Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) niklebi válasza crok (#1700) üzenetére


niklebi
senior tag

Nem látszik csak egy. Ha regisztrálni akarom a kártyát, már akkor kiírja, hogy a telefon nem felel meg a követelményeknek. Regisztrálni még engedi, de a fizetési beállítást már nem. A Google fiókom Biztonsági beállításánál a Poco F3-at mutatja, ezért azt gondolom a telefon nincs rejtve. Az Android 12-őt nem tiszta telepítéssel telepítettem, hanem upgrade volt. Lehet ez a gond. Most nekiállok újra telepíteni, és amíg minden nincs a telefonon addig nem lépek be sem a Mi, sem a Google fiókba. Kicsit macerás lesz, mivel a Samsung órám is ilyenkor újra telepít mindent. Most az Apkpure oldaláról letöltök minden programot, hogy még a Play áruházba se kelljen belépni. Remélem így sikerül.

(#1702) niklebi


niklebi
senior tag

Újra telepítettem a telefont és semmi nem változott. Nem tudom működésre bírni a G.Pay-t, sőt miután bejelentkeztem a Google fiókomba az addigra beállított Samsung Pay is fogta magát és kiírta nem használható fizetésre. Most akkor mit csináljak? Van valakinek valami jó ötlete.

(#1703) crok válasza niklebi (#1702) üzenetére


crok
Topikgazda

Magisk nelkul amugy megy? Nem ROM bug?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1704) niklebi válasza crok (#1703) üzenetére


niklebi
senior tag

Nem tudom. A régi telefonomra ami szintén rootolt egy pillanat alatt engedélyezte, csak azt már nem akarom használni. Most azt gondoltam, hogy a Titanium-ból visszaállítom a játékaim meg még egy két beállítást és törlöm a Magisket, csak azt nem tudom azt hogy kell. Utána újra megpróbálom a kártyát hozzáadni. Ha így sikerül, akkor időnként rootolom, elmentem amit kell aztán újra törlöm a Magisket. Csak ez nem egy jó megoldás.
Szerkeszt: Ha jól tudom neked is Poco F3-as telefonod van. Neked működik? Azt el is felejtettem, hogy a Revolutot nem tudom letölteni mert nem engedélyezett a telefonra. Ez még egy nagy talány, hogy már a Play-ben is érzékeli a rootolt telefont.

[ Szerkesztve ]

(#1705) lovi27 válasza niklebi (#1702) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem a stabil Magisk nem megfelelő az Android 12-höz. Még májusban adták ki amikor talán béta volt. Leírva jelenleg a Canary változat támogatja. Bátran próbáld ki.
A Download résznél kattints a Magisk Canary feliratra és megkapod a 23014-et.

(#1706) niklebi válasza lovi27 (#1705) üzenetére


niklebi
senior tag

Az van telepítve.

(#1707) crok válasza niklebi (#1704) üzenetére


crok
Topikgazda

A Play Store is legyen DenyList-en, torold a Play Store adatait is, most ha a Settings - About - Cert-et megnezed nalad azt fogja irni hogy Device is not certified es akkor a SafetyNet sincs rendben, igy a Revolut se letoltheto (meg pl a Netflix etc.).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1708) niklebi válasza crok (#1707) üzenetére


niklebi
senior tag

Oké! Ezt még kipróbálom. Azt meg tudod mondani,hogy törölhetem a Magis-ket?
Ezt nem találom: Settings - About - Cert-et megnezed

[ Szerkesztve ]

(#1709) crok válasza niklebi (#1708) üzenetére


crok
Topikgazda

Torolni ugy tudod hogy a MIUI ROM-bol keszeded a boot.img-t es flash-eled a /boot particiora vagy siman flash-eled a teljes ROM-ot.. de az nem takarit fel, de ha az APK-t atnevezed uninstall.zip-re es azt flash-eled az fel is takarit (osszefoglaloban le van irval).

A Play Store-ban jobb felul van a fiokod ikonja, ott pedig Settings esigytovabb'.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1710) niklebi válasza crok (#1709) üzenetére


niklebi
senior tag

Play Store adat törölve, utána megnéztem és azt írta Play Protect-tanúsítvány>>nem tanúsított. Ebből akkor már biztos, hogy nincs rejtve a telefon. A Magisk törléshez tehát ha jól értem a letöltött "app-debud.apk-át kell átneveznem uninstall.zip-re és azt flash-elem a Magisk modul részben?

(#1711) crok válasza niklebi (#1710) üzenetére


crok
Topikgazda

Atnevezed, igen, de nem a Magisk-ben flash-eled - mert ott csak modulokat lehet - hanem recovery-ben. Ha van custom recovery. Ha nincs akkor fastboot flash boot boot.img (amit a ROM-bol kiszedsz).

Mire kell amugy a root / Magisk amugy?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1712) niklebi válasza crok (#1711) üzenetére


niklebi
senior tag

Lehet erre a romra recovery-t telepíteni? Úgy tudom nem. Azt írtad előző hozzászólásban, hogy a boot.img nem takarít ki rendesen.
Pl: Titanium Backup, Totalcommander, Sd Maid rendszertisztító. Azért kell főleg a Titanium, mert vannak olyan játékaim amikkel már több mint 6 éve játszom. Nem igazán szeretném például több mint 3600 lejátszott pálya adatait elveszíteni. Ez csak az egyik példa.
Lemaradt az Adaway. Utálom a reklámokat.

[ Szerkesztve ]

(#1713) crok válasza niklebi (#1712) üzenetére


crok
Topikgazda

A Xiaomi.EU AFH recovery tárhelyén van az Alioth-nak TWRP-je.
Úgy értettem hogy nem takarít ki rendesen hogy az uninstaller-el törlődik pl. a /data/adb vagyis a Magisk adatai modulostól mindenestől és a modulok uninstall script-jei is lefutnak ("eltakarít"). Ha csak a boot.img-t teszed fel akkor attól még a Magisk könyvtára fent marad a /data/adb-ben - na ezt pl. TWRP-ből törölheted ha mount-olni tudod a /data-t. Nekem az a fura, hogy szerintem a ROM egyébként is tudja magától is átverni amúgy a SafetyNet-et, itt is még Magisk mellett is azt írtad hogy cts OK, akkor nem hiszem hogy Magisk volt a baja. Most nyilván valami már nem jó mert meg is bukik SafetyNet-en (gondolom, mert nem írtad, azt se hogy a Play szerint certified vagy nem). Külön is telepítettél Google Pay-t amúgy, Play-ből?

A hosts használat meg a mentések miatt még megértem a root-ot de a Titanium Backup-ot már nem. Android 12-re meg főleg. 2019 Novemberben volt utoljára frissítve, azóta min. 2 Android főverzió jött ki és már az Android 10-el is meggyűlt a baja, nameg a split APK-kkal (nem is tud menteni, se visszaállítani APK-t.. max installálod az app-et és visszaállítod külön az adatot). Ha jobb kell akkor Swift Backup, ha zavar hogy kell hozzá Google account akkor OAndXbackup (letöltés GitHub-ról).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1714) crok válasza lovi27 (#1705) üzenetére


crok
Topikgazda

Neked egyébként megy? Úgy értem nálad pl. megy a SafetyNet? Mert most a héten sokan írták hogy nem, van rá GitHub issue is, de pl. nálam simán okay minden, viszont most csak Android 11-en tudom nézni, 12-n nem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1715) lovi27 válasza crok (#1714) üzenetére


lovi27
addikt

Mióta nincs a Magiskben csak azt néztem mennek-e a banki appok. Eddig mentek.
Melyik az ajánlott app? Bár, én is A11-en vagyok.

(#1716) niklebi válasza crok (#1713) üzenetére


niklebi
senior tag

A Play szerint nem certified a Play Protect. A SafetyNet-et most töltöttem le piros az egész. Előtte amikor írtam akkor szép zöld volt. Nem értem én ezt az egészet. Mindent úgy csináltam mint előzőleg. Tehát most nagyon nem jó semmi. Megnéztem az Alioth TWRP-ket. A Nebrassy féle változat volt Android 11-en. A másikat nem ismerem. Fel lehet ezt most telepíteni? A Swift Backup-ról olvastam az F3-as fórumán, de szerintem ahhoz is kell root, hogy rendesen működjön. Azért kipróbálom.
Szerkesztés: Most olvastam hogy kell neki a rendes működéshez root.
Szerintem meguntam ezt a kínlódást, és szépen visszamegyek Android 11-re. Ott minden flottul működött. Semmi újdonságot nem tapasztaltam ebben a 12-es romban. Ha fel tudom tenni erre a TWRP-ét akkor könnyű lesz, ha nem akkor elég hosszadalmas lesz ez a vissza állás.

[ Szerkesztve ]

(#1717) crok válasza lovi27 (#1715) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát erre most az ajánlott app simán csak a Play Store vagy egy SafetyNet checker lett volna de úgy tűnik csak simán az emberek nem olvastak dokumentációt: Magisk V23 + Riru és USNF használata után simán csak átálltak Magisk Canary-ra és nyilván bukott a SafetyNet mert Zygisk mellett már nincs Riru működés, Riru nélkül nem ment a Riru alapú USNF.. niylvánvalóan annyi volt a megoldás hogy USNF-ből Zygisk verzió kellett. @Twitter

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1718) lovi27 válasza crok (#1717) üzenetére


lovi27
addikt

Közben visszakerestem és megtaláltam melyikeket ajánlod - bár ne tettem volna. :D
Amikről írsz nem ismerem, mert gondolom azok saomi specifikus dolgok és eddig semmi szükségem nem volt rájuk, mégis RootBeer, SafetyNet és minden más oké volt.
Most már nem. A RootBeer szerint is root-olt, és a SF Checker-nek is vörösben izzik a képe. Szerencsére erről a banki appok nem tudnak és jól működnek - még! Remélem nem csak a következő frissítésig.

Jó, akkor nem ijedünk meg, ahogy javasolják. A háttérben ezek szerint eddig is ilyen volt csak most már ki is mutatják foguk fehérjét (pirosát - így viszont képzavar). :DDD
Kicsit aggaszt, hogy mint már írtam semmilyen Riru modult nem használtam, de mindegy. Remélem végre Zygisk és Riru egyezségre jut és javul a helyzet. Mást úgyse tehetek...

(#1719) crok válasza lovi27 (#1718) üzenetére


crok
Topikgazda

Azért azt remélem hogy valahogy mégis megoldják majd az "együttélést".. vagy hát a kényszer miatt esetleg mindenki átáll Zygisk alapú működésre Riru helyett, bár ez így még leírva is erősnek hangzik melóban, mindenkinek, ráadásul ha valamit nem írnak át.. akkor ugye az elvész majd a süllyesztőben.

Mit tartasz most DenyList-en? com.google.android.gms benne van?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1720) lovi27 válasza crok (#1719) üzenetére


lovi27
addikt

Eddig nem raktam system appokat. Vagy talán mintha valamikor a Magisk magától rakott volna valami bele, amihez persze nem nyúltam.
Csak ilyet találtam: com.google.android.gms.setup Erre gondoltál?

(#1721) crok válasza lovi27 (#1720) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem-nem, a setup az nem az, csak a "sima" kellene (az volna a Google Mobile Services).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1722) lovi27 válasza crok (#1721) üzenetére


lovi27
addikt

Most már rá is kerestem a DenyList-ben és csak az van. Ezek a huncut ROM készítők...
Arra nem történt változás, így akkor kiveszem onnan.

[ Szerkesztve ]

(#1723) lovi27


lovi27
addikt

Szerinted a Selinux állapotának (Enforce/Permissive) van köze a banki appok működéséhez?

(#1724) crok válasza lovi27 (#1723) üzenetére


crok
Topikgazda

Van, ha nézi külön pl, de SafetyNet-hez is kell enforced SELinux. Van, ami már a Developer options bekapcsolására IS ugrik, nemhogy adb-re.. vagy nyitott bootloader-re.. vagy root-ra.. a SELinux permissive-re amúgy is oda szokás figyelni.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1725) lovi27 válasza crok (#1724) üzenetére


lovi27
addikt

Képes voltak az indiaiak azt írni, hogy nem számít, megengedő módban is működnek. Lehet, hogy náluk igen, de nálam egyből elhasaltak. Persze, annyiból igazuk lehet, hogy vannak permissive ROM-ok is. De azokat én már messzire kerülöm.
Bocs, az offért, csak pár napig szívtam vele amíg rájöttem a működő hirtelen miért romlik el. Valami bug lehet a ROM-ban és ahogy állítom, hogy úgy nézzen ki ahogy ahogy szeretem, közben átvált a selinux.
Csak mire erre rájöttem... Nincs is a ROM-ban selinux állítási lehetőség.

(#1726) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Btw., most jött ki Aliothra új, Nebrassy-féle TWRP.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1727) mobilizmo válasza Trailblazer (#1726) üzenetére


mobilizmo
addikt

Elárulod hol? Mert én nem találtam.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1728) laracroft válasza laracroft (#1693) üzenetére


laracroft
aktív tag

Tegnap lekaptam minden root-hoz köthető progit, pozitív eredmény nélkül.
Erra ma megint jó lett a paypass fizetés.
Ez most hogy?

(#1729) crok válasza crok (#1574) üzenetére


crok
Topikgazda

kdrag0n / Universal SafetyNet Fix frissítés - publikus lett:

v2.2.0 - Zygisk
Ported module to Zygisk
Fixed screen-off Voice Match in Google Assistant
Fixed poor microphone quality with Voice Match enabled on Pixel 5
Fixed At a Glance weather display on Android 12
Fixed At a Glance settings on Android 12

v2.1.2 - Riru
Fixed screen-off Voice Match in Google Assistant
Fixed poor microphone quality with Voice Match enabled on Pixel 5
Fixed At a Glance weather display on Android 12
Fixed At a Glance settings on Android 12

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1730) crok válasza laracroft (#1728) üzenetére


crok
Topikgazda

Úgy, hogy miután "lekaptad" nem fog újra ellenőrizgetni.
Mára meg már "átment" megint mikor ellenőrizte.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1731) crok válasza mobilizmo (#1727) üzenetére


crok
Topikgazda

Pl. az XDA thread-jében is látok egy alioth build-et és ugyanezt a built-et Xiaomi.EU-n is látom említve: twrp-3.6.0_11-0-alioth.img, ez már a TWRP saját szerverén levő build de még szerintem nem publikus mert még nincs rá letöltési oldal.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1732) Trailblazer válasza crok (#1731) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem Telegram csoport dobta fel, linkkel együtt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1733) crok válasza crok (#1729) üzenetére


crok
Topikgazda

Angol Youtube video hogy hogy lehet átverekedni Zygisk-el (Magisk Canary) + USNF-el a készüléket SafetyNet-en. Amint lesz időm összeírom az Összefoglalóba is (bár egyszerű, igazából gyak. ugyanaz). Vagy várjunk amíg kijön a Magisk V24 és már "nincs visszaút"?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1734) mobilizmo válasza crok (#1733) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerintem várhatunk a v24-ig.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1735) lovi27 válasza crok (#1733) üzenetére


lovi27
addikt

Áttértem A12-re és abban már volt az általad ajánlott Google MS csomag, amit hozzáadtam a DenyList-hez és láss csodát minden zöldbe borult. Basic integrity, CTS Profile Match és a Response Signature Verification mind Success lett minden további bűvészkedés nélkül.
Nem akarom elkiabálni, de a használhatóságot illetően jó irányba lépett az A12-vel a Google.

(#1736) niklebi válasza crok (#1729) üzenetére


niklebi
senior tag

Ez és az alatta lévő többi hozzászólásod már vasárnap meglett volna, akkor lehet, hogy még mindig Android 12-én lennék és minden működne. A linkelt videóból is kiderült, hogy nem kell mindent ész nélkül bekapcsolni a DenyList listában. Így jártam. Visszatértem Android 11-re, itt továbbra is minden rendben működik.
lovi27 Mi az a Google MS csomad?

(#1737) lovi27 válasza niklebi (#1736) üzenetére


lovi27
addikt

Google Mobile System (gms) amit itt említett crock, de a yt videóban is azt állítgatja a gyerek.

(#1738) niklebi válasza lovi27 (#1737) üzenetére


niklebi
senior tag

Köszi! :R Így már értem.

(#1739) obligat válasza crok (#1733) üzenetére


obligat
senior tag

Ez nálam nem működött Poco F3 gépen, igaz LOS18.1(A11) a rendszer rajta. Csinálhatok bármit, a cts-profile failt dob.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1740) crok válasza obligat (#1739) üzenetére


crok
Topikgazda

Mert neked a LOS miatt (mert nem gyári ROM) kelleni fog az MHPC is hogy behazudja a megfelelő prop-okat (model fingerprint, security patch level, etc).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1741) obligat válasza crok (#1740) üzenetére


obligat
senior tag

A canary változattal tud működni az MHPC?

ó igen. k40 kínai fingerprinttel megzöldültem! hála :R

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1742) crok válasza obligat (#1741) üzenetére


crok
Topikgazda

Tud. Most még dolgozom de van két TG poszt ProtonAOSP-on, kdrag0n és Didgeritoohan is ezt ajánlja.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1743) obligat válasza crok (#1742) üzenetére


obligat
senior tag

jah, szerkesztettem az előző hsz.-t, de akkor megköszönöm egy újban is.
:R KÖSZÖNÖM :R

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1744) crok válasza obligat (#1743) üzenetére


crok
Topikgazda

Igazán nincs mit!

Egyébként erről a két Proton TG posztról beszéltem: [ 1 ] [ 2 ]

TLDR for hiding root on latest Magisk Canary
󠀠 󠀠 󠀠 󠀠 • For third-party apps: DenyList is equivalent to MagiskHide. You can add apps to the DenyList and enable it in Magisk Settings, exactly like how MagiskHide worked.
󠀠 󠀠 󠀠 󠀠 • For SafetyNet: Enable Zygisk and install the latest version of Universal SafetyNet Fix (v2.2.0) to pass SafetyNet, even on devices with hardware attestation. MagiskHide Props Config may also be necessary, like before.

Not passing SafetyNet? Try the following steps in order:
1. Install the latest version of Universal SafetyNet Fix (v2.1.2), or v2.2.0 if you're using Magisk Canary
2. Enable MagiskHide (only on stable Magisk)
3. Getting SafetyNet API Error or evalType N/A? Check #apierror
4. Install MagiskHide Props Config and configure it
5. Disable all other Magisk modules, including all variants of Xposed
6. Update Magisk to the latest version

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1745) obligat válasza crok (#1744) üzenetére


obligat
senior tag

Elég sok olvasáson vagyok túl, és minden modult uninstall magisk->install magisk után próbáltam egyesével eddig, ami nem látszott működni, azt töröltem, unistall magisk->install magisk. (régi berögződés, ami nem megy, az ne foglaljon helyet, ne csináljon rendetlenséget :D ) nem gondoltam, hogy 2 modul egy időben hozza el a megváltást :DDD
És az is meggyőződésem volt, hogy a LOS alapvetően official rendszer, vagyis a tanúsítványai rendben vannak. De gondoltam a gapps-ra is, mint árulóra, vagy a bromite-ra is. Bromite nélkül persze nem javult meg, és a gapps miatt nem akartam újratelepíteni mindent, aztán megint újratelepíteni, ha kiderülne mégsem ott a bibi (szerencsére abba nem csaptam bele, hála neked) Egy működő recovery hiányzik csak a boldogsághoz, de minden nem lehet tőkéletes. :DD

De tényleg nagyon köszönöm, sokat tanultam a xiaomi+LOS+magisk összefüggésekről. :R

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1746) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ránézne valaki a Magisk repo-s Font Managerre? Nálam ma frissítette magát 5.3.5-re, és hát ilyenkor ki tudja, miért, elveszti a korábbi font beállításokat. Viszont parancssorból elindítva a su -c manage_fonts paranccsal, ahogy megszokott, böngészőt nyit azzal, hogy frissült a modul, majd bezárja magát a konzolban. Tehát egy saját farkába harapó kígyó üzemmódot láthatunk, csak épp a fontot nem tudom megváltoztatni...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1747) Trailblazer válasza Trailblazer (#1746) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ennyire nehezet kérdeztem...?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1748) crok válasza Trailblazer (#1747) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem vagyok sem gepkozelben sem de a Voda netem is halot meg csaladi elfoglaltsagom is vant. Bicsibocsi. Max. holnap ranezek, fontokkal sose foglalkoztam..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1749) Trailblazer válasza crok (#1748) üzenetére


Trailblazer
addikt

Olykor benéz ide más is, nem rád hárul a nyomás...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1750) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Ez mi? Vagy 2 hónapja nem nyitottam meg a Magisk-et mert semmi baj nem volt a tóval, erre most ez fogad. Rá nyomtam a telepítésre, de ugyanaz. Nem indul.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.