Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) crok válasza crok (#798) üzenetére


crok
Topikgazda

Magisk Manager frissítés:
Magisk Manager v8.0.5 - viszont érdekes módon changelog még nincs.. ellenben stable és beta channel-en is kiment.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#802) lovi27 válasza crok (#801) üzenetére


lovi27
addikt

Valóban! Az update is jelezte, mivel a ROM készítője azt ajánlotta nyugodtan használhatom a béta channelt. Hát, így teszek... :D

(#803) Black&White


Black&White
addikt

Valamit megint kavart a Google, mert a ctsProfile egy csomó embernél hibára fut...

(#804) lovi27 válasza Black&White (#803) üzenetére


lovi27
addikt

Megnéztem, nálam minden rendben, semmi változás.

(#805) crok válasza Black&White (#803) üzenetére


crok
Topikgazda

Pont akartam írni hogy nálam sincs most gond.

Meg hogy twittelte tegnap, hogy kiment stable channel-re is a Magisk 21.2 is meg hogy One UI 3.0-n bootolt Magisk 21.2-vel (meg hogy dolgozik serényen). De nem látok alatta tömeges ctsProfile fail-t mint a legutóbb, viszont a MagiskHidePropsConfig XDA thread-ben látok ilyen mozgást Samsungal, Pixellel.. Nálad mivel jött elő?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#806) zsola400 válasza crok (#805) üzenetére


zsola400
aktív tag

Xiaomin nálam is hibára fut.

(#807) Black&White válasza crok (#805) üzenetére


Black&White
addikt

Igen, ezt láttam én is (xda).
Poco F1 és Mi 10-nél is hiba van nálam. Mindkettőnél fake fp-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#808) mobilizmo válasza zsola400 (#806) üzenetére


mobilizmo
addikt

Xiaomi nekem is, de custom ROM és nincs hiba semmi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#809) dzsordzs69 válasza zsola400 (#806) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Xiaomi Mi9T, xiaomi.eu romon szintén piros.

(#810) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

A xiaomi.eu oldalon találtam,nekem jó is lett. Azóta van frissebb verzió is, a sima 1.0 CSAK ANDROID 11-re jó, azt nem tudom, hogy csak erre a romra jó-e...
https://xiaomi.eu/community/threads/tutorial-working-fix-for-safetynet-cts-profile-failed.59384/#post-584234

Bocs, itt a link helyesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#811) Black&White válasza dzsordzs69 (#810) üzenetére


Black&White
addikt

Délelőtt még csak az 1.0-ás verzió jött szembe, de melóban nem akartam ezzel foglalkozni. :DD
Köszi, hogy beraktad az újat, minden oké Mi 10 MIUI12.5 alatt. :R

(#812) crok válasza dzsordzs69 (#810) üzenetére


crok
Topikgazda

Megvárunk akkor még pár visszajelzést és megy az összefoglalóba, köszi!
Itt van XDA-n is a modul zip Android 11-re hogy már ne kelljen trükközni a GitHub-al se (ha a GDrive-os link esetleg nem megy valamiért). Közben látok Android 10-re valót is egyébként.
Ja, és a modul forrása erre van.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#813) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Örülök, ha tudtam egy kicsit segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#814) zsola400


zsola400
aktív tag

Köszi, nálam is jó lett a modullal Mi9lite, MIUI12.5, A11.

(#815) crok válasza dzsordzs69 (#813) üzenetére


crok
Topikgazda

Hozzáadva az összefoglalóhoz! ( : Köszi!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#816) g_g_g válasza crok (#815) üzenetére


g_g_g
őstag

Mi8-on is működik a modullal.
Köszi :R

(#817) dzsordzs69 válasza crok (#815) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#818) crok válasza crok (#812) üzenetére


crok
Topikgazda

Közben frissítette a modult kdrag0n és egy modullal megoldható a dolog Android 8.1-en, 9-en, 10-en és 11-en is, a modul verziója most (20210113) V1.1.0. Itt vannak a release-ek, innen lehet letölteni, a verziószám alatt az Asset részt kell lenyitni, ott lesz a verzióhoz tartozó modul zip (nincs benne a hivatalos repo-ban és egyelőre submission-t se láttam még rá) és itt van az Universal SafetyNet Fix XDA thread-je is, friss, ropogós, alig két órája nyílt (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#819) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

A safetynet megoldást belehegesztették a heti xiaomi.eu romba, ha valaki esetleg azt használja, nem kell a modul.

(#820) Istju válasza dzsordzs69 (#817) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.

Ez a LOS for Micro-g ROM van fenn a Redmi note 8T telómon. MAgisk:21.2 Manager:8.05
A safetynet check indításakor, mindig felugrik egy üzi:
A(z) microG DroidGuard Helper alkalmazás állandóan leáll. Ezt bezárom, utána jelzi, hogy se a basic integrity, se a CTS profile nem jó, annak ellenére, hogy fenn van a safetynet-fix v.1.10
Mi lehet a gond?

A banki appjaim mennek, kivéve az új béta zárt körű OTP appot.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#821) crok válasza Istju (#820) üzenetére


crok
Topikgazda

A kérdés: kellett neked az a modul egyáltalán? Gyorstalpalón végigmentél? SELinux rendben van? A ROM Magisk nélkül egyébként átmegy a SafetyNet-en, Magisk uninstall után az OTP appod megy? Mert ha úgy se akkor a ROM-al nem lesz kerek valami.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#822) zsola400


zsola400
aktív tag

Most jött frissítés a Magiskra 21.3, feltaktam és utána hibára fut az ellenőrzés. Visszaraktam a 21.2 ezzel jó, lehet összeakad az új SafetyNet modullal.
Másik, nem lép be Props Config>Device simulation-ba, android 11, átmegy az ellenőrzésen az új SafetyNet modullal csak fura.

(#823) crok válasza crok (#798) üzenetére


crok
Topikgazda

Így van, ma volt Magisk és Magisk Manager frissítés stabil (és beta) ágra, pedig az elmúlt napok "mókásak" voltak ám neki (a GitHub account-jának az emailcímét átírták, etc.. épp pár órája visszaállt a rend). A mostani frissítés egy F2FS kernel modul bug miatt volt elsősorban (bootloop, rengeteg bootloop..). Changelog-ok: Magisk V21.3 & Magisk Manager V8.0.5
A Props Config-ból a mostani V5.4.0 verzióval kikerült a "Force Basic Attestation" funkció ha erre gondolsz. Pörögnek az események (csak én meg a családdal odavoltam ma meg tegnap egész nap, szánkózás, egyebek..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#824) zsola400


zsola400
aktív tag

Leszedtem a SafetyNet modult, frissítve Magisk 21.3-ra, így átmegy az ellenőrzésen, valami összeakadt a modullal.

(#825) crok válasza crok (#823) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, jott is megegy frissites :D V21.4

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#826) Trailblazer válasza crok (#825) üzenetére


Trailblazer
addikt

Sajnos részemről innentől spectator üzemmódban leszek a topicban (el azért nem hagyom), mert rootmentes készülék lesz most egy jóideig. :N Beáldoztam az üzemidőért a hackelhetőséget...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#827) dzsordzs69 válasza crok (#825) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

hát nekem el is szállt tőle a teló. fastboot-ba bootol, és nem indul twrp-be gombkombinációval sem...

sőt, még kikapcsolni se sikerül, gyakorlatilag azonnal újraindul. (van töltés fastboot-ban? 15%-on vagyok...)

[ Szerkesztve ]

(#828) lovi27 válasza crok (#825) üzenetére


lovi27
addikt

De nem csak az, a Manager is frissült v8.0.7-re. Sőt, az uninstaller-ből is jött új kiadás!!

Azt tudod mire való a manager-nél letölthető stub-release.apk?

(#829) crok válasza lovi27 (#828) üzenetére


crok
Topikgazda

Az a "rejtett" apk, abbol lesz a hide-olt Manager.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#830) Black&White


Black&White
addikt

safetynet-fix v.1.1.1: LINK

(#831) zsola400 válasza dzsordzs69 (#827) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ez a 21.4 frissítés több Xiaomi telót soft brickbe rakott.

(#832) dzsordzs69 válasza zsola400 (#831) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Végül megoldódott: a twrp újraflashelése után már gombkombinációval elindult twrp-ben. Onnan pedig már sima volt adatvesztés nélkül megúszni. :)

(#833) Istju válasza zsola400 (#831) üzenetére


Istju
senior tag

Nekem is volt ilyen, 21.4 -nél. Recovery format data + wipe rendbe rakta.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#834) dzsordzs69 válasza Istju (#833) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

És ezt hogy csináltad? Mert nekem beragadt fastboot-ba. Milyen recovery-d van?

(#835) Istju válasza dzsordzs69 (#834) üzenetére


Istju
senior tag

Nekem csak egyfolytában dobálta, hogy a "NONE alkalmazás egyfolytában leált" A NONE alkalmazás szerintem a play szolgáltatások valamelyike volt. A teló kezelhetetlen lett, de a leírtak alapján javult, utána korábbi magisket visszatéve, megszűnt a hiba.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#836) dzsordzs69 válasza Istju (#835) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Jaaa, értem, köszi. :)

(#837) crok


crok
Topikgazda

Samsunghoz (jelen esetben tesztelve Galaxy Note 10 Plus N975 (Android 10, One UI 2.5, Firmware TH7) van egy új tesztmodul ebben az issue-ban (#6), és mivel úgy tűnik működik remélhetőleg be lesz az eredeti modulba is forgatva.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#838) pvt.peter válasza zsola400 (#831) üzenetére


pvt.peter
őstag

Bricket nem tapasztaltam, fix utan nalam minden ok volt.
Xiaomi Redmi Mi 9 Lite

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#839) zsola400 válasza pvt.peter (#838) üzenetére


zsola400
aktív tag

A heti dev. MiuiMix-ben már 21.4 magisk van integrálva, nekem is ezzel már hibátlanul működik, SafetyNet ellenőrzésen is átmegy szintén Mi9lite.

(#840) Istju válasza zsola400 (#839) üzenetére


Istju
senior tag

Nem használok miuit. Nekem a legnagyobb problémám az, hogy nem akarok GMS-t használni. Most paranoid android 10 rom(tartalmazza a gapps csomagot) van fenn, ahol a safetynet ellenőrzés root nélkül csak a CTS profile ellenőrzésen bukott. Rootolva, és a modult telepítve, a safetynet ellenőrzés rendben. No ezt szeretném megoldani microG-vel, GMS nékül, egy vanília buildben. Van valakinek valami javaslata erre?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#841) pvt.peter válasza zsola400 (#839) üzenetére


pvt.peter
őstag

Azt nem írtam, de nálam MIUI V12.0.5.0.QFCEUXM Stabil van.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#842) crok válasza Istju (#840) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem ez a MicroG es a SafetyNet mukodesi elve miatt nem fog tudni menni de este egy LineageOS MicroG-vel ranezek!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#843) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Szép napot!

Ha a magisk props listájában még csak hasonló készülék se szerepel akkor van rá mód hogy a telefon mégiscsak átmenjen valahogy a Safetynet ellenőrzésen?

Nyitott bootloader és root nyilván van, de se basic integrity, se cts profile nem megfelelő a teszten sajnos.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#844) crok válasza F.E.K.. (#843) üzenetére


crok
Topikgazda

Barmelyiket valaszthatod de ha basic integrity sincs.. Magisk Hide-ot bekapcsoltad? Osszefoglalo gyorstalpalo megvolt? A ROM Magisk nelkul atmegy SafetyNeten?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#845) F.E.K.. válasza crok (#844) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A topik összefoglalót átolvastam, ott pl. a SELinux ellenőrzést javasoltak, az ezek szerint működik:
BV9500Pro:(unreachable) # getenforce
Enforcing
BV9500Pro:(unreachable) #

Magisk hide működik,
A magisk-ot még nem uninstalláltam, de futok vele egy kört ha az segíthet.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#846) Istju válasza crok (#842) üzenetére


Istju
senior tag

Minden ok microgvel, Google nélkül szép a világ. Mindennek van alternatívája, goggle nélkül, sokkal gyorsabb a rendszer, egyedül a banki appok szívatnak a safatynettel. Befizettem a havi fizetnivalót, és újra próbálom egy LOS alapú crdroid Android 11 vanília build-del.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#847) Istju


Istju
senior tag

Akármelyik vanília build ROM-ot próbálgathatja az ember safetynetre, a google szolgáltatások nélkül, úgy se fog menni, mindenképp kell a root a CTS ptofile ellenőrzéshez, no meg a microg-t felrakni magisk alól a legkényelmesebb.
Alapból egy google nélküli telepítéshez, kell agy olyan ROM, ami támogatja az aláírás hamisítást. A CTS ellenőrzéshez, nekem kellett a busybox for android sdk, és az universal Safetynet Fix. Ezen kívül a magiskhide props config modul segíthet még szerintem.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#848) crok válasza Istju (#847) üzenetére


crok
Topikgazda

Igy van, erre ertettem, hogy a mukodesi elvek alapjan nem kellene menjen root (Magisk) nelkul. Ha egyszer beallitod es amugy se adsz root jogot semminek akkor a Managert torolheted esetleg (ha meg megint kell akkor felteszed apk-bol).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#849) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Másik topikban írtunk erről, de most itt folytatom: feltettem a 21.4-es Magisk-ot, rendben fel is ment. Viszont magát a Managert nem tudom elrejteni, failed-re fut. Mit tudok tenni?
Safetynet rendben van.

(#850) crok válasza dzsordzs69 (#849) üzenetére


crok
Topikgazda

Osszefoglalo - gyorstalpalo - 2. pont kiegeszitese?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.