Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) niklebi válasza crok (#1898) üzenetére


niklebi
senior tag

Leírnád mi lett a megoldás szlaci888 problémájára?

(#1902) crok válasza niklebi (#1901) üzenetére


crok
Topikgazda

Sose a videók meg leírások alatt levő összevisszalinkeltfeltöltött modulokat kell használni hanem a friss modulokat és friss verziókat (Magisk Canary + USNF), aktív Magisk-ben Zygisk bekapcsolása + Enforce DenyList és a DenyList-ben kellett DenyList-re tenni a Google Play Services alatt a com.google.android.gms és com.google.android.gms.unstable tételeket majd törölni a Play Services (opcionálisan Play Store) adatait teljesen és restart, majd a kártyát hozzá kellett adni és ment. Gyak. csak annyi hogy az összefoglaló gyorstalpaló 10. pont és a benne levő video.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1903) Trailblazer válasza crok (#1900) üzenetére


Trailblazer
addikt

Magyarán nemhogy profitálnánk a munkahelyéből, még korlátoz is. :U

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1904) aprokaroka87 válasza Trailblazer (#1903) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet rosszul tudom, de nem munkaidőben foglalkozik a fejlesztéssel :)

(#1905) Trailblazer válasza aprokaroka87 (#1904) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ettől még mégis mi szívunk.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1906) crok válasza Trailblazer (#1905) üzenetére


crok
Topikgazda

Relatív.. ha anno chainfire után phhusson nem vitte volna tovább az ötletet amiből aztán topjohnwu továbbvitte és lett a Magisk.. akkor még itt se tartanánk. Az embernek meg van magánélete.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1907) aprokaroka87 válasza Trailblazer (#1905) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért azt meg kell érteni, hogy a Google számára fontos valamennyire a biztonság.
Elvileg egy " feltört " eszköz nagyobb biztonsági kockázatot jelent.
Meg igazából egészen addig nincs nagy gond, ameddig nem az van hogy az adott bank kezdi el büntetni azon felhasználókat akik feltört eszközön használják az alkalmazásukat :)

Pedig lehet meg tehetné... jogilag is.

(#1908) F.E.K.. válasza aprokaroka87 (#1907) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nem bünteti...csak ellehetetleníti a saját szolgáltatásai elérését az eszközön (de legalábbis törekedik rá..)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1909) mobilizmo válasza aprokaroka87 (#1907) üzenetére


mobilizmo
addikt

Legfeljebb megtehetné... jogilag is, de nem, mert a jognak ehhez semmi köze. És már csak azért sem mert nem törésről szól a történet. A root jog valójában a teljes felügyeletet jelenti a rendszer felett, amihez azt gondolom jogom van (lenne). Erre mondja a készülék gyártók többsége, hogy akkor buktad a teljes garanciát. De még ez is határeset, mert egy olyan szoftver rendszer amivel fizikailag tönkre lehet tenni egy hardvert az szerintem minimum kétséges, mennyire jó. Egyéb kockázatokkal tisztában vagyok természetesen, nem kell felvilágosítani. Csak azért írtam le az egészet, hogylássuk mennyire jogos a "jogos".

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1910) mizoli válasza mobilizmo (#1909) üzenetére


mizoli
addikt

A roothoz való jog, a felhasználók alapvető joga. Szerintem.
A Google nem igazán így gondolja, joga van hozzá, és megvan rá az oka.
Gondoskodik róla, hogy OK, van root jogod, megengedem, de ne érj vele semmit. Egyre inkább ebben az irányban haladunk. Még 1-2 új Android verzió, és ott tartunk, mintha valami Apple cuccot vettünk volna.

Lehet, hogy rosszul látom?

(#1911) zsola400 válasza mobilizmo (#1909) üzenetére


zsola400
aktív tag

Azért root joggal bele tudsz nyúlni pl. töltőáram, procit tudod húzni amivel tönkre tudod tenni fizikailag is a készüléket. Itt azért valahol jogos, hogy a gyártó nem akar ezekre garit vállalni.

(#1912) niklebi válasza crok (#1902) üzenetére


niklebi
senior tag

Amit ebben a válaszban nekem leírtál, én ugyan ezeket mondtam el neki. Ebben a hozzászólásban [link] lévő videókban pontosan azokat mutatják be, és külön felhívtam a figyelmét arra a videóra amiben a beállításokat mutatják. [link] Azt a videót még te linkelted be valamikor itt a fórumon. Én a szerint állítottam be és még képeket is feltöltöttem, ahol látszanak a beállítások. Nem gondoltam, hogy a teljesen érthető és látható megoldások után is rosszul csinálja. Persze, hogy akkor nem működött neki.

[ Szerkesztve ]

(#1913) mobilizmo válasza zsola400 (#1911) üzenetére


mobilizmo
addikt

Erre írtam, hogy akkor rossz a rendszer, szerintem. Ezt nem a root jog megvonásával kell orvosolni. Mert azzal például elveszik az app adataid mentésének lehetősége.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1914) mobilizmo válasza mizoli (#1910) üzenetére


mobilizmo
addikt

De, nagyjából jól látod. Viszont én nem értek ezzel egyet.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1915) mizoli válasza mobilizmo (#1914) üzenetére


mizoli
addikt

Én sem. Csak tenni nem tudunk ellene.

(#1916) szlaci888 válasza niklebi (#1912) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Igazából, illett volna azonnal írnom a probléma megoldódádáról, de kicsit elúsztam a melóval meg otthoni dolgokkal, 3 napja a Pixelt se volt időm a kezembe venni...
De igen megoldódott a problémám és köszönöm szépen mind a kettőtőknek a segítséget.
Nem csináltam rosszul, ami a videóban volt, de a fő probléma ahogy én látom az USNF 2.2.0 verzió használata volt, amit írtál is leírásodban [link] és persze megcsináltam a deny listes dolgokat is, de ezekután nem néztem utána, hogy van-e ebből frissebb verzió, na erre hívta fel figyelememet crok, azt feltettem, újra beállítottam a deny listet és már ment is!
A nagy tanulság, amire crok erőteljesen fel is hívta a figyelmemet, hogy ha megnézünk egy videót vagy egy leírást (amikből többet is megtettem) akkor meg kell nézni, hogy az ott ajánlott szofverekből van-e frissebb verzió, főleg a legfrissebb A12 használatakor!
Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
:C :C :R :R
Laci

[ Szerkesztve ]

(#1917) JoHn123


JoHn123
tag

Sziasztok! Magisk canary verziót tettem fel egy friss evolutionX Android 12-re. zygisk működik rendesen, a magisk repo hiányát pedig ezzel az appal pótoltam: [link] így semmi hiányérzetem nincs, megy a Google call recorder, unlimited photo upload, stb. Szerk: a patchelt magisk image az istennek sem ment fel fastbootbol, szerencsére TWRP alól az átnevezett magisk.zip sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#1918) Trailblazer válasza JoHn123 (#1917) üzenetére


Trailblazer
addikt

Kösz az infokat! :R

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1919) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Sziasztok!
Napok óta szenvedek a BudapestBank mobil appal, de végre tudom, hogy mia a baja és végül is nem a Magisk. Fut rendesen ugyanis, ha a hide be van állítva, de a mobilfizetés ekkor sem megy. Most jöttem rá, hogy az app azt figyeli, hogy az OEM unlocking kapcsoló be van-e kapcsolva. Nyilván nem merem tartósan kikapcsolni, nehogy kizárjam magam a telefonból, de tudtok erre esetleg valami spoofing megoldást?

Elnézést kérek, ha vólt már a kérdés, de sem itt, sem máshol nem találtam számomra is egyértelmű választ.

Előre is nagyon köszönöm!!!

http://palscoffeetech.com/

(#1920) crok válasza Keresztapper (#1919) üzenetére


crok
Topikgazda

Az OEM unlock mint olyan benne is van az összefoglalóban, de miért és mivel zárnád ki magad ha azt kikapcsolod? Semmi bajod nem lesz ha az OEM unlock-ot kikapcsolod, eleve a fejlesztői menüben van.. azt is kikapcsolhatod ha nem kell semmi onnan. Egyébként a Universal SafetyNet Fix-ben vagy benne van vagy benne lesz, nem tudom milyen módszert használsz a rejtésre meg milyen Magisk verziót, etc.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1921) Keresztapper válasza crok (#1920) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Régebben talán soldier2 mondta, meg most is ilyesmiket olvasok, hogy ha a kapcsoló át van kapcsolva, akkor előfordulhat, hogy a BL visszazár és onnantól se recovery, se adb nem lesz.

Amúgy Poco F3, xiaomi.eu android 11 stabil, Magisk v23.0, riru a környezet

http://palscoffeetech.com/

(#1922) crok válasza Keresztapper (#1921) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem zár vissza.. nem tudod a készülékről magáról visszazárni a bootloader-t, főleg nem egy custom ROM-ra (Xiaomi.EU). Természetesen semmit se jelent abban a ROM-ban az OEM unlock (főleg ha a Xiaomi.EU ROM egyik fejlesztője is azt mondja), persze hogy lesz ugyanúgy meglesz a custom recovery ha azt tettél fel és az adb bekapcsolásához sincs az OEM unlock-nak semmi köze (max a fejlesztői menüt ha kikapcsolod azzal alapból kikapcsolod az USB hibakeresést -> az adb-t).
Az a gomb arra való a gyári ROM-ban, hogy a nyitás lehetőségét kifelé kommunikáld, pl. Xiaomi esetében a MiUnlock csak akkor tudja nyitni, ha az OEM unlock be van kapcsolva, a készülék kötve van a Mi account-hoz amivel beléptél a MiUnlock-ba.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1923) niklebi válasza crok (#1922) üzenetére


niklebi
senior tag

Ez érdekes. Most kipróbáltam, hogy kikapcsolom és megjelent egy ablak Indítsa újra eszközét az eszközvédelmi funkció bekapcsolásához. Tehát ha újra indítom akkor vissza zárja a telefont. Vagy rosszul értelmezem?

(#1924) crok válasza niklebi (#1923) üzenetére


crok
Topikgazda

Rosszul. Az eszközvédelmi funkció itt nem a bootloader zártsága hanem a lehetőség a nyitásra. Nem tudod úgy nyitni hogy az nincs bekapcsolva, bekapcsolni meg csak úgy tudod ha be tudtad magad verekedni a fejlesztői menüig (vagyis be tudtad boot-olni a készüléket és fel is tudtad oldani tehát ismered a kódot/egyezik az ujjlenyomatod/arcfelismerés..).
Ha kikapcsolod akkor pl. nem tudsz fastboot-ba boot-olni - gyári ROM-on, legalábbis régen. Ha a Xiaomi Security app optimalizációt választod akkor az pl. kikapcsolja a fejlesztői menüt és azon belül is visszaállítja (alapértelmezettre az összes értéket, vagyis) kikapcsoltra az OEM unlock-ot (is). Ez egy engedély arra hogy nyitni lehessen, semmi más. Xiaomi.EU-n meg már amúgy is teljesen mindegy milyen állapotban van és ahogy linkeltem is a Xiaomi.EU dev. is azt írta hogy nincs semmi funkciója.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1925) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Köszi crok az invitálást a githubos safetynet-fix oldalról (A githubon Alacika vagyok)! :K A keresővel átnéztem ezt a fórumot, de nem találtam megoldást a CIB Bank applikáció root-figyelmeztetés problémájára. Kb. 5 éve használok egy OnePlus 3T-t a gyári Android 8.0-val, rootolva és a Magiskkel felturbózva. Minden Magisk modul jól működik vele, a Magisk Hide működése is ok, minden program jól fut vele, kivéve a CIB Bank. A Magisk neve is el lett rejtve, jelenleg ManagerM, és a SafetyNet check is hibátlanul lefut. A CIB Bank meg minden indulásnál figyelmeztet, hogy rootos a rendszer. Persze a teljes CIB Bank app eltávolítás/újratelepítés megvolt (többször is), de nem hozott megoldást. Ezért örültem meg a SafetyNet Fix modulnak, de azzal sem megy. Valszeg a CIB Bank app valami spéci módon ellenőrzi a root meglétét. Szóval, van rá valami megoldásod vagy találkozott már valaki valami megoldással?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1926) crok válasza AcCEsS (#1925) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem simán a random pkgID-s rejtett Magisk app-re talál az rá.. Összefoglaló -> Gyorstalpaló -> 11. pont -> "nem tartod állandóan telepítve a Magisk app-et" rész (AirFrozen / Ice Box / SD Maid / bármi hasonlóval fagyasztás), anno működött. De lesz itt bőven aki használja a CIB-et, biztos lesz még tipp.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1927) Archttila válasza crok (#1926) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az SD maid is tud ilyet? :Y mindennap tanulok valamit :D
Mondjuk nalam mar marad az Ice Box... Sberbank nem toleralja az iszka-piszkat :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1928) crok válasza Archttila (#1927) üzenetére


crok
Topikgazda

Titanium Backup is tudja :D De annál jobb a Swift.. ami szintén tudja :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1929) Keresztapper válasza crok (#1924) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Nagyon szépen köszönöm!!!

Akkor rögzíthetjük, hogy a BudapestBank app - a többi kötelezendően megcsinálandó hókuszpókuszon túl - a teljes funkcionalitású működéshez igényli ennek a kapcsolónak az "OFF" állapotát is.

Még egyszer köszönöm a problémámra szánt időd!

http://palscoffeetech.com/

(#1930) Archttila válasza crok (#1928) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Pedig a Swift-et is hasznalom :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1931) AcCEsS válasza crok (#1926) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ezeket már kipróbáltam, a rejtett Magisk appot is fagyasztottam Titaniummal, illetve az összes használt Magisk modult kikapcsoltam (V4A). Viszont - ha jól tudom - a OnePlus gyárilag előtelepített busybox binárissal jön, de nem tudom hol találom. Van egy /xbin/box fájl, lehet, hogy az lenne? Még nem mertem átnevezni, hátha megborul a rencerem! :)

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1932) AcCEsS válasza AcCEsS (#1931) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Bocs, a fájl /system/xbin/box és nem /xbin/box

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1933) crok válasza AcCEsS (#1932) üzenetére


crok
Topikgazda

A gyári ROM-ban levő dolgok biztos nem lehetnek az okai, ha van is busybox azt busybox néven keresik az app-ek.

Az összefoglalóból ellenőrzésképpen a RootBeerSample, RootBeerFresh valamint a nagyon-nagyon alapos VD Infos lefuttatása mit hoz ki, milyen dolgokat fedeznek fel? Telepítésük után ugyanúgy kell beállítani mindent mint a banki alkalmazásoddal tetted. de most nem teljesen értem melyik app-ről beszélsz, CIB-el indultunk de Budapest Bank lett? Vagy mindkettő?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1934) AcCEsS válasza crok (#1933) üzenetére


AcCEsS
senior tag

A RootBeer* programok outputjának tartalma azonos itt és itt vannak. A VD Infos nagyon hosszú litániát írt ki, de nem tudom, hogy pontosan mit kell keresnem!? (A BudapesBank bejegyzést nem én írtam! :)) Egyébként a CIB Bank ettől függetlenül működik, csak kb. 10-12 warning ablakot kell le-ok-zni, de továbbenged, és be tudok lépni, csak hát baromi kényelmetlen.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1935) crok válasza AcCEsS (#1934) üzenetére


crok
Topikgazda

Jó, de ahogy a CIB úgy most itt a RootBeer is vastagon látja hogy konkrétan Magisk-el root-olva van a készüléked, valamit nem jól állítasz be.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1936) dzsordzs69 válasza crok (#1935) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Nem lehet, hogy a magisk-ban nem lett elrejtve a rootbeer progi? Kipróbáltam én is kíváncsiságból, ha nincs elrejtve, akkor nálam is ezeket a hibákat dobja, ha rejtve van, akkor szuper.

(#1937) crok válasza dzsordzs69 (#1936) üzenetére


crok
Topikgazda

De, erre is gondoltam amikor írtam, hogy a tesztelő programok elől és esetleg a CIB elől sincs elzárva rendesen a csap?..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1938) AcCEsS válasza crok (#1937) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Elnézést kívánok, a tesztelő programokat tényleg elfelejtettem hideolni. Most megtettem, és a teszt minden eleme zöld pipát kapott.

Tehát jelenleg ez a helyzet:
A Magiskban minden modul inaktív.
A Magisk Cucc névre van átmókolva + hideolva van a CIB Bank elől (is).
A Magisk app (Cucc :)) TB-al fagyasztva van
A Beer programokban minden pipa zöld

De a CIB app továbbra is reklamál. Annak még nem töröltem a beállításait, mert egy kicsit gürcös újraaktiválni, de megtesztem, ha mással már nem tudok próbálkozni. Van még valami ötlet?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1939) AcCEsS válasza AcCEsS (#1938) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Időközben töröltem a CIB app beállításait, de már az első indításánál jelezte, hogy rootos a teló...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1940) crok válasza AcCEsS (#1939) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát ez így elég fura lesz nálad.. úgy értem most feltettem egy Android 11 Pixel Experience ROM-ot a mido-mra tesztelni, még Magisk V23 + Riru + USNF + Magisk random néven + MagiskHide + CIB elől elrejtve a Magisk = simán indul. Úgyhogy imo helyben lesz valami gond. TWRP könyvtárat nem néz (csináltam, nem érdekelte..), esetleg valami app van fent ami használ root-ot? Esetleg annak a meglétét látja / nézi?.. Fejlesztői menüjében ennek van OEM unlock, az ki van kapcsolva? Ugye ilyen cracker app-ek mint pl. Lucky Patcher, CreeHack, Freedom APK.. ilyenek sincsenek?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1941) AcCEsS válasza crok (#1940) üzenetére


AcCEsS
senior tag

OEM unlock kikapcsolva, semmilyen crack app nincs fent, de biztos ami biztos most Titániummal jegeltem a Greenify, ADAway, Tasker, SDMaid, appokat is (a többi telepített app teljesen átlagos), + megvannak amiket te írtál: "Magisk V23 + Riru + USNF + Magisk random néven + MagiskHide + CIB elől elrejtve a Magisk" + TB-vel fagyasztva, + minden alkalommal reboot is volt, + CIB app adatainak törlése, a Beer programok azt mondják nincs root, de a CIB szól a rootért. Még a TB nem volt eltávolítva. Nem tudom mi egyebet figyelhet még a CIB app (pl. TitaniumBackup vagy VIPER4Android könyvtár stb.), a rendszer nem egy mai telepítés, lehet, hogy benne maradt valami szemét régről, de nincs ötletem... Esetleg a TB-vel is ki tudnád próbálni?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1942) crok válasza AcCEsS (#1941) üzenetére


crok
Topikgazda

A Google Play Store-ban a Settings - About-ban irja, hogy Device is certified? V4A is volt fent? Az mondjuk kifejezten olyan dolog amit szoktak nezni. Mas esetleg amit flasheltel regen de nincs feltakaritva? Egy static busybox pl. vagy barmi mas, egy ottfelejtett regi Xposed? Egy sima gyari rendszerrel ennek mar reg mennie kellene, foleg ha a SafetyNet-en amugy atmegy. Ez valami nem kifejezetten root / Magisk dolog lesz, valami indirekt hulyeseg.. Egy VD Infos stat-ot esetleg tudsz adni? A TiBu mellett egyebkent elindul. Shelter (Google Play-ről vagy F-Droid-ról) / Island (Google Play-ről vagy Insular ha F-Droid-ról töltenéd le) ala feltelepitve esetleg elindul a CIB nalad?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1943) #68216320


#68216320
törölt tag

Kijött a telefonomra (S10 Lite) az A12. Ha jól olvasom itt a dolgokat, akkor az eddig használt Magisk v23 már nem lesz jó hozzá, illetve az a módszer sem lesz működőképes, ahogy eddig használtam a saftynet-fix (riru) megoldást, az sem lesz járható.
Megfelelő Magisk honnét szerezhető be? github-on csak a v23 van még release-ként fent.

(#1944) crok válasza #68216320 (#1943) üzenetére


crok
Topikgazda

Ugyanugy github csak a fooldalon nem a release-ek kozt hanem a Downloads szekcio, keresd a Canary-t.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1945) #68216320 válasza crok (#1944) üzenetére


#68216320
törölt tag

Egy app-debug.apk fájlhoz jutottam. Ez volna az vajon?

Update: Ja, közben látom linket is adtál. Köszi, akkor azt találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#1946) #68216320


#68216320
törölt tag

Folyamatosan belefutok egy hibába. Android 12-n a Magisk Canary-t használom. Láthatóan rendben működik, Zygisk fut, Universal SafetyNet Fix telepítve. Play szerint az eszköz tanúsított.
Viszont a banki alkalmazás (Erste) panaszkodik a root miatt. Gondoltam a "Hide the Magisk App"-al kezdésként elrejtem az appot. A felajánlott "Settings" nevet hagytam (nincs más ilyen nevű app). Elkezdi a műveletet, de láthatóan letölti a Magisk-et újra.
A végeredmény egy nem működő Magisk és egy Settings app lesz.
A hide-olt Settings app nem nyílik meg, a Magisk megnyílik, de eltűnik a szolgáltatás.
Vagyis nincs telepítve sem a Magisk, sem a Zygisk.
Csak úgy tudom újra életre kelteni, ha letörlöm a Settings és Magisk appokat, majd Odin-al újra felteszem a patched boot tar fájlt. Aztán indításkor újra letölti az appot és elindul. (Zygisk és SafetyNet valahogy megmarad, automatikusan megjelennek az appban)

Mit szúrok el?

(#1947) crok válasza #68216320 (#1946) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglaló - Gyorstalpaló - 2. pont - 2. pont kiegészítése esetleg?

Google Play Store-ban a Play Protect kikapcsolás után Magisk-ben Hide újra. Ha nem akar akkor se akkor meg kell billenteni a SELinux-ot permissive-re és úgy hide-olni, majd SELinux vissza (vagy restart, úgyis kell majd..). Leírás: itt az utolsó előtti bekezdés

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1948) #68216320 válasza crok (#1947) üzenetére


#68216320
törölt tag

Megpróbálhatom, de nincs hibaüzenet nálam. Igazából lesz egy "Settings" app is (~150kB). Amikor elindítom, akkor letölti/telepíti a magisk-et, de szerintem itt megy félre valami.
A végeredmény egy nem induló Settings és egy nem műkodő Magisk app.

[ Szerkesztve ]

(#1949) crok válasza #68216320 (#1948) üzenetére


crok
Topikgazda

Amit letölt az egy stub apk, azért kell külön letöltenie mert ez a trükk lényege, a Magisk el kéne tűnjön jól sikerült stub telepítés után és a stub kellene meghívja a Magisk app-et startkor.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1950) #68216320 válasza crok (#1949) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem vált be a PlayProtect sem.
Miután létrejön a "Settings", az elindul és frissíti a magisk appot.
Nem sikerül megcsinálni. A11 esetében a magisk v23 simán megoldotta. Valamiért a canary nem akarja nálam A12-n.
A SELinux-ot hogyan állítom át? Ezzel esetleg? [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.