Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) crok válasza Ginkologic (#1650) üzenetére


crok
Topikgazda

És a SafetyNet ellenőrzés basic-et ír vagy hardware-t? Riru is fent van akkor gondolom? Egyéb modul? MHPC-vel volt-e force basic attestation beállítva?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1652) Ginkologic válasza crok (#1651) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Basic. Eddig minden ok volt, csak a legújabb oxygen os update óta, vagyis mától nem. Pont ezért is használtam lsposed-et már egy ideje. Nem volt.

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#1653) the radish válasza Mr Dini (#1649) üzenetére


the radish
senior tag

Köszi!
Várom a tapasztaltakat. :R

(#1654) crok válasza the radish (#1653) üzenetére


crok
Topikgazda

Isolated process-re okosabb megoldást használ..

Riru-Momohider-el vagy Riru-unshare-el is elindul a Telekom TV Go:

Riru-Momohider
release-ek közül leszeded a legfrissebb zip-et (most v0.0.7)
majd Magisk app-ben a modulokhoz kézzel betallózod + hozzáadod és restart.
Valamelyik root-ot használni képes file manger-el ebbe a könyvtárba
/data/adb/modules/riru_momohider/config/
csinálsz 4 üres file-t ezekkel a filenevekkel:
isolated
setns
app_zygote_magic
initrc
majd restart.

-vagy-

Riru-unshare:
release-ek közül leszeded a legfrissebb zip-et (most v2.0)
majd Magisk app-ben a modulokhoz kézzel betallózod + hozzáadod és restart.

Utána nekem mindkét megoldással továbbmegy a Telekom TV Go app.

Riru mindenképp kell hozzá de az gondolom már van (mert vagy a USNF vagy az LSPosed + XPrivacyLua miatt már amúgy is fent van gondolom - ha nincs akkor kell).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1655) Mr Dini válasza crok (#1654) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hú, ezer hála! :R Ezzel valóban megy. Csak eddig megvoltam Riru nélkül is, most kénytelen voltam felrakni. Kicsit jobban merül a telefon... :B De ez van.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1656) the radish válasza crok (#1654) üzenetére


the radish
senior tag

Köszi, nálam is ok. :R

(#1657) crok válasza Mr Dini (#1655) üzenetére


crok
Topikgazda

En minden toltesi ciklust nezek es kovetem mi tortenik de ilyet nem tapasztaltam hogy jobban merulne.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1658) doxa


doxa
tag

sziasztok!
valakinek van olyan, hogy a MyVodafone app elöl sehogy sem tudom elrejteni a rootot :(
bank
telekom
minden túró megy csak ez nem.....
magisk hide
riru unshare
semmi nem segít....
Mi 9T pixel rommal az alany
:R

[ Szerkesztve ]

(#1659) crok válasza doxa (#1658) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez a MyVodafone app amit kérdezel? Root-ra sír vagy SSL pinning-re? Mert nagyon nem ugyanaz.. és az SSL pinning-re a "megoldás" az megvan. Csak mert nálam simán megy a loginpage, belépek, minden jó.

Most épp ez a felállás - de tuti ment Riru unshare / Momohider nélkül is:
- Xiaomi.EU ROM (még csak nem is friss..)
- Magisk V23
- Magisk app hide
- Magisk Hide alatt a MyVodafone összes folyamata mellett a hide csúszka be van kapcsolva
- MagiskHidePropsConfig-al a készülékem saját gyári ROM-ja van force basic-el beállítva < még ez se kell hozzá, nincs is bekapcsolva.. de lehet neked kellene.
- Riru
- Riru Unshare vagy Riru Momohider ahogy a #1654-ben írtam
- Universal SafetyNet Fix v2.1.1
- Systemless host és használok listákat is vastagon de az SSL pinning-es hsz-ben (linkben) levő host-ok ki vannak hagyva.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1660) doxa válasza crok (#1659) üzenetére


doxa
tag


most nézem, hogy a vonal csak félig, de ha lenyitom csak 1db van alatta :))

[ Szerkesztve ]

(#1661) doxa válasza crok (#1659) üzenetére


doxa
tag


nem hitelesített az oprendszer....

[ Szerkesztve ]

(#1662) crok válasza doxa (#1660) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, a féligvonal az a NoSalty-hoz tartozik (nézd meg a keretet ahol kerekedik a címke). De nálad eleve félremegy valami nagyon úgy alapból, mert NEM KELL mindent is bekapcsolgatni, csak azoknál az app-eknél kapcsold be ahol tényleg be kell legyen kapcsolva mert a logokra épít a működés és így szétterheled, simán benne van hogy egy-egy kérés átcsúszik így. Csak azon app-ek mellett legyen a hide bekapcsolgatva amik elől tényleg el akarod (mert el kell, mert máshogy nem megy) a root-ot.
Miben tér el most a te setup-od attól amit a #1659-ben írtam? Okay, a ROM mindenképp más.. de a többi? PE-n nálam egy mido-n simán elindult. Mikori az a ROM? Mikor kapott frissítést? Official build?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1663) doxa válasza crok (#1662) üzenetére


doxa
tag

ok, értem
most nyomkodtam és visszaraktam ami kell-re :)
ez a ROM fut rajta

(#1664) doxa válasza crok (#1662) üzenetére


doxa
tag

Magisk app hide és
Universal SafetyNet Fix v2.1.1
ezek nincsenek

(#1665) crok válasza doxa (#1664) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát akkor nem is csodálkozom hogy látja hogy root-olt a készülék.. :DD

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1666) doxa válasza crok (#1665) üzenetére


doxa
tag

átneveztem más névre magisket és indul,
köszi :R

(#1667) doxa válasza crok (#1665) üzenetére


doxa
tag

semelyik nem, csak a voda :DDD
a safetynet fix az magisk modul?

(#1668) crok válasza doxa (#1667) üzenetére


crok
Topikgazda

Igazából Riru modul, de igen, Magisk alól kell telepíteni.
Összefoglalót olvass majd, minden le van írva.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1669) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy S10 Lite telefonon próbálkozom, gyári romot root-oltam.
Megpróbáltam az összefoglaló alapján a Play-t tanusított verzióra csinálni, de nem sikerült.

1. Nem sikerült elvenni a telefon jogot, inaktív a lehetőség
...
9. Nincs LPosed app ikonom, de amikor felraktam XPrivacyLua-t, akkor felugrik egy ablak, ott beállítottam amit kell. A többit megcsináltam.

A play mégsem jelzi tanúsítottnak a készüléket. Mit szúrok el?

(#1670) crok válasza #68216320 (#1669) üzenetére


crok
Topikgazda

Az 1. és a 9. közt van még 8 lépés..
Az 1. okay, menj tovább.. Magisk app hide? Adtál már random nevet a Magisk app-nek? Magisk Hide részben a Google alkalmazások mellett ott van mindenhol a kapcsoló átbillentve? Ha valóban a gyári ROM-ot használod akkor a 3-ast ki lehet hagyni. 4-est is mert a Canary most többet árt mint használ.. 5. Riru modul fent van már? Universal SafetyNet Fix-et feltetted már - miért mentél inkább a 9. pontra tovább? Nem ment, nem működött úgy? A Play Áruház adatainak törlése megvolt már mikor ezt mind-mind megcsináltad? SafetyNet check cts amúgy fail vagy pass?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1671) #68216320 válasza crok (#1670) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azért jelöltem ... -al, mert végigmentem, de nem volt probléma, 3-4-et kihagytam.
Fingerprint-nek az S10 Lite-ot választottam (66-os menüpont volt)
Riru fent van, SaftyNetFix fent van. Magisk Settings néven szerepel.
Ezek után mentem a 9. pontra csak.
Áruház adat törlés alatt a cache-t érted ugye?

SaftNet Checker: Passed
Basic Integrity: Success
CTS Profile Match: Success
Response Signature Verification: Success

Update:
A play áruháznál adatot töröltem most, nem csak gyorsítótárat és eltünt, hogy nem tanúsított.

[ Szerkesztve ]

(#1672) crok válasza #68216320 (#1671) üzenetére


crok
Topikgazda

"Áruház adat törlés alatt a cache-t érted ugye?" - nem, a Google Play Áruház adatainak teljes törlését értem. Mivel a cts is success (igazából kész vagy..) így neked már szerintem más nem is fog kelleni (max. a Magisk Hide listában a Google Play Services alatt az összes folyamatot átkapcsolni hide-ra).
"A play áruháznál adatot töröltem most, nem csak gyorsítótárat és eltünt, hogy nem tanúsított." -- most adni kell neki egy kis időt, mindjárt majd frissíti magát, beszerzi a kis apróságait és kiderül hogy átment vagy nem - de ha a cts pass akkor át fog menni.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1673) #68216320 válasza crok (#1672) üzenetére


#68216320
törölt tag

Teljesen igazad va, köszi. :)
Töröltem, most nem panaszkodik tanúsításra.
Magisk Hide listában minden amit elrejtek annak minden komponensét bekapcsolom. Végig mennek a csíkok.
A cél igazából az volna, hogy tudjak kártyát társítani a GooglePay-hez.
Eddig arra panaszkodott, hogy root-olt vagy módosított a telefon.
Hogyan kellene akkor továbbmenem?

[ Szerkesztve ]

(#1674) crok válasza #68216320 (#1673) üzenetére


crok
Topikgazda

Most vársz amíg azt nem mondja hogy tanusított a készülék.. Utána lehet hozzáadni ha a kártyádat elfogadja a GPay egyáltalán, de az egy teljesen másik kérdés, az már nem Magisk téma.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1675) #68216320 válasza crok (#1674) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az eszköz tanúsított :)
Köszönöm a segítséget!
Melyik topic-ban érdemes a GPay/Root kombinációban segítséget kérnem?
Megoldva, így már elfogadta a kártyát is.

[ Szerkesztve ]

(#1676) skyrush7 válasza crok (#1630) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Köszi! A 0. pont kapásból segített. Mindent átnéztem, de elkerülte a figyelmem, hogy a Play Services-ben egyetlen egy csúszka nem volt behúzva. Meg is oldódott a probléma.

(#1677) lovi27 válasza crok (#1641) üzenetére


lovi27
addikt

Kicsit olvasgattam a DenyList-ről és tisztul a kép. Rendben, hogy "a Magisk nem "módosítja"" de az nem a jövőben lesz amikor "kezelésbe veheti majd akár más modul amivel a rejtéseket el lehet végezni, ha lesznek modulok". Most is működik modulok nélkül a Zygisk-ben. Ez az új helye a rejtésnek és a DL-ben felvett appok nem érzékelik a root-ot. Eddig teszi a dolgát.

Hogy ne öncélúnak tűnjön a téma mellékelem az új Magisk (23010) változott oldalait:
A főoldal és a beállítások változásai. A modulokban nincs semmi, nálam üres oldal.
A változások listája:

[Általános] A MagiskHide eltávolítva az alkalmazásból
[Általános] Csak 64 bites rendszerek támogatása
[Általános] Android 12 támogatása
[Zygisk] Új funkció: Zygisk
[Zygisk] DenyList a Magisk funkciók visszanyeréséhez a kiválasztott folyamatokban
[MagiskBoot] A 32 bites kernel zImages foltozás támogatása
[MagiskBoot] A v4 rendszerindítókép-fejléc támogatása
[MagiskInit] /proc/bootconfig a rendszerindítási konfigurációk betöltéséhez
[MagiskInit] Jobb támogatás egyes Meizu eszközökhöz
[MagiskInit] Jobb támogatás bizonyos Oppo/Realme eszközökhöz
[MagiskSU] Izolált devpts-ek, ha a kernel támogatja
[resetprop] A törölt tulajdonságok a leválasztás helyett törlődnek a memóriából
[Alkalmazás] Egyetlen APK az összes ABI-hoz
[Alkalmazás] Szokásos alsó navigációs sáv
[Alkalmazás] Eltávolításra került a Modulok letöltési lehetőség

A nyitóoldalon nincs SafetyNet vizsgálat és van standard navigációs sáv, a Beállításokban a Magisk résznél a három új menüpont: Zygisk - Enforce DenyList - Configure DenyList
A Configure DL-ben hasonlóan lehet kijelölni az appokat, mint eddig a MHide-ban.

Eddig minden kipróbált alkalmazás néma maradt. Ki akartam próbálni az említett Telekom TV GO v2 alkalmazást is, de a Play áruházból csak v1 tölthető le. A v2 iOS verzió.
Ha valakinek gondja támad a jelenlegi verzióval egy próbát ez a Canary verzió is megér.
A modulokról legyen mentés, manuálisan telepíthetők. Viszont még a Riru modulok, ahogy már te is írtad nem működnek Zygisk-ben! Várni kell amíg lebirkózzák egymással. :D
Aki már Android 12-vel szeretné próbálni csak ezzel a verzióval teheti.

Forrás

[ Szerkesztve ]

(#1678) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Két nap után most egyszer csak passed lett a safetynet. Érdekes. Tegnap még false volt. Ez mitől lehet?

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#1679) crok válasza Ginkologic (#1678) üzenetére


crok
Topikgazda

Feltetted az USNF-t de nem törölted a Play Áruház adatait, szóval nem triggerelted sehogy hogy nézze meg megint hogy SafetyNet pass / Play Áruház tanusított - de most, két nap után kommunikált már annyit hogy megint megnézte, megint jó.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1680) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

A play services data-t töröltem csak. Úgy tudtam csak azt kell.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#1681) crok válasza Ginkologic (#1680) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglaló ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1682) crok válasza crok (#1654) üzenetére


crok
Topikgazda

Telekom TV GO -- most látom hogy frissült tegnap előtt:
Javítás:
- alkalmazásindítási és tiltott eszköz hiba javítása

Riru-unshare-el már nem de Riru-Momohider-el még megy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1683) lovi27 válasza crok (#1682) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam nem frissült. Mi az új verziószáma?

(#1684) crok válasza lovi27 (#1683) üzenetére


crok
Topikgazda

2.0.440, legalábbis ezt írja az app infonál maga a telefon.
Ha megnézed Play-ben akkor meg azt írja az app-ről a Play hogy:
Updated
October 27, 2021
Current Version
1.120.11
Erre frissítettem most az előbb mert felajánlotta hogy van frissítés.
..de ezt az 1.120.11-et én nem tudom megnézni mert ahhoz persze be kéne lépnem.. de nem vagyok Telekomos.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1685) lovi27 válasza crok (#1684) üzenetére


lovi27
addikt

Beállítások / Alkalmazások és értesítések menü (A11) nálad is van és ott bejelentkezés nélkül is látható egy telepített app verziószam.

(#1686) crok válasza lovi27 (#1685) üzenetére


crok
Topikgazda


aapt-vel persze 1.120.11..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1687) lovi27 válasza crok (#1686) üzenetére


lovi27
addikt

Valamelyik füllent :DDD Egyszerre két verziószáma csak nem lehet. Bár, a mai világban... :D
Én maradok a Google-nál.
26-án telepítettem, de már akkor is ez a verzió települt. Azóta nem jött frissítés.

Illetve, a hwsw hírportál 21-i keltezéssel már ezt írta:
"az Androidra kiadott 1.120.11-es, iOS-en pedig 2.0.401-es verziószámot viselő változatok "

[ Szerkesztve ]

(#1688) crok válasza lovi27 (#1687) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor nálam jött csak késve most ez a frissítés, pedig én akkor tettem fel mikor feljött a kérdés maga (Okt. 25, este - mondjuk én nem használom, csak a Magisk topik miatt tettem fel). Na mindegy, a lényeg hogy a "javítás" ellenére is megy :D
Szerk: akkor nekem most az iOS verziót adja vissza? :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1689) crok


crok
Topikgazda

Universal SafetyNet Fix frissítés:

Bár még csak Patreon támogatással érhetőek el.. mondjuk szerintem itt senkit nem érint közvetlenül a javítás (max. téged, lovi27, az új verzió mert áttértél fixen canary-ra):

Universal SafetyNet Fix · 2.1.2 - ez a Riru verzió, még Magisk v23 alá:
Fixed screen-off Voice Match in Google Assistant
Fixed poor microphone quality with Voice Match enabled on Pixel 5
Fixed At a Glance weather display on Android 12
Fixed At a Glance settings on Android 12

Universal SafetyNet Fix · 2.2.0 - ez meg a Zygisk-re portolt verzió Magisk Canary / Alpha alá - changelog további része ugyanaz

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1690) lovi27 válasza crok (#1689) üzenetére


lovi27
addikt

Nem tértem át a Canaryra, már rég azt használom. Valamikort a v23-ra váltás környéke óta, amikor gond volt a normál kiadással, patch terjedt a javításra, de a Canary megoldotta. Azóta ott ragadtam, de nem volt nehéz mert mostanáig nem volt új változat. ;]

Ha már megszólítottál elmondom, azt olvastam, hogy a Riru javítások sokszor nem fix megoldások! A Telegram fórumon történő panaszokra adott gyors megoldások.
Valószínűleg ott abban a pillanatban segít az adott emberen, de nem általános érvényű.
Nem tudom mennyire igaz amit írtak, de én a helyedben óvatosabban bánnék ezekkel a patchekkel. Azt viszont tapasztalatból megtanultam messzire kerülöm a Riru xposed-et.
Minden ROM készítő nyomatékosan figyelmeztet, ha xposed-et vagy hasonló módosításokat használsz nála ne nyafogj, ha ez vagy az nem jól működik.

Amúgy azóta a Canary is frissült, most a 23011 az aktuális verzió, de gondoltam ezzel most nem borzolom a fórum kedélyét, mivel a többséget nem érinti. De már várom, hogy legyen probléma és kipróbálhassam hogyan áll helyt az új Magisk. :DDD :D

[ Szerkesztve ]

(#1691) laracroft válasza crok (#1539) üzenetére


laracroft
aktív tag

Szia
Próbálom a ro.product.model-t átírni az általad említettre, de nekem nincs ilyen bejegyzésem a build.prop-ban. Az hogyan lehet?
Ja még 1 :)
TWRP-ben nem tudom mount-olni a system partíciót csak read only-ban. Mit rontok el?
Root nélkül, xiaomi.eu, joyeuse, MIUI 12.0.4 Android 11.
köszi ;)

(#1692) crok válasza laracroft (#1691) üzenetére


crok
Topikgazda

Semmit nem rontasz el, a mai (Android 11+) rendszerek már nem mount-olhatók TWRP-ben sem RW-re.

De neked miért kell átírni? Mi a gond? Kezdjük inkább az elején, lehet nem is jó irányba mész, ezeket a problémákat a Xiaomi.EU ROM most a 12.5-el javította (ami most jött ki, posztoltam is a Joyeuse topikba hogy van Xiaomi.EU 12.5 ROM frissítés), nem kell se Magisk se más hogy a Xiaomi.EU ROM átmenjen (ugyanis egy Xiaomi.EU-val kapcsolatos hozzászólásra válaszoltál).

Ha meg kell Magisk akkor (feltételezve hogy még a Magisk V23-at használod) telepítsd a Magisk-et az Összefoglaló szerint aztán Összefoglaló -> Gyorstalpaló -> 0., 2. és 5. pont használatával átmegy a ROM a SafetyNet-en (tesztelve). Ne felejtsd el az 5. pont megcsinálása után törölni a Google Play Store adatait (nem csak cache, teljes adattörlés) és várni kell kicsit míg "beáll" (SafetyNet checker app-ek mint pl. a SafetyNet Checker, a YASNAC vagy a Safetynet Helper Sample ekkor már átmennek simán).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1693) laracroft válasza crok (#1692) üzenetére


laracroft
aktív tag

Az a gondom, hogy egyik napról a másikra bemondta az unalmast a google pay :(
A Magisk-et megcsináltam egy itt linkelt videó + összefoglaló alapján és ok is volt a SafetyNet, figyeltem az adattörlésekre is, a play certified volt, de sajnos továbbra sem engedi a Gpay a fizetést
update: frissítettem 12.5.2-re de nincs változás :(

[ Szerkesztve ]

(#1694) crok válasza laracroft (#1693) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor, mikor Szeptemberben bekemenyitettek. Ha maradsz a 12.0.4.0-n akkor Magisk + a tobbi amit irtam, ha frissitesz 12.5-re akkor Magisk se kell.. ha neked megis kell akkor Magisk + a tobbi amit irtam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1695) laracroft válasza crok (#1694) üzenetére


laracroft
aktív tag

köszi ;)

(#1696) niklebi


niklebi
senior tag

Tegnapig 2 éven át használtam a Google Pay-t fizetésre az előző és a jelenlegi Poco F3-as telefonomon. Tegnap telepítettem a Xiaomi EU android 12-es heti romját. Először a régi Magisk 23.00-ást telepítettem, de rögtön láttam, hogy az nem jó. Így telepítettem a leírtak szerint az új Magisket. Minden rendben ment, működik a Zygisk a rejteni kívánt programok be vannak kapcsolva teljes csíkkal. Bejelöltem Google play áruházat, a Google Play szolgáltatásokat is. A kártyát nem tudtam regisztrálni. Az itt olvasottak alapján töröltem mind a kettő összes adatát. Így már hozzátudtam adni a kártyát, de nem engedi a fizetés bekapcsolását. Ezek a modulok vannak a Magiskben:
MagiskHide Props Config modul
Universal SafetyNet Fix · 2.1.1
riru-v26.1.3.r513.8e95115fd4-release.zip
A Safetynet Helper Sample ezt írja:
SafetyNet responze
CTS profile match: true
Basic Integrity: true
Advice: None availible
Olvastam, hogy másnak működik a Poco F3-as telefonján, akkor nálam miért nem? Mit kell még csinálni, vagy beállítani, hogy tudjak vele fizetni? Több próbálkozás után már nem is merem megpróbálni mert attól tartok, csak egyre rosszabb lesz.

(#1697) crok válasza niklebi (#1696) üzenetére


crok
Topikgazda

cts OK, SafetyNet OK -> ez szerintem nem Magisk gond lesz, a GPay nem nez semmi mast.
Uj a ROM, ez meg lenyeges lehet: Settings - Connection and sharing - NFC - Secure elements - ez itt HCE? Aztan a Contactless payment - Payment default - ez a Google Pay? Meg a Use default - az Always use default vagy Replace default? (Alahuzottal szerintem mennie kellene).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1698) niklebi válasza crok (#1697) üzenetére


niklebi
senior tag

Minden így van beállítva ahogy írtad. A DenyList-ben ezek vannak:
com.android.cts.ctsshim; com.android.cts.priv.ctsshim; Curve; Google Pay; Google Play Services for AR; Google Play szolgáltatások; Revolut; meg a Samsung órámhoz amik tartoznak. Be kellene tennem a Google Play Áruházat is? A Samsung Pay működik, azzal semmi gond nincs, csak a Google Pay nem engedi az NFC-hez csatlakozást. A moduloknál az a természetes ha a Riru és az UNSP csak halványan látszik? Igaz tudom engedélyezni, meg törölni is.
Szerk: A Magisk Manager rejtve van Settings név alatt. Elég sok program fagyasztva van a telefonon. Lehet azok között valamelyiket engedélyezni kellene?

[ Szerkesztve ]

(#1699) niklebi


niklebi
senior tag

Ami érdekes az Érintéses fizetéseknél ha megnyitom a Fizetéskor alapértelmezett részt akkor nekem 2 Google Pay van, és a kettő között van a pipa. Ha beakarom állítani csak az egyik világít, a másik csak halványan látszik. Ha kijelölöm akkor meg mind a kettő. Szerintem ez lehet a gond, csak azt nem tudom hogy tudnám törölni valamelyiket.

[ Szerkesztve ]

(#1700) crok válasza niklebi (#1699) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem se Magisk probléma. Nem tudom milyen két Google Pay-ed lehet :F Alkalmazáslistában (rendszer app-ek megjelenítése mellett) is látszik két Google Pay?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.