Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) mobilizmo válasza v.attis (#1750) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem volt frissítve a rendszer közben?
Flasheld fel a zip fájlt recoveryből.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1752) lovi27 válasza Trailblazer (#1749) üzenetére


lovi27
addikt

Próbáld újra! ;]

(#1753) v.attis válasza mobilizmo (#1751) üzenetére


v.attis
őstag

De igen, Xiaomi.eu 12.5.3-ról frissült 12.5.5-re.
Minden frissítés után ilyen lesz? Mondjuk most olyan stabil, hogy nem nagyon akarok frissíteni többet...

(#1754) mobilizmo válasza v.attis (#1753) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen, frissítéskor a Magisk repül...

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1755) Trailblazer válasza lovi27 (#1752) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ne gondold, hogy nem próbáltam utána. Azt nem tudom, hogy most mi a helyzet, mert megoldottam egy régről megmaradt, egyetlen fontot tartalmazó Magisk-flashelhető csomaggal.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1756) v.attis válasza mobilizmo (#1754) üzenetére


v.attis
őstag

Köszönöm!

(#1757) lovi27 válasza Trailblazer (#1755) üzenetére


lovi27
addikt

Nem akkor, most lett érdekes, aktuális. Nem szórakoztam veled, hanem ebbe futhattál bele:
"Szeretnénk elnézést kérni a frissítéssel járó sok leállásért..."
Frissítették a forrás honlapot.

(#1758) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

Lenne egy kis problémám. Van egy programom ami siránkozik a root miatt. (Alapból rootolt custom rom van a telefonomon). Emlékeztem régebbről hogy ezt Magisk-al lehetett negoldani. Feltettem egy régebbit twrp-ből majd hozzá a Managert. Utána upgradeltem és "eltűnt" a magisk a sok beállítási lehetőséggel együtt. Hiába próbáltam újra twrp-ből nem lett jó. Próbáltam a legújabb 23-asat is telepíteni, úgy sem jó. Nincs semmi beállítási lehetőség. Mit kellene csinálnom?

(#1759) crok válasza Janou (#1758) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyreszt a Magisk nincs is telepulve ugyhogy Osszefoglalo es Telepites.. Masreszt: Osszefoglalo --> Gyorstalpalo --> 0, 2, 3 es 5?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1760) Janou válasza crok (#1759) üzenetére


Janou
őstag

Köszi, nekem is így tűnt. Csak elsőként jó volt. Fura.
Akkor most a patchelt zip-es fastbootos móka kellene?

(#1761) crok válasza Janou (#1760) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha van TWRP (azt írod van) akkor nem kell fastboot meg PC.. a boot.img kell a ROM-odból, azt patch-eled és azt flash-eled vagy flash-eled TWRP-ből az átnevezett Magisk APK-t (összefoglalóban minden le van írva, akár képekkel illusztráltan is). Ami Magisk-el próbálkoztál (még külön Manager és külön Magisk) az nagyon-nagyon régi volt, minimum cca. egy éves mert 2021 Feb. 23-n jött ki a Magisk 22 amivel megszűnt külön a Magisk Manager és ha ez előtti Magisk volt fent (v21.4 vagy előtti (kiadás: 2021 Jan. 17)) akkor a Magisk Manager elrejtést is vissza kellett csinálni mert különben nem ment a Magisk..
Nevezd át uninstall.zip-re a Magisk apk-t és flash-eld.. takaríts fel. Aztán kezdd elölről a telepítést. Ha már fent lesz akkor mehet amit az #1759-ben írtam mert kelleni fog az is. De előbb legyen fent a Magisk.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1762) Janou válasza crok (#1761) üzenetére


Janou
őstag

Megvolt az uninstall, feltettem a patchelt img-t de most nem indul a teló. Folyamatosan a TWRP jön be...

[ Szerkesztve ]

(#1763) crok válasza Janou (#1762) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor kezdjük a legeslegelején.. "Alapból rootolt custom rom van a telefonomon" -- szóval milyen készülék, milyen ROM, hanyas Android verzió, mi az hogy alapból root-olt? Tesz még fel bárki olyan ROM-ot ami alapból root-olt? Vagy hogy kell ezt érteni?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1764) Janou válasza crok (#1763) üzenetére


Janou
őstag

Rendben. :)
Redmi Note 9S
Android 10
Evolution ROM ha jól emlékszem. Nagyon rég raktam fel. Valami 4.5 meg curtana rémlik még róla.
Alapból ha root checkerrel néztem Rootolt volt.

(#1765) crok válasza Janou (#1764) üzenetére


crok
Topikgazda

Magisk nélkül is azt írta a root checker hogy a ROM root-olt?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1766) Janou válasza crok (#1765) üzenetére


Janou
őstag

Igen.
Most visszaflasheltem az eredeti boot.img-t és így sem indul... :(

(#1767) crok válasza Janou (#1766) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát azzal a ROM-al valami NAGYON nincs rendben akkor úgy általánosan, alapból, ha minden nélkül azt mondja egy root checker hogy root-olt! Ha a ROM-ból kiszedett boot.img-t flash-elted vissza a TWRP-ben a /boot-ra akkor annak simán indulnia kell. Ha nem akkor ott valami még el lett kettyintve. Pontosan mit csináltál, wipe vagy bármi más volt-e..?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1768) Janou válasza crok (#1767) üzenetére


Janou
őstag

Nem volt wipe meg semmi.
Először a patchelt img- feltöltöttem ezzel.
"fastboot flash boot magisk_patched.img"
Előtte megnéztem hogy fastboot devices és kidobta hogy érzékeli. Aztán reboot majd visszalépett TWRP-be. Utána kiszedtem az eredeti boot.img-t majd visszatettem a "fastboot flash boot boot.img" paranccsal. És továbbra sem indul. :(

(#1769) crok válasza Janou (#1768) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor jól sejtem, hogy mielőtt belevágtál semmiről nem csináltál backup-ot?
Egy teljes ROM dirty flash-t azért próbálj meg.. meg valami link van ehhez a ROM-hoz?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1770) Janou válasza crok (#1769) üzenetére


Janou
őstag

Jól sejted. :) Sima telepítés, mondom mi baj lehet.
Dirty flash = Nyomjak egy install romot?
Szerintem erről van szó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1771) crok válasza Janou (#1770) üzenetére


crok
Topikgazda

"Dirty flash = Nyomjak egy install romot?" -- tulképp' igen. Mintha a ROM-ot frissítenéd. A végén egy Dalvik/ART/cache wipe-al.
Az XDA Download linken itt nincs curtana.. talán nem véletlen vették le..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1772) Janou válasza crok (#1771) üzenetére


Janou
őstag

2020 5. havi a ROM. Ott már csak újabbak vannak. :(

(#1773) Janou válasza crok (#1771) üzenetére


Janou
őstag

Nem akarja az igazat sehogy sem.

(#1774) crok válasza Janou (#1773) üzenetére


crok
Topikgazda

A Magisk feltakarítható teljesen (bár szerintem sose igen lehetett fent rendesen): nevezd át az .apk-t uninstall.zip-re és flash-eld azt úgy. Az felpucol mindent is amit csinálhatott. Ha úgy se akkor fakereszt.. Én ilyen ROM-ot ellenségemnek se tennék fel ami 2020-ban előre root-olt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1775) Trailblazer válasza lovi27 (#1757) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem ez volt, de most már mindegy is.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1776) Janou válasza crok (#1774) üzenetére


Janou
őstag

Azt az uninstall.zip dolgot már megcsináltam 1x. Mondjuk megnézhetem még egyszer. Itt már nem múlik rajta semmi.
Anno akkor amikor feltettem, több romot is végigpróbáltam. Egyik rosszabb volt a másiknál. Ezzel nem volt gond, így maradt ez.

(#1777) lovi27 válasza Trailblazer (#1775) üzenetére


lovi27
addikt

Miért, most se megy? Mindjárt kipróbálom.

(#1778) Trailblazer válasza lovi27 (#1777) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mert ennek révén ráakadtam a régebben letöltött, nekem megfelelő egyetlen fontra, és nincs szükség így a modul állandó update-elésére, ami folyamatosan ráadásul azzal a baromsággal jár, hogy törlődik az aktuálisan beállított font.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1779) lovi27 válasza Trailblazer (#1778) üzenetére


lovi27
addikt

Ha nem akarod használni, akkor én pláne nem, mert eddig se tettem. Mikor írtam kipróbálod, akkor biztosan működött az oldal.
Most nem! Lehet megint hiba vagy támogatást várnak. Ki tudja mit akarnak.
Ezt már nem TJW tartja kézben.

(#1780) Trailblazer válasza lovi27 (#1779) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát akkor kuka. Kösz, hogy megnézted! :R

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1781) crok


crok
Topikgazda

#1775 Trailblazer: azt hittem lovi27 válasza elég volt a működésről. Bocs.

Közben van kint új Magisk Canary build v5d6d2417 (23015):
Changelog:
- Cleanup unclosed fds leftover from Zygisk modules.
- Fix parallel app info fetching in DenyList UI to speed things up.
- Export ZYGISK_ENABLED to boot scripts if Zygisk is enabled.
- Fix v4 vendor boot unpacking/repacking.
- Add new env variable KEEPVBMETAFLAG to toggle configure vbmeta flags should be preserved.
- Updated BusyBox to 1.34.1

Szokásos helyről (Magisk Github oldal -> Downloads alatt gomb) letölthető vagy magából a Canary Magisk app-ből ha az update channel Canary-ra van állítva.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1782) crok


crok
Topikgazda

Ez is érdekes.. van egy új API amit Play Integrity API-nak hívnak.. namost leírása szerint gyak. az egyik része a Play integritásellenőrzése.. egy másik meg a készüléké.. a harmadik meg az egyes app-ek binárisainak integritásellenőrzése hogy ne lehessen trükközni meg csalni a játékokban - aha aha peeersze :D Rugózunk a SafetyNet-en aztán úgy néz ki már megvan az utódja.. ráadásul Android 4.4 és felette része lesz a Play Services-nek. Még developer preview állapotban van, de na.. pl. érdekesek az error code-ok.. miszerint az API visszaadhatja a felhasználónak azt is hogy frissítsen Play Store-t mert nem megy tovább az XY app. The end is near :DDD

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1783) obligat válasza crok (#1782) üzenetére


obligat
senior tag

amíg le lehet választani az appokat a play store-ról, nem probléma, a legtöbbször és sem telepítek gapps-izéket AOSP-romokkal, van élet nélüle is ¯\_(ツ)_/¯.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1784) crok válasza obligat (#1783) üzenetére


crok
Topikgazda

Pont ez a lenyeg, olvasd el: az integritasellenorzes resze lesz az is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1785) zolka95


zolka95
őstag

TWRP 3.6.0 released with support for devices that launched with Android 11

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#1786) Dolphine válasza zolka95 (#1785) üzenetére


Dolphine
addikt

Most akkor pontosan mi is változott? Hogy az egyszerű halandók is megértsék, illetve, hogy jól értem-e? :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1787) crok válasza Dolphine (#1786) üzenetére


crok
Topikgazda

Magisk szemszogbol? Semmi.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1788) zolka95


zolka95
őstag

Elég régóta nem volt új TWRP verzió, android 11-el pedig sehogy sem tudtam felrakni az ezelőtti TWRP-t, így a Magisket sem.
Gondoltam valakit érdekelni fog ebben a topikban.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#1789) mobilizmo válasza zolka95 (#1788) üzenetére


mobilizmo
addikt

Lehet hogy függ készülék típustól is, de nekem teljesen jól működött az előző twrp verzió is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1790) crok válasza zolka95 (#1788) üzenetére


crok
Topikgazda

+A patkolt boot.img (vagyis a Magisk) felrakasahoz nem kell se TWRP se custom recovery alapvetoen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1791) Trailblazer válasza crok (#1790) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát akkor mivel juttatod a helyére?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1792) crok válasza Trailblazer (#1791) üzenetére


crok
Topikgazda

fastboot flash boot magiskpatkoltboot.img - vagy frissítéskor megcsinálja magának.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1793) niklebi


niklebi
senior tag

Ha ezeket a modulokat telepítem, BusyBox to 1.34.1; USNF; MHPC; akkor ezek fognak együtt működni. Szeretném már telepíteni az Android 12-őt, de rootolni is akarom a telefont. Nem akarom még egyszer azért vissza telepíteni a 11-es romot mert nem tudom használni az alkalmazásokat amik tiltakoznak a root miatt.

(#1794) crok válasza niklebi (#1793) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha A12-re kell akkor amúgy is Magisk Canary kell majd a Zygisk miatt már, ha gyári ROM akkor elég a Zygisk verziós USNF és nemigen fog kelleni az MHPC. Custom A12 ROM esetén minden is lehetséges.. pontosabban akkor MHPC-vel igencsak be kell majd hazudi egy készüléket a megfelelő prop értékekkel, de ezt ROM-ja válogatja.

De.. Az a Busybox.. az mire kell egész pontosan, valami amit használsz root-al kifejezetten igényli hogy modulban legyen fent? Azért kérdezem mert nagyon régóta (cca. 1.5 éve) van a Magisk mellett gyárilag "rendes, teljes" busybox (Magisk V20.4 óta (>1.5 éve) ugyanaz az osm0sys féle busybox van a Magisk mellett mint ami a busybox-ndk modulban is van) és a modulok is azt kellene használják alapból. Ha felteszed a busybox modult azt egész könnyen kiszúrja majd jópár app alapból. Vagy az nem gond?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1795) niklebi válasza crok (#1794) üzenetére


niklebi
senior tag

Tudom, hogy az A.12-re a Magisk Canary kell. Egyszer már próbáltam ezt a megoldást, de akkor még az USNF-nek nem volt csak a 2.1.2 verziója, és az nem működött jól. Nem rejtette el amit kellett. Azóta van a 2.2 ami már ha jól olvastam jól működik. A Busybox.. még a régi telefonom (Mi Mix 2) fórumán ajánlották, mert ha az MHPC nem rejtette el rendesen a rootot akkor avval lehetett megoldani. Jelenleg a Poco F3 telefonon is fenn van, és soha semmi gondom nem volt még. Hetek óta olvasom a különböző fórumokat, ahol ha valamiért az USNF nem működik ott ajánlották, és írták, hogy tegyék fel az MHPC és a BusyBox to 1.34.1 változatát és az megoldotta a problémát.
Egy előző hozzászólásban írtad: - Updated BusyBox to 1.34.1 , akkor ez azt jelenti,hogy az új Magisk Canary build-ban ezt beletették és erre a változatra frissítették? Mert ha igen akkor nem telepítem. Én is úgy gondoltam, csak akkor telepítem ha nem sikerül valamiért elrejtenem a root-ot. Hátha akkor jó lesz.
Most azt fogom csinálni, hogy először csinálok biztonsági mentést a telefonról. Utána törlöm a Magiskban lévő modulokat, törlöm a rootolást, a Magisk Managert és az összes olyan programot amihez root kell, és csak utána telepítem az A.12-őt. Ha kész telepítem a Canary féle Magisk Managert, telepítem a Magiskot, bekapcsolom a Zygisk-et és megcsinálok mindent amit abban a videóban láttam amit még Te linkeltél. Ha működik akkor :C :C :R , ha nem :W :W :W , megint visszatehetem az A.11-et.

(#1796) niklebi


niklebi
senior tag

Majdnem minden rendben van. Minden rendesen működik, csak a Telekom app állandóan kilép hibával. 0,1 sec. időre látszik és annyi. Miután ahogy írtam miden rootot kérő progit töröltem, a Titanium B.-ot hiába telepítettem nem indult, állandóan kilépett, de Mi cloud-ból visszaállítva az is megy. Volt egy érdekes dolog amit nem értek. A Magisk fastboot módban telepítése és a Zygisk bekapcsolása és a DenyList-ben a G.P.Service-ban amit kell bekapcsolása után, letöltöttem a YASNAC programot, és azt elindítva minden ki volt pipálva. :F Ezután telepítettem csak USNF modult. Minden létező fizetési mód működik rendesen. A letöltött RootBear Sample azt írja a telefon nincs rootolva.

Egy kérdésem azért lenne. Ha a következő romot telepítem, akkor újra kell csinálnom az egész Magisk telepítési és beállítási folyamatot? Nem lehet másképpen megoldani?

(#1797) crok válasza niklebi (#1796) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem lehet maskepp, a kernelt (es benne a ramdisk-et) meg kell patkolni. Ha van custom recovery akkor flashelheted is a patkolt img-t vagy flashelheted a Magisk-et "siman". Milyen telefon meg ROM ez pontosan? Ha custom.. es van addon.d tamogatas.. akkor a ROM frissites megoldja hogy maradjon a Magisk.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1798) niklebi válasza crok (#1797) üzenetére


niklebi
senior tag

Mi előtt válaszoltam, megnéztem de nincs custom recovery a telefonon. Valami recovery szerűség előjött, de nem próbáltam ki rajta semmit, csak újra indítottam system módban.
A telefon Poco F3, és az e heti A12-es EU romot telepítettem tegnap.

(#1799) crok válasza niklebi (#1798) üzenetére


crok
Topikgazda

Xiaomi EU gondolom az az EU. Abban nincs termeszetesen addon.d szoval marad a fastboot flash amig mas lehetoseged nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1800) niklebi válasza crok (#1799) üzenetére


niklebi
senior tag

Akkor a rom telepítése előtt a Canary féle Magisk-ot vissza kell állítanom a rejtett módból, de rom telepítése után azt már nem kell újra telepítenem,csak a patched Magisk img-ét kell flash-elni, és újra beállítani. A modulok megmaradnak?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.