Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) energiezolee válasza crok (#5000) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Köszi! Ezt nem tudtam... Az szívás. Tehát akkor újabb mérföldkőhöz érkezett a Google az unlocked telefon tulajok szivatására. Tényleg megny@lhatnák már!

Üdv : Energie Zolee

(#5002) G48


G48
senior tag

Vissza térő probléma egyes ROM-okon. (LOS-on nem volt vele gond...)
A V4A modul egy bizonyos tétlenség után (nem tudom, talán 4-5 h után) "nem dolgozza fel a hangot" (Processing: No)
Az engedélyeknél minden megadva, akku: korlátlan. Az elértesítési sávban állandóan ott a V ikon.
Legacy Mode: On
EvoX A14 ROM
Akkor kezd el újra feldolgozni ha Master Limiter ki, zene leállít, ML be, zene indít.
[log]
[kép] [Fejl. beáll, Készenlétben l alk.]

[ Szerkesztve ]

(#5003) crok válasza G48 (#5002) üzenetére


crok
Topikgazda

Azzal a Magisk loggal semmire se fogsz menni mert ez nem annak a baja. Ez egy bug, leáll a daemon, crash-el szerintem ahogy szokott de nem az akkukezelés lövi ki (képen is látszik hogy szürke és a felirat "exempted" mivel mentesítve van az app standby alól mert a doze beállítása szerint is mentesített a doze alól) esetleg teljes logcat-et nézz de méginkább add le hibára annak a fejlesztőnek akinek a V4A modulját használod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5004) szimi57 válasza energiezolee (#5001) üzenetére


szimi57
őstag

Ez már az a mérföldkő lesz ahol akár már be is lehetne perelni őket?!

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#5005) crok válasza szimi57 (#5004) üzenetére


crok
Topikgazda

Sok helyről olvasom felhasználóktól de tulajdonképp szerintem nem lesz alapja mert ugye azt az integritást ellenőrzi amit azért adott a gyártónak mert a gyártó egy szerződéssel megfelelt nekik. A Google pl. szerzősédben van a bankokkal és kártykibocsátókkal hogy a kibocsátott kártyájukat a Google Wallet-en keresztül (ami meg a Google szolgáltatása aminek a használatát a regisztrációval (EULA) gyak. elfogadtál) lehessen használni - ebben biztonsági előírások is vannak.. aminek a készülékek nem felelnek meg már nyitott bootloader-el se nemhog root-olva meg szerteszétmókolva. Szerintem ez nem áll meg, mármint akármilyen per velük szemben szimplán csak ezzel kapcsolatban.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5006) user26


user26
aktív tag

Szia @crok! Vélhetően user error a gondom.
Swiftbackup premiumom van, használtam már, működött, rendben volt.
Magisk v26.4 (szokásos dolgok meg voltak, lényegében nem is piszkáltam beállítás után)
Az alkalmazásban a root státusz nincs. Magisk -ba tiltólistára vettem, a "superuser" -be nem dobja fel, hogy engedélyezem-e vagy egyéb, mindent újra indítottam. Alklamazás tárhely, gyorsítótár törlése meg volt. Újra be/ki léptem a fiókommal vele. Valamit nem kapcsoltam vissza, vagy elnyomhattam ?
Rom: Matrixx
Annyi, hogy van Airfrozen az OTP miatt.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5007) crok válasza user26 (#5006) üzenetére


crok
Topikgazda

"Magisk -ba tiltólistára vettem" -- Ha az alkalmazás DenyList-en van akkor miért is dobná fel hogy akarsz-e neki root-ot adni? Szerintem elnyomkodtál valamit.. vagy ezt vagy pl. az automatikus root jog adást prompt-ról deny-ra.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5008) user26 válasza crok (#5007) üzenetére


user26
aktív tag

Jaa tényleg :D De mondjuk alapból se volt azon úgy se volt root engedélyem vele. MOst kivettem onnan, továbbra is nincs root vele.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5009) crok válasza user26 (#5008) üzenetére


crok
Topikgazda

És miután kivetted egy jól irányzott restart is volt?
Mert ha listás volt meg volt Shamiko is akkor a Shamiko attól még elrejtett mindent előle.
Automatikus root jog adást prompt-ról deny-ra tetted esetleg?
A root jogosultság kiosztást esetleg adb-only-ra állítottad vagy ki is kapcsoltad?
A superuser-t mint olyat kikapcsoltad a Magisk beállítások végén?
Ha ez se akkor töröld az Swift Backup alkalmazást, olvaszd fel a Magisk alkalmazást és telepítsd újra a Swift Backup-ot majd indítsd el - fel kell dobja a root kérés ablakot. Ha nem dobja fel akkor valamit még mindig elnyomkodtál.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5010) user26 válasza crok (#5009) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi, jó lett. Működik.
Restart volt, ezek után egyből amint elindítottam kérdezte "superuser"
Shamiko nincs.
"A root jogosultság kiosztást esetleg adb-only-ra állítottad vagy ki is kapcsoltad?"
Nem csináltam semmi ilyent, nem is tudom, hol kell.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5011) szimi57 válasza crok (#5005) üzenetére


szimi57
őstag

Nyitott bootloader ill. root normális esetben arra adhatna alapot, hogy ugrik a gari, másra nem. A gyártótól max. azt lehetne megkövetelni, hogy erről tájékoztatják a felhasználókat. Ezt meg is teszik. Még nem hallottam olyanról, hogy valakinek ugrott a pénze e miatt. Viszont banki adatok már kiszivárogtak, az sem a root miatt és nem tőlünk. Ez egy korlátozás, ami nem véd meg senkit. Akit pedig kár ér emiatt az vállalta a kockázatot, nem perelheti sem a bankot, sem a Googlét. Az pedig nem fordulhat elő, hogy valaki véletlenül feloldotta a bootloadert és rootolta a készüléket.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#5012) crok válasza szimi57 (#5011) üzenetére


crok
Topikgazda

"Az pedig nem fordulhat elő, hogy valaki véletlenül feloldotta a bootloadert és rootolta a készüléket." -- ugye nem feltétlen kell a topik témájához értenie senkinek aki egyszerű felhasználója egy készüléknek.
De valójában amit írsz az előfordulhat: valaki vesz egy használt készüléket és boldogan használja, belakta, tele banki és egyéb adatokkal de nincs pl. minta vagy ujjlenyomat se hozzáadva - majd egyszercsak elhagyja. Ezt a készüléket valaki megtalálja és ugyan a tulaja nem tudott róla de a készülék bootloader-e egyébként nyitott. Se root se semmi, gyári ROM de nyitott. Innentől a készülékből ki tudok nyerni mindent is. Akár root-olhatom is anélkül hogy le lesz formázva mivel már eleve nyitott volt. A nyitást végző nyilván a nyitáskor értesítve volt. Ellenben a felhasználó, a tulaj aki elhagyta az erről nem tudott. n értem hogy ez nem a tulaj de az eladónak mindenképp "hibája" hogy nem szólt róla - de ugyanúgy ő se biztos hogy tudta, lehet ő is használtan vette.. szóval kit perelsz akkor egy ilyen eset után a kiszivárgott adatokkal való visszaélés miatt? Ők ezzel nyilvánvalóan magukat és valahol téged is védenek. Ha a trust el van törve (nyitott a bootloader) akkor annak vannak / lehetnek következményei, többek közt ilyenek is. A kezedben levő készülékkel neked kell bánni. A Google Wallet is egy szolgáltatás amit igénybe vesznek miután regisztráltak Google account-ot - a szolgáltatás igénybevételének meg vannak feltételei. Nem védem őket igazából csak megmutatni hogy a másik oldalon meg nem (csak) technikai hanem szerződéses feltételek is vannak amiket be akarnak tartni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5013) szimi57 válasza crok (#5012) üzenetére


szimi57
őstag

Szerintem az ilyen elhagyásból-megtalálásból származó adatkinyeréssel okozható károk megakadályozhatók akár a Google részéről is, de nem a mostani, kabaréba illő ténykedésükkel. Ha valaki nem használ védelmet bizalmas adatok mellett az meg user error kategória.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#5014) pvt.peter válasza pvt.peter (#4996) üzenetére


pvt.peter
őstag

Sajnos ugyanolyan kaki még mindig, pedig most már teszi a dolgát az osm0sis féle fix, legalábbis a szükséges kódok lefutottak.
Hogyan tudnám kidebuggolni, hogy miért kapok még mindig -100 -as hibát Play Integrity ellenőrzésnél?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5015) pvt.peter válasza pvt.peter (#5014) üzenetére


pvt.peter
őstag

Sikerült rájönni basszus.
Korábban detacheltem a Facebook Messenger Lite -ot a j-hc féle zygisk-detach -el.
Íme a log, amikor integrity check fut:

[8575] smc.b(11): requestIntegrityToken() failed for com.android.vending.
com.google.android.finsky.integrityservice.IntegrityException: java.lang.IllegalArgumentException: Unknown package: ��om.facebook.mlite
at smc.a(PG:10)
at lid.a(PG:83)
at asgu.run(PG:18)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1167)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:641)
at mxv.run(PG:385)
at java.lang.Thread.run(Thread.java:919)
Caused by: java.lang.IllegalArgumentException: Unknown package: ��om.facebook.mlite
at android.os.Parcel.createException(Parcel.java:2078)
at android.os.Parcel.readException(Parcel.java:2042)
at android.os.Parcel.readException(Parcel.java:1990)
at android.content.pm.IPackageManager$Stub$Proxy.getInstallerPackageName(IPackageManager.java:6737)
at android.app.ApplicationPackageManager.getInstallerPackageName(ApplicationPackageManager.java:2091)
at szp.apply(PG:1049)
at mrh.accept(PG:78)
at j$.util.stream.f1.accept(SourceFile:4)
at j$.util.Iterator$-EL.forEachRemaining(SourceFile:24)
at j$.util.g0.forEachRemaining(Unknown Source:23)
at j$.util.stream.c.c(SourceFile:21)
at j$.util.stream.c.y(SourceFile:8)
at j$.util.stream.Y0.a(SourceFile:5)
at j$.util.stream.c.f(SourceFile:35)
at j$.util.stream.z1.collect(SourceFile:83)
at slb.a(PG:109)
at ooy.apply(PG:600)
at asfn.d(PG:3)
at asfo.run(PG:42)
... 4 more
Caused by: android.os.RemoteException: Remote stack trace:
at com.android.server.pm.Settings.getInstallerPackageNameLPr(Settings.java:4254)
at com.android.server.pm.PackageManagerService.getInstallerPackageName(PackageManagerService.java:22217)
at android.content.pm.IPackageManager$Stub.onTransact(IPackageManager.java:3084)
at com.android.server.pm.PackageManagerService.onTransact(PackageManagerService.java:4112)
at android.os.Binder.execTransactInternal(Binder.java:1021)

Tehát egyértelműen a Messenger Lite miatt akad be vmi, gondolom a package installer neve megváltoztatásra került és ez kerül összehasonlításra az eredeti névvel, innen az elszállás.
Mostmár szépen hozza a MEETS_BASIC_INTEGRITY -t és a MEETS_DEVICE_INTEGRITY -t is.
Kellene vmi amivel nem csak detachelni tudom, hanem kitudom venni ebből az ellenőrzésből is a Facebook Messenger Lite -ot. Tudsz erre vmi ötletet crok?
(A detach azért kell nekem ebben az esetben mert korábbi verziót használok az említett alkalmazásból és nem akarom, hogy frissüljön.)

Update:
Ahogy látom már van issue róla: Breaks Play Integrity API #18

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5016) crok válasza pvt.peter (#5015) üzenetére


crok
Topikgazda

Esetleg próbáld ki a régi mindetach-el vagy régebbi zygisk-detach verzióval vagy a TeMeFi-vel detach-elni azt az egy alkalmazást. Én a TeMeFi-t próbálnám meg először.

Egyébként az említett thread-ben van egy teszt verzió amire azt mondja a bejelentő hogy működik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5017) crok


crok
Topikgazda

Magisk v27.0 - ja igen, beta, sajat felelossegre :))

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5018) baitsee23 válasza crok (#5017) üzenetére


baitsee23
őstag

Gonolom, a Gpay problémákon nem segít az upgrade.,.. :F

小米 12 - 8/256GB

(#5019) crok válasza baitsee23 (#5018) üzenetére


crok
Topikgazda

Azon nem es kozvetlenul nem is fog..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5020) baitsee23 válasza crok (#5019) üzenetére


baitsee23
őstag

Most nagy csönd itt. Mindenkinek működik minden, vagy csak beletörődés, várakozás van?
Nekem most megint nem megy a Gpay fizetés pedig látszólag minden ok. A Play csak a basic integrity-t írja. :U

小米 12 - 8/256GB

(#5021) crok válasza baitsee23 (#5020) üzenetére


crok
Topikgazda

Irjak minden 10 percben hogy okay minden? :D Itt minden okay..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5022) PpenoO válasza baitsee23 (#5020) üzenetére


PpenoO
őstag

Akkor ott elszállt valami. Nálam is hasonló volt a 15.2es chitero féle modullal. Lekopogom, most az osm0sis féle forkkal és a zte piffel megy a gpay. Ami fontos szerintem az a play service, play store és a service framework storage data törlése, denylist forceolása, banki app, play store és play services denylistben való aktiválása, play protect kikapcsolása, reboot és utána a banki appban a kártya újra felvétele. Jah és a Wallet appot el kell felejteni szerintem. Nekem így megy. Persze ha a custom romod rajta van a kernel blacklisten, akkor nem fog menni.

(#5023) pvt.peter válasza crok (#5016) üzenetére


pvt.peter
őstag

Igen, a tesztverziót kipróbáltam, sajna nálam nem működött.
(A legutolsó hivatalos v1.11.0 -ben re-attach, utána uninstall, restart, majd tesztverzióban detach és restart.)
Végül TeMeFi -vel próbálkoztam annak ellenére, hogy korábban nyugdíjaztam ezt a programot mert nem igazán működött.
És most sem, annak ellenére, hogy minden ellenőrzés sikeres volt a detach után:

A detach menünél a 3. opcióra mentem: "Invalidate the data, block any attempted corrections and elicit an error in the calling client".

Úgy hogy töröltem minden detachel kapcsolatos információt a "Remove ALL TeMeFi detach artifacts" menüponttal, most nem érzékeli, hogy fent lenne, így nem is dobja fel frissítésre.

Úgy tűnik végre működni fog az NFC fizetés, majd a napokban ki is próbálom.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5024) Archttila válasza crok (#5021) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Itt is. (Karacsony ota) ;]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#5025) G48 válasza PpenoO (#5022) üzenetére


G48
senior tag

Wallet appot elfelejteni? Van alternatívája?

(#5026) baitsee23 válasza crok (#5021) üzenetére


baitsee23
őstag

Nyilván nem. :N Amikor poszt orkán volt, nálam volt minden ok, csak néha cseréltem egy PIF-et, ha kellett. Most meg már nincs ötletem.

小米 12 - 8/256GB

(#5027) baitsee23 válasza PpenoO (#5022) üzenetére


baitsee23
őstag

Ezeket kipróbálom. Köszi! :R
Lehet, hogy a MIUI14 - HOS upgrade-nél valmi elcsúszott. Ugye rendszer, és Android ugrás is volt. A Xiaominál sosem lehet tudni. :DD

小米 12 - 8/256GB

(#5028) PpenoO válasza G48 (#5025) üzenetére


PpenoO
őstag

Az app a kártyák manageléséhez kell, de fizetni tudsz nélküle is.

(#5029) G48 válasza PpenoO (#5028) üzenetére


G48
senior tag

:Y Hogyan?

(#5030) crok


crok
Topikgazda

Kiteszteltem 10+ most epp mukodo fingerprint-et a PIF osm0sis v7 && Xiaomi lavender && ArrowOS komboval. Amig mukodik az az egy amit legutobb talaltam addig nem publikalom de ha elhasal akkor 3..4-essevel kozre adom majd oket (ahogy az elso pakkot) ;) Van kozte egy mokas tetel is, van is itthon belole, egy Huawei altal gyartott Nexus :D Nesze neked, Google :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5031) G48 válasza crok (#5030) üzenetére


G48
senior tag

:D :C

(#5032) PpenoO válasza G48 (#5029) üzenetére


PpenoO
őstag

Nem tudom, nekem sosem volt fent az app, csak ami gyárilag az androidban van: com.android.systemui.plugin.globalactions.wallet

(#5033) crok válasza PpenoO (#5028) üzenetére


crok
Topikgazda

Valamit tud csinálni maga a Play Services Wallet ügyben, az biztos, nem hiába van eleve a Play Services-ben a PI ellenőrzés.. Ryanair jegyemet tudtam úgy áttenni (menteni) és bemutatni is Play Services-ből megnyíló Wallet-ben hogy a Wallet app maga egyáltalán nincs fent és sose volt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5034) G48 válasza PpenoO (#5028) üzenetére


G48
senior tag

Köszi. Azt hittem a Wallet apptól lesz a QS-ben a csempe. :C

(#5035) crok válasza crok (#4952) üzenetére


crok
Topikgazda

PlayIntegrityFix v15.5 frissites -- nekunk nem igazan van benne ujdonsag de pl. nekem ugyanugy mukodik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5036) crok válasza crok (#5035) üzenetére


crok
Topikgazda

Juteszembe amugy van benne egy pif.json (a CAT S60).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5037) G48 válasza crok (#5036) üzenetére


G48
senior tag

A PI Nextben is az van.

[ Szerkesztve ]

(#5038) LaySoft válasza PpenoO (#5022) üzenetére


LaySoft
tag

"Jah és a Wallet appot el kell felejteni szerintem."
Mi van helyette? Nyilván ilyen futottak még egyéb cégek saját megoldásai, amik csak bizonyos kártyákkal mennek, nem alternatíva.

(#5039) szimi57


szimi57
őstag

Nem értem, ha valaki ragaszkodik a walletes fizetéshez miért rootolja a készüléket. Van ettől fontosabb? Ha igen, ott a kártya. Amit eddig használtam custom romokat, többségén simán megy a walletes fizetés. Az pedig, hogy megszabaduljak a gyári romtól, esetemben a MIUI-tól, megért nekem egy bootloader nyitást.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#5040) the radish válasza szimi57 (#5039) üzenetére


the radish
senior tag

Van.
Egyébként a BL nyitás miatt is bukó manapság, sőt egyes custom Romot is figyelik.

[ Szerkesztve ]

(#5041) LaySoft


LaySoft
tag

crok mester! Kérlek magyarázd el pár szóban mi fán terem a kSU! Annyit tudok, hogy valami újfajta root megoldás...

(#5042) crok válasza LaySoft (#5041) üzenetére


crok
Topikgazda

Kérlek - keresned se kell :D <- Ehhez annyit tennék hozzá hogy ezen események után ugyan elvileg beígérték hogy fork-olták és folytatják de nem nagyon van vele mozgolódás azóta se (sajnos vagy nem sajnos..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5043) G48


G48
senior tag

Magisk 27 Stabil kijött!

(#5044) G48


G48
senior tag

Magisk frissítés után (bekapcsolt Enforced DenyList-el) megszólalt a CIB app, a root miatt.
Feltettem a Shamiko-t, Enforced DenyList kikapcs.
Van egy sor a logban h: write failed with 32: Broken pipe
Ránéznél? [link]

[ Szerkesztve ]

(#5045) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Szerintetek, ha aktuálisan nekem minden működik rendesen már "hetek" óta, akkor kell nekem frissíteni az új verzióra?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5046) crok válasza mobilizmo (#5045) üzenetére


crok
Topikgazda

Pontosan mit frissíteni? Magisk? Nem kell feltétlenül de jó ha tudod majd mikor mondjuk Shamiko-t teszel fel vagy frissítenél, hogy azért nem megy fel mert 26404-es kell neki minimum.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5047) crok válasza G48 (#5044) üzenetére


crok
Topikgazda

A Shamiko az ilyen esetben első számú menekülőút, valszeg mostmár a CIB is ráállt valamelyik apróságra amit már a Shamiko el tud rejteni.. :\ Egyébként az a failed sor teljesen kontextus nélküli, így max. max a logcat-ből látnám melyik folyamat volt (2sec-el a Magisk daemon utolsó, DenyList kikapcsoló logja után van és se a TID se a PID nem egyezik... szóval nem tud(hat)om honnan esett be az oda..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5048) mobilizmo válasza crok (#5046) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem írtam, de Magisk topikban vagyunk. Jelenleg a 26400 van fent.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5049) crok válasza mobilizmo (#5048) üzenetére


crok
Topikgazda

Jó, de most jött ki egy pár héten belül PIF vagy 3, Magisk főverzió, Shamiko, LSposed, egészen sokminden.. te meg egészen régen jelentkeztél itt be problémával, szóval legitim a kérdés imho.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5050) mizoli válasza mobilizmo (#5048) üzenetére


mizoli
addikt

Szintén a Magisk 26.4 volt fent nálam is, két napja simán frissítettem a beépített frissítővel (amit egyébként nem szoktam).
Minden OK.
Ugyanígy frissítettem a chiteroman féle PIF modult is a 15.5-re, az is rendben 🙂

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.