Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Upo válasza crok (#499) üzenetére


Upo
addikt

Milyen másik user? JoHn123 (#480) -ra válaszoltam, javaslatot adtam neki, amire válaszoltál. Szerintem te keverted valami mással.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#502) crok válasza Upo (#501) üzenetére


crok
Topikgazda

Mea culpa! Elcsuszhatott az offset..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#503) crok


crok
Topikgazda

Nah.. here we go again.. úgy néz ki kezdi majd a Google lassan "visszavezetni" a hardveres visszaigazolásokat.. igaza van topjohnwu-nak, hogy kicsit azért érdekes lesz (ha ez így marad) hogy egy McD app azért ne induljon el mert nyitott a bootloader (pl. Xiaomi.EU ROM innentől kb. felejtős lenne..)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#504) Trailblazer válasza crok (#503) üzenetére


Trailblazer
addikt

Most akkor mi a változás?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#505) crok válasza Trailblazer (#504) üzenetére


crok
Topikgazda

Az, hogy megint jön a random szívás és a kikerülhetetlenség.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#506) zsola400


zsola400
aktív tag

Lesz újabb magisk vagy frissítés? Nálam pár napja a ctsprofile: false.

(#507) crok válasza zsola400 (#506) üzenetére


crok
Topikgazda

Nézd.. Canary vonalon 10 órája volt frissítés.. hogy beta.. vagy stable mikor lesz.. csak ők tudják mikor adják ki.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#508) Trailblazer válasza crok (#505) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mit össze szórakoznak már...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#509) szasz7


szasz7
csendes tag

Sziasztok,
van egy H96 max, tv box-om. Root-olva vettem, tv go-t szeretnék nézni rajta, de kiírja, hogy nem OK a rootolás miatt (csak néhány csatorna nézhető). A témában nagyon analfabéta vagyok (a topik összefoglalónak nekiveselkedtem, de a kötőszavakon kívül szinte alig értek valamit :)
Próbáltam átállítani, hogy más készüléknek látszódjon a kütyü, de nem segített (vagy elb...tam valamit), rootcloak app-pal is próbálkoztam, de a sok leírás/videó ellenére ez sem működött.
A lényeg, hogy a segítségeteket kérem, hogy ha nem vagyok otthon, akkor ne csak telefonon tudjam nézni TVGO-t, hanem a tv-n a kütyü segítségével.
Minden infóért hálás vagyok, ami közelebb vihet a megoldáshoz.
Köszönöm.

(#510) crok válasza szasz7 (#509) üzenetére


crok
Topikgazda

Nálad az a baj hogy vagy maga a ROM pre-rooted vagy valaki már tolt rá valami root megoldást, szóval van rajta egy ki tudja milyen su. Ahhoz, hogy ezzel lehessen valamit érdemben kezdeni ahhoz jó lenne, ha lenne valamilyen custom recovery. Ha ezt (azt mondod root-olva vetted..) valaki már megcsinálta előtted akkor nincs olyan nagy gond.. Ha nincs akkor még mindig lehet olyat csinálni, hogy a Magisk Manager-t feltenni, legenerálni a kernelt Magisk-es ramdisk-el és utána fastboot-al flash-elni. De ettől még a most előtelepített root-ot ki kellene gyomlálni.. A root cloak appok nagyon régiek, azok azért nem is mentek.

Ha meg eleve nem kell root.. akkor custom recovery és flash-elni az UnSU és a Magisk uninstall ZIP-eket.. mert akkor szinte 100% kipucolna mindent amit talál és valószínűleg azt a root-ot is amit feltettek. Viszont onnantól nem lesz root. Nem tudom kellett-e neked egyáltalán.

Szóval annak néznék utána (pl. XDA-n) hogy a készülékhez van-e custom recovery (pl. TWRP).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#511) szasz7 válasza crok (#510) üzenetére


szasz7
csendes tag

Köszi a gyors választ, mivel kb. a 10%-át értem (egyelőre tényleg hülye vagyok hozzá), ezért elküldöm az eladónak, hátha tud kezdeni valamit az információval. Amúgy szerintem kell hozzá a root és utána a hide-olás, mert alapból a TV GO app nem enged lejátszást csak tableten vagy telefonon...ezért talán a "root - átírni a kütyü adatait egy mobilosra - root hide-olás" lehet a megoldás (józan parasztésszel azt gondolom, hogy így működhet)

(#512) crok válasza szasz7 (#511) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha azért nem megy mert ez egy kifejezetten Android TV ROM akkor igen, akkor át lehet írni egy-két build.prop értéket hogy elhitesd vele hogy nem Android TV hanem egy telefon/tablet. Ezt meg lehet tenni magának a build.prop-nak a szerkesztésével vagy ha van Magisk akkor a MagiskHidePropsConfig modullal is. Innen nem tudom megmondani hogy az előző tulaja mit és hogy csinált, hogy oldotta meg.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#513) Black&White válasza crok (#503) üzenetére


Black&White
addikt

De ez nem csak azoknak szívás, akiknél (már) aktivált a hardveres azonosítás?
Én Mi 9-nél, adb alól lekérdeztem melyiket használja, basicet dobott az evaluationType - ra.
Ma ugyanerre a lekérdezésre egy Mi 10 tulaj: Hardware-t kapott.
Gondolom egyelőre csak az újabb telók érintettek, nem?

(#514) crok válasza Black&White (#513) üzenetére


crok
Topikgazda

A baj abból (is) adódik, hogy random aktiválják mit preferáljon és a basic-et el akarják hagyni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#515) Deathskull válasza g_g_g (#496) üzenetére


Deathskull
újonc

Én is sajnos ugyanebben a cipőben vagyok, semmi sem segített eddig. Most rátaláltam az Island nevű programra [link] , amely szó szerint elszigeteli az alkalmazást. A Mainland részben megkeresed az alkalmazást, rákattintasz, a + jellel hozzáadod az Island részhez. Az alkalmazások között egy narancssárga körben fehér táska ikonnal fog megjelenni az adott elszigetelt alkalmazás. Egy hátulütője van csak, hogy újra kell regisztrálni ide. Ezt telefonon vagy a PC-s programból is megteheted. Valószínűleg ezt minden egyes frissítésnél meg kell játszani.

(#516) crok válasza Deathskull (#515) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt javasoltam en is, de MIUI-t hasznal, azzal nem megy az Island..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#518) g_g_g válasza crok (#516) üzenetére


g_g_g
őstag

Próbálkozom ezzel az Island alkalmazással, eddig felemás sikerrel.
Sikerült a munkaprofilba bevarázsolnom a CIB alkalmazást (bevallom, magam sem tudom hogyan), és ha innen indítom, fut simán :)
Viszont a munkaprofilban nincs billentyűzetem, így nem tudok semmit csinálni.
Próbáltam az Island-ban a billentyűzetet is hozzá adni, de nem akar sikerülni.
Ez az üzenetem van.
[kép]

Valamikor kér root jogot az Island, megadtam, de aztán töröltem (hogy miért csináltam ilyet, arra nincs normális magyarázat)

Szóval az a reményem, hogy ha megkapná a root jogot, akkor hozzá tudnám adni a billentyűzetet is a munkaprofilhoz.

Hogy lehetne "kikényszeríteni", hogy újra kérje a root hozzáférést az alkalmazás?
(adattörlés, uninstall, majd újra telepítés nem segített)

Nagyon köszönöm.

Szerk.:
Korábban a "Shelter" alkalmazást próbáltam, az nem indult el.

[ Szerkesztve ]

(#519) crok válasza g_g_g (#518) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt hogy kell érteni? A Magisk-ban a bal oldalon van egy menü, abban van egy Superuser menü, ott vannak az alkalmazások amik kértek jogot és vagy adtál neki vagy nem, ott akkor az Island-nek szerepelnie kellene és ott vissza is kattinthatod hogy mostmár kapjon akkor root jogot.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#520) g_g_g válasza crok (#519) üzenetére


g_g_g
őstag

Ohh, hát ennél sokkal alaposabb voltam.
Valóban így volt ahogy írtad, de ha rákattintok, akkor van egy kuka ikon is és én azzal is töröltem a lsitából-
Úgyhogy most nincs ott az Island

(#521) crok válasza g_g_g (#520) üzenetére


crok
Topikgazda

Az kiváló. Akkor viszont kéne egy log hogy mi van, mert attól hogy törölted a Magisk-ból még kellene az Island-nek kérnie a jogot (rendszerhívás) csak nem kapja meg.. viszont ez így fura helyzet. Egy Magisk log meg egy Superuser log esetleg segíthetne mi történik egyáltalán. Esetleg ha a Magisk-ot újratelepíted (uninstall zip, Magisk zip.. modulokat visszatenni ha voltak..) akkor eltűnik az adatbázisa is mindenestől és akkor ha már kér jogot az Island akkor feldobja megint.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#522) crok


crok
Topikgazda

Ja, igen, Raiffeisen-esek.. MyRaiffeisen app, szerintem jobb mint a "sima" Raiffeisen.. és megy, legalábbis nálam simán.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#523) g_g_g válasza crok (#521) üzenetére


g_g_g
őstag

Találtam egy beállítást az Island-ba és ott bekérte a root jogot, úgyhogy ez megoldódott.
Viszont ugyanaz a hibaüzenet van, mikor hozzá akarok adni egy új alkalmazást....

De ez már nem Magisk-ot érintő probléma, nem szemetelem ezzel tele e topikot.

(#524) crok válasza g_g_g (#523) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt még most nézem amúgy, hogy nem is root-ra nyavíkol hanem arra, hogy az Island talán nem device admin a készüléken.. azt engedélyezd.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#525) g_g_g válasza crok (#524) üzenetére


g_g_g
őstag

Igen, valóban az volt a gond, de megoldódott és működik minden ahogy kell :)
Mondjuk elég favágó módszerrel oldottam meg, mert töröltem a létező munkaprofilt, majd egy újat hoztam létre az Island segítségével és így meglett neki minden joga.
Gond nélkül megy a CIB alkalmazás :)

(#526) crok


crok
Topikgazda

Na. A MagiskHidePropsConfig tegnapi frissítésben van egy új feature, miszerint amíg a Google nem rollout-olta hogy csak hardveres kulcsellenőrzés lehet addig spoof-olják, hogy olyan eszközt "mutasson" aminél csak basic van papíron (mármint a Google listája szerint). Ezt eddig is meg lehetett lépni csak most van rá így külön erre kitalált menüpont. Ha valakinek van ilyesmi problémája bátran próbálja ki, tesztjeink szerint működik de nyilván nincs többszáz telefonunk hogy mindegyiken végigpróbáljuk.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#527) TheSaint válasza crok (#526) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Mi 9 Lite-on mükődik, pedig elég régóta hardware evalon volt, köszi a tippet!

(#528) crok válasza TheSaint (#527) üzenetére


crok
Topikgazda

Kiváló! Köszi a visszajelzést.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#529) TheSaint


TheSaint
aktív tag

Üröm az örömben, hogy amiért mindez kellet az továbbra sem megy, az OTP új appja továbbra sem engedi. Esetleg valami ötlet?

(#530) zsola400 válasza TheSaint (#529) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ez pontosan melyik app, megnézem. Én a buildprop-ban a készülék nevét átírtam pyxis-re és így minden működik, kivéve a mekis app de az már kb. fél éve nem megy.

(#531) crok válasza TheSaint (#529) üzenetére


crok
Topikgazda

Itt más is lesz, nem csak a Magisk..

zsola400: nem kell átírni, a MagiskHidePropsConfig pont erre való, hogy magát a prop-ot átírja neked anélkül hogy a build.prop-ot átírná.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#532) zsola400


zsola400
aktív tag

Kipróbálom, visszarakom az eredeti buildpropot és frissítem ezt a magisk modult.

(#533) TheSaint


TheSaint
aktív tag

Az új beta appjuk: [link]
Island-os módzserrel ment a dolog, de így egyszerűbb lenne, de valamiért nem lehet kijátszani az appot.
A régi OTP-s SmatBank app meg megy simán CTS false rendszeren is csak hide-ra kellett tenni. Biztos valamit még mókoltak az appban, figyel több mindenre...

[ Szerkesztve ]

(#534) zsola400 válasza TheSaint (#533) üzenetére


zsola400
aktív tag

Kipróbáltam, elindul. Nincs OTP-s kártyám nem tudok belépni. Próbáld átírni a készülék nevét pyxis-re.

crok: valamiért nem elég csak a modul, mert nekem így átírva működik.


(#535) crok válasza zsola400 (#534) üzenetére


crok
Topikgazda

Jó tudni - akkor várunk még pár visszajelzést és átírom az összefoglalót is. Köszi!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#536) zsola400


zsola400
aktív tag

Mekis app is elindul, működik de ha kilövöm a háttérben futó alkalmazásból megint hibára fut. App adatainak törlése, újraindítás működik amíg háttérben fut.

(#537) zeusz1204


zeusz1204
csendes tag

Hali,a magisk telepitése után a g-mail használhatatlan Poco F2 Pro telefonon.

(#538) crok válasza zeusz1204 (#537) üzenetére


crok
Topikgazda

Fejtsd ki kicsit jobban mert a Magisk-nak alapvetően semmi köze a GMail-hez.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#539) zeusz1204


zeusz1204
csendes tag

A telefonon a legújabb miu rom van , a rootolás után a g-mailt megnyitom és azonnal be is záródik

(#540) crok válasza zeusz1204 (#539) üzenetére


crok
Topikgazda

Logcat kell.
Ennek nem sok ertelme van a Magiskra fogni..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#541) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Anno beszéltünk a betűtípusok kapcsán (miszerint a standalone fontok helyett van) a FontChanger modulról, nos ma vettem észre, hogy mára ez is besz@rt, és már a repoban sincs benne. (Nekem be volt állítva, ma néztem volna másik fontot, de nem csatlakozik az url-hez, ami belülről töltené le a listát.) És akkor így nem maradt semmi megoldás erre a célra?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#542) crok válasza Trailblazer (#541) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak maintenance, azt mondja a dev-je..
De a modul maga tud betölteni is fontokat.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#543) Trailblazer válasza crok (#542) üzenetére


Trailblazer
addikt

Szerintem egyébként is kötelezni kéne a modulok fenntartóit, hogy havonta minimum 1 update legyen a cuccukból, különben törlés. Felháborítóan gazdátlannak és elárvultnak tűnnek a hónapok óta nem frissülő modulos projectek...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#544) Trailblazer válasza crok (#542) üzenetére


Trailblazer
addikt

A modul nem megy vissza, mert már felrakáskor is töltene valamit, így meg failed lesz. Szerencsére találtam félmegoldást egy Magisk font module-os Telegram csoport képében.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#545) Trailblazer


Trailblazer
addikt

crok, elsősorban hozzád szól a kérdés: build.prop kibővítést Magisk modul segítségével hogy a legegyszerűbb végrehajtani? Mindössze egy plusz sornak kéne végrehajtódnia minden egyes bootot követően. Legalábbis egyszerűbbnek tűnik így, mintsem minden egyes rom kiadásában megváltoztassam a build.prop tartalmát...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#546) crok válasza Trailblazer (#545) üzenetére


crok
Topikgazda

Add hozza MagiskHidePropConfig modullal a prop-ot amit beleirnal a build.prop-ba! Erre valo alapvetoen a modul.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#547) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Sikerült. Hálás köszönet! :R

Egyébként egy olyanról van szó, hogy ro.fod.dimlayer.enable=false sort kellett belebiggyesztenem, mert egyes kernelekkel az új telómon (Mi 9T Pro) a kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasónak nem biztosított elég fényt (illetve ugye eldimmelte a screent) a letapogatáshoz, és az így bizony rendre fail lett. Így viszont minden oké.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#548) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Android 11-re magisk van már,ami jó is?Telegrammon találtam,de nem akar települni..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#549) crok válasza laci laci (#548) üzenetére


crok
Topikgazda

Sajnos keves R bootolt eddig a Mido-n, azt viszont a Canary megoldotta.. nalad min nem ment? Mi 9T?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#550) laci laci válasza crok (#549) üzenetére


laci laci
addikt

Szia.Közben sikerült talláltam,meg is osztottam.De idegesítő ez az Android 11,most a vanced manager nem megy,vissza is megyek a 10-re.Xiaomi mi10 5g.A mi9t most a fiókban van, szegény..kedvenc telefonom..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.