Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) crok válasza aRm1n (#1050) üzenetére


crok
Topikgazda

"friss telepítés után és root előtt sem indult el" - nem önmagában a Magisk lesz annak a baja. De legalább az API error miatt dobd fel inkább a Canary-t mert abban legalább az javítva lett.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1052) aRm1n válasza crok (#1051) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Köszi! Ránézek! De vajon akkor miből jön rá...?

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#1053) crok válasza aRm1n (#1052) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglalóban is írtam pár dolgot amihez nem kell Magisk mégis biztosra vehető hogy van, vagy legalábbis kompromittálható a rendszer mert nyitott a BL.. pl. TWRP könyvtár.. minek lenne TWRP könyvtár a belső tárhelyen ha nincs nyitott BL és nincs TWRP..? Minek van feltelepítve olyan app ami csak root-al fut rendesen (Titanium Backup, kernel manager..) ha nincs root..? Érted.. már most az appok se azt szokták írni, hogy root van hanem hogy módosított rendszer van..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1054) aRm1n válasza crok (#1053) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Köszi! Egy könyvtár átnevezés megoldhatja vajon ezt a problémát...? :F

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#1055) crok válasza aRm1n (#1054) üzenetére


crok
Topikgazda

Volt app aminel megoldotta.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1056) mobilizmo válasza crok (#1055) üzenetére


mobilizmo
addikt

Jól gondolom, amelyik banki appnál ez megoldja a problémát, azt a bankot inkább kerüljük? :)

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1057) crok válasza mobilizmo (#1056) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem fogok hazudni szoval igen :D De a forditott logika nem rossz.. foleg ha annyit mond csak az app hogy "modositott rendszer" vagy valami mas semmitmondo uzenetet..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1058) aRm1n válasza crok (#1053) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Végül sikerült mezőnyből megoldani, kiderült, hogy a Magisk volt rosszul hideolva. Mint kiderült, nem lehet akárminek elnevezni, mert nem megfelelő név esetén hibaüzenet nélkül nem nevezi át magát. Most működik az OTP! :DD

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#1059) crok válasza aRm1n (#1058) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor mi volt a "nem megfelelő név"? :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1060) mobilizmo válasza crok (#1059) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az enyémet Virágbolt-nak hívják.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1061) crok válasza mobilizmo (#1060) üzenetére


crok
Topikgazda

De az megfelelő ha nálad az működik :D az érdekelne mi nem volt megfelelő, hátha rájövünk miért.. akkor azt akár le lehetne adni hibára / betenném az összefoglalóba..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1062) aRm1n válasza crok (#1061) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Hű... asszem VarazsDoboz...?

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#1063) lovi27 válasza crok (#1061) üzenetére


lovi27
addikt

Nem kell sietned, user error lesz: 1 - 2 - 3

(#1064) dzsordzs69 válasza lovi27 (#1063) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Nekem a rootbeer 5 helyen is hibát dob. :( ettől függetlenül minden működik flottul.

(#1065) lovi27 válasza dzsordzs69 (#1064) üzenetére


lovi27
addikt

Tegnap vagy tegnapelőtt frissült a RootBeer, de az előbb a név miatt írtam.

(#1066) dzsordzs69 válasza lovi27 (#1065) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Igen, gondoltam, hogy a varazsdoboz miatt írtad. Egyszer lehet megyek egy kört, hogy miért nyafog a rootbeer...

(#1067) aRm1n válasza lovi27 (#1063) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Simán lehet, hogy user error... :(

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#1068) crok válasza crok (#993) üzenetére


crok
Topikgazda

Magisk frissítés - kint is van a Magisk V23:
Release notes itt lesz
Teljes changelog itt lesz
Most nem látok extra frissítése infokat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1069) mobilizmo válasza crok (#1068) üzenetére


mobilizmo
addikt

Safetynet még mindig failed.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1070) Archttila válasza mobilizmo (#1069) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nálam már jó [kép]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1071) mobilizmo válasza Archttila (#1070) üzenetére


mobilizmo
addikt

jé! most már nekem is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1072) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

cts profile fail nálam.

The Truth is out there...

(#1073) mobilizmo válasza Lackooo84 (#1072) üzenetére


mobilizmo
addikt

Update után rögtön nekem is még az volt. De most már nem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1074) Lackooo84 válasza mobilizmo (#1073) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát nálam még most is failed Honor 8-on.

The Truth is out there...

(#1075) crok válasza Lackooo84 (#1074) üzenetére


crok
Topikgazda

Cink, a Mido-mon végigmentem Android 7-től 11-ig, gyári MIUI, Xiaomi.EU, egy régebbi LOS 15 OpenGApps Nano-val, PixMi A9, aztán official Pixel Experience (A11) majd Nusantara (A10 LTS + Nano OpenGApps és A11 + FlameGApps full) meg Lineage-el (LOS18 + Nano OpenGApps), mind átment, asszem' a LOS15-n kellett MagiskHidePropsConfig-al mókolni, meló közben, most értem a végére.

Csak a ctsProfile-ra szenved? Volt más amit be kellett állíts előtte, pl. MagiskHidePropsConfig? A modulok betöltenek rendesen?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1076) g_g_g válasza crok (#1075) üzenetére


g_g_g
őstag

23-as verzíóval nálam is így néz ki.
Xiaomi EU dev. ROM.

(#1077) dzsordzs69 válasza g_g_g (#1076) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

No, akkor egyelőre nem frissítek.

(#1078) g_g_g válasza dzsordzs69 (#1077) üzenetére


g_g_g
őstag

Nálam az előző verzióval is pont ugyanilyen volt, úgyhogy rosszabb nem lett :K

(#1079) Lackooo84 válasza g_g_g (#1076) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja ugyanez nekem is.

The Truth is out there...

(#1080) Lackooo84 válasza crok (#1075) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Annyira nem mókoltam semmit, csak frissítettem, és megnéztem.

The Truth is out there...

(#1081) zsola400


zsola400
aktív tag

Nálam 23-as verzióval átmegy az ellenőrzésen, MiuiMix 21.4.28 dev. rom.

(#1082) lovi27 válasza crok (#1075) üzenetére


lovi27
addikt

"Lineage-el (LOS18 + Nano OpenGApps)"
Hol lehet android 11-re Open GApps-t letölteni? Az OG Team-nél nincs.

(#1083) crok válasza lovi27 (#1082) üzenetére


crok
Topikgazda

Elirtam, FlameGApps volt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1084) crok válasza crok (#959) üzenetére


crok
Topikgazda

Kint van az új Energized Protection modul (1.3.5).
Hozzá lett reszelve a Magisk V23-hoz, teljesen újra lesz írva nemsoká.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1085) zsola400 válasza crok (#1084) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ez a Magiskba való Energized modul miben jobb, tud többet mint az AdAway változat?

(#1086) crok válasza zsola400 (#1085) üzenetére


crok
Topikgazda

AdAway "változat"? AdAway modulról én spec nem tudok :U Ha egyformára állítod be őket akkor nincs különbség de szerintem [ebben] sokmindent leírtam ami érdekelhet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1087) zsola400 válasza crok (#1086) üzenetére


zsola400
aktív tag

Igen, erre gondoltam, hogy ua. beállítással, hosts forrásokkal. Az AdAwayt Energized Blue hosts listájával már régóta használom, akkor ezt nem érdemes lecserélni.

(#1088) crok válasza zsola400 (#1087) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezzel a setup-al ugyanaz a végeredmény, igen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1089) janakbacsi


janakbacsi
őstag

nem tudom root-olni az x3 pro telefonomat. mindent úgy csinálok ahogy ebben a videóban a csávó, de nekem a magisk zip fájl twrp-ből flashelése után újraindításkor a poco logónál megakad a telefon, és nem indul el. mi lehet a probléma? xiaomi.eu rom van a telefonon.
[link]

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#1090) crok válasza janakbacsi (#1089) üzenetére


crok
Topikgazda

Osszefoglalo szerint csinald, patch-eld a ROM boot.img-t es azt flasheld fastboot-al vagy twrp-bol (install, image, talloz, flashl).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1091) janakbacsi válasza crok (#1090) üzenetére


janakbacsi
őstag

a xiaomi.eu rom zip-ből szedjem ki a boot.img fájlt?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#1092) crok válasza janakbacsi (#1091) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, osszefoglaloban kepes leiro hsz. is van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1093) janakbacsi válasza crok (#1092) üzenetére


janakbacsi
őstag

ez kell nekem? de hogyan peccseljem, ha nem indul el a telefon?
"Patching Images
If your device has boot ramdisk, you need a copy of the boot.img
If your device does NOT have boot ramdisk, you need a copy of the recovery.img.
You should be able to extract the file you need from official firmware packages or your custom ROM zip (if using one). If you are still having trouble, go to XDA-Developers and look for resources, guides, discussions, or ask for help in your device’s forum.
Copy the boot/recovery image to your device Press the Install button in the Magisk card If you are patching a recovery image, make sure “Recovery Mode” is checked in options.
In most cases it should already be automatically checked. Choose “Select and Patch a File” in method, and select the stock boot/recovery image The Magisk app will patch the image to [Internal Storage]/Download/magisk_patched_[random_strings].img. Copy the patched image to your PC with ADB:
adb pull /sdcard/Download/magisk_patched_[random_strings].img Flash the patched boot/recovery image to your device.
For most devices, reboot into fastboot mode and flash with command:
fastboot flash boot /path/to/magisk_patched.img or
fastboot flash recovery /path/to/magisk_patched.img if flashing a recovery image Reboot and voila! "

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#1094) crok válasza janakbacsi (#1093) üzenetére


crok
Topikgazda

Ugy, hogy eloszor fogod a boot.img-t es flash-eled.

Elindul a telefon, Magisk app-al patch-eled.
Restart TWRP vagy fastboot es patch-eled.
De barmilyen Androidra installald fel a Magisk apk-t, tedd melle a boot.img-t, patch-eld meg es tedd vissza a masik telefonra (vagy fastboot flash..). 100% megy mert mas is irt mar ilyen keszulekrol Xiaomi.EU ROM-al.

Az osszefoglaloban van telepites resz, olvasd el, ott van ez a [link] is, nem ertem, XDA angol leirasokat copypaste-elsz ide mikor kepes leiras van magyarul az osszefoglaloban, de az meg atlathatatlan.. :U amugy igen ez kell neked.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1095) janakbacsi válasza crok (#1094) üzenetére


janakbacsi
őstag

Köszi. Akkor ezek szerint a másik telefonomon is meg tudom csinálni.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#1096) janakbacsi válasza crok (#1094) üzenetére


janakbacsi
őstag

megcsináltam, köszi. telefon elindult. magisk ikon ott van a kezdőképernyőn. rábökök, akkor azt írja, hogy upgrade to full magisk to finish the setup. leokézom, és utána nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#1097) Cyrin


Cyrin
addikt

Megcsináltam a 23-asra frissítést, ez a safetynet check miért fontos? Le sincs töltve alapból.

(#1098) crok válasza Cyrin (#1097) üzenetére


crok
Topikgazda

A Magisk-en beluli? Nem fontos ha az erzekeny appok mennek, az csak egy teszt..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1099) Cyrin válasza crok (#1098) üzenetére


Cyrin
addikt

Megy minden, kivéve a McDonald's app...

(#1100) crok válasza Cyrin (#1099) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkkkor megse megy minden.. Es arra panaszkodik, hogy root-olt? Es milyen lepeseket tettel mar? Es a SafetyNet amugy buko? [Ebben] is?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.