Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) janakbacsi válasza crok (#649) üzenetére


janakbacsi
őstag

megcsináltam, de sajnos ugyanúgy failed.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#652) crok válasza janakbacsi (#651) üzenetére


crok
Topikgazda

Telefon / ROM? A ROM Magisk nelkul alapbol, Magisk uninstaller es Magisk eltavolitassal se megy at?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#653) janakbacsi válasza crok (#652) üzenetére


janakbacsi
őstag

azt nem tudom, hogy magisk nélkül hogyan kell megnézni, hogy átmegy e.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#654) crok válasza janakbacsi (#653) üzenetére


crok
Topikgazda

Ugy hogy eltavolitod (Magisk uninstaller zip) de a Xiaomi.EU ROM-okkal mostanaban voltak ctsProfile gondok... van frissebb ROM?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#655) janakbacsi válasza crok (#654) üzenetére


janakbacsi
őstag

nem tudom. szerintem nincs frissebb. eltávolítottam a magisket twrp-ben unroot paranccsal. magisk nélkül sem jó. egyébként ez mennyire jelent problémát? banki alkalmazások nem fognak menni például?

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#656) crok válasza janakbacsi (#655) üzenetére


crok
Topikgazda

Flasheld a Magisk uninstallert (harmadjara irom).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#657) janakbacsi válasza crok (#656) üzenetére


janakbacsi
őstag

úgy csináljam, ahogy itt le van írva? [link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#658) zsola400


zsola400
aktív tag

crok, nekem ezt válaszolták a MiuiMix dev. erről tudsz valamit?
Don't worry for cts, google didn't using anymore for the moment so if pass or don't pass nothing change

(#659) janakbacsi válasza crok (#656) üzenetére


janakbacsi
őstag

flasheltem. failed így is.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#660) crok válasza zsola400 (#658) üzenetére


crok
Topikgazda

Ilyenről egyáltalán nem tudok, persze lehet én tudom rosszul, de a SafetyNet check egyik alapja még mindig a CTS. Ha mindegy lenne hogy fail.. akkor nem rinyálna az appod hogy SafetyNet fail. Rootbeer-el néztétek mi a helyzet?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#661) crok válasza janakbacsi (#659) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor ott abban a ROM-ban még mindig van zűr, az egy augusztusi ROM, szeptember végén volt javítás erre a fajta hibára csak gondolom mivel a ROM MIXM (global) alapú és azóta nem volt ROM update a Xiaomi-tól így ők se adtak ki update-et, ezért nincs még javítva ami más készülékek ROM-jában már javítva van. Szerintem nem a Magisk lesz a gondod ha a ROM Magisk nélkül is elhasal.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#662) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Mi 9T Pro-n használt Evolution X-emet frissítettem ma Android 11-re (a /data partíció maradt természetesen). Mint kiderült, canary Magiskból sem mindegy, melyik van felrakva, mert a 21005-ös verziószámú legutolsó nem jó. (Bootloop, fastboot módba átdobás az eredmény.) 20422 kell.

Ezt csak itt hagyom lábjegyzetként, hátha más szintén szenved ezzel.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#663) zsola400 válasza crok (#660) üzenetére


zsola400
aktív tag

Végül sikerült, Buildprop editor-ban átneveztem a készülék nevét Mi9lite > pyxis és így már átmegy az ellenőrzésen, Rootbeer, Mekis app is elindult.

Egy valamit nem sikerül megoldani kb. fél éve a GooglePay-be nem sikerül az érintéses fizetés beállítása, pedig előtte hónapokig hibátlanul tudtam vele fizetni (root, dev.rom már akkor is volt) a tippem az, hogy most már figyeli a nyitott bl-t.

(#664) crok válasza zsola400 (#663) üzenetére


crok
Topikgazda

Hmm.. érdekes.. a HidePropsConfig-al ha átállítottad a telefon típusát azzal nem ment? Nekem eddig 100% mindig elég volt. Nagyon fura, mert eddig már az is elég volt ha nem egyezett, már akkor is csak basic attestation volt mert fallback-re ment a SafetyNet - a CTS nem használata meg teljesen ismeretlen a számomra, erről szerintem topjohnwu és sokan mások is írtak volna :\

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#665) Trailblazer válasza zsola400 (#663) üzenetére


Trailblazer
addikt

Google Pay-t próbáltam én is megoldani, szintén nem engedi beállítani az érintéses fizetést, mindig hibát jelez. Ismerős szintén nyitott bl-es, rootolt, Magisk Hide-olt OnePlus 5T-jével minden rendben.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#666) kanyi51 válasza Trailblazer (#665) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nekem a note 9 pron "csak " nyitott BL volt és már nem engedte a Gpay az éritéses fizetést. BL bezár és megjavult.

[ Szerkesztve ]

(#667) Trailblazer válasza kanyi51 (#666) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tehát OP oké, Xiaomi nyemte. Értem, de mégse értem.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#668) zsola400 válasza crok (#664) üzenetére


zsola400
aktív tag

Buildprop edit jutott előbb eszembe, de kipróbáltam a HidePropsConfig-ot is ha Mi9-re állítom azzal is átmegy.

(#669) p5quser válasza crok (#644) üzenetére


p5quser
tag

Üdv ismét!
Még nem engedtem el. :)
Volt egy kis időm reszelgetni a modult. Időközben több file is szükségessé vált a cserére. A gond az, hogy ezek nem a system-ben vannak, hanem az /odm partíción.
Ezt találtam róla. "Method B".
Ezt hogyan, hová?
Előre is köszi!

(#670) crok válasza p5quser (#669) üzenetére


crok
Topikgazda

Típusismeretem sajnos nincs, a problémád se tudom hogy mi egyáltalán, szóval nem tudom megmondani hogy a teljes könyvtárcserés módszer pl. nem-e okoz bootloop-ot vagy nem-e akasztja-e meg a boot-olás folyamatát teljesen. Csak saját felelősségre.

Nos, igen, ez egy régi poszt, egy régi "template"-hez van még írva és amit említ az meg egy erősen custom megoldás: a Magisk alapból csak a /system, /vendor és /product partíciók tartalmával foglalkozik, csak ezek "módosítására" van előre megírt mód (nem csak a mount-olás a lényeg hanem a SEPolicy rule-ok pl..). Innentől lefelé csak az ötletelésem van a linkelt poszt alapján mert kipróbálni készüléken nem tudom (linux-on teszteltem csak).

Szóval amivel próbálkozhatsz (ha nem akarod eleve módosítani a /odm-et.. nem lehet?) hogy megpróbálod a linkelt poszt módszerét használni az újabb Magiskban: a modul gyökerébe bemásolod mondjuk az odm könyvtárba a file-okat és csinálsz egy post-fs-data.sh file-t a modul gyökerében, majd ebbe egyesével beleteszed a file-okat amiket cserélni akarsz az alábbiak szerint (vagy a teljes könyvtárat..):

#!/system/bin/sh
mount -o bind $MODDIR/odm/[elérési út/file_amit_cserélnél] /odm/[elérési út/file_amit_cserélnél]
..és ezt a második sort ugye annyiszor és úgy átírva ahány file-t cserélni akarsz.
Azért írtam hogy cserélni mert ez csak akkor megy ha a file egyébként létezik,
különben hibát fog dobni hogy nem létezik a mount point.

Egy másik megközelítés lehet a teljes könyvtár / partíció tartalmának lecserélése:
#!/system/bin/sh
mount -o bind $MODDIR/odm /odm
..csak ekkor a modulba a teljes, komplett és helyes tartalmú /odm tartalma bele kell kerüljön (az eredeti tartalom meg amit módosítottál).

Ha nem is a helyes megoldás de hátha segít..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#671) p5quser válasza crok (#670) üzenetére


p5quser
tag

Üdv!
Köszi a választ!
Sajnos nincs elég skillem a huawei agymenéses EROFS fájlrendszerének módosításához. Konvertálni, mountolni tudom linuxon az odm.img-t, de csak látom a fájlokat és a mappákat, kimásolni, megjeleníteni nem tudom őket. Így bukta a custom odm képfájl.
Viszont a magiskban sem sikerül. Feldobtam drive-ba a logot és a modult. Ha lesz némi maradásod, megteszed hogy ránézel? Csak az odm partícióval van nyűgje. Pontosabban; le se kulázza, még a logban sincs róla semmi.
Köszönöm az eddigieket is! :R

(#672) crok válasza p5quser (#671) üzenetére


crok
Topikgazda

Valami template-et használsz te is.. vagy honnan van összeollózva a modul? Nem értem miért.. se a common könyvtár és a komplett tartalma se a config.sh már vagy 2 éve nincs használatban de mindegy mert amúgy is rosszul volt kitöltve (pl. helytelen a MODID) meg látom a négy file-t amit be akartál húzatni vele - nincs értelme, a modul zip gyökerének system mappájában ha könyvtárhelyesen vannak a file-ok akkor magától megcsinálja a Magisk.. a guide-ban ott van a szükséges könyvtár- és filestruktúra, nem értem miért térsz el az official guide-tól. A post-fs-data.sh-ban is látom a kommenteket, az egy ezer éves template-ből való, talán azt használtad, valami régi 14.x vagy 15.x template-et. Annál már az is jobb ha a Zackptg5 félét használod de szerintem az is bőven ágyúval verébre.

Aztán a log.. a modulban 4 db XML-t látok, a logban meg 168-at meg egy version.txt-t, valami nem kerek, a log szerintem nem akkorról van amikor a feltöltött modult tesztelted. A log-ban látszik hogy lefut a post-fs-data.sh script mert benne van hogy vowifi_p10: exec [post-fs-data.sh] és nincs hiba hogy ne tudta volna végrehajtani / futtatni a script-et de ez csak a Magisk log.. ez csak azt mutatja ami a Magisk-ra vonatkozik, az hogy mi futott le a post-fs-data.sh-n belül az a te dolgod. Ennél többet a dmesg vagy a logcat tudna mondani hogy valójában sikerült-e a mount bind. Ellenőrizd egy root-ot használni képes file manager-el hogy a file-ok a /odm-en tartalomra azok-e mint amit ott akarsz látni. Aztán megpróbálhatod kézzel mount-olni a file-okat hogy lásd van-e hibaüzenet: mondjuk sorban add ki a parancsokat amik a post-fs-data.sh-n belül vannak, például a BASE.XML-t valahogy így nézd meg (feltételezve hogy a modulod amúgy intallálva van):
su
mount -o bind /data/adb/modules/vowifi_p10/odm/hw_odm/BASE.xml /odm/hw_odm/BASE.xml
Vagy futtasd le a teljes post-fs-data.sh file-t:
su
sh /data/adb/modules/vowifi_p10/post-fs-data.sh
Aztán a hibaüzenetek (ha vannak) megmutathatják mi lehet a gond, ha van gond.
Lehet a moutn ment de file-od tartalma rossz és azért nem megy amit akarsz.
Ez amit csinálni akarsz egy teljesen custom valami, erre nincs a Magisk-ban beépített funkció, ezt neked kell megírnod / odareszelned ha egyáltalán lehet így.

EROFS: csak gyors utánaolvasással mondom hogy módosítani közvetlen nem lehet. Mount-olod, kiszedsz mindent, átírod amit akarsz, mkfs.erofs-el meg csinálsz belőle új img-t és flash-eled. AUR-ban Arch-ra (nekem Manjaro-ra) van erofs-utils csomag, szóval nem elveszett dolog és nem kell feltétlen kézzel se forgatnod - de ez már vastagon nagyon nem a Magisk topik témája.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#673) p5quser válasza crok (#672) üzenetére


p5quser
tag

Kár tagadnom, copy-paste guy vagyok. :)
Valóban lecseréli az odm fájlokat is, csak nincs a logban. Leellenőrizetem filekezelőben, már a fájlok dátumán látszott hogy cserélte, de összehasonlítva is. Tehát működik a modul 100%-ban, a fájlok nem stimmelnek. A log ugyanarról a modulról van, én nem akadtam fel rajta hogy végigment az egész mappán.
Igazából fél a siker, a volte működik digi kártyával, a fontosabb vowifi nem. Kutatok tovább a helyes fájlok után.
Nagyon köszönöm a türelmed, a magisk része letudva részemről. :R
Látom az Android szakmai topikot is Te egyengeted.....
:DD

(#674) crok válasza p5quser (#673) üzenetére


crok
Topikgazda

(Igen, az Android szakmait meg az Android Alkalmazásokat is egyengetem, meg van még pár topik :D) De akkor legalább bebizonyosodott hogy a módszer maga telefonon is működik, végtére is a Magisk ugyanezt csinálja csak szabályok szerint, automatizálva (linux-on pl. rendszeresen használom ezt a módszert, ott ez sose volt probléma, ezért is gondoltam hogy tulképp' mennie kellene itt is, miért ne menne..?). Sok sikert a file-ok kutatásához, mostmár legalább nem nagy dolog egy-egy file csere kipróbálása :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#675) gabro0


gabro0
őstag

Érdekes problémával jövök. Pixel 2 XL-en Android 10 alatt használtam a rootot, amikor jött az Android 11 frissítés. Elméletileg amikor a Magisk fent van, nem működik az OTA frissítés közvetlenül a telefonról. Gyakorlatban is többször próbáltam, egyszer sem sikerült, tehát rég elkönyveltem ehhez mindig számítógép kell majd.

Szóval amikor megjött a 11-es frissítés gondoltam rápróbálok megint, csak poénból, úgyse fog működni. Ennél nagyobbat nem tévedhettem volna. Gép nélkül, rootolt telefonnal tudtam Android 10->11 OTA frissítést végrehajtani. Ekkor telepítve volt a Vanced, de valami be volt ragadva, már 10-en is (nem tudtam rendesen eltávolítani).

A frissítés minden gond nélkül lezajlott, persze eltűnt a Magisk, ahogy szokta. Gondoltam szokás szerint újratelepítem, de ennek már 2 hónapja. Kipróbáltam mindent, majdnem brickeltem 3x a telót, mégsem megy.

Egy ötletem maradt még factory img flash előtt, megpróbálom a -w (wipe) kapcsoló nélkül. Tudja valaki mi a különbség az OTA sideload és e között? Persze ha van ötlet hogyan tudnám teljes törlés nélkül életre kelteni a Magiskot, azt is szívesen fogadom :)

(#676) crok válasza gabro0 (#675) üzenetére


crok
Topikgazda

Este ranezek gepkozelben.. de addig is: nyilvan OTA utan nem marad meg a Magisk, hiszen az OTA ROM-ban levo kernel felulirja a regi, Magisk-patkolt kernelt es nincs addon.d vagy egyeb OTA survival support sem a gyari ROM-ban.

A Magisk-re: az OTA ROM-bol kiszedett kernel image-et megpatkolod a Magisk Manager-el aztan fastboot-al visszaflash-eled, az ugy miert nem jo?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#677) crok válasza gabro0 (#675) üzenetére


crok
Topikgazda

A factory image flash -w nélkül gyak. ugyanaz mint egy adb sideload zip.

Az image-ek itt megtalálhatók hozzá, nem? Zip-ből boot.img-t kiszeded és már lehet patch-elni a Manager-el, utána PC-vel flash-elni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#678) gabro0 válasza crok (#676) üzenetére


gabro0
őstag

Nem tudom, működnie kellene. Ha így csinálom, akkor:
- bootolás elején a Google logónál kifagy és itt bootloopol vagy
- életbe lép a bootloop protection és fastbootba lép vagy
- egyik se és a unlocked bootloader figyelmeztetőüzi loopol be...

Teljesen véletlenszerű éppen melyik következik be. Innen csak úgy tudtam menteni a téglásítástól, hogy TWRP-t bootoltam és toltam rá egy OTA sideloadot. De ez se úgy ment hogy flashboot boot twrp.img és csókolom... hajajj. 5-6x meg kellett próbálnom mire sikerült csak a TWRP-t bootolni, mert becrashelt.

Majdnem 2 éves a telefon, ha nincs Magisk, minden jól működik.

#677 crok: Köszi, ettől tartottam (sejtettem). Nem látok más lehetőséget, mint újraflashelni az egészet :/

[ Szerkesztve ]

(#679) crok válasza gabro0 (#678) üzenetére


crok
Topikgazda

A Magisk-nek meg a TWRP-nek meg a fastboot / adb módnak egymáshoz semmi köze nincs, ez biztos. Ha enyém lenne én először (ha már van TWRP úgyis) flash-elném a Magisk uninstaller ZIP-et, ezzel legyalulna mindent ami Magisk volt, csak ezután kellene egy ROM flash wipe nélkül mert az uninstaller a Magisk flash-elésnél készült boot.img backup-ot vissza fogja tenni, ami ugye most nálad a régi ROM kernelét tartalmazza. Viszont legalább teljesen kipucol mindent is és lehet tisztán, elölről kezdeni. Ha nem akkor factory image-t tennék fel és kezdeném az egészet elölről, format data-stól mindenestől, mindenből a legfrissebb verzióval (igen, adb-t is kell frissíteni időnként, TWRP-t se megszokásból flash-elj, Magisk remélem a legfrissebb verziók egyike - a Pixel 2 XL XDA cikkek szerint vagy 2 éve kell menjen Magisk-el). Bármit csinálsz előbb a működő rendszerről csinálnék egy backup-ot..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#680) gabro0 válasza crok (#679) üzenetére


gabro0
őstag

Tudom a különbségeket, nem ma kezdtem :)

A TWRP van is, meg nincs is. Egyelőre nem támogatja semelyik készüléken az Android 11-et, jelenleg nem tudja a 11 titkosítását feloldani. Így kiesett a backup és az Magisk uninstaller is.

Arra gondolok az lehet a baja, hogy a régi vanced valahol ott maradt, csak ugye nincs root, így eltávolítani se tudom kézzel. GitHubon írták, hogy inkompatibilis modul okozhat ilyet.

Ja és az a slusszpoén, hogy amikor bootloopol patchelt boot img-vel, akkor gondolná az ember, csak visszaflashelem a gyári boot.img-t és megjavul, nem? Lehet, de esetemben nem.
Tehát ha nem indul el a TWRP (benne az adb), akkor tégla a telefon. A/B partíciós a Pixel, de emiatt ez most nem segítség.

[ Szerkesztve ]

(#681) gabro0


gabro0
őstag

Na megcsináltam a gyári képfájl flasht. Még semmit nem állítottam, csak a Google profilomat lőttem be, meg frissítettem az alkalmazásokat. Rakom fel a Magisk Managert, ránézek a SafetyNet-re: ctsProfile: ⛔
Ennek mi lehet az oka? Nyitott BL? Nem értem, mert eddig is nyitva volt és átment a teszten, bár nem mindig. (20 órával ezelőtti .apk-t használok a GitHub-ról.)

[ Szerkesztve ]

(#682) gabro0 válasza gabro0 (#681) üzenetére


gabro0
őstag

Úgy tűnik feleslegesen csináltam az egészet. Gyári visszaállítás után se működik :((
Android Debug Bridge version 1.0.41
Version 30.0.5-6877874
fastboot version 30.0.5-6877874

Felraktam a gyári képfájlt flash-all.bat-al és ugyanúgy a boot logónál behal és visszajön a bootloader. Szerencsére csak bootoltam, így nincs gond, de Magisk sincs.
Tényleg ellőttem az összes puskaport, semmi ötletem mi a baja.

(#683) crok válasza gabro0 (#682) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudom miért kérdezted akkor hogy mi a különbség ha tudod.

A ctsProfile fail nálad szerintem a nyitott bootloader miatt lesz már csak önmagában, ezt megoldaná a Magisk ha felmenne.. Ha visszaolvasol az elmúlt fél évben "bekeményített" a Google SafetyNet ügyeben. A RootBeer tudna még esetleg többet mondani talán.

A Magisk Manager-re és a patch-elésre az jutott eszembe amit itt írt Trailblazer, hogy neki a 20422-es Magisk-al sikerült úgy feltolnia a Magisk-et hogy ne legyen bootloop a vége, igaz másik készülék de Android 11 (EvoX ROM). Esetleg az abban levő Manager-el patch-eld meg a boot.img-t. Az kb ez a Magisk relaese és ez a Magisk Manager. Ezerint a 8.0.2-vel is megy - de indiai.

..De akkor most jól értem hogy úgy se stabil a készüléked, hogy flash-all.bat-al feltoltál egy sima rendszert minden nélkül de így is megáll a boot logónál és visszatér a bootloader-be? Mert ha ez így van nem vagyok benne biztos hogy ez nem hardver probléma. Még arra tudok esetleg tippelni hogy nem sikerül mount-olnia a rendszerednek a /data-t, azért tér vissza a bootloader-be.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#684) gabro0 válasza crok (#683) üzenetére


gabro0
őstag

Valamit összekevertél :) Azt nem tudtam az OTA sideload és a factory flash között van-e különbség:
"Tudja valaki mi a különbség az OTA sideload és e között?"

amire válaszoltál és meg is köszöntem:
"A factory image flash -w nélkül gyak. ugyanaz mint egy adb sideload zip."
"Köszi, ettől tartottam (sejtettem)."

majd írtad ezt:
"A Magisk-nek meg a TWRP-nek meg a fastboot / adb módnak egymáshoz semmi köze nincs, ez biztos."
Erre írtam tudom mik ezek. Bocs a spamért, de ezt rendbe akartam tenni :R

Köszi, megpróbálom ezt a 20422-es verziót, feltéve ha megtalálom.

Az indiai tutorial... inidiai :) A szerzőtől kommentben: "Unfortunately, I don’t own a Pixel 2, but I have tried this method on Pixel 4A and it worked without any issue."

Nem fogalmaztam érthetően, a hardverrel semmi gond. Lépésenként amit csináltam:
1. flash-all.bat
2. Google bejelentkezés
3. gyári appok frissítése
4. canary Magisk Manager letölt, gyári boot.img patch canary Magisk-al
5. fatboot boot magisk_patched.img

Ekkor a Google logó (=boot képernyő) háttere fehér és visszalép a bootloaderbe. Mivel nem flasheltem, így nincs gond. Akkor volna gáz, ha az 5. pontban flashelek, mert akkor bootloopol, ahogy ebben a hozzászólásban írtam.

Azért hangsúlyozom a fehér hátteret, mert az az alapértelmezett, de én sötét témára állítottam és ilyenkor a háttér is követi a téma beállítását. Arra gyanakszom, nem tudja olvasni a rendszert, azért hal be és azért fehér a háttér is.

(#685) Trailblazer válasza crok (#683) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azóta visszaraktam OrangeFox recovery backupból az Android 10 alapú Evo X-et, mert a 11-re épülő erősen "tartalomhiányos", üres (nincs "Evolver" menüpont a mindenféle földi jósággal) még, és a fejlesztő bizony nem kapkodja el a frissítést. Ettől függetlenül a fenti áll, van erről is egy backupom. Amint kezd kiforrni, visszatérek rá.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#686) Faby


Faby
senior tag

Elsősorban crok segítségére lenne szükségem, de ha más tud, az is ok.
Redmi Note 4, xiaomi.eu rom (10.2.2.2, az utolsó erre a telóra), Magisk 20.4 (latest)
Két alkalmazással van gondom, a PayPal pofázik, hogy fizetési kockázatot észlelt, folytatás-ra nyomva megy minden.
A másik, a CIB mobilalkalmazása, eddig ment rendesen, de most frissítés után ez is szól, hogy rootolt az eszköz. Az üzenetet leokézva persze megy, csak zavar, hogy eddig nem pofázott.
Magisk Hide természetesen bekapcsolva mindkettőre, Magisk app átnevezve, systemless host bekapcsolva.
Mit lehet még tenni?
Safetynet check átmegy.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#687) crok válasza Faby (#686) üzenetére


crok
Topikgazda

Osszefoglalo, gyorstalpalo, magiskhideprops config modul?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#688) g_g_g válasza Faby (#686) üzenetére


g_g_g
őstag

Én is nagyon sokat kínlódtam CIB bank alkalmazással de ezekkel a verziókkal megy rendben.


"Magisk Hide természetesen bekapcsolva mindkettőre, Magisk app átnevezve, systemless host bekapcsolva."
Ezek nálam is így vannak beállítva.

(#689) Faby válasza crok (#687) üzenetére


Faby
senior tag

Délután megpróbálom, bár ha jól értelmezem, az arra van, hogy régebbinek hazudja a készüléket, viszont a Redmi Note4 Mido sztem elég régi.
Az a helyzet, hogy eddig a CIB alkalmazás ok volt, csak a legutóbbi frissítés után kezdett el hepciáskodni, valszeg ők újítottak valamit.

#688g_g_g
Verziók stimmelnek, egyedüli difi, hogy nálam a SAR mellett no van.
A tegnapi frissítést feltetted, és úgyis jó?
Nálam utána kezdett pofázni.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#690) crok válasza Faby (#689) üzenetére


crok
Topikgazda

Azért olvasd végig a gyorstalpalót, mert van még más is amit nézhetnek az appok, nem csak a konkrét root-ra mondják ma már hogy root-olt / módosított rendszer. Egyékbént ha valami nem OK egy frissítéssel akkor vissza is lehet menni régebbir verzióra, Magisk-ból és Magisk Manager-ből is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#691) Trailblazer válasza crok (#690) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ahogy szerintem a Google Pay-en ezért nem sikerül aktiválni az NFC-vel való fizetést a telómon (Xiaomi Mi 9T Pro), mert valahogy látja, hogy nyitott a BL. Ismerős OnePlus 5T-jén tökéletesen működik ugyanez.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#692) crok válasza Trailblazer (#691) üzenetére


crok
Topikgazda

A OnePlus amúgy is egy speshal eset, ugye volt nekik egy nem kis problémájuk a kulcskezeléssel és kompletten vissza kellett vonni egy SafetyNet change-et mert olyan jól sikerült implementálni a OnePlus-ban a kulcskezelést hogy zárt BL-el se mentek át annak ellenére hogy certified volt a készülék.. elvileg.. MagiskHidePropsConfig-al ha a menüben a force basic key attestation-t választod - és nem csak simán átírod a telefon típusát - akkor hozzáigazít egy marék egyéb prop-ot is a kulcshoz, mint pl. security patch dátum.. úgy biztosabban átmegy a készülék.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#693) crok


crok
Topikgazda

Közben: Magisk és Magisk Manager frissítés:

Magisk v21.1 - Changelog:
[MagiskBoot] Support boot header v3 (Pixel 5 and 4a 5G)
[MagiskBoot] Distinguish lz4_lg and lz4_legacy (Pixel 5 and 4a 5G)
[MagiskBoot] Support vendor boot images (for dev, not relevant for Magisk installation)
[MagiskInit] Support kernel cmdline androidboot.fstab_suffix
[MagiskInit] Support kernel initialized dm-verity on legacy SAR
[General] Significantly broaden sepolicy.rule compatibility
[General] Add Magisk binaries to PATH when executing boot scripts
[General] Update --remove-modules command implementation
[General] Make Magisk properly survive after factory reset on Android 11
[MagiskSU] Add APEX package com.android.i18n to LD_LIBRARY_PATH when linking libsqlite.so
[MagiskHide] Support hiding apps installed in secondary users (e.g. work profile)
[MagiskHide] Make zygote detection more robust

Magisk Manager v8.0.3 - Changelog:
Switch to the new Magisk Module Repo setup in preparation to allow 3rd party repos
Add tapjacking protection on Superuser request dialog
Stability changes and bug fixes

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#694) lovi27 válasza Faby (#689) üzenetére


lovi27
addikt

A SAR miatt ne izgasd magad. Nálam is No-t mutat, ennek ellenére nem óbégat a CIB.
Tegnap frissült, de működik szó nélkül.

crock
Néha előre is érdemes nézelődni, nem csak visszafele. Emlékezhetsz, a másik topikban volt akinek a Total Commander új, béta verziója oldotta meg a problémáját.

Kiderült hogyan került a Magisk v21.0 a mobilomra. A ROM-ba volt becsomagolva és annak a frissítésekor. Mivel hibátlanul működik igazolta a ROM készítőjének döntését.

(#695) crok válasza lovi27 (#694) üzenetére


crok
Topikgazda

Szuper hogy megy akkor.. és hogy meglett hogy került fel.

És érdemes visszafelé is nézelődni, nem is arra válaszoltam a frissítés hsz-el. Pl. pont a Faby esetében is használt Mido sok custom ROM-jánál (jellemzően portolt ROM-oknál) pl. eleve a v20.3-at ajánlják, még csak nem is a v20.4-et. A MagiskHidePropsConfig a force basic attestation-höz is "régi", még 100% nem hardware attestation-el szállított készülékek prop-jait használja arra hogy kényszerítse ki a basic-et.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#696) Trailblazer válasza crok (#692) üzenetére


Trailblazer
addikt

Na erről jó lenne bővebben is tudni. Lépésről lépésre mit is mókoljak a MagiskHidePropsConfigban? Egyáltalán milyen készülék emulációját érdemes választani, minek higgye magát a telefon?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#697) crok válasza Trailblazer (#696) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglaló -> gyorstalpaló -> 3-as pont

Igazából nem csak az a lényeg hogy melyik készülék, igazából ami mögötte van: nem csak a készülék típust állítja be hanem a készülék gyári ROM-jához megfelelő egyéb információkat is, mint pl. név sztringek, security patch verzió sztring, etc, a dokumentációja tartalmazza a teljes listát. Hogy melyiket érdemes választani.. igazából a saját készülékedét is választhatod mert akkor a típus marad de ugye ha custom ROM-od van (Mi 9T + EvoX Android 11?) akkor jól jöhet ha azt hiszi hogy a gyári ROM van fent.. de próbálhatsz Pixel-eket is.. vagy egyszerűen csak régebbi készülékeket. Erre nem ismerek leírást hogy melyiket érdemes - ezen a kettőn kívül, ha csak a root rejtés a cél.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#698) Trailblazer válasza crok (#697) üzenetére


Trailblazer
addikt

BL rejtés a cél...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#699) crok válasza Trailblazer (#698) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez ennél 100x összetettebb a megfelelés..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#700) Trailblazer válasza crok (#699) üzenetére


Trailblazer
addikt

Basic key attestation default egy MI 3W opciót kínált fel, ez aktív most, viszont a Google Pay nyomora nem múlt ettől el. ("Nem lehet érintéses fizetésre beállítani ezt a kártyát" - a dolgot bonyolítja, hogy ez egy virtuális Curve kártya - de ismerősnek ezzel is megy az említett OnePlus-on.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.