Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) crok válasza rErEaT (#4000) üzenetére


crok
Topikgazda

Úgy hogy járni fog az közkézen hogy mi működik, megpróbálok én is keresni. Szerintem jön majd az osm0sis féle rotálás is ha lesznek fingerprint-ek.

Amúgy se vagyok benne biztos hogy a droidguard nem a zygisk injection-t figyeli..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4002) rErEaT válasza crok (#4001) üzenetére


rErEaT
senior tag

Ahogy olvasom a Telegram csatornát valaki talált egy jót, de nem osztotta meg :/

Illetve a fejlesztő is bedobott egyet, de kb 1 órára rá már nem is működött

[ Szerkesztve ]

(#4003) Trailblazer válasza crok (#3991) üzenetére


Trailblazer
addikt

Most néztem én is ezt. Hát én biztos nem fogok keresgélni. Ott rohadjon meg az egész, ahol van. Ennyit a modularitásról... :U

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4004) Atomgeszi válasza Trailblazer (#4003) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Google játssza itt a nagy apple mágnást, de ahhoz valami faszább rendszert is kéne rittyenteniük így android 14-gyel már.. :U

Amúgy meg minden user tegye szépen az 1-es csillagot a wallet alkalmazásra. :D Bár mivel övék a bolt, simán húzhatnak egy olyat, mint az imdb a fekete kishableány filmre, hogy ignorálta az összes lehúzós értékelést, aztán valahogy mégis csak 7 csillag környékén van.
Pedig a több ezer 1 csillagos értékelés is vélemény. :U

Nem igaz,hogy nem esik le nekik, hogy sok embernek azért volt szimpatikus az android mert egyféle szabadságot ad.. Ha most bezárnak minden kiskaput, mit gondolnak majd mindenki azonos árban marad android fronton? :D

(mondjuk én leszarom, B verziónak veszek egy órát, ha meg nagyon nagy tűz lesz akkor meg veszek egy szaros nyomógombos telefont vagy visszamegyek Bada-ra aztán ennyi. :DDD )

Még a Xiaomi Pay-ben reménykedem, de már a Xiaomi is kezdett behülyülni a kínaiak BL nyitási folyamatába.

(#4005) dilajoska1 válasza Atomgeszi (#4004) üzenetére


dilajoska1
őstag

És ahogy olvasgatom az emberek nagyrészének úgy se megy hogy ezt se tudják mi az a root :DD :DD :DD

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#4006) Atomgeszi válasza dilajoska1 (#4005) üzenetére


Atomgeszi
veterán

De tényleg nevetséges ez már.

Eleve, amikor kinyitod a BL-t, 2x is piros szirénázással jelzi a Xiaomi, hogy ez meg az meg amaz történhet nyitott BL esetén. Mindenki leokézta.

Akkor ezek után két lehetőséget látok, vagy a Xiaomi implentálja a Xiaomi Pay-t a készülékekbe is, és mindenki adja a kínaiaknak a kártya adataikat.

Vagy senki nem csinál semmit, csak az egyszerű user-t szopatják még jobban és meg fog növekedni az okosórát használók száma.

Addig meg egyáltalán nem a telefonok a szűk keresztmetszet, hanem a barom emberek, akik mindenféle sms-ekre meg emailekre kattintanak, meg csaló telefonhívásokat felvesznek és adják meg vígan a banki adataikat...

(#4007) dilajoska1 válasza Atomgeszi (#4006) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát ja. Nekem egyenlőre marad a bankkártya.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#4008) Atomgeszi válasza dilajoska1 (#4007) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Azzal is csak addig nincs probléma, amíg nem kezdik magát a banki alkalmazásokat is lelőni..

Már eleve egy McDonald's app emlékszem még a mi4c korszakomban már akkor vinnyogott a root miatt, nevetséges :DDD

És akkor belekényszerül az ember tényleg olyanok telepítésébe, amik már a vénádig belátnak a telefonon keresztül, hogy minden más ne lásson semmit. Nonszensz az egész :D

(#4009) Trailblazer válasza dilajoska1 (#4007) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem is. Későbbiekben olcsóbb okosóra, ami független a telefontól.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4010) G48


G48
senior tag

Ez most normális? [kép]
PlayIntegrityFix 14.0 van fent. LOS, apollopro-n.
Csak a BASIC van zöldön.

Ha a Wallet nem reklamál a készülék biztonság miatt, lehet fizetni vele?

[ Szerkesztve ]

(#4011) rErEaT válasza G48 (#4010) üzenetére


rErEaT
senior tag

"normális" mivel a 14.0ban kivették a fingerprintet, szóval azért csak a basic zöld

(#4012) Trailblazer


Trailblazer
addikt

A telefonnal való fizetésen kívül én tartok attól is, hogy más is borulni fog. Pl. a gps-alapú játékok, a Pokémon Go és az Ingress is, amelyek szintén figyelik elvileg az integritást.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4013) HUNited válasza LaySoft (#3966) üzenetére


HUNited
senior tag

Az a baj hogy a Wear OS órák nagyon buták (ha nem csak fizetésre akarod használni hanem mondjuk amire való: sportolásra), valamint nem győzöd tölteni.

Trailblazer: Akkor marad a Xiaomi Mi Band vagy az S1.

(#4014) HUNited válasza Archttila (#3983) üzenetére


HUNited
senior tag

Azokat azért fizetik hogy minket szivassanak, useability már rég nem szempont.

(#4015) HUNited


HUNited
senior tag

Mindenesetre ma délután 3 körül még fizettem a 13.9-el, pár perccel később a benzinkúton már nem... A Garmin Pay viszont jól megy, azt leszámítva hogy sajnos egyik bankom sem támogatja, így kénytelen vagyok azzal játszani hogy százezrenként pakolom a zsét a Revolutra... (nagyobb összeget nem tartok azon a számlán)

(#4016) Archttila válasza HUNited (#4014) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ertem en, csak szerintem ez a macska-eger jatek mindket oldalrol (dev-dev) izgalmas, nyilvan user szempontjabol deep torok

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4017) Trailblazer válasza HUNited (#4013) üzenetére


Trailblazer
addikt

A Mi Band tudtommal nem okosóra. Régebben legalábbis nem volt benne NFC, de nem tudom, most van-e.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4018) zsola400 válasza Trailblazer (#4017) üzenetére


zsola400
aktív tag

Mi Band 6-7-ben volt NFC-s verzió, ami itthon is működik.

(#4019) energiezolee válasza zsola400 (#4018) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Így van! És működik vele a fizetés is!

Üdv : Energie Zolee

(#4020) G48


G48
senior tag

crok: Innentől lehet vadászgatni hogy mivel megy át a készülék..
Aztán irogatni a pif.json-ba..

Erről van leírás valahol hogy, hogy kell?

[ Szerkesztve ]

(#4021) crok válasza G48 (#4020) üzenetére


crok
Topikgazda

Van, persze: [link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4022) Grapestain válasza crok (#3999) üzenetére


Grapestain
csendes tag

Magisk van fent, Zygisk enabled. Sok modulom nincs, Advanced Charging Controller van, hogy ne süsse szét az akksit 4,2V fölé töltéssel, Energized Protection, most már Play Integrity Fix, amúgy eddig MagiskHide Props Config-gal ment az attestation szépen, most először tettem fel PIF-et, meg LSPosed van fent, hogy legyen Xposed: CustoMIUIzer, SystemUI Tuner meg Revanced, bár ez utóbbi 2 lehet nem is Xposed-os csak a root kell nekik. Régen sok Xposed cuccot használtam, de kikoptak idővel. Ezek közül nem tudom mi van Play store-ban, lehet kb semmi :D
Minden esetre amúgy nekem nem ezek a lényegesek, hanem maga a root, mert pl szeretem ha tudok normálisan biztonsági mentést csinálni meg visszaállítani limitációk nélkül (Titanium), van egy rendes terminálom super user joggal, host fájl szintem blokkolom a reklám kiszolgálókat stb stb. A többi már csak amúgy jött, "ha már lehet, miért ne" alapon. Meg így nehogy már ne lehessen root jogom a saját szaros telefonomon, nem? Ezek elvi dolgok.
Csak a rohadt bankok is kiskorúsítják az embert. Eldönti helyettem, tényleg, hogy biztonságos-e? A bögészőben is be tudok lépni a fiókomba, ott meg aztán Tappermonkey-ból vagy akár a dev console-ból azt futtatok, amit csak kedvem akad. Sőt, ha nekiállok CURL-el hívogatni az API-ját, az is oké. Csak pont a mobil app, na az nagyon veszélyes ám! Meg így letiltja, érted. Oké, figyelmeztessen, írassa alá, hogy nem az ő felelőssége bármi, de ne döntse már el. Kinek veszi ezt be a gyomra? Elmúltam már 13 éves, megvívtam a kamaszkor kihívásait, ne találja már ki nekem, hogy megvéd önmagamtól a BANK, pont a bank. Belem kifordul ettől. ... Tudom, nem ez volt a kérdés.

(#4023) LaySoft


LaySoft
tag

Megváltozott a világ.

Minden írástudatlan gyökérnek alanyi jogon van telefonja, sajnos internet eléréssel, amiről persze bankolni is akar, amellett hogy az ostoba videóit terjeszti. És nyilván a bankok ezeket is le akarják húzni, tehát valahogy "biztonságossá" kell tenni a mobil app-okat, hogy ne legyen túl sok reklamáció. És erre mi a legegyeszrűbb megoldás: tiltunk amit csak lehet. Nem gond, ha kihullik pár olyan analafabéta, aki a nevét sem tudja beírni, de tiktokozni tud. Marad elég, aki tejel és képes leírni a nevét, esetleg megadni a telefonszámát.

A mi szempontunkból a probléma az, hogy hiába van nekünk egy custom ROM, ami a legfrissebb security patch-et tartalmazza (vagy egy stock root-al), az nem LYÓ! A sokéves retek stock ROM, amihez évek óta nincs frissítés, az LYÓ! Azt persze senki nem nézi, hogy az őscsótány stock ROM-hoz hány exploit létezik és virul és kihasználják.

Az a helyzet, hogy minden multi védi a seggét és bekaszálja a profitot. A Google ad egy API hívást, amit meghívnak a fos banki app-ok és ha nem jó, akkor nem működik. Probléma megoldva. Az ügyfelek elhanyagolható része beszopja, nem számít, a többi tejel.

Én örülök, hogy ehhez a kisebbséghez tartozom. És van megoldás (bízom benne mindig lesz), hogy számunkra is működjenek azok a dolgok amiket alapvetően nem miattunk tiltanak le.

[ Szerkesztve ]

(#4024) G4bi89


G4bi89
senior tag

Mit cseszek el, hogy nem megy át a device integrity-n? :N :(((

Van itthon egy Oneplus3 ami még android6-al jött. (és 9-ig frissült)
Na ennek a gyári romjából kinyertem az adatokat, majd átmásoltam egy Oneplus8T (android13) data/adb/modules/playintegrityfix mappájába.
Magisk beállítások rendben, PlayIntegrityFix_v14.0-resetprop modul fent, cache&data törlés pipa, újraindítás pipa.

A vicc, hogy ahonnan kinyertem a fingerprintet, azon lineage18 van+root és simán megy a wallet valamint átmegy a teszten is persze. :U

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#4025) Trailblazer válasza Grapestain (#4022) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mentést és visszaállítást immár ne Titaniummal csinálj, volt már erről szó az utóbbi időben...Még a végén kellemetlen meglepetés ér.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4026) crok válasza G4bi89 (#4024) üzenetére


crok
Topikgazda

"majd átmásoltam egy Oneplus8T (android13) data/adb/modules/playintegrityfix mappájába." -- a pif.json-t (ha szintaktikailag is helyes volt..) akkor a data/adb/pif.json-ba kell tenni. De még akkor is benne van hogy a fingerprint nem megy át..

"A vicc, hogy ahonnan kinyertem a fingerprintet, azon lineage18 van+root és simán megy" -- majd megáll..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4027) G48 válasza crok (#4021) üzenetére


G48
senior tag

Köszi.

(#4028) janakbacsi válasza the radish (#3996) üzenetére


janakbacsi
őstag

én most fizettem a spar-ban 13.9-el, nem volt probléma.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#4029) the radish válasza janakbacsi (#4028) üzenetére


the radish
senior tag

Ahogy crok is mondaná: majd lesz... :((( sajnos

[ Szerkesztve ]

(#4030) Archttila válasza LaySoft (#4023) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez igy van, viszont a hozzaszolasod elso feleben korulirt fajnak fogalma nincs, hogy mi az a root arrol meg plane, hogy mikent mukodik. Velhetoleg hozza sem tud szagolni... Ez az egesz egy mareknyi kocka kuzdelme az orias ellen, semmi tobb (szerintem)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4031) G48 válasza G48 (#4020) üzenetére


G48
senior tag

Ha a gyári érintetlen ROM-on is bukik a DEVICE integrity, akkor felesleges ezzel foglalkozni?

(#4032) the radish válasza G48 (#4031) üzenetére


the radish
senior tag

:Y az meg hogy?

(#4033) G48 válasza the radish (#4032) üzenetére


G48
senior tag

Hát, igen. :(

(#4034) crok válasza G48 (#4031) üzenetére


crok
Topikgazda

Gyari, erintetlen de nyitott bootloader? Nem? Vissza nem zartad. Vagy? Mert amugy normalis ha a bootloader meg mindig nyitott..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4035) G48 válasza HUNited (#3497) üzenetére


G48
senior tag

Az azóta kijött xiaomi.eu frissítéssel mennie kellene a DEVICE integritynek Magisk-al égy IntegrityFix-el?

(#4036) G48 válasza crok (#4034) üzenetére


G48
senior tag

Nyitott. Azóta olvastam, hogy írtad a nyitott BL-el buknak az Integrityk.

(#4037) crok válasza G48 (#4035) üzenetére


crok
Topikgazda

Volt a napokban egy otletuk [link] (meg 3 nap programozas alvas nelkul..) es rebuildelik a ROM-okat majd, szerintem abbol meg nem volt ROM de nezz be a ROM letolto oldalukra SourceForge-on.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4038) Carline


Carline
őstag

Nem magisk téma de talán vannak itt expertek..
Ha QPST-vel berakok egy modem fájlt (DT Hungary) hogy menjen a vowifi és zárom a BL-t akkor mi lesz? A BL zárás csinál egy FR-t de az nem hinném hogy bekavar a modemnek.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#4039) crok válasza Carline (#4038) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem kavar be, menni fog vele - de elotte mindenkepp csinalj QPST es ha van a keszulekre custom recovery akkor /efs mentest!!
Zaras elott MINDENKEPP ellenorizd egy par boot-al hogy minden radios dolog mukodik (WLAN, BT, GPS, IMEI szamok, 2G/3G/4G/5G, etc), raersz utana zarni de ha eltoltal valamit es sehogy se tudsz neki netet adni akkor lehet nyitni nem fogod megegyszer tudni.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4040) G48 válasza crok (#4037) üzenetére


G48
senior tag

Néztem. De nem megy át az Integrity teszten. :(

(#4041) G48


G48
senior tag

Akkor, ha jól gondolom ugrott a Walletel való fizetés nyitott BL-el. Akármilyen ROM-ot, illetve Magisk modult használok.

(#4042) crok válasza G48 (#4041) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyelore biztosan stabil megoldas nincs.
Az az otlet most (ujra), hogy osszepattintanak egy nagy listaba fingerprinteket es rotaltatjak oket (EvoX ROM csapattol jott most [link]).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4043) rErEaT


rErEaT
senior tag

Új fejlemény - Lassan lesz 14.1 amibe nem lesz beleégetve a fingerprint hanem github repoból fogja tölteni az aktuálisat :)

Ja crok ugyanezt linkelte :D bocsi

https://github.com/Evolution-X/frameworks_base/commit/63ab5a33e369536fe1e1355e9ea6567a1f27c1ca

EvolutionX rom now downloads the fingeprint through online Github repo so there isn't need to reinstall new rom.

This give me an idea. As many of you don't know how to modify this. We can do the same.

I can create a repository on GitHub that contains the JSON with a valid fingerprint, the module would read this file and use these properties. I could designate several administrators of the repository so that if I am not online, someone can modify it in case Google bans it.
Obviously the custom JSON would be preserved, if the /data/adb/pif.json file exists it would use the properties of that file and not the online one.

What do you think of the idea? This would be better than releasing 4 versions per week xD.

[ Szerkesztve ]

(#4044) janakbacsi válasza the radish (#4029) üzenetére


janakbacsi
őstag

így lett. este már nem működött sajnos.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#4045) HUNited válasza Trailblazer (#4017) üzenetére


HUNited
senior tag

"Jelenleg csak a Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC, Xiaomi Watch S1 és Xiaomi Watch S1 Active órák támogatják ezt a technológiát."

Annyi hogy a 7 NFC is támogatja, csak a Mastercard nem frissítette a leírást. Ezek tizenezres kis karkötő szerű cuccok.

(#4046) Trailblazer válasza HUNited (#4045) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az idézet biztos nem tőlem származik. Én úgy tudtam eddig, hogy pont a tizenezres vacak okoskarkötő mivoltuk miatt a Mi Band-ek nem alkalmasak fizetésre. MB2-esem nekem is volt, rendszertelen használat miatt hamar meg is pusztult benne az akku.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4047) HUNited válasza Trailblazer (#4046) üzenetére


HUNited
senior tag

A Mastercard hivatalos oldaláról idéztem ahogy írtam is lejjebb, neked csak válaszoltam :)

Kint Kínában amúgy már hosszú évek óta lehet fizetni az ottani okoskarkötőkkel. Csak eddig Európában nem kapott licencet. Már a Bipp szériának is volt NFC-s változata. Nem a hardvernek kell komolynak lenni, mert egy NFC chipben semmi extra nincs, filléres tétel.

[ Szerkesztve ]

(#4048) janakbacsi


janakbacsi
őstag

a 13.9 elhasalása után akkor most még nincs működő verzió, ugye?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#4049) crok válasza janakbacsi (#4048) üzenetére


crok
Topikgazda

Meg nincs.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4050) Trailblazer válasza HUNited (#4047) üzenetére


Trailblazer
addikt

OK hogy filléres tétel, mégsem tették bele a tizenezres okoskarkötőkbe.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.