Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Közben az XPrivacyLua-s módszerrel megoldottam a SafetyNet-et egy újonnan telepített HavocOS rom-on, és minden okénak tűnik a Google Pay-jel is. :K

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1552) crok válasza Mr Dini (#1550) üzenetére


crok
Topikgazda

Hat ez ennel sokkal-sokkal bonyolultabb.
Az XPrivacyLua azert megy mert nem csak siman reseteli a prop-ot, sokkal "melyebben" nyult bele, a ro.product.model modszer csak a frissen kiadott, mar ROM szinten is patkoltakat oldja meg.

Most csak ket eleg jo valoszinuseggel mukodo megoldas van: Riru + LSPosed + XPrivacyLus (pl. lasd fentebb), a Riru + kdrag0n USNF 2.1.0 (ritkan eleg a 2.0.0 is) es az se minden custom ROM-al megy. Ez Van. A custom ROM maintainer-eknek igazodni kell most a helyzethez, ez ido lesz..

Kiv. pl. a Xiaomi.EU, arra van ugye mas (fentebb irtam).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1553) v.attis


v.attis
őstag

Nekem most minden működik a telefonon, igaz rootolni kellett a mobilfizetéshez.
Ha mostantól semmit nem frissítek, akkor ez működőképes marad hosszú távon? Mondjuk 2-3 évig? Gondolok itt arra, hogy a google nem fog meg trükközni valamit, mondjuk egy észrevétlen play services frissítéssel?

(#1554) crok válasza v.attis (#1553) üzenetére


crok
Topikgazda

"akkor ez működőképes marad hosszú távon? Mondjuk 2-3 évig?" -- még két-három óráig, napig vagy hétig se biztos, bármikor ha megint belenyúl a Google a SafetyNet backend-be akkor megint kezdődhet a szívás elölről, nem is feltétlen a Play Services-be kell belenyúlnia de pl. abba is belenyúlhat, miért ne tehetné meg. Ez eddig is így volt. A SafetyNet hosszú évek óta van már velünk de a Google csak az elmúlt két évben "keményített" be a tesztelésben, addig teljesen elég volt amit pl. az MHPC is csinált hogy a megfelelő prop-okat egy meglevő, biztosan CTS pass-os készülékére állította és át is ment. Na, az a világ már 2 éve megszűnt teljesen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1555) v.attis válasza crok (#1554) üzenetére


v.attis
őstag

Szuper... Köszönöm!

(#1556) Trailblazer válasza v.attis (#1553) üzenetére


Trailblazer
addikt

Rootolni a mobilfizetéshez? :F

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1557) g_g_g válasza crok (#1554) üzenetére


g_g_g
őstag

Tegnap még fizettem Google Pay-jel, ma meg már azt írja, hogy nem felel meg a telefon a biztonsági követelményeknek.
(Xiaomi EU ROM)
Nem követtem mostanában a dolgokat, utánajárok, hogy van-e már erre megoldás.

Csak inkább arra reagáltam, hogy:
"akkor ez működőképes marad hosszú távon? Mondjuk 2-3 évig?" -- még két-három óráig, napig vagy hétig se biztos....

(#1558) crok válasza g_g_g (#1557) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglalóba beleírtam a gyorstalpaló 9. pontba hogy mit lehet csinálni (Riru + LSPosed + XPrivacyLua megoldás pl.) várd meg hogy kapj frissítést, rajta vannak a Xiaomi.EU-nál is, lehet neked is elég amit itt linkeltem a Xiaomi.EU ROM-ról vagyis ezt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1559) crok válasza Trailblazer (#1556) üzenetére


crok
Topikgazda

Nyitott bootloader -> cts fail -> Magisk + mókolás -> elrejti a tényt hogy nyitott a bootloader, etc.. Play Store: device is certified -> Google Pay megint megy -> profit

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1560) g_g_g válasza crok (#1558) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszi, átnézem majd.
Az én készülékemre már nem jön friss ROM (Mi8), az utolsó dev. ROM-ot használom, 20.9.4.

(#1561) crok válasza g_g_g (#1560) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor pl. ez vagy ez is segíthet (nem csak az amit fentebb írtam) mert az még A8.1-n jött ki és most A10-en van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1562) Trailblazer válasza crok (#1559) üzenetére


Trailblazer
addikt

Na de ha eleve sem volt terv a rootolás, és épp ezért nem volt a BL sem nyitva?

Nálam viszont ma főpróbázott az XPrivacyLua-s módszer, és hát tudtam fizetni telóval büfében...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1563) crok válasza Trailblazer (#1562) üzenetére


crok
Topikgazda

De nyitva van a bootloader mert custom a ROM (Xiaomi.EU [link] [link] [link] leírta sokszor).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1564) Trailblazer válasza crok (#1563) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ok. Nem figyelem mindenki hozzászólásait.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1565) crok


crok
Topikgazda

A kdrag0n Universal SafetyNet Fix 2.1.0 mostmar publikus, barki szamara letoltheto [link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1566) mobilizmo


mobilizmo
addikt

crDroidra jött a szokásos havi frissítés és már zöld is a Safetynet check :)
Persze azt hogy meddig lesz ilyen azt nem tudom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1567) Trailblazer válasza mobilizmo (#1566) üzenetére


Trailblazer
addikt

Írták is az xda-n, hogy out-of-the-box megoldással látták el.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1568) crok válasza Trailblazer (#1567) üzenetére


crok
Topikgazda

Ugyan így lesz majd a többi ROM-nál is idővel, írtam is a #1552-ben hogy erre kell majd kicsit várni a ROM fejlesztőktől / maintainer-ektől. Beindul majd ez.

Közben még info:
Topjohnwu elkezdte kiszedni a MagiskHide kódot és betenni a DenyList-et de a Zygisk-et meg még nem látom. Úgyhogy a következő Magisk release-kor lesznek "meglepetések". Legtöbbünk valszeg' marad majd a v23-nál egy ideig.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1569) Trailblazer válasza crok (#1568) üzenetére


Trailblazer
addikt

Remélem. Ez a HavocOS nem frissül túl gyakran, a legutóbbi update augusztus 4.-i, talán a maintainer foglalkozik vele e téren is. A 2.1.0 SafetyNet fixet leszedtem és applikáltam, de persze az XPrivacyLua-s módszer szintén aktív még mindig, így sok minden nem változott - tehát átmegy a ctsProfile.

Szerintem is sokan maradunk majd a 23-asnál, kiherélt félmegoldásokra nincs igényünk.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1570) v.attis


v.attis
őstag

Kis közvélemény kutatás:
Ha megérkezik a rom frissítés amiben javítva lesz a dolog, mit csináltok a jelenlegi megoldásokkal?
Én konkrétan semmi mást nem használok a Magisk-ből, csak a Gpay miatt raktam fel. Leszedjem utána? Vagy hagyjam meg ezt is? Ti hogy vagytok vele?

(#1571) crok válasza v.attis (#1570) üzenetére


crok
Topikgazda

Az majd akkor derül ki ha kijön a frissítés, vagy a Magisk-ból, vagy a ROM-okból amiket használnuk (changelog-ot nézünk, etc). Ha tartasz tőle hogy nem fog menni.. akkor kivársz amíg más megnézi előtted és lesz rá tapasztalat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1572) v.attis válasza crok (#1571) üzenetére


v.attis
őstag

Mindenképp ez a tervem, vagy 4 frissítés óta ez az első használható xiaomi.eu verzió... :))

(#1573) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

PixelExperience news: [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1574) crok válasza crok (#1565) üzenetére


crok
Topikgazda

kDrag0n Universal SafetyNet Fix 2.1.1 letoltheto [link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1575) Istju válasza Archttila (#1573) üzenetére


Istju
senior tag

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1576) Archttila válasza Istju (#1575) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Most töltöm

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1577) borix


borix
őstag

Üdv. Nem tudom, hogy elfér e majd itt de legfeljebb átviszem másik topicba.
Samsung telefonra Odinnal eddig remekül működött az újrarakás most valamiért nem akarja.
Egy hülye kérdés az odinnak kel internet vagy dolgozik anélkül is?
Ezt jelzi ki hiba okának. [link]

(#1578) crok válasza borix (#1577) üzenetére


crok
Topikgazda

Ennek semmi köze a Magisk-hez.. kérlek vidd a megfelelő topikba, a telefonnak gondolom van saját topikja (Samsung Galaxy S6 Edge talán ez?) vagy az Android szakmai, de ennek itt semmi értelme.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1579) borix válasza crok (#1578) üzenetére


borix
őstag

Ok. Meglátjuk ott mire jutok.

(#1580) Archttila válasza Archttila (#1576) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

:C

RN7
PE+

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1581) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Most volt időm kicsit tesztelni és az a helyzet hogy minden működik kivéve a Sberbank, - de ez annyira nem fontos - szóval (egyelőre) jóság van. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1582) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Elolvastam kicsit figyelmesebben az összefoglalót, és most már megy a Sberbank is! :K

Köszi crok!!! :R :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1583) crok válasza crok (#1552) üzenetére


crok
Topikgazda

Ahogy tippeltem hozzáálltak a custom ROM developer-ek és maintainer-ek (legalábbis a nagyobb / ismertebb ROM-ok esetében) a SafetyNet patkolásához, osm0sis most említette itt, hogy ez (a PE ROM) a megoldás meglehetősen sok custom ROM-ban meg tudná oldani prop módosítási problémákat ha a GMS kérdez le prop-ot, vagyis a Pixel Experience megoldása elég univerzálisnak tűnik, egyre több ROM-nál kerül be a fix amivel Magisk / root nélkül is SafetyNet pass-osak lehetnek custom ROM-ok, persze nem mind.... ... .. .

Topjohnwu elkezdte a Zygisk-et is betenni a Magisk publikus forrásba, hivatalos build még nincs de másoktól (pl. vvb2060) alpha már van amúgy de nem megbízható még, nyilván nem véletlen alpha még.

#1582 sati: szuper! Szóljatok ha van mit betenni / átírni az összefoglalóba(n).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1584) Trailblazer válasza crok (#1583) üzenetére


Trailblazer
addikt

Pont tegnap este kérdeztem rá a készülékem jelenleg használt romjának xda-s fórumában, hogy mikor várható update, mert igény volna a SafetyNet fix beledrótozására. Augusztus 4. óta nem történt frissítés, erre írta valaki, hogy ehhez képest a developer júliusban havi 2 frissítést ígért... Én pedig nem szeretnék megint romot cserélni, csak mert megint rosszul választottam custom romot. Úgyhogy remélem, célt ér az üzenet, már ha az illetékes olvassa a hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1585) mobilizmo válasza Trailblazer (#1584) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha jól emlékszem neked is F3 van. crDroidra megint jött frissítés.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1586) crok válasza crok (#1474) üzenetére


crok
Topikgazda

MagiskHidePropsConfig 6.1.0 frissites @XDA changelog [link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1587) Trailblazer válasza mobilizmo (#1585) üzenetére


Trailblazer
addikt

HavocOS-re váltottam egy ideje, de nem kellett volna. Csak a GApps-os kivitel miatt történt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1588) lovi27 válasza Trailblazer (#1587) üzenetére


lovi27
addikt

Mi a baj Havoc-kal?

[ Szerkesztve ]

(#1589) mobilizmo válasza lovi27 (#1588) üzenetére


mobilizmo
addikt

MI A1-el én is azt használtam. Maga a rendszer tök jó volt, de ritkán frissült.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1590) Trailblazer válasza lovi27 (#1588) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az, amit mobilizmo ír. Ritkán frissül, ehhez képest a developer júliusban (mások elmondása szerint) havi 2 frissítést ígért.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1591) lovi27


lovi27
addikt

A frissítéseket hiányoljátok, értem. De, miért kéne gyakran? Mi az előnye?
Ha valahol hiba van akkor érthető. De az A11 már közel egy éves, így már nem maradt.
Funkció frissítéseket pedig a főverziók hoznak.
Security patch? Elvileg hasznos, de azokból havonta csak egy van és hasznosságuk sem mindig fontos, mint a most szeptemberié se, amikor semmi lényeges javítást nem tartalmaz. Így nem értem mit reméltek a sűrű frissítésektől. Én annak örülök, ha ritkán frissítik, mert az stabilitást jelent. Kivéve amikor azért, mert nincs aki csinálja. De az egy másik történet.

A Magisk-szel is így vagyok. Mióta kijött a v23, vele működik minden kritikus alkalmazásom.
Akkor miért kéne követnem minden apró változását? Nem szabad hozzányúlni.

(#1592) lovi27 válasza Trailblazer (#1590) üzenetére


lovi27
addikt

"(mások elmondása szerint)" - ha, ha - "havi 2 frissítést ígért"
Inkább saját magadnak higgyél! Ha megnézed a Changelog-ot láthatod a jelenlegei verziót augusztus 5-én adták ki és akkor 2 havi (júliusi és augusztusi) security patch-et tartalmazott. Ebből az következik, hogy a következő kiadás október elején várható. A havi kettőből inkább 2 havonta egy lehet a valós elvárás.

Elvárás. Ez a rákfenéje az egész costum ROM kérdésnek. Elvárható egyáltalán, hogy legyen következő? Tudtommal ezek az emberek nem fizetésért csinálják azt amit csinálnak. Néhányat kiemelnek közülük és azoknak nem lesz gondjuk (topjohnwu), de a nagy többség miben reménykedhet. Dolgozik, és?

(#1593) beef válasza lovi27 (#1592) üzenetére


beef
őstag

Dolgozik, és?

...és kapja az anyázós kommenteket :)

(#1594) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Most hogy is van ez? Mit telepítsek? Miért kell mindent túlbonyolítani? Eddig telepítettem egy appot, azt kész. Most mit kell kivennem a romból, mit kell patchelni? Kezdek belezavarodni. Adna valaki érthetően, pár mondatban útmutatást? Lassan már azt sem tudom mit honnan kell letölteni.

(#1595) lovi27 válasza beef (#1593) üzenetére


lovi27
addikt

Ne ezt emeljük ki!
Ez az elenyésző kisebbség és szerintem ez is inkább a helyzet nem kellő átlátásából fakad.
Legyen inkább jó a végszó. Köszönet és hála érte.

Trailblazer
Lehet félreérthető, ezért inkább leírom. Nem rád gondoltam, nehogy magadra vedd! :D

(#1596) lovi27 válasza Petrónius (#1594) üzenetére


lovi27
addikt

Ha hagyományos felépítésű a mobilod, akkor lehet egyszerűen is telepíteni a Magisket.
- Letöltöm a Canary változatot.
- Átnevezem az apk-t zip-re.
- A ROM flash után recovery-ben telepítem a zip-pet.
Ő elintézi a patch-et meg ami még kell. Majd újraindítás után az alkalmazások között már ott vár a Magisk is. Nekem ennyi.

De patch-elheted a boot.img is, meg a mobil felépítésétől függően lehet mást is kell csinálni.
Itt az eredeti telepítési útmutató (angolul).

A mobil típusát ne felejtsd el megadni, ha még kell segítség.

(#1597) Trailblazer válasza lovi27 (#1595) üzenetére


Trailblazer
addikt

Még egyszer hangsúlyoznám: a többi romnál mostanra beledrótozták a SafetyNet fixet, ami augusztus elején még nem volt befingva. Havocnál nincs javítva. Nekem, mint usernek, ez kellemetlen. Neked, mint kibicnek...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1598) lovi27 válasza Trailblazer (#1597) üzenetére


lovi27
addikt

Nem vagyok kibic, mert kedvelem a Havoc-ot.
Akkor a többit kell használni!! Vagy be lehet állni maintainer-nek és akkor hamarabb lesz. :D

(#1599) Archttila válasza lovi27 (#1591) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A Magisk-szel is így vagyok. Mióta kijött a v23, vele működik minden kritikus alkalmazásom.
Akkor miért kéne követnem minden apró változását? Nem szabad hozzányúlni.

Egyetértek:K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1600) Trailblazer válasza lovi27 (#1598) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nincs kedvem ugrándozni most már a romok között, mert végülis ezt leszámítva egész jól működik, valamint a többi rom jobbára gapps nélküli kivitel, amit nem szeretek. Maintainer nem opció, mert annyira nem vágom, linux guru és coder sem vagyok, csak egy lelkes user.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.