Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26050) üzenetére


Smiley
őstag

Attol az meg tovabbra is analog marad... OS X 10.9 ota nincs VGA tamogatas.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26052) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26051) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

:R

A GraphicsEnabler=Yes elég hozzá?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26053) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26052) üzenetére


Smiley
őstag

Aha

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26054) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26053) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Okkés! :R

Smoke some weed nigga!

(#26055) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26053) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Viszont elfelejtettem írni. Ha a VGA kábel nem támogatott. Akkor miért volt az hogy ugyan úgy VGA kábelt DVI-ra átalakítva egy HD5870-es karival egyből bejött a rendszer?

Smoke some weed nigga!

(#26056) Put2


Put2
tag

Sziasztok!

Egy Yosemite-Zone-s hackintost telepítettem, Yosemite 10.10-es! A probléma az, h eddig nem sikerült a Gtx 780 Ti-vel elindítanom.. ha nv_disable=1 -el indítom akkor megy, feltettem az Nvidia web drivert, majd utána nvda_drv=1-el indítom akkor meg fekete képernyőt kapok... -v -x el nem indul.. Tudtok valami megoldást ? Gigabyte GA-Z97X-UD5H az alaplap

[ Szerkesztve ]

(#26057) rooney8 válasza Chal (#26046) üzenetére


rooney8
aktív tag

ja nem, nekem hd 7770 van.
először én is valami mókolt applehda-val próbálkoztam, de nem ment, aztán utána jött ez a voodoo:)

(#26058) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26055) üzenetére


Smiley
őstag

Kb 10 eve nincs analog monitorom, es a legutolso ATI kartyam egy 9200-es volt az iBook G4-ben :) De viccet felreteve, valoszinuleg elegge driver fuggo lehet a dolog, az nvidia-s kext-bol kiszedtek ezt a tamogatast az tuti, ettol fuggetlenul ha egy patchelt vagy regebbi kext-el elvileg mukodhet a dolog. Az ATI vonalat nem ismerem...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26059) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26058) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mindenképp megpróbáljuk DVI-ra kötve. :)

Köszi a tippet. :R

Smoke some weed nigga!

(#26060) Smiley


Smiley
őstag

Sracok, nagyon franko lett ez a GM El Capitan... :C

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26061) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Az adatlapomnál olvasható konfig miért nem akar menni a Niresh féle Mavericks-el?

HDMI-vel van a monitor összekötve a géppel. A telepítés szépen végbe megy de mikor már telepítés után tölt az alma logónál akkor utána mikor már betölt elmegy a kép és kész. Ugyan az a helyzet mint egyik ismerősömnél a GeForce N210-el. Pedig most nem analóggal ment. És azt mondtátok natívan támogatott a VGA.

Ötlet?

Smoke some weed nigga!

(#26062) menyko


menyko
tag

Sziasztok!

Használja valamelyikőtök a hakli gépét magic mouse-al?
Milyen bt adapter kell neki, elég lehet egy ezer forintos, vagy mindképpen valami márkásat kellene hozzá nézni?

(#26063) Chal


Chal
addikt

Valaki próbált már eredeti Apple wifi/BT mini pci-e modult? Találtam több fórumot amik alapján egész sokan oldják meg így. Ebayen 6-8eFt egy AC képes wifi kártya BT 4.0-al-val egyetemben. Papíron eredeti Apple, Imachez árulják, de tulképpen ez teljesen lényegtelen, ha rajta van az a Broadcom chip amit az Apple is használ, akkor a kutyát nem érdekli hogy eredeti e. Ennyiért AC képes wifi megoldást (pláne BT-vel) nem nagyon lehet kapni amúgy se.

A trükk amúgy abban rejlik hogy egy mini-pcie->pci-e koverterbe teszik a kártyát, valahogy így:

http://x86wifi.blogspot.hu/2010/04/how-to-build-your-own-real-airport-card.html

Persze ez egy régebbi cikk, nem az AC-s modul van a képeken, és átalakítóból is vannak már újabb megoldások, de a lényeg jól látszik.

Szívott valaki már ezzel? Megéri a pöcsölést? Illetve nekem dual bootos rendszerem van, jó lenne ha menne Windows alatt is a kártya, kérdés hogy van e hozzá driver.

[ Szerkesztve ]

(#26064) tlac válasza Chal (#26063) üzenetére


tlac
Topikgazda

Papíron eredeti Apple, Imachez árulják, de tulképpen ez teljesen lényegtelen, ha rajta van az a Broadcom chip amit az Apple is használ, akkor a kutyát nem érdekli hogy eredeti e.

anélkül, hogy értenék hozzá 2 dolog jut eszembe:
-ugyanaz a chip, de pl. device id esetleg más és akkor lehet bele kell nyúlni a kext-be, hogy erre is működjön
-vagy ok hogy ugyanaz a chip, de ha esetleg kicsit a körítés más vagy kicsit eltér a bekötése, akkor lehet probléma

(#26065) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#26061) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Valakinek erre ötlet? Idegesít nagyon...

Smoke some weed nigga!

(#26066) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26065) üzenetére


Smiley
őstag

System logot nezted?
Milyen boot kapcsolokat hasznalsz?
A telepites alatt volt normalis felbontasod?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26067) Chal válasza tlac (#26064) üzenetére


Chal
addikt

Igazából ezeket talán ki lehet ejteni, mert elve Imachez és macbookhoz árulják őket, sokat eladnak, csak pozitív feedback van, illetve nem egy seller árulja hanem sok.

Tulképpen az a dilemmám, hogy elkezdjek e egy ilyennel barkácsolni, vagy vegyek egy TP-LINK WDN4800-at, ami árban ugyanennyi, de nincs benne AC, és bluetooth, ráadásul tonymacx86 fórumokon azért elég sokan panaszkodnak rá, hogy nem megy nekik kext nélkül, vagy pl Mavericks alatt ment, Yosemite alatt már nem. Furcsa a dologban, hogy az userek fele meg nem érti a dolgot, mert nekik meg pöccre működik. Annyi amúgy kiderült, hogy erősen HW revision függő is a dolog, mert a rohadék TP-LINK simán megváltoztatta némelyiknél a vezérlőt (pl broadcomról atherosra), miközben a termék neve maradt ugyanaz. De a jónak mondott broadcomos sem megy mindenkinél.

Na mindegy, majd eldöntöm, aztán írok a tapasztalatokról :)

[ Szerkesztve ]

(#26068) #92049152 válasza Chal (#26067) üzenetére


#92049152
törölt tag

Itt találhatsz infókat, hogy melyik megy natívan és melyiket kell hegeszteni.

[link]

(#26069) Chal válasza #92049152 (#26068) üzenetére


Chal
addikt

Köszi, nagyon jókis infó forrás a témában.

Egyébként ez alapján amit a kínaiak árulnak, abban nincs is BT :) Viszont a chipset alapján tényleg natív Apple Airport eszköz, illetve megy vele az 5Ghz, és az AC is.

Példa (de van egy csomó ezen kívül is, más sellereknél):

http://www.ebay.com/itm/Apple-BCM94360CD-802-11ac-Wifi-Bluetooth-4-0-Card-Mini-PCI-E-Adapter-Card-/281709855008?hash=item4197374120

Amúgy szerintem bontott cucc, és eredeti, de majd meglátjuk, mindjárt megrendelem, csak előtte próbálok olyat keresni amiben van BT is :)

[ Szerkesztve ]

(#26070) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26066) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ez még bejön, itt forog a töltésjelző de utána elmegy a kép (úgy mint ismerősömnek az nVidia GeForce N210-nél és a monitor elveszti a jelet.

A telepítő normális felbontású. Azaz fHD (1920x1080)

Semmilyen boot kapcsoló nincs egyet kivéve. GraphicsEnabler=Yes Csak ezt használtam.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26071) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26070) üzenetére


Smiley
őstag

Boot es system logot kellene nezni, azzal sokra nem megyunk ha a splash-t nezed. Esetleg kiprobalni a PCIRootUID=1 kapcsolot is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26072) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26071) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azaz -v kapcsolóval indítsam? :DDD

Smoke some weed nigga!

(#26073) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26072) üzenetére


Smiley
őstag

Elso korben igen, nezd meg hogy rendesen betolti-e a nv kext-et, ha igen akkor amrad a system log abba biztos beleirha ha valami elszall.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26074) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26073) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

De nem NV kext kell... R9 280X-em van...

Smoke some weed nigga!

(#26075) menyko válasza Chal (#26069) üzenetére


menyko
tag

Hello!

tonymac oldalon erre esküsznek. Lényegében a wifi/bt combó ugyan az a modell, csak az érintkezési pontok rendesen ki vannak vezetékelve az antennákhoz is. Ahogy kivettem a bt működéséhez kell, hogy az adapter kártya rá legyen még pluszba dugva egy alaplapi usb kivezetésre. Ezzel a cuccal menne minden (continuity, handoff stb.) okosság.

(#26076) Chal válasza menyko (#26075) üzenetére


Chal
addikt

Igen, láttam én is, tulképpen ez egy bundle, egy pci-e általakítóval, meg egy airport eszközzel. Meg lehet venni külön is, valamivel olcsóbban.

(#26077) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Üdv!

Lenne egy ASUS X555LB XO088D típusú laposom.
Az érdekelne hogy mennyire lehet macera feltenni erre egy OSX-et?:D Illetve meg tudnám azt csinálni ,hogy van 1 win10 partícióm egy OSX partícióm és egy 3. amit mind a 2 OS lát? (erre tenném a képeimet,filmeket,zenéket..) Normális OSX telepítőt ha jól tudom csak egy működő OSX alól lehet csinálni na ezzel lenne egy kis problémám. Virtuálisba valamiét az istenért se megy rendes mac-je pedig senki ismerősnek nincsen.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26078) Wiz Khalifa válasza Bkrisz9 (#26077) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az OS X el egy Turexa NTFS-es progival láthatod az összes partíciót. Szóval az adatpartíció gyerekjáték hogy lássa. A Win meg alapból látja amúgy az NTFS partíciókat.

Smoke some weed nigga!

(#26079) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26074) üzenetére


Smiley
őstag

ATI-rol lovesem sincs...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26080) Bkrisz9 válasza Wiz Khalifa (#26078) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Ez jó hír. Akkor már csak azt kéne megtudni ,hogy tudnám felvarázsolni a rendszert :) Támogatásilag (kext(?)) hogy állhat? Ennek hol tudok utána járni? Illetve a teleptő készítése vet fel problémákat ahogy írtam is.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26081) Regiee


Regiee
aktív tag

Sziasztok!

Intel Core I3
Gigabite b75m-d3h
Radeon HD 6770

Ez a gép adott. Volt rajta már egy yosemite amit letöröltem windows volt rajta de most újratenném. Régi Yosemite telepítő usb-m megvan, kextek rajta, chameleon is.
Addig megvagyok hogy feltelepítem, chameleont is sikeresen ráteszem, de amint a kext wizzarddal felteszem a kexteket, ilyen panicocat dobál utána, már a hajam kihullott és kaptam szerintem 3 agyvérzést is, 3 napja szenvedek vele, de úgy érzem eljött az ideje hogy segítséget kell kérnem tőletek. Nagyon sok boot parancsot is próbáltam már, de nem akar menni. Próbáltam már kext telepítés előtt egyből frissíteni 10.10.5-re is. :W :W
Videókártyából 10.10.0 és 10.10.3 kextjeim vannak. Netem megy egyből jól ahhoz nem kell semmi se.

Szerk: A régo chameleonos boot filem is megvan, de hiába másolom be azt, azzal se indul el.

Legyen szíves valaki segítsen újra visszavarázsolni a rendszert nekem. :U :R

[ Szerkesztve ]

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#26082) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok nekem mondani olyan PC alkatrészeket, amivel csont nélkül felmegy mondjuk a mavericks vagy az el capitan?

Amim van:
i7 4770K
Kingston fury black 8G
Asus GTX 750 2GB
WD Black 1TB
Kingston 120GB Hyperx SSD

Gondolom a többi nem lényeges.
Ha alaplapot, vagy bármi mást cserélnem kell ahhoz, hogy csont nélkül felmenjen az OSX és tökéletesen működjön, megteszem. Van erre mód? Tud valaki ilyen alkatrészeket mondani, aminél nem kell szenvedni?

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#26083) rooney8


rooney8
aktív tag

el capitan-nal próbálkozott már valaki? tudom, még csak gm-van

(#26084) Smiley válasza rooney8 (#26083) üzenetére


Smiley
őstag

Persze, baromi jo lett, snow leopard utan az elso ami tenyleg tetszik.
Ezeken fut nalam:
1. Q6600+Asus P5Q-SE2+8GB DDR2+MSI 9600GT
2. Q6600+Gigabyte GA-965P-DS4+8GB DDR2+Gigabyte 560 Ti

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26085) func93


func93
senior tag

Sziasztok,

Volna egy HP 2560-as notim.
Adott egy i7 2620m proci, hd3000, 4gb ram + azt hiszem intel wifi.

Erre fel lehet-e tolni egy osx-et?

[ Szerkesztve ]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26086) rooney8 válasza Smiley (#26084) üzenetére


rooney8
aktív tag

na, kíváncsian várom:)
azt nem tudod, hogy majd ha kijött a végleges (tudom, a gm is végleges :) ), akkor miképp lehet a yosemite-t frissíteni? gondolom majd valamit azért kell buherálni rajta:D

(#26087) cildren válasza func93 (#26085) üzenetére


cildren
tag

Itt minden hasznos infót megtalálsz róla

(#26088) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Ha egy VGA natívan támogatott akkor ugye nem kell semmit sem installálni hozzá? Szóval egy Niresh Mavericks telepítőben a "GraphicsEnabled=YES"-t és mindenféle backup kext-et ami esetleg be van pipálva ki kell szedni a pipát igaz? Szóval semmi a VGA-hoz tartozó bootflag nem kell mi?

Smoke some weed nigga!

(#26089) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Üdv!

Oprendszert szeretnék felrakni PowerMac G5-re valaki elmagyarázná,hogy kell vagy egy hasznos leírást tudna küldeni üzenetben? :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#26090) xedos válasza FoLey-v (#26089) üzenetére


xedos
addikt

Azt hiszem osx 10.7 rámegy. Berakod a dvd és next-next-finish.

(#26091) Wiz Khalifa válasza xedos (#26090) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Elvileg csak 10.5.8 megy fel max.

Smoke some weed nigga!

(#26092) FoLey-v válasza xedos (#26090) üzenetére


FoLey-v
addikt

És hol tudnám leszedni az oprendszert?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#26093) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

mini-itx és i5 Haswell alá, milyen lapot és procit enged a Mac? Tudtok adni egy linket, ahol Hack OSX-t összerakhatok?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#26094) xedos válasza McSzaby (#26093) üzenetére


xedos
addikt

Tonymacosx86.com

Syd2012 igazad van.

(#26095) McSzaby válasza xedos (#26094) üzenetére


McSzaby
őstag

Azért itt látom, hogy memóriákat és SSD-ket is megszabnak. Tápról ne is beszéljünk..

SSD és RAM esetén nem tök 8 milyet veszek? Ott is kövessem a tanácsokat? Mondjuk SSD-ből én is Samu EVO-t akarok, de na, érted..

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#26096) Chal válasza McSzaby (#26095) üzenetére


Chal
addikt

Az csak egyfajta minőségi ajánlás. Természetesen teljesen mindegy milyen a ram, az ssd és a táp.

Ami fontos az az alaplap és a CPU (CPU esetén is csak annyi hogy ne AMD legyen), és másodsorban a VGA. A többit ne nézd, max az értelem szerű dolgokat (bluetooth dongle, wifi kártya, ilyenek).

[ Szerkesztve ]

(#26097) McSzaby válasza Chal (#26096) üzenetére


McSzaby
őstag

Persze, én is így gondoltam. :)

Köszönöm! :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#26098) Chal


Chal
addikt

Na, próbálta valaki már ráküldeni a cuccra az El Captain updatet? Főleg Clovert használó userek beszámolója érdekelne :)

[ Szerkesztve ]

(#26099) tlac válasza Chal (#26098) üzenetére


tlac
Topikgazda

mindenképpen a clovert frissítd először, meg készülj arra, hogy nem fog sikerülni:) (a főverzión belüli frissítések is kockázatosak)

[ Szerkesztve ]

(#26100) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#26088) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Valaki?

Smoke some weed nigga!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.