Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) crok válasza Trailblazer (#1450) üzenetére


crok
Topikgazda

Amit o linkelt az neked edeskeves, az egy Xiaomi.EU ROM-ra jo.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1452) Trailblazer válasza crok (#1451) üzenetére


Trailblazer
addikt

Akkor passz. Várunk.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1453) dzsordzs69 válasza crok (#1443) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Igen, az adatok törlését írták az eu fórumon is, bár én nem csináltam meg, elég volt a fix felrakása.

A ...props-ot frissítettem még a fix előtt, de az önmagában nem oldotta meg a safety net-et.

(#1454) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Nagyon nem szeretnék ezért xiaomi.eu-t rakni. Az egész MIUI egy nagy bloatware. A készülék változtatások és adattörlések utáni, eddig eredménytelen újraindítgatásából is elegem lett egy időre. Majd ha lesz tutifix megoldás custom romokra IS, akkor foglalkozom vele.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1455) zsola400 válasza Trailblazer (#1454) üzenetére


zsola400
aktív tag

Készülék név átírást nem próbáltad, az nálam működött MIUI-n.

(#1456) Trailblazer válasza zsola400 (#1455) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nevet nem, másik készülék hitelesített fingerprintjét próbáltam MagiskHidePropsConfigban."Természetesen" így sem oké.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1457) zsola400 válasza Trailblazer (#1456) üzenetére


zsola400
aktív tag

MagiskHide Props Config > Force Basic key attestation > Custom value > itt átírtam Mi9lite-ról pyxis-re és átmegy az ellenőrzésen.

(#1458) Trailblazer válasza zsola400 (#1457) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tök jó, de fentebb pont azt boncolgatom, hogy nálam nem MIUI van, mert nem szeretem. Custom rom, crDroid latest. És hát persze így sem jó, ahogy leírtad.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1459) lovi27


lovi27
addikt

Hátha segít valakinek: link

Megint frissült MagiskHide Props Config - v6.01

(#1460) Trailblazer válasza lovi27 (#1459) üzenetére


Trailblazer
addikt

Volt már mindkettő korábban.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1461) lovi27 válasza Trailblazer (#1460) üzenetére


lovi27
addikt

Már látom, pont te írtad a 6.01-et. Akkor hagyjátok figyelmen kívül. :D

(#1462) pvt.peter válasza zsola400 (#1457) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nálam is ez vezetett megoldásra.
NFC -s fizetésnél a Google Pay elkezdett nyafogni, hogy nem felel meg a készülékem vmilyen feltételnek...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1463) crok


crok
Topikgazda

Ha nem sikerül simán MHPC-vel a Force basic attestation-el akkor próbálkozhattok a ro.product.model prop törlésével MHPC-ben:

Universal SafetyNet Fix meg MHPC modulok kellenek
Terminálban su után props
Force basic attestation alatt válassz ki bármit ami NEM a készülék saját fingerprint-je
Aztán a ro.product.model törlése del prop alatt
Reboot

Lapróbáztam pár telefonnal / ROM-al, nálam ment (de persze nyilván az is lutri egyelőre).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1464) Trailblazer válasza crok (#1463) üzenetére


Trailblazer
addikt

Közben megcsináltam a Riru-s megoldást és jó lett, viszont a Google-féle Ingress játék nem fut rendesen. Állítólag Island használatával jó lenne leklónozva, de úgy meg nem loggol be a Google acc segítségével, mert a bejelentkezési képernyő helyett egy blank képernyőt nyit.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1465) crok válasza crok (#1389) üzenetére


crok
Topikgazda

kdrag0n Universal SafetyNet Fix 2.0.0 mostmár letölthető Github-ról is:

Added support for heavy OEM skins (One UI, MIUI, etc.)
Added support for Android 12 Beta 4 and future versions
Fixed broken Play Services features other than SafetyNet
Fixed rare system freezes caused by Play Services breakage
Android 12: Fixed face unlock on Pixel 4 series
Added support for Android 7.0 and 7.1
Rewritten as a Riru module

Kell a Riru hozzá, de legalább se EdXposed se LSposed nem.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1466) zsola400 válasza crok (#1465) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ez a SafetyNet fix mivel tud többet v. jobb a nálam működő készüléknév átírásnál?
Szerk.
Tudom fentebb írták van akinél nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#1467) v.attis válasza zsola400 (#1466) üzenetére


v.attis
őstag

Én nem vagyok nagy moddolós, felraktam egy xiaomi.eu romot a telefonomra és kész, még rootolva sincs, de mostmár ez lesz a jövőnk? Gondolom a google is olvassa ezeket a fórumokat, meddig lesznek vajon hatásosak?
Nem kifejezetten neked szántam a kérdést, inkább úgy mindenkinek, aki gyakorlottabb, tapasztaltabb... nálam...

(#1468) zsola400 válasza v.attis (#1467) üzenetére


zsola400
aktív tag

Pl. van olyan app ami nyitott bl. miatt már nem működik, app-okról lehet biztonsági másolatot készíteni, régebbi verziót visszarakni, töltés vezérlés stb...

[ Szerkesztve ]

(#1469) crok válasza zsola400 (#1466) üzenetére


crok
Topikgazda

Elég sokkal "tud többet", leginkább úgy mondanám, hogy generalizálva van benne a Riru + LSposed + XprivacyLua megoldás az MHPC force basic attestation-el. A legtöbb esetben működik, eltérések a rengeteg custom és egyéb ROM meg GApps miatt persze jócskán lehetnek - ahogy eddig is, kinek ez, kinek az volt megoldás.

Helyesbítés: ez majd teljesen csak a v.2.1.0-ra igaz, ami viszont még most "fizetős", de public lesz majd.. valamikor..

@v.attis: ez nemcsak a jövő lesz hanem már egy jó éve a jelenlegi "állapot", nem haldoklunk hanem így élünk, lehet holnapig működik, lehet évekig nyűglődünk még. A Xiaomi.EU ROM-okban ezeket a dolgokat "előre megoldják" helyetted ha nincs root csak a ROM.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1470) v.attis válasza crok (#1469) üzenetére


v.attis
őstag

" A Xiaomi.EU ROM-okban ezeket a dolgokat "előre megoldják" helyetted ha nincs root csak a ROM"

Én is erre várok, de most nagyon belassúltak, lehet épp a Gpay miatt. Pedig megannyi nem túl jól sikerült verzió után végre kijött egy igazán jó verzió: gyors, stabil, jól működő. Erre bekavartak neki...

(#1471) crok válasza crok (#1469) üzenetére


crok
Topikgazda

És itt akkor linkelem a MHPC fejlesztőjének egyik kommentjét:

With custom ROMs you often have to change the device fingerprint, that's what you'd need MagiskHide Props Config for. The rest should be taken care of by USNF v2.1.0.

Úgyhogy az Universal SafetyNet Fix v2.1.0. úgy tűnik "nagy dobás" lett, be is ruházom rá (picit fura a support model.. one time donation $2.83 (~830HUF) most de menjünk bele, nézzük meg mi lesz belőle..)

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1472) Trailblazer válasza crok (#1471) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nofene, fizetős SafetyNet fix. Azért én nem szeretnék pofára ejtődni. Kipengetném az árát, és nagy eséllyel ugyanott lennék, mint most. Csak akkor repülne a telefon is, úgyhogy inkább nem...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1473) crok válasza Trailblazer (#1472) üzenetére


crok
Topikgazda

Na pont ezert vallalom be (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1474) crok válasza crok (#1443) üzenetére


crok
Topikgazda

Közben a MagiskHidePropsConfig modulhoz is jött egy gyors update: 6.0.2, apró változások listája itt érhető el.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1475) lovi27


lovi27
addikt

Úgy látszik munkába állt a Google-nál topjohnwu... :DDD

Lehet tudni melyik Google frissítés váltotta ki ezt a helyzetet?

(#1476) Trailblazer válasza lovi27 (#1475) üzenetére


Trailblazer
addikt

Lehet, megvették kilóra, hogy bezárják végre az idegesítő kiskapukat...? Túl konteós gondolat lenne?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1477) lovi27 válasza Trailblazer (#1476) üzenetére


lovi27
addikt

Biztos, hogy nem véletlenül édesgették magukhoz.
Itt a nyitott bootloader-ről és a root-ról szól a történet. Hogy most ezeket végleg lezárnák?
Afelé halad a történet, de még nem gondolom, hogy elérkezett a pillanat. Azt már eldöntötték, hogy lesz hardveres védelem is, vagy valami hasonló amit nehéz lesz kijátszani, ha egyáltalán lehetséges. Így a mai formájában úgysem folytatódhat a Magisk. Majd elhal szépen magától.
De hogy utána mi lesz, vagy lesz-e helyette egyáltalán valami... ezt innen nem lehet tudni.
Próbálkozások biztos lesznek.

(#1478) Trailblazer válasza lovi27 (#1477) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem nem kell zárt telefon, á la Huawei vagy épp Apple.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1479) lovi27 válasza Trailblazer (#1478) üzenetére


lovi27
addikt

A Huawei-nél még várjuk meg mivé növi ki magát a Harmony OS. Akár jól is elsülhet. Bár lehet olyan véleményt olvasni, hogy egy tiszta Android és a Huawei - egyszerűen mondva - csak a Google-t távolítja el belőle. Sok felhasználó próbálkozik hasonlóval, nekik meg muszáj. :D

Neked mióta van ez az újabb probléma? Köthető valamihez a kezdete?

(#1480) aprokaroka87 válasza lovi27 (#1477) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából szerintem sokkal könnyebb lenne az élet, ha a Google kinálna valami alapvető root megoldás rendszert, én még azt is elfogadnám, hogy cserébe ne müködjenek a banki alkalmazások, stb...

De ez hogy nyitod a BL-t, meg mindenféle olyan dolgokat kell csinálni, ami igazából mókolás, annak sokáig nem lesz értelme.

Az a nagy igazság hogy régen minden egyszerűbb volt...

Az 1 klikkes root-ok világa, számomra is sokkal könnyebben volt " emészthető "

(#1481) Trailblazer válasza lovi27 (#1479) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azóta, mint másnak. Hipp-hopp, egyik pillanatról a másikra már nem tudtam telefonnal fizetni a melóhelyen az automatában. Aztán hamar világos lett, miért nem...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1482) crok válasza aprokaroka87 (#1480) üzenetére


crok
Topikgazda

Az egyklikkes Kingoroot meg hasonlo s.*rok miatt van az egesz root mizeria, a rengeteg rootot fabrikalo, kiirthatatlan marware miatt - ami kiskaput az AOSP meg a gyartok halistennek' bezartak a Marshmallow-val.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1483) crok válasza lovi27 (#1479) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem kotheto kifejezett app update-hez, vagyis de, a Google Services es a backend valtozott, pont mint legutobb. Onnantol ctsProfile mismatch es Google Play Store: Device uncertified, onnantol nincs Google Pay, etc..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1484) crok válasza Trailblazer (#1472) üzenetére


crok
Topikgazda

Megvettem tegnap este de meg csak egy Joyeuse-on probaltam ki, azon okay volt. Megnezem a crDroid-ot meg a Pixel Experience-t egy Mido-n mert mindkettore csillio a panasz amugy.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1485) Archttila válasza crok (#1484) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Megnezem a crDroid-ot meg a Pixel Experience-t egy Mido-n

:R :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1486) crok válasza crok (#1484) üzenetére


crok
Topikgazda

Mido - csak a SafetyNet-et néztem, a banki meg egyéb app-ek ugyanúgy sipákolnak a rejtett Magisk v23-ra mint előtte.

Pixel Experience Plus A11 mostani legfrissebb:
Magisk v23 + Riru v26 + kdrag0n USNF 2.1.0 = SafetyNet pass

crDroid 7.9 A11 + OpenGApps pico, mindkettő a mostani legfrissebb:
Magisk v23 + MHPC ro.product.name törléssel (meg még párral talán..*) = SafetyNet pass
Magisk v23 + Riru v26 + kdrag0n USNF 2.1.0 = SafetyNet pass

Nusantara A11 GApps verzió, mindkettő a mostani legfrissebb:
Magisk v23 + MHPC ro.product.name törléssel (meg még párral talán..*) = SafetyNet pass
Magisk v23 + MHPC Force basic attestation mellett (Pixel 2-vel talán..) = SafetyNet pass
Magisk v23 + Riru v26 + kdrag0n USNF 2.1.0 = SafetyNet pass

A kdrag0n USNF 2.1.0 is publikus lesz egyszer nemsoká de a Google se változtatgathat hetente, ez mindkettő erősen valószínű. De legalább van megoldás, akár többféle is - de tényleg univerzális az nincs és egy ideig kilátásban sincs a ROM-ok, eszközök sokszínűsége miatt.. És amúgy valahol teljesen megértem topjohnwu hozzáállását is a sok "indirekt felfedezéskeresés" világból kiutálásában is.. A régi, SuperSU idők elmúltak mert beköszönötött az adatvédelem kora, minden irányból minden irányba - szerintem ez ennyi. Ha root kell akkor megszoksz vagy megszöksz. Egyelőre mindenképp.

Most olyan készülékkel ami eleve hardware attestation-el jött ki nem tudom lepróbázni ezeket mindet, vagyis részben de, egy Joyeuse-al, de az most Xiaomi.EU-n van csak az meg megy a ro.product.name törléssel / sima átírással (meg nyilván az összes többi hókuszpókusszal is). Lentebb írom majd hogy mi lehet a gond a custom ROM-okkal úgy általában.. most még.. de remélhetőleg mindenki szépen beépíti a megfelelő dolgokat majd nemsoká.

A Google Play Store elsőre Device uncertified-t írhat de adattörlés és újra elindítás (meg a saját "frissítése, szinkronizációja") után simán Device certified lett mindig.

* Kísérletezgettem, de úgy rémlik ha csak az az egy volt törölve akkor is okay volt a SafetyNet maga.

Közben azért olvasgatom az XDA-t is amíg a fentit összeteszteltem meg összeírtam - de ez is szintén csak a SafetyNet-re ésvagy a Magisk-re vonatkozik:

- főleg azok a custom ROM-ok érintettek, amikben a hardver eleve "új" és már eleve hardware attestation-el jöttek ki (minimum Android 8 vagy feletti volt és így eleve hw keystore kellett legyen benne) ÉS beépített ÉS pre-built mechanizmusuk van a spoof-olásra (másik ref. itt).

- Itt említenek egy folyamatosan bővölő / frissülő leírást ami szépen is néz ki meg minden de még nincs egy hetes :D De azért itthagyom.

- aztán topjohnwu és a Magisk: hát ha valaki tudja akkor az pl. Didgeridoohan hogy mennyit ad most (is) bele a Magisk fejlesztésébe John.. és nem, nem állt le, dolgozik a Zygisk megoldáson. A MagiskHide-ot nem folytatja, de nem úgy nem folytatja hogy nincs és nem lesz lehetőség az elrejtésre. Azt nem tudom tudjátok-e hogy ott van a Riru MomoHider amit pl. ide nem is hoztam még (nem "egyszerű" a használata viszont nagyon hatékony módszer), ott van vvb2060, akinek ott volt a Riru unshare modulja és ő csinálta a MagiskDetector-t is, valamint foglalkozott Magisk build-el is, amit pedig abból tanult beforgatta a Riru modulba. Ott van Marcel Brokhorst aka. M66B aki az XPrivacyLua-t (és többek közt a NetGuard-ot és a FairEmail-t is) fejleszti.. elég nagy és hosszú múltú nevek XDA-n meg úgy custom Android és app fejlesztés szerte, szerinem nem lesz itt olyan jellegű gond amiket említettetek (hogy nem lesz ember aki csinálja, hiszen Chainfire és a SuperSU után is lett, és még csak nem is John volt hanem phhusson (phh SU), onnan ment a dolog tovább a Magisk irányba). És egy csomó indirekt keresést már az isolated process megoldással ésvagy random/custom Magisk data könyvtárral (custom Magisk build-el) is meg lehet fogni, folyik is a fejlesztés erősen, de ugye mivel mindent publikussá és open-source-á kell tenni így előbb-utóbb mindenk is tudni fogja hogy járnak túl a -zárt- SafetyNet eszén.. macska-egér..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1487) Trailblazer válasza crok (#1486) üzenetére


Trailblazer
addikt

Jó, hogy foglalkozol vele, de nekem kezd kínai lenni az egész mizéria. Remélem, lesz majd valami step-by-step megoldás, amennyiben bulletproof módon működik, nem ad-hoc alapon.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1488) crok válasza Trailblazer (#1487) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát előbb legyen egy ilyen bulletproof megoldás és lesz rá leírás, csinálok - de az már nagyon régen volt hogy mindegy min de stabilan és one-click ment volna bármi ami Magisk rejtés és nem is remélem hogy ilyen lesz. Előbb a mostani Google oldali változásokhoz kell majd alkalmazkodnia a custom ROM-oknak mert kicsit most még a farok csóválja, legalábbis SafetyNet szempontból (a custom ROM-ok most még Magisk nélkül is elhasalnak, a gyári ROM-okkal könnyebb a helyzet, azokon azért elmegy az ezt-tedd-fel-azt-tedd-fel=boldogság is).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1489) Trailblazer válasza crok (#1488) üzenetére


Trailblazer
addikt

Na ez az, hogy most akkor vissza kéne váltani crDroidról MIUI-ra, és ez egy nagyon nemszeretem lépés lenne. Időm sincs megint visszamigrálni mindent, belakni, és akkor jön még a hab a tetejére, a SafetyNet-tel való szórakozás.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1490) lovi27 válasza crok (#1483) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam tökéletesen működik a Magisk és nincs gond a SafetyNet-tel se. Azért kérdezgettem mihez köthető, hogy kiderüljön még nem kaptam meg azt a valamit, még nem frissült vagy valami más az ok. Nálam a MagiskHide Props Config modul telepítve sincs. Nincs szükség rá.

Olvasva a fórumokat feltűnt, hogy többségében a Xiaomi-hez köthető (Poco, Redmi, stb.) készülékek tulajdonosai panaszkodnak. Lehet nem is a Google áll a dolog mögött?

(#1491) v.attis válasza crok (#1486) üzenetére


v.attis
őstag

Most olyan készülékkel ami eleve hardware attestation-el jött ki nem tudom lepróbázni ezeket mindet, vagyis részben de, egy Joyeuse-al, de az most Xiaomi.EU-n van csak az meg megy a ro.product.name törléssel / sima átírással (meg nyilván az összes többi hókuszpókusszal is).

Ezzel az átírással milyen egyéb veszélyek merülhetnek fel? Pont egy Poco C3 Pro-m van xiaomi.eu rommal...
Az átírás megváltoztat egy azonosító adatot, nem? Más alkalmazás (akár banki) nem használja ugyanezt az adatot?

(#1492) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Poco F3-on crDroid. Mivel OTA frissítés után eltűnt a twrp, visszaflasheltem, erre a Magisk tűnt el. Mondja, hogy állítsam vissza, ott az install link. De ugye rejtett volt és ha jól emlékszem inkább először a zip-et kell fel flashelni és csak utána az apk-t?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1493) crok válasza mobilizmo (#1492) üzenetére


crok
Topikgazda

Flash-elheted is a zip-et, utána menni fog a rejtett app is, nem kell megint telepíteni. Amúgy elég fura, hogy a crDroid flash-eléskor nem csinálta meg a Magisk OTA survive-ot..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1494) crok válasza v.attis (#1491) üzenetére


crok
Topikgazda

Semmilyen veszélye nincs, annyi, hogy a készülék típusa lesz máshogy feltűntetve, de ez is csak a Google felé lesz így, ha Riru modullal oldod meg akkor meg csak a Google felé lesz más a modell. Természetesen egyedi azonosítót NEM ír át.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1495) mobilizmo válasza crok (#1493) üzenetére


mobilizmo
addikt

twrp-t flasheltem fel az ota után

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1496) crok válasza lovi27 (#1490) üzenetére


crok
Topikgazda

Más az ok. A többségében Xiaomi dolog csak annyiban áll meg hogy talán nagyobb a zaja, de Pixeltől (a "sajátjai"..?) Samsungon meg Nokián át Motoroláig minden is van említve amit érint, XDA Magisk és MHPC topikokban is és pl. a kdrag0n USNF Github issue-kban is, Telegramon meg mégtöbb. Neked Lineage van fent ha jól emlékszem, azon nem mindenhol volt gond.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1497) crok válasza mobilizmo (#1495) üzenetére


crok
Topikgazda

Az mindegy is mert igazából ez nem Magisk gond és írnék is a ROM maintainer-nek hogy ez most akkor hogy meg mi. TWRP helyett mit tett fel? Vagy csak egyszerűen nem működött? Meg vajon miért nem ment le az Addon.d script ami visszarántja a kernelbe a Magisk-t..? Én ennek kérdeznék utána.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1498) mobilizmo válasza crok (#1497) üzenetére


mobilizmo
addikt

TWRP helyett a "saját" LOS recovery-jét rakta fel. Ez a szint nekem már magas, de ha jól tudom az Addon.d kernel szintű dolog. Lehet, hogy nincs a kernelben?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1499) crok válasza mobilizmo (#1498) üzenetére


crok
Topikgazda

Nekem már az is fura hogy a LOS recovery benne van abban a ROM-ban. Nem, az Addon.d nem a kernel hanem a ROM része, egy mechanizmus amivel a ROM zip a flash-eléskor lefuttatja a recovery-ben az addon.d könyvtárban levő script-eket, itt van többek közt a Magisk "visszaflashelésére" való script is. Viszont a LOS recovery-ben nincs benne hogy keressen addon.d-t és abban scripteket. Akkor itt ment el a dolog.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1500) crok válasza crok (#1486) üzenetére


crok
Topikgazda

Hmm.. ebből meg kifelejtettem ezt az osm0sis tweet-et a végéről.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.