Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Faby válasza crok (#690) üzenetére


Faby
senior tag

Na, kicsit volt időm mókolni, megcsináltam a magiskhideprops mókát, semmi változás, CIB alkalmazás továbbra is sír, de legalább működik. SafetyNet ok, rootbeer végig zöld.
Biztos a cibes fejlesztők léptek előre, mert kb egy éve használom a midón a xiaomi.eu romot, és a cib legutóbbi frissítéséig nem szólt semmit. Mindegy, amíg csak figyelmeztet, de működik, addig használom így.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#752) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok! Van egy twrp mentésem egy régebbi rendszeremről, ahonnan még a mentés előtt töröltem a root-ot. Viszont volt rajta egy alkalmazás, aminek kellenének az adatai (játék állás), amit a Swift Backup-pal csinálnék. Ha visszateszem a mentést, a rendszer elindul rendben, de nem tudom telepíteni a Magisk-ot, a boot logó után narancssárga oldal fogad, a tetején crashed felirattal, majd újraindul az egész. Higy tudnám flash-elni a Magisk-ot, hogy el is indukjon a rendszer? (Mi9T, xiaomi.eu, az utolsó 10-es alapú androiddal - erre állnék vissza)
Köszönöm

(#753) crok válasza dzsordzs69 (#752) üzenetére


crok
Topikgazda

Mivel törölted a root-ot? Magisk volt fent? Magisk uninstaller-el.. vagy ROM dirty flash-el? Melyik Magisk verziót akartad rá visszatenni? Ugyanazt amit töröltél?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#754) dzsordzs69 válasza crok (#753) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Igen, Magisk volt, 20.4, es az uninstallerrel szedtem le. És ugyanezt próbáltam feltenni.

(#755) crok válasza dzsordzs69 (#754) üzenetére


crok
Topikgazda

Első lépésként a mostani legújabb uninstaller-t futtasd le, restart recovery és flash-eld fel a Magisk zip-et.

Második lépésként - ha nem megy - én dirty flash-el visszatenném a ROM-ot majd restart recovery és Magisk (legyen friss és eredeti a boot.img, az is elég ha fastboot-al flash-eled, majd recovery és Magisk).

Aztán ha nem.. bár teljesen ugyanazt kellene csinálnia de.. patkold meg a boot.img-t a Magisk Manager-el: tedd fel a Magisk Manager appot, szedd ki az alap ROM-ból a boot.img-t és a Magisk Manager-ben töltsd be és patch-eld meg és fastboot-al flash-eld vissza, pl. így.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#756) dzsordzs69 válasza crok (#755) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Köszönöm, holnap nekifutok, bár a boot.img rész teljesen idegen számomra. :)

(#757) dzsordzs69 válasza crok (#755) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Köszönöm, a második változat megoldotta a dolgot. :) Köszi még egyszer!

(#758) juve600 válasza crok (#755) üzenetére


juve600
nagyúr

szia
Mi9 ,Xiaomi EU utolsó dev rom A10-es

feltenném a Magiskot de nem sikerül a SafetyNet ellenőrzés pirosat mutat, próbáltam másik rommal,azzal is ez a helyzet,indítás után a download proprietary code felírat,ott továbbmegyek és pirosat mutat
20.4-et raktam fel
mi lehet a gond ?
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#759) crok válasza juve600 (#758) üzenetére


crok
Topikgazda

Okay, piros, de mit ir? Osszefoglalo - gyorstalpalo?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#760) juve600 válasza crok (#759) üzenetére


juve600
nagyúr


ezek nálam pirosak,azt írja FALSE

[ Szerkesztve ]

(#761) crok válasza juve600 (#760) üzenetére


crok
Topikgazda

Okay, és akkor Összefoglaló - Gyorstalpaló részen végigmentél (harmadik pont különösen, érdekelne mit mond magáról a ROM, egyezik-e a készülék típus meg a ROM-ban a fingerprint), a ROM Magisk nélkül amúgy átmegy a SafetyNet vizsgálaton? A Xiaomi.EU ROM-ok közt volt mostanában olyan ami alapból se ment át a SafetyNet-en, úgy emlékszem javították de hogy te abból a javításból kaptál-e azt nem tudom, nézz utána.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#762) Oldman2 válasza crok (#761) üzenetére


Oldman2
veterán

Magisk nélkül hogyan lehet SafetyNet vizsgálatot végrehajtani?

(#763) crok válasza Oldman2 (#762) üzenetére


crok
Topikgazda

Keresel SafetyNet check appot Play-en és megnézed ugyanúgy mint a Manager-ben vagy egyszerűen leszedsz pár olyan appot ami köztudottan haklis (itthon pl. Telekom, Raiffeisen appok, CIB, ilyesmi). Ha nincs Magisk és nincs Magisk Manager akkor illene a ROM-nak produkálnia a normális működést és az app is el kellene induljon.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#764) juve600 válasza crok (#761) üzenetére


juve600
nagyúr

Telekom app simán megy

(#765) Oldman2 válasza crok (#763) üzenetére


Oldman2
veterán

Magiskkel patchelt boot.img van a RN9Pro telón.

A Magisk eltávolításához egyszerűen az eredeti boot.img-t tegyem fel fastboot-tal?

(#766) crok válasza juve600 (#764) üzenetére


crok
Topikgazda

Azért pár appot még próbálj ki - aztán mehet tovább a dolog ahogy írtam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#767) crok válasza Oldman2 (#765) üzenetére


crok
Topikgazda

Is. Meg töröld a Magisk Manager-t.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#768) pilu01


pilu01
senior tag

A magiskhide props config modullal ki tudom kapcsolni teljesen az ujjlenyomat olvasót?
A safetynet kellett és ezért turkáltam a modulban, de pár napja vettem észre hogy az ujjlenyomat olvasó nem működik, be sem tudom olvasni az ujjlenyomatot, lehet hogy letiltottam?

(#769) crok válasza pilu01 (#768) üzenetére


crok
Topikgazda

Az ujjlenyomatolvasót? Azt hiszem nagyon félrement valami amikor fingerprint-et olvasol: a fingerprint itt a telefon "ujjlenyomat", nem az ujjlenyomatolvasó vagy annak valami része, ilyennel letiltani nem tudod. De amúgy egyszerű a szituációd: tiltsd le a modult, restart, nézd meg megy-e a leolvasó, aztán max engedélyezed és megint restart.. de ha biztosra akarsz menni akkor letiltasz minden modult.. restart.. teszt.. és egyesével végigmész mindegyiken, egyesével restartolva és tesztelve hogy melyik visszaengedése után száll le. Ha egyáltalán az a baj és nem a ROM-od egy update-je vagy egy szalagkábel vagy mittu.domain.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#770) pilu01 válasza crok (#769) üzenetére


pilu01
senior tag

Köszi a választ, sejtettem egyébként hogy nem itt lesz a bibi, de a teljes kizárás miatt azért megkérdeztem, így a tuti.

(#771) illjo


illjo
senior tag

Sziasztok!
Esetleg aki tud rá megoldást, vagy tudja melyik topicban relevánsabbb feltenni (nem nagyon találtam minden keresgetés ellenére, de a huawei p40 lite-ban (konkrétan ez a telefonom van) nem nagyon volt eddig jelentkező hogy tudná.
Miután telepíti az ember a GMS-t huawei telefonokra, minden ok nagyjából, fut a play áruház, app-ok telepíthetőek, működnek. Viszont sajnos van olyan szolgáltatás, ami így sem elérhető, mivel a (google embargó utáni) huawei telefonok google play framework ID azonosítói alapján a google nem tanúsítottnak veszi őket a play protect certificate-nél (Play áruház/beállítások/play protect tanúsítvány státusz: az eszköz nem tanúsított) Engem ez eddig egyedül abban érint eddig, hogy az OTP simple alkalmazás nem engedi ez miatt digitalizálni a bankkártyát, mivel az eszközt nem biztonságosnak kezeli. Így nem működik az érintéses fizetés funkció. Nem várnék OTP-re mígy úgy dönt, kegyeskedik huawei telefonokra is optimalizálni az app-ját.
Ahogy keresgéletm a megoldásokat, láttam, hogy korábban még simán működött, az említett ID-vel regisztrálni google erre szolgáló felületén, de nyilván rájöttek, hogy így simán kijátszható a GMS hiány, szóval ez már nem pálya. Találtam még pár érdekes-alig érthető videot, de nem merek azok alapján nekiállni mert nem egyértelműek számomra. Ahogy láttam esetleg Magisk-es megoldás jöhet szóba erre a problémára. Ha esetleg van valakinek ezzel kapcsolatban konkrét tapasztalata megoldása, szívesen venném. Köszi!

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#772) crok válasza illjo (#771) üzenetére


crok
Topikgazda

Konkret nincs, de erre jo lehetne a MagiskHidePropsConfig es a force basic attestation (osszefoglalo -> gyorstalpalo -> 3-as pont) es akkor kereken behazudna egy egyebkent is Play cert.-es telefont, pl. egy Pixel-t mondjuk. En megprobalnam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#773) illjo válasza crok (#772) üzenetére


illjo
senior tag

Köszi a gyors reagálást. Azt hiszem nekiállok akklor magisket tanulni, még soha nem használtam, átlag user vagyok, kis érdeklődéssel😃
Ez,az! Volt egy video, amiben pont magiskel flasheltek valami pixel coral zip et erre megoldásnak. Rá is mentem a youtube-on mutatott oldalra, de ott már újabb verzió volt abból, nem 10 hanem 11. Egyszer már csináltam majdnem téglát egy telóból, és csak cappa72 (az ég áldja) segítségével sikerült életet lehelnem belé😃Ezért nem mertem nekiállni. Ha nem túl nagy fáradtság, ránézel videora és ahonnan le kell tölteni zip fájlt, hogy mehet e úgy, vagy mire figyeljek? Szerintem ez pont az a megoldás, amit te mondasz, már amennyit értek belőle.
[link]
Köszi!

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#774) crok válasza illjo (#773) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, ennek a megoldásnak a működési elve pontosan ugyanaz mint amit én is említettem: egy készülék - lehetőleg - összes, az adott készülékre jellemző prop-ját behazudja Magisk használatával. A videóban levő említett zip-ek [itt] vannak egyébként.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#775) illjo válasza crok (#774) üzenetére


illjo
senior tag

Nagyon köszi!! Ha kicsit több időm lesz, nekiállok. Nekem ez nem 2 perc😃. Előtte azért szerintem nem árt full mentést csinálni. Gyári ROM ostul, egész telóra kiterjedően. Nézegettem már lehetőségeket, nandroid tűnt legjobb megoldásnak leírásokból. Bár biztos van sokféle jó..Azért kicsit tartok tőle, a téglásítás utáni poszttraumás stressz. Még egyszer köszi.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#776) PapG.


PapG.
tag

Hello Mindenki! SafetyNET CTS profil failed. Ebben kéne segítség. Eddig bármit csináltam mindig failed. Már szétkapartam az xda-t meg a youtube-ot, de semmi használhatóra nem jutottam. A teló egy sam S10, 2020 nov security update, android 10, open bootloader, curel kernel, twrp, magisk, a többi a stock rom. Minden megy rajta f@szán no problémo. De a safetynet check-en elhasalok állandóan. A basic integrity az ok, a cts profil bukó. A rootbeer-en is átmegyek simán. A magiskhide props-on túl vagyok, nem segít. Igaz a magiskben nem tudtam hide-olni a google keretrendszer folyamatait, hiába bepipálom (semmi hibaüzi) da ha kilépek és vissza akkor nincs bepipálva. A play protect ki van kapcsolva, és sikerült hide-olni a play áruházat meg a play szolgáltatásokat, csak a play keretrendszert nem - ha egyáltalán ez lehet a gond nem tudom. Lassan költöznék át a telóba de egyelőre még reszelem hogy jó legyen, de itt elakadtam.. :W Na ki mit mond erre skacok ?

(#777) crok válasza PapG. (#776) üzenetére


crok
Topikgazda

"a többi stock" - oh well..

Nulladik kérdés: minek a custom kernel.. az a kernel másnál átmegy-e egyáltalán Magisk nélkül (vagy Magisk-al..), egyáltalán tud enforced módban működni?

Első kérdés: Magisk uninstaller zip telepítése a Magisk teljes kipucolása után is failed a SafetyNet check?

Második kérdés: Melyik Magisk verziót használod és MagiskHidePropsConfig-ban mit állítottál be mint készülék a Force basic attestation alatt? Érdemes lenne nem a sajátját megadni hanem egy Pixel-ét pl.

Harmadik kérdés: core-only módban, minden modul letiltása mellett sem megy?

Összefoglaló -> gyorstalpalóban benne vannak ezek mind, nem tudom végignézted-e meg hogy XDA-n mit csináltál.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#778) PapG. válasza crok (#777) üzenetére


PapG.
tag

Hali! Köszi a visszajelzést, próbálok válaszolni:
"a többi stock" rom alatt azt értettem hogy a sammobile-ról letöltött gyári legújabb samsung rom van rajta nem pedig az xda-rol valami egyéb. (gondoltam ez számít!)
Hogy minek a custom kernel? Igazából az nekem nem is kellene, amit akarnék az a twrp meg a root, tehát magisk, meg a safetynet pass hogy ne legyen egyéb gondom. Ennyi! (Jah meg ez után még EdXposed a GravityBOX modul miatt).
Azért van mégis custom kernel, mert olyan tutorial alapján rootoltam meg tettem fel a twrp-t amiben benne volt ennek a kernelnek a telepítése is. (Egyébként nem nagyon volt más opcióm, ennél a telonál/szoft. verziónál létezik 2db twrp xda-n, azzal kezdik hogy állj meg, először legyen magisked, na most topjohnwu hivatalos leírását követve sikerült a telon magiskel patchelni azt az 5gigás AP fájlt, majd flashelni odinnal és lett is rootom de a saftynet ekkor már bukott és amikor a twrp-t falsheltem bootlopom lett. Okés okés biztos én qurtam el valamit vágom, de akkor is csak eddig jutottam el.
Aztán ujra flasheltem egy szűz rendszert, majd másik leirás alapján próbálkoztam ahol benne volt ez: [ xda link ] Curel kernel is, ami igen elvileg tud enfroced modot a leirása alapján: "always enforcing" - habár tök gáz hogy nem tudom ez mit jelent.
Jah és ebben a kernelben van magisk.
Magisk kipucolása után nem tudom hogy failed-e a safetynet. Próbáljam ki? Egyáltalán ki tudom pucolni teljesen ha a kernelben is benne van?
Magisk 21.0 és Manager: 8.0.3. és a magiskhidepropsban nem a force basic attestation-al mókoltam, hanem az edit device fingerprint majd a pick device fingerprint itt hozzá adtam a sajátját és reboot de semmi változás, safetynet cts profile false.
A 8.0.3-as managerben nem találok core only módot. Minden modul letiltása mellett is cts profile false, és alatta evalType HARDWARE. A magisk manager el van rejtve és a magisk hide be van kapcsolva.
Gyorstalpalót átolvastam jah.
A végére hagytam az új infót, hogy hogy mentem át mégis a saftyneten, de ez se jó így. Magiskből telepítettem ezt a modult: Hardvare off [ xda link ]
Restart után minden jónak tünt, play áruház tanusított eszközként látja a telót, cts profil ok, saftynet ok. A teló tulajdonságainál az eszköz neve a korábbi sm-g973f -ről basic -re változott, ami nem érdekelne túlzottan, de innentől kezdve a samsung galaxy áruház, illetve egyéb beállításokban lévő samsungos menük sem mennek mert nem ismerik fel a telót. Csödörből vödörbe vagy hogy mondják :( . Próbáltam ezután még 1x props pick device fringerprint-el hozzáadni a sajátját, de reboot után semmi változás, a telo neve marad mindenhol: basic, samsungos menük nem mennek, saftynet megy. Itt tartok most. Merre tovább ? :DD

(#779) PapG. válasza crok (#777) üzenetére


PapG.
tag

Update2: Sikerült minden, így: kikapcsoltam a hardware_off modult magiskben, reboot, ekkor még cts profil false, magiskhide propsban a force basic key attestation-t átállítottam a saját készülékemhez egy nagyon közeli típusra (note 10+), reboot és minden jó lett. A play áruházban végre tanusított az eszköz, eszköz neve ok = samsungos progik mennek, Magisk ok, basicintergrity ok, ctsProfil ok, evalType Basic. Tehát az egész SafetyNET OK, root van, twrp van. Nem értem hogy ha vissza állítom propsban a force basic keyt attestation-t a saját készülékem típusára, akkor miért száll el továbbra is azonnal a cts profile (?), de úgy vagyok vele ez legyen a legnagyobb bajom :R

(#780) crok válasza PapG. (#779) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, jókor írsz :D :D :D Most töröltem ki cca. 2 oldal szöveget amiben leírtam hogy abból amit csináltál mi nem jó és miért és hogy Összefoglaló meg gyorstalpaló meg hogy mit törölj, mit csinálj, mit flash-elj, mit mire állíts - erre pont azt csináltad és megy is :D :D :D Azért száll el mert.. hát elég bonyolult de a lényeg annyi hogy ha csont a sajátodra van állítva akkor mindenképp hardware-t akar nézni ami bukta, de ha nem arra állítod akkor fallback basic (eleve ez a lényege a modul ezen funkciójának) és basic-en meg átcsúszik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#781) PapG. válasza crok (#780) üzenetére


PapG.
tag

UpDate3: Hát köszi azért az eddigi infókat (!), pár napja már ebbe eléggé bele vagyok merülve hogy végre meglegyek egyszer, aztán próbálok saját kútfőből is haladni (csak néha az iránnyal bajok vannak), de kellő optimizmus nélkül ezt nem lehet csinálni.. :D
Na: vannak még itt gondok, RootBeer-en buktam a Root Cloaking Apps tesztet. A teló még mindig csupasz, alig van rajta valamai, még bele sem költöztem. Xposed-el kapcsolatban vannak még nyitott kérdéseim, azt hiszem e miatt visít a RootBeer is.
Összefoglalva eddig ott tartok hogy: S10, andoid10, twrp, magisk és SafetyNET OK.
Nem tudom kinek mennyi tapasztalata van az EdXposed keretrendszerrel, én eléggé szeretem használni főleg a Firefds és a GravityBOX modulok által nyújtott szabad paraméterezhetőségek miatt. Sajnos korábbi tapasztalataim alapján is ez néha a SafetyNET bukását okozta (néha meg bootloopot). Jelenleg a Riru-v23 a legújabb magisk modul verzió, de ezzel a legújabb EdXposed-v0.4.6.4 nem megy, mert nem látja a riru core-t. Feltettem egy régebbi riru-v21.3-at ami szépen megy a edxposed-yahfa-v0.4.6.4-el, és ezen szépen megy a gravitibox meg minden, a keretrendszer aktív. Még a SafetyNET teszteken sem bukok el, minden megy, kivéve a RootBeer jelzi hogy van valami cloaking apps a biliben. Gondolom tuti hogy a edxposed miatt van, mert előtte még nem jelzett. Githubon meg xdan olvastam hogy a magisk riru v22-től sokkal erősebben el van rejtve a modul felismerhetősége, de ehhez a verzióhoz még nincs stabil edxposed modul, csak Canary build (EdXposed-YAHFA-v0.5.0.6), ami sokaknál bug-os meg bootloopos cuccos. Még nem késő hogy kipróbáljam, de nem szívesen flashalném újra az egész telót és kezdenék előről mindent ha baj van, mert jártam már úgy hogy a twrp restore is bootloopba futott egy ilyen után.
Érdemes lenne? Vagy a RootBeer mást jelezhet? Lehet erre más megoldást keresni?

(#782) crok válasza PapG. (#781) üzenetére


crok
Topikgazda

A RootBeer csak egy tesztelő program. Ha az jelez valamit az neked jó hogy tudj róla, ha a programjaid futnak akkor örülünk, Vincent. HA úgy alakul hogy valami mégis előjönne egy appoddal na AKKOR lenne érdemes belemenned bármibe is. Addig semmi értelmét nem látom mert ami nincs elromolva nem kell megjavítani. A RootBeer a cloak app-al a Riru-t / EdExposed-ot mutatja amúgy szerintem - de a kutyát nem érdekli ha nem nézi semmi ami neked szükséges hogy fusson.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#783) PapG. válasza crok (#782) üzenetére


PapG.
tag

Igazad van, csak a kisördög bujkál bennem hogy az újabb stabil v23as riruval megy-e a vele kompatibilis béta edxposed, meg hogy frankón jó-e a twrp restore a vasamon. (mert ez azért fontos). Ezeket még kipróbálnám átköltözés előtt, utána már sokkal-sokkal körülményesebb lenne ha a szükség úgy hozná. TWRP-vel kapcsolatban kérdeznék még, a buckup menüben 14db opció ki/bekapcsolására van lehetőség, egy ilyen szituban amiben én ücsörgök backupoltam a boot, recovery, data, system image, opciókat és kihagytam a cache, system, vendor, produkt, vendor image, produkt image, dtb, dtbo, baseband, és efs opciókat. Ez így jó (elég) nekem? Vagy változtatnál valamit rajta? Amiket bejelöltem azokról tudom hogy mik meg hogy kellenek, a többiről sajnos nem egészen.. Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága. Áldott legyen az, ki az irgalmasság és a jóakarat nevében átvezeti a gyöngéket a sötétség völgyén, mert ő valóban testvérének őrizője és az elveszett gyermekek meglelője.

(#784) crok válasza PapG. (#783) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha nem bírsz a véreddel akkor persze tedd fel, próbáld ki :D
A TWRP kérdésed már nem a topik témája - a megfelelő (készülékspec.) topikban kérdezz rá de ha elfogadsz egy tanácsot akkor mindent is ments le, emergency visszaállításnál ráérsz gondolkodni mert utólag nem mókás rájönni hogy dejólettvolnaelmenteni (jó, a cache + Dalvik/ART cache nem szükséges.. a rendszer úgyis újragenerálja a Dalvik/ART tartalmát majd, a cache meg úgysincs kb. már használva semmire.. de pl. az EFS-t meg mindenképp ajánlom, abban van minden hardverazonosító és baseband beállítás és hasonlók, a vendor, product, vendor image és product image-ből én a spec. az image-eket preferálom (mert az 1:1 mentés és gyak. ugyanarról) a baseband, dtb, dtbo meg szintén visszakerül egy gyári ROM-al ha megsértenéd de eleve nem is kellene piszkálja azt úgy nagyon semmi).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#785) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Szeretnék Magiskot telepíteni, viszont nem tudom, hogy jók-e lépések és nem fogok-e vele bootloopot okozni.
Tehát adott egy Xiaomi Mi 9 Lite (M1904F3BG) nyitott bootloaderrel.
Amit szeretnék: Magiskot felrakni, hogy root jogosultságot kapjak.
Általam gondolt lépések:
1. bootolnék egy TWRP -ből (fastboot boot twrp.img)
2. mentés ebben az esetben hogyan lehetséges? Tudok minden olyan fontos dologról készíteni mentést, ha esetleg bootlooop után visszakellene állnom?
3. telepítenék Magiskot
4. ha vmi gáz van, akkor bootolás TWRP -ből, majd mentés visszatöltése

A kérdéseim: ez így megfelelő elképzelés, működhet?

Köszönöm a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#786) crok válasza pvt.peter (#785) üzenetére


crok
Topikgazda

Még TWRP se feltétlen kell ha csak Magisk-t akarsz telepíteni.

Egy általános leírás itt is található ronin79-től (tulképp az összefoglalóban levő Magisk telepítés angol leírásának boot.img patch része, magyarul). Ehhez kell a boot.img amit kiszedsz gyorsan a fastboot ROM-ból.

Menteni a boot.img-t kell max. és ha valami gond van azt kell visszaflash-elni.
Ha maradsz a TWRP-nél akkor menteni ments mindent is. Visszaállítani max. a boot-ot kell. De a Magisk uninstaller visszaállít mindent amúgy (eleve csinál mentést a boot-ról, hiszen abból csinálja a patch-elt image-et is). Egyébként igen, kb. úgy az elképzelésed jó. De szerintem volt már olyan ki tett a Pyxis-re Magisk-ot (: A saját topikban nem segítettek?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#787) pvt.peter válasza crok (#786) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ.

Megnéztem a leírást.
Akkor ezek szerint lekellene töltenem a most fent levő ROM -nak meg fastboot ROM -ot, majd ebből a boot.img -t kiszedni.
Felrakni a Magisk Managert, majd Select és Patch a boot.img -t amiből csinál egy patchelt változatot amit fel kell rakni a fastboot flash boot paranccsal.
Ha bármi gebasz van, akkor meg az eredetit visszalehet rakni ugyanezzel a fenti paranccsal.

Próbálkoztam a saját topikjában is, de a legutolsó hozzászólásomra nem jött válasz, bár szigorúan véve nem is raktam fel kérdést, csak egy megerősítést vártam volna.
A linkelt hsz -emben levő Youtube videó alatti némelyik komment eléggé érdekes számomra, nem mindenkinek sikerült a telepítés, bootloop jelentkezett, erre meg a megoldás az volt, hogy törölni kell a telót utána, mert titkosítva maradt az adott partíció :F
Na ez az amit szeretnék elkerülni.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#788) crok válasza pvt.peter (#787) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, a mostani ROM-odnak kell a boot.img-e, patch-elni majd fastboot-al flash-elni.

A nem mindenkinek sikerült az nincs egy marék bejegyzés.. azt se írja oda hogy milyen ROM milyen verziójára milyen Magisk verziót használt meg semmi egyéb körülmény.. Shady.. akármi és bármi lehetett amit elnézhettek vagy túlgondoltak vagy valami random build-et használtak valamiből, bármiből, akármiből.

"erre meg a megoldás az volt, hogy törölni kell a telót utána, mert titkosítva maradt az adott partíció :F" -- ez több sebből is vérzik.. persze hogy titkosítva maradt a /data (adott partíció más nem nagyon lehet titkosítva - ami csak azért érdekes megint mert a boot-ot kell módosítani, ritka esetben a recovery-t) mert nem is piszkál semmit ami titkosítással kapcsolatos. Persze, hogy a telefon nullára gyalulása megoldotta, hiszen a format data után nincs encrypt, első ROM boot-kor pedig a modern OS-ek titkosítják is a /data-t alapból - de kulcs meg minden ami kell akkor már az OS számára ismert.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#789) pvt.peter válasza crok (#788) üzenetére


pvt.peter
őstag

Okés, köszi a választ.
Tettem egy próbát.
Pofonegyszerűen ment minden, müxik :)

:R

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#790) pvt.peter válasza Faby (#751) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nálam is ue. a helyzet, ujjlenyomattal való belépés után egy figyelmeztető ablak, majd Tovább és mintha egy félbemaradt regisztrációt fejeznék be, aminek a végén beadja az azonosítómat.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#791) jety91


jety91
őstag

Sziasztok!

Visszaolvasva a topikot nem találtam megoldást az új OTP Bank (béta) appra hogy menjen LineageOS-en.

Ma felraktam Mi Mix2S telefonomra az official LOS 17.1-et mert elegem lett a miui bugokból. Eddig xiaomi.eu dev ROM volt fennt, ott mindenféle trükközés nélkül működött (magisk nélkül, stb).

Sorrendben ezeket csináltam ma:
Természetesen minden lépés előtt OTP app adattörlés + újratelepítés megvolt

0. LineageOS 17.1 felrak
1. OTP Bank (ez az új béta, nem a SmartBank) app felrak, indít -> Nem indul
2. Magisk felrak
a, magisk hide be, app elrejtve -> Nem indul
b, hide magisk manager, mondván hátha nézi hogy fel van-e rakva -> Nem indul
3. Island felrak, munkaprofil beállít, app beállít -> Nem indul

RootBeer Sample app-ban minden pipa, illetve safetycheck is pipa.
Ötletem még annyi lenne, hogy a Magisk props config-al játszanom kéne, de itt nem akarok nagyon semmit elrontani, így egyelőre megálltam.

Van valaki akinek sikerült működésre bírnia? Ha igen, akkor miket állított ott a props config-al?

[ Szerkesztve ]

(#792) crok válasza jety91 (#791) üzenetére


crok
Topikgazda

"0. LineageOS 17.1 felrak
1. OTP Bank (ez az új béta, nem a SmartBank) app felrak, indít -> Nem indul"
Na a gond már itt kezdődik, és jó lenne tudni mit dob ki Magisk nélkül a ROM a getprop ro.build.fingerprint parancs, hogy van-e trükközés a ROM-ban. Ha a ROM önmagában SE megy akkor Magisk trükközéssel se garantált, én eleve írnék az XDA topikjába hogy mi a helyzet.. Lineage-en banki appoknak menni kellene trükközgetés nélkül is, pl. a régebbi Redmi Note 4X-em official 17.1-e de még az unofficial 17.1-ek és 18.x-ek is mennek.

Elrontani semmit se tudsz a props-al, rossz esetben fogod és a props-ban csinálsz egy reset-et a modul beállításaira, rosszabb esetben letiltod vagy eleve törlöd a modult és kalap.. Amit én csinálnék még most: Összefoglaló -> Gyorstalpaló -> a 0, 1 és 2 már megvolt ha jól értelek de akkor most jöhet a 3. pont: a props-ban 2-es pont és válassz ki egy olyan készüléket ami közel áll, mittudomain' egy Redmi Note 4X (Mido) vagy valami Pixel.. ha ez nem akkor kapcsold ki ezt és props-ban az 1. menüpont alatt válaszd ki a saját készüléked hogy állítsa be a gyári ROM fingerprint-jét valahogy így. De mindenképp nézd meg mit monda a készülék egy Magisk uninstall zip flash után magáról úgy natúr.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#793) jety91 válasza crok (#792) üzenetére


jety91
őstag

Fingerprint átírás kellett hozzá... Köszi szépen a segítséget! :R

Ha mindent így hagyok és letörlöm a magisk-ot, marad a beállítás? root-ra alapvetően nincs szükségem, így ha nem muszáj nem szenvedek vele, főleg majd a frissítésekkor

[ Szerkesztve ]

(#794) crok válasza jety91 (#793) üzenetére


crok
Topikgazda

"Ha mindent így hagyok és letörlöm a magisk-ot".. éééés itt vesztetted el mindazt amit eddig csináltál.. a Magisk által állítottál be mindent ami miatt a ROM "magától" nem ment át.. Ne adj root jogot semminek és kész is vagy (esetleg magát a Manager-t töröld.. de azt nem ajánlom, mert a MagiskHidePropsconfig modult időnként nem árt frissíteni, amit meg a Manager-ből kell úgyis). Frissítéskor meg nem lesz semmi extra.. a LOS-ban van Addon.d támogatás így a frissítés zip flash-elését túléli majd a Magisk mert felmegy majd a flash-elés végén magától. Akkor inkább írd le a gondod és a "megoldásod" a LOS device maintainer-nek XDA-n és kérd meg hogy lehetőleg javítsa a dolgot - és utána elfelejtheted a Magisk-t.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#795) jety91 válasza crok (#794) üzenetére


jety91
őstag

Köszi, így lesz :R

(#798) crok válasza crok (#693) üzenetére


crok
Topikgazda

Magisk és Magisk Manager frissítés:

Magisk v21.2 -- changelog:
[MagiskInit] Detect 2SI after mounting system_root on legacy SAR devices
[General] Make sure post-fs-data scripts cannot block more than 35 seconds
[General] Fix the magisk --install-module command
[General] Trim Windows newline when reading files
[General] Directly log to file to prevent logcat weirdness
[MagiskBoot] Fix header dump/load for header v3 images

Magisk Manager v8.0.4 -- changelog:
A lot of stability changes and minor bug fixes
Collect device properties, app logcat, and Magisk logs when saving logs in the logs menu

Olyan nagyon nem hoz újat a konyhára, inkább annak segít akinek eddig egyáltalán nem akart felmenni / bootloopolt (pl. a SAR-os javítás).

Ja igen: a Magisk stabil ág főverziója még mindig a 20.4, a 21.2 a beta channel-en ment ki csak. A Manager frissítés viszont mind a stabil mind a beta channel-en kiment.
stable channel json
beta channel json

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#799) Trailblazer válasza crok (#798) üzenetére


Trailblazer
addikt

Itt ugye volt korábban szó az Android 11-re épülő Evo X rom kapcsolatáról a Magiskkel, mert ezután bevett megoldás lett a 20422-es verzió, majd rögtön utána a 21.1-es felrakása. No viszont most ez vajon módosul-e az új verzióval, tehát nem kell eme két lépéssel szórakozni?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#800) Trailblazer válasza Trailblazer (#799) üzenetére


Trailblazer
addikt

Na tehát mivel utóbbi kérdésre nem kaptam választ, ezért kipróbáltam: immár nem kell a debugos Magisk az Android 11-hez, mehet közvetlenül a 21.2.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.