Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) crok válasza laci laci (#400) üzenetére


crok
Topikgazda

A Youtube Vanced modult ne is keresd meg ne is használd bármit is találsz, mert ami volt az borzasztó régi és ha flash-eled SE fogja feltenni.. és megszűntették már nagyon-nagyon régen, az utolsó Magisk verzió épp egy éves, nem is akarják és nem is fogják folytatni Magisk modulként egyáltalán, mert - idézem az XDA thread-ből: "As we are disabling signature verfication, root version are installed to /data/app and /system/app. So magisk module is useless now and makes nonsense to us. Therefore, Magisk version is discontinued."

És hogy miért nem megy fel semmi? Mert elavultakat használtál. Sose érdemes a régi ZIP-eket használni, mindig lehetőleg a Manager-ből letölthetőt kell használni mert az automatikusan generálódik. Ha elolvasod a Dev. Guide-ot látszik, hogy teljesen új megoldással megy a telepítés már és pl. a zip-ben nem szabad install.sh-t használni - nem véletlenül - és az updater-binary is automatikusan kerül már bele a repo-ba bekerült modulokba és úgy generálódik le a Manager-ból elérhető összes modul hogy ne lehessen trükközni a telepítéssel, megvan a testreszabhatósághoz a megfelelő hely és file (dokumentálva a Dev. Guide-ban). Ez mind az egységesítés miatt kellett. A régi zip-eket "felismeri" mint modul mert a modul.prop ha helyes akkor indítja az updater-binary-t de mivel az már régi.. még lehet eleve nem is a imageless-re van írva.. :\ és így nem is a /data/adb/modules-ba másol - ha egyáltalán másol vagy csinál bármit ami a mostani Magisk verzióknak megfelelő. Egyébként van egy Telegram bot ami ide SourceForge-ra felpattintja a modul zipeket mindig mikor új verzió jön (új verzió (frissítés) vagy eleve új modul).

Ha meg valamit magában a Magisk Manager letöltésekben nem találsz az alapvetően vagy a készítő által lett törölve vagy a két nagy törléshullám miatt lehet, egyszer 2018 május 1-el (vagy 3?.. Ekkor template upgrade miatt történt alapvetően - aki nem állt át annak a modulját törölték) meg 2020 Feb 18 és Ápr. 7-el volt összesen 3 ilyen alkalom (vagyis inkább 2 nagyobb) nagytakarítás a modulok közt. A mostani törlés után a törölt modulok a modultemetőbe kerültek de még épp a forrásuk elérhető, kézzel lehet belőlük ZIP-et készíteni, csak ha régi.. és rossz a modul architektúra.. akkor újra kell dolgozni kicsit őket.. pl. az enyém természetesen helyes volt de még csiszoltam most is rajta és release-ként flashelhető ZIP-ként letölthető maradt - de ezeket a fentebb említett bot már természetesen nem figyeli..

Egyébként pont kérdezték feletted nem sokkal csak nem fejtettem ki ennyire (:

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#402) laci laci válasza crok (#401) üzenetére


laci laci
addikt

Lehet annyira nem lapoztam vissza. :R Akkor tanulhatom megint mindent újra.Volt xiaomi mi9t-re dual speaker mode,de akkor már az sincs.. köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#403) crok válasza laci laci (#402) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha eljuttatod a modult (mert megvan egy régi ami működött és szerinted menne most is) akkor megnézem és átvariálom neked hogy kipróbálhasd megy-e.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#404) crok válasza crok (#399) üzenetére


crok
Topikgazda

ϟ Magisk Module Update

v.1.2.1 beta

- No more separate busybox required. Magisk Busybox will be used by default.
- Updated Magisk Template to v20.0+. No more support for Magisk <v20.0.
- Fixed domain counting awk segmentation fault error.
- Updated info flag details.
- Improved backup and restore functions.
- Added --version flag.
- Beautify --help flag details.
- Few fix patches applied.

v.1.2.2 beta

- Fixed pack download issue in menu mode.
- Updated --help details.

> Download: v.1.2.2_beta.zip | Releases

Alakul ez..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#405) laci laci válasza crok (#403) üzenetére


laci laci
addikt

[link] Ez lenne,de sajnos nem müxik.Illetve biztos,hogy h.lyesèget kérdezek,hogy ha régebbi magisk-ot rakok fel működne minden, mint régen?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#406) crok válasza laci laci (#405) üzenetére


crok
Topikgazda

Mivel az appok, amik a root meglétét tiltják is fejlődnek és a készülékekkel a ROM-ok is fejlődnek / változnak ezzel elég jól rá.*znál konkrétan, én Önnek azt nem ajánlom.

Ez a mod meg konkrétan nem is lett submit-elve sose, ez biztos mert egy 3rd party template-et követ az installer. Meg.. biztos vagy abban hogy ez működik még egyáltalán? Mert van aki eleve írja hogy nem megy, és még csak nem is egy ember [1] [2] bár dátum szerint nem a legfrissebbet használták, ez biztos, de mivel a script-ben látok fluence módosítást is így értem pl. ennek az embernek a hozzászólását hogy miért nem megy neki kihangosításnál a mikrofon.. Én ezt spec. nem használnám.. eleve nem értem miért kellene bárkinek is az MMT-Ex template-et használni ha ez tényleg csak egy Magisk modul, ott a Dev. Guide, minden benne van mit hogy kell csinálni, semmi szükség erre a template-re :| De ahogy nézem a kódot kezdem érteni mi a lényeg.. ez igazából nem is igazi Magisk Module csak egy Zip amit a Magisk Manager a benne levő module.prop miatt modulnak ismer fel és tud "flash-elni", de egyébként módosít /system file-okat és így nem is lehet systemless. Ha neked ez így OK.. akkor -> Mikori a ZIP amit használni akartál? Mert azt mondtad hogy "a régi zip-ek nem mennek" de pont az utolsó (Márc. 27-edikén publikált) update-el kapott ez a valami elvileg Magisk 20.4 támogatást (27.03 - MMT-EX installer support for magisk 20.4) és lehet csak simán le kéne töltened a friss zip-et az első hozzászólásból.. bár én így se használnám.. legalábbis egy full TWRP mentést mindenképp csinálnék, minimum a /system-ről (vagy mehet vissza a ROM dirty flash-el.. vagy.. jó, ezerféleképp vissza lehet hozni a /system-et eredetire..)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#407) laci laci válasza crok (#406) üzenetére


laci laci
addikt

Irgalmatlan sokat romolgatok,de a magisk nálam ha egy kicsit is mélyvíz,akkor már kifog rajtam.Nagyon köszönöm a segítséget.A viper4android miatt használnám a magisk-ot,de az is nehézkes már. :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#408) Siriusb válasza crok (#404) üzenetére


Siriusb
veterán

Már letölthető élesben a Magisk-ben is.

(#409) crok válasza laci laci (#407) üzenetére


crok
Topikgazda

Szivesen!

V4A: Ahhoz csak egy kompatibilis modult kell talalni es annyi, Telegramon par helyen rakerdezel biztos mondanak a Mi 9T-vel stabilan mukodot.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#410) crok válasza Siriusb (#408) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, csak mivel atalltak az osm0sis busybox helyett a Magisban levore igy csak Magisk v20.4-el mukodik, mert 20.3 es alatta a topjonwu busyboxban NINCS wget (minek lenne..) viszont a hosts lista letoltesehez nyilvan kell. Ezt majd flag-elem, mert eleg sok ROM+keszulek a v20.3-al jol megy, v20.4-el meg valogatott hibakkal kuzd (random magiskd leallasok, megint, meg SafetyNet gondok..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#411) crok válasza crok (#410) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, test build már van.. Magisk V20.3 és alatta a Magisk Repoból is letölthető Busybox-ra fog támaszkodni, V20.4 és felette pedig a Magisk saját, beépített busybox-ára ami amúgy ugyanaz mostantól.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#412) crok válasza crok (#411) üzenetére


crok
Topikgazda

ϟ Magisk Module Update

v.1.3.0

- Added back Magisk v20.0 - 20.3 support.

*Magisk v20.4+ users won't require seperate busybox module.
**Magisk v20.0-20.3 users will have to install Busybox for Android NDK module.

> Download: via Magisk Manager | Releases

Szóval a Manager-ben elérhető mostmár ez a verzió.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#413) Siriusb válasza crok (#412) üzenetére


Siriusb
veterán

Hehe, látom kiharcoltad magadnak, amit akartál! ;) :)) :R

(#414) crok válasza Siriusb (#413) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem magamnak.. csak szerintem ne szivassa se magát se másokat ezzel :D meg elsiklottam felette, hogy mostmár lehet a belső busybox-ot használni.. ugyanis ezt eddig tűzzel-vassal tiltották a hivatalos repo-ba került moduloknál..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#415) Albigator


Albigator
őstag

Sziasztok!

Átirányítottak ide, ezért segítséget szeretnék kérni a Magisk modulok és a Magisk root eltávolításában.

Telefon: OP5 (8/128) OOS 9.0.8, TWRP és Magisk (20.4) van fennt.

A rootolás is nagyon nehezen ment nekem, sok help kellett hozzá, a de hívásrögzítés miatt nélkülözhetetlen volt számomra. Most viszont vissza kell térjek a gyári rendszerre, ami már android 10 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#416) crok válasza Albigator (#415) üzenetére


crok
Topikgazda

Mi a cel?

Ha csak a Magisk eltavolitasa, akkor eleg flashelni a Magisk uninstaller zip-et es eltakarit mindent ami Magisk (osszefoglaloban release linken megtalalod GitHubon).

De ha amugy ujrahuznad az egeszet ugyis ("gyari remdszer ami mar Android 10") akkor nincs ertelme mert ugyis ujrahuzod az egeszet.

Szoval mi a cel?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#417) Albigator válasza crok (#416) üzenetére


Albigator
őstag

Hello!

Jelenleg még android 9-en vagyok (OOS 9.0.8) és a cél, hogy visszalépjek root nélküli rendszerre. Se TWRP se Magisk se nyitott BL nem kell nekem.
Menne fel az android 10 (így), ami már elérhető és rövid használat után valószínű átadom tesómnak a készüléket.

Szóval a cél az útóbbi, mert úgyis újból húzom az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#418) crok válasza Albigator (#417) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor huzd nullarol ujra majd ha atadod.
Fastboot ROM-os a keszulek, nem?

Latom szerkesztetted is.
Biztonsag kedveert uninstall zip (de nem is igazan szukseges) es a leiras alapjan mehetsz.

Ha pl. fastboot ROM-al telibe flash-eled majd es be is zarod akkor ugyis mindegy, mert a /data/adb torlodik ugyis, a gyari kernel es meg a recovery is visszakerul. Egy resze se marad meg. Az osszefoglaloban is van errol szo.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#419) Albigator válasza crok (#418) üzenetére


Albigator
őstag

Fastboot ROM-os ha jól tudom.

Mondom én nagyon nem értek hozzá, szájbarágosan sikerült rootolnom is (de már ez se menni egyedül)

"uninstall zip"

Szóval akkor a "Magisk-uninstaller-20200323.zip" kell nekem.
Újrdaindítom Recovery módban és ott az install menü alatt kell a zipet flashelni?

(#420) crok válasza Albigator (#419) üzenetére


crok
Topikgazda

Igy van!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#421) Albigator válasza crok (#420) üzenetére


Albigator
őstag

Köszönöm. :R
Nem sokára nekiállok, csak először adatokat mentek/törlök.
Mindenképpen újból raknám most h váltok 10-re, ha átadom majd másnak a telefont, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#422) Albigator válasza Albigator (#421) üzenetére


Albigator
őstag

Úgy látszik sikeresen el is csesztem.

Letöltöttem a "Magisk-uninstaller-20200323.zip"-et és a főkönyvtárba helyeztem.
Recovery modeban újból indítottam aztán kiválasztottam ezt a zipet és bepipáltam azt még h ha kész induljon újra (signature verfication izét azt nem pipáltam be) aztán flash, úgy látszik készen is lett és újból indult.
Na itt lett vége a történetnek Teló nem kapcsol/bootol be de az értesítési led fehéren világít. Ki bírom kapcsolni és újból be, de ugyanez a helyzet.

Szerk.:

RECOVERY módba vissza tudok viszont menni. Itt mondjuk újból tudnám telepíteni a magisket, attól lehet megjavulna... Csináljam?

[ Szerkesztve ]

(#423) crok válasza Albigator (#422) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha nincs Magisk de van custom recovery (pl. TWRP) akkor nyilván a saját gyári kernele került így most vissza ami a DM Verity miatt most bukik - vagyis azért nem boot-ol.
A telefonod topikjának saját összefoglalójában keress rá arra, hogy "Nem titkosított eszközök" és ott lesz egy link arra, hogy no_verity_op5.zip - na, neked most erre a zip-re lesz szükséged hogy a DM Verity-t kikapcsold (épp ezzel is csinálhatnád..). Szóval neked most az ottani 5 és 6. pont kell, flash-elned kellene ezt a zip-et. Vagy visszatenni a gyári recovery-t, gyári kernelt, gyári mindent is - mondjuk a gyári ROM éppen használt verziójának teljes dirty flash-ével.

Látom szerkesztetted: igen, ha a Magisk visszakerül akkor megint boot-olni kellene neki. Egyébként ökölszabály hogy BÁRMIBE kezdesz előtte min. az adott részről csinálsz TWRP/custom recovery-ben egy mentést, itt most a /boot-ról lett volna szó mert gondolom ez elmaradt, ugyanis ha lenne mentés akkor csak vissza kellene állítani.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#424) Albigator válasza crok (#423) üzenetére


Albigator
őstag

Én nem tudom mi maradt el, azt hittem helyesen járok el.

Szóval akkor mit csináljak? Rakjam visssza a magisket és töltsem le előre ezt a 2 éves no_verity_op5.zip-et és flasheljem meg hasonlók ha megint uninstalláltam a magisket?

Nem tudom h kellett volna a bootról biztonsági mentést csinálni...

Vagy ha letöltöm a gyári ROM-ot és azt flashelem akkor az is töröl mindent? (magisk, TWRP meg hasonlókat?)

[ Szerkesztve ]

(#425) crok válasza Albigator (#424) üzenetére


crok
Topikgazda

Az maradt el hogy valszeg nincs gyakorlatod, ilyen dolgokkor mindig csinálok backup-ot hogy ha shit hits the fan akkor vissza lehessen állni.

Hogy mit csinálj.. ha meg akarsz szabadulni a Magisk-tól akkor írtam mit a teendő:
vagy kikapcsolod a DM Verity-t vagy a ROM-ot dirty flash-eled és akkor visszakerül minden
vagy most ezt elengeded és Magisk és bebootol megint.

A gyári ROM - azt is írtam - az mindent gyalul amihez köze volt a Magisk-nek, szóval nem lesz csak gyári kernel (amiben a gyári ramdisk) és gyári recovery és gyári rendszerpartíció a gyári vendor partícióval - vagyis nem fog bukni a DM Verity és bootol a ROM.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#426) Albigator válasza crok (#425) üzenetére


Albigator
őstag

Hát gyakorlatom az nincs. :D

Az a baj a VAGY-okkal h én nem tudom nekem melyik a jobb megoldás.

Sztem akkor azt csinálom, hogy visszarakom a magisket h be tudjak lépni a telóba. Aztán ott letöltöm a gyártói oldalról az ott lévő teljes ROM-ot (mondjuk az csak android 9-es). Aztán azt flashelem. Az telepít mindent gondolom és akkor lepucolja a magisket meg TWRP-t és ezután frissíthetek android 10-re. Aztán még be kell zárjam a BL-t is. Jaj.

[ Szerkesztve ]

(#427) crok válasza Albigator (#426) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem véletlen kérdeztem mi a cél (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#428) Albigator válasza crok (#427) üzenetére


Albigator
őstag

Amúgy megtaláltam a topikban az android 10-es full zipet. Vagy ezt még nem szabad, mert még android 9-en vagyok?

Ezt nem tudom valahogy simán felmásolni a telóra így csak Recovery módban (gépre már le van töltve a cucc)? Akkor nem kéne megint magiskot telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#429) crok válasza Albigator (#428) üzenetére


crok
Topikgazda

A TWRP 3.x felett tud MTP-t szóval ha a PC-d tud MTP-t (Win alapból tudja hacsak nem érint egy szemét MTP bug) akkor MTP-vel simán fel tudod másolni a ZIP-et. Onnantól meg egy szegegyszerű clean flash. Erre meg ott a telefon topikja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#430) Albigator válasza crok (#429) üzenetére


Albigator
őstag

Visszaraktam a magisket (19.3 - ez maradt a telón még régről.) Utána gépről felmásoltam a telóra a full zipet (android 9-es).

Recovery modeban indítottam a készüléket és installálni akartam akkor a full gyári ROM-ot:

Így sem jó valami.

[ Szerkesztve ]

(#431) crok válasza Albigator (#430) üzenetére


crok
Topikgazda

Először is: a Magisk 19.3 egy brutálrégi verzió, épp pár nap híján egy kerek éves amúgy.

Másodszor: arra sír a TWRP hogy a zip amit installálni karsz NEM jó. Nevében az van, hogy OTA, talán csak a gyári recovery-vel kompatibilis az OTA ZIP vagy a TWRP-d is olyan régi mint a Magisk zip-ed volt. Szerintem ez már a telefonod topikjára tartozó kérdés lesz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#432) Albigator válasza crok (#431) üzenetére


Albigator
őstag

Igen visszatértem inkább abba a topikba.

Amúgy a TWRP verzió: 3.2.3-as. 2019 szeptember előtti az biztos.

(#433) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
Szeretném a telefonomra (Redmi 3 PRO - Miui 9.5.2.0 global stabil rom - android 5.1.1-el) felrakni a revolutot de a google playben se látom, ami azért érdekes mert a hivatalos oldalon a minimum droid követelmény 5.0 ami 100% hogy teljesül. Valahogy van az az érzésem, hogy a XPosed (v87 SolarWarez sdk22re, Xposed Installer pedig 3.1.5) és/vagy a Magisk (20.4 a magisk, a manager pedig 7.5.1 - a Manager hideolt.) kavarhat be.
Crok mester magisk leírás alapján próbáltam a safety netes cuccokat megoldani úgy, hogy:
A fingerprintet bekamuztam egy redmi note 7nek (ilyenem van elsődleges telefonnak), viszont így is elhasal.
Továbbá próbálta az xposed + gravity box rejtését. Sajnos nem jutottam előrébb :(
Viszont ami "jó" hír, hogy ha az xposed-os cuccokat kitörlöm teljesen (az az a uninstall zipet futtatom hozzá) és az appokat is (xposed installer [vagy mi a neve] + gravitybox) törlöm akkor a safetynetes cuccok átmennek (ami érthető, hiszen az xposed az elég keményen moddolja a rendszert), szóval minden olyan zöld mint a puskás stadion füve, szóval királyság. Viszont továbbra se látom a gplayben.
Itt már teljesen kifogytam az ötletekből, hogy mit tudnék tenni.
Egy kis kiegészítés, még 2-3 hónappal ezelőtt amikor frissen raktam fel a fent említett romot a telefonra akkor eleinte láttam a revolut appot a gplayben, aztán akkor nem raktam fel mert akkor még nem volt rá igyénem, azóta meg szépen mindenféle jóval (értsd xposed cuccok) belaktam a telefont és azóta nem látom. Ha esetleg van valami ötlet amivel megtudnám oldani rom reinstall nélkül azt, hogy feltudjam rakni a revolutot akkor azért hálás lennék nagyon !

Előre is köszi ! :)

Szerk.: Azért ide írok (még) mert van az az érzésem, hogy valami a Magiskal lehet összefüggésben. Azóta az xposedos cuccok TELJESEN ki vannak szedve a rendszerből és nem is raktam vissza őket.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#434) crok válasza Roxkex (#433) üzenetére


crok
Topikgazda

0, XPosed-t vagy felejtsd el vagy eleve neki se ess neki enélkül, mert így talán menne.

1, ez imho nem Magisk probléma. Ha nem látod benne a Google Play-ben akkor nem támogatott, ez lehet Google Play certification bukta miatt is. Egyszerűen lépj be weben a Google Play-be, keresd ki a Revolut-ot és nézd meg van-e hozzá eszköz az adott account-ra ami támogatott - ha ezt a készüléked nem látod támogatottnak annak semmi köze ahhoz, hogy a készüléken van-e Magisk vagy sem. Max de NAGYON max azt tudom elképzelni, hogy a telefonon a Google Play-t megnyitod, menünben lemész a Play Protect certification-re és ha ott not certified akkor az lehet éppen egy gondod. Ezt megoldani meg más kérdés, nem minden esetben lehetetlen [0] [1] [2] [3] Nem csak az Android verzió lehet a kritérium. Egyébként egy Google Play Store adattörlést még megérne..

2, APKMirror-ról leszedett Revolut?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#435) zsigomark3


zsigomark3
tag

Sziasztok,

Adott egy Galaxy s9+ twrp, Alexis Rom android10, oneui2.1 Magisk20.4, magisk manager7.5.1
Magisk-al hozzá volt adva az energized protection module, és terminalban beállítva, működött is onnan tudom hogy se a böngészőben se az appokban nem jöttek fel a hirdetések.

Tegnap magiskbol telepitettem a riru-core, riru-edxposed modulokat és az edxposed manager appot. Azóta megint megjelentek a hirdetések.

Letöröltem az energized-et újra indítotam, újra telepitettem, nem működik.

A kettőnek lehet köze egymáshoz?
Az energized protectionnak meg kellene keresni a rejtett system mappáját is törölni és úgy újra telepíteni?

Üdv: Márk

(#436) Trailblazer válasza zsigomark3 (#435) üzenetére


Trailblazer
addikt

Röviden: az Xposed csak bajt kever. Bővebben majd crok fórumtárstól...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#437) zsigomark3 válasza Trailblazer (#436) üzenetére


zsigomark3
tag

Igen, az edxposed-el most csináltam egy "hurkot" mert gravitybox al szerettem volna customizálni. Még ez sem jött teljesen össze mert android10 custom romra bugos a gravity box.

Csak szeretném kideríteni milyen lehetőségeim vannak:
1. Meg lehet hekkelni h energized protection és edxposed is működjön párhuzamosan?
2. Le kell szedni teljesen az edxposed modulet, riru coret és file rendszert vissza állítani, hogy működjön az energized? Csináltam előttete twrp backupot a "partíciók"ról.
3. El kell felejteni az energizedet, nem működik amíg van edxposed?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Márk

(#438) crok válasza zsigomark3 (#437) üzenetére


crok
Topikgazda

"Az energized protectionnak meg kellene keresni a rejtett system mappáját is törölni és úgy újra telepíteni?"
Nincs ilyen rejtett system mappája.. a modul saját könyvtára a /data/adb/modules/energizedprotection de itt csak a modulhoz tartozó script-ek vannak a module.prop-al. Semmi más. Mivel nem is kell más. Ha csináltál pl. backup-ot az ep-vel akkor csinál a belső tárhelyre egy EnergizedProtection könyvtárat, itt lesz a blacklist file, a whitelist file, a redirect lista, az ep konfig file-ja ha kérted és egy hosts file mentés..

A Magisk Systemless Hosts-ot használja, mivel a Magisk injektálja a hosts file-t vissza a /system-be, ezt a file-t módosítja. Remélem a Systemless hosts be van kapcsolva. A /data/adb/modules/hosts/system/etc/hosts file-ba ír az ep (meg hát minden más is ami hosts alapú, az AdAway is).

Először azt kéne ellenőrizni, hogy

- ugyan Magisk 20.4-et írsz és abban már a Magisk saját busybox-a van használva - előtte külön kellett telepíteni a Busybox NDK modult a Magisk Manager Repo-ból, ezt nézd meg azért

- meg ugye nem használsz MinMinGuard-ot vagy valami hasonlót?

- ne legyen használva Private DNS meg semmilyen VPN

- az ep látja-e hogy van pack telepítve. su -c ep -m és itt választ az o-t (open) és ha az eleje úgy néz ki hogy EnergizedProtection-ös fejléc akkor OK.

- nyisd meg telefonon az Energized Checker-t és nézd meg hogy secure vagy insecure-t ír

- remélem nem csinál egy másik busybox-ot az Xposed amiben az ep-nek valamelyik fontos összetevője (pl. wget..) nincs benne..

Az EdExposed meg az egész Xposed ahogy van szerintem teljesen felesleges.

Szóval a válaszaim:
1, nem is szabadna annak a vacaknak beleszólnia.
2, Ha leszedted az összes Xposed vackot akkor nem kell visszaállítani semmilyen partíciót, mivel a Magisk-nak pont az a lényege hogy NEM változtat a /system-en, a modulok és aminden ami Magisk a /data/adb/ könyvtárban van (kiv. a kernel mentés ami a telepítéskor készül, amivel a Magisk uninstaller is dolgozik)
3, alapból mennie kellene hacsak nem változtattál a hosts file-on miután az ep-t megcsináltad (az ep menüjének megnyitásakor írja ha nincs is installálva pack vagy valami gondot lát) vagy az Xposed nem rúgja fel a dolgokat (MinMinGuard?!).. ilyenről nem tudok de nem is használom (csak nagyon nagyon indokolt esetben teszem fel tesztelni) mert semmi értelmét az egész keretrendszernek nem látom már nagyon régóta.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#439) Trailblazer válasza crok (#438) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hopplá, ez azt jelenti, hogy külön modulban már nem is kell a Busybox? Amit a Magisk 20.4 tartalmaz, azzal minden app megelégszik, amely BB-ot igényel?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#440) crok válasza Trailblazer (#439) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, ez most kifejezetten az EnergizedProtection-re vonatkozott. Eddig nem ajánlották amúgy se a beépített busybox használatát mert hogy ne azt használgassák - meg ergya is volt egyébként (egy csomó applet ki volt hagyva a built-in-ből mert minek bele pl. wget hiszen netet nem kell bazirgálnia a Magisknak egyáltalán). Az a mondás mostantól hogy ha kell BusyBox egy modulnak akkor használja a beépítettet mert áttért a Magisk az osm0sis féle Busybox-ra szóval nincs már igazán értelme a busybox modulnak a kompatibilitáson kívül vagyis hogy a régebbi, még nem frissített modulok (amik még a "külső" busybox-ra támaszkodva működnek) is tudjanak menni az új(abb) Magisk verziókkal (eddig ez pont a fordítottja volt, ezért is volt külön modul csinálva). Itt a teljes story.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#441) Trailblazer válasza crok (#440) üzenetére


Trailblazer
addikt

Jó, akkor most kell BB modul vagy nem? :))

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#442) crok válasza Trailblazer (#441) üzenetére


crok
Topikgazda

Mihez?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#443) Trailblazer válasza crok (#442) üzenetére


Trailblazer
addikt

Passz, ami igényli. Titanium Backup, tán Migrate-nek is kell, meg ki tudja, mi még.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#444) crok válasza Trailblazer (#443) üzenetére


crok
Topikgazda

A Titanium Backupnak soha nem is kellett - van sajátja magában az appban, ha akarod lecserélheted de minek..?

A Migrate meg már régen megoldja magának.

Mellesleg egyik se modul (: De ha valamelyik appnak kell busybox azt általában nagy hangon közli vagy eleve benne van.

A többi (modulokra gondolok) pedig attól függ, hogy a frissítette-e a script-jeit..
A legtöbb modulnál oda van írva ha kell neki külső busybox,
szóval innentől a fejlesztőjén múlik majd hogy megoldja-e magának
vagy kell-e neki még a külső mert mondjuk lusta vagy le-se-s.*rja.

Erre írtam hogy az EP 20.4-es Magisk-al már megoldja magának, 20.3 alatt még igényli a modult.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#445) zsigomark3 válasza crok (#438) üzenetére


zsigomark3
tag

Köszi a részletes leírást, megpróbálom eszerint végignézni:

Igen, ezzel a rommal már csak Magisk 20.4 lett felrakva a beépített BB-al, nincs korábbi busyboxNDK

Nem használok minminguardot, ez számomra még magától értetődött h több adblocker ne legyen, szóval csak az energized protection van/lenne

VPN az van, de egyébként protonVPN-en ment szépen előtte is a dolog, ezt nem tudom miért kérdezhet, ez is bekavarhat?

Az EP terminalba lefuttatva látja melyik pack van telepítve

De az energized checker viszont nagy piros insecure-t ír, ezt gondoltam magamtól is.

Nem változtattam hosts filet.

Most úgy döntöttem az edxposed keretrendszert fogom eltávolítani, úgy gondolod utánna megfelelően fog működni az energized protection anélkül, hogy bármit is állítanék rajta?
Xposed letörlésénél mire kell figyelni? van vmi extra mappa ahonnan ki kell gyomlálni, vagy csak a szokásos? vagy csak annyi is elég ha xposed managerbe rákattintok az uninstaller gombra?

Így Xposed nélkül, tudtok ajánlani olyan magisk modult tweakelésre mint a gravity box?

Üdv: Márk

(#446) crok válasza zsigomark3 (#445) üzenetére


crok
Topikgazda

"VPN az van, de egyébként protonVPN-en ment szépen előtte is a dolog, ezt nem tudom miért kérdezhet, ez is bekavarhat?" - igen, mert a VPN (kivitelezéstől függően eltérően) csinálja a DNS feloldást, be lehet állítani, hogy a VPN túloldaláról a VPN szolgáltatótól kérjen DNS-t és skip-elje a hosts tartalmát vagy előbb lokálisan próbálja meg feloldani és majd utána a VPN. A VPN-ek általában céges felhasználásra lettek kitalálva, így annak van értelme (alapvetően) hogy a túloldal csinálja a DNS-t (is). Esetleg azt próbálhatod meg, hogy beállítod az AdGuard-ot Private DNS-re mert az még a VPN előtt van (ha legalább Pie a ROM).

"Most úgy döntöttem az edxposed keretrendszert fogom eltávolítani, úgy gondolod utánna megfelelően fog működni az energized protection anélkül, hogy bármit is állítanék rajta?" - ha marad a VPN akkor valószínűleg nem, lásd fentebb miért.

"Így Xposed nélkül, tudtok ajánlani olyan magisk modult tweakelésre mint a gravity box?" - nem tudok, meg nem is tudom mit akarsz tweak-elni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#447) Trailblazer válasza crok (#444) üzenetére


Trailblazer
addikt

Egy szóval sem mondtam, hogy bármelyik is modul lenne. De a Busybox az Busybox, a Magisk által systemwide látszik és használják az appok. Csak ami érdekelt volna, hogy kell-e a külön modul, vagy a Magisk 20.4 megoldja, de ezek szerint utóbbi.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#448) crok válasza Trailblazer (#447) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor kell :D erre nem tudok mit irni, most soroljam a letezo osszes appot es modult random hogy ez is hasznal busyboxot de kell / nem kell? :D Ha sir az app hogy kell akkor kell, ha nem sir akkor vagy nem kell vagy szarul van megirva es kell de nem szol :D ritkan van, hogy egy appnak kell busybox de nincs built-in.. egy jut eszembe most, a TeMeFi de szerintem az pont atall nemsoka..

"Magisk által systemwide látszik és használják az appok" - pont ez az hogy NEM latszik, nem azon a path-on van a Magisk busybox ahol az appok by default keresik!

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#449) zsigomark3 válasza crok (#446) üzenetére


zsigomark3
tag

xposed keretrendszer letörölve
vpn letörölve

energized protection viszont még mindig insecure :U

Gravitybox-ot azért szeretem mert jó dolgokat be lehet kapcsolni a power managerbe, little big corek menjenek. Navigation bar customization, Statusbarba ki tudom tenni hány C fokos a "cpu" +battery. Fingerprint launcher, stb

Üdv: Márk

(#450) crok válasza zsigomark3 (#449) üzenetére


crok
Topikgazda

Kezdd elolrol. Magisk uninstaller.. Magisk installer.. etc..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.