Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) crok válasza Stauffenberg (#350) üzenetére


crok
Topikgazda

A DM Verity visszacsinált mindent, azért került vissza a gyári recovery szerintem.

Ami most nálad van az kicsit a "nem minden rombusz négyzet de minden négyzet rombusz" helyzet: lehet Magisk már nincs fent (és így root jogot adni app-nak már nem lehet) de attól még módosított a rendszer (pl. a bootloader már nyitott.. fastboot-al pl. lehetne TWRP-t futtatni, install nélkül is így akár a file-okhoz is hozzá lehetne férni.. etc..). Na ez már lehet nem is tetszik neki, és egy kb. hónapja pont emiatt (pontosabban állatisok fals negatív miatt) voltak is gondok a OnePlus-okkal (egy rövid példa), vissza is lett vonva akkor a dolog.

Most ugyan már nem teljesen látom át hogy mit csináltál, mi a mostani helyzet, viszont a Magisk uninstaller leszed mindent (mentésből visszahúzza az eredeti boot.img-t, törli a /data/adb-t ahol a Magisk a beállításokat + modulokat tárolja) és minden egyéb uninstall script-et is lefuttat amit a modulok tartalmaztak. Ezután max. egy dirty flash-t mondanék még de azt is csak a biztonság kedvéért. Ha ezután is azt mondja, hogy a CTSProfile és|vagy a basicintegrity fail, akkor annak kb két oka lehet: megint éles a nagyon szigorú és emiatt hibásan elhasaló SafetyNet (amin nem csodálkoznék, mondom, a OnePlus miatt kellett már visszaállniuk mert rájöttek, hogy annyira rosszul van implementálva a OnePlus-okban pár dolog hogy milliószámra jöttek a fals hasalások) vagy azzal a rendszerrel más babrálás is történt amit vagy nem tudsz, hogy történt vagy nem csináltad vissza (SELinux permissive.. valamilyen build.prop módosítás, USB debug mód bekacsolva vagy valami, akármi..).

A Google Play Services adattörlést pedig még mindig nem értem hogy hogy érted hogy nem sikerült. Ha minden kötél szakad, akkor vannak olyan lehetőségek, hogy:
Google Play > Help & feedback> keresés > delete or disable apps on android > menj a "tap to go to Application Settings"-re
- vagy -
Play > Help & feedback> Reinstall and re-enable apps > legörgetsz az Uninstall apps-hoz > nyisd meg a "remove it or turn it off" linket > menj a "tap to go to Application Settings"-re
- vagy app-al -
Activity launcher > All activities > Settings > Installed apps nevű activity
Mindhárom ugyanoda kéne vigyen, itt ebben az app settings-ben már lehet engedélyezni vagy tiltani az appokat (persze nem mindet). Itt már meg kéne tudnod keresni a Google Play Services-t és innen kellene hogy menjen az adattörlés is.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#352) crok válasza crok (#343) üzenetére


crok
Topikgazda

Van egyébként egy kvázi új metódus a rejtésre, de egyelőre eXposed-al megy csak és kissé kacifántos - viszont hozott eredményet elég sok embernek úgyhogy gondolom ha az új Canary-ba most bekerült egy csomó minden ami az Android 11 támogatáshoz kell akkor belenéz majd Topjonwu ebbe is lassan.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#353) Stauffenberg válasza crok (#351) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Eredetileg ugye flasheltem a Magisk Uninstallert, majd utána a friss gyári ROM-ot TWRP-ben (dirty flash volt, mert csak egy OTA Zip-et küldtem fel neki, de az teljes ROM volt). Azóta gyári Recovery alól is kapott egy újabb dirty flasht, de nem változott semmi.

Beleolvastam a linkelt topikba, ott olyan appokra is nyafogtak (pl: Netflix), amikkel nálam semmi gond. Csak egyedül ez a banki app csinálja, meg a root checker hasal el a SafetyNet esetén a CTS Profile-ra hivatkozva.

"A Google Play Services adattörlést pedig még mindig nem értem hogy hogy érted hogy nem sikerült."

Úgy értem, hogy konkrétan ezt a hibaüzenetet dobja ki egy szövegbuborékban, mikor próbálnám eltávolítani a Play-szolgáltatások frissítéseit: "A Google Play-szolgáltatások frissítéseinek eltávolítása nem sikerült". Ha megnyitom a Play-es adatlapját, ott van egy Deaktiválás gomb, de a nyomkodására semmi nem történik.

(#354) crok válasza Stauffenberg (#353) üzenetére


crok
Topikgazda

Érdekes. főleg mert a Netflix ha megy nagy gond nem lehet. Mondod hogy csak a Banki app meg a root checker csinálja hogy CTSProfile fail - banki appos újratelepítésére nulláról van lehetőséged? Nem-e csak az van (amit az összefoglalóban is írtam, hogy) vannak appok amik elmentik hogy "láttak már valamit" és hiába csinálsz bármit addig míg app adattörlés / teljes app reinstall nem volt addig vergődnek? A Root Beer mit mond a telefonról? Meg melyik root checker-t nézted? Mert pl. ennek meg ennek a review-i közt is van olyan, akinek a készülékére azt mondja hogy CTSProfile fail ellenben más appok (pl. ez vagy ez) szerint minden okay.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#355) Stauffenberg válasza crok (#354) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A banki app újratelepítése megvolt.

A Root Beer mindenre zöld pipát adott, de a többinél mind elhasalt a SafetyNet test (ugyanúgy a CTS Profile miatt). A flinkapps-féle SafetyNet Checker tanácsként a bootloader bezárását javasolta, de az formázni fog mindent, egyelőre kerülném ezt.

Lehet a bankot kéne megkérdeznem, hátha ők tiltották le ezt a funkciót nálam, ha más root-érzékeny appok mennek (hozzáteszem azok akkor is mentek mikor tényleg volt root).

Szerk: Egyszer a pénztárnál nem tudtam használni a McDonalds appot a root miatt, leszedtem újra és most megint elutasít.

[ Szerkesztve ]

(#356) crok válasza Stauffenberg (#355) üzenetére


crok
Topikgazda

Neked már tényleg csak a bootloader zárás maradt hátra - ez már vastagon nem Magisk probléma. Vagy a SafetyNet-et megint túltolja a Google és ez egy újabb fals bukás. A McD ha nem megy az is lehet megint olyan hogy TWRP vagy Fox mappád van és nem is a root miatt (nyilván az már lehetetlen) hanem indirekt módon a "módosított rendszer" miatt nem megy. Írtam én erről az összefoglalóban meg itt is említettem már csak azt nem mondtad hogy azokat eltávolítottad-e (meg Lucky Patcher meg a sok hasonló app, hogy az van-e még fent).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#357) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

A fastboot oem lock formáz?

Rickeffe

(#358) crok válasza Rickeffe (#357) üzenetére


crok
Topikgazda

Gyartoja valogatja, de igen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#359) mobilizmo válasza Rickeffe (#357) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én úgy készülnék, hogy igen.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#360) mobilizmo válasza crok (#358) üzenetére


mobilizmo
addikt

Még csak nem is feltétlen csak gyártó függő. Amikor én nyitottam a Mi A1-et még Nugat-on, nem törölt. Későbbi gyárikon viszont már igen.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#361) zsola400 válasza crok (#352) üzenetére


zsola400
aktív tag

Kipróbáltam Mi9Lite-on (utolsó MiuiMix dev. rom) ezt az EdExposed módosítás és működik, a SafetyNet ellenőrzésen átmegy, előtte cts, basicintegrity false volt. A másik gond viszont a Play Protect-tanúsítvány > az eszköz nem tanúsított, ezen nem változtat (Mc nem megy fel, bank app nem frissül) Erre van valami megoldás?

(#362) crok válasza zsola400 (#361) üzenetére


crok
Topikgazda

Esetleg más fingerprint, összefoglalóban MagiskHidePropsConfig-al a Gyorstalpaló részben. A Redmi Note 4 (mido) fingerprint-jét próbáld ki esetleg, az még régi készülék, "kevesebb" ellenőrzéssel.. Egyelőre más nincs.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#363) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Energized modullal kapcsolatban van gondom.
A sztori: Adaway mellett észrevettem, hogy az index.hu-n nem megy 100%-osan a reklámblokkolás.
Próbáltam megszerelni, nem sikerült.
Olvastam az Energized modulról, felraktam (meg a BusyBoxot is), beállítottam, minden szép és jó volt addig, míg egy alkalmazás miatt ki nem kapcsoltam.
Utána az istennek sem akart újra működni (és az Adaway sem, tegyem hozzá)

Amit eddig próbáltam:
Teljesen leszedtem az Adawayt, Magiskot (Managert is, és TWRP-ből ment a Magisk uninstaller), wipe cache + dalvik.

Egyesével szépen visszaraktam a Magiskot (TWRP-ből a legfrissebb zip), utána legfrissebb Manager, beállítottam a hide-okat, a systemless hostot, felment a BusyBox, Energized modul (nagyjából minden lépés után újraindítás), de mégse jó.
Látszólag szépen lefut a terminálban a script, kiírja, hogy felrakta a Blu csomagot, de utána mégis semmi, azt írja, hogy az Energized nincs aktiválva, és értelemszerűen a blokkolás sem működik. Hiába indítom újra, nem jó.
(képeken írja, hogy kikapcsolja az Adawayt, de nélküle sem jó, próbáltam)
Mit rontok el?

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#364) Trailblazer válasza Faby (#363) üzenetére


Trailblazer
addikt

A képekből én úgy látom, valamilyen kiegészítő pack-et hiányol...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#365) crok válasza Faby (#363) üzenetére


crok
Topikgazda

Na először is Energized.. az megvan, hogy pont ma letiltották a GitHub accountjukat mert túl sok forgalmat generáltak? Borzasztósokan húzták tőlük a hosts file-okat és erősen túlnőttek a GitHub ingyenes megoldásán..

Aztán: melyik böngésző? Van-e benne használva bandwidth saving? Mert sok böngészőben ez azt jelenti, hogy kvázi proxy-t használsz és akkor a helyi hosts file lehet meg sincs nézve (proxy függő).

Aztán: AdAway és Energized egymás mellett nem fog sose jól menni, hiszen mégiscsak ugyanazt a file-t reszelik.

Aztán: Magisk leszedés hogy volt? Uninstaller-el, ahogy kell?

Aztán: AdAway telepítés után a systemless kapcsolót átkapcsoltad magában az AdAway-ben?

És akkor visszakanyarodok a végén az elejére: nem túl jókor történt a "váltás" mert most tiltották őket le.. ezért nem megy most az Energized.. ami file-t letölt az nem a raw hosts file hanem egy figyelmeztetés, a tiltás miatt.. azt nyilván nem tudja feldolgozni..

Ha gondolod akkor amíg nem reszelik meg az Energized-t addig:

- térj vissza az AdAway-re és használj ott hosts forrásokat.. Blokadában levő szűrők ezeket tudják pl., de itt van az AdAway dev-ek szerinti legjobb hosts file lista, szerintem ez is egy nagyon jó megközelítés (manapság már érdemes lehet a crypto mining-es listákat is bevenni..) van itt egy brutál lista hosts forrásokhoz.. A Blokadás hsz-ben említett StevenBlack szerintem amúgy bőven jó most..

- vagy használj olyan DNS szervert ami alapból "blokkolja" a reklámra használt domain-eket (hamis IP-t ad vissza, mondjuk úgy pongyolán hogy ugyanazt csinálja, csak pepitában mint a hosts-al ezek a megoldások)

- esetleg local VPN alapú megoldást is használhatsz addig, mint a Blokada vagy a DNS66 (ezekről a Logout blogomban olvashatsz, szerintem még megvan a link ;) )

- esetleg használd a GL-DP féle unified hosts modult ami egyébként Magisk Modulba öntött StevenBlack unified hosts..

De nem ajánlom a mix-and-match megoldást, mert ugyan lenne amelyik "kompatibilis" de nem ajánlom..

UI: ha Telegramon esetleg fent vagy akkor itt éred el az Energized-t:

@EnergizedProtection
@EnergizedProtectionUpdates
vagy a Webes felületen:
https://web.telegram.org/#/im?p=@EnergizedProtection
https://web.telegram.org/#/im?p=@EnergizedProtectionUpdates

Ez pedig a bejelentés:
ϟ Announcement -

Our Energized Protection Block repository has been temporarily disabled by the Github due to excessive use of resources (increased blob size, bandwidth etc). I have been looking for support since the first notice from Github, but I couldn't manage to get what we need to continue updating the builds. Thus, we had to stop pushing the builds.

We can't restart new builds until moving to a new server. Because github won't allow us anymore to use their service to store and download files. We may need your support right now to move to a bigger hosting service with more bandwidth. We will keep you updated here![.𝚊𝚍𝚘𝚛] 🇧🇩

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#366) Trailblazer válasza crok (#365) üzenetére


Trailblazer
addikt

Jól lábon lőtték magukat...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#367) crok válasza Trailblazer (#366) üzenetére


crok
Topikgazda

Mehh.. nem is tudom..
StevenBlack hosts: GitHub projekt létrehozása: 2012 November
AdAway: Első XDA poszt: 2013 Március
Energized: Első XDA poszt: 2018 Június

Az AdAway-ben a StevenBlack nagyon régóta benne van alapból is.
Az Energized meg elég jól csinálja amit csinál.
Szerintem inkább rájukszálhattak, úgy értem célzott lehetett az a sok letöltés / terhelés.. script-el / indiaiakkal elég gyorsan megborítható a GitHub hogy letiltson.. mégis: a StevenBlack hosts szerintem nem volt még tiltva sose, az Energized meg két évet se érte el? Hmm.. Meg amúgy kaptak is figyelmeztetéseket régóta hogy sok a forgalom/nagy a repo miatt a szerverterhelés és le fogják tiltani őket. Mégse mozdultak, a Magisk Moduljuk akár maradhatna a Repoban és így GitHub-on, a file-ok meg mehetnének SourceForge-ra, GitLab-ra.. az OpenGApps is kénytelen volt menni 2019 Augusztusában.. ők is a SourceForge-ot választották. ROM-okat is oda tolnak manapság, de az AFH-nak is van public API-ja, ROM-ok fejlesztői OTA updater-t is írtak mindkettőre, soakt, (jó, az AFH 1..2 éve volt hogy elégge meg volt terhelve és le-lehalt, azért ilyen mostanában már nincs), szóval egy bash script egy teljes busybox-al szerintem el kéne tudjon bánni a dologgal (ha nekem ment gyanítom másnak is kellene). Hát majd eldöntik merre legyen előre aztán hajrá (( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#368) Faby válasza crok (#365) üzenetére


Faby
senior tag

Köszönöm.
Röviden: jól megszívtam.

Hosszabban:
Böngésző: Chrome, nincs bandwith saving (egyszerű mód asszem a neve, kikapcsolva)

Ok, hogy nem megy a kettő együtt, először Adaway nélkül próbáltam, úgy sem volt jó, a magyarázatodból most már tudom, miért.
Energized amúgy kikapcsolja az Adawayt (és tényleg, ha megnézem, ki van kapcsolva a host fájlok letöltése, és a hirdetésblokkolás is inaktív)

Magisk leszedés: igen, a legfrissebb uninstallerrel szedtem le (ahogy írtam is)

Adawayben a systemless host bekapcsolva.

Adawayt visszakapcsoltam, de ott továbbra is megvan a gondom, index főoldalon, és még egy-két helyen van reklám. Host fájlokat megnézem, amiket linkeltél, de egy része benne van az Adawayben, másik része pl energized listák ugye most elérhetetlenek.

Blokadat ismerem, használtam is amíg nem volt meg a root, de pl ütközik az OpenVpn-nel, ha el kell érnem az otthoni hálót.
Igen, a blogodat elég sűrűn olvasom, húztál már ki elég nagy córeszből egyszer-kétszer :R

Telegramot nem használom, de fogom figyelni az Energized weboldalát.

Egyébként ezt a reklámot nem tudom kiirtani:

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#369) crok válasza Faby (#368) üzenetére


crok
Topikgazda

Nos, annyira nincs nagy gond..
- A [belső tár]/EnergizedProtection/hosts_backup.gz néven tömörítve ott van a hosts_backup file amit csak kicsomagolás után át kell nevezz hosts-ra (a script okos, csinál mentést..)
- vagy a Mega tárhelyemen a MISC > Energized_Blu > 20200325 > hosts.zip helyen
- vagy itt közvetlenül van egy Március 25-ei Blu hosts mentés.
- vagy eleve simán próbáld meg az Energized saját restore funkcióját használni: rs parancs a menüben mikor választani akarsz hogy mit akarsz csinálni (legalul van írva..)

Mindenesetre ide kell tenni a fent említett hosts file mentést
(ez a systemless hosts file, innen van mount bind-al a /system/etc-be "magic mount"-olva):
/data/adb/modules/hosts/system/etc/hosts
Simán felül kell írni és kész, max. annyi, hogy nézz rá a jogosultságra:
owner: root | group: root | permission: 0644 (rw-r--r--)
kéne legyen, de felülírással eleve ez is marad.

Utána nézd meg Energized-ban terminálban, OK kell legyen.
Esetleg felülírás után egy restart.. de nem kellene gondot okozzon, simán mennie kellene..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#370) Faby válasza crok (#369) üzenetére


Faby
senior tag

Kösz, így már jó.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#371) crok válasza Faby (#370) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, most épp megint megy amúgy a GitHub oldal, gyorsan lefrissítettem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#372) crok válasza crok (#365) üzenetére


crok
Topikgazda

Energized státuszfrissítés ha valaki használja:
Nem volt igazam, tényleg túl sok erőforrást használtak: túl nagy és túl sok file volt tárolva mert a generáláshoz nem igazán megfelelő módot választottak és óriásira dagadtak a listákhoz tartozó egyéb file-ok és mappák..

ϟ A quick update on our current situation

The repository is now back online for everyone to download the hosts from.

BUT..

We need some time to set up a new strategy to provide updates, such that we would not violate GitHub ToS and get our repos disabled again. For this we have considered GitHub "releases" as a great option to keep the repository size low, without compromising on the update schedule.

(Shout out to @clannad, @fr3akyphantom and everyone else on our support chat who helped us discover this.)

Feel free to tag me [@AvinashReddy3108] (or any admin) on our support chat if you know a better way to keep the updates coming, we'd love to hear your thoughts.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#373) Faby


Faby
senior tag

Szia crok, AdBlock detektálás kikerülése mennyire forró téma?
Kérdezhetem itt, vagy privátban?
Mivel energized modult használok, azért itt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#374) crok válasza Faby (#373) üzenetére


crok
Topikgazda

Hat.. ide ugy nagyon nem valo.. mashol meg ilyen nincs.. szoval.. privat vagy esetleg.. Android szakmai?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#375) janakbacsi


janakbacsi
őstag

létezik esetleg olyan magisk modul, amelynek segítségével készíthetünk "screenshot"-ot olyan appról, amelyiknél ez a lehetőség alapból tiltva van? pl. mcdonalds.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#376) crok válasza janakbacsi (#375) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudok rola mert ez rendszerszintu korlatozas kerese az apptol.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#377) Siriusb válasza crok (#372) üzenetére


Siriusb
veterán

Belefutottam, hogy nem tudtam frissíteni az energized-t:

ϟ Announcement -

We are moving to a new server where we would host the files and filters. Thanks to @ddezee for sponsoring this new server. You guys will be able to directly download and use our blacklists once again soon from the new server.

*Only the scripts and repo structure will be available on Github now.

(#378) crok válasza Siriusb (#377) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy Blu csomag mentést tudok adni addig ha kell, csak pingelj meg - nem gondoltam hogy a modulokat egyesével kellene szólni hogy mi van velük mert ezer+1 van :D arra nincs kapacitása a csak egy botnak.. Az meg van Telegramon :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#379) Siriusb válasza crok (#378) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi, ha nagyon kínlódnék, visszateszem az adaway-t ideiglenesen. :D

Azt ne mondd, hogy van jobb dolgod a modulok állapotának bogarászásánál! ;]
De ha már így szóba hoztad: nagyot csalódtam Benned! :DDD

(#380) crok válasza Siriusb (#379) üzenetére


crok
Topikgazda

!(Elnézést!) Egyékbént a backup-ból visszahúzás 30 másodpercnél imho nem több.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#381) Siriusb válasza crok (#380) üzenetére


Siriusb
veterán

Még mindig nincs új modul.
Értem én, hogy csak egy sort változtat az ember itt és azzal is el tudja cseszni amott, de 1 nap alatt ezt nem tudják összerakni, na az érdekes.

(#382) crok válasza Siriusb (#381) üzenetére


crok
Topikgazda

"Kicsit" bonyolultabb a helyzet ennel, a teljes backend megvaltozik. De ingyen van es nem ker enni, vagy kivarod vagy freedom is yours, too, az AdAway is osszeallithato jol, van sok alternativa. :U

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#383) Siriusb válasza crok (#382) üzenetére


Siriusb
veterán

Nincs semmi gond, csak akkor ezt az információt kell közzétenni. Én ugyanúgy megbecsülöm azt, aki ingyenesen megosztja munkája gyümölcsét másokkal, sőt...

(#384) crok válasza Siriusb (#383) üzenetére


crok
Topikgazda

Hogy erted hogy ezt az informaciot kell megosztani?
Meg ugyanugy megbecsulni?
Ahol olvastad az idezett szoveget ott kozzetettek ezt, hogy evekig hogy ment (egy nem tul szerencses hattertarkezeles miatt a GitHub letiltotta oket, de evek alatt jott ez ossze) es hogy ezutan is a GitHub lesz a letoltesek helye csak megvaltozott formaban (GitHub Release generacioval) es hogy magat a listat az uj szerver fogja kesziteni es a GitHub release-eket is onnan generaljak - igy sporolnak tarhelyet. Csak ehhez ujra kellett gondolni -teljesen- a mukodest es a mukodtetest, ez viszont idobe es energiaba kerul, meg a modul teljes ujrairasa elott.. mert meg azt is meg kell reformalni, amugy is ujra kellett volna dolgozni mar mert nem volt az uj "templatere" hozva.. errol nyitottam is nekik GitHub issue-t (kompatibilitasi problemakat szulhet a regi template..), megkoszontek, hogy szoltam es.. jott a gebasz a GitHubbal.. Szoval.. minden meg volt ott osztva.
Ha nem akarsz varni irtam egy hosszu es reszletes posztot reklamblokkolasrol es mondtam, hogy van backup a csomagokrol, Telegramon is megtalalod a csatornan mert a megoszjuk ha kerik.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#385) Siriusb válasza crok (#384) üzenetére


Siriusb
veterán

Húha, nagyon érthetetlen voltam ezek szerint. :(
Úgy értem, hogy azt írják, átköltöznek egy új szerverre, s nem azt, hogy újraírják az "egészet".
Valamint megbecsülöm azokat, akik belefektetne időt és energiát valaminek a megalkotásába (de lehet ez "szimplán" egy topikban nyújtott segítség is), s aztán azt elérhetővé teszik mások hasznára.

(#386) crok válasza Siriusb (#385) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak beszélnünk kellett róla - félórája tették ki:

ϟ Announcements -

❏ As you all may already know, we had few issues with Github, that's why we had to move to a new server. Also, our builds were stopped for a long time. We apologize for any inconvenience caused. But at the same time, good news is - our new server is up and available for you guys to use the blacklists directly. Latest update is available right away. We will push 4 updates per day, as same as before.

❏ Our Magisk module users will face downtime issues, till we push another update to the magisk module repo. In the meantime, you guys can add hosts RAW url to AdAway and use it till next module update arrives.

❏ Github repo will contain only scripts and latest updated readme info now on. No more hosting on Github.

❏ With new update we removed few unmaintained sources and tried to optimize lists size by removing few sources from each pack. Updated pack info is available at Github readme.

❏ New Server Address - https://block.energized.pro - you will find download links of latest updated files there. Our website and Telegram group bot notes will be updated accordingly.

Stay Safe, Stay Energized! :zap:[.𝚊𝚍𝚘𝚛] 🇧🇩

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#387) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Az mitől lehet, hogy hiba nélkül felmegy egy modul, de újraindítás után nem látom a modulok között.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#388) crok válasza Nerazim (#387) üzenetére


crok
Topikgazda

Regi a modul es nem kompatibilis az uj template-tel (vagy forditva).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#389) Nerazim válasza crok (#388) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Akkor az a modul nem is működik ilyenkor?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#390) crok válasza Nerazim (#389) üzenetére


crok
Topikgazda

99.999% - egy file manager-el (ami root képes..) nézz be a /data/adb/modules/ könyvtárba hogy bent van-e a modul.. ha a manager-ben se látod ott se lesz jelent.. de ha megadod a modult, elküldöd vagy linkeled akkor ránézek..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#391) crok válasza crok (#386) üzenetére


crok
Topikgazda

Energized modul -- új információk:

ϟ Magisk Module Update
v.1.0.0 beta
- Added CLI Flag support.
- Added Magisk 20+ compatibility.
- Added user cofig support.
- Improved blacklist, whitelist and redirectlist functions.
- Improved instant blacklist, whitelist and redirectlist functions.
- Updated download links.
- Improved current pack, extension and IP detection.
- Added intelligent domain and IPV4 detection support.
- Updated Redirection IP function.
- Added more functions. Use ep -h or ep --help for more info.
- Updated H&WB function to support automatic extension and current IP detection.
- Improved and updated almost all of the functions to match new changes.
- UI revamped. A lot of things have been updated.
- Updated sleep parameters.
- Script was re-written and lot of new patches have been applied.
- Fixed known bugs so far.
> Download: v.1.0.0_beta.zip | Releases
*Give this beta build a try and give us your feedback.

Szóval újraírták és van letölthető beta modul - leszeded, Magisk Manager-ben a Modules-ban betallózod és installálod (papírforma szerint frissíti az utolsó verziót, nem kell törölni a régit). Egyelőre - mivel ez beta - nincs fent a Manager letöltései közt még ez a verzió és visszajelzést várnak ha van vele valami gond.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#392) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ez az Energized miben más/jobb, mint az (általam használt) xda-s AdAway?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#393) crok válasza Trailblazer (#392) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha ugyanazokból a hosts forrásokból összerakod ugyanazt a listát akkor kb semmiben, de itt már leírtam mindent is ezzel kapcsolatban.

Ha egy mondattal kellene válaszolnom, akkor az az lenne, hogy "máshogy jó".

Az Energized saját listákat használ (nézzétek meg milyen jellegű szűrt listákat csinálnak, vannak kisebbek és nagyobbak..), az ő specialitásuk, hogy a saját listákat ők válogatják le és tartják is karban, míg az AdAway-ben az alapértelmezett listákon felül te adhatod meg mit akarsz még hozzáadni. Az AdAway-ben is megadhatsz Energized listát ha szeretnél, sőt, ha akarod akkor kitörlöd/letiltod a többi listát és csak az Energized listát hagyod bent. Így elérheted, hogy az Energized által fésült listát használod és az AdAway beállítható, hogy időnként frissítse le automatikusan (ezt a modul nem csinálja meg automatikusan, nem is tudja). A többi ott van a linken ami az első mondat alatt van (kb. minden, amit Android-on a reklámblokkolásról tudni lehet - root-al és root nélkül).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#394) g_g_g válasza Trailblazer (#392) üzenetére


g_g_g
őstag

Ez engem is érdekelne.
Én is az AdAway-t használom, de van Magisk és ha többet, jobbat tud kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

(#395) Siriusb válasza crok (#391) üzenetére


Siriusb
veterán

Jaja, már felraktam. Egyelőre csak egy hibát találtam, hogy hibásan adblocker jelenlétét érzékeli, de ez javítva lesz.

(#396) Siriusb válasza g_g_g (#394) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha más miatt nem is, de én szeretem a terminált. :DD

(#397) crok válasza Siriusb (#396) üzenetére


crok
Topikgazda

Nálam is preferáltabb mód.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#398) Trailblazer válasza crok (#393) üzenetére


Trailblazer
addikt

Aha, hát nem bonyolítanám tovább, jó ez így, ahogy van AdAway-jel.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#399) crok válasza crok (#391) üzenetére


crok
Topikgazda

Energized modul -- új információk:

ϟ Magisk Module Update
v.1.0.8 beta
- Fix patch applied to adblock app detection.
- Fixed pack download issue via CLI flag. (ep -p <pack>)
- Fixed basic file setup issue.
- Beautify the module scripts.
- Fixed typo.
> Download: v.1.0.8_beta.zip | Releases

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#400) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Szeretnèk egy oltári nagy h.lyesèget kérdezni.Csomó dolgot nem találok a magisk module-ben.Speciel youtube vanced.Most telepítettem újra a magisk-ot,de semmit nem sikerül telepítenek a belső tárhelyről,végig megy de nincs telepítve.Mit nem csinálok jól?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.