is, es telepult az alkalmazas.

Koszonom szepen a segitsegedet es a rám szánt idődet.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1611) mikk2000


mikk2000
őstag

Az összefoglalóból kiderült számomra, hogy a MyRaiffeisen a Magisket mindenképp felismeri, viszont lefagyasztva minden okés. Egy ideje kínlódtam ezzel, köszi annak aki az összefoglalót írta! :R

(#1612) lovi27 válasza Trailblazer (#1600) üzenetére


lovi27
addikt

Készülhetsz! Itt, a kanyarban a frissítés!
És micsoda ígérettel. Minden héten lesz új.
"We have now shifted to an automated build system to provide weekly updates for all our supported devices" Úgy legyen!

(#1613) Digitalpimp válasza Mr Dini (#1369) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szia! Sikerült erre valamilyen megoldást találnod? Mert nálam is ez lesz a gond. Ez alatt mit értesz: "Ha letiltom a magisket mindenestül, érdekes módon működik. " Köszi.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1614) crok válasza Digitalpimp (#1613) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem az az Összefoglaló -> Gyorstalpaló -> 10. pont -> Esetleg az, hogy nem tartod állandóan telepítve a Magisk app-et rész alatt levő módszer megoldás lehet nálad: felteszed az AirFrozen vagy az Ice Box app-et és elindítod, adsz neki root jogot, Magisk app-ben mindent beállítasz készre (root jogok, rejtések, modulok.. miegymás) és a Magisk app Hide-al elrejted a Magisk appot és már az elrejtett Magisk app-et AirFrozen-el Ice Box-al "jegeled" és menni fog az app mi csak úgy megy ha nincs fent Magisk app (még lehet elrejteni se kell a Magisk app-et.. ugyanaz, mintha adb-vel disable-re tennéd amúgy, így akár AirFrozen-el vagy Ice Box-al is meg lehet csinálni (ezek pont fagyasztásra vannak kitalálva, de a Titanium Backup vagy a Swift Backup vagy akár az SD Maid is alkalmas a feladatra hogy jegeld/fagyaszd a Magisk app-et) - mikk2000 nemrég írta hogy nála a myRaiffeisen indult el végre miután látta a módszert itt).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1615) Digitalpimp válasza crok (#1614) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szia! Köszi! Feltettem az AirFrozent, lefagyasztottam a Magisket, de a Telekom appban az egyenlegfeltöltés még mindig dobja a 3D Secure hibát. :( Nem értem mit szenvednek ezek a Telekomosok, minden más (Revolut, Paypal, Ali, Banggood stb.) megy csont nélkül. Na majd rágyúrok még.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1616) crok válasza Digitalpimp (#1615) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem az a 3D Secure hiba az egyáltalán nem Magisk-hez köthető hiba lesz.

Telekom GYIK:
Miért nem tudok a Telekom Fiókban, illetve a Telekom alkalmazásban számlát fizetni?
Számlák és fizetés - Kétfaktoros azonosítás bevezetése

Gyors Google keresés:
Bankkártyás fizetésnél 3D Secure hiba. Mi ez?
K&H Internetes biztonsági kód szolgáltatás (3D Secure Code)
Melyik banknál vagy? Van náluk 3D Secure? Kártyádra aktív?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1617) mobilizmo válasza crok (#1614) üzenetére


mobilizmo
addikt

Swift-el hogy lehet fagyasztani?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1618) crok válasza mobilizmo (#1617) üzenetére


crok
Topikgazda

Swift Backup -> Apps -> Appot megkeresed -> három pötty mellette -> Név alatt van egy csomó gomb, az a gomblista "görgethető" és ha nem látszik görgetni kell -> ott van a Disable gomb.

vagy

Swift Backup -> Apps -> Appot megkeresed -> App nevét megnyomod és megnyitod az app beállításait -> jobb felül három pötty menü -> kis ablakban felül gomblista, egy csomó gomb, az a gomblista is "görgethető" és ha nem látszik görgetni kell -> ott van a Disable gomb.

vagy

SD Maid -> App control -> listát betölteted vele -> appot megkeresed és megnyitod -> legörgetsz az aljára a listának -> Freeze app

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1619) Mr Dini válasza Digitalpimp (#1615) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A telekomos feltöltés már jó ideje nem megy Revolutról meg fintech kártyákkal. Van osztrák magentás simem is, dettó. Ahogy crok is írja, nincs köze a roothoz.

Kérdeztem t-pontban nyár elején, azt mondták meg lesz oldva.

Addig mehet a webes feltöltés, vagy a rendes belföldi banki kártya (erste pl ment nekem).

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1620) Digitalpimp válasza crok (#1616) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szia! Köszi. Revolut van hozzárendelve, eddig ment flottul. (legalábbis 123 nappal ezelőtt még ment.) Közben látom, hogy Mr Dini a 1619-ben írja, hogy akkor ez lesz a gond.
Eddig mindig átdobott egy böngészős felületre amin ment a hitelesítés, úgy látszik most ezt már kihagyták a folyamatból. Én meg már hegesztek jobbra-balra mindent. Hogy sosem jó irányba változnak a dolgok...
Köszi szépen mindkettőtöknek! :R

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1621) Digitalpimp válasza Digitalpimp (#1620) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ma feltöltöttem a rendes UC kártyámról, ment minden simán. Csak az az érdekes, hogy Revolutról fizetek mindenütt (magyar, külföldi shoppok, a Paypal mögé is be van állítva) és mindenütt működik. Hogy ennél a Telekomnál mit művelnek mindig? :F Lehet, hogy egy pár fejlesztőt meg- vagy ki kellene rugdosni.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1622) crok válasza Digitalpimp (#1621) üzenetére


crok
Topikgazda

Eszerint a Revolut FAQ bejegyzés szerint ha Telekom (mint kereskedő) a Revolut felé kér 3DS-t -mert támogatott- akkor a Revolut app elvileg egy push értesítést kellene küldjön amiben ott van a 3DS kód. De ez már vastagon nem Magisk gond.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1623) Digitalpimp válasza crok (#1622) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Persze, már nem az, csak hogy legyen vége a sztorinak, azért osztottam meg. :R Hátha más is belefut még, illetve Mr Dini korábbi bejegyzése alapján úgy tűnt, hogy összefügg a Magiskkel.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1624) Mr Dini válasza Digitalpimp (#1623) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, valóban én is benéztem a dolgot korábban. Eredetileg nem esett le, hogy csak a Revolut alatt lehetne gond, így amikor root nélküli telepítésen teszteltem, akkor eleve az erstés kártyát használtam, mert a Revolutot nem akartam belőni a rendszeren. Utána sokkal jöttem csak rá, amikor más is írta, hogy Revolut specifikus a probléma.

A weboldalukon viszont megy a Revolut is tökéletesen...

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1625) crok


crok
Topikgazda

Win11 WSA alatt sikerult feltenni Magisk-et Riru-val es LSposed-el [link] :D persze SafetyNet pass-rol nem beszelhetunk hiszen a WSA nem tartalmaz GMS-t [link] de maga az install igazolja hogy a koncepcio mukodik :D Dolgoznak rajta de egyelore biztosan csak fun project, erdekesseg.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1626) mobilizmo válasza crok (#1625) üzenetére


mobilizmo
addikt

Te raktad fel ezt a win 11 verziót, vagy a dev chanellel jött? Egyáltalán honnan "látszik", hogy már van wsa?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1627) crok válasza mobilizmo (#1626) üzenetére


crok
Topikgazda

Felreertheto lett a hsz.. linkeltem a hirt meg az FAQ-t amit Twitteren osztott meg John Wu.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1628) mobilizmo válasza crok (#1627) üzenetére


mobilizmo
addikt

:R

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1629) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
Honor 8-on csináltam egy teljes resetet, majd mindent visszacsináltam a korábbi állapotra. (unlock, magisk, custom kernel).
"SafetyNet Attestation failed", Netflix appot le se engedi tölteni (apkmirrorról megoldva). A frissített Telekom TVGO viszont nem hajlandó elindulni rootolt eszközre hivatkozva. (minden más megy). Magisk Hide-dal és a Manager elrejtésével se tudom elindítani. Van valakinek valami ötlete, mit lehetne tenni?

(#1630) crok válasza skyrush7 (#1629) üzenetére


crok
Topikgazda

Osszefoglalo -> Gyorstalpalo -> 0, 1, 2, 3, 4 es a vegen 5. pont.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1631) lovi27


lovi27
addikt

Kezdődik!
Frissült a Magisk. Elsőfokon beérett a Google ármánykodása.

(#1632) crok válasza lovi27 (#1631) üzenetére


crok
Topikgazda

Alpha-t használsz? Nem látok build-et, értesítést se kaptam hogy lenne. Linked van? Vagy a Zygisk modul-ra gondolsz? Most írokgat Twitteren reggel óta TopJohnWu hogy hát ő nem áruló.. meg hogy miért lenne áruló mikor viszi tovább a Magisk fejlesztését.. de azt nem látom relevánsnak most.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1633) Archttila válasza crok (#1632) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Gondolom azóta valaki forkolta, a többi meg már történelem :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1634) lovi27 válasza crok (#1632) üzenetére


lovi27
addikt

A Canary-t használom és az frissült a 2301-ről 2310-re.
Már nincs SafetyNet vizsgálat, MigiskHide, van Zygisk és DanyLIst, de még ismerkednem kell velük.

Áruló-e? Nem kérdés! De ne fogalmazzunk ilyen erősen.
Csak döntse el hova tartozik, hol áll ki teljes mellszélességgel. Mert ide is, meg oda is egyszerre nem tartozhat. Persze az igazi kérdés nem ez, hanem az, hogy a Google mit akar kezdeni ezzel a helyzettel, a root kérdéssel. Ebben rakhatna már rendet. Ezt volna jó tudni.

(#1635) crok válasza Archttila (#1633) üzenetére


crok
Topikgazda

Az Alpha-t, par hete reszelik es egy kisse instabil meg, de az nem stable ag es nem is topjohnwu-tol ered, azert kerdeztem. Szerk: ja Canary, igy ertem. Mostantol majd jonnek a mindenfele Riru modulok es azok atirasa Zygisk-re oda-vissza. A DenyList nem bonyolult.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1636) lovi27 válasza crok (#1635) üzenetére


lovi27
addikt

Látszatra még minden működik, csak a beidegződésen kell változtatni. ;]
De ennél sokkal izgalmasabb, hogy a Titan M-mel mit kezdenek a jövőben, mert hardver tárolót szoftveresen kijátszani szerintem nem lehet.

(#1637) crok válasza lovi27 (#1636) üzenetére


crok
Topikgazda

Latod a SafetyNet-et felrevezetni is "csak" annyi volt hogy az eredetivel ne egyezzen meg minden, maris visszaallt basic-re az meg "basic" :D kellett a visszafele kompatibilitas meg nemi engedekenyseg a rossz gyari implementaciokhoz (OnePlus.. megvan?).. A Titan M-el is ez lehet majd szerintem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1638) lovi27 válasza crok (#1637) üzenetére


lovi27
addikt

A hardveres védelem nem hasonlítható a szoftvereshez. A Microsoft se véletlenül köti biztonsági chip meglétéhez a Win11 telepíthetőségét. Valami hasonlót akarhat mint a Samsung a Knox-szal, amiről azért nem lehet olvasni hogy feltörték. Utána már csak a GSM használatához kell megkövetelnie és bezárult a kör. Legalább is a Magisk körül. :D

De legyen neked igazad és találjanak módot, csak a használhatóságot ne befolyásolja.
Az ne tévesszen meg, hogy a Google nem olyan következetes cég, mint pl.az Apple. Vannak nem kellően átgondolt húzásai is, de ebből nem szabad kiindulni.

Az új Canary verzióból eltűntek az online modulok. Nincs egy se. A lementetteket szerencsére rendesen telepíti. Érdemes kikapcsolni a Check Updates opciót, mert semmi előnye nincs az új verziónak a jól működő jelenlegihez képest. És ez egy darabig még így is lesz.

(#1639) crok válasza lovi27 (#1638) üzenetére


crok
Topikgazda

Fura, hogy a modul repo-t is kivette már most, erről amúgy nem volt szó meg nem is írta.. bár az LSPosed-osok említették, Telegramon is még 16-odikán (erre írtam hogy majd jönnek a Riru->Zygisk modul átírások talán, mint a USNF is majd):

Okt. 16:
Speaking of Zygisk and Riru, there are some clarifications. I hope users can judge themselves for the choice.
1. Zygisk and Riru are doing the same thing: inject into Zygote.
2. Zygisk and Riru are not complete alternatives to each other.
3. Once Zygisk is enabled from Magisk, Riru and its modules will NOT load anymore. You have to choose one but not both.
4. Magisk will remove Magisk Hide and Magisk Repo from the next release.
5. Zygisk has a denylist that revokes almost all changes made by Magisk (Note it's not doing the same thing as Magisk Hide, and it CANNOT view as an alternative to Magisk Hide).
6. Revocation includes Zygisk modules. That means apps in the denylist will NOT load Zygisk modules.
7. Riru has a Riru Hide that avoids apps to detect it. However, Zygisk does not have the same stuff. Apps can thus discover Zygisk even they are in the denylist.

Aztán ma:
Magisk has released a new Canary that brings along with Zygisk. More about Zygisk can refer to the previous post. Here are some emphasizes:
- Once Zygisk is enabled, Riru and its modules won't work anymore
- Zygisk will invalidate after soft-reboot
- LSPosed has offered preview versions of Zygisk support
- Denylist is not for hiding and can easily be detected
- Apps in denylist won't load any Zygisk modules

Modul repo: Erről ugye az volt a "mondás" hogy őt már nem érdekli igazán a karbantartása és a repot meg nem szűnteti (csinálják akik eddig is csinálták) de nem lesz benne az app-ben - viszont az is mondva volt hogy fel lehet venni majd külön repo-kat, mint pl. az eredetit is aki akarja. Na hogy ezzel mi lett azt pl. nem tudom. Mindenesetre ugye mivel generáltak voltak a zip-ek (az install-hoz az shell script-et mindig a szerver injektálta bele, leírás szerint) így simán a Github nem jó forrás mert abban csak dummy az install script - viszont ez így cinkes.. mert ugyan van egy Sourceforge hely ahol gyűjtve voltak a modulok mikor frissítés volt vagy új modul jött be a hivatalos repo-ba viszont oda régen nem került fel szerintem friss modul..

"Érdemes kikapcsolni a Check Updates opciót, mert semmi előnye nincs az új verziónak a jól működő jelenlegihez képest." -- végfelhasználói szempontból ez így van, teljesen egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1640) lovi27 válasza crok (#1639) üzenetére


lovi27
addikt

"Denylist is not for hiding and can easily be detected"
Ezt szabta feltételnek a Google. Ne legyen rejtés. De akkor mire jó a DenyList?

Megnéztem. Ha kikapcsolom a banki appok sikítanak. Akkor mégis csak rejt.
Gondolom, a következő banki app frissítésig. :W

[ Szerkesztve ]

(#1641) crok válasza lovi27 (#1640) üzenetére


crok
Topikgazda

A MagiskHide elrejtette még a nyomait is (egy szintig..) hogy ott van és hogy módosításokat végzett - a DenyList meg arra való hogy a kiválasztott app-ek (folyamatai) teljesen mentesek lehessenek a Magisk/Zygisk módosításaitól. Na, itt tud bejönni az okosítás: ugyan a Riru meg a Zygisk kb. ugyanarra való (zygote-ba injektálás) de mivel nem ugyanúgy működnek így a Riru modulok nem fognak alapból működni, át kell írni őket hogy tudjanak működni a Zygisk-el és|vagy a Riru lesz valahogy módosítva hogy mehessen a kettő kvázi együtt. Amit DenyList-re teszel app annak a folyamatait a Magisk nem "módosítja" de kezelésbe veheti majd akár más modul amivel a rejtéseket el lehet végezni, ha lesznek modulok.. de ezek már nem szerves részei magának a Magisk-nek és így talán "kiskapu". Az USNF is Riru modul, de már írta a fejlesztője hogy át akarja írni mindenképp Zygisk modulra.
Azért kérdeztem, hogy Alpha-t használsz-e mert ott van a vvb2060 által már forkolt Magisk ami a Magisk Alpha és egyelőre úgy néz ki hogy megtart minden "jót" ami továbbra is jön az eredeti fejlesztőtől mint forrás DE mindenképpen megtartja a rejtés lehetőségét. Gyerekcipőben jár még természetesen viszont az XDA topikokban (Magisk, MHPC) rendre hozzák hogy megy vele egyelőre minden ahogy kell. Ha John iránya marad ilyen akkor szerintem ez lehetne a "másik" irány, kicsit olyan, mint a NewPipe meg a NewPipeX esete, nem tudom ismered-e.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1642) the radish


the radish
senior tag

Magisk hide és magisk app hide mellett az új Teleko Tv Go (2.0.401):

Van ötlet, hogy mit lehetne még megpróbálni?

[ Szerkesztve ]

(#1643) crok válasza the radish (#1642) üzenetére


crok
Topikgazda

Island? Shelter? Abban se indul el nálad?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1644) the radish válasza crok (#1643) üzenetére


the radish
senior tag

Nagyon köszi, jó ötletnek tűnik, erre nem is gondoltam.
Most feltettem egy régebbi verziót, de alkalomadtán ki fogom próbálni.
:R

(#1645) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Sziasztok. Olvasgattam itt a hozzászólásokat, de nem egyértelmű. Tehát akkor a legújabb, októberi google security patch offolja a safetynet-et ha lsposed van fent? Nálam sajnos úgy tűnik...

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#1646) crok válasza Ginkologic (#1645) üzenetére


crok
Topikgazda

Oktoberi? Arrol nem tudok, siman minden ugyanugy megy. A szeptemberi volt cinkes, arra van is gyogyir (osszefoglalo). Inkabb kezdjuk az elejen: mi a pontos gond es mivel?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1647) Ginkologic válasza crok (#1646) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Ma frissítettem az oxygenos-t oneplus 8-on és jelenleg failed a safetynet verification. Eddig ok volt. Magisk és lsposed van fent, latest stable. A sec patch októberi.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#1648) crok válasza Ginkologic (#1647) üzenetére


crok
Topikgazda

Hat az ugy szeptember ota keves, Osszefoglaloban ott lesz a megoldas akkor.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1649) Mr Dini válasza the radish (#1642) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Azta, ezt nekem is megcsinálta. Sajnos islandben sem megy. Majd kibontom és megnézem hogy detektál. Hihetetlen bagázs. :W

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1650) Ginkologic válasza crok (#1648) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Kösz, feltoltam az USN fix 2.1.1-et, de sajnos még mindig failed :(

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.