Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) crok válasza Trailblazer (#700) üzenetére


crok
Topikgazda

Áh, jajj, ha ez a baj.. az nem Magisk probléma. Ha a Magisk lenne a baja vagy hasonló akkor már maga a Pay is szólna hogy nyomora van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#702) Trailblazer válasza Trailblazer (#700) üzenetére


Trailblazer
addikt

(Egy kicsit balf@ß a bankom kártyája, ez nem OTP, meg MagNet Bank, hogy mindennel kompatibilis - sajnos ez az új szuperbank, a Takarékbank kártyája, és hát kissé kuka szegényke. "Az Ön bankja nem támogatja ezt a fizetési módot" - mármint a mobilos érintéses beállítást, erre lenne workaround a Curve. Dehát jelen esetben nem az.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#703) gabro0 válasza crok (#693) üzenetére


gabro0
őstag

Nekem ezzel se megy :/ A Magisk repoban nem találtam azt a verziót amit említettél, viszont Gihubon úgy emlegették ezt, mint valami 3rd party modot.

[ Szerkesztve ]

(#704) crok válasza gabro0 (#703) üzenetére


crok
Topikgazda

GitHubon hol írnak erről úgy hogy "3rd party"?
Amúgy ebben linkeltem a release-eket, onnan letölthetőek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#705) gabro0 válasza crok (#704) üzenetére


gabro0
őstag

Ebben a threadben. A Trailblazer által említett 20422-es verzióról beszélek. A többi linkeden közel 1 éves verzió van, nagyon kételkednék ha működne (Android 11 Developer preview 1 előtti pl. a Manager), de ezen ne múljon, megnézem :)

(#706) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Elkezdett engem is érdekelni most már a CIB mobil app. Én elég régóta úgy használom, hogy jelzi rootolt a készülék, de működik, csak kicsit sokat kell tapizni ehhez a képernyőt. Más appjaimmal egyáltalán nincs gond, annyira, hogy az ERSTE mobil bankja egyáltalán nem is szól. Megpróbálom leírni a pontos helyzetet:
Xiaomi MI A1 Havoc-OS 3.9 ( ha jól tudom ez egy AOSP alapú ROM)
Magisk 21.1, Manager 8.0.3, Update channel - Beta
Magisk manager hide (nem biztos, hogy jól megcsinálja, de a package hf.phqkvx)
Magisk hide-ban egy rakat appot beállítottam: CIB, google, google play áruház, play szolgáltatások és szolgáltatások keretrendszer
Magisk modulok közül már kivettem a Busybox-ot.
Próbálkoztam MagiskHide PropsConfig-al is, de ez már nekem kicsit homályos, szóval egyáltalán nem biztos, hogy jól csináltam.
-Először próbálkoztam a Force basic key attestation-el, semmi változás
-Aztán edit fingertip-nél saját készülékemét választottam, de ennél se történt semmi
mindeközben Safetynet Basic - Success!, viszont a Rootbeer szerint:

Miért lát még mindig Busybox binary-t? Nincs több ötletem, kivéve, hogy csinálok egy Magisk uninstall-t és elölről kezdem. De nektek hátha van más.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#707) lovi27 válasza mobilizmo (#706) üzenetére


lovi27
addikt

Pont fordítva van! Hiányolja a BusyBox binárist.
A Magic modulban nekem se fogadta el, így ténylegesen telepítettem a BusyBox-ot.
Ott mindegyiket tedd zöld pipává, mert nálam csak utána működött - maradt csendben.

[ Szerkesztve ]

(#708) mobilizmo válasza lovi27 (#707) üzenetére


mobilizmo
addikt

De azt akkor is hiányolta, amikor a Magisk modul fent volt. Ráadásul anélkül, hogy lehet root, mert az meg van.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#709) lovi27 válasza mobilizmo (#708) üzenetére


lovi27
addikt

A root-hoz nekem nem kellett. A SafetyNet rendben? Mert nálam ezzel az új v21.1-el minden elhasalt. Vissza kellett térnem az előző verzióra.

(#710) mobilizmo válasza lovi27 (#709) üzenetére


mobilizmo
addikt

Írtam is, hogy rendben.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#711) crok válasza lovi27 (#707) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, nem hiányolja, pont az a baja hogy fent van valamelyik felhasználó által is elérhető (PATH-ban benne levő) könyvtárban. Ezért piros. Azt nem értem hogy hogy mondod hogy "tegye zölddé" mert ott átkapcsolni semmit se lehet, azok teszteredmények. A RootBeer forrása nyílt, ha gondolod nézd meg hogy mit csinálnak a tesztek. A Busybox-ról írtam az összefoglalóban is, hogy bekavar, mégpedig azért, mert a belső parancsokra úgy vannak vele hogy elég az, amit a toybox tud.. minek neked busybox, főleg minek esetleg egy rendszerkönyvtárban ami eleve read-only, csak nem tán' módosított a rendszered és esetleg még root-olt is? Na, így gondolkodnak az app fejlesztők.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#712) crok válasza mobilizmo (#706) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha Busybox modul nélkül azt érzékeli a teszt alapján hogy van busybox bináris a ROM-on akkor az a rendszer része (ha te nem telepítetted). Valamint ha azt látja hogy van natív su bináris akkor szerintem nem rejtetted el a Magisk hide-ban a root-ot a RootBeer elől (mert sokmindent felsorolsz de a RootBeer-t nem - márpedig a tesztet úgy kell megcsinálni, úgy kell mindent beállítani mintha a kiszemelt app-al tennéd). Ja, igen: Force basic key attestation-t használd csak, ha át akarod állítani más készülékre akkor is itt válassz másikat.. az edit fingerprint-et inkább még ne, mert az nem állít be bizonyos egyéb dolgokat csak a készüléktípust írja át.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#713) lovi27 válasza crok (#711) üzenetére


lovi27
addikt

Istenem, nem a tesztelő programban! Vonatkoztass el tőle...
Akkor furcsa nekem miért kellett telepítenem a BusyBox-ot ahhoz, hogy not rooted legyen a RootBeer-ben. De ha nem kell, akkor nem kell.
Rád hallgattam és uninstalláltam a BusyBoxot. Nézd meg mit műveltél velem! :D
De a CIB még mindig nem nyivákol! :DD Viszont a Magisk modulban vissza kell tennem, mert valamelyik alkalmazásomnak kell. Mióta van Magisk a BB modul mindig telepítve volt.

(#714) crok válasza lovi27 (#713) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha alkalmazásodnak kell az más, mert akkor elképzelhető (*lásd később), hogy nincs más lehetőséged mint használni a modult. De modulokhoz - ha kell busybox - kifejezett kérés volt topjohnwu-tól [1] [2] hogy a modul készítője használja a beépített (és kibővített) busybox-ot ami a Magisk-ban van. De ha az appod nem ott keresi a busybox-ot ahol van (a "hagyományos" helyén).. akkor persze hogy nem működik az app, akkor neked kelleni fog a modul - *bár itt is jobb lenne szólni az appod készítőjének, hogy picit írja át az appot és ha Magisk a használt root megoldás akkor a busybox-ot ne a megszokott helyeken keresse hanem a Magisk-nál. De a RootBeer busybox-ot azért ellenőriz hogy ne legyen. Ez tuti. Attól hogy van busybox még nem kell root-olt legyen, de ha root-olt még nem kell busybox is legyen (persze a Magisk-ban van, de az most más kérdés, mert nem a "megszokott" helyen van).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#715) mobilizmo válasza crok (#712) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nos, Rootbeer szerint már OK minden (mármint a teszt szerint nem rootolt). Magisk Hide-ban Rootbeer is beállítva, Props-ban is átállítottam, csak a Force basic key...Pixel4-re belőve (PC is így látja már). A CIB app természetesen még mindig nyivákol. Ami még szóba jöhet, hogy természetesen root-om azért van mert használnám is, szóval van TiBa, SD Maid, Spectrum, AdAway telepítve és még jó néhány app, amikhez kell Superuser jog. Elképzelhető, hogy ezeket, vagy ezek közül valamit érzékel?

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#716) crok válasza mobilizmo (#715) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, simán lehet.. összefoglalóban is említettem egy egészen hosszú listát hogy mit szoktak nézni az appok hogy van-e telepítve (pl. TiBu, LuckyPatcher.. nyilván ha ilyesmi van telepítve akkor van hozzá root is..) de van olyan app, ami már arra is ugrik ha van TWRP (vagy pl. Fox) könyvtárad..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#717) lovi27 válasza crok (#714) üzenetére


lovi27
addikt

Tudod, engem csak annyira érdekel a működése, hogy rá bírjam venni arra amit én szeretnék. Ma, amikor vissza kellett tennem az előző Magisket megint telepítenem kellett a CIB "normális" működéséhez. Utána már le is törölhettem. Placebo! Lehet, de két hónappal ezelőtt mikor először sikerült akkor is kellett és ma is. És amíg este nem piszkáltam a BB-ot egy piros x se volt a RootBeerben. Ki tudja miért amikor ezt ellenőrzi. Amíg jól működik nem lényeges.

(#718) crok válasza lovi27 (#717) üzenetére


crok
Topikgazda

Értem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#719) Trailblazer válasza crok (#716) üzenetére


Trailblazer
addikt

Érdekes, nekem az Ingress sosem moccant rá a Titanium Backupra, pedig játszom rendszeresen, és az app is frissül. (Most meg már TiBu-t leváltottam Buggy Backup Pro-ra.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#720) crok válasza Trailblazer (#719) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak egy pelda volt... nem minden app nezi.. de van ami igen.. az Ingress a TWRP/FOX konyvtar miatt lett emlitve.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#721) mobilizmo válasza crok (#716) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha TiBa-val jegelek egy appot, az jó lehet elrejtésre? Nyilván saját magát nem tudja, de legalább a többi root-ot igénylő app-ról kideríteni lehet-e ludas a CIB Mobilbank nyivákolásában.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#722) Trailblazer válasza crok (#720) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tudom, csak a saját tapasztalatomat kívántam ezzel kapcsolatban megosztani.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#723) crok válasza mobilizmo (#721) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem igen. De ennyi erovel (mivel nem MIUI-t hasznalsz) kiprobalhatnad hogy a CIB alkalmazast Island-be vagy Shelter-be appban sandbox-ba teszed, akkor futtathato maradna minden.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#724) g_g_g válasza mobilizmo (#721) üzenetére


g_g_g
őstag

Ha az Island alkalmazást kipróbálnád, itt van egy leírás, remélem segít.
Island használata

(#725) mobilizmo válasza g_g_g (#724) üzenetére


mobilizmo
addikt

Felraktam, beállítottam. Sajnos gyanús, hogy az Island-ben indított CIB app is rögtön nyüglődik, hogy root-olt az eszköz. Ráadásul ez is regisztrálandó (ez tulajdonképpen jó jel, mert azt jelenti nem látja az eredetit, tehát működik a sandbox), így a másik regisztrációja ugrik, gondolom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#726) g_g_g válasza mobilizmo (#725) üzenetére


g_g_g
őstag

Igen, kéne regisztrálni, de ha már indulásnál kiabál, akkor az nem jó sajnos, felesleges is regisztrálni.

Akkor szerintem ROM függő lehet a dolog.

(#727) mobilizmo válasza g_g_g (#726) üzenetére


mobilizmo
addikt

Emlékeim szerint, régebb óta használom a Havoc-OS-t, mint ahogy a CIB Mobilbank elkezdett volna nyüglődni. Persze ettől még lehet a ROM az ok, ha az app fejlesztése során vették fel a lehetséges okok közé. Mivel a ROM fejlesztése megszünt, belátható időn belül azért valószínűleg váltani fogok, akkor majd kiderül.
crok Van esetleg még valami ötleted amit meg lehetne próbálni a Propsban?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#728) odium


odium
aktív tag

Üdv!
Kérdeznék, mielőtt nagyobb kárt csinálok, mint hasznot. Mi10-es készülék, feltettem a legfrissebb eu romot, majd a magisk-et. Safetynet szerint basicintegrity ok, ctsProfile nem ok. CIB bank app indulás után üzen, hogy "Ön olyan készülékkel regisztrált, amely rootolt, vagy módosított operációs rendszerrel rendelkezik, mely nem felel meg bankunk biztonsági előírásainak. A továbblépéssel elfogadja a kockázatokat, vagy törölheti fiókját és további információt kérhet a XXXXXXX számon"
Nem akarok mókolni a készüléken ha nem muszáj, én csak annyit szerettem volna hogy jól működő xiaomi.eu romom van, esetleg gpay menjen majd, ha a bank végre androidon is lehetővé teszi az nfc-s fizetést. Mit tanácsoltok, hogyan tovább?

(#729) mobilizmo válasza odium (#728) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem tudom ctsProfile mennyire számít (nekem az is rendben van), de nekem MI A1-el nagyon hasonló a helyzet. Bármit csináltam a Magisk-el a CIB Mobil Bank ezt csinálja, viszont minden működik benne, csak többet kell kattintani a végrehajtáshoz. Crok szerint valószínűleg a ROM miatt lehet (nekem sem gyári van).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#730) crok válasza mobilizmo (#727) üzenetére


crok
Topikgazda

props-ban max. annyi ötletem lett volna hogy állítsd át a force basic-ben a készülékednek megfelelőre a spoof-olást, hogy a MI A1 gyári prop-oknak megfelelően legyenek a prop-ok beállítva, fingerprint, security patch, minden egyéb jellemző.. Ennél többet már csak azzal lehet nézni hogy szétborítani a CIB appot és megnézni mit csinál, de mivel banki alkalmazás így az nagyon nem egyszerű, meg nem is biztos hogy lehet (szinte 100% hogy nem lehet). Ilyenkor én mindig azt szoktam csinálni, hogy a ROM-ot Magisk nélkül is leellenőrzöm a kérdéses appal és RootBeer-el is hogy ne az legyen hogy a ROM alapból nyűgös valami miatt és szellemet kergetünk (build key-ek, összes prop.. a prop-okhoz bármelyik app simán hozzáfér, egy mezei terminálban root nélkül is megy a getprop parancs.. abban ha csak említve van pár jól ismert custom ROM neve vagy nevéből egy string valahol már mehet is a vészharang - lehet, hogy csak a Settings -> About phone részben megjelenő egyik string ami prop-ként van tárolva csapja aki a biztosítékot mert tartalmazza hogy "LineageOS" vagy hasonló.. megint ugye indirekt valamennyire a dolog ha érted mire mondom, mert nyitott bootloader kell hozzá hogy feltolhass olyan ROM-ot amiben a prop-ok közt egyáltalán szerepelhet hogy "LineageOS" márpedig ha nyitott a bootloader akkor hajjajjjjj) és a csodát várjuk a Magisk-tól, amire topjohnwu is azt írta világ életében hogy nem erre való a Magisk (szóval ha volt Magisk akkor uninstaller zip flash és|vagy a ROM dirty flash és a /data/adb könyvtár törlése, hogy minden felül legyen írva / ki legyen pucolva -> vissza a ROM eredeti állapotba). És lehet hogy régebbóta használod a Havoc-ot mint a CIB alkalmazást, dehát az alkalmazást is fejlesztik.. beletehetnek ezt-azt. Én is beletenném ha az volna a dolgom hogy rájöjjek custom ROM-e amin fut az app - ha ezért fizetnek mint programozót.. mondom, a prop-ok listáját egy szeg egyszerű toolbox-os getprop parancsal 1:1 ki lehet kérni, nem nagy etwas pár grep-et elereszteni rajta ismert custom ROM-ok string-jei után kutatva.. ha van találat meg rinyálni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#731) crok válasza odium (#728) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha nem akarsz a készüléken mókolni minek a Magisk, minek a root? A Xiaomi.EU ROM-ok (hacsak nem csúszik be valami bug akkor) alapból SafetyNet pass-osak, érdemes lenne esetleg a xiaomi.eu-n megnézni ezzel mi most a helyzet. Ha kell a root akkor összefoglaló -> gyorstalpaló -> 3-as pont -> szerintem te is kezdd a saját készüléked kiválasztásával.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#732) mobilizmo válasza crok (#730) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nagyon köszönöm a válaszod.
A Props-ban a force-basic-ben már visszaállítottam a MI A1-re a spoofolást. Nem változott semmi.
Akkor szerinted először ezt kellene próbáljam (szóval ha volt Magisk akkor uninstaller zip flash és|vagy a ROM dirty flash és a /data/adb könyvtár törlése, hogy minden felül legyen írva / ki legyen pucolva -> vissza a ROM eredeti állapotba)? De itt még a feltelepített ismert root függő appokat is le kellene szedni, ugye (TiBa, AdAway... van néhány)? Ha nincs Magisk akkor ezek nincsenek is Hideolva. Szóval elég sok munka lenne vele és ha az derül ki a ROM a ludas, akkor lábon lőttem magam. Mivel egyelőre működik a CIB azt hiszem inkább hanyagolom a nyomozást. Ha esetleg CIB nem hajlandó tovább működni, vagy elérkezem a ROM cseréhez (mert bejelentették, hogy a Havoc-OS fejlesztése megszünt MI A1-re), akkor már eleve figyelni fogok erre.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#733) crok válasza mobilizmo (#732) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, erre gondoltam nagy vonalakban.. Hát ez ugye így elég körülményes lehet egy belakott rendszeren, de ha kicsit máshogy fogod meg a dolgot: TWRP-ben csinálsz egy jó mentést.. (én azért csinálnék egy Migrate zip-et is meg TiBu mentést is meg Swift backup, csak a biztonság kedvéért..) aztán csinálsz egy data wipe-t. Majd lesz egy szűz rendszered. Azt csinálsz vele amit szeretnél. Utána visszahúzod a mentést. Én így szoktam csinálni.. Mondjuk nekem az ilyen teszt rendszereken nincs data encryption szóval az nem tud bekavarni. Ezért csinálok mindig Swift és Migrate mentést is, hogy ha kell újraépítem a rendszert ha más megoldás nincs. De akkor várd ki amíg eljön az idő (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#734) odium válasza mobilizmo (#729) üzenetére


odium
aktív tag

Valószínűleg a rom miatt van, mert global rommal kezdtem, ott nem hisztizett a CIB app, miután nyitottam a bootloadert, akkor se. a xiaomi.eu felrakása után jött a hibaüzenet.

crok: A magisk azért került fel, mert írták, hogy a banki alkalmazások és a mobilfizetés problémás lehet a nyitott bl miatt, de a magisk hide megoldja ezeket a problémákat. Köszi, akkor próbálom az összefoglaló 3. pontját. Vagy mi lenne ha ebben az állapotban zárnám a bootloadert?

(#735) crok válasza odium (#734) üzenetére


crok
Topikgazda

Be ne zárd!!! Akkor nem fog elindulni a készülék!!! Utána meg lehet nyitni nem fogod tudni!!!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#736) odium válasza crok (#735) üzenetére


odium
aktív tag

Semmit nem csinálok, amíg nem erősítik meg a szakik :) Most annyi van, hogy megadtam a nexus 6 fingerprintjét, ezzel a ctsProfil is rendbe jött. Változás: a CIB app továbbra is hisztizik, viszont a Gpay már nem azt írja a mastercardomra, hogy a root miatt nem tudja hozzáadni a fiókomhoz, hanem azt, hogy a bankom ezt a funkciót ezen a kártyán még nem támogatja. Az előrelépés megkérdőjelezhetetlen :) Köszönöm a segítséget, egyelőre hagyom ebben az állapotban a telefont. Ha vissza akarok térni a gyári állapotba, és zárni akarom a bl-t, akkor a menet az, hogy fastboot alól uninstallálom a magisk-et, visszateszem a global romot, majd zárom a bl-t?

(#737) crok válasza odium (#736) üzenetére


crok
Topikgazda

Nagy vonalakban igen, tulajdonképp ha visszateszed rá MiFlash-el azt a fastboot ROM-ot amivel érkezett (global-t írsz de inkább nézz utána mi volt rajta eredetileg mielőtt visszazárnád!) és a MiFlash-el csinálsz egy factory reset-et (wipe data) meg zárod is akkor kész vagy (de mielőtt visszazárod én bebootoltatnám egyszer a rendszert, ha meg már bebootolt és a MiFiókkal beléptél (ha volt.. és kéri mert nem léptél ki) akkor ki is lépnék a fiókból hogy nehogy kizárd magad) de ha eleve csak a tied volt a készülék eddig akkor nemigen lehet ilyen gond mert csak a te Mi fiókod volt bejelentkeztetve ami remélhetőleg az a fiók amivel ki lett nyitva. Ez csak óvatosság, semmi más. A Magisk uninstaller-t fastboot alól nem is lehet flash-elni, de custom recovery alól illik feltenni (van egyéb mód is, nem mennék bele mert itt most neked nincs értelme, a fastboot ROM mindent újratesz, a fact. reset meg úgyis mindent lepucol ami Magisk volt valaha).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#738) odium válasza crok (#737) üzenetére


odium
aktív tag

Mi10, global stabillal jött, újan vettem. Mi fiókom volt/van, hiszen nem is lehet nyitni anélkül a bl-t (vagy igen?) MiFlash-t még nem használtam, mindent powershell ablakból, majd custom recovery-ből csináltam. Jobb a MiFlash, vagy mindegy?

(#739) crok válasza odium (#738) üzenetére


crok
Topikgazda

Mi fiók kell a nyitáshoz, igen, csak az nem mindegy ki nyitotta és milyen fiókkal és akinél van az volt-e utoljára belépve vagy nem, de ha újan vetted és te nyitottad akkor nem kell kilépni se. MiFlash-el tegyél fel egy fastboot ROM-ot, főleg ha zárni akarod a bootloader-t. A powershell ablak meg a többi a custom recovery miatt kellett neked, lehetne úgy is csinálni, mert a fastboot ROM-ban benne vannak a .bat file-ok mindenre.. de ha nem nagyon értesz hozzá mindenképp inkább MiFlash, mert ott csak kattintgatnod kell, az a "hivatalos" megoldás erre. De ennek már inkább a készüléked topikjában keress és kérdezz utána, látom egy hónapja be is köszöntél, az összefoglalóban pont nincs benne a fastboot ROM telepítése de gyak. minden készülékre ugyanúgy megy, remélhetőleg - ha más nem - majd a topikgazda segít esetleg.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#740) odium válasza crok (#739) üzenetére


odium
aktív tag

Kösz mindent :R

(#741) Oldman2


Oldman2
veterán

ronin79 javaslatára a Magisk-et nem TWRP-ből telepítettem egy Redmi Note 9 Pro készülékre, hanem a boot.img-t patchelve.

Megy szépen, de a Magisk alatt a Check SafetyNet totál failed:

Eddig ez nem (nagyon) zavart, de a most megérkezett (12.0.3.0) ROM frissítés sem ment fel. Lehet hogy az előzőeknek köze van hozzá?

(#742) crok válasza Oldman2 (#741) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez mi ez a ROM, indonéz? Tuti nem az EEA.

És hogyhogy nem ment fel a frissítés? Mit kaptál mint hiba?

Ennek nem nagyon kellene semmi köze legyen ahhoz hogy van-e Magisk vagy nincs.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#743) mobilizmo válasza crok (#733) üzenetére


mobilizmo
addikt

Data encryption nekem sincs, mert amikor én letúrtam a gyári rendszert, még nem tudta a twrp kezelni (nem tudom most mi van ezzel). Szóval full wipe után ment fel minden. Mind a 4 nekem is fent van, szóval elvileg meg tudnám csinálni, de most nem nagyon van időm se. Talán majd a karácsonyi időszakban, amikor dolgozni se "nagyon lehet".

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#744) Oldman2 válasza crok (#742) üzenetére


Oldman2
veterán

Indonéz, gyári ROM, a Magisk Managerrel patchelt boot.img-vel.

Tehát ez a fájl nem gyári állapotú.

Frissítés közben a Factory Recovery jön be azzal az üzenettel, hogy nem sikerült a letöltött frissítés ellenőrzése.

Most töltöm ismételten...

(#745) crok válasza Oldman2 (#744) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát ha a ROM indonéz akkor az neked nem a gyári :D De inkább akkor töltsd le újra - ennek nincs köze a Magisk-hoz, a Magisk most felül lesz írva ha majd lemegy a frissítés, majd meg kell csinálni megint a boot.img patch-elést az új ROM-hoz is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#746) Oldman2 válasza crok (#745) üzenetére


Oldman2
veterán

Túlvagyok a frissítésen, a Magisk felkerült ismét. A SafetyNet továbbra is totál vörös.

Lehet ezzel valamit csinálni?

Okoz ez valami problémát ténylegesen?

(#747) crok válasza Oldman2 (#746) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak ha bankolnal pl..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#748) Oldman2 válasza crok (#747) üzenetére


Oldman2
veterán

OTP Simple és OTP Mobilbank megy gond nélkül így is.

(#749) crok válasza Oldman2 (#748) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor örülni kell hogy nem túl ügyesek vagy körültekintőek :D Vagy legalábbis SafetyNet-et nem használnak..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#750) mobilizmo válasza crok (#749) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én nem örülnék ebben az esetben.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.