Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Black&White


Black&White
addikt

(#252) crok válasza Black&White (#251) üzenetére


crok
Topikgazda

Hehe, meglátjuk :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#253) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Pont gondoltam rá, hogy beszélnünk kéne itt is erről...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#254) Trailblazer válasza Trailblazer (#253) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ahogy végigolvastam az egészet, topjohnwu sem igazán látja a kiutat. Game over?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#255) crok válasza Trailblazer (#254) üzenetére


crok
Topikgazda

Ennyiből messzemenő következtetéseket levonni balgaság volna. Tudom, azt írja "Let's face it. Fun is over guys." dehát ő is csak kitalálta a tutit ChainFire után, ChainFire is meddig de meddig reszelte a SuperSU-t és ő se tette le a lantot csak hosszabb pihenőt tervezett.. azért bízom benne, hogy vannak tehetséges lelkes programozók még rajtuk kívül, nem csak az XDA-n hanem pl. 4PDA-n is :D Szerinetm idő kérdése, macska-egér harc, pont mint a Magisk vs. banki appok.. én nem félek tőle hogy nem lesz megoldva.

Szerintem világi mellényúlás volna a Google részéről ezt bevezetni és mellé nem bevezetni minimum egy nagyon jól átgondolt, mindent (is) menteni képes backup megoldást mert pl. ez még ma is az egyik legnagyobb felhasználása a root jognak. Egyszerű, szerintem mindennapi példa hogy ha költözni kell egyik telefonról a másikra: ha nem lesz normális, bárki és mindenki számára megoldható és relatív egyszerű (most az mindegy, hogy gyártói vagy 3rd party de mindenképp keresztkompatibilis) megoldás erre akkor szerintem annyi az Android rendszereknek mert rengetegen átállnak majd Almára, ahol ez pillanatok alatt megvan - ezt viszont bátran mondom. Plusz szerintem ezzel pont megölik a nyíltságát az AOSP-nak..

Dehát majd meglátjuk.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#256) Trailblazer válasza crok (#255) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hardveres kriptográfiát emleget, mint ami megkerülhetetlen, valamint ha lyuk támad, azonnal foltozzák. Lehet, tisztában van a realitásokkal.
A backupot eddig is meg lehetett volna oldani, volt rá ~13 vagy mennyi év, mióta van Android? Nem tették. Bizonyára nem prioritás. Pedig van egy "Eszközrendszergazdai beállítások", ahová mást is be lehetne valószínűleg passzírozni megfelelő engedéllyel a készülékkeresőn kívül.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#257) crok válasza Trailblazer (#256) üzenetére


crok
Topikgazda

Remélem nem így lesz (Apple Jailbreak is van..), és igazad van mert backup van csak borzasztó maga a megoldás. Mármint a Google féle. A gyártói meg féllábú mind, de az is a pont miattuk. Nem prioritás.. sose tudtam az R1 user-ek hogy költöznek. :F

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#258) Trailblazer válasza crok (#257) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tehát mégis van valami, bár ez a command line-os bohóckodás nem túl user friendly, se nem 2020. Nem méltó a Google-hoz. Az egységsugarú júzerek úgy "költöznek", hogy régi telefont alaphelyzetbe visszaállít (jó esetben) és elad, új teló megvesz, elölről kezd és belak.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#259) crok válasza crok (#257) üzenetére


crok
Topikgazda

@Trailblazer, ha ez így van akkor az ritka nagy cink mert akkor tényleg értem az Almásokat, hogy megveszi az újat és 4..5 koppintással (meg fél-egy óra várakozással max.) át is bútorozott az új eszközre :\ Ez a CLI megoldás egyébként ugyanaz amit a menüből is elérsz amikor beállítod a Google mentést - csak a menüben nincs semmilyen kontrollra lehetőség, pl. hogy "hé, most akarok menteni mert költöznék" vagy bármi. Vagy van mentés vagy nincs, de hogy időzítés, kényszerítés, visszaállítás, apponként, tételenként, vagy bármi.. na az nincs csak CLI-vel.
[GOTO END]

Közben született egy XDA cikk is a fenti ügyben. Való igaz, szépen bebiztosíthatja magát a Google ezzel a pár húzással:

- hivatalos Oreo és feletti támogatás ugye csak akkor volt megkapható a Google-től (Play meg egyéb Google Services) ha volt a készülékben hardware keystore, TEE-ben. Ez (is) pl. a Redmi Note 4 Mido-ban nem volt meg, így ezt külön ki kellett trükközni hogy menjen Oreo vagy afeletti Android, de valahogy mégis megoldották.

- a Xiaomi féle ARB.. ha ezt bevezeti több gyártó is elvághatják teljesen az utat visszafelé, igen, az OTA visszavonja a kulcsokat, kapnak újakat, rollback nincs.. megnehezítik még a bootloader nyitását is (időkorlát, mindenféle kérelmek, stb.) de ha meg már nyitottad akkor Google Pay nincs.. Google Play azért marad, remélem?

- De akkor mi marad az AOSP nyítottágából? Semmi kb.. Úgy lesz nyílt hogy zárt marad.. a custom ROM-ok akkor..? Mert a nyitott BL mindenképp kell (egyelőre?) hogy legalább elindíthass egy custom recovery-t vagy valahogy hogy legalább sideload-olhasd adb-vel a dolgot. Szóval akkor nyitott marad a gyártók felhasználására? Mert másra úgy nagyon nem.. A Treble Project miatt a /vendor úgyis gyakorlatilag a gyártó által kreált dolog, a /system (A/B esetén mégbonyolultabban) pedig akkor.. egyrészt nyílt mert AOSP alapú úgyis + full zárt mert a gyártói módosítások forrását úgyse adják ki.. de tenni se tudsz majd ez ellen anélkül hogy a Google szolgáltatásait használhasd? Én azt is értem hogy a Google account regisztrációkor aláírtad hogy az ő játékszabályai szerint játszol.. de ez így elég durva egyelőre, legalábbis nekem de gyanítom másnak is az lesz.

- Induláskor root-ot vizsgáló appok: nekem érthető, hogy a banki- és alapvetően szegről-végről pénnzel foglalkozó appok (igen, a kuponos, McD, BurgerKing, stb. is) viszolyognak a root-oltságtól.. de hogy játékok?! Nagyon remélem hogy közösségileg lesz az ilyen gyakorlat ellen fellépés.. már ha kell még, hiszen lehet egyszerűen csak átállnak SafetyNet ellenőrzésre..

- Készülékárak.. vajon ez majd fel- vagy lenyomja az árakat, pl. használt telefonok amikkel még működik, újak amivel már nem?

- ha nincs root akkor adjanak a felhasználók kezébe valamit amivel natívan, a gyári rendszer szintjén lehessen (nem placebo) módon modosítani pár teljesítményre ható paramétert, nekem elég ha egy, a LineageOS-ben pl. megjelenő csúszka az akkubeállításoknál, ami az akkukímélő és a full teljesímény közt tartalmaz még mondjuk 3 (összesen mondjuk 5) "profilt". Tőlem el is rejthetik a fejlesztői lehetőségek legvégére is (már ha az megmarad... .. .)

- meg hát tényleg, ez a költözés dolog.. ha minden váltáskor full nulláról kellene belaknom valamit én cerebropenisphysist kapnék null másodperc alatt. Akkor az a minimum hogy oldják meg hogy csinálhass biztonságos módon biztonsági mentést mindenről is. Titkosításhoz kell majd net és kérvényez mindhez egy saját (esetleg kulcsal is ellátott), aláírt certet vagy mi lesz? Nekem teljesen jó, más ipari területen használom is, csak legyen végre valami elfogadható dolog.

Én azt se értem, hogy az hogy van, hogy Win-en / Linux-on lehetsz local admin simán, Androidon / iOS-en meg tűzzel-vassal kapálóznak ellene..? Miért is? :\ Na mindegy.. úgyis offba tettem :D

Ha ez az egész így megy tovább lesz egy új iOS amit Androidnak hívnak..

[END]
De azért én bízom az első hozzászólás tartalmában:
People will find a way... they always do
A hardvert emberek alkotják meg, a szoftvert emberek írják meg.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#260) crok válasza crok (#259) üzenetére


crok
Topikgazda

És akkor még annyi, hogy ha ez esetleg érvénybe lép akkor hátha megtörténik amit a cikkíró ír: EOL esetén az utolsó update-el kinyitják / nyithatóra állítják a bootloader-t :D "Csak" meg kell várni míg EOL lesz a készülék (ami kb manapság egybe is esik a garancia végével..) Csak akkor mi lesz utána..? :DDD :C Bravo.. Na hát remélem ennél kitalálnak valami értelmesebbet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#261) Trailblazer válasza crok (#259) üzenetére


Trailblazer
addikt

Megannyi kínos kérdés... És nem látszik fényesnek a jövő.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#262) crok válasza crok (#259) üzenetére


crok
Topikgazda

Most olvasom, hogy Poco-n valaki az eredeti persist.img visszaflash-elésével elérte hogy pass-os legyen a SafetyNet és reprodukálható a módszer.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#263) Black&White válasza crok (#262) üzenetére


Black&White
addikt

Xiaomi.eu-n is ezt javasolják, viszont így meg el lehet búcsúzni a Netflix (és Disney) HD-től.Widevine kulcsokat veszted vele.
Mondjuk ez Mo-n annyira nem nagy érvágás, illetve lehet előtte menteni a partíciót.

(#264) crok válasza Black&White (#263) üzenetére


crok
Topikgazda

A partícióból egyébként nem nehéz kivakarni a file-okat se (nincs semmi extra titkosítás vagy humbug) szóval.. lehetőségek megint adódtak, gondolom utána is lesznek :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#265) Trailblazer válasza crok (#262) üzenetére


Trailblazer
addikt

Megcsináltam ma korábban, működik. És Play-ről tölthető SafetyNet Checkeren is átmegy.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#266) crok


crok
Topikgazda

Az egyik - ha nem a - legviccesebb Magisk bugreport ever :D
A könnyem kicsordult úgy röhögök még mindig :DD :C

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#267) Trailblazer válasza crok (#266) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tegnaptól követem topjohnwu-t, láttam ezt is. Nem tudom, hogy nevetni vagy szánakozni kéne-e a sehallselát idiótáján. Többen vázolták neki teljesen érthetően a szituációt, és feszt hajtogatja a hülyeségét.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#268) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Az új tweet után szintén jönnek az értelmetlen, értetlen emberek. Úgy jajgatnak, mintha a Magisk fejlesztésének befejezése lett volna bejelentve, holott annyit írt csak a dev, hogy MagiskHide default off lesz. Kár, hogy az írott angol nem megy annyira, olyan cifrán küldeném el őket a csipába...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#269) crok válasza Trailblazer (#268) üzenetére


crok
Topikgazda

Persze, és minden az ő hibája :D imádom :D Csak látom hogy nagyon rosszat tesz ez a marhaság a Magisknak.. visszaírni meg nincs amúgy sok értelme, a meggyőződéses hülyével nem tudsz majd mit kezdeni.. ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye :D Remélem a pert tényleg elindítják, mert az meg nagyon-nagyon mókás lenne :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#270) Trailblazer válasza crok (#269) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hacsak nem troll az a magát CEO-nak mondó kurafi.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#271) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Puff neki. Valaki írta a tweetek között, hogy a ctsProfile újra pass, és tényleg!

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#272) crok válasza Trailblazer (#271) üzenetére


crok
Topikgazda

:Y :C :F ;] :DD így hirtelen felindulásból..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#273) Trailblazer válasza crok (#272) üzenetére


Trailblazer
addikt

Két romot tesztelgettem a Poco-n. Az egyiken alkalmaztam a persist-es trükköt, a másik maradt a régiben. Most ez utóbbi ment vissza, és minden rendben vele SafetyNet-ileg. :K

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#274) crok válasza Trailblazer (#273) üzenetére


crok
Topikgazda

Hirtelen ötlettől vezérelve még lehet be is dobom majd ha sikerül reverse-engineering-el megnézni hogy a SafetyNet hogy kérdez és válaszol hogy akkor egy aranyos, helyben megoldott iptables rule-al (hiszen root van.. iptables van..) ügyesen el lehet irányítani a kérést akár vissza a telefonra (a csomag el se hagyná a készüléket) és egy meghatározott porton figyelő process-re ami majd helyben behazudhatja a SafetyNet ellenőrzést. Mint a Windows-os helyben futattott kulcsellenőrzés..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#275) Trailblazer válasza crok (#274) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem ez már magas. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#276) Black&White


Black&White
addikt

Úgy olvasom megint jött egy csavar és vissza lettek vonva a változtatások google-nél 🙂

(#277) crok válasza Black&White (#276) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, errol is linkeltunk / beszeltunk fentebb :)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#278) Black&White válasza crok (#277) üzenetére


Black&White
addikt

Bocs, ez a szál valahogy kimaradt... :B

(#279) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Valaki azt twittelte, hogy a OnePlus elkefélt valamit az ő key attestation megoldásában, és a Google azért vonta vissza időlegesen. Hát, ennek dacára nagyon remélem, hogy az egész balhé konklúziója az lesz a Google részéről, hogy "a dolog működik, megtehetnénk - de nem tesszük"...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#280) crok


crok
Topikgazda

Magisk 20.4 stabil frissítés.

Changelog még nincs..
De a Magisk Manager nem változott a zip-ben,
csak a Magisk frissült benne, a Manager nem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#281) crok válasza crok (#280) üzenetére


crok
Topikgazda

Changelogs:
- Fix potential bootloop in A-only 2SI devices
- Properly support Tegra partition naming
- Load libsqlite.so dynamically, which removes the need to use wrapper scripts on Android 10+
- Detect API level with a fallback method on some devices
- Workaround possible bug in x86 kernel readlinkat system call
- [BusyBox] Enable SELinux features. Add chcon/runcon etc., and '-Z' option to many applets
- Introduce standalone mode. More details in release notes
- Disable MagiskHide by default
- Add more potential detectable system properties
- Add workaround for Xiaomi devices bootloop when MagiskHide is enabled on cross region ROMs
- Support patching special Motorolla DTB format
- Support 'genfscon' sepolicy rules
- Support NAND based boot images (character nodes in /dev/block)
- Better addon.d (both v1 and v2) support
- Support Lineage Recovery for Android 10+

========================================

Magisk Manager:
I decided that the fully redesigned Magisk Manager isn't fully ready for prime time yet, so this time around no Magisk Manager update is released. The WIP manager will continue to be improved and is available for testing on the canary channel.

========================================

Miscellaneous:
This release is mainly focused on stability and bug squashing. Please be aware that MagiskHide is no longer enabled by default. Since Google has enabled hardware-based key attestation in SafetyNet [FAQ], there is no effective way to pass full CTS SafetyNet anymore (although Google seems to have temporarily [reverted the change].

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#282) Trailblazer válasza crok (#281) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem nem dobta fel a Manager a frissítés lehetőségét (stable-en vagyok francokat, beta-n volt a rohadék), github-ról kellett letöltenem és recoveryben végezni a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#283) crok válasza Trailblazer (#282) üzenetére


crok
Topikgazda

Lehet hogy beta..? Vagy lehet még oda nem lett kitéve.. mindenesetre van :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#284) mobilizmo válasza crok (#283) üzenetére


mobilizmo
addikt

Beta-n nekem jött és első blikkre jónak tűnik.
Ez a cts profile-os történet, hogy is van most? Már nem kellene true-nak lennie, vagy csak majd új cROM-ok esetében lesz így? Nekem mindenesetre működnek a a banki appjaim (a cib is csak ugyanannyira visít mint eddig, látja a root-ot, de csak felhívja a figyelmem a biztonsági kockázatra), vagyis a Hide is jó.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#285) crok válasza mobilizmo (#284) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyrészt visszavonták, másrészt nem minden eszközre vonatkozik/működik, valamint nem minden app nézte eddig a SafetyNet-et hanem más utakat keresett arra hogy megállapítsa a root-oltságot. De amúgy ha szól az appod hogy tudja hogy root-olt akkor a Hide nem jó :D de ettől még egy csomó dologból következtetnek a fejlesztők arra, hogy "módosított" a rendszer, ami nem csak a root-ot jelenti.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#286) mobilizmo válasza crok (#285) üzenetére


mobilizmo
addikt

Egyedül a cib mobil app szól, a többiek nem, van pár darab pedig (erste mobilbank, mobiljegy, tvgo, google play szolgáltatások). Azért nem foglalkoztam a "mélyebb" hide-al a leírásod alapján, mert a cib normálisan fogja fel a témát, nem korlátoz semmiben.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#287) Trailblazer válasza crok (#285) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát igen. Mint ahogy korábban megállapítottuk, egy kósza TWRP mappa is elég ahhoz, hogy mélyebb következtetéseket vonjanak le a rendszer megpiszkált állapotáról... :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#288) deathsoft


deathsoft
tag

Sziasztok.
Adott egy Samsung Galaxy Note 8 SM-N950F
Lineage OS 17.1 android 10 el
És a következő lenne a probléma
[kép] [kép]
Ezzel mit lehet csinálni ?

(#289) crok válasza deathsoft (#288) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor nem itt kell kilincselni hanem a készüléked ROM-jának dev-jénél :D
Úgy látom nincs is official csak unofficial - amit így meg is értek mert a hivatalos Lineage-hez meg kell felelni bizonyos dolgoknak a device tree-ben és hát ez fail.
Bugs :
Selinux permissive
^------ Na, ez a te bajod

Csinálni annyit tudsz vele hogy a (4) pontban hozzáadod..
Akkor majd a getprop visszaadja hogy 0 de ettől még permissive marad..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#290) deathsoft válasza crok (#289) üzenetére


deathsoft
tag

Köszi a választ akkor megy vissza a gyári :)

(#291) crok


crok
Topikgazda

Na, ugy nez ki visszaelesitettek a SafetyNet ellenorzest..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#292) Trailblazer válasza crok (#291) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nálam jó. (Poco+ezúttal OnePlus6 portolt rom, stable Magisk.) Ha többször megnézem egymás után, hol mindkettő piros, hol zöld.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#293) crok válasza Trailblazer (#292) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, akkor ez most megint jol sikerult..
Nezem kozben az XDA / Telegram / Twitter szentharomsagot :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#294) Trailblazer válasza crok (#293) üzenetére


Trailblazer
addikt

Írnak valami relevánsat?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#295) mobilizmo válasza Trailblazer (#292) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mi A1-Havoc-OS 3.3-Magisk 20.4, mindig zöld mindkettő.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#296) crok válasza Trailblazer (#294) üzenetére


crok
Topikgazda

Jönnek Tweetek is mostmár, igen:

Visszatért a Google hammer..
https://twitter.com/topjohnwu/status/1245956080779198464
Mivel sok gyártó nem jól implementálta a TEE-t így nem mindenkinél fail..
https://twitter.com/topjohnwu/status/1237830555523149824
És úgy tűnik nem is "teljesen" lett visszakapcsolva a dolog, elég random még mindig:
https://twitter.com/topjohnwu/status/1245963069643051009
És nem állítja hogy törhetetlen csak már nem egyszerű :D
https://twitter.com/topjohnwu/status/1245956818397835265

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#297) Trailblazer válasza crok (#296) üzenetére


Trailblazer
addikt

Akkor most aggódjunk, vagy sem? Neked nagyobb a rálátásod, mi a véleményed?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#298) crok válasza Trailblazer (#297) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy időre biztos lesznek gondok - megkezdheted az aggódást, persze, ez most nehezebb kör lesz biztosan. Elég sok múlik a Google-n is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#299) mobilizmo válasza crok (#298) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mint írtam nálam jelenleg minden rendben. Azt szeretném kérdezni, hogy tudok-e valamit tenni, hogy lehetőleg így is maradjon. Értem ezalatt, meg tudom-e akadályozni a változást, ha figyelek arra, hogy valamik(?) ne frissüljenek? Vagy egy forced update-el úgy is megcsinálják?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#300) crok válasza mobilizmo (#299) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudsz tenni.. pont ez (sajnos) a lényeg.. nem a Magisk oldal változik hanem a Google SafetyNet ellenőrzése, "azellen nem véd".

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.